urn Telegrammen. Lemcngd Nieuws. Burgerij Stand.. Laatste Berichten. H e d e n-m orge.n oms It seks iu,u r 1 i e p de band van een wagen van den melkboer B., van het wiel, waardoor bet wiel 6rak. Een hoeveelheid van circa 20 L. melk ging hierdoor Verloren. Gisteren wi.lde men met de brand spuit den polder in het Sterrebosch bij dc Zwem school leegpompen, wat evenwel mislukte, door dat de spuit in de modder bleef steken. Eerst twee uur later kon de brandspuit baar weg ver volgen Gisteren is uit eenschip inde Voorhaven een staaldraad ontvreemd, Jang 60 M. en dik P/4 cM. Van een pand aan denSingelis een partij lood en van een boerderij aan de Groenelaan zijn een paardetuig en een konijn ontvreemd. Gisteravond is door de politie een persoon aangehouden die van een pand aan de Groenelaan een partij lood had ont vreemd. Het lood is bij een opkooper in de zelfde straat in beslag genomen. Gisterenis door de politie in arrest gesteld een groentenkoopman, verdacht tegelijk met de aardappelenbons ook de zeep- bonnen uit de bonboekjes van zijn klanten te hebben genomen. Hoogwaterte Schiedam: Zaterdag 14 Sept. 10.30 v.m., 10.45 n.m. In verband met den ongeregelden aanvoer en de minder goede kwaliteit van enkele par tijen der gezonden aardappelen, heeft het ge meentebestuur besloten, per hoofd 1 ons rijst op de nieuwe bonlijst beschikbaar te stellen. Naar men verneemt, zal op 1 October a.s. een aanvang gemaakt worden met den bouw van het nieuwe wereldhotel op den hoek van de Baan en het Van Hogendorpplein. Waar de bouw tijd.ens den oorlog bij gebrek aan materiaal niet kon doorgaan is men thans van een en ander verzekerd, zoodat niets den voortgang der werkzaamheden in den weg staat. helft van October zal verblijven. Daarna, wordt het Koninklijk paleis in Den Haag weer betrok ken UIT DELFT. Te 's-Gravenhage is gisteren gearresteerd W. J. N., verdacht van den diefstal met braak jl. Zaterdagnacht gepleegd in de werkplaats van de firma De Graaf aan den Rotterdam- schenweg te Delft. De distributie. Naar wij Vernemen, zal de volgende week in het depart, van binnenlandsche zaken een samen komst plaats hebben van de Ministers van Binnen- lapdscbe zaken en Landbouw met alle commissa rissen der Koningin in de verschillende provin ciën' ter bespreking van de distrihutiéregeling. LYON, 13 Sept. Een telegram uit Geneve meldt dat Duitschland thans het ultimatum van Span je inwilligt, betreffende het vervangen van getor pedeerde schepen door Duitsche. Volgens dit telegram zou Nederland dezelfde genoegdoening voior zijn getorpedeerde schepen krijgen. j i DE SNELTREIN BIJ WEESP ONTSPOORD. EEN GROOT AANTAL DOODEN EN GEWONDEN. DIT ROTTERDAM. Op de Schiekade W.Z. is een iOnbehecrde bak kerswagen met brood, van den bakkersknecht W. V„ van den Crooswijkscbenweg, gestolen, De slager A. L., uit de Schietbaanlaan, is op den Goudschensingel aangevallen en van een runder tong en een nier beroofd. Op dien singel zijn uit een bakkerswagen van de fabriek de Hof dijk 15 brooden gestolen ien een hoeveelheid Vet van een handwagen. Een partij aardappe len is gestolen van een wagen, die in de J,anker- fransstraat stond. Op den Hofdijk zijn 25 broaden gestolen uit een bakkerswagen van de firma Van dei Heyden en Spijkers, 10 broaden uit den winkel van de broodfabriek de Ceres, 30 uit een filiaal van de Maatschappij de Korenschoof en 11 brooden uit een wagen van den broodbezor