AD VERTEN TIER Gelaat i erf SSX'k inpiiriltaers SAFE-DEPOSIT. Adverteert in de Nieuwe Schiedamsche Courant OpeilmJtrloopE. Een flinke halfwas Biood-enBeschnitbakker MAAQPIJN. MAAGKRAMP. Iét beste,goedkoopste en degelQkste adres voor Uw Matrassen, Gorflip enz. is Gorflijaeiiwassclerij. Goedkoopst aires voor H.H. Huiseigenaren BIJKANTOOR SCHIEDAM. Binnenland. Joannes Henricus ten Bos, Reukenmeid-Huishoudster. Hoog8tr.118.Tel.369. De Rooker TaMefiten m voor fijnproevers Reparatiën Meubelen "^111lüül Maken van alle soorten yischmarkt 5. Schiedam. Vlaardingen. Rijswijk. Seheveningen. Nederland en Engeland. De „Times" besluit een hoofdartikel, waarin zij eerst opmerkingen maakt bij Balfour s brief van dankbetuiging aan de Amorikaansche verte genwoordigers voor hetgeen die ten behoeve van de Engelsche belangen gedaan h'ebben, als volgt: De regeering der Nederlanden is zoo vriendelijk geweest, om de taak, die Gerard en andere le den van het Amerikaansche gezantschap te Ber lijn gedwongen waren op te geven, over te ne men. Wij zouden niet kunnen wenscheu, dat zij aan bekwamere of vriendelijker handen werd toevertrouwd. Baron Gevers, de Nederlandsche gezant te Berlijn, is goed bekend als een be kwaam diplomaat en zal bij alle pogingen orii den toestand van onze gevangen soldaten en me deburgers te verlichten, door de gevoelens van zijn landgenooten hartelijk gesteund worden. Dat de Nederlandsche regeering zich met de zorg voor onze belangen belast heeft, bewijst hoe volkomen de wolk is voorbijgetrokken, die onze oude vriendschap ten tijde van den Zuidafri- kaanschen oorlog verduisterd heeft. Die vriend schap dagteekent, zooals wij dikwijls in het licht hebben kunnen stellen, van den tijd, toen Bran denburg nog maar een klein vorstendom was en heeft diepe wortelen in de geschiedenis en de beschaving. Zij beeft zich in vele opzichten volgens dezelfde algemeenen lijnen ontwikkeld in niet weinige overeenkomsten in karakter en gemeenschappelijke en levensbelangen. Zij is ver stoord geworden door verwoede twisten, maar is steeds weer herleefd en thans, nu een Botha en een Smuts zich bij de verdediging van het rijk met roem bedekt hebben, is zij geheel her steld Niets heeft er meer toe bijgedragen, om haar hier te lande le versterken dan de mime en algemeene edelmoedigheid, die de Hollan ders in den oorlog getoond hebben. De menigte vluchtelingen uit België, de geinterneer.le Engel- schen uit Antwerpen en de gewonden, die door Nederland op hun weg naar huis zijn gekomen, hebben allen hun barmhartigheid ondervonden, die even feeder en sympathiek als grootmoedig was. Onder de hoede van zulk een volk zullen onze belangen in Deitschland en in het bijzon der de zorg voor onze gevangen medeburgers veilig zijn. Wij danken de Nederlandsche regee* ring en het Nederlandsche volk voor de bereid willigheid, waarmee zij de taak aanvaard hebbèn. Onze scheepvaart. De uitvoerende commissie van de N. O. T. deelt het volgende mede In aansluiting aan het bericht betreffende een regeling omtrent Nederlandsche schepen, welke uitvaren van de Vereenigde Staten naar ons land, kan worden gemeld, dat thans in beginsel vast staat, dat ook voor schepen, welke daarheen uit varen, een zelfde reeeliog zal worden getroffen als voor eerstgenoemde schepen. Tevens is in uitzicht gesteld, dat ook voor onze schepen, welke van en naar Iodië varen, een gelijksoortige regeling zal tot stand komen. Hierbij dient intusschen te wordenopgemerkt.dat een en aDder alleen betrekking heeft op vracht schepen, en dat voorloopig uitgesloten zijn de passagiersschepen, waarvoor men intusschen ook hoopt een bevredigende oplossing te zullen vinden. Blijkt uit het boveostaande, dat er uitzicht be staat, dat birrnen zeer afzienbaren tijd onze scheepvaart weer zal kunnen worden hervat, op gemerkt dient echter te worden, dat over ver breeding van de vrije geul tu^schen de mijnvel- den nog onderhandelingen worden gevoerd, ten einde een onder de gegeven omstandigheden zoo veilig mogelyke doortocht aan onze schepen te verzekeren, welke ondeihandelingen echter nog niet geëindigd zijn. Gisteren zijn te IJmuiden aangekomen de Ne derlandsche s.s. «Arastelstroom", van Bristol, en «Maasstroom" van Londen, beide schepen behoo- ren aan de Hollandsche Stoomboot My. Gistermiddag om 1 uur is het s.s. «KrakBtan", van de Stoomvaartmaatschappij «Nederland", van Java, laatst van Bergen in Noorwegen, te IJmui den binnengekomen. Het verkeer met Indië. Men meldt uit Rotterdam aan het »Hbl." Naar het heet, wordt voor de hervatting van den dienst op onze koloniën overwogen om de reis te doen maken via New-York en het Pa namakanaal. Een deel der vloot zou van de Nederlandsche haven op New-York gaan varen, terwyl dan het andere deel zou worden gebezigd voor een geregeld verkeer New-York—Java en terug. De „Ternate". Het stoomschip «Ternate», van den Rotterdam schen Lloyd, dat uit Indië op de thuisreis was blyft voorloopig te Suez liggen. Militair-geneeskundig» dienst. