Wormpilm Fermitan. LORD IISTEB, Pei*tol Anaetsiroop. KrgSgy C. en T. C. Hermes-D.V.S. ZZsMIMMs* i R. K. WINKELJUFFROUW aankomend MEISJE MODEVAKSCHOOL Doodzakelyk' voor KinderictadGu Almeert U op lie N. Set Cl. I A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 Wormpoeders, genaamd tegen hoest, verkoudheid heeschheid, keelpijn. te Oudcpekela. NU MN JE BAKKEN a/d Mariastraat, Adverteert Hoogst ant 73 Dagelijks inschrijving van leerlingen de „VOBST" der Inbre kers, verwacht U om het verhaal te vernemen van M IJ N DOLLE AVONTUREN. 9616 15 Flora»Bioscoop. CITROEN-JENEVER. A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel 580 1 Gemengd Nieuws. Scheepvaart. IAlle soorten GEDISTILLEERD R Handelsberichten. Reurs van Sehiedam. In verband met de steeds stijgende exploitatiekosten onzer Vereeniging, heeft het Bestuur zich GEDWONGEN gezien de entreeprijzen voor de Wedstrij den van het le elftal te bepa- 1 len als volgt 9623 21 Overdekte tribune-f 1.00 Opentribune- 0.75 Staanplaatsen (volwassen) - 0.50 (jongens) - 0.20 Leden en Donateurs worden er op attent gemaakt, dat in den vervolge alleen op vertoon van geldig diploma toegang tot het terrein verleend zal worden. genaamd Fermitan, van Jacoba Maria Wortelboer, werken beter dan alle wormmiddelen en mo gen niet gelijk gesteld worden met wormpatronen, -koekjes, -bonbons, -torentjes, enz., daar al deze middelen niet die kracht bezitten, die er van verwacht wordt. bezitten eene bijzondere vinding rijke samenstelling, en verdrijven zeker spoel-, made-, maag- en andere ingewandswormen, zoo- wal bij volwassenen als bij kinderen. Wormpoeders ge naamd Fermitan kosten 85 ct. per doos, drie doozen f 2.40. Overal verkrijgbaar of direct van ff- MF - - [Per doos 60 en 90 er bij apoth. en drogisten I co T-1 CO De Deurwaarder G. S. MONT- FOORT zal op Vrijdag 22 Oc tober a.s., des voormiddags 10 uur, op het terrein aan de Emmastraat No. 12 te Schie dam, publiek a contant verkoo- pen een belangrijke partij nieuwe raam- en deurkozijnen; ramen; deuren hekwerken;katrollen keldervvinden nieuwe ijzeren ankers ijzeren- en houten pompen met koper beslag alsmede een groole partij brandhout. 9622 20 Twee uur te voren te zien. Gevraagd tegen 1 No vember 9626 10 en een V. g. g. V. Adres: P. COOLS Zoon Schoenwinkel, Hang 28, R'dam. Koekpannen van 2 gulden voor 1 gulden. Geen praatjes, maar komt en ziet Dij VAN DOORN, L. Achterweg 5, bij de Hoogstraat. bestaande uit Benedenhuis met 2 vrije Bovenwoningen, tegen billijken prijs. Te bevragen bij S. G. VAN WAALWIJK VAN DOORN, Singel 64. 9625 14 in de onderafdeeling der vereeniging van Modevakscholen te 's-Gravenhage, (goedgekeurd bij Kon. besl. van 26 Aug. 1911.) ter opleiding voor diploma's van COSTUMIERE, COUPEUSE en LEERARES. Ook gelegenheid zich voor eigen gebruik te bekwamen. De Leerares, H. M. Th. VAN ALPHEN. J-C.BOl.OOOT mede de bij raadsbesluit van 6 Augustus j.l. vastgestelde verhooging van verschillende tarie ven, wettigende raming van een opbrengst van 99.600.— Volgno. 33. Opcenten Dividend- en Tantième belasting. Het vorig jaar was de opbrengst van de beffing van 48 opcenten op de hoofdsom der dividend- en tantièmebelasting niet naar vaste gegevens te ramen. Voor 1920 werd een op brengst van ƒ56.000.geraamd, terwijl tot nu toe reeds ƒ85.000.