De Amstelgids van 23 October schrijft: DE 6R00TE DAD. in de nieuwe zaal van het Verkooplokaal te Botterdam, des mc n te 10 uur, onder leiding van Deurwaarder B. Kruijne. Eerste Trekking 30 October 1920 - Zend omgaand f 10.40 aan de J. BE XT ER MAN, Singel 160 en J. A. IJLLERS, Hoogstraat 1Ö. Een vervroegde trekking van een premie- leening behoort zeker wel tot de zeldzaamst voorkomende gebeurtenissen. De mensch voelt er nu eenmaal niet veel voor, vroeger te beta len dan op het oogenblik, dat hij overeengeko men is te betalen. En dat bij een premieleening, bestaande uit tien trekkingen, een raad van commissarissen besluit tegelijk met de tweede alle trekkingen te doen plaats hebben, is zeker wel een unicum. Evenals bij een vervroegde uitspraak de rechters beklaagde niet langer dan noodig in het onzekere willen laten over het lot dat hem wacht, wilden ook de commis sarissen der Rotterdamsche Handels- en Land- bouwbank den gelukkige niet onnoodig lang latm wachten. En dat konden zij doen wijl de Premieleening, toen zij hun besluit publi ceerden, al zoo goed als uitverkocht was en op 16 October, de groote dag der negen trek kingen, reeds voor meer dan 10.000 obligatie,n der nieuwe Premieleening 1920'21 waren besteld En toch zou er alle en zeer gerechtvaardigde aanleiding geweest zijn, om deze trekking een week uit te stellen. Want de poststaking was nog pas achter den rug, postwissels, vooral uit Amsterdam, waren niet op tijd gearriveerd en kwamen daarna in zulke overstelpende hoe veelheden binnen, dat het een reuzen arbeid was, allen afzenders obligatiën te verzenden en d daarbij behoorende administratieve ar beid te verrichten. Doch daar het woord „on mogelijk" niet in de dictionaire der Rotter damsche Handels- en Landbouwbank voor komt, kwam dank zij dagen en nachten door werken, alles nog op tijd gereed en behoefde er geen oogenblik aan uitstel gedacht te worden. Maar dat dit reuzenarbeid vereischt heeft, moet toch even worden gememoreerd. Dat de belangstelling nu zoo buitengewoon groot was, dat de zaal van het Verkooplokaal te Rottzrdam bijna te klein was om allen, die van heinde en verre gekomen waren, een plaats te verschaffen, is te begrijpen. Klokslag tien hield een der commissarissen de openings speech geen dor betoog vol formaliteiten, maar een opgewekte causerie, waaruit straalde het succes, dat de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank was ten deel gevallen en tegelijk het genoegen, dat heden aan velen een gelukkigen dag zou worden verschaft. Weer waren de bussen aanwezig, de eene groote, na afloop der trekking op 2 October door Notaris van der Loo verzegelde, die de 25.000 nummers bevatte en de negen kleine elk met een serie prijzen, 't Zou natuurlijk een lange dag worden en om niet al te veel van de publieke belangstelling te vergen, werd daarom gesloten, het eerst de tiende serie te trekken, waarin zich het door heel den lande veel besproken landhuis „Bosch en Veld" be vond. De zaal leverde een eigenaardigen aanblik. Aan de groene tafel directie, commissarissen, notaris en raad van toezicht. Daarachter de pers. Dan een rij aaneengesloten tafels, hoofd inspecteurs, inspecteurs en een deel van het administratief personeel der bank, waarachter de bonte rijen belangstellenden, waarbij ook dames niet ontbraken. Van de middendeur af links eenige contrölecommissieleden en de directeur van het bijkantoor uit Amsterdam, Hendrik de Keyserplein 10 en rechts de bussen, waaruit twee beeren