S. B. S. Nienwe Clubjes. CACAO INRUIM INSCHRIJVING i m Eiectrische fabriek van machinale bontbewerking „ZUID-HOLLAND", Groeneweegje 20. Telefoon 465. Firma GtBRs. J.s P. OSTERBOLT, EGNER&C DEPOT Hoogstraat 14 WIJNEN 'LIKEUREN LIMONADES BITTERS Jongens en Meisjes Kleine Mrertentién. Jnsland en batflasco derReYolutieleer' Openbare Verkooping. Openbare Verkooping. GAAT NIET DOOR. HUISHOUD- en INDUSTRIESCHOOL van Leerlingen van Leerlingen INSTITUUT PONT, Stenotypist 505 25 Boekhouder Correspondent een goed betaalde betrekking. ie Schiedam en Omstreken. Tentoonstelling met Openbare les op nader te bepalen datum. Boog4r.!18. Tel. 86!*. Het adres voor alle- loonzaagwerk voor alle timmerlieden, meubelmakers, wagenmakers, enz. is de Aan de Electrische Timmerfabriek „Zuid- Holland" kunnen geplaatst worden voor geruimen tijd werk. 513 20 W ij nhandelaren Telefoon 373. Kleine adverteatiGn Sla ten-Generaal. TWEEDE KAMER. Volkenbondverdrag. De heer deSavornin Lohman (G.-H.) acht het verdrag in vele opzichten onvol maakt. Geheime tractaten blijven bestaan ter wijl de economische oorlog een wettelijke sanctie krijgt. Spr. zou gaarne zien dat wij met toetreding wachten tot het toetreden der Centrale mogendheden en dat de regeering pogingen in het werk stelde om het vredes verdrag van Versailles zoo spoedig mogelijk door den Volkenbond te doen herzièn, want voor den toekomstigen Europeeschen vrede is dit noodzakelijk. De heer Van Ravesteijn (C.-P.) zal zijn stem niet aan dit ontwerp geven. De heer Troels tra (S.-D.) zegt, dat dit verdrag een verplettering is voor den over wonnene en de ontreddering verergert op het gebied van productie en consumptie, door den wereldoorlog ontstaan. De solide grondslag voor het verdrag ontbreekt en het zal dan ook den wereldvrede niet brengen, Deze bond is in wezen een caricatuur, doch de leiders zijn machten, met welke wij rekening hebben te houden. Hun wenschen zijn uitvoering te geven aan het vredesverdrag en oprichting van een nieuw wereldgebouw. Wat het eerste punt betreft, hebben wij geen enkele reden om aan den Volkenbond onzen 3teun te geven. In den tweeden wensch ligt de vrees der Entente besloten voor Rusland en het verslagen Duitschland. Maar de machthebbers van thans blijven niet de baas en omdat spr. daar zoo vast van overtuigd is, heeft hij geen bezwaar om toe te treden, ondanks de vele fouten, welke aan dezéb Bond kleven. Spr. zet vervolgens nader uiteen, dat zijn partij het Volkenbondverdrag wil aanvaarden, zij het onder zekere reserve. Woensdag voortzetting. Econ. en Fin. Mededeelingen. Rotterdamsche Bankvereeniging. De directie der Rotterdamsche Bankvereeni- ging bericht, dat wegens het rondgaan van on welwillende geruchten over de door haar be heerde instelling, zij tot haar leedwezen van haar politiek om nimmer over haar interne aan gelegenheden tusschentijds mededeeling te doen, moet afwijken. In den zomer van 1919 werd door de Bank en enkele harer vrienden, ter a*- wikkeling van de betaling van een graan-leve- rantie van een haar cliënten, een bedrag van ongeveer 40 millioen gulden in diverse buiten- landsche goede fondsen, waarbij ook een bedrag in Argentijnsche goudwaarden van de Duitsche regeering, overgenomen. Van deze fondsen waren ongeveer 12 millioen gerealiseerd, toen het bleek, dat men zich in Argentinië tèn op zichte van verschillende der overige stukken op het standpunt stelde niet tot betaling in goud verplicht te zijn, doch te kunnen volstaan met een a doening in Marken. De Duitsche regeering die geheel te goeder trouw de fondsen als ,,un- bestrittene Goldwerte" had verkocht, erkende onmiddellijk haar verplichting om te zorgen, dat de bank noch hare bovenbedoelde vrienden schade zouden kunnen lijden, uit hoofde van de haar niet bekende ,,vice d'origine", en trad in onderhandeling over een oplossing van deze kwestie, welke nu dezer dagen haar beslag heeft gekregen. Zij bestaat, hierin, dat de Rotter damsche Bankvereeniging,zooals trouwens steeds door haar was aangenomen, zonder eenig