- werd ontvangen. Voor 1921 kan deze post daarom veilig op 70.000.wor den uitgetrokken. Volgno. 44. Bijdrage van het Rijk in de netlokosten der Burger-Avondschool. Ingevolge de Nijverheidsonderwijswet draagt het Rijk 70 bij in de netto-kosten van de Burger-Avondschool. De rijksbijdrage wordt voor 1921 geraamd op 11.698,645. Volgno. 46. Subsidiën van hel Bijk en de Provincie in de kosten van verpleging van arme krankzinn igen In verband met het Provinciaal blad no. 84 van 1920, waarbij een nieuwe algemeene rege ling voor het toekennen van provinciale bijdra gen aan gemeenten in de kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen is vastgesteld, verleent de Provincie een bijdrage van 1/3 der verpleegkosten. Tengevolge hiervan kan deze post hooger worden voorgedragen. Volgno. 47. Bijdragen van particulieren in de kosten van verpleging van arme krankzinnigen. De rente ingevolge de Ouderdomswet, toe gekend aan voor rekening der Gemeente in krankzinnigengestichten verpleegd wordende krankzinnigen, komt na aftrek van een klein bedrag voor versnaperingen ten behoeve van de verpleegden, ten bate van de Gemeente. Verhaal van bijdragen voor pensioen. Ingevolge raadsbesluit van 16 Januari 1920 worden de pensioensbijdragen voor rekening der Gemeente genomen. Deze post dient daarom alleen om de ontvangsten over 1919 en de ra ming voor 1920 te vermelden. Uitgaven: Volgno. 151. Belooning politiepersoneel en volgno. 152 kleeding en uilrusting. Bij de raming van deze posten is rekening gehouden met de uitbreiding van het politie personeel in verband met de invoering van de 56-urige arbeidsweek, waartoe LTwe Vergadering den lOen September j.l. besloot. Hoofdstuk V I. Onder het vermoedelijk nadeelig saldo van den Havendienst is begrepen 1/4 gedeelte van de kosten verbonden aan het uitbaggeren van de Wilhelminahaven. Deze kosten, die 112.500,bedragen,zullen m vier jaren worden betaald, waardoor, te be ginnen met 1920, telken jare een bedrag van 28,125 ten laste van de begrooting wordt gebracht. VoIgno. 208. Koslen van schoolfeestjes en -reisjes Volgno. 207. Kosten van beloonincfên en eere- blijken. Rij deze posten is tot nog toe geen reke ning gehouden met de stijgende verschillende onkosten. Wij achten het daarom billijk, de oorspronkelijke bedragen voor belooningen en eereblijken en schoolfeestjes en -reisjes met 100 te verboogen.. Daardoor zal dan tevens zijn beschikt op het adres van den Bond van- Nederlandsche Onderwijzers, de Vereeniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs en de Vereeniging „Volksonder wijs", waarin werd verzocht om deze posten tot een hooger bedrag uit te trekken. Hoofdstuk XV. Buitengewone Uilgaven. Onder de buitengewone uitgaven is een crediet uitgetrokken voor de verbouwing van de pan den Nieuwstraat 26 en 28. De gebrekkige huisvesting van enkele afdeelingen der Secre tarie en de zich steeds uitbreidende administra tie, nopen ons door verbouwing in bet gebrek aan lokaalruimte te voorzien. De voorstellen daartoe zullen U binnenkort bereiken. Voor den aanleg van sportterreinen in den Kortlandpolder is eveneens een post uitgetrok ken, terwijl voor de verbouwing van de Beurs een memoriepost, is aangegeven. Ten slotte deelen wij U mede, dat, om de begrooting voor den gewonen dienst sluitend te kunnen maken, voor Hoofdelijken Omslag een bedrag van 1.050.000.