Kindergoederen, Lingerieën Kindergoederen, Lingerieën de Melkprijs ïHaïïsck HypoMM Aanverwante Artikelen, Firma J. DE GOiDïM Aanverwante Artikelen, i. MOERMAN C.Lz. Openbare Vrijwillige Verkooping Openbare Vrijwillige Verkooping. Woonhuizen Huizen Openbare Verkooping HUIZEN. Vendulokaal Volksbond. Nirne ScMaMe Quran. HUSKiUDL Burgerlijke Stand. Laatste Berichten. Mapdelsberiehten. 12 ets. per L. Een perceel Tuin, Heerenhuis D. KOK, Abonneert ia van een aanzienlijke hoogte uit eèn raam van genoemde inrichting gesprongen en heeft daardoor zoodanig letsel bekomen, dat hij in bedenkelijken toestand in het gemeente zieken, huis ia opgenomen. Oplichting. Door de Haagsehe politie uit Rotterdam ia in Den Haag aangebracht een 37-jarigen Rua, wonende te Rotterdam, als me deverdachte in de poging tot oplichting van f 210 000 ten nadeele der Rotterdamsche Bank- vereeniging. Zomertijd. Kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Genderen (N. Br.) lieten de torenklok den ouden tijd aanwijzen. De burgemeester eischte, dat de klok den nieuwen tijd zou aan vijzen, waarop de klok eenvoudig werd stilgezet. Nadat de klok een dag had stil gestaan, is zij Veer aan den gang gemaakt en wijst thans veer den ouden tijd aan. Smokkelen. Men meldt uit Winterswijk Gisterennacht is de slagersknecht V. S. die het plan had een partijtje etenswaren te smok kelen, door beide beenen geschoten, daar hij biet onmiddelijk bleef staan. Hij is naar het ziekenhuis overgetranspor- teerd. Geheimzinnigeboschb randen. Don derdagnacht heeft tusschen de Woeste Hoeve en Hoenderloo een hevige boschbrand gewoed. Tegen één uur 's nachts klonk het brandsignaal door de legerplaats „de Harskamp". Alle mili tairen moesten aantreden. Voorzien van schop- Pen, begaf men zich aanstonds op weg, doch toen men na 1^ uur flink marcheeren, het ter rein van den brand bereikt had, waren de vlammen door de burgers gebluscht. Tegen half vier des morgens hadden de honderden soldaten het kamp weer bereikt. Donderdagnacht is ook onder Hoenderloo een Oppervlakte heide ter grootte van 15 H.A. af gebrand. Het terrein behoort gedeeltelijk aan de Geide Maatschappij, voor een deel aan de Dia conie van Beekbergen en aan den heer Delcour. Vermoedelijk is de brand aan kwaadwilligheid te vijten, daar de heide op drie plaatsen tege lijk brandde. Te Woensel, Aasten, Berkel en te Schaft heb- boh de laatste dagen boschbranden plaats ge had, waarbij aanzienlijke bosschen verloren gin gen. (Msb.) Spiritisten. De bewoner van een boven huis in de omgeving van het Slagveld te Rot terdam kreeg een paar dagen geleden een ver zoek om eens aan te loopen bij een winkelier in de Tweede Weenastraat, die hem over een dringende en belangrijke aangelegenheid wensch- te te spreken. Hij ging er heen en trof er een man en een vrouw aan, die, zooals hem weldra duidelijk werd, in spiritisme opgaan. De/vrouw werd hem aangewezen als een medium. Met haar broeder, drie jaren geleden overleden, staat zij, zoo werd verteld, voortdurend in verbinding; 'snachts slaapt zij hierdoor niet en een arm van haar is al twee jaren zoo koud als ijs enz. De overle dene laat haar geen rust. Op de vraag, wat of men nu eigenlijk wensch- te volgde het verzoek, of men in zijn huis mocht zoeken. Het medium is namelijk door haar over leden broeder, die bij zijn