ger L. V. In de Jaoob Catsstraat zijn 8 brooden gestolen uit een wagen van den bakker A. P. Versluys en zonder bon zijn eenige brooden mee genomen uit den winkel van den bakker G. K. Schoep in die straat. In de Rottier straat zijn 16 broaden gestolen uit den wagen van den brood bezorger A. van G.; top den Goudschenweg 12 brooden uit den 'bakkerswagen van P.; in de Meermansstraat 10 brooden uit dien wagen van den broodventer' W. R.,; in bet Oiosteinde 25 broaden uit. den wagen van den bakker Jan- Ben op de Gedempte Slaak. Jongens van 10 tot 14 jaar hebben ruiten in geworpen bij de winkels van den bakker G. H. Kuneman, pp den Middensteiger, bij C. Jamin, bij H. R|0es en in nog een derden winkel op do Kipstraat, bij den kruidenier P. C. Warnaar, op den Goudschenrijweg, in dein sigarenwinkel van Van der Meer, in de "Jonkerfransstraat, in den banketbakkerswinkel van Kooiman-Vink, op den Goudschenrijweg, in het woonhuis van den beer Jamin, in de Hugo die Grootstraat, in den Winkel van De Gruiter, pp den Goudschenweg, in den winkel van ,D© Boef, in de Vredenoord- starat, en in vijf winkels in de Lusthof straat. In üen winkel van De Gruiter op den Goudschen weg zijn uit de uitstalling verschillende voor- Werpen gestolen. Aangehouden zijn de Belg H. IJ., uit de Wil lemstraat, als verdacht medeplichtig aan plun dering te zijn, de 14-jarige schalier P. V. V., uit .,le Willemstraat, die in bet bezit van een steen was, waarmee hij een ruit wilde inwerpen, de 15-jarige H. de J., uit de Thoolenstraat, die den isten dezer uit het opvoedingsgesticht te Hoenderloo is ontvlucht en betrapt werd, toen hij in de Jonkerliansstr'aat een bakkerswagen wilde openbreken, en vrouw P. R., uit de Korverstraat, de met andere vrouwen brood gestolen zou heb ben van de Maatschappij de Korenschoof iop den Nieuwen Binnenweg. In de Schippersstraat alhier hebben gistermor gen onbekend gebleven vrouwen een broodwa gen van den bakker L. B. geplunderd en 35 broa den meegtenioimen, tegen betaling, maar zonder bon. Eveneens hebben zij in dezelfde straat een bakkerswagen van de firma C. U. en Z-oiom leeg gehaald en 47 groote en kleine brooden mee genomen. Op 50 cent na werd al het brood betaald. Gister-morgen hebben een aantal vrouwen uit de winkel van de firma v. Z., op de Gedempte Slaak alhier, een 40 pakjes margarine meegeno men, zonder afgifte v.an bon. Op de Rechter Rpttekade bij den Katshoek hebben vrouwen gister-namiddag een bakkers- Wagen van de firma Jansen vam de Gedempte Slaak geplunderd. Uit den wagen zijn gestolen 625 pakjes beschuit, elk pakje bevattende 10 stuks, 18 pakjes bloem, 23 eierkoeken en 29 kransjes. De schorten vol beschuiten liepen de Vrouwen, er waren er een 40-tal, hard weg. In ae Rjottestraat zijn uit den bakkerswagen van den bakker R. van den Visschersdijk 22 braou den gestolen. Men seint ons uit Weesp Heden-morgen om IO1/2 uur is de sneltrein uit de richting Hilversum bij Weesp ontspoord. Van den langen vollen trein zijn slechts 2 wa gens biet ontspoord. De locomotief en eenige wagens zijn van den dijk gevallen. Het aantal dooiden en gewonden is niet t© tellen. 