verlies uit deze transactie komt. Het gerucht dat de Rotterdamsche Bankvereeniging aan deze zaak groote verliezen zou hebben geleden, kan der halve als ten eenenmale uit de lucht gegrepen worden gekwalificeerd. De directie kan verder mededeelen, dat evenmin uit eenige andere transactie verliezen voor haar zijn ontstaan, welke op de uitkomsten van het afgeloopen op van het loopende jaar van ongunstigen invloed zouden kunnen zijn. Gemengd Nieuws. De griep-epideraie. Uit Kopenhagen meldt men Hoe de Spaansche ziekte hier ter stede meer en meer om zich grijpt, bewiizen de cijfers der aangiften. In de afgeloopen week kwamen niet minder dan 11.038 tegen 7445 in de voorafgaande week ter kennis van de be treffende gezondheidscommmissie. Iets wat niet gedurende de vorige groote epidemie voórgeko- men is, is dat nu ook vele kinderen door de griep aangetast worden. Het sterftecijfer aan griep j bedroeg in de afgeloopen week 207. Als groot i ongemak in dezen tijd wordt de telefoonstaking i ondervonden, waardoor men niet in staat is zich telefonisch met een dokter in verbinding te stellen, en deze, door zijn drukke bezigheden, meestal niet thuis is, waardoor het dikwijls voorkomt, dat zieken geruim en tijd zonder dok ter moeten blijven liggen. Uit Dortmund Volgens, een Wolff-bericht uit Dortmund heeft de griep daar een groote uitbreiding gekregen. In de afgeloopen week zijn 118 menschen aan griep gestorven. Dagelijks komen 16 tot 18 sterfgevallen voor, meest van personen tusschen 30 en 40 jaar. Verder is een groote sterfte onder kinderen van 1 tot 10 jaar vast te stellen, welke tot ondervoeding teruggebracht wordt. De griep-epidemie neemt te Wee- nlein een ongebonden lOïnValng aan. Er zajh 40.000 zi'tken. De ziekenhuizen zijn overvol' en kunneW gffen zieken meier opntejmlen; tengevlolfee dalarvjap. is hielt besmeI tngisgev'ajar zeer gront. De beken- die gynaieoofaog, prof. Wertheim1, directeur: van do vmuwen-cliniek, is aiah griep gestorven. Directie G. S. MONTFOORT. Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag 20 Februari 1920, 's voorm. 11 uur bij veiling, en op Zaterdag 21 Februari 1920, 's avonds 8 uur, bij afslag, telkens in het Gebouw van den Nederl. R. K. Volksbond aan de Lange Haven No. 71 te Schiedam, in het openbaar verkoopen I. Een onlangs geheel ver bouwd WOONHUIS en erf, te Schiedam, Breedstraat No. 40, kadaster Sectie A. No. 686 groot 66 centiaren. Verhuurd voor 4.per week Grondbel. f7.98. Straatbel, f3.52. II. Een WOONHUIS en erf te Schiedam, Spinhnispad No. 24, kadaster Sectie A. No. 501, groot 30 centiaren. Verhuurd voor f 2.10 p. week. Grondbel. f6.21. Straatbel, f 2.76. III-IV. Twee afzonderlijk te veilen WOONHUIZEN, ieder verdeeld in beneden- en boven woning en erf te Schiedam, L. Singelstraat Nos. 7 en 9, ka daster Sectie I, Nos. 1941 en 1942, ieder groot 54 centiaren. Verhuurd Nos. la-b en 9a ieder voor f 3.per week No. 96 in eigen gebruik. Grondbel. van ieder perceel f 17.56. Straatbel f7.88 VVIII. Vier afzonderlijk te veilen WOONHUIZEN met open grond te Schiedam, Dam- laan Nos. 49n, 13, 1S, 17, ka daster Sectie H. Nos. 353, 354, 355 en 356 te zamen groot 3 Are 16 centiare. Iedere woning verhuurd voor f 2.85 per week. Grondbelasting f 31.61. Straat belasting f 14.08. IXXV. Zeven afzonderlijk te veilen WONINGEN en open grond, te Schiedam, Groene- laan Nos. 32 en 34, en Hout straat Nos. 2, 4, 6, 82 en 84, kadaster Sectie L. Nos. 1010, 1009, 1011, 1012, 1013, 1014 en 1015 te zamen groot 3 Are 1 centiare. Verhuurd Houtstraat No. 2 voor f2.55 Nos. 4 en 6 ieder voor f2.45 No. 82 voor f 1.95 No. 84 voor f 1.85, Groenelaan Nos. 32 en 34 ieder voor f2.05 alle per week. Grondbelasting f 41.52. Straat belasting f 18.36. Betaling der Kooppenningen 29 Maart 1920. De perceelen zijn te bezich tigen Woensdag en Donderdag 18 en 19 Februari 1920, van 10 tot 12 en van 2 tot A uur, op vertoon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden No taris, ten wiens kantore, Dam No. 8, alhier nadere inlichtingen te bekomen zijn. 54882 