leven het bovenhuis van den bezoeker bewoond, medegedeeld, dat hij daar in huis een schat verborgen heeft. Die schat moest liggen onder de vijfde plank van den buitenmuur. Werd het geld gevonden, dan ontving hij, bezoeker, f 50. Verder kwam dan de geest van den overleden broeder tot rust en zou het medium haar pijnen kwijt rakenalles echter onder voorwaarde, dat de vrouw van den bezoeker, als kwade geest aangeduid, niet bij het zoeken tegenwoordig was en dat het ge schiedde 's middags tusschen 12 en 1 uur. De aangezochte gaf toe. Den volgenden dag stapten de spiritisten met een timmerman zijn huis binnen en het zoeken ving aan. Kleeden werden opgenomen, de vloer op de plaats door het medium aangewezen opengehakt en planken weggezaagd, maar hoe men ook onder den vloer zocht, er Is geen schat gevonden, wel eenige krul len en zaagsel. Het zal niet gaan, meende ten laatste ook dé tegenwoordige bewoner, die al dien tijd een ootr in het zeil gehouden had, toen men voorstelde den halven vloer van zijn eerste etage open te breken Want het medium hield maar vol, dat de schat er moest liggen. Onbevredigd zijn de spiritisten met hun tim merman vertrokken. En tot nu toe hebben ze vergeten de opengebroken vloer te laten her stellen, zooals zij beloofden. (N. R, Crt.) Een geleerde keukenmeid. Men schrijft aan „Het Gentrum"Als een merkwaar digheid mag zeker vermeld worden, dat in ons stadje Eindhoven een keukenmeid door zelfstudie niet minder dan zeven talen vol komen machtig is. En dat haar geleerdheid geen halve geleerd heid is, daarvoor moge wel tot bewijs strekken, dat zij op gebied van Scandinavische taal en literatuur door geen hoogleeraar in ons land op dat gebied geëvenaard, althans zeker niet over troffen wordt. Ondanks haar groote kennis en wetenschap, blijft zij haar nederigen werkkring van keuken meid getrouw. En dat Sophie Sanders, aldus heet zij, er nog eene is van den ouden, goeden stempel, spreekt hieruit, dat zij reeds een en twintig jaar bij dezelfde familie in dienst is, zonder pretentie. En als men aan de familie, waar ze de keuken beheerscht, vraagt, hoe zij over Sophie denkt, luidt het antwoord„Een toonbeeld, een juweel van een keukenmeid, maarze is ijselijk geleerd!" Het meest merkwaardig is, dat ze haar ge leerdheid door zelfstudie in haar vrije uren heeft bemachtigd. De Engelsche vrijmetselaars. In EngelaAd werden voorbereidende maatregelen ge troffen door de vrijmetselarij om 23 en 24 Juni as. den dag te herdenken, waarop twee honderd jaar geleden, de Groot-Loge van Engeland gecon stitueerd werd. De feestelijkheden zullen plaats hebben in de Royal Albert Hall, onder voorzitter schap van den hertog Van Connaught, den tegen- woordigen grootmeester, en in hijzjjn van de ge delegeerden van 300 Engelsche Loges. De vier Loges van Londen, die den 24 Jun1 1717 zich vereenigden tot een Groot-Loge en alle gezag zich aanmatigden over de Engelsche vrij metselarij, konden eerst sinds 1"13 een onbeperkte f ^öoprematie doen gelden, toen de loge van York J r.a a a a van Vmnr rpp.htfin en er een «United schip „Elisabeth", geladen met stélen voor Rot terdam, dat Woensdag 1.1. in den grond geboord is. De bemanning was door een onderzeeër me degenomen naar Zejeibrugge. MUNCHEN, 28 April. De Beïeische Minister- President graaf Hertling, gaat naar Weenen