1 1 Volgens de voorloppige inlichtingen bedraagt het getal dooden minstens 50 a 60. De lijken worden op schepen, welke in het Merwedekanaal liggen, overgebracht. Ook de gewonden zijn op de schepen gedragen. Twee lichters met resp. 19 en 13 zwaar ge wonden zijn op weg naar Amsterdam. De gewonden zullen in het Binnengasthuis te Amsterdam worden opgenomen. Extra-treinen met materiaal en werklieden zijn naar de plaats van de ramp1 vertrokken. Oiok militairen verleenen hulp. Medici en verplegingspersoneel hebben zich uit Amsterdam naar Weesp begeven. De doktoren te Weesp en militaire artsen ver leenden terstond na de ramp hulpi aan de ge wonden De ramp heeft in het stille Weesp geweldige opschudding gewekt. Vele menschen kwamen toegesneld lOtn hulp te bieden. I De trein is zoo goed als geheel in elkaar ge schoven. Gewonden en dooden moesten uit in elkander gedrukte deelen van wagons worden ge- zaagd. Nader meldt men ons: De directeur van den Geneeskundigen Dienst te Amsterdam is naar de plaats des onheils vertrokken. Het ongeluk is veroorzaakt door verzakking van den spoordijk. Getorpedeerd. BERLIJN, 13 September. Officieel. Een Duitsche duikboot is de door afsluitingen beschermde ha ven van Sitavros (Egeische Zee) binnengedrlon- gen en er een Engelsche kruiser van de Juno- klasse (5700 ton) getorpedeerd. Ondanks de he vigste tegenweer is1 het de duikboot gelukt, on verlet de haven weer te verlaten. De2 Amerikanen. NEW-YORK, 12 September. Generaal Crow der, de provoost-maarschalk der Vereenigde Staten, heeft vandaag gezegd Het 13e miilioen Amerikaansche soldaten is heden ingeschreven voor den oorlog tegen de Pruisische autocratie. Vier miilioen van deze sol daten, vertegenwoordigende de keur van de Ame rikaansche mannelijke bevolking, zullen spoedig op weg zijn naar het Westelijk front om zich bij de strijdkrachten der hondgenooten te voe gen. Met de meer dan tien miilioen man tus- chem de '21 en 31 jaar, die voorheen voor den miiitairen dienst zijn ingeschreven, wordt de sterk te van de Amerikaansche legermacht gebracht op 23.400.000 man. De verdichte wordt vastgehouden om met den heer v. d. Slcesen geconfronteerd te worden. Inbraak in een distributiebu- re au. Gisternacht is in het distributiebureau te Veeneudual ter plaatse ingebroken. Door het uitsnijden van een ruit hebben de dieven ;h daartoe den toegang verschaft. Tal van broodkaarten en koffiekaarten werden ont vreemd, alsmede vet- en boterkaarten waarvan de uitreiking deze week zou plaats hebben. Een bedrag aan klein geld werd eveneens vermist, zoo ook kaarsen. De daders zijn onbekend. Poging om zijn eigen rechter te zijn. Te Haarlem is aangehouden B. de J., verdacht met B. v. S. zich te hebben schuldig gemaakt aan den aanslag in de Haarlemmer meer gepleegd, waarbij den Haarlemschen koopman N. H. een bedrag van f2800 aan bankpapier ontstolen is. Toen B. de J. in de Kleine Houtstraat on der begeleiding van de politie-agenten liep, kwam de zoon van den beroofde, W. H., uit een tapperij. Hij wilde den dader te lijf, maar werd daarin door de politie verhinderd. Bij de strubbeling wist de arrestant te ontkomen. Daarop wilde W. H. de politiemannen te lijf en dreigde met een revolver. Zijn arm werd naar beneden geslagen. Het schot ging af, maar trof niemand. H. trok toen een mes. Een rijksveldwachter loste daarna een revol verschot op H. en raakte zijn linkerhand. Daarop is H. gearresteerd. Later heeft B. de J. zichzelf bij de politie aangemeld. Het onweer. Door het inslaan van den bliksem is het huis van den landbouwer J. van Heumen, op Woezik, geheel afgebrand. Den zoon werd een arm afgeslagen. Te Oerle is de schuur van den land bouwer v. D. door