uit het publiek de num mers trokken, terwijl deze werden voorgelezen door den heer J. M. Westendorp, controleur der gemeentebelasting te Schoten, die zich speciaal met de controle op de trekking be lastte. Daar hing bepaald een atmosfeer van ze nuwachtige spanning. Eerst kHne prijsjes. Dan de auto of drie mille en door het prachtvol ingerichte kaartsysteem kon een minuut later reeds worden meegedeeld, dat de naam van dezen gelukkigen prijswinnaar was G. Arink, Esbeekerweg, Hengelo (O,), Onder groote hila riteit bleek even later, dat een premie van 1000 was gevallen inVeenhuizen, wel niet bij een der heeren landloopers, maar bij den heer A. Nijhoff, militair-korporaal aldaar. Enfin, algemeen hoopte men, dat 'fc op Veenhuizen nu ook eens een gezellige Zaterdagavond zou worden Aan de groene tafel, daar waar de heerep A. A. Baron van der Borch tot Verwolde, in specteur van politie te Brie/Je P. J. B- H. Schlosser, lid van de Prov, Staten yan Zuid- Holland en W. F. Veerman, lid van den G,e» meenteraad van Apeldoorn hadden plaats ge nomen, lagen de formulieren voor de telegra- phische postwissels reeds bedrukt met de be dragen gereed, zoodat alleen naam en adres van den winnaar behoefde te worden ingevuld. Bij een der commissarissen lag de actentasch, gevuld met de roode ruggen en nog kleiner bankpapier (voor de arme journalisten, die er met hun neus haast op zaten, om van te water tanden) en als die commissaris uit die porte feuille dan een greep deed, dan reed een der employees met de auto naar het postkantoor om telkens voor een pakje telegraphische wis sels te zorgen, alles onder controle van den heer K. R. van Staal, lid van den Gemeente raad van Rotterdam. Maar 't landhuis was er nog altijd in. Einde lijk op 't laatste nummer van deze eerstgetrok- ken serie de spanning was nu tot 't kook punt gestegen kwam het17676. 't Was zoo stil, dat men een speld kon hooren vallen. Even later en daar wordt gepubliceerd, dat deze obligatie gekocht was door V. Geertjens, een eenvoudig employé van Pope's Lampen fabriek te Venlo. Daverend applaus. Al had ieder, die daarvoor in aanmerking kwam, 't liefst zelf die prijswinnaar willen zijn, men was toch blij. dat geen kapitalist, maar een eenvoudige burgermSh dit geluk was ten deel gevallen. De getrokken nummers gingen nu ia de bus, want bij elke volgende trekking kregen ze weer kap?,. Zoo was er een mijnheer, die eerst 25. en later ppg eens 75.trok, hij vond dat hij nu juist 9960 tekort kwam, want hij had vast op de 10.000 gerekojd, Met heldere, duidelijke stem tot hfijt laatste toe [m het werd heel laat in den namiddag) las de iivut Westendorp de nummers en pre- miën voor. Voor zjjp stemgeluid had elk het grootste respect. En die bewondering bereikte wel haar toppunt, toen deze heet, npdat alle prpmiën uitgeloot waren, zich geroepen gevoelde in een gloedvolle en welsprekende rede dank te brengen .aan Directie en Commissarissen der Rotterdamsche Handels» cpe Landbouwbank voor haar prachtvolle organisatie SU haar gewone loyaliteit, niet alleen in het na< komen Jéjiar verplichtingen, maar door veel meer en veel verder te gaan dan zij ver plicht was. De heer Westendorp herinnerde gan hetgeen door schrijver dezes ;ip De gid$ y/jtuw medegedeeld, hoe hem dit op dé ge dachte bftd BPfefQuM'! zjeh voor controle aan te bieden en voedde than» hij alles had meegemaakt, alles had gezien, gedrongen, dank te brengen, zoowel uit naam der gelukkige prijswinnaars als der teleurgestelden, die zich later met hun gestorte 10.