in verband met de vredesstroomingen. Er wordt aan deze reis een hoog politiek karakter toe gekend. WARSCHAU, 27 April. Generaal-majoor graaf Szeptycki, tot dusver bevelhebber van de Pool- sche legioenen, is, in plaats van feldzeugmöis- ter Kuk tot doeverneur-geoeraa 1 van Lublin be noemd. WASHINGTON, 27 April. De Kamer van afge vaardigden heeft met 170 tegen 106 stemmen verworpen een amendement op het Jegerwets- ontwerp waarbij Roosevelt toegestaan zou wor den een vrijwilligersleger bijeen te brengen voor den dienst in Frankrijk. LONDEN, 27 April. Het departement van mu nitie nïaakt bekend, dat gisteren in Schotland in een munitiefabriek een zesduims-granaat is ontploft, waardoor 12 personen, waaronder 11 vrouwen gewond werden. Driei vrouwen zijn over leden. Geen raaterieele schade. sfiiand deed van haar rechten en er een «United Grand Lodge of England" gesticht werd. In de laatste 100 jaren zijn er slechts vijf grootmeesters geweestde hertog van Sussex, de graaf van Zetland, de markies van Ripon (die ziju ambt neerlegde, toen hij overging tot de Katholieke Kerk), koning Eduard en de hertog van Connaught, die sinds 16 jaren het grootmeesters- ambt waarneemt. (Tijd) woont, die In den grond geboord Men seint uit Sluis: Gisteren-avond kwamen 5 Hollanders over de grens, leden der bemanning van het Hollandsch Geboren: 26 April. Stanislan, z. v. J. Sze- jerski en S. Walofska, Lange Haven. - Cornelia Maria Liduina, d. v. J. J. Peereboom en A. M. Th. Hertog, Singel. Hendrika Jacoba, d. v. H. J. van Schaik en H. G. M. Bouwman, Broersveld. Jacobus, z. v. W. P: B. Vink en P. C. Ver meulen, Singel. Overleden: 25 April. Bernardus de Bruin, oud 11 weken, Buitenhavenweg. Catharina Stolk, oud 72 j. en 8 mnd. echtgenoot van Jacob Vlug,' Gasstraat. 26. Maria Huyken, oud 8 mnd, Ploegstraat. Jantje Clasina Blom, oud 1 dag, Lange Achterweg. Spoeling. 28 April. Noteering op heden SCHIEDAM f3.-. Adverteiitiën. Schiedam, 30 April 1917. L. S. Ondergeteekende heeft de eer haar geachte Cliënteele en Stad- Benooten te berichten, dat zij haar ZAAK in EN ingang van I Mei as. ®®ft overgedaan aan den Heer MOERMAN C.Lz. Hankbaar voor het gedurende 111110 30 jaren genoten vertrou- 8n, beveelt zij haar opvolger en zeerste aan. 6769 25 Hoogachtend, Kefereerende aan het boven gaande, neemt ondergeteekende e vrijheid, bij deze te berichten, zt hij bovengenoemde ZAAK in EN ingang van 1 Mei a.s. zal v°ortzetten op denzelfden voet 418 de Firma J. DE GOEDEREN gedurende tal van jaren gedaan heeft en hoopt steeds hetzelfde hertrouwen als zijn voorgangster e mogen blijven genieten. Beleefd aanbevelend, Hoogachtend, Dange Kerkstraat 80. Tel. 875. 6770 25 De DIRECTEUR van het LEVENSMIDDELEN - BUREAU rengt ter kennis, dat met in- lanB tan 1 MEI a.s. i® vastgesteld op 6775 bij veiling op Vrijdag 11 Mei 1917, des voormiddags te elf uren en bij afslag op Zaterdag 19 Mei 1917, des avonds te acht uren, beide dagen in het gebouw sOdéon" aan de Tuinlaan té Schie dam van I. Een hecht en sterk goed onderhouden Heerenhuis, met bergplaatsen, erven en groo- ten tuin, staande en gelegen te Schiedam aan de Tuinlaan no. 66, kadaster Sectie L no. 393 gedeel telijk ter grootte van ongeveer 877 vierkante ellen. Het huis bevat beneden twee kamers en suite, koepelkamer, tuinkamer en kleine voorkamer, uitmuntenden