geprijsde Étalage B. J T0 BRAAE. Kantoormeubelen, Schrijfmachines, Kaart- en Opberg systemen. 1. i. SCHOO Hoogstraat 170, TYPEN 'X 11. SCHOOF Jr., Hoogstraat 170 KIEUW OLYMPIA THEATER n hoek Gruttereteeg. Dagelijks Inschrijving tare Bimim 141, M Müttowlaaa, Teekenplanken, Teekenhaken, Passerdoozen, Boekentasschen, Houdini de Boeienkoning Kleine A elver ten tiën. SCHOOL- en TEEKENARTIKELEN Lange Kerkstraat 17. „OVERTOOM" L. M E IJ E R, A Binnenweg 46 - ROTTERDAM - Teiefoen 829. Eigenaar Directeur A. TDSCHINSKY. huwd en vader van vier kinderen, is bij het af rijden der gevaarlijke helling bij Gulpen, door dat hij uitweek voor een kar, komen te vallen en op de plaats doodgebleven. Te Tilburg kreeg de 28-jarige ongehuwde sTWer Looijmans, werkzaam op de gasfabriek alcfaar, de deur van een overkamer op het hoofd, wa|>jxloor hem de schedel verbrijzeld word. Hij overleed kort daarna. Noodlottige drift. Te Purmerend werd gisteravond zekere K. door een viertal jongens geplaagd. Nadat dit eenigen tijd had geduurd werd de man woedend en wilde een der jongens een klap geven. Inzijn drift dacht hij er niet om, dat hij een open mes in de hand had en stak dit den jongen K. genaamd, onder een der schouderbladen. De jongen werd per brancard naar het gemeentelijk ziekenhuis ge bracht. De politie doet onderzoek. auto zoo'n vaart dat hij pas vrijgekomen uit het gat tegen een boom vloog, met het gevolg, dat de vier inzittenden door de ruiten en het voor- glas uit de auto werden geslingerd. De carros serie vloog van de chassis af en kwam overeind tegen een boom te staan. Beide assen en het stuur knapten af. De chaffeur L. Staal brak de knieschijf en bekwam nog een klein letsel, i De vier inzittenden kwam er met enkele schram men af. Zonder kolen. Uit Ludwigshafen wordt gemeld Daar de algemeene electrische centrale hier in weerwil van herhaald aandringen geen kolen heeft ontvangen, is de Rijnpalts sedert gisteren geheel zonder electriciteit, waardoor de geheele industrie en het verkeer ontredderd Hevige ontploffing. Uit Wilhelms haven wordt berichtBij de vernietingg van zeemijnen had gisterenmiddag op de rijkswerf te Rüstringen een geweldige ontploffing plaats, welke dan ganschen nacht voortduurde. Vijf brandweerlieden, die den haard van den brand trachtten te naderen, werden door een plotselinge nieuwe ontploffing op slag ge dood. Het totale aantal dooden is tot nu toe op 23 vastgesteld. Het aantal gewonden is nog nniet te overzien. De Oldenburgsche staatsregeering heeft op nieuw Berlijn voorgesteld, thans onmiddellijk de miunitie-opslagplaatsen, vooral de daar op geslagen zeemijnen te vernietigen. Typhus in Limburg. De typhus in Limburg blijft aanhouden. De burgemeesters van Roermond en andere gemeenten waarschu wen tegen het gebruik van ongekooktemelk. In Brunssum, Schinnen, Hoensbroek en Boc- holtz deden zich weer nieuwe gevallen voor waarvan twee met doodelijken afloop. Korte vreugd. Zekere V. uit Hoeven die bij een notaris te Roosendaal 2000 had ont vangen ging daarmee kermis houden en reed in beschonken toestand per rijwiel naar huis. Onderweg werd hij door een auto opgenomen en nabij de halte Seppe neergezet. Toen de man weer bij zijn positieven kwam, bleek hij al zijn geld kwijt te zijn. De duurte in Holland. Als staaltje van de duurte in Holland meldt de „Deli-Ct.", dat een eigenaar van een kleedingmagazijn te Medan, die met verlof in Holland is, kort ge leden telegrafisch toezending verzocht van twee colbertcostumes, aangezien deze veel goedkooper waren dan de overeenkomstige kwaliteit in Holland. En dan te weten, dat