ResianramiioiÈrs ei Slijieis. is-, De inwerkingtreding van het Tapverhod. 51 f50.- f65.- HEEKEN Winterjassen f60.- W intercosl 11 mes f 7O.- Demi's Regenjassen DAMES: Wintermantels Wint ercost nmes f70.- Regen mant els f65.- STEGMAN KNAPPERS f45.- HOUTVERKÖOPINfl. Afdeeiing Schiedam Kantoor en opslagplaatsen: TUINMAN 56. Vloer- en Wandtegels. WALENBURGERWEfi 66 (hoek Spoorsiiigel). - Tel. 4182, ROTTERDAM. VERHUISD van Broersveld 123 naar St. L i duïn a st r a a t 38 Kléeding jtisrï* een Leerling Salonpiano, Spreker: de Meer A. F. PETERS, Alle soorten Steunen en Pannen. Grèsbuizen. - Pelondolen enz. enz. Levering van alle soorten prima GRANEN en PEULVRUCHTEN. S5 Naar elk gewenscht model. 9471 150 baan 105 damestasch, Tonino, Hoogstr. 134 fietspomp, A. v. d. Hammen, Nassaustr. 28b. doos met teekengereedscliap, A. Vrijenhoek, Ouddorpschestr. 27 plaat lood, M. J. de Jong, P.FIeinstraat27;paar handschoenen,J. v.d. Ende, Lange Haven 90 lederen riem, Malkus," Oos- terstr 8 zandschop, C. G. Nobel, Abbenbroek- schestr. 19 A reticule met inh. G. Stichter, Hagastr. 65bril in étui, Westerholt, Laan ons Genoegen 29 brief, zonder postzegel, Vis ser, Villastr. 84. Gemengd Nieuws. Inbraak in een postkantoor. Gis ternacht zijn inbrekers erin geslaagd zich toe gang te verschaffen tot het postkantoor te Has selt door verbuiging van ijzeren staven van het venster der bodekamer, die- uitkomt op de Pu blieke Steeg. Hoewel de brandkast uitwendig geen sporen van braak vertoonde, blijkt hij in wendig toch geforceerd te zijn. Het vermiste bedrag kon nog nieLworden vastgesteld. Gestrand. Zes palen benoorden Noord- wijk is gestrand het met rijst geladen Engel- sehe stoomschip „Armistice" van Londen naar Hamburg bestemd. Sleepbooten zijn ter assis tentie vertrokken uit IJmuiden en Maassluis. Brandte Galveston. In de haven van Galveston is een groote brand uitgebroken. Enorme hoeveelheden katoen en andere stoffen vielen den vlammen ten prooi.De schade wordt geschat op drie millioen dollar. Nieuwe Deensche jubileums postzegels. Ter herdenking der weder-in- lijving van Sleeswijk bij Denemarken zullen binnenkort jubileumspostzegels uitgegeven wor den ter waarde van 10, 20 en 40 Ore. Duitsche hotel s.Het bestuur ven den Bond van Duitsche Hotelhouders heeft in zijn jongste te München gehouden vergadering be sloten de vreemdelingen in hotels geen valuta toeslag meer te laten betalen. Duitsche geweren in Nederland. De Berlijnsche bladen deelen mede, dat een drietal dagen geleden prins Gottfried van Hohenlohe-Langenburg en twee hooggeplaatste Duitsche officieren in hechtenis zijn genomen, onder verdenking van voor een waarde van ruim twee millioen mark Duitsche geweren die in Nederland worden bewaard, te hebben wil len verkoopen. Het drietal is intusschen weer op vrije voeten gesteld, maar het onderzoek in deze zaak wordt op bevel van Dr. Peters de rijkscommissaris voor de ontwapening, voort gezet. De geweren werden destijds, toen de Duit sche troepen in Nederland over de grens kwamen aldaar in beslag genomen. Een der aangehouden officieren, ritmeester von Unruh, zou aan de twee andere geklaagden hebben verteld, dat hij van deze wapens elke gewenschte hoeveelheid in bezit kon krijgen en ze kon verkoopen. Inbraak. Gisternacht is ingebroken in de zoutziederij Sale Sales de Fraiture te Zwolle. Tevergeefs is getracht de brandkast te forceeren er worden slechts kleinigheden vermist. Avonturiers. Een 18-jarige jongen uit Alkemade, die om gezondheidsredenen te Zei- hem vertoefde, vatte - gelijk inderdaad gemeld - met een 17jarigen knaap uit laatstgenoemde ge meente het plan op de wijde wereld in te gaan. Te Broekheurne (gem. Lonneker) overschreden ze de grens met het voornemen als filmspelers naar Berlijn te trekken. Zoo ver zijn ze echter niet gekomen. Even over de grens, te Alstatte, werden ze reeds aangehouden en niet in het bezit van papieren zijnde te Ahaus opgesloten. Na 10 dagen preventieve hechtenis werden ze veroordeeld tot 310 mark boete, subsidiair te