tfemengd Nicis ws. Rechtzaken. Laatste Berichten. Hp Tire? I lift -Hf m si - Telegrammen. Handelsberichten. Centrale Keu k en. -r lederen dag, aantal luchtschepen die binnen het territoriale behalve Zondags, is tusschen 11 en 1) warm gebied kruisten krachtig beschoten. Langs de eten te bekomen k 12 et. per portie, aan de heele kust hoorde men voortdurend schieten, spijskokerij Achter de Teerstoof, Spijskok:rij% De kustwacht stelde vast, dat deze lucht- Lange Haven 11, Gymnastieklokaal Dwar3- schepen van Duitsche nationaliteit waren. straat en Gymnastieklokaal Buitenhavenweg. Het eten moet daags te voren besteld worden. Het menu wordt wekelijks per advertentie bekend gemaakt. Er worden ook bonboekjes met 6 bons uitgegeven. Op deze bons wordt het eten k 11 cent per portie verstrekt. Collecte. Het R. K. Parochiaal Armbestuur zal morgen (Woensdag) de gewone 3- maande- lijksehe collecte houden. Deze collecte wordt in de weldadigheid der katholieke stadgenooten ten zeerste aanbevolen. Volksbadhuis. In de week van 1016 Maart 1918 wer den genomen 496 baden. lste Klas Kuipbaden 15 Regenbaden 66 2de Klas Kuipbaden 16Regenbaden 394. Kinderbaden 5. Burgeravondschool. Aan de Leden van den Gemeenteraad is medegedeeld, dat de jaarlijksche tentoonstel ling Van de teekeningen der Burgeravondschool zal gehouden worden op Donderdag 21 en Vrijdag 22 Maart a.s., telkens des avonds van 79 uur in het gebouw dier school. Grondaanvrage. Door A. J. A. Helders is nadat de Raad door staking van stemmen de aanvraag tot grond- verkoop aan de Warande Voor den houw van 3 villa's had verworpen, doior dien een gedeelte van den Raad zich stelde op het standpunt van uitgifte in erfpacht, opnieuw een adres aan den Raad gezonden met verzoek hem den grond als nog te willen verfcoopen en zulks in plaats van voor f 12.tegen een prijs van T 12.25 p. M2. Adressant meent waar geen juiste uitspraak van den Raad werd verkregen en mogelijk er onder de tegenstanders waren die den prijs te laag von den, dat door verhooging van den prijs, en een verklaring dat dor grond in geen geval in erf pacht kan worden genomen, een gunstiger stem ming voor hem' is te Verwachten. Rhet op 13 dezer te Amsterdam gehouden examen voor kantoorstenografie (sy steem Groote 130 lettergrepen per 'minuut gedu rende 10 minuten) slaagde o.m. mej. F. Duller van hier. De directeur' van het Levensmid- delenbureau heeft als handelaar in fegeerings- aardappelen en -groenten uitgesloten Petrus iMari- nus v. Eijlk Beieriandsche straat 16 alhier. Van een pand in de Tuialaa.n zijn koperen lrandsvaten van deuren ontvreemd. Dit de machinefabriek van Eyke- lenboom aan den Buitenhavenweg zij'n gisteren ko peren machinedeelen ontvreemd. Onderzoek ge schiedt. De 17-ja r i g, e jongen N. u i,t de B a k- kersstraat had heden-morgen het ongeluk door ccn wagen te worden overreden, met het noodlottig gevolg dat rechterknie en rechterarm ernstig ver wond weiden. Opneming in het ziekenhuis bleek noodzakelijk. Naar wij vernemen, heeft de tuinder-veehouder J. W. Ris hoóger beroep aangeteekend tegen het vonnis der Arr. Recht bank te Rotterdam, waarbij de eisch van Schadevergoeding ontzegd werd, in zake de bekendmaking van door hem afgeleverde ver- valschte melk, door den directeur van den keuringsdienst van eet- en drinkwaren alhier geplaatst. Morgen-ochtend zal voor het Kantongerecht alhisr terecht staan de bakker F. B. D. R., beklaagd van het in voorraad hebben van in staat van bederf verkeerende boter, welke hij gebruikte voor het bereiden van banket. Hoogwater te Schiedam: Woens dag 20 Maart 9.50 v.m., 10.40 n.m. UIT ROTTERDAM. De gebruikelijke Paaschtentoonstelling van vee, Welke morgen te