GROOTE VERHOOPING Algemeen Verkooplokaal Heeren- en Jongeheeren Meeding AlïetteerliiieSlew6Scl.Ct. Kerknieuws*.. i Sport. Laatste Berichten. Ad verten tiën Haudei sber i chten Leinenjsrd Goudschesingel 33, Rotterdam. Colbert-costimmsin ver schillende kleuren,Demi- saisons, Pantalons, Jon- oeheeren-costuums en groote party Engelsche stoffen per meter voor Dames- en Heeren. HeerenrRwiel Costunms In verschillende kleuren, Geveilde en verk. onr. goederen. Notaris: IX BODDEUS, Verkocht Zaterdag 16 Maart. 1, Winkel- en 'woonhuis met overdekte plaats en erve, Broers vest 151. Uit de hand verkocht. H—IV. Drie woonhuizen, verdeeld in afz. bo- v'en- en benedenwoningen met erven en open grond Palmstraat no. 34, 36 en 38, in veiling resp. f4700—f4700— en f4800.—. Ra. Perceel open grond, groot 33 cA., v. Be- verenstraat achter het hoekhuis Fabristraat no. 32, in veiling f225—, Perceelen IIVa gecombineerd verkocht voor 114.465, V. Woonhuis met erf en tuin Oostsingel 94, in veiling f3620.Opgehouden. St. Barbara. In de bovenzaal van den Volksbond had gisterenavond de jaar en tevens propaganda- vergadering van bovengenoemde vereeniging plaats. De voorzitter de heer Th. Dhanis opende de bijeenkomst, waarna de jaarverslagen wer den uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester stippen wij aan dat 1917 sloot met een batig saldo van f 139.227a. Vervolgens kreeg de weleerw. pater C. J. v- d. Linden O.P. het woord, om doel en streven der ,,St. Barbara"-vereeniging uiteen te zetten. De Eerw. spreker herinnerde er aan hoe Chris tus in de bergrede tot barmhartigheid ver maand had. De moderne wereld wil daarvan niet weten Spreker wijst in dit verband op de lijkver branding, die het symbool moet zijn van de ulgeheele vernietiging. Daartegenover stellen de Katholieken ons geioof aan de onsterflijk heid der ziei. De Christelijke barmhartigheid dwingt ons tot eerbied voor den doode en verplicht ons tot steun aan armen, weduwen en weezen. v Dit zelfde beoogt de ,,St. Barbara"-vereeni- ging zij begeleidt den overledene naar zijn laatste rustplaats, bidt voor zijn ziele rust. In de begrafeniskosten komt zij haar leden met een uitkeering van f 20f 40 tegemoet. De contributie van de ,,St. Barbara" ver eeniging bedraagt 10 cent per maand en per lid, donateurs betalen f 2 per jaar en begun stigers f 1. per jaar. De voorzitter bracht onder hartelijk applaus dank aan den eerw. spreker voor zijn rede Waarna verschillende nieuwe leden, toetraden. Het ledental klom tot 97 terwijl er reeds 27 donateurs en donatrices zijn. De voorzitter sloot vervolgens de welgeslaagde vergadering. genömen, .dat hij de uitoefening der trawlvis- scherij reeds 43 visschers zijn omgekomen. Over het lot van twee bemanningen is men nog zeer ongerust. Wanneer ook dezen zijn verloren, zou het aantal slachtoffers tot 55 stijgen. Nog nim mer "heeft een dergelijke ramp deze gemeente getroffen. De verslagenheid is dan .ook hiel' bijzonder groot. De eerste ranlp, trof de ge meente, toen de IJ. M. 242 in het gezicht van de kust door een mijn werd vernietigd. Deze bemanning bestond uit 6 koppen, allen inwoners dezer gemeente. Op deze ramp volgde een nog grootere; als geheel verloren worden beschouwd de loggers: K.Wi. 61, 125, 101, 140,, 23, en 73, behoorende resp. tot de ireederijen P. an Duijivenbode, C. Den Duik, M. Den Duik, KI. Kleen en H. G. Lammens. Deze