den bliksem getroffen en afgebrand. Men meldt uit Tilburg Tijdens een hevige onweersbui viel zoo ge weldig veel hagel, dat de weg dik bedekt was en de stoomtram naar Waalwijk bij het Wil- helminakanaal derailleerde en tegen een huis aanreed. Er hadden geen persoonlijke onge lukken plaats. Tijdens een kort, doch hevig onweder is te Weesp de bliksem ingeslagen in den toren van de Ned. Herv. Kerk. Toren en dak be kwamen schade. HecltizaköR. D© Haarlemscbe r'echtbank veroordeelde (den Duitse hen deserteur K. F. Attingér, wegens doodslag op *den seinhuiswachter Hubert in de Schermerstraat te Haarlem, dien hij met een bijl op het hoofd sloeg en bovendien worgde, waarna hij zijn lijk op Elswoud begroef, tot 15 jaar gevangenisstraf. De eisch was levenslang. De rechtbank achtte den primair ten laste ge legden moord niet bewezen, Wel doodslag. Attingér was bij het hooien van het vonnis kalm Valsche boterbons. Agenten en con troleurs te Amsterdam hebben aan een politie bureau geleid een man, een vrouw, zoon en dochter, wonende in de Bilderdijkstraat aldaar, terzake het vervaardigen van valsche boter bons. Geboren: 11 Sept. Abraham, z. v. A. Mes en M. M. Verbokkem, Maasstraat. Johan Lodewijk, z. v. A. Ritman en N. van Katwijk, Broersveld. Ondertrouwd: 12 Sept. P. van Schie, 26 j. en C. Ph. de Herdt, 21 j. D. J. den Breker, 26 j. en G. J. Tazelaar, 29 j. G. J. M. Kins, 23 j. en C. J. Leenders, 21 j. R. J. de Vries, 24 j. en J. M. Aleman, 21 j. G. IJ. Sonneveld, 25 j. en J. Lugtenburg, 22 j. P. Aaldijk, 24 j. en J. van Deursen, 26 j. H. Post, 53 j. en A. M. Duimel, 51 j.' Gehuwd 12 Sept. E. Herlaar, 21 j. en IJ. E. van Otterloo, 24 j. J. Stehouwer, 21 j. en G. Verbiest, 21 j. Overleden: 10 Sept. Theresia Maria van Gogh, oud 17 j- en 1 mnd., Grofbaan. Van het Hof. De Koningin en de Prins zullen na de plech tige opening van de Sitaten-Generaal op a.s. Dins dag weer van Den Haag naar Ilet Lap vertrek' ken, waar de Koninklijke familie tot de tweede Honger onlusten in Oostenrijk. Naar het „Klagenfurter Tageblatt" uit Villach meldt, is het daar j.l. Woensdag tot honger- onlusten gekomen. Honderden vrouwen trok ken naar het districtsshoofd 0111 te protesteeren tegen de duurte van het vleesch. Aangezien door den districtsbestuurder werd verklaard, dat hij daaraan niets kon veranderen trok de opgewonden menigte naar de winkels waar levensmiddelen verkocht werden en begon daar te plunderen. In een groote zaak hingen ham men in de étalage. De ruiten werden inge slagen en een groote hoeveelheid levensmidde len werd meegenomen. Hierop begaf zich de meDigte naar andere winkels, waar hetzelfde geschiedde. Ook een bontwinkel moest het ont gelden. Politie en ontboden militaire patrouil les konden de menigte niet in bedwang houden. Vergiftig i n.g. Een paddestoelvergiftiging ander een Westfaalsche kinderkolonie heeft ve le slachtoffers geëiseht. Van Je 33 kinderen, die van de paddestoelen gegeten hadden, zijn er be reids 26 gestorven. Bij 6 kinderen bestaat nog levensgevaar. Valsche mun.t.e.r.s. Den laatsten lijd wer den er in Nijmegen verschillende valsche zilver- bons van f2.50 uitgegeven. De Nijmeegsche re cherche heeft nu de hand 'gelegd .op twee jonge lui, die zich uitgaven voor kunstschilders en die zelf in de winkels de zilverbons uitgaven... tot zelfs op het belastingkantoor kwam zulk een valsche munt terecht. De beide jongelui, de een afkomstig