Verloren duo wliipg Extra aanbieding Speciale lage prijzen. Bekende goede kwaliteiten. Hrs. REBERS, Oranjestraat 1. gaande van St. Lidni- nastraat. Lange Haven naar de tram. teekenplanken, haken en hoeken, passerdoozen, conté's, hontskool, pastels, inkten, teekenstilten en pennen. Advertentie n. stilte in acht moet worden genomen. „InterNos" heeft zich voorzeker in haar 10-jarig bestaan een zeer gunstigen naam verworven zoowel bin ttén als buiten de stad hoe vaak toch is zijn hij zangwedstrijden, gelauwerd uit den strijd getreden en heeft zij zich, vooral door het op voeren van Operettes, waarin zij zeker hier ter stede een specialiteit is, zeer verdienstelijk ge maakt en aan talloozen een kunst- en genot vollen avond verschaft. Moge zij onder leiding van haar bekwamen en onvermoeiden Directeur ook Zondag op de groote waardeering van het publiek kunnen rekenen. Aan den heer S. Beenhakker te Schiedam is eervol ontslag verleend als leeraar aan de Hoogere Burgerschool te Delft. UIT ROTTERDAM, Eentimmerman uit Schiedam is ,Q een huis in de Leuvebrugsteeg alhier be roofd van f 1400. Een strijkster is, in verband hiermede, aangehouden. Gemengd Nieuws. Eenbuitenkansje. Geruimen tijd geleden vonden werklieden bij het afbreken van het kasteel „de Arend" in Groningen een doek, in gtukken en flarden. Zij boden het een zekeren heer S. aan, die er wat in zag. De heer S. werd voor 15 eigenaar. De heer S. ging er mee naar het Museum. De directie meende, dat het schil derij reddeloos verloren was, doodjammer want het doek was afkomstig van... Rubens. De heer S. heeft daarna pogingen gedaan om het gerestaureerd te krijgen. Onze stadgenoot de heer P. in 't Hout durfde het aan en hij heeft het schilderij weer aaneengelapt op een wijze, die allen lof verdient. Naar men ons meedeelt, heeft het Museum te Groningen thans het schil derij aangekocht voor 30.000 Het stelt voor de Wonderbare Vischvangst. Wij moeten dit verhaal geheel voor rekening van den restaurateur laten, maar het doek kan uien nog eenige dagen te zijnen huize, Tasman straat 112, zien. Er staan duidelijk de letters E. P. R. op te lezen. (Vad.) Woningnood. Een pas gehuwd paartje te Ambt-Delden vestigde zich dezer dagen, bij gebrek aan een woning in een kippenhok. Bad huisdief betrapt. Men meldt °ns uit Amsterdam Het schijnt voor den circa 35 jarigen P. een heroep te zijn geworden om uit de kleedkamer tjes der badhuizen, waardevolle voorwerpen te stelen. Hij heeft reeds eenige maanden in de gevange nis moeten zuchten voor de min of meer kortere straffen, die hem terzake van dit misdrijf wer den opgelegd. Nog niet lang geleden, hee't hij den cel ver laten en heden alweer maakte hij zich opnieuw aan een dergelijk vergrijp schuldig. Om circa vier uur kwam hij gistermiddag in het Zuiderbad, waar hij evenals de andere zwemmers zich in eenderbadkamers ontkleedde, Hij nam eerst een verfrisschend bad en ver kwikte zich daarna, zooals dit gebruikelijk is, °nder de stralen van de douche, van welke plaats hij klaarblijkelijk tegelijkertijd het ter rein trachtte te verkennen, dat hij overigens zeer spoedig vond. Hij liep een kleedkamertje kinnen, dat even tevoren door Dr. IT., die zich in het water had begeven, was verlaten. Met een zekere behendigheid, wist hij in een korte spanne tijds een gouden horloge uit de Vest zak en een portefeuille, waarin zich o.m. een hedrag van ongeveer flOObevond, uit de binnen zak van Dr. H. weg te nemen. De buit was echter nog niet veilig', want juist op het oogen- hlik, dat hij de kleedkamer wilde verlaten, werd hij door den badknecht betrapt. De beruchte badhuisdief werd aan de politie