kelder, keuken en bergplaatsen, boven provisiekamer, 4 kamers, mangelkamer, 2 kleine kamers, ruimen zolder met dienst bodenkamer en 2 kleine zolders. II. gelegen te Schiedam, aan de Tuin laan en aan de Buitenhaven nevens en achter perceel één, kadaster Sectie L no. 393 ge deeltelik ter grootte van onge veer 12 vierkante roeden en 73 vierkante ellen. Grondbelasting van de percee- len 1 en II te zamen f50.95. Straatbelasting van perceel I f21.84. III. Een hecht en sterk, goed onderhouden en erve met voortuin en achter tuin, staande en gelegen te Schie dam aan de Nieuwe Haven no. 129, kadaster Sectie M nr. 324 ter grootte van 486 vierkante ellen. Het huis bevatsousterrain met mangelkamer, keuken, kelder en bergplaatsen voorts le étage, 2 kamers en suite2e étage, 2 ka mers en portaalen 3e étage, 4 kamers, zolder en dienstboden- kamer. Verhuurd tot 1 Mei 1918 voor f700.— 'sjaars. Grondbelasting f42.31. Straatbelasting f 19.48. Inmiddels uit de hand te koop Aanvaarding en betaling der kooppenningen 1 Augustus 1917. Te bezichtigen op Woensdag 9 en Donderdag 10 Mei. 1917, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 nren, op vertoon van een toegangsbe wijs door één der notarissen Mr. H. M. C POORTMAN en H. B. E. BLAISSE te Schiedam, afge geven ter wier kantoren Warande 119 en Nieuwe Haven 149, inlich- tingen te bekomen zijn. 6669 76 Notaris D. BODDEUS te Schie dam is voornemens bjj v e i 1 i n g op Vrydag 4 Mei 1917, 's voor middags 11 uur eD by afslag op Zaterdag 5 Mei 1917, 's avonds 8 uur, telkens in het gebouw O D O N, aan de Tuinlaan te Schiedam in het openbaar te verkoopens I. Tipn afzonderlijk te veilen met Erven aan tie Grot of Lijn baan, nummers 37 39, 41. 43, 45. 47, 55, 57, 61 en 63 te S c h i e- d a m Ead. Sectie B, nrs. 2540, 2541, 5543, 2544, 2548, 2549, 2550, 2551, 2552 en .2553 samen groot 3 are 46 centiaren. Huuropbrengst totaal f 15. per week. Grond bel f 42.31. Straatbel. f1916. II. Twaalf afzonderlijk te veilen met Erven, waarvan 10 a»11 de Pernisschestrast nrs. 44, 4', 4B, 47, 4», 4», 3, 5, 32 en 34, en twee aan de Groenelaan no. 65 en 63 te Schiedam, kad Sectie M, nrs. 510, 511, 512, 515, 522, 523, 524, 525, 548, 549, 550 en 551, samen groot 8 are 39 centiaren. Huuropbrengst totaal f 19.15 per week. Grond bel. 152.87. Straatbel. f 24.08. Aanvaarding en betaling l «Juni 1917. De perceelen zullen ook ge combineerd worden afgeslagen. Bezichtiging op Woensdag 2 en Donderdag 3 Mei 191"} 's voorm. van 1012 en 's nam. van 24 uur op van een per missiebiljet verkrijgbaar ten kan- tore van genoemden notaris aan ne Lange Haven 73 alwaar tevens kadere inlichtingen zijn te be- domen. 6673 56 De Notaris W. A. VAN BOL DER Dz. te Schiedam, zal bij veiling op Vrijdag 11 Mei 1917, des voormiddags t$ 11 uren, en bjj afslag op Zaterdag 12 Mei 1917, des avonds te 8 uren, beide keeren in het gebouw „Odèon" a. d. Tuinlaan te Schie dam, verkoopen: I. Een HEERENHUIS en Erve met Tuin, te Schiedam aan de Nieuwe Haven no. 55, groot 2 aren 39 centiaren. Verhuurd voor f33.- per maand. Grond belasting f21.21. Straatbelasting f9.76. II. Een HEERENHUIS en Erve met Tuin, nevens het voor gaande no. 57, groot 1 are 87 centiaren. Verhuurd voor f 32.