loggers zijn reeds drie of vier weken |Over tijd. Alle hoop dat er nog een zal terugkeeren, is reeds, lang opgegeven, zoprvvel bij de visschers als hij de reederij'en. Zal nu op de tweede groote ramp nog een derde volgen? De loggers, waarover men thans zich ongerust maakt, zijn de vaartuigen K.W. 151 en 66, behoorende resp. tot de reederijen N. Parlevliet en B, Dijkdrent. Deze vaartuigen rijn reeds 4 dagen over tijd. De laatste vaartuigen, Welke zijh binnenge komen, brengen over alle loggers Verontrusten de tijdingen mede. Vele goederen, van de log gers afkomstig, zijn in volle zee drijvende ge zien. Er heerscht dan ook een zeer gedrukte stemming. In de wijken, speciaal bewoond door visschers, veirtopnt zich bijna geen mensch op straat. Kinderen worden in huis gehouden. Er zij'.n straten, welke bijna geheel in rouw ge dompeld zijn. Behalve het verlies aan menschenlevens is de materieele schade aanzienlijk. Aangenomen dat er in het geheel' 7 loggers verloren zij'n, komt dit den reederijen te staan op een verlies van bijna f 300.000. Het wasi voor het eerst dat jfUe reederijen een onderlinge mo les tv e r z ekering hadden opgericht, zo.odat alle reederijen pondspondsgewijze in dit verlies zul len hebben bij te dragen. Twe e Hollanders omgekomen, Op 6 dezer 'meldden wij, dat het Noorsche s. „Hazna" was getorpedeerd en gezonken. Volgens nader ontvangen bericht zij'ndaarbij 10 personen otógekogen, onder welke twee Hol landers, nl, de kok Frederik Burger en de be diende Hendrik Voets. Z. D' H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Schiedam (Allerh. Hart van Jezus) den weleenv. heer C. F. J. Berke- moijer; tot kapelaan te Den Helder (HH. Pelrus en Paulus) den weleenv. heer J. J. Middelburg; tot kapelaan te Krommenie, den weleerw. heer E. Mathol; t;ot kapelaan te Stomp wijk, den wel eenv. heer W. H. Polder en tot kapelaan te Zaan dam, den weleerw. heer N. L. A. Atnmerlaan, .die kapelaan was te Schiedam (O. L. V. Vi sitatie). De stille omgang. Men meldt ons uit Amsterdam In de serene stilte van een sterrenverlichten voorjaarsnacht maakten de geloovigen van onze aloude stad en hare omstreken zich op om een eerbiedige en stille hulde te brengen aan het Mirakel van Amsterdam, Het was een ontroerend gezicht die duizenden door onze donkere straten te zien trekken. Rijken en armen, geestelijken en werklieden, boeren en stedelingen, allen bijeen met hetzelde doel. Uit alle plaatsen der onmiddellijke omgeving van Amsterdam kwamen de deelnemers naar de Heilige stede. Om ongeveer twee uur trok ken de eerste groepen door de straten en den geheelen nacht door klonk het geklikklak van de voetstappen door de straten, en toen de eerste stralen der zon hun licht over de stad goten, bewogen zich nog steeds lange rijen van bedevaartgangers door de oude Amstelstad. Het Bestuur van het Genootschap de Stille Omgang had het geheel uitnemen georgani seerd" er heeft zich geen enkele stoornis voor gedaan. Het aantal deelnemers wordt door sommigen geschat op vijf en dertig 5 veertig duizend. Tal van schoten werden gelost, maai steeds was er een been dat de bal stuitte.