overgeleverd, die hem ter beschikking van de justitie zal stellen, teneinde hem voor de naaste toekomst althans te verhinderen, zijn voor de zwemmers nadeelig bedrijf in de badhuizen weer uit te oefenen... Overvragen. Men schrijft aan het „Vad." De ingenieur van een naburigen grooten polder maakte voor een kleine gemeente een teekening Voor een te leggen brug. Daarbij gaf hij een zeer ruwe schatting der kosten. En wat werd hiervoor m rekening gebracht? Zegge drie duizend gulden ruim. De burgermeester weigerde die rekening ®an den Raad over te leggen, met het gevolg, dat de rekening verminderd werd eerst tot ƒ2500 dan tot ƒ2000, ten slotte tot ƒ1000. Hierin bewilligde de Raad dezer dagen. Wapens voor Polen? Dinsdag is, zoo meldt de Voorwaarts, te Rotterdam binnen gekomen uit Hamburg het Duitsche stoomschip Alster. Het schip nam ligplaats in de Parkhaven tegenover de loodsen van de firma Van Es Co., op het terrein van Wm. Muller <Sc Co. l°en de lading gelost werd, bleken er o.m. dCO kisten aan boord te zijn, die de overeenkomst hadden met de lading, de vorige week door het stoomschip „Bernisse aangevoerd. De bestuurder van den Centralen bond Junius en een redacteur van de „Voorwaarts" hebben gistermorgen een bezoek aanjde loods gebracht en konden constateeren, dat de thans aangevoerde kisten van hetzelfde maaksel en dezelfde groot te waren als de andere 100 kisten, welke nog in een ander deel van de loods staan. Ook de nu geloste kisten zijn van nieuw hout en met jjzer beslagen. Naar enkele personen van de bemanning van de Alster verklaarden, hebben de zeelieden, zoodra zij in Hamburg merkten dat in hun schip kisten met wapens werden geladen geweigerd met deze lading te varen. Toen is de reederij de Mpij. Kersten, in Hamburg, in de zaak gemengd en deze liet de douanen komen, die verklaarden, evenals andere haven-autori teiten, dat de wapens gerust vervoerd mochten worden, want dat ze voor Mexico waren. De zeelieden vonden na deze min of meer of- ficieele verklaring geen reden meer om vervoer te weigeren Devermiste meisjes. De twee meis- jés, die sedèrt eenige dagen te Dieme-rbrug vermist werden, zijn weer in het ouderlijke huis teruggebracht. geven, dat de grens binnen twee of drie maan den zou zijn afgesloten, en dat de gesignaleerde misstanden zoodoende zouden worden opgehe ven. Men is deze belofte echter niet nagekomen. Naar ik van welingelichte zijde verneem ge bruiken nieuw aangestelde douane-inspecteurs hun werkzaamheid van een of twee bij de douane om den dienst aan de grens te leeren kennen en zoodoende met beter resultaat te kunnen smokkelen. De douane-beambten doen hun uiterste best om den smokkelhandel te bestrden doch zij verklaren, dat deze strijd onder de huidige omstandigheden geen resul taat kan opleveren. Ongelukken. Het kind van eèn land- j bouwer te Son (N.-Br.) viel in een onbewaakt oogenblik in een ketel met kokende soep, met het gevolg, dat de kleine aan de bekomen brandwonden is overleden. De echtgenoote van den heer A, te Er^ 1 men, is met kinderen spelende, gevallen en heeft een arm gebroken. Ongelukkig kwam zij in een spijker terecht, met het gevolg, dat zij na hevig lijden aan bloedvergiftiging is overleden. In Staatsmijn Emma geraakte hedenmiddag de 19 jarige opzichterszoon Johan Ruvvini onder afvallend gesteente en werd dood daar onder vandaan gehaald. Gearresteerd. Enkele maanden gele den huisde er in de Mijnstreek een groote die venbende. Vooral in de omgeving van Hoens- broek maakten zij de buurt onveilig en braken herhaaldelijk in.. De politie stond vrijwel mach teloos tegen zoo'n beruchte bende. Eindelijk na een langdurig en uitgebreid