Opleiding NETTE MEISJES Cartonnagesnqder. IJ. I van MÉ Co., a. i m m, iWOLF G,.,EMsoniileiii2a>BotterAani. „SWAN" Vulpenhouders. Heine MverteiitiêB. Waarom zoudt se uw stoom- en verfgoederen naar elders zenden, terwijl „DE PHOENIX", telef. 15 u even goed en ving bedient Openbare Verkooping. fiENEZINfi HOOGSTRAAT |M| KOOGSTRAAT |Sj Openbare Vrijwillige Verkooping Advertentiën. Ingezonden Mededeelingeii. Liturgie. WILLEM BOSSELMR, Lemeente (jas- eu Electriciteitsbedrijf. Opzichter Rijkswaterstaat Bouwkundig Opzichter. SNABILIÉ Groote Markt 7. ROTTERDAM. „<A Hoogstr.118. Tel. 369 Overal verkrijgbaar. Geld beschikbaar Gem. Zijkamertje advertentiën 20U0 c.A., met recht om deze laatste opper vlakte binnen 6 maanden te vergrooten, tot een maximum van 4000 c.A. De perceeJen zijn ge legen op den Noordoostelijken hoek van den Kapelpolder. UIT KETHEL EN SPALAND. De Burgemeester van Kethel en Spaland maakt bekend, dat in de week van 13 Oct. tot 19 October verkrijgbaar zullen zijn Op bon 54 4 K.G. aardappelen. 55 50 gram gort. 56 100 kaas. 57 200 zachte zeep. 58 250 suiker. Boterbon no. 3 tweede tijdvak is geldig van 13 October tot en met 22 October a.s. UIT ROTTERDAM. BBij de heden gehouden herstemming! voor een lid der Raad weiden uitgebracht 6263 sfcenl- Men. Do heer van Beers (R.K.) verkreeg 2658 (en de heer Bicker Caartjen (L.) 3605, zjoiqdat de heer Bicker Caarten gekozen is. BINNENLAND. VOOR DE OUD-ZOUAVEN. Daar de nood van vele Oud-zouaven in de laatste jaren immer was gestegen, werd in een schrijven aan hunne Doorluchtige Hoogwaar digheden den Aartsbisschop en de Bisschoppen van Nederland de toestand van het ondersteu ningsfonds uiteengezet en de hulp van het Doorluchtig Episcopaat ingeroepen. Den 25sten September 1.1. gewerd ons het Volgende antwoord. „In antwoord op Uw schrijven doet Mon seigneur Callier namens geheel het Doorluch tig Nederlandsch Episcopaat U weten, dat nhet aan ,.het Ondersteuningsfonds voor de be- nhoeftige Oud-zouaven wordt toegestaan in nalle R.K. Bladen een inschrijving van giften »te openen Waar deze inschrijving geschiedt onder deze hooge goedkeuring, vertrouwen wij dat de Katholieken van Nederland, ter liefde Gods, de hulpbehoevende Oud-Zouaven mildelijk zul len bedenken, opdat wij, niet zooals tot nu een vijftig per maand maar een flinke ondersteuning aan die Oud-strijders voor den Baus zullen kunnen geven. Namens het Bestuur van het Ondersteuningsfonds B. van Leeuwen, Adviseur. Kapelaan N.Z. Voorburgwal 373. Sociale wetten. Men meldt .ons uit Den Haag D|e invoering van de Raden-, Invaliditeit- en Ziektewet wordt met spoed bevorderd. boden, gelegenheid ten nutte zal maken, oïn, den uitvoer van levensmiddelen naar Duitsch- land te staken." Weet de Amerikaansche re geert ng dan ,niet, dat uitvoer van levensmid delen, waaraan het Nederlandsche volk zelf behoefte heeft, ffeeds lang gestaakt is, zoo het al upit heeft plaats gehad? Weet zij niet, dat voor uitvoer .sinds langen tijd niet meer be schikbaar gesteld is, dan hetgeen wij zei ven momenteel te jvjeel hadden; dat sedert maan den de uitviOjer' zich beperkt heeft tot diieuj) van vergche groenten, welke zonder uiivneir hier zouden vertïat zijn? En weet de Amerikaansche legeöring niet, dat wij tot de uitvoeren, die in vroegere 'p©- riioidien van Ideii .oorl'oig plaats giehad hebben, vrijwel gedwongen gewoirden zijn door de hou ding van de Entente zelve. Is het haar niet medegedeeld, hoe hier te lande uit en; ter' jna is betoogd, dat de politiek der Entente ions' meer en meer .oeconomisch van Duitsohland afhankelijk maakte? Is het haar .onbekend ge bleven, dat .onder de (koor Engeland in beslag; genomen Nederlandsche schepen, ook scihepeij geweest zijn, die in Engeland waren roim koten te halen? I Graan uit Argentinië De „Msb" vernam, dat in de Rotterdamsche havens verscheidene stoomschepen gereed wor den gemaakt om graan uit Argentinië te ha len, o.a. van de volgende