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Maatschap pij ter Bevordering van de Geneeskunst lieeft ter kennis van de leden gebracht, dat namens het hoofdbestuur dr. Sikkel achtereenvolgens een on derhoud heeft gehad met den minister van bin- nenlandsche zaken en met den minister van oor- los. waarin zoowel de belangen van de zieken verzorging, die tengevolge van de langdurige mo bilisatie, voornamelijk te plattelande, naar het schijnt schade lijdt, als de belangen van de ge mobiliseerde artsen ter sprake zijn gebracht. Voor af waren reeds besprekingen gehouden met ko lonel Snijders ten hureeleS van den inspecteur der landmacht. Bij de besprekingen kwamen twee hoofdvragen op den voorgrond: le. Kunnen meer dan tot nu toe geschiedde burgergeneesheeren te werk gesteld worden bij den militair-geneeskundigen dienst? 2e. Waut kan oogenblikkelijk gedaan vrorden voor hen, die sedert het begin van den oorlog gemobiliseerd zijn en aan hun gewonen werk kring zijn onttrokken? Nadat de beide ministers zich bereid verklaard hadden, voorstellen in deze van het hoofdbestuur in overweging te nemen, heeft het hoofdbestuur, daar het voor de oplossing van ait belangrijke vraagstuk over meer gegevens diende te be schikken, dr. Sikkel uitgenoodigd een commissie samen te stellen, die in den kortst mogelijken tijd alles zal onderzoeken en met voorstellen zal moeten komen. Er zal ook rekening moeten worden gehouden met het aanstaande vertrek van ongeveer der tig officieren van gevondheid van het Indische leger. Geboren 5677 9 JOHANNA HENDRIIA LÜDUINA, Dochter vaB W. J. M. MELCHERS en G. MELCHERS van Wiekingen. Rotterdam, 14 Febr. 1917. Rozenburger Laan 30. Heden overleed te Almelo tot oDze diepe droefheid, voorzien van de laatste H.H. Sacramenten, onze geliefde Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer Weduwnaar van Mevrouw HENRICA MARIA KLEIN- H EERENBRINK, in den ouderdom van 85 jaren. W. MELCHERS, GERARD J. M. MELCHERS en Kinderen. Schiedam, 13 Febr. 1917. Wegens uitstedigheid geen rouwbeklag. 5661 23 en handen worden door de koude ruw en schraal. Wasch U met Puroizeep 1 Per stuk 60 ct. 3 stuks f 1.70 Bij Apot.h. en Drogisten. De Deurwaarder G. S. MONT- FOORT zal op Vrydag 16 Fe bruari a s. des namiddags 2 uur, vóór de woning aan de Wilhel- minastraat no. 14, door den Ven dumeester D. SCHWAGERMANN publiek a contant doen verkoopen: eenige meubilaire goederen, als chifonnière, ladetafel, 2 bedden, ijzeren lede kanten, tafels, stoelen, spiege 1schilderijenkachels, koperwerk, enz. Te voren te zien van 10 tot 12 uur. 5675 18 Gevraagd in een Gesuchi voor Oude Mannen en Vrouwen (geen klooster) met 170inwonendm een eenvoudige, degelijke Keuken meid-Huishoudster, R. K., mid delbaren leeftijd, die goed kan koken en tevens zelfstandig alles regelen kan, wat tot de keuken behoort. Aanvangsalaris f 250, emolumenten f25, vry wasch, enz. Brieven franco No. 50 Prov. Geld. en Nym. Cour. te Nijmegen. 5674 12 APOTHEEK. Emserwater, Emser- pastilles, Emserzout, Ponceletpastilles, Géraudel. gevraagd. Firma F. J. SHIT, 5676 7 Broersreld 15. Zuur, Hartwater en Slechte Spysverteering worden spoedig en zeker genezen door het Maagpoeder van Apotheker Boom. Dit Maagpoeder waai door reeds dui- zende Maaglijders genezen zijn, is verkrijgbaar a 75 et. per doos in de meeste Apotheken en Drogistwinkels. Waar niet verkrijgbaar, wordt na ontvangst van 85 M ct. een doos franco toegezonden door Firma A. M. Boom, Arnhem. 3758 20 Met beste van den Gocosnoot.met melk. 5606 24 5237 24 De aandacht van huismoeders en andere belang stellenden wordt er op gevestigd, dat de geestelijk heid niet alleen omtrent de maar ook ten opzichte van het bepaald heeft, dat deze artikelen te allen tijde ge- bruikt mogen worden, zoowel des Vrijdags als op alle vastendagen. 5668 120 Kapitaal en Reserven f 51.300 000.—- Rotterdam, Amsterdam, 's Gravenhage. Boompjes. Feijenoord. Glashaven. Rokin. Mauritskade. Bezuidenhout. Kneuterdijk. Handelscredieten. Voorschotten in Rekening-Courant. Deposito's. Cheque-Rekeningen met rente-vergoeding. Gelegenheid tot open en gesloten bewaargeving. 5670 150 TEN BOS. ïiwrm, verfritcht de tong het beste door het gebruik ven Wybert-tabletten; tij smaken aangenaam en vrijwaren tegelijker tijd voor verkoudheden en de gevolgen daarvan. 699 BIJ alle apothekers en drogisten 60 cent. Delftsche Slaolie Delftsch Plantenvet Delfia Rotterdamsche Bankvereeniging

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 4