\l Steno-Typiste. SPAARBANK gesloten. Stoelen!^® Stoelen! INSTITUUT NT TYPEN 'J Nederl. B. H. Bond van B. K. 4 W.-Bedienden „St. Francis® ra Assisië" Bomb® Sn Groeve Ü.F M. DE HAAS. KBDIDEMENEZING. A. BOTTER, Lange Baanstraat 41, Botterdam, g Kleine Aclvertentiën. se e IE HIM. Houten en IJzeren 8loelen, GROOTE gemenbileerde Kamer zit- en slaapkamer, NIEUWE CURSUSSEN f 2.50 per maand. Kerknieuws. Z. D. H. Mgr. H. v. d. Wetering, Aartsbis schop van Utrecht, is door H. M. de Koningin benoemd tot Ridder-Grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek van Holland. 30 Aug. v.m. 2.35, n.m. 3.01. 31 Aug. v.m. 3.11, n.m. 3.36. 1 Sept. v.m. 3 39, n.m. 4.06. 2 Sept. v.m. 4.19, n.m. 4 45. 3 Sept. v.m. 4.56 n.m. 5.23. Hoogwater te Schiedam ongeveer 1 uur *n min. later. SCHIEDAM, 28 Aug. Aangekomen Noorsche s.s. „Balto", ledig van Rotterdam om alhier te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 28 Aug. Vertrokken s.s. „Alchi- ba" kapt. D. Muller, ledig naaifHamburg. SCHIEDAM, 30 Aug. Vertrokken Engelsche s.s. „Hurliness", ledig naar Engeland. HOLTENAU, 27 Aug. Gepasseerd (Noord- Oostzee kanaal), Duitsche bark, „minister Cru- chaga", kapt. L. Weiss, van Pitea, en Kris- tinestad, met gezaagd hout naar Schiedam. Over dé van hier vertrokken 200 tons drijvende electrische derrick- en draaikraan i,Mammoth" welke de werf Gusto" alhier heeft gebouwd voor de Mersey Docks and Har bour Board te Liverpool, deelt men ons nog de volgende bijzonderheden mede. De afmetingen van den romp zijn lengte 47 meter, breedte 27 meter en holte 4.93 M. De kraan is in hoofdtrekken gelijk aan de vele reeds door deze firma aan buitenlandsche fegeeringën en groote scheepswerven geleverde reuzenkranen verschillende verbeteringen zijn evenwel aangebracht, waardoor speciaal de behandeling van kleinere lasten tot 60 ton be langrijk vereenvoudigd is, terwijl het vaartuig bovendien voorzien is van 2 schroeven voor de voortstuwing. Het hoogste punt van den arm bevindt zich in opgerichten stand 75 Meter boven de waterlijn terwijl de maximum straal voor lasten van 60 ton 56 Meter bedraagt en voor lasten van 200 ton 33.50 meter. De hijschsnelheden varieeren van 1.80 Me ter per minuut( voor lasten van 200 ton) tot 6 Meter per minuut (voor lasten van 60 ton) terwijl de kraanarm met den last van 200 ton in 8 minuten een completen cirkel kan beschrij ven. Alle bewegingen worden uitgevoerd door on afhankelijke electrische motorende stroom hiervoor wordt opgewekt door een zich aan boord bevindende electrische centrale. Het vaartuig is voorzien van de noodige stoom-verhaallieren, voorts van een afzonder lijke electrische lichtinstallatie en de noodige uitrusting. Als een bijzonderheid dient ten slotte vermeld, dat deze kraan het grootste hefvermogen van alle kranen der wereld heeft. Visscherij, SCHIEDAM, 30 Aug. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SCII. 379 „Pollux" sch. J. Bal, met 20 last haring van de le reis. Burgerlijke Stand. Geboren: 26 Aug. Gerrit Jan, z.v. J. v. Waardenburg en J. Eijsberg, Gustostraat. Paul Raimund Georg, z.v. IJ. E. Schürmann en A. C. Zeiler, Lange Singelstraat. 