on derzoek is de politie er in mogen slagen de daders in handen te krijgen, nl. de gebroeders S., beiden Duitschers en een Rus, die tot voor kort, in de stationskolonie te IToensbroek huis den. De twee eersten zitten opgesloten in de gevangenis te Aken. Thans blijkt dat deze be ruchte individuen zich hebben schuldig gernaak aan den grooten diefstal in den grooten manufac turenzaak de Faam te Hoensbroek, bij de Wed R. en M.v. d. B., aldaar. Reeds zijn meerdere gestolen goederen in beslag genomen. Ook schij nen ze schuldig te zijn aan diefstal gepleegd in andere mijnplaatsen. De politie heeft hier een goede vangst gedaan. Dedraadlooze te Scheveningen. Bij het kuststation der Radio Telegrafie is men thans bezig een tweetal ijzeren torens te bouwen. Deze torens, die elk 100 Meter hoog worden, zijn bestemd om de thans in gebruik zijnde antenne- masten, welke 82 Meter hoog zijn te vervangen. De onderlinge afstand van de in aanbouw zijnde torens bedraagt 270 Meter, die van de tegenwoordige masten 100 Meter. De aanleiding tot den bouw der torens is ge weest het feit dat vernieuwing der masten noo- dig is. Van deze gelegenheid wenschte men te vens gebruik te maken om een proef te nemen met de toepassing van hoogere en langere antennes," om met minder energie over dezelfde afstanden als thans te kunnen seinen, terwijl door met dezelfde kracht te werken als thans, men ver der zal kunnen seinen zoodat het kuststation Scheveningen feitelijk een machtiger station wordt dan het nu is. Een ander voordeel van de torens, waarbij geen tuien gebruikt, worden, tegenoverdemasten met tuien, (dat zijn de staaldraden welke de mas ten omhoog houden) is, dat de eersten veel minder onderhoud vereischen. Wanneer de nieuwe antenne-torens gereed zullen zijn, valt moeilijk te voorspellen, veel hangt daarbij van het weer af. 't Is mogelijk, dat zij het volgend jaar Maart reeds gereed zijn, maar het kan ook October worden. Het werk wordt uitgevoerd door de Hollandsche firma de Vries Robbe en Co te Gorinchem. De smokkelhandel aan de Duit sche grens. Een medewerker van de,,Vor- warts", die een reis naar de Hollandsche grens heeft gemaakt schrijft over de daar heerschende toestanden het volgende Door een reis naar het bezette gebied is het mij mogelijk geweest, een kijkje te nemen aan de tolgrens, en ik kan niet genoeg wijzen op de gevolgen, die het tekortschieten van onze' douanebeambten zoowel op volkseconomisch als op handelspolitiekgebied moeten hebben. Bij Kaldenkirchen aan de Hollandsche grens wordt iederen dag en ieder uur voor millioenen over de grens naar Duitschland gezonden, waarvoor geen invoerrechten worden betaald. Over het optreden der smokkelaarsbenden aan de grens, die uit honderden mannen, vrouwen en kinderen bestaan, was ik uitermate ver baasd. Hoofdzakelijk wordt tabak, sigaretten koffie en thee gesmokkeld. Een smokkelaar ver voert gemiddeld 25 K.G. tabak, waarvoor 163 mark invoerrechten per pond worden betaald. De treinen van de grensstations naar münchen- Gladbach vervoeren dagelijks duizenden mannen vrouwen en kinderen, die allerhande smok kelwaren naar het achterland brengen. Ik ontmoette op het station te Kaldenkirchen een meisje van 5 jaar, dat meerdere malen per week alleen per spoor daarheen komt om smokkelwaar uit Nederland over te brengen. De smokkelaarsbenden zijn voor een deel uitstekend georganiseerd en hun brutaal optre den is een bewijs voor de onmacht der douane beambten en der grenspolitie. Meer dan drie maanden geleden is door de grensautoriteiten bij het rijksministerie van Financien aangedronge op hulpverleening van de plaatselijke politie evenals ook