- - De rust bracht uitkomst. Doch na half time was het weer direct hetzelfde spel, dat zonder ver dere bijzonderheden tot kort voor het einde voort duurde. Toen wist Amstel's linksbuiten op fraaie wijze een doelpunt te maken. Direct na den aftrap valt S. V. V. fanatiek aan, maar wordt terug geslagen. De scheidsrech ter kende toen een strafschop toe o.i. ten on rechte. Deze werd fraai genomen en onhoudbaar in Amstels' doel geplaatst. Na nog oenige aan vallen van S. V. V. kwam het einde. De uitslag' geeft de verhouding vrij. wel weer, alhoewel S. V. V. op gelukkige wijze haar doel punt kreeg. Oosterhodt voldeed op de backplaats ook zeer goed. Amstels' voorhoede wist fraai te comibi- neeren, doch een schutter ontbrak. Geboren; 15 Maart. Marinus Cathha- rinus, r. v. J. J. Kortland en M. J. van den Hoek, Laan ons Genoegen. S. V. V.Amstel 1I. Omstreeks kwart voor tweeën ving deze wed strijd onder leiding van scheidsrechter Hoeland aan Amstel wint den toss en verkiest het eerst tegen de' zon in te spelen. Direct wordt er van beide zijden een vlug spel ontwikkeld met snelle rennen van doel tot doel. De voorhoeden ver knoeien verscheidene mooie kansen. Het spel is uiterst zenuwachtig. Amstel kotat nu geruimen tijd in de meerder heid ien geeft S. V. V.'s doeiverdediger gele genheid zijn capaciteiten te toornen. Op gelukkige wijze 'wist 'hij een doorboring te voorkomen. Scheepvaart. SCHIEDAM, 16 Maart. Vertrokken het Engel- sche stoomschip Lady of Scamichael, kapitein John Damster, en d.e Zweedsche bark Maorilands kapitein E. Murik, beiden naar Rotterdam. BEURS VAN SCHIEDAM 18 Mrt. 1918. Moutwijn (46%). Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 13 Mrt. f 89 3/4 14 Mrt. f 89 3/4 15 Mrt. f 89 3/4 18 Mrt. f 89 3/4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de Noteering B. A. J. W1TTKAMPF. Bond van Distillateurs. 15 Mrt.! 18 Mrt. f 115V,.|f ll&Vr Jenever: 50% Spoeling f3. f3.— Graanspiritus. Melasse-spiritus Ruwe spiritus. Spiritus. 15 Mrt. fèf f195 af f97-j kt 18 Mrt. af f- f195 f- f97i 4 f- -I) 1) -1) 1) per H.L. ad. 100% 2) per H.L. ad 50%. B. K. Volksbond. Gisterennamiddag had in de groote zaal van den Volksbond een drukbezochte vergadering plaats van de afd. Schiedam van bovenge- öoemden bond. Na voorlezing van de notulen der vorige ver gaderingen bracht de commissie van verificatie rapport uit. De rekening en verantwoording Van den penningmeester waren in orde be vonden en de penningmeester werd onder dank zegging voor zijn beheer gedechargeerd. De voorzitter deed daarna enkele huishou delijke mededeelingen o.a. dat van het minis terie van binnenlandsche zaken bericht was ontvangen, dat aan de teekenschool „St. Jo zef" wederom f700 subsidie was verleend. Vervolgens stelde de voorzitter de bestuurs verkiezing aan de orde. Twee der aftredende leden de heeren van Buitenen en J. Wille hadden zich voor een herbenoeming niet be schikbaar gesteld. Aan de stemming werd deelgenomen door 168 leden. Gekozen werden de heeren J. F. van Hees, M. J. Hoenderkamp, F. Mooten en J. Ver- municht, respectievelijk met 86, 124, 124 en 114 stemmen. Op de aftredende leden Th. Groenendaal en S. van Houwelingen waren 73 en 56 stemmen uitgebracht en op den heer N. Rozenstraten 45. Bij de rondvraag werd door een der leden de vraag gesteld of de nieuwopgerichte vereeniging van handels- en kantoorbedienden als onderafdeeling tot den Volksbond zal toetreden. De voorzitter antwoordde dat reeds overleg Was gepleegd. Nog werd geïnformeerd hoe het 8tond met de r.k. vereeniging van groote gezinnen. Door een der leden werd er op aangedrongen den minister