ADVERTENTIËN De geheele Burgerwacht wordt verzocht, Dinsdag avond 19 November 7 uur n.m. zich te verzamelen in het gebouw Stads Doele tot het ontvangen van herken ningsteekenen en wapens. De Commandant Burgerwacht. Bonders van Vee en Paarden, RoomscheV rouwen,bezoekt onze Propaganda-Vergade ring, morgen (Dinsdag) 19 Nov., 8 uur in den R. K. Volksbond. Burgers van Nederland draagt werk op Mig teekenen m KtOIÜ- LEVENSMIDDELENBUmO. Het Dag. Bestuur Van den ECONOMISCHER BONI) Het Dag. Bestuur van den ECONOMISCHEN BOND Cornells Meinerus, 17 perceelen bouw land gelegen iu het ISterrebosch en in de Keilen vau Nieuw- Mathenesse, TREUB, Voorzitter, v. d. KUIL, Secretaris. TREUB, Voorzitter, v. d. KUIL, Secretaris. Verloren. spoedvergadering heerenflets. r) BINNENLAND. Bond van regeeringsgetrouwen. De Bond van regeeringsgetrouwen, die in zioli hoopt op te nemen alle 'Onderofficieren, korpo raals en manschappen, die zich in deze dagen van spanning zonder voorbehoud scharen an der 'de regeering tegenover het roode revolutie- gevaar, heeft gisternamiddag wederom te 's-Gra- venhage vergaderd. Tot dien bond zijn reeds toegetreden de R.K. Militairen-vereenigingen, de andere Christelijke) rniIitairenvereeni gin.gende Bond (er behartiging van militaire belangen en in het algemeen tal van militairen van de meest verschillende ge zindten en opvattingen. De Biond beoogt uitsluitend aaneensluiting van alle betrouwbare en goede elementen van den troep, ten einde de overwegend goedgezinder! krachtig te organiseer,en tegen het kleine percen tage opruiers en oproerlingen in ons leger. Daar door wordt vooral' aan de weifelende elemen ten de nood'.gü moieeie steun gegeven. Deze spontane actie gaat uit van den troep zeil, terwijl1 op de leiding de veldpredikers en aalmoezeniers invloed oefenen. Op de meest energieke wijze en met veel suc ces wordt reeds propaganda gemaakt voor den Bond onder de Je divisie, terwijl de beweging in de andere onderdeelen van het, leger is inge zet. 1.1e resultaten zijn zeer gunstig; .overal blijkt, dat onze militairen bijna zond er uitzondering tront maken tegen de door den heer Troelstra gepreekte revolutie Duitsche Militairen. Vijf sleep schepen met Roode Kraisvlaggen in top zijn van Antwerpen te Hans weert binnenge komen met honderden Diuitsche militairen aan boord, onder wie vele gewonden. Gisterenmorgen kwam de stoomboot Potsdam met -een majoor en enkele Duitsche officieren. Allen zijn geinterneerd. Te Ha.nswee.rt arriveerden verscheidene schepen met Duitsche militairen, waaronder ook admiraal von Schroder, die alÜfen onder bewaking van Ne- derlandsche militairen zijn gesteld. Te Oost enen is hef Donderdag een drukke be weging van Duitsche soldaten geweest, die, na inlevering van hun wapens, toestemming hebben gekregen, door Limburg op zijn smalst naa,r Duitscbland te trekken. Vóór het passeeren van de brug moesten allen hun wapens afgeven. Ve len wierpen hun wapens in de Maas. lie doortocht, gaat zeer .ordelijk in zijn weak. Hei zijn afdeetingen infanterie, wielrijders en cavalerie, die sectiegewjj'ze over de brug door gelaten warden. Ook komen mee oen groot aan tal militaire wagens en vrüchtautoi's. Naar een 'Ier Duitsche officieren meedeelde, zullen daal 150 000 man langs komen. N. R- Ct Duitsche boot geïnterneerd. Te HansWeert is de Duitsche zeebout Fèronia aangekomen. Zij wordt geinterneerd. Maatregelen. Van velschillende zijden worden maatregelen genomen om een mogelijke spoorwegstaking te voorkomen De doortocht der Duitschers. Gister passeerden te Rpe.steren wederom 17.000 Duitsche soldaten om via Susteren naar Duitscb land terug te keeren. Gisterochtend is de door tocht reeds begonnen. De soldaten zijn afkom stig van hef kamp Beverto, Gister passeerden er 2500 Heden overleed na een kortstondige ongesteldheid, onze lieveling, in den jeugdigen leeftijd van bijna 4 jaar. De bedroefde ouders. J. TI. v. d. KLINK W. M. v. d. KLINK- 10008 16 Hoenderop. Schiedam, 14 Nov. 1918. L. Kerkstraat 25a. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zijn voornemens op Vrijdag 22 November des morgens 10 uur in het verkoop lokaal aan de Lange Haven pu bliek te verhuren voor den tijd van vijf jaren Voorwaarden zijn te bekomen aan de Gemeente-Secretarie Aid. A. 10171 die door bemiddeling van het Gemeentebestuur uitgestookt karweizaad willen aanschaffen, kunnen zich onder opgaaf van de gewenschte hoeveelheid schriftelijk wenden tot het Levensmiddelenbureau. De beschikbare hoeveelheid zal naar verhouding van het aantal dieren over de aanvragers worden verdeeld. 10069 51 Wij weten, dat in de laatste jaren ten gevolge van de schrale voedselvoorziening Uw leven moeilijk en hard is geweest. Meer dan iemand anders heeft de arbeidersvrouw, de vrouwen uit den kleinen middenstand, maar ook uit de klasse der kleine bezitters en ambtenaren, met zorgen te kampen gehad. Velen werden lijdensmoe. lhans. nu de oorlog geëindigd is, is het de Regeering mogslijk geweest het broodrantsoen aanmerkelijk te ver- hoogen en heeft zij kunnen verklaren, dat ook de rant soeneering van vet en andere levensbehoeften en verbruiks- artikelen door het vrij komen der scheepvaart spoedig aanmerkelijk ruimer zal kunnen worden. Elke volksbeweging, die storing brengt in de samen stelling onzer thans reeds op democratische leest geschoeide staatsmachten, kan de verbetering in de voedselvoorziening slechts heiemmeren of onmogelijk maken en levert gevaar op, dat het daarmee vooreerst in plaats van beter nog slechter zal worden. "V rouwen ter wille van Uw kinderen, helpt niet mede tot een hier te lande door niets gewettigde omwenteling Gedraagt U rustig en ordelijk, totdat ongetwijfeld binnen zeer korten tijd ook Uwe staatkundige rechten ten volle zullen worden erkend en de positie van de minder bevoor rechten blijvend verbeterd zal worden. 10066 168 Wil de aansporing aan de werkgevers om ter bestrijding van de werkloosheid zooveel mogelijk arbeidskrachten in dienst te nemen, praktische uitwerking hebben, dan moet onze burgerij hun zooveel mogelijk werk opdragen. Hl Door de duurte hebben velen het steeds uitgesteld reparatie en andere werkzaamheden te doen verrichten. Vooral het middenstands- en het middel grootbedrijf hebben daaronder te lijden gehad betrekkelijk weinig werd nieuw aangeschaft, betrekkelijk weinig nieuw werk werd opge dragen noodzakelijke reparaties en vernieuwingen liet men wachten, uit vrees voor de duurte en in de hoop, dat spoedig alles goedkooper worden zou. Men vleie er zich niet mee dat de prijzen spoedig belangrijk zullen dalen; de loonen zullen m elk geval hoog blijven. Maar bovendien bedenke men, dat men opofferingen niet alleen van anderen maq vragen, maar ook bereid moet zijn die zelf te doen. Burgers van Nederland, wilt ge krachtig Uw hulp ver- leenen tot gezonde bestrijding der werkloosheid en tevens medewerken om zonder schokken het economisch leven in normale banen terug te voeren, draagt dan werk op, zooveel en zoo spoedig mogelijk. Een bankinstelling vraagt voor hare afdeeling Boekhou ding, (m. of v.) Brieven met uitvoerige in lichtingen onder letter S. bu reau van dit blad. 10067 10 Aan de BURGERAVOND SCHOOL te Schiedam wordt gevraagd Salaris volgens Verordening. Aangifte vóór 30 November a.s. bij den Burgemeester. 10070 Gevraagd een nette R.H. Dienstbode St. Liduinastraat38a. Nette ouders vragen plaatsing voor hun zoon, op kantoor of iets der gelijks, 15 jaar oud, en pas de school ver laten, met de begin selen der Fransche taal op de hoogte. Brieven onder no. 986 Bur. v. d. Blad, Zaterdag avond een kinderbontje wit met bruingevlekt tegen belooning terug te be zorgen Villastraat 55. In- en verkoop van 2e hands meubelen, Brecdstraat 1. Te koop een prach tige vulkachel, rijk bekleed met nikkel en zink 3 fornuizen 1 geëmailleerd, 1 ge goten, 1 geslagen, uitschuiftafel, salon tafel, waschtafel, spie gels, schilderijen, schoenen en meer. Aanbevelend, SMEETS. De leden van de E. H. B. O. worden op geroepen ter op Dinsdagavond 8 uur precies den 19 Nov. 1918 in het bekende oefenlokaal, het Bestuu.r Biedt zich aan ee» net meisje (R.K.) om tijdens de St. N'" colaas weken behulp2* te zijn inden winke' onversch. welke Bran che. Br. bur. van dit blad onder letter Te koop aang den een prachtig0 vierkante Kookkachel met gelakte pijp. zien 's middags na uur, Broersvest 17* Te koop aangek0' den een Met nieuwe binn< - en buitenbandem» Adres Groenelaan 1 Aan deNederlandscheVrouwen!

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1918 | | pagina 4