Rotterdam1 zou plaats hebben, is afgelast uit vrees dat het tentoongestelde vee in beslag genomen zal worden. Tabak. Nu de prijzen voor inlandsche tabak zoo enorm hoog zijn gaat men in Maas en Waal proeven nemen na vroege aardap pelen (muizen) ook nog tabak te verbouwen. Een hevige bosch en heidebrand heeft Zondag bij het buitengoed Boerskotten tiabij Oldenzaal gewoed. De groote bosschen op het buitengoed, eigendom van mevr. de wed. Essink-van Berckel te Oldenzaal, zijn behouden. De verbrande perceelen zijn eigen dommen van mevr. Essink, den heer G. Bloe men te Oldenzaal en den heer Blijdenstein le Enschede, Er wordt brandstichting ver moed. Duitsche luchtschepen beseho- t e n. Men meldt uit Katwijk aan Zee De militaire kustwacht heeft gisteren een Rijwieldiefstallen. in de afge- loopen week is bij de Haagsche poljtie aan gifte gedaan van 51 rijwieldiefstallen. Diefstal. Uit het perceel Groote Markt 6 te Haarlem, bewoond door de familie T., is ten nadeele van de aldaar inwonende Mej. C., uit een gesloten muurkast ontvreemd een ijzeren geldkist met ongeveer f 300 aan bank papier, benevens verschillende gouden voor werpen en ten nadeele van den heer v. d. B., eveneens daar inwonend, een ijzeren geldkist met ongeveer f 30. H a ring. Bijl het verschijnen van de groote haringscholen in de Buitenhaven te IJmuiden huurde eene aldaar wonende firtna in Nieuwe- diep eene zeer groote haringvlot af en plaatste daarin een bemanning welke van kinds af met der gelijke vangst bekend was. Dat deze speculatie goede resultaten opleverde kan blijken uit het feit, dat dezer dagen in één trek vooir ruim 1800 gulden waarde uit het water werd opgehaald. 0 n g e 1 u k k e n. In het Eikenbosch te Schaes- berg zijn twee jongens, die naar het omkappen van boomen stonden te kijken, onder een neerval lenden bootn geraakt. Een 15-jarige jongen klreeg een armbreuk, terwijl een 17-jarige jongeman met gebroken beenen, ruggegtead en aan het hoofd en inwendig' zwaar gekneusd, onder de takken werd uitgehaald. Nog dienzelfden avond is hij overleden. i Rundvl1 eesch in bezit genom e,.n, De burgemeester van 'si Gravenbage heeft met mac tiging van den minister van Landbouw, bij ver schillende slagers, die de goedkoopere soorten rundvleesch in hunne winkels niet verkochten of daarvoor hoogeré prijizen vroegen dan de maxi mumprijzen, het rundvleesch in bezit doen ne. men. Het standbeeld van Jan de Witt. De onthulling van Jeltsema's bron zen standbeeld van Jan de Wit, zal, naar de „N. Crt." meldt, in het begin van Juni plaats hebben. Op de Plaats, waar het 3 Meter hooge stand beeld zal worden neergezet met het front naar den Langen Vijverberg, en ongeveer in het mid den van den toekomstigen verkeersweg Gevan genpoortKneuterdijk, is met de straatweg voor de fundeering reeds een aanvang gemaakt. Het grootste betonsc.hip. In een ha ven aan den Stillen Oceaan is het grootste schip van beton, dat ooit gebouwd werd van stapel - geloopen. Het is genaamd „the Fuith", is 320 voet lang, heeft een inhoud van 7900 ton en een snelheid van elf., .knoopen. Betonschepen van 7500 ton kunnen tegen denzelfden prijs als houten schepen binnen drie maanden gebouwd worden. In een andere haven zijn tegelijk drie stalen schepen van elk 9400 ton van stapel geloopen. Vierduizend man hebben er in acht-uren-ploe-: gen dag en nacht aan gewerkt. Voor een waarde van millioe- nen verloren. Terwijl heel Rusland reik halzend uitziet haar voedsel en andere be staansmiddelen, liggen in Archangel voor millioenen aan goederen, die Amerika en En geland toevoerden, maar die niet naar het binnenland kunnen gaan, daar er, in plaats van de 400 daarvoor dagelijks benoodigde