uit Nijmegen, de andere uit Doesburg, hebben ze zelf vervaardigd, maar niet zeer ac curaat nagemaakt. Heden werden de twee naar Arnhem overgebracht en ter beschikking gesteld van den .officier van justitie. Ongelukken. Gisteravond wilde me vrouw M., uit Apeldoorn te Arnhem, nog in een reed» in beweging zijnden trein naar Zut- phen springen. Zij viel en kwam onder den trein. Beide beenen werden haar afgereden, In deerniswaardigen toestand werd zij naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar ze spoedig overleed. Gisternacht is in de Roode Kruiskliniek in Den Haag overleden de Engelsche officier Martin Georg Charles Eussell, die Zondag avond te Scheveningen met zijn rijwiel onder de electrische tram is geraakt en daarbij zwaar werd gewond. Trein ontspoord. Gistermorgen half- vijf is de van het station Den Helder vertrok ken goederentrein bij het station Anna Pau- lowna ontspoord. De om 6.45 uur van Den Helder vertrokken personentrein ondervond vertraging, doordat de reizigers te Anna Pau- lowna moesten overstappen. Om 10 uur keer de deze trein met reizigers en post van den om 5.28 uur van Amsterdam vertrokken trein te Den Fielder terug. Eenige wagons van den goederentrein zijn omgevallen en beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Vrees el jjke dood. Bij een der bewomerj van de v. Reigersbergenstraat te Amsterdam kreeg een kindje een fleschje gevuld met leegwater in handen en dronk daaruit. Het arme wicht is aan de gevolgen overleden. De markt 1c Barneveld. Gisteren zouden alle voertuigen, waarmede de boeren naar de markt te Barneveld reden, aan den ingang van dat dorp door een paar militairen nauwkeurig worden onderzocht. Al heel gauw lokte dat zooveel verzet van de buitenmen- schen uit, dat de beide landsverdedigers zeer in het nauw geraakten, en toen zij dreigden van hun vuurwapen gebruik te zullen maken, sloeg de woede der landbouwers tot razernij over. De militairen zwichten toen voor da overmacht en verlieten zoo spoedig mogelijk de kom van het dorp, waarna dc rust weldra teruggekeerd was. Zigeuners. Enkele Zigeuners, die gisteren met een kermiswagen langs den weg van Havelte naar Wapserveen trokken, hebben in een alleen lstaande woning van den arbeider J. van Lunzen ingebroken. Een dertien-jarig dochtertje, dat alleen thuis wa, zag hen aankomen en deed de deur op slsot. Tóen zij de sluiting verbroken hadden en bin nengedrongen waren, werd de kast opengebro ken. Het daarin aanwezige geld, f68.—, werd medegenomen. Het meisje was door een hunner zoo lang vastgehouden. nen gemeentel j. v. K. den Mishandeling. Te Dc politie te Alkmaar Waarbrug heeft de landbouwer Gearresteerd arresteerde gister in verband met den aanslag j boeren arbeider P. V. enkele dagen geleden zoo op den heer v. d. Sleesen, eigenaar van het j mishandeld, dat hij thans aan de gevolgen is over- hotel ,,De Nachtegaal" alhier, een Oostenrijksch j ]e(]en pje zaak is in handen der justitie- deserteur, die voor een paar maanden eenige dagen in het hotel is werkzaam geweestrnuniti e-o n t p 1 o f f i n g te OJess £L De man werd reed. mt 4» M 0*00»**. den inbreker had vervolgd, geconfronteerd, o t> j van dooden doch door dezen niet herkend. j munitiedepot te Odessa hoeft tal van dooden Vermoed wordt, dat er wraak in het spel is. eëischgt, waarvan het juiste cij er nog niet pre-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3