de stoffen voor dergelijke costuums eerst uit Europa in Indië zijn ingevoerd. Een ander had een schrijfbureau uit Indië meegenomen en bestelde dezer dagen nog net zoo'n bureau, omdat een dergelijk stuk werk hem in Holland ongeveer het dubbele kosten moest. Moordaanslag. Te Assen is gevankelijk binnengebracht de stucadoor G. O., te Nieuw Buinen, verdacht van poging tot doodslag op J. Tempel te Exloermond, op wien hij twee maal met 'n revolver heeft geschoten en die ern- verwond naar het ziekenhuis te Groningen is vervoerd. De Barneveldsche kip. Men schrijft uit Barneveld aan het Hbl Ten bewijze hoeveel vooral de Barneveldsche kip, bij oordeelkundige behandeling, kan opbren gen. diene. dat de heer H. v. d .Flier, alhier zich een vorig jaar 17 hennen en 1 haan aanschafte waarvan hij weldra vier niet geheel zuivere ras- hennen verkocht voor 5 per stuk De overige 13 alle echte Barnevelders, legden van 21 Dec. 191931 Maart jl. precies 500 eieren, Daarna verkocht hij van dezen toom 4 hennen en 1 haan voor75, terwijl hij van de overige 9 kippen tuschen 1 April en 5 Sept. 854 eieren zijn geraapt. Wijl deze donkerbruine eieren steeds /0,15 per stuk opbrachten, heeft de eigenaar van kippen aan eiergeld ƒ203.10 gemaakt. Thans echter heeft hij deze in den rui, zijnde 9 hennen, ver kocht voor f 63 of 7 per stuk. Deze 13 hennen en en 1 haan hebben dus in ruim 16 maanden tijds 30 Mei 1919 had v. d. F., de kuikens gekregen aan eieren en vleesch de som van f 341,10 j opgebracht. Een millioenenzaak. Het kanton gerecht te Dusseldorp zal Maandag a.s. een monsterproces beginnen tegen 48 spoorweg- I arbeiders, welke beschuldigd worden van groote spoorwegdiefstallen op het goederenstation, dia tijdens den oorlog en daarna zelfs in tegenwoor digheid van spoorwegbeambten en employés plaats vonden. De schade beloopt millioenen. Het proces zal verscheidene dagen duren. Ernstig incident te Triest. De Romeinsche bladen melden uit Triest, dat gis teren bij een volks-optocht, die deel uitmaakte van een begrafenisplechtigheid, een paard op hol sloeg waardoor een panietk ontstond. Twee karibiniers die in de meening verkeerden dat zij door de menigte werden bedreigd op de me nigte. In de opschudding die hierop volgde, wer- twee personen gedood en een dertigtal gwwond. Een staking van 24 uur is als protest afgekon digd. Auto-ongeluk. Woensdagavond bega ven zich de Zeereerw. rector van Swelm, van Eindhoven, ds. Deran uit St. Oedenrode, de heeren L. v. Afgt en Glaudemans bestuursleden van den Landstorm, per auto van den heer Van Daal naar 's Bosch om aldaar een verga dering van den Landstorm bij te wonen. Toen zij te St. Michiels Gestel gearriveerd waren ont- moettenzijongeveer tien minutenvoorhetSemina- rie een hooikar die weinig op zij ging.Juistopdat punt was vroeger een boom omgewaaid en het ontstane gat slechts met los zand gevuld. Nu de auto moest uitwijken voor de kar, kwam zij met het voorwiel terzij in het gat terecht. Om uit dat gat te komen, liet de chaffeur meer gas los, maar nu kwam ook het achterwiel in het gat. Toen ook dit, van wege het losgelaten gas uit het gat kwam, had de Deaardbevinginltalië. De Zwit- sersche bladen vernemen van de Italiaansche grens, dat het aantal slachtoffers door de aard beving veroorzaakt honderden bedraagt. Het aantal gewonden is tot 350 gestegen. In Stresa werden verschillende huizen van oude stadskwartier ernstig beschadigd. Het Apenijnen-dorp Cavizam ligt nagenoeg geheel in puin. Alleen het postkantoor en de kerk staan nog overeind. In alle geteisterde plaatsen zijn hulpdiensten georganiseerd, waaraan