spoorwagens, slechts tien tot dertig beschik baar zijn. Er liggen voor o. a. 13 millioen Pud ingemaakte kool (Pud, Russisch gewicht, is 11 KG.), voor twee millioen Pud hoef ijzers, enz. Wanneer niet ten spoedigste maatregelen kunnen worden getroffen, zal men in het voorjaar het grootste gedeelte dier waren, met name die, welke aan bederf onderhevig zijn, dus juist die voor de voed selvoorziening, in dé zee moeten werpen Postzegelzwendelarijen. De fir* ma Booleman te Amsterdam schrijft het vol gende Sinds geruimen tijd was ons bekend, dat in Nederland op vrij groote schaal handel in val- sche postzegels gedreven werd het betrof in hoofdzaak zegels van vroegere uitgiften der koloniën in Ned.-Indië, Suriname en Curagao,. die aan minder ingewijden voor ver beneden den handelprijs een flink afzetgebied ronden. Het betrof hier de bekende Fourniesche ver- valschingen, die men in ons land aan den man bracht. Het feit, dat deze zegels meestal iu den trein verhandeld werden, wees er op, dat iemand in Nederland woonachtig, zich hier mede moest belasten. De schijnbaar gunstige resultaten die met den verkoop dezer falsificaten werden verkre gen, gaf aanleiding het zaakje uit te breiden, verschillende verzamelaars ontvingen nu zeld zame doch valsche postzegels van diverse lan den, die om er een cachet van echtheid aan te geven, met een valsche garantiestempel „M.Z. Booleman", voorzien worden. Het werd nu zaak voor de firma B. deze fraude met alle gestrengheid te onderzoeken, waarin zij met behulp van de Rotterdamsche politie alleszins slagen mocht. Te Rotterdam werd in tegenwoordigheid van de firma B. een deel dezer valschen garantiestempels in beslag genomen en op verzoek van de politie deelde de bezitter, die ze gelukkig nog maar ter in zage had, de bron van herkomst mede. Het bleek nu dat de verkooper te Arnhem woon- leman heeft na laten maken. Een volledige be kentenis is door den bëwustèn vervalscber reeds afgelegd. Het zeer gevaarlijke heerschap zal zich binnenkort voor een en ander bij de justitie te verantwoorden hebben. II et mei. Men meldt ons uit Oss Door voorbijgangers werd gisterenochtend omstreeks 5 uur den voerman M. v. d. Broek in een weiland aan het z.g.n. Doornenpad in Vierhoekje onder Oss badende in zijn bloed aangetroffen. Bij onderzoek bleek de man een 20-tal steekwonden te hebben aan hoofd, rug en armen. Sommige wonden toonden aan dat deze tot driemaal toe met een scherp voorwerp op dezelfde plaatsen waren toegebracht. Van der B. die overigens gunstig bekend staat, kon of wilde den dader niet noemen. Men vreest voor het behoud van zijn leven. Een smo kfceldram a. De Zuid-Limburger te Keikrade meldt: Gister-morgen dm half 6 uur was de nachtwaker D van de Dominiale Mijn alhier op het terrein van den mijn. Hij hoorde in den tuin van een der directeuren een verdacht gedruisch waarna hij een onderzoek instelde, in de meening, «iet inbrekers te doen te hebben. NabdJ het afsluithek zae hij een man gehurkt zitten. Op zijn vraag1, wat bij' hier uitvoerde kwam een tweede man die door D. niet was opgemerkt naderbij en bracht D met een imtes in de linkerwang een diepe snede toe D. greep de aanrander, die zich losrukte, waardoor de ander ook in de gelegenheid kwam een mes te trekken waarmee hij D. een steek gaf dooi' de linkerpols. Hierop ontstond een worsteling' tusschen D. en den laatsten, terwijl de ander, vluchtte. D. slaagde erin den aan rander het mes te ontnemen, doch kon ten oevolge van het vele bloedverlies niet meer dan de jas, waarin verschillende papieren en de ach tergelaten smokkelwaar bemachtigen. Uit de pa pieren bleek deze F. Z. te zijd, een Oostenrijker, te Keikrade woonachtig. Hij nam de