vervangen door 1 dag celstraf voor elke 10 mark. Geld om de boete te betalen, hadden ze niet; een berouwvolle brief werd aan de in groote ongerustheid verkeerende ouders geschreven. Papa uit Alkemade kwam te Enschedé, maar kon zonder pas niet te Ahaus komen, waarom een inspecteur van politie uit Enschedé naar Ahous vertrok, de boete betaalde en de avonturiers mee terugnam. De duurte der kleeding in Rusland. De ,,Uj Nemzedek" schrijft Het voorjaar kwam heel vroeg, maar ook de herfst heeft niet lang op zich laten wachten. Koude winden waaien, de nazomer is dit jaar regenachtig en koud geworden. Reeds .denkt iedereen aan winterkleeding. Ook een hoed en schoenen zullen noodig zijn. En dan ook goede warme kousen. De overgebleven kleeding van den laatsten winter komt te voorschijn. De winterjas is gekeerd en afgedragen 't is wel waar, dat de stof van voor den oorlog is, maar het is juist vier jaar geleden, dat de jas gekeerd is. Warm ondergoed is er niet. Langzamerhand is ook dat verdwenen. En dat alles moet juist nu aangeschaft worden. Door de politie iseen 12-j a r i g meisje, M. de B. genaamd, aangehouden, die van een 6-jarig meisje een bedrag van 35 cent had afgenomen. De jonge dievegge ontkende, doch zij staat bekend als een leugenachtig meisje en korten tijd geleden was zij in een soortgelijk geval betrokken. Na een ernstige reprimande werd zij naar haar ouders terug gebracht. Wij zijn door de kleeding- en schoenenmaga zijnen geloopen. Koopers hebben wij heel wei nige gezien en ook deze waren meestal boeren, die probeeren af te dingen. De meesten van hen laten de artikelen met bezwaard gemoed lig gen het is alles zeer duur. Ook de kooplui klagen Er is geen geld. De goede oude koopers bleven allen weg. Wij groe ten ze alleen maar voor de etalages. Wij hebben nu wel nieuwe koopers, maar het zijn er weinig, die echter heel veel geld hebben. In den korten tijd van drie weken is de prijs der winterkleeding opnieuw met ongeveer 25 pCt. gestegen. Het is waar, in een tweede-rangs winkel kost een gewoon costuum 2000 tot 2500 kronen, doch dit bestaat voor de helft uit netel- stof. Wij hebben ook papieren kleeding. Deze is gemakkelijk en goedkoop. Maar, vroeg ik, verkoopt u ook voor den win ter papieren kleeding? Zeker, deze is nog de goedkoopste. Hoogstens koopt men er een goe de warme winterjas bij. En vlug toont hij het kleedingstuk. Ik heb in het niet rijkelijk voorziene maga zijn eens monstering gehouden. Alles is uit raglanstoffen gemaakt, welke uit de mode zijn. Hier en daar ziet men in de voering reeds groote gaten, omdat het garen zoo zwak is. De prijzen zijn „vanaf 2500 kronen". In dezen winkel kost het duurste stuk 8000 kronen. De voering van deze goederen is zeer slecht. Bij de kleermakers zijn de prijzen nog onge looflijker. Wie heden een naar maat gemaakt costuum dragen kan, moet een Croesus of een oorlogsmillionair zijn. Het eenvoudigste heeren pakje kost 5500 tot 6000 kronofi-Maar er zijn er ook van 9000 tot 10!000 kronen. Bijzonder duur zijn de costume§ van donkerblauwe stof. Van deze stof is een kleermaker alleen genegen een costuum tegen den prijs van 10.500 kronen te maken. Hij zegt „Ook in vredestijd zou ik uit deze stof een costuum niet onder de 100 tot 120 kro nen gemaakt hebben. Als -u twee weken geleden gekomen was, had ik misschien 1000 kronen goedkooper kunnen doen dan thans. Vervolgens hebben wij een bezoek gebracht aan de laken- en ondergoedmagazijnen. Ook hier zijn de prijzen verbluffend. Het moet wel een heel vooraanstaand staatsambtenaar zijn, die uit zijn maandelijksch salaris alleen een hemd en een onderpantalon en een paar kousen zal kunnen koopen. Een heerenhemd, van de slechtste kwaliteit, dat men nog gebruiken kan, kost 500 kronen. De uit geimproviseerde stof vervaardigde hemden of ondergoederen kosten 1000 kronen per stuk. Een paar kousen kost 140 tot 160 kronen voor een paar sokken be taalt men 90 tot 100 kronen. In de schoenwinkels vindt men dezelfde prij zen. De kooper deinst hier reeds