27. Dirkje, d.v. J. Vleghert en A. Jansson, Lange Nieuwstraat.Cornelis, z.v. P. Ouwendijk en J. Kruithof, Berendinastraat. 28. Arij, z.v. I. G. L. Elderkamp en F. J. Poulus, Leliestraat. Frans, z.v. J. Groeneveld en L. Ruighaver, Boterstraat. Overleden: 27 Aug. Petrus Roijers, oud 77 j. en 4 mnd. wed. van A. M. G. Thape, Nieuwe Haven. Johannes August von Habe, oud 2 mnd. Broersveld. Rechtzaken. Valsche bankbillette n.-Men meldt uit Maastricht 't Was een 22- jarige dienstbode M. Ch. U. wonende te Kerkrade die op 't beklaagdenbank je plaats nam. Den 12 Mei 1920 had zekere T. met wien zij in kennis was gekomen, haar een aantal bankbilletten van 25 gld. gegeven, met de [opdracht die op de markt en in de winkels te Spekholzerheide in betaling te geven, tel kens als zij voor een kleinigheid had gekocht. Tijdens de markt had zij er aan verschillende kooplui vijf uitgegeven en 'smiddags in de win kels weer evenveel, en nergens had men de valschheid der slecht nagemaakte bankbil letten ontdekt. Den volgenden dag had Th. haar weer valsche bankbilletten gegeven. Thans werd Heerlen als operatieveld gekozen Ook daar lukte het boven verwachting, totdat men op een plaats de valschheid bemerkte en de po litie in den arm werd genomen Met het terug ont vangen geld en de gekochte waren, was zij naar de woning van haar minnaar gegaan Samen telden zij den buit, 't was ruim 800.— welk geld de minnaar aan zijn moeder in bewaring gaf Th. die ook was aangehouden, ontkende alles en gooide alle schuld op het meisje, dat trouwens olies op zich nam en niets ontkende. Het O. M. Waargenomen door Mr. Koderitsch wees in een humaan requisitoir op het aandeel in de schuld van beklaagde; de ware schuldige is eigenlijk Th. de minnaar van het meisje, wiens handelwijze spreker niet zal qualificeeren. Ter zake van uitgifte van valsche bankbil jetten wetende dat zij valsch waren, tweemaal gepleegd, eischte spreker 8 maanden ge vangenisstraf tegen beklaagde. Mr. Batta pleit te clementie voor het meisje, wat eigenlijk het slachtoffer van een gewetenloos individu is geworden. Uitspraak, 8 September. SPORT. L a w n-T e n n i s. De Sehiedamsche kampioenschappen. Op 2 partijen na belmoren deze alleraange naamste wedstrijden weer tot het verleden. Was het weer Zaterdag onprettig, Zondag scheen meestentijds een zonnetje, zoodat men volop van de finals heeft kunnen genieten. In het damesenkelspel heeft, zooals te ver wachten was, mej. v. Buysen zonder een set te verliezen haar kampioenschap behaald. Ioch gaf mej. P. Koene haar flink partij en wat meer zelfvertrouwen bad de uitslag nog gunstiger voor haar gemaakt. Mej. M. Prins en mej. M. Gijsen waren 3e en 4e prijswinsters. De damesdubbel had een zeer spannenden final en de kampioenen, de dames N. v. Buijsen en M. Prins, wisten haar tegenstandsters, mevr. v. Buysen en mej. M. Gijsen, eerst in de 2 long set te overwinnen. In het gemengd-dubbelspel resten nog te te spelen de final en de partij om 3e en 4e prijs. De semifinales werden hier beide keurig