in het buitenland geschiedt, ten- j einde zoodoende detolgrens af te sluiten Genoemd i departement wees dit voorstel van de hand met I de opmerking, dat dit alleen de tol autoriteiten aanging, en dat de politie daarmede niets uit staande had. Evenwel werd de verzekering ge Klooster geplunderd. De „Reichs- post" meldt In Albano 26 K.M. van Rome, heeft, dezer dagen een troep communistische vrouwen, ze waren ten getale van eenige hon derden, een aanval gedaan op het groote Je- zuieten-klooster. De paters werden mishandeld en verjaagd en de vrouwelijke communisten namen bezit van het klooster. Alles werd leeg geplunderd. Boeken en kostbare schilderijen werden geroofd. Op de meest grove wijze werd de kloosterkerk ontheiligd. Militaire hulp die in allerijl ter plaatse verscheen werd door het gepeupel uiteengejaagd. Na zes uur werd het klooster door de troepen ingenomen en aan de paters terug gegeven. Militaire posten bleven ter bescherming van de kloosterlingen achter. Gelijke tooneelen hebben zich afgespeeld in het Capucijnen-klooster in Albano. Aanval opeen processie. De „Petit Parisien" verneemt uit Rome De onverdraag zaamheid der socialisten van Abbadia bij Siena heeft aanleiding gegeven tot ernstige ongeregeld heden. Na een redevoering van de sosialistischen afgevaardigde Mescagni, die heftig tegen de katholieke partij, de bekende fractie der popo- lari te velde trok, besloten de boeren onmid dellijk, dat het niet bij woorden blijven moest. Er zou dien dag juist een processie plaats heb ben. Een goede gelegenheid! De sosialisten stelden zich op voor de kerk. Een pastoor werd mishandeld vrouwen en kinderen vluchtten in angst de kerk binnen. Dit werd de katholieken te machtig. Ze meen den het recht te hebben zichzelf in hun heiligdom te verdedigen. En zoo werd spoedig de kerk het toneel van een waren veldslag tusschen de katholieke boeren en de socialisten, waarbij zelfs van revolvers werd gebruik, gemaakt. Ondanks de pogingen der carabinieri duurde het gevecht geruimen tijd voort. Er zijn tal rijke gewonden. :E en ontzettend avontuur. In den tuin van de villa harer ouders te Pau (Frankrijk) lag een jong meisje 's middags wat te soezen, in eeïi lichten, rieten stoel. Zij ontwaakte uit haar gemijmer door een onaangename streeling van haar wangen, een kille aanraking, een griezelige veeg, en ontdekte dat.... een adder in het cour-tje van haar japon nétje geslopen was en met zijn afschuwelijken staart haar wang beaaide. Verlamd van schrik en bovendien overtuigd, dat bij de minste beweging het monster den doodelijken beet zou toebrengen, bleef zij dood stil liggen in de hoop, dat het ondier zich weer zou verwijderen zooals het gekomen was. Maar de adder vond het plekje genoegelijk en rolde zich ineen tot een middagdutje. Zoo vond de moeder haar dochter, doods bleek en bijna bewusteloos van angst. Het gevaar ziende, snelde de kordate vrouw naar huis terug, bracht, zonder zelf „van den kook" te geraken, een kom melk aan den kook, en noodigde den huisknecht uit haar, met een dikken knuppel, naar buiten te vergezellen. Die kom melk werd behoedzaam naast het meisje neergezet, het venijnig dier verliet, Ver lokt door den geur der melk, het warme plekje en toen het zoo voortschuifelde kreeg de huis knecht gelegenheid om het dier, terwijl hij daarbij in hetFransch waarschijnlijk mompelde, dat hier een addertje in het gras school, den kop té verbrijzelen. Naar de Noordpool. De Noorsche onderzoeker Raold Amundsen is te Nome (Alaska) uit de Poolzöne aangekomen. Amund sen kwam met een sleepboot aan en verklaarde dat hij zijn schip „Maud" bij Sledge Island heeft achtergelaten. Hij