vlucht naar Duitschland en werd daar op last van een Duitschen officier der grenswacht aangescho ten. Gisterochtend half 9 uur is hij in het hos pitaal te Bardenberg, overleden, tengevolge van een schot in het onderlijf. D. is naar het hos pitaal te Kerkrade overgebracht, Zijp toestand is ernstig, maar niet 1 evensgevaarlijk'. moest alles in het werk stellen zich een deel van het graan uit deOekraïne te verzekeren. LONDEN, 18 Maart. De „Pall Mali Gezétte" bevat een nauwkeurige ontleding van den lucht- strijd over drie maanden. Het artikel zegt: het aantal behaalde punten is niét minder dan 51 luchtoverwinningen per week. Be vliegers der ge allieerden hebben thans r%eds het aantal uit de maand Februari overschreden en het geheele aan tal over één jaar pp alle fronten op niet meer dan 8843 gebracht. Dé cijfers zijn als volgt samen gesteld: Januari 292; Februari 273: Maart (over 17 dagen) 278. Op het Westelijk front hebben de Britten in drie maanden 316 vijandelijke toestellen vernield en 168 ontredderd. Wanneer het totale aantal officieel vermist gemelae Britsche vliegtuigen wordt opgemaakt, staat het aantal Duitsche tot het aantal Britsche vliegtuigen, oie worden ver mist als 316 tegen 117. Voegen wij daar dc Fransche winsten van 123 vernielde en 93 ont redderde Duitsche toestellen aan toe, dan rijn er ongeveer 700 Duitsche vliegtuigen óp het Westelijk front en 8843 op alle punten samen ver loren gegaan. Tweede Kamer. Men seint ons uit 's Gravenhage Tijdens de heden gehouden debatten deelde miaister Cort v.d. Linden dat geen dergenen met wie de regeering raadpleegde over de be noeming van een crisis-minister, ook maar in beginsel bereid was de functie te aanvaarden. Na de rede van mr. Troelstra vervolgde de minister tegen het beleid van het heele Kabinet, zal het votum tegen den minister van landbouw niet dezen minister alleen treffen. Een compromis schijnt spreker echter nog niet onmogelijk. Steenkolen uit Duitschland. In verband m'et het bericht, dat in de pers de ronde doet, dat gisteren geen kolentreinen uit Duitschland in Nederland binnen kwamen, kuil den de treinen met steenkolen uit Duitschland nen wij tnededeelen, dat zooiwel gisteren als ho- gerègeld binnenkomen. De houding van Amerika. Naar uit Rotterdam vernomen wordt zijn in scheepvaartkringen aldaar berichten ont vangen dat Amerika geweigerd zou hebben het voorstel van Nederland aan te nemen. Het processieve.r.b.o.d. De rechtbank te 's-Hertogenhosch sprak gisteren pastoor Kriel- 1 aarts, te Beugen, vrij Van het hem ten laste gelegde in zake het processieverbod. Beklaagde werd vrijlgespidken op grond dat, wat ook de beteekenis moge zijn van al. 2 van ait. 170 der Grondwet, niet is bewezen, dat een processie, buiten gekomen in openbare plaat sen, bij de uitvaardiging der Grondwet van 1849 te Beugen naar de wetten en reglementen, niet was toegelaten. Naar de ,,'s-Hertogenbossche Courant" verneemt wordt hooger. beroep aangeteekend tegen deze uitspraak, daar het de bedoeling is in hoogste instantie den Hoogen Raad te doen beslissen in deze zaak of hij nog vasthoudt aan de juris prudentie van 1879. Geboren: 15 Maart. Theodora, d. v. P. F. Smeets en N. den Boer, Breedstraat.—16.Willem, z. v. N. van der Stelt en H. Stover, Noordvest- singél.Cornelia Jacobus, z. v. J. Verlinde en H. Smit, Brugmanstraat. Anthonie, z. v. A. W Broekhuizen en A. Meijer, Hoofdstraat. Jannigje, d. v. J. D, F. Roukema en C M. Lansbergen, Broersvest. 17. Petronella Ma ria, d. v. W. A. van Noort en A. L. Hers- bach, Hoflaanstrrat. Geertruida Johanna, d. v. L. Zijdemans en J. J. van Schaick, Strijen- sche straat. - 18. Antoon Frederik, z. v. A. Wiegel en A. G. Notenboom, Lourens Coster- straat. Geertruida Elisabeth, d. v. 1 h. B. van Doesburg en K. Hoogendijk, Kreupel- straat. Overleden: 15 Maart. Pieten Vos, oud j. en 5 mnd. St. Janshofje. 