reederijen Solleveld en v. d. Meer, Erhardt en Dekkers, v. Nie- velt Goudriaan en Co. en Gebr. v. Uden. Echter, het vertrek kan nog niet plaats heb ben, daar verscheidene onderdeelen voor de vaart moeten geregeld worden met de Entente anden. Daarvoor moeten in Londen bespre- iingen plaats vinden, waaraan behalve verte genwoordigers van reeders, o.a. de heeren Go- lijn, oud-minister, en Snoeck Hurgronje zullen deelnemen. Deze conferentie heeft vermoedelijk a.s. week plaats. Men hoopt het convooi einde -dei^vol- gende week te kunnen laten vertrekken. Verhooging van de Vcrdedigingsbelasting. „Bij informatie te bevoegder plaatse wend ons "liet bericht van de (Cbr.) Amsterdammer omtrent voornemens van den minister van fi nanciën tot het invoeren van een belasting op advertenties bevestigd. Men geeft er zich aan het ministerie van financiën rekenschap van dat in tie belangrijke eischen, welke aan de schatkist worden gesteld, door de opbrengst van de directe belastingen niet in voldoende mate zal kunnen worden voorzien hoewel' pok een vetf- BpOiging van de verdedigingsbelasting is te ver wachten en dit is dan ook slechts een van de plannen welke de Minister koestert; omtrent de andere kan ons voor het «ogenblik niets 'mede gedeeld woeden." Transito-verkeer RotterdamBelgië. Van officieuze zijde wordt aan de „Msb. Medegedeeld, dat onmiddellijk na de ontrui ming van België en de heropening van de vrije vaart een ontzettend groote transito-handel via Rotterdam naar België zal komen. Van welingelichte Belgische zijde merkt Men ons op, dat momenteel geen enkele Bel gische haven voor de groote vaart geschikt is. Wijl België aan alles gebrek heeft, kan Men te Rotterdam een groote drukte van iaden en verzenden verwachten. Maatregelen dienaangaande zijn reeds in Bespreking. Hat kelenaanbod van Amerika. De „N. R. C,t." schrijft in een artikel over het Balenaanbod van Amerika. „Is men in Amerika geheel' op de hoogte Van bnzen toestand „De regteering. der V.éreenigde Staten is pp betrouwbare wijze ingelicht, dat Bet Nederlandsche violk slechts in staat is Duitsche steenkolen te bekomen in onzekere1 hoeveelheden en onder harde voorwaarden, waaronder begrepen i's dp uitvoer uit Nedjeir- iand naai' Duitscbland van levensmiddelen, Waaraan het Nederlandsche vplk zelf behoefte Beeft." Maar is zij ook ingelicht, dat voor zpn»- Ver levensmiddelen als tegenprajostatie vioiojr' steenkool' ig'ebezilgd zijn, 't alteram tantum naad de Entente is' uitgevoerd moeten worden, aqof dat dus ook deze van de harde voorwaarden Profijt heeft gehad Weet de Amerikaanscha Mgeering, dat de laatste kole n o, vereenkbmsit| Met Duitsohland, v,an den zomer gesloten, Mist niet meer van levensmiddelen alb tegtei^ lMaestatie spreekt De eenige aan het aanbod verbonden voor waarde, lezen |wij in 'de Amerikaansche nota, dat de Nederlandsche regeering zich de ge- den Heer der Heirseharen „Gedenk mij, o Heer. Gij, die over alle machten heerscht en leg waarheid in mijnen mond, opdat mijn woor den behagen voor het aanschijn des Vorsten". En we weten, hoe haar woorden behaagden voor het aanschijn van haar vorst" hoe hij onder anderen te voren reeds aan haar toestond,wat ze ook mocht vragen, zelfs al ware het de helft van zijn rijk. We weten hoe niet alleen het volk gered werd voor dit oogenblik, maar hoekalmte en rust kwam over de Joden omdat hun doods vijand zelf Anian met zijn dood den aanslag op hot. Joodsche volk moest boeten. Een blik in ons eigen leven herinnert ons, hoe ook wij me nigmaal verhooring vonden voor het aanschijn des Heeren Daarom „Ik riep tot U want Gij verhoordet mij (thans kom ik weer vol ver- trouwen tot U) neig Uw oor tot mij en verhoor mij mijne smeeking Gedachtig dus de belofte van den onfeilbare „Zoekt eerst het rijk Gods en zijne gerechtigheid en al het overige zal U toe geworpen worden", laten we onze verhouding tot God nog eens opnieuw regelen, Burgerlijke Stand. Geboren: 17 Oct. Willem, z. v. A. Mein- ster en P. in 't Veld, Buitenhavenweg. Pie- ter, z. v. J. van den Velde en J. van der Kruitj Heerenstraat. 