vooral ook veel militai ren deelnemen. Bij deze aardbeving deed zich overal het ook te Messina destijds waargenomen verschijnsel voor dat de buitenmuen der gebouwen voor het grootste gedeelte stand hielden terwijl de binnen bouw overal instortte. De bekende toren van Pisa heeft van de aard schokken geleden, terwijl een kerkgewelf een scheur kreeg. De kerk van St Marcio moest wegens gevaar van instorting gesloten worden. Daar voortdurend nog eenig aardbeven wordt waargenomen en er gevaar dreigt dat de huizen instorten kampeert de bevolking nog steeds onder den blooten hemel. De koning ,de koningin en prinses Jolanthe hebben verschillende plaatsen en de door de aardbeving geteisterde streken bezocht. Uit Reggio Nell' Emilia seint men d.d. 9 dezer In den afgeloopen nacht, te 2.35 uur, heeft een nieuwe hevige aardschok plaats gehad. Er is ernstige schade aangericht, met name te Ospedaletto, Busana, Toano en Cavena. Beethovenmunten. De gemeenteraad van Bonn heeft besloten, naar aanleiding van de 150-jarige herdingeking van de geboorte van Beethoven, 200.000 tienfennigstukken met. de beeltenis van Beethoven te laten slaan. Al deze geldstukken zullen de jaartallen 17701920 dragen. Kerknieuws. Naar aan de ,,Croix" uit Rome wordt gemeld, zal de Paus binnenkort een encycliek uitvaardi gen ter gelegenheid van het eeuwfeest van den H. Hieronymus. Rechtzaken. Het Hof te Arnhem heeft gister A. S., be schuldigd van den moord op korporaal Vos, met vernietiging van het vonnis der recht bank te Arnhem, veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. In de bekende dubbele moordzaak te Mil- lingen deed het Gerechtshof te Arnhem gister in hooger beroep, uitspraak. De beklaagde Th. L., 25 jaren oud, scheepstimmerman te Mil- lingen, was door de Rechtbank te Arnhem ver oordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. De officier van Justitie kwam tegen dit von nis op in appèl.Het Hof veranderde de straf van 20 jaren in levenslange gevangenisstraf. De Rechtbank te Rotterdam heeft gister veroordeeldJ. M., 24 jaar, glasblazer te Rotterdam, wegens diefstal, te Schiedam, tot 50.boete, subs. 25 dagen hechtenis A. S., 38 jaar, koopman te Vlaardingeram- bacht, wegens diefstal tot 25 boete, subs.10 dagen hechtenis. Voor de Rotterdamsche rechtbank stond gis ter terecht de 33-jarige glasblazer W. C., lid van den gemeenteraad te Schiedam. Hem werd ten laste gelegd, dat hij op of om streeks 29 Juli te Schiedan een aantal planken zou hebben ontvreemd, eigendom van de firma S. Verloo. Bekl. verklaarde, dat hij de planken had ge kocht bij de firma v. d. Eist en Co. De behandeling der zaak werd, in verband met deze verklaring uitgesteld, teneinde eerst de chef van de firma v. d. Eist en Co. als getuige te hooren. Visscherij, SCHIEDAM, 10 September. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij, loggers SCH. 122 ,,De Schie", sch. M. Baak SCH. 32 „Wouter", sch. D. Roeleveld SCH. 132 „Katurnus", sell. M. Vrolijk SCH. 233 „Dirk", sch. J. Am'meraal allen voor de tweede reis. Burgerlijke Stand. Geboren: 7 Sept. Catharina, d.v. IJ. G. Lange en M. Zuidgeest, Hoofdstraat. 8. Anna, d.v. H. Steenbergen en A. M. de Regt, Nieuwe- buurt. Cornelia Marisa Baldina, d.v. W. Broekhuizen en C. M. B. Kreuger, Lange Nieuw- straat. 