17. Cornenis van Schijndel, oud 7 mnd. Spinhuispad. 18. Wilhelmina Zijd veld, oud 3 mnd. Spoorstraat. BEURS VAN SCHIEDAM 19 Mrt. 1918. Moutwijn (46%). Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. 19 Mrt. f89 3/4 per Hectoliter zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de Noteering B. A. J. W1TTKAMPF. Bond van Distillateurs. 14 Mrt. 15 Mrt. 18 Mrt. f 89 3/4 f 89 3/4 f 89 3/4 Jenever: 50% WASHINGTON, 18 Maart. In verband met Duitschland's tegenmaatregelen tegen Ameri- kaansch eigendom legt men er hier dan na druk op, dat volgens schatting van Palmer, den curator van vijandelijke eigendom, het Duitsche eigendom in de V. S. ten minste 100 maal zoo groot is als het Amerikaansche in Duitschland. Het grootste deel van dat laatste behoort aan de Standard Oil Cy. NEW-YORK, 17 Maart. Ofschoon de eigen lijke propaganda voor het New-Yorksche ka tholieke oorlogsfonds niet voor 18 Maart wordt geopend, zijn de U/s millioen dollar, die man in dezen staat had willen bijeenbrengen, reeds toegezegd. Met vertrouwen wordt verwacht dat het Spoeling: Graanspiritus. Melasse-spiritus Ruwe spiritus. 18 Mrt. f 115V». f3.—.— 19 Mrt. f 1151/*- 13.— Spiritus. 18 Mrt. fif f195 af I97i ki •1) -1) -1) 19 Mrt. fki f195 kf f 97è kf -1) -1) -1) 1) per H.L. ad. 100% 2) per H.L. ad 50%. Ter Rotterdamsche veemarkt waren gister aangevoerd 193 vette runderen, 159 vette en graskalveren. 160 schapen of lammeren, 1 npr U. kilo kalveren f 1.30 varkens. Prijzen per kilo kalveren 1.501. -iit De aanvoer van runderen was iets beter. fonds 35000,000 zal aanzwellen, welk bedrag j Aanvankelijk was er nogal handel, maar tegen dan zal worden besteed door de „Ivnights of hoogere prijzen dan de regeering heeft vast- Columbus", die zioh in het buitenland bevin- gesteld. Een beest van 600 kilogram vuil den. Protestanten, Israëlieten en lidmaten van gewjcht werd zelfs verkocht voor f 670, wat andere godsdienstige secten verleenen hun ruim f jqo boven den vastgestelden prijs was. steun aan de katholieken voor het bijeenbren gen van het fonds. NEW-YORK, 18 Maart. Twee mannen en vrouwen, die hier ter stede luxueus gehuis vest waren, zijn gearresteerd, op de aanklacht, in geheimschrift in correspondentie te zijn ge weest met Bernstorff en andere Duitschers. t Het viertal is ter beschikking gesteld van de immigratie-autoriteiten om het land te worden uitgezet. STOCKHOLM, 18 Maart. Thorsen, de minister 1 van financiën, heeft in een redevoering gezegd, j dat br 87.000 ton graan meer noodig was, als i ter beschikking van de regeering stond. De Later werd er door de autoriteiten ingegrepen en wanneer een aanvoerder liet blijken zijn beesten te willen verkoopen en hij geld had gevraagd, werden deze beesten in beslag geno men, gewogen en naar het abattoir vervoerd, om daar door deskundigen, naar kwaliteit, in één der daarvoor bestemde klassen te worden gerangschikt en dan aan den slager tegen een voor deze klasse door de regeering bepaalden prijs afgestaan. Vette kalveren met tamelijken aanvoer langzamen handel. De prijzen waren iets lager. Eerste soort was niet aanwezig. oanvopr Schapen en lammeren met kleinen en kalmen handel. De prijzen bleven ongeveer 100.000 ton, die Duitschland had beloofd, waren Qp dezelfde hoogte. geslonken tot 20.000. Nu werden er voorts eischen 1 De aanvoer van varkens ^as eu' u" 01 achtig is en aldaar het stempel dor firma Boo- gesteld, die onaannemelijk waren. De regeering was geen handel,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3