heeft tien dagen met den storm te kampen gehad, doch alle leden van zijn expeditie zijn gezond en opgewekt. De onderzoeker vertelde van een ontmoeting met een ijsbeer in den afgeloopen winter, waarbij hem de kleederen van het lijf werden gescheurd. Hij brak een arm, terwij) zijn rug en beenen met. wonden overdekt waren. Hij leed nog altijd aan de gevolgen van het avontuur. Amundsen wil te Nome een uitrusting voor een -Noordpool expeditie voor zijn schip koopen. Econ. en Fin. Mededeelingen. Verliooging van den goudprijs. Naar men verneemt, wordt sinds eenige da gen het fijn goud, dat door de Nederlandsche Bank beschikbaar gesteld wordt voor de indus trie, tegen niet onbelangrijk hooger prijs af gegeven nl. tegen f2025.per kilogram fijn. Tevens verneemt men, dat ook de noteering van het goud in de vrije markt, die geruimen tijd onveranderd is gebleven, zeer binnenkort zal worden verhoogd Burgerlijke Stand. Geboren: 17 Aug. Everdina Maria d.v. K. E. N. Collé en M. L. Roodenrijs, Noordvest- singel. Cornelia Maria, d.v. P. W. van Dijk en G. J. De Graa Burgemeester Knappert- laan. Elisabeth, d.v. A. W. Wever en A. M. v. Kampen, Mariastraat. Gabriel Cornells, z.v. W. G. Brandenburg en J. Nieuwkerk, Nieuwe Haven. Petrus Johannes, z.v. D. J. Bakker en M. C. Middendorp, Oude Maasstraat Gehuwd 18 Aug. L. R. A. van Lingen 23 j. eri C. H. M. de Leede 24 j. L. van kien den 24 j. en T. J. E. Lecluse 25 j. G. Fons 21 j. en J. Lammers 19 j. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek van Holland. 20 Aug. v.m. 6.12, n.m. 6.37. 21 Aug. v.m. 6 58, n.m. 7.23. 22 Aug. v.m. 7.52, n.m. 8.22. Hoogwater te Schiedam ongeveer 1 uur en 40 min. later. SCHIEDAM, 17 Aug. Vertrokken Noorsch s.s. „Anna Vore", ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 18 Aug. Vertrokken motor schoener „Ambulant II", kap. E. Vedder, geladen met cocosmeel, naar Leith, via Rotter dam. SCHIEDAM, 18 Aug. Aangekomen Engelsch ss. „Anuless" ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wilhelminahaven. LONDEN, 15 Aug. Aangekomen schoener „Néerlandia," kap. A. Oudman, en zeejtalk „Alfa," kapt. H. Tattje, beide met ledige fles- schen van Schiedam. LONDEN, 18 Aug. Aangekomen schoener „Johanna" kap. A. Goumare, met ledige fles- schen van Schiedam. Visscherij, SCHIEDAM, 19 Aug. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SCH. 210 „Ali", sch. W. Rog, met 10* last haring van de 2e reis. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 18 Aug. Men noteert voor Prima spiritus 100 directe levering f 1077«- Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 18 Aug. Men noteert voor moutwjjn 46% f52. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Coop. Vareen. „Schied. Spoelingvereeniging. Htd*n f 1.60 per ketel. VEEMARKT DELFT, 19 Aug. Aanvoer! 177 runderen, 238 schapen of lammeren, 1 paard, 811 varkens, 4 vetto kalveren, 601 biggen, 59 magere kalveren, 18 geiten of bokken, vette varkens veulens. Vette koeien le kw. f 500875, 2e kw. *325—f500, kallkoeien le kw. f500—f925, 2e kw. f300—f500, vaarkoeien f375—f650, 2o kw. f225f375, vette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen le kw. f,2e kw.f.weischapen le kw. f2e kw. fvette lammeren la kw. fwei- lammeren, fmagere varkens le kw. f 45f 180, biggen f 20f 45, nuchtere kalve ren le kw. f20f45, paarden ff Rundvleesch per kilo f 2.20 -f 2.f 1.70, vette varkens ff Boter. Aanvoer 167/8 en 10/16 wegende te Kamen 3440 kilo. f 3 f 3 20 per kilo. Tegen goede belooning terug te bezorgen St. Li- duinastraat 39. 8005 20 Benoodigdheden voor alle takken van onderwijs. 8006 40

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 3