9. Pieternella Maria, d.v. B. C. de Man en F. A. Doesburg, Zijlstraat. Ondertrouwd: 9 Sept. A. v. d. Blom 26 j. en P. M. Vorstenbos 42 j. K. van der Linden 23 j. en M. F. Gudde 19 j. H. Groene- weg 22 j. en M. F. Meerhof 20 j.M. Verhagen 27 j. en M. M. Kers 21 j. P. N. Nieuwstraten 30 j. en A. C. van Wolferen 25 j. A. Ouwens 21 j. en E. Dinkelaar 21 j. P. van der Net 22 t j.en M. Valk 19 j. W. S. Lomars 30 j. en H. G. Korteweg 33 j. J. L. Valken 24 j. en A. C. Brökling 20 j. C. M. Berkelaar 22 j. en W. G. van de Water 24 j. Gehuwd: 9 Sept. P. Gonlag 24 j. en W. de Ruiter 19 j. C. van der Kaag 29 j. en M. C. L. Blonk 28 j. J. Plooij 29 j. en C. Zon neveld 30 j. J. Scheffer 25 j. en G. Knikman 22 j. Overleden: 7 Sept. Pauolo Beniamino Ottoline oud 57 j. en 4 mnd., Lange Haven. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek van Holland. 11 Sept. v.m. 0.49, n.m. 1.23. 12 Sept. v.m. 1.34, n.m. 2.08. 13 Sept. v.m. 2.18, n.m. 2.48. 14 Sept. v.m. 2.58 n.m. 3.31. 15 Sept. v.m. 3.43, n.m. 4.10. Hoogwater te Schiedam ongeveer 1 uur en 40 min. ater. SCHIEDAM, 9 September. Aangekomen ss. „Jobshaven", kapt. J. Koole, ledig van Rotter dam, om alhier te dokken in de Wilhelminaha- ven. Dit is het eerste stoomschip dat nu in het twee de dok repareert. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 10 Sept. Men noteert voor Prima spiritus ft 100 directe levering f 100. Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 10 Sept. Man noteert voor moutwijn 46% 152. SUmming kalm. Spoeling. Noteering van de Coop. Varaan. „Schied. Spoelingvereeniging. Hrdan fl.80 per ketel. Advertentiën. Voor den kooper van een RIJWIEL, NAAIMA CHINE of alles wat daar toe behoort, eerst mijn te bezichtigen. Zoekt uw voordeel. 9132 Aanbevelend, 25 - - - Van ends den - - - IAAIMACH I NEWINKEL- Telefoon no. 225. 9136 20 Wie 14 dagen goed wil leeren (f 12.50 met diploma), vindt daartoe de beste gelegen heid in de S. B. S., te voor de cursussen in Typen, Steno „Groote'5, ta len, Boekhouden, enz. INSTITUUT. Dir. J. H. KLANT, Kruisstraat 40 (hoek Helmerstr.) Grootste type-sehool in Nederland. (3 Inrichtingen met 85 machines). 9134 10 L. Kerkstr. 56. 9131 20 FOTOGRAAF, ROTTERDAM. Teief. 9376. Ateliers gelijkvloer». Halte ljjc 8. 10 in de <0 *0 ENZ. ENZ. Uools. Gtrutterstoo». Prima I*/t draad 13 Gt„ Buis B/s 35 Gt-, Dawey- doos 40 Ct., Bochten 14 Ct„ Moffen 5 Ct., Zadels 1 Ct., Fittings 39 Ct., Mignonfittings 53 Ct., Serie lampjes 45 Ct., Alle soorten Philipslampen, Afslijters 55120 Ct., Coups 95 Ct., Stoppen 6 a.p-—TOa.p. 2530 Ct., stop contacten 55 Ct., Stekken 2545 Ct., Elect, schellen 230350 Ct., Scheldraad per M. 5 Ct., Elementen 120 Gt., Nasstrokprimen 150 Ct., Drukknop 30 Ct„ Accu 7501200 Ct., Sure elect. Batterij 45 Ct., enz, enz. AlléénWAAR DAT WIEL DRAAIT. HOOGSTRAAT 69. 9133 40 TELEF. 436. Als de O 1 y m p i a voor den dag komt. Dan komt het met iets geweldigs VRIJDAG 10 SEPTEMBER aanvang van een GROOTE EN BUITENGEWONE SENSATIONEELE SERIE ATRACTIEFILM, getiteld HOUDINI, de boeienkoning in zijn strijd tegen den misdaad. HOUDINI, voor wien noch cellen, noch ke tens bestaan, hem zien wij in zijn worsteling met DE IJZEREN POP, den mechanischen mensch, die de misdadigers voor hun plannen gebruiken NOOIT OF NIMMER heeft men zulk een geweldige seriefilm gezien. Vrijdag 10 Sept., alleen in het nieuw Olympia Theater. 9128 Geen toegang voor kinderen. 50 Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden f 1.— per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f2. Een beschaafde Dienstbode of juffrouw gevraagd. Brieven, onder no. 657, aan het Bureau van dit blad. Gapsulefabriek „HOLLAND" vraagt MEISJES van 13 jaar en ouder. Aangvangsloon van 4 tot 10 gld. per week. Aanmelding dage lijks kantoor Schie 88b. Adverteert in de rubriek Kleine adverffHtiën. is. Schiedam, Elect materiaal

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 3