te verzoeken een kortere gebruiks- termijn voor regeeringsklompen vast te stellen. De vergadering droeg het bestuur op stappen in dien geest te doen. Nadat nog enkele dis tributie-moeilijkheden besproken waren, werd de bijeenkomst door den voorzitter op de ge bruikelijke wijze gesloten. Van paarden, gestald in een pand aan den Singel, zijn gisteren de staarten afgesneden en ontvreemd. Van pand aan de Nieuwe Haven looden afvoerbuizen ontvreemd. Ten nadeele van een winkelier aan de Groenelaan zijn eergisteren 50 sigaren ontvreemd. De dader is later door de politie aangehouden. Hoogwater te Schiedam: Dins dag 19 Maart 8.45 v.rti., 9.22 n.m. Slachtoffers van de trawl vi s.8,c,h,te- r jj. Men schrijft uit Katwijk aan het „Vad." Met vrij groote zekerheid kan worden aan- Nederland en de geassocieerden. Men seint ons uit Den Haag De Minister van Buitenlandsche Zaken zal he den-middag te een uur in de Tweede Kamer een verklaring afleggen betreffende het standpunt van onze regeering inzake de bekende eischen der1 ge associeerde regeeringen. 1 Nederland neemt het voorstel aan. Reuter seint uit Londen: De „Daily Mail" verneemt uit den Haag, dat Nederland de voorwaarden van de geallieerden heeft aanvaard voor het gebruik van Nederland- sche tonnage in huur, in ruil voor toevoer van levensmiddelen. Verklaring van Jhr. Loudon. Mén seint ons uit 's Gravenhage: De Minister van Buitenlandsche Zaken Jhr. Loudon heeft in de Tweede Kamer heden ver klaard dat dé Geassocieerde regeeringen hadden toegestaan 100.000 ton tarwe aan Nederland te doen toekomen ais voorschot op de 400.000 ton die Nederland bij1 definitief agreement zou krjjgen mits voorloiopig het gedeelte onzer schcepsruimte, dat bij pen definitieve regeling ter beschikking der geassocieerde belangen zou komen, reeds aan stonds daarvoor zou worden afgestaan. Antwoord was gevraagd voor 18 Maart. De regeering stond gereed hierop in te gaan, toen van Geassocieerde zijde plotseling den eisch werd gesteld, dat bedoeldé tonnage ook in zoo genaamde „gevaarlijke zone" zou varen. De Ne- derlandsche regeering gaf te kennen dat zij' uit politiek en economisch OiOigpunt, ernstige bezwa ren tegen gestelden eisch had, doch zij schortte haar definitief antwoprd op. Op de vraag aan de Duitsche regeering of op een levering binnen twee maanden van minstens 100.000 ton taTwe kan worden gerekend, was 't antwooru beslist ontkennend. In die omstandig heden achtte de regeering zich gedwongen den eisch te aanvaarden. Doch de geassocieerde ire- geeringen verbonden aan de levering van 100.000 ton tarwe op 15 April niets. Nederland kan rekenen op verdeeling der Ned. scheepsruimte in 't belang onzer levensmiddelenvoorziening naar den maatstaf van de Londensche basis en op bunkerkolen voor vervoer naar Nederland. Voorts moet door de geassocieerden gegarandeerd worden dat onze schepen in 't gevaarlijke gebied geen troepen |Of oorlogsbehoeften behoeven te vervoeren en niet bewapend zullen zijn, de be manningen vrijhlijven en al dan niet aan de vaart deel te nemen en dat eventueel vernie tigde schepen terstond na. den oorlog door an- gere vanvangen zullen worden. Verder kan, noch wil de regeering gaan. De Heer en Mevrouw HOUT MAN—Van Buysen geven ken nis van de geboorte van een Zoon en een Dochter, waarvan de Zoon reeds is overleden. Schiedam, 18 Maart 1918. 