-is geraamd. Gemeenteraad. Door bet vertrek van den lieer Mr. G- van Ba ren uit deze gemeente, is er in den Gemeente raad een vacature ontstaan. De opvolger van mr. G. van Baren op de Anti-Revolutionaire lijst is de beer Jan van Kat wijk. Deze is eergister door het Centraal Stem bureau gekozen verklaard. Naar wij vernemen, beeft de beer Jan van Karwijk beden bericht gezonden, dat hij de benoeming niet aanneemt. Thans komt voor het Raadslidmaatschap in aanmerking de heer L. van Pelt, die naar alle waarschijnlijkheid de benoeming wel zal aan vaarden. Eenbakkerwerk zaam a an de D.E.S. in de Kethelstraat, heeft angifte gedaan, dat 'van zijn rijwiel, staande in een gang naast de bakkefij, een carbidlantaarn is gestolen. Gevonden voorwerpen. Tc bevragen aan het Commissariaat van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags portemonnaie inh. 5 cent, ring met 3 sleutels, 2 broches, sleuteltje, gummi cape, rozenkrans. Bij vinders bril in etui, Bakker, hreede Marktsteeg 3b portemonnaie met inh., J. Ko ning, Singel 210b baret, Baron, Huisman- straat 41 rozenkrans in etui, .1. Mulder, Fa- bristraat Engelsche sleutel, Emons, Nieuwe- haven 259 knot breikatoen, G. van der Kerk, Lange Nieuwstraat 89/8 pet, Wed. Baas, Bo- terstraat 39 rozenkrans, M. van Dijk, Gas- straat 35 armbandhorloge, C. C. Steens, Broersveld 13 horl ige, Peters, Westfranke- landschestraat 43 handschoen, v. Hee»t, Wee- zenpad 42 tafellooper, van Schijndel, Zuider straat 23 smoushond, van Houben, Broers veld 110/4 portemonnaie met 1 cent, Suvaal, Kreupelstraat 35a bril, Gonweleeuw, Polder straat 28etui van sigarenpijpje, J. Elder- kamp, Broersveld 42/3dujf, Blois, kantoor Havendienstrozenkrans, IJ. Groesbeek, Steen straat 25 naambord, W. Krabbendam, Pro veniershuis 16 rozenkrans, J. Brands, Nieuw straat 15b. arbeid wordt verricht door een jeugdig persoon of een gehuwde vrouw, die niet in het bezit is van een arbeidskaart. Gemelde hoofden of bestuurders kunnen na 24 October a.s. de alsdan vervallen arbeids kaarten van de bij hen werkzaam zijnde jeug dige personen of gehuwde vrouwen, voor zoover zij in deze gemeente woonplaats hebben, in leveren aan de afd. Bevolking enz. der gemeente secretarie, Nieuwstraat 26, tegen afgifte waar van zoo noodig een kaart ingevolge de nieuwe voorschriften' zal worden uitgereikt. De aandacht, van de belanghebbenden wordt er speciaal op gevestigd, dat de nieuwe wet in art. 9 bepaalt, dat onder jeugdige personen wordt verstaan: arbeiders beneden 18 jaar. Schiedam, 16 October 1920. Aanbesteding. Bij de heden gehouden aanbesteding voor den bouw van 115 woningen en 4 winkels met woning voor de vereeniging „Volkshuisvesting" alhier was de laagste inschrijver firma Groene- boom te Hoogvliet voor f 785.928, terwijl op een na de laagste inschrijver, de firma Aleman, te Schiedam, bad ingeschreven voor f869.736. D.e gunning is nog aangehouden. Gasontploffing. Gistermiddag omstreeks 2 uur ontstond brand in de voorkamer van de familie Futselaar aan den Havendijk no. 192, doordat de vrouw des buizes met een lucifer zocht naar een lek in de gasleiding in de met gas gevulde kamer. Hierdoor ontstond een ernstige ontploffing, waarbij alle ramen sprongen. Het