De Deurwaarder G. S. MONT FOORT, zal op Vrijdag 20 Fe bruari a.s.. des voormiddags 10 uur, in het pand aan de Hoofd straat no. 139, hoek Brouwer straat, publiek a contant ver koopen 512 22 gesloopte groote serre, bestaande uit diverse maten ramen, dubbel glas, houtwaren, brand hout, enz. enz. De tegen a.s. Vrijdag aan gekondigde verkooping aan den Noordmolen VOOR Prins Mauritsstraat 9, De niet geloste panden over Juli 1919, in de Schied. Part. Bank van Leening van den Heer I. J. LEVI, zullen p u- bliek worden ver kocht op Donderdag 4 Maart a.s. des namiddags 2 uur. Daags te voren te zien van 1 tot 5 uur. 51115 voor Dagschool I waarvan het nieuwe leerjaar 13 April 1920 aanvangt. De leer lingen moeten den leeftijd van 12 jaar bereikt hebben. Het onderwijs omvat: alle Huishoudelijke vakken, Nuttige handwerken en voort gezet Lager Onderwijs. Tevens gelegenheid tot voor de cursussen in strijken, koken, knippen, en naai en, van ondergoederen, verstel len en costuumnaaien. Dagelijksche aangifte van 16 Febr. tot 16 Maart van half 9 tot half 12 v.m. en van 1 tot 5 uur u. n.m. Woensdagsavonds van 7—9 u. Vrijdagsavonds van 68 u. De directrice. 508 48 M. VAN DE VEN, Adverteert is APOTHEEK, Emserwater, Emserpastilles, Geraudel, Ponceletpastilles, Salmiak. Witte drop. MEUBELKOOPJES!!! TROUWEN!!! Solide Salon- en Huiska mer meubelen als Tafels, Stoelen, Linnenkasten, Spiegels, Schilderijen, Thee tafels, Eikenhouten Buffet ten, Boekenkasten, Club fauteuils, zijden pluche ameublementen, Kapokma trassen, enz. enz. Spot koopjes! Beste adres voor jongelui met huwelijks plannen. 257 20 Simonstraat 44b, boven huis nabij de Schiekade, Rotterdam. Telefoon 12800. opgeleid aan het ROTTERDAM, Diergaardelaan 5, Baan 19, Mathenesserlaan 271, verwierven als 509 40 506 22 DOELEPLEIN 2, Fabrikanten en Herstellers van Automobielen, Explosie- en Verbrandingsmotoren, enz. Leveranciers van Draatwerk en Auto-onderdeelen. Uitzending van Nfonteurs naar alle reparaties. Wf* Bestellingen morden den gelieelen dag aan bals bezorgd. Tegen hoog loon gevraagd 20 flinke aan de Borstelfabrieken, Lange Haven 111 119. Voor werkzame krachten zeer goede vooruitzichten. 507 18 Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden 50 eent peiv, plaatsing. Ieder woord meer 5 cent. Driemaal plaatten van dezelfde advertentie f 1. De reeds vroeger aangekondigde LEZING van den Heer HOOGENDIJK uit Amster dam over is thans definitief vastgesteld op Zater dag 21 Februari a s., 8 uur, in den R. K. Volksbond, Lange Haven. 510 46 Toegang vrij, mits onder geleide van een lid. Gevraagd een net MUISJE, voor heele of halve dagen, niet beneden 15 jaren, Zondags vrij. Zich aan te bie den van vijf tot acht uur. Adres letter M, bureau dezer courant. Ter overname een tuinhuisje met tuingereedschap, w.o. kruiwagen, een partij mest, alles gelegen aan de Persput. Prijs f 35. Te bevragen Ouddorpschestraat no. 13 b, alhier. Gapsulefabriek „HOLLAND" vraagt van 13 jaar en ouder. Aanvangsloon van 4 tot 10 gulden p. week. Aanmelding dage lijks, kantoor Schie 88b. To koop aangeboden een Dasspeld, echt Brillant, Te bevragen Nieuwe Haven 225, alhier. Nette werkster gevraagd voor de ochtenduren, voor het schoonhouden van kantoor en winkel. J.LANDHEER &Co. Hoogstraat 50. geweer en een buks ter over name aangeboden. Adres Ouddorp- schestraat 13 b. Opruiming wegens opheffing, tegen elk aanneme lijk bod, van Man- telcostuums, Japons, Rokken, Blousen, Mantels, Regenman tels, Meisjesjurken, etc. haast ualles moet binnen enkele dagen weg, profiteer nu B. HENDRIKS, Singel 496, hofje. Adverteert in de rubriek Voor Nederlandsch, Duitscb, En- gelsch, Fransch, Boekhouden en Steno grafie (Groote) beginnen in de L. Kerkstraat 56, eerstdaags Deze clubjes bestaan uit hoogstens 6 personen, meestal minder. Vooruit strevende leerlingen worden tijdig in hooger clubjes overgeplaatst. Lesgeld in abonn. f0.60 per lesuur. Spoedige aanmelding gewenscht. 2 bekwame timmerUeden, A-. 'G.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 4