1238 6 van zal gehouden worden vanaf Dinsdag 19 Haart tot en met Haandag 25 Haart De voorraad bestaat nit te koop gevraagd. In prima staat en met goede banden. Brieven met opgave van merk en prijs, onder letters D. L., bur. dezer courant. Twee boerenknechts gevraagd op een boerderij te Maasland. Br., onder letter F, bur. v. d. blad. Gevraagd in een dorp bij Den Haag een nette Keukenmeid. Brieven onder no. 346, bur. v. d. blad. omgang voor eene nette fatsoenlijke 18- jarige dienstbode wordt gewenscht met een meisje uit een echt Roomsch gezin. Brieven worden in gewacht aan het Bureau van dit blad onder no. 121. Dankbetuiging. Hartelijken dank de Dir. der Broodf. de Nijverheid voor de prompte uitbetaling der Gratis Levens verzekering bij over lijden. Wed. DE REGT Walvischsteeg 8. Oroenteplanten. BerichtVrijdag 22 Maart nieuwe zen ding planten, dus bestelt nu je pootuien bloemkool, kropsla, enz. enz. Broersvest 149. C. J. MARKUS. prijzen volgen van 27 30 35 40 45 Jongste bediende, m. of vr. gevraagd, bij voorkeur reeds op kantoor werkzaam ge weest. Brieven, onder let ters N.A, bureau van dit blad. Iemand, m. L, eenigen tijd beschikb. hebb. b.z.a. tot het bijh. van boe ken of ander schrijf werk. Fr. br. letter I, bur. v. d. blad. Voor spoedige in diensttreding ge vraagd een net Persoon voor het ineasseeren van huur van een blok woningen. Brieven onder no. 700, aan het Bureau v. d. blad. voor 13.50 15 17.50 20 23 van 48 52 56 60 voor "25 27.50 29 30 van 65 70 voor 32.50 35 Alle goederen kunnen gepast worden. Regeling van den ver koop Dagelijks geopend van 's morgens 10 uur t»t 's avonds 8 uur. Zondags van 's morgens 10 uur tot 's middags 1 uur Staatsloterij trekking 25 Maart a.s Tijdgeestbriefjes ver krijgbaar in Vsoi Vio> 1/#' CORN.'jANSE, Koemarkt 2. Kerk straat 1. Wordt gevraagd tegen 1 Mei of eerder te Den Haag In klein gezin een Heid-huishoudster, van g. get. voorzien. Brieven onder let ter M, bur. v. d. blad. Zonder Bon Prima gloed ver krijgbaar in pakken verpakt a 20 cent p. pak, ook los te ver krijgen vanaf 5 cent. Wederverkoopers ge vraagd. Zonder Bon. Briketten 5 uur branden. Denneappels, Ca nadahout, blokjes v. de kachel, 100 kilo f3.60 thuis bezorgd. Zwaansteeg 2. Oramapboon. Een nieuwe Grama- phoon te koop met 20 mooie nummer» en reuzengeluidgever f 25.Mariastr.23. Dankbetuiging, Onze hartelijke dank aan de Dir. der Broodf. de Nijverheid voor vrij brood hij ziekte en Gratis Le vensverzekering ont vangen bij het over lijden van mijn ge liefde echtgenoot. Wed. v. d. HOEYEN, v. d, Ende. Heerenstraat 47. Dankbetuiging. De dir. der Broodf. de Nijverheid oprech ten dank voor de Gratis Levensverze kering ontvangen bij het overlijden van onze geliefde vader. T. HOEK. Broersvest 88. Nette Werkster gevraagd. AdresHoogstraat 174. Vloerkleed 3x4 te koop aangeboden zoo goed als nieuw voor de spotprijs van f 17.50. Adres Brugman straat 11b. TE KOOP: Een ijzeren ketel als nieuw, plaatdikte 7 m.m. inh. pl. m. 25 H.L. met koper pijlglas toestel, en alle bij behoorende ijzeren onderdeden om deze met vuur te kunnen stoken. Adres te bevr. bur. v. d. blad. Flink 2de meisje gevraagd. Hoogstraat 142. voor huis en indus trie, 7 8 wagons eikenblokjes 15—*" c.M. (kachelklaar) a 430.per wagon 10.000 Ko. franco in het schip plaats van afzending. Brieven onder No. 500, bur. v. d. blad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3