18 Marie, d. v. A. E. Monhemius en M. Wigmore, Havendijk. Overleden: 16 Oct. Mensje Putters, oud 14 j. en 1 mnd., Rotterdamsche dijk. 17 Adrianus, Osephius, oud. 1 mnd., Maria- straat. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Mevr. de Wed. W. BOSSELAAR KOK. Schiedam, 19 October 1918. De Directeur brengt onder de aandacht van belanghebbenden, dat het geoorloofd is in dezelfde woning zoowel gas als electrici- teit voor verlichting te bezigen het gezinsrantsoen wordt dan met lichtrantsoen verminderd. 9646 DE DIRECTEUR. gevraagd voor examen en Brieven te adresseeren P. K. D. straat 16, Vlaardingen. 9639 10 De firma D. SCHWAGER- MANN zal ten overstaan van den notaris W. A. v. DOLDER Dzn. op Vrijdag 25 October 1918, des namiddags U/a uur, in het gebouw van den R.K. Volksbond, aan de Lange Haven te Schiedam, verkoopen: diverse meubilaire Goederen, o.a.: Mahoniehouten boeken kast (Empire), eiken houten penantkastje, mahoniehouten schuit en andere tafels, eiken houten secretaire, stoe len, crapeau's, muziek kastje, olieverf schilde rijen, spiegels, bedden, ledikanten, matrassen, vloerkleeden, loopers, kachels, haarden, for nuizen, ijskast, gouden en zilveren voorwerpen Te bezichtigen Vrijdag van 10 tot 1 uur. Goederen kunnen dagelijks worden bijgebracht of worden op verzoek aan huis afgehaald na opgave aan de firma D. SCHWAGERMANN, Ooievaars- steeg 8. 9648 34 TWEE EN TWINTIGSTE ZONDAG NA PINKSTEREN. oo „Geeft derhalve aan den keizer, wat den kei zer toekomt, en aan God, wat Gode toekomt". Uit het eerste deel van deze woorden des Za ligmakers zagen we een vorigen keer, hoe de liturgi van dezen dag ons leert goede vader landers te zijn. We willen vandaag het andere gedeelte beschouwen en uit het officie vandaag afleiden hoe onze verhouding moet zijn tot God. Daar zijn er in onze dagen maar al te velen, die uit het oog verliezen, dat we op de eerste plaats Gods kinderen zijn levend hier in ballingschap en verwachtend, „de groote openbaringen Gods in het andere, betere leven". De aardsgezind- heid, de overgroote zorgen vooral in onze dagen doen maar al te veel vergeten „dat wij den Geest ontvangen hebben, in welken wij zeggen mogen tot God „mijn Vader"Als het vertrou wen in Gods Voorzienigheid in ons maar wat grooter was, dan zouden we niet den geheelen dag vullen met klaagliederen over den ongeluk- kigen toestand, maar het „de Heer zal er voor zorgen" zou ons rustig doen uitzien „naar de bergen (des Hemels) vanwaar ons hulpe komen zal". Hoe heerlijk bemoedigt ons de H. Paulus in zijn geschrift aan de Philippensen. Deze pas bekeerden meenden dat zij onmogelijk zouden kunnen volharden, nu liun geestelijke Vader van hun was weggenomen en in de gevangenis verzuchtte. Maar neen zegt de Apostel „wij vertrouwen in den Heer Jesus, dat Hij, die in U het goede werk (der bekeering) begonnen is, het ook zal voleindigen tot op den dag van Chj-istus Jesus" (als Hij zal komen om te oor- deelen). En wat is de grond van dat vertrou wen St. Paulus durft op de Philippensus rekenen, omdat zij niettegenstaande dezen voor hen zoo zwaren slag, toch volgens het Evangelie leven en met onderwerping die beproeving dra gen. Als we nu werkelijk gelooven dan weten we dat de tijdelijke beproevingen veel geringer zijn dan de geestelijke en dat we dus op God kunnen blijven vertrouwen als we maar niet door die bekommeringen ons laten meesleepen Laten we beginnen met onze strafschuldigheid te erkennen en te belijden. Zoo gij de ongerech tigheden gade slaat, Heer, o Heer wie zal dan bestand zijn maar bij U is verzoening God van Israël en daarom uit de diepten roep ik tot U o Heer Heer geef gehoor aan mijne stem." Dat is de goede weg, getuigt de Psalmist. „Dat zij die den Heer vragen, op Hem vertrou wen hun helper en beschermer is Hij." En tot bevestiging