behangsel en de gordijnen zijn verbrand, terwijl mej. F. brandwonden opliep aan rechterhand- en arm. Ook een deel van het haar verschroeide. n Eenschappelijk loon. Dat de salari- eering van sommige employés bij de amuse mentskunst. op peil begint te komen bleek on langs in een onzer provinciale steden. De eigenaar van een bioseoop vroeg n.l. een violist en was er een onder de sollicitanten die bereid was tegen f900 per maand avond aan avond te spelen. In de Haagsche Cinema waaraan bij thans verbonden is, verdiende hij f 850 per maand. M ij n r a m p. Van de tien mijnwerkers die bij de gasontploffing te Montigny le Tilleul werden gewond, zijn er gisteren zes overleden, zoodat het aantal dooden thans negen bedraagt; De toestand der vier overlevenden is levens gevaarlijk. Burgemeester en Wethouders hebben bij hun besluit van 14 October 1920, bet, verzoek van de COÖPERATIEVE BAKKERIJ EN VER- BRIJIKSVEREENIGING „DOOR EEN DRACHT STERKER" om vergunning lot uit breiding van de koek- en banketbakkerij in het pand Kethelstraat no. 24, kadastraal bekend in Sectie A. onder no. 1554, met een heetelucht- oven en een electrische motor van 2 P.K., drij vende een eierklöpmolen en een amandelma chine, VERDAAGD, aangezien het onderzoek met betrekking tot deze aanvraag nog niet is geëindigd. Schiedam, 15 October 1920. Hoogwater te Hoek van Holland. 16 Oct. v.m. 4.33 nam. 4.47. 17 Oct. v.m. 5.08, n.m. 5.24. 18 Oct. v.m. 5.48, n.m. 6.01. 19 Oct. v.m. 6.29, n.m. 6.48. 20 Oct. v.m. 7.19, n.m. 7.49. Hoogwater te Schiedam ongeveer 1 uur en 40 min. later. SCHIEDAM, 15 Oct, Vertrokken Engelsch stoomschip „Madras City" ledig naar Kaap Henry, Bedorven visch. Gistermorgen bemerkten een aantal vrouwen aan den Rotterdamschen dijk, dat een hoeveel- he d haring welke zij even te von n van een vischboer gekocht hadden, bedorven was. De politie heeft den koopman aangehouden en den voorraad haring in beslag genomen.Degemeente- keurmeestervoorvisch heeft departijalsongeschikt voor de consumptie afgekeurd. De haring is op e aschtaal vernietigd, terwijl de vrouwen baar geld van den koopman terugkregen. in prima kwaliteiten. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. ARBEIDSWET. De hoofden of bestuurders van ondernemin gen worden er op gewezen, dat zij, ingevolge bet nieuwe artikel 67 der arbeidswet, dat op 24 October a.s. in werking treedt, verplicht zijn te zorgen, dat in hun ondernemingen geen Spoeling. Noteering van de Coop. Verren „Schied Spoelingvereeniging. Heden, f 2.per ketel. VEEMARKT DELFT, 14 Oct,. Aanvoer227 runderen, 306 schapen of lammeren, 12 paarden, 377 varkens, 8 vette kalveren, 816 biggen, 59 magere kalveren, 10 geiten of bokken, vette varkens, 1 veulen. Vette koeien le kw. f525975, 2e kw. f275—f525, kalfkoeien le kw. f500—f950, 2a kw. f250f500, vaarkoeien f425f675, 2a kw. f200f425, vette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen le kw. f—,2a kw.fweischapen le kw. f2e kw. fvette lammeren le kw. fwei lammeren, fmagere varkens le kw. f 45f 180, biggen f 18f 45, nuchtere kalve ren le kw. f 18f45, paarden f200—f700 Rundvleesch per kilo f 2.20 f2— f 1 75 vette varkens ff B o t o r. Aanvoer 100/8 en 12/16 wegende ta zaman 2120 kilo, f 3.40 f 3.75 par kilo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 7