ge speeld en met geringe meerderheid gewonnen. Het heerendubbelspel bracht een uitstekende overwinning van J. Vos en W. v. Eyck over J. Ris en A. Prins, die in de 2e ronde tegen v. d. Eb en den Hoed reeds bijna verloren. Na de eerste set gewonnen te hebben, was J. Ris op en Vos en v. Eijck wonnen de 2e en 3e set gemakkelijk telkens met 61. Een mooi succes voor Game. Het heerenenkelspel bracht de meeste verras singen. W. v. Eijck wist in de 2e ronde J. Ris in een feilen strijd te slaan, maar moest na ook v. d. Eb geslagen te hebben, in de semifinal aan mr. Welcker de eer laten. In de andere helft had mr. Poortman zich door een overwinning op Gijsen in de final ge plaatst. De final zelf zal voor menigeen een teleurstel ling geweest zijn. Wel waren beide spelers uiterst vast en uit stekend in hun plaatsen, maar brillante momen ten waren er bijna niet. Mr. Poortman won ten slotte met klein ver schil. W. v. Eijck tenslotte veroverde den 3en prijs door IJ. Gijsen te slaan met 6-1, 6-3. Na afloop van de wedstrijden, nam de heer A. den Hoed het woord om de prijzen uit te rei ken, maar alvorens daartoe over te gaan, feli citeerde hij eerst „Ready" met haar 20-jarig jubileum en bracht dank aan allen, die hadden meegeholpen om deze kampioenschappen te doen slagen. Een troostprijs voor de dame, welke in de 2e ronde het slechtste resultaat had bereikt werd toegekend aan mej. J. v. d. Schalk, terwijl A. den Hoed den eersten en H. W. Scheffers den tweeden umpire's -prijs ontvingen. Verschillende sprekers brachten daarna hulde en dank aan de wedstrijdleiding, het comité en de vereenigingen Game en Maas, welke hun banen zoo welwillend ter beschikking stelden en aan de heeren Ris en Prins welke het initia tief tot het houden dezer kampioenschappen namen. Tenslotte werd door den heer Vos namens Game aan mevr. den Hoed een doos bonbons overhandigd voor de uitstekènde verzorging van het buffet. Laat dit verslag eindigen met den wensch, dat we volgend jaar een belangrijke verbetering der spel kwaliteit mogen constateeren. De volledige uitslagen volgen hieronder Damesenkelspel. 2e ronde: mej. M. Gijsen. sl. mej. C. v. d. Schalk 7-5, 4-6, 6-3. mej. N. v. Buysen sl. mej. J. v. d. Schalk 6-1, 6-0 mej. M. Prins sl. mevr. den Hoed 6-1, 6-2. 3e ronde mej. P. Koene sl. mej. M. Gijsen 6-4, 6-1 mej. N. v. Buysen sl. mej. M. Prins 6-4, 6-3. Final mej. N. v. Buysen sl. mej. P. Koene 6-4, 6-2 Om 3e en 4e prijs mej. M. Prins sl. mej. M. Gijsen 6-3, 6-4. Dames-dubbelspel le ronde mevr. v. Buysen en mej. M. Gijsen sl. mevr. Poortman en mej. Bok 6—1, 6—1. 2e ronde mevr. v. Buysen en mej. M. Gijsen sl. mej. M.Blaisse en mej. P. Koene 1-6, 6-3, 6-3 Final mej. N. v. Buysen en mej. M. Prins sl. mevr. v. Buysen en mej. M. Gijsen 7—5, 9-7. Heerenenkelspel 2e ronde W. v. Eyck sl. J. Ris 6-3, 6—3. 3e ronde H. Gijsen w.o.-G. Janseri, mr. Welcker sl. P. v. Gent 6-1, 6-2 W. v. Eijck sl. A. v. d. Eb 7-5, 6-1. 