dienc de smeekbede van Esther voor haar volk Wij kennen die geschiedenis het Joodsche volk in zijn geheel werd met den ondergang bedreigd. Amman wilde ze in den dood leveren en zijn positie als hoogst vertrou weling van koning Assverus maakte den toe stand voor de Joden zeer gevaarlijk. Maar vol vertrouwen wendt Esther, de koningin, zich tot volkomen en snelle door verschillende geneesmiddelen, uit planten be staande, van ziekten der nieren, (suiker, eiwitstof), blaas, (pijn, aandrang, bedwateren), alle wa terorganen, bijzondere organen bij de vrouw, huid (exema, jeu king, bersten), lever, speen, hard lijvigheid, bloedarmoede, hoest, asthma, zinking, zenuwpijn, jicht Vraagt met opgave voor welke ziekte, eene der gratis broch. van Dokter DAMMAN, No. 76 met bewijzen aan. 8072 18 gevraagd, doch uitsluitend zij die geheel op de hoogte zijn met Fijn Cartonnagewerk, tegen zeer hoog loon, alsmede een Nederl. Kantoorboekenfabriek, VAN 'T IIOFF JONGEPIER, 9650 14 Lange Haven 43. BROERSVELD 50. Rijks- enStadsschoorstnenvegers en Metselaars. Bevelen zich beleefd aan voor het VEGEN DER SCHOORSTEENEN 10 h 50 Ct. per »tuk. 9650 Ook por briefkaart te ontbieden. Telefoon 547. ten overstaan van Mr. II. M. G. POORTMAN, notaris te Schie dam, bij veiling op Vrijdag 25 October des voorin. 11 uur en bij afslag op Zaterdag 26 dier maand, des avonds 8 uur in het Gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, aan de Lange Haven aldaar, van 1 en 2. Twee (elk afzonder lijk te veilen) HUIZEN en erven met open plaatsjes te Schiedam aan den Noordveslsingel nrs. 2/ en 29 kad. Sectie H nrs. 313 en 314, te zamen groot 75 vierk. ellen, met een aandeel in een perceel weg en gang aldaar kad. Sectie H no. 651, groot 165 vierk. ellen. Verhuurd ieder voor f 2.10 's weeks. Grondbelasting 13.68. Straatbelasting 3.16. 3. Drie HUIZEN en erven te Schiedam aan de Nieuwe Buurt nrs. 231, 232 en 235 kad. Sectie B nrs. 1553, 1554 en 1555 te zamen groot 63 vierk. ellen. Verhuurd ieder voor 1.10 's weeks. Grondbelasting 11.70. Straatbelasting 2.64. 4. Drie HUIZEN en erven te Schiedam aan de Roosbeek nrs. 151, 152 en 154, kad. Sectie B nrs. 1083, 1084 en 1541, te zamen groot 67 vierk. ellen. Verhuurd no. 151 voor 1.10. De overigen ieder voor/1.20 's weeks. Grondbelasting 7.59. Straatbelasting ƒ1.74. Aanvaarding bij de toewijzing. Betaling der kooppenningen 18 November 1918. Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week van de veiling, des voorm. van 1012 en des nam. van 24 uur op vertoon van een bewijs van toegang, afgegeven door voor noemden Notaris, te wiens kan tore inlichtingen te bekomen zijn. 9492 53 Ntf zijn VERBODEN, doch NIEMAND kan ons VERBIEDEN Jjg DOOR te blijven gaan met de HOOGSTE prijzen te be- w talen voor Zakken, Emballage, Gonje, enz. W ij koopen vj/ oude en nieuwe Metalen, enz. Beste adres voor Kooplieden. tegen de HOOGSTE prijzen. Overal te ontbieden. APOTHEEK. Frambozenessence, Ananas, Marasquin, Sinaasappel, Citroen, Bisschop. In deze rubriek worden dagelijks kleins advertentiën opgenomen tegen den prijs van 40 cent per advertentie van hoogstens 30 woorden. Ieder woord meer 2l/i ct. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie 80 eent. Tegen pers. borg stelling of andere zekerheid (Geen roe rende goederen). Br. No. 9590, bur. v. d. blad. Een nette Dagdienstbode gevraagd. Brieven onder let ter T, bureau van dit blad. Een net Dagmeisje gevraagd, niet be neden de 18 jaar, v. g. g- voorzien. AdresMariastraat 90 b. gevraagd voorzien van stookgelegenheid voor studeervertrek. Liefst in omgeving van de Electr. tram. Brieven onder No. 894 Bur. van dit blad. Ter overname aan geboden de drie laat ste jaargangen van do RATH. ILLUSTRATIE tegen elk aannemelijk bod, niet ingebonden. Te bevragen Bureau "van dit Blad. Adverteert in de rubriek Kleine van de „NieuweSchie- damsche Courant." r l .MïmCB'OLIlHlg

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 3