van de etalages terug. Prijzen van 1400 tot 1800 kronen, zijn heel gewoon er zijn er ook nog van 1000 kro nen, maar wanneer de verkooper deze aanbiedt, voegt hij er altijd bij „Ik heb er ook nog van beter kwaliteit". Bij de vervaardiging van schoenen schijnt papier reeds eene voorname rol te spelen. Onderstaand lijstje toont het prijsverschil tusschen voor den oorlog en nu. Winterjas 1914, 100-120; 1920, 6000-10.000 kronen. Costuum 1914, 80-1001920, 4500- 9000 kronen. Onderhemd 1914, 6-8 1920, 500- 1000 kronen. Kousen 1914, 1-2 1920, 80-140 kronen. Schoenen 1914, 8-17 1920, 1000- 1800 kronen. VIsscherij, SCHIEDAM, 1 October. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SCH. 122 „De Schie", schipper M Baak, met, 25 last haring van de tweede reis. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek vau Holland. 2 Oct. v.m. 4.36, n.m. 4 54. 3 Oct. v.m. 5.18f n.m. 5.37. 4 Oct. v.m. 6.06, n.m. 6.26. 5 Oct. v.m. 7.01, mm. 7.29. Hoogwater te Schiedam ongeveer 1 uur en 40 min. later. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Goop. V«rean, „Sehiad, Spoelingvereeniging. Heden f 1.90 per ketel. VEEMARKT DELFT, 30 Sept. Aanvoer248 runderen, 217 schapen of lammeren, 16 paarden, 598 varkens, 6 vette kalveren, 1118 biggen, 46 magere kalveren, 12 geiten of bokken, vette varkens, 2 veulens. Vette koeien le kw. f525—875, 2e kw. f350f525, kalfkoeien le kw. f500f900, 2» kw. f350—f500, vaarkoeien f 450—f 675, 2a kw. f 225f 450, vette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen le kw. f,2a kw.fweischapen le kw. f2a kw. fvette lammeren le kw. fwai- lammeren, fmagere varkens la kw. f 52f 180, biggen f 25f 52, nuchtere kalve ren le kw. f25f60, paarden f200f700. Rundvleesch per kilo f 2.20-f 1.90f 1.60 vatte varkens ff Boter. Aanvoer 99/8 en 5/16 wegende ta zwmen 2030 kilo, f 3.45 k 13 75 par kilo. ATWERTENTIEN. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan den Zeer- gel. heer dokter J. GROENE- WÉGEN, voor de zorgvolle behandeling, ondervonden tij dens de ziekte mijner lieve vrouw en Moeder. Uit aller naam F. PUTTERS. 9427 10 Bokkensteeg 4b. De Deurwaarder G.S. MONT- FOORT zal op V r ij d a g 8 October a.s., voormiddags 10 Uur, aan den Noord molen publiek a contant verkoopen binten, planken, delen, baddings, raehels, rib hout, deuren, ramen, brandhout,enz. enz. 14 Kleine Advertentiën. Voor spoedig ge vraagd een net R. K. Kindermeisje, niet, beneden 16 jaar, reeds als zoodanig werkzaam geweest en bekend met verstel werk. Zich aan te melden 's avonds 8-9 uur Nassaustraat 69. T.E KOOP fl. enkele en dubbele Burgernroonhuizen ook complex. Nieuwe Haven hoek Maria- straat. Te bevragenDam 4. Ter Steendrukkerij „NEERLANDIA" kan geplaatst worden vanl4-jarigen leeftijd, ter opleiding voor steendrukker. Te koop aangeboden, een Zwarte Duitsche kruissnarige Prachtinstrument. Tevens een driepits Gas lamp. Brie ven onder No. 712, bureau v. d. blad, VERGADERING voor gehuwde en on gehuwde leden der Sociëteit „De Hoop" op Dinsdag 5 Octo ber a.8. -des avonds 8 uur ten huize van den heer J. ROE- LING, Café, Broers- vest. Aller opkomst dringend verzocht. Namens vele leden. KIPPENVOER. Prima zuiver ge mengd voer li 2.80 per 10 K.G. J. J. HEILKER, Vijgensteeg 4. legenover de AMBACHTSSCHOOL. 9428 14 Hoogachtend, IV WKÖUHVKIt, Sleeding naar Maat. van den Goedgekeurd bij Koninklijk Besluit. Alle belanghebbenden bij den handel in gedis tilleerd worden uitgenoodigd de vergadering te bezoeken in de zaal van het VERKOOPLOKAAL, Lange Haven opWOENSDAG-AVOND 6 OCTOBEFL 8 uur. Bondsraadslid, Rotterdam. ONDERWERP 9431 50 HET BESTUUR. ill S i IJ 0 Levering uit voorraad en fabriek van Portland-Cement, Schelpkalk, Mlnitkalk Gips. Tras en Vuurklei. 'i 9430 40 Ruime Keuze Alles tegen scherp concurreerende prijzen. BELEEFD AANBEVELEND, TELEFOON 397. STALEN OP AANVRAAG WORDEN U TOEGEZONDEN. x - PEULVRUCHTEN. J.J.HEILKERVllgensteeg4 Wegens daling der Engelsche Stoffen Bizondere Aanbieding:

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 3