— per maand. Grondbelasting f 2i.l9 Straatbelasting f9.80. III. Een WINKEL- en WOON- HUIS en Erve met overbouwde gang en Open Plaats te Schiedam aan de Boterstraat no. 74, groot 80 centiaren. Grondbel. f 19.08. Straatbelasting f8.92. IV. Een WINKEL-en WOON HUIS met Werkplaats en vrije Bovenwoning, Erve, Open Grond en Achteruitgang te Schiedam, aan de Broersvest nrs. 141a en 141b, groot 92 centiaren. Ver huurd voor f4.75 per week. Grond belasting f 16.99. Straatbelasting f7.92. V. Een WOONHUIS en Erve met Open Grond en achteruitgang te Schiedam aan de Strijensche straat, nr. 31, groot 93 centiaren. Verhuurd voor f 2 65 per week. Grondbelasting f7.55. Straatbe lasting f 3.52. VI. Een WOONHUIS en Erve met Open Grond en achteruit gang, nevens perceel V, ni. 33, groot 93 centiaren. Verhuurd voor f2.50 per week. Grondbelasting f 7.55. Straatbelasting f 3.52. VII. Een WOONHUIS en Erve met Open Plaats, te Schiedam, aan de West-Frankelandschestraat nr. 3 groot 56 centiaren. Ver huurd voor f2.13 per week. Grond belasting t 7.58. Straatbelasting f 3.52. VIII—XI. Vier, elk afzonder lijk te veilen, WONINGEN en Erven, te Schiedam in een Gang, genaamd de Looyerij, uitkomende aan het Broersveld nrs. 62, 8, 4, 9 en te zamen groot 1 are. Verhuurd nr. 3 voor fl.50, nr. 4 voor f 0.75, nr. 9 voor f 1.10 en nr. 11 voor f 1.10 per week. Grond belasting f3.35 en Straatbelasting f0.78 per woning. Aanvaaiding en betaling 4 juni 1917. Bezichtiging, Woensdag en Donderdag in de week van de veiling des voormiddags van 10 tot 12, en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegangsbe wijzen zijn te verkrijgen ten kan tore van genoemden Notaris, Tuin laan 26, Schiedam. 6730 87 OOUTVERKOOPING. De Deurwaarder G. S. MONT- FOORT, is voornemens op Vrij dag 4 Mei as., des voor middags 10 uur, aan den Noord molen, publiek a contant te ver koopen 16 zoo goed als nieuwe hout waren ribhout 6 X -V2 2 X 2V2; 2X3; 3 X 2Vz; 5 X 3V2bihtenplanken deurenramen brand hout, enz. Gymnasium te Schiedam. Aangifte van candidaten voor het toelatings examen, dat in de eerste helft van Juli gehouden wordt, kan geschieden vóór 1 Jani a.s.schriftelijk met opgave van volledigen naam, datum 'en jaar van geboorte en laatst bezochte school aan het adres van den rec tor, of mondeling op diens spreek uren '8 Maandags van 23 en 's Woensdags van 10.3011.30. De rector, 6776 Dr. A. HENGEVELD. Directie: G. S. MRNTFOOUT. Op DONDERDAG 3 MEI a.s., des namiddags te half twee uur, zullen in de Gehoorzaal van den R. K. Volksbond, ingang Westvest, publiek A contant worden verkocht: diverse meubilaire goederen als Mah. Linnenkasten Ta fels StoelenPianino Ledekanten; Beddengoed; Glas-, Verlakt- en aarde werk Rijwielenbenevens de niet geloste panden over April 1916 in de Schied. P$rt. Bank van Leening, bestaande uit: nieuwe- en gedragen onder- en boven- kleederenSchoenwerk Karpetten Naaimachines; Huishoudelijke artikelen Gouden- en Zilveren wer ken enz. Te voren te zien van 10 tot 12£ uur. 6779 36 Op den verkoopdag kunnen 's morgens tusschen 8 en 10 uur nog goederen worden bijgebracht. te AEENI)AM- Hypotheekaanvragen worden thans tot elk bedrag in behande ling genomen, tegen billijke rente en voorwaarden. Inlichtingen worden verstrekt door den 6j80 Agent voor Schiedam es Omstreken Kastoor Lange Haven 16. Isterc. Telef. so. 186. op de m. j- rü VAN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1917 | | pagina 3