4e ronde mr. Poortman sl. IJ. Gijsen 6—4, 6-1 mr. Welcker sl W. v. Eijck 6-2, 8-6. FinalMr. Poortman sl. mr. Welcker 6-2, 2-6, 7-5. Om den 3en prijs W. v. Eijck sl. H. Gijsen 6-1, 6-3. Heerendubbelspel 2e ronde mr. Poortman en J. Bax sl. A. IJoogendijk en P. Dirkzwager 6-2, 6-3 J. Vos en W. v. Eijck sl. P. Engering en H. Schef fers 6-0, 6-1. J. Ris en A. Prins sl. A. den Hoed en A. v. d. Eb 6-3, 4-6, 8-6 B. Ingelse en G. Witkamp sl. L. Ingelse en J. Schreuder 7-5, 7-9, 6-3. 3e ronde J. Vos en W. v. Eijck sl. mr. Poortman en J. Bax 7-5, 6-0. J. Ris en A. Prins sl. B. Ingelse en G. Witkamp 6-1, 6-0. Final J. H. Vos en W. v. Eijck sl. J. Ris en A. Prins 5-7, 6-1, 6-1. Gemengd dubbelspel le ronde mej. J, v. d. Schalk en J. Ris sl. mej. Bok en J. Bax 6-2, 6-1. 2e ronde mevr. den IJoed en A. den Hoed sl. mevr. v. d. Eb en A. v. d. Eb 6-3, 6-2 mevr. v. Buysen en J. F. v. Buysen sl mej. R. Melchers en J. Blaisse 6-2, 4-6, 6-3 J. Ris en mej. J. v. d. Schalk sl. mej. M. Zoet mulder en J. Vos 2-6, 6-4. 6-1. 3e ronde mej. de Groot en A. Hoogendijk sl. mevr. den Hoed en A. den Hoed 6-1, 5-7, 8-6 mej. Gijsen en IJ. Gijsen sl. mej. A. Klein en A. Prins 4-6, 6-2, 6-3 mej. N. v. Buysen en mr. Welcker w.o. mej. J. v. d. Schalk en J- Ris sl. mevr. v. Buysen en J...F. v. Buysen 6-2, 1-6, 8-6. 4e ronde mej. N. v. Buysen en mr. Welcker sl. mej. M. Gijsen en H. Gijsen 6-4, 6-4 mej. J. v. d. Schalk en J. Ris sl. mej. de Groot en A. IJoogendpijk 5-7, 6-2, 7-5. De final en de wedstrijd om den 3en en 4en prijs tusschen de 2 laatste verliezers zullen deze week nog gespeeld worden. Olympische Spelen. Zaterdag zijn de Olympische voetbalwedstrij den te Antwerpen begonnen. Nederland speelde den eersten wedstrijd tegen Luxemburg zon der zich ernstig in te spannen, behaalden onze Oranjemannen een 30 overwinning. Gisteren kwam Holland uit tegen Zweden en na een spannenden strijd, sleepten de onzen een zwaarbevochten 54 overwinning uit het vuur. Het leek in het begin van den wedstrijd niet veel op een Hollandsche overwinningwel maakte Groosjohan met een fraaien kopbal het eerste doelpunt, doch de Zweden slaagden er in, binnen het half uur driemaal Mac Neill te passeéren. Nog vóór de rust wist Bulder den achterstand tot 23 te verkleinen. In de tweede helft bracht Bieshaar al spoedig de partijen op gelijken voet. Dan gebruikte Denis eenmaal zijn handen in het beruchte gebiedde strafschop, onder doodsche stilte genoijhen, sprong van de lat terug en werd tot hoekschop verwerkt. Uit deze wist Zweden wederomj «de leiding te nemen. Drie minuten vóór tijd ontstond uit een hoekschop voor Holland een strafschop, die door Bulder onder enorm enthousiasme, langs den Zweed- schen doelverdediger werd geplaatst. Nu moest er verlengd worden. Door de ern stige training gaven de Hollanders geen teekenen van vermoeidheid, wat bij de Zweden wel eenigs- zins het geval was. Tien minuten vóór het einde kreeg de Natris een bal toegespeeld, hij rende door de geheele Zweedsche verdediging heen en na een zuiver gericht schot had Holland weer de leiding. Met dezen stand kwam het einde. Ons elftal had de volgende opstelling Mac Neill (d.), Denis en Verweij (a.), Bosschart, Kuypers en Steeman (m.), Van Rappard, Bies haar, Groosjohan, Bulder en De Natris(v.). De uitslagen der voetbalwedstrijden zijn Het programma voor de demi-finale op mor gen (Dinsdag) luidt HollandBelgië. Tsj echo-S lowakijeFrankrijk. R. K. Voetbal. Celer I Excelsior I 40. V. T. G. III Excelsior II 7-0. Het le Elftal van de R. K. V. V. „Excel sior" is ingeschreven voor de seriewedstrijden om den door Z. D. IJ. den Bisschop van Haar lem uitgeloofden bekeï. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 30 Aug. Men noteert voor Prima spiritus 100 directe levering f 1071/». Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 30 Aug. Man noteert voor moutwijn 46% f52. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied Spoelingvereeniging. Heden f 1.70 per ketel. Verloofd CGRRY HEETMAN en THEO DE LANGE. Schiedam, 30 Aug. 1920. Warande 47b. 9024 8 Nassaustraat 14b. iDe Heer en Mevrouw VAN Hip ELS BERGEN Heijkoop, geven hiermede kennis van de geboorte hunner dochter ELEONORi JOHANNA ADRIINA. Schiedam, 29 Augustus 1920. 74 Burgemeester Knappertlaan. 9015 8 Voor direct gevraagd AanmeldingWoensdag of Donderdag 's avonds tusschen 7 en 9 uur, Burg. Knappert laan 98. 9019 8 gevraagd door Handels kantoor te Schiedam. Brieven onder opgave van leeftijd, referenties, verlangd sa laris enz. te zenden aan FRITS M. BEUKERS, Lange Haven 39, Schiedam. Persoonlijk be zoek alleen na uitnoodiging. 9020 13 DINSDAG 31 Aug. is het kantoor den geheelen dag 9022 15 AFD. SCHIEDAM. op Woensdag 1 September a.s. 8Vï uur nam. Gebouw R. K. Volksbond, Lange Haven. SprekerZeerEerw. Pater Toegankelijk voor alle R.K. Bedienden en belangstellenden. 9023 20 Balistraat 43, Den Haag. 94 en schriftelijk. 7037 7 Gevraagd op een Han delskantoor een voor de Engelsche cor respondentie. 9021—15 Brieven onder lett. L K. aan het bureau van de Schied. Grt., Lange Haven 141, Schiedam. Te koop een groote partij dichtslaande zeer geschikt voor Zaal en Terrasstoelen, bij Kleine advertentiCn hoogstens 30 woorden f 1.— per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f2. In een nette zaak kan voor direct een Leerlinge geplaatst worden. Br. onder no. 624, franco bur. v. d. blad. Terstond gevraagd een voor jonggehuwden zonder kinderen. Brieven onder no. 627 bureau v. d. blad. Eene wegens sterf geval alleenstaande Dame, zoekt en enkele uren ge bruik van keuken. Brieven met prijs opgaaf No. 629, bur. Nieuwe Schied. Cour., Koemarkt 4, alhier. Te koop een zinken filterknip, inhoud 900 liter. Te zienwerk Warande 125. Adverteert in de rubriek Kleine aiivertentiBn. OPLEIDING ALLE HANDELSVAKKEN. STENOGRAFIE—PONT, BOEKHOUDEN, TALEN, HANDELSCORRESPONDENTIE (NED., FR., D., ENG., SPAANSCH). 15.— het geheel, niet diploma, desgevvcnscht 14 dagen. 9017 39 KRUISKADE 128, ROTTERDAM. - TEL. 8394. le ronde Holland—Luxemburg 30. SpanjeDenemarken 10. Noorwegen—Engeland 3-1 ZwedenGriekenland 90. ItaliëEgypte 21. FrankrijkZwitserland 50. Tsjecho-SlowakijeServië 70. 2e ronde HollandZweden 54. BelgiëSpanje 31 Tsjecho-SlowakijeNoorwegen 40. FrankrijkItalië 31. e TYPISTE

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 3