— moeten tevreden stellen, aan Directie en Commissarissen voor hun schitterend geslaagde financieele onder neming. Ook schrijver dezes neemt thans de vrijheid hier nog enkele woorden aan toe te voegen. De Hollander is van nature uiterst wantrouwend. Een Jantje Secuur, een Jan Krent, waar je bij om valt. Over de Rotterdamsche Handels- en Landbouwbank is ook gefluisterd, geroddeld, gelasterd. Het zijn gewoonlijk niet de slechtste vruchten, waaraan de wespen knagen. Laten die lasteraars, wanneer ze nog eenig eergevoel hebben, nu amende honorable maken. De Raad van Beheer van de Rotterdamsche Han dels- en Landbouwbank hield Zola's leuze voor oogen La Vérité est en inarche et rien ne l'arrêtera, en die waarheid kan thans door nie mand meer in twijfel worden getrokken. We behoeven niet meer te gelooven, we zien. Thans met versnelde pas naar de premie leening 1920'21. Ik wil geen raad geven, alleen iets vertellen. De heer Geertjens uit Venlo heeft niet eens de moeite gedaan het iandhnjs te gaan bezichtigen, waartoe de Bank hem per auto gratis jijt ,de gelegenheid wijde stellen, maar heeft de f 10.000 genomen. Wij vinden het best. Want als toppunt van royali teit geeft de Bank het landhuis met de lijfrente van 60.per week nu 30 Oct. a.s. als extra pierpje bij de laatst uitgekomen premie. Zij wil, dat de serie vjjlg's en landhuizen, die zij de laatste maanden heeft aangekocht, hun be stemming hereiken, d.w.z. bewoond Worden door obligatiehouders in de Rotterdamsche Ppemjeleening. En wanneer een gelukkige win naar straks de schitterend mooie villa „Lucretia" mocht versmaden en de 40,000 in cqntanten mocht kiezen, ook dan, zoo fluisterde de Directie ons in het oor, ook dan zal deze premie van meer dnp 150.000 villa mét lijfrente wéér als extra preum. jyprden beschikbaar gesteld. Zij wil nu éénmaal dat de door haai aangekochte en te bouwen vaste goederen worden betrokken door de gelukkige winnaars. ïi» »'0g te laat bij 'jt koopén van een obligatie vopr de vorige serie. Jk zaj zorgen nu met te Iaat te zijn." - jï. HENN1NG .Jr. Volgestorte obligatiën met 15 kansen na toezending van postwissel groot f 10.40. In 't geheel 15010 premiëp h.eipope yap ipeer fian ACHT TON GOUDS, HOOFDPREMIE in de Rotterdamsche Premieleening 1920-21 Veertig Duizend Gulden in contanten oi naar kenze van den minnaar een modern in te richten Landhui, dat gebouwd zal worden op zoojuist aangekochten Gemeentegrond en zal bevatten vier kamers en snit* Brio b°3Ch' g6legen den S~^ Valkenberglaan met uitz^p Lijfrente van Honderd Gulden per week welke premie wordt geschat op Honderd Vijftig Duizend gulden Tweede Premie; Vijf en Twintig Duizend Gulden in contanten of naar keuze van den winnaar de te Kethel onmiddellijk bij het station gelegen RENTENIERSWONING, kadastraal bekend als Sectie B No. 1877 (dezer dagen gekocht voor Achttien Duizend Gulden), benevens - indien de woning wordt genomen - een Lijfrente van Zestig Gulden per week welke premie wordt begroot op Honderd Duizend Gulden of de te Apeldoorn, a. d. Bas Backerlaan 34, gelegen VILLA „MARIA", kadastraal bekend als Sectie H 6776, welke villa dezer dagen werd gekocht voor Vijf en Twintig Duizend Gulden benevens een Duurtetoeslag van Zestig Gulden per week gedurende vijf jaren Derde Premie f 15.000.— in contanten of een schitterende open Auto merk „Opel" chasis 12193, 4 cylinders, motor 32220 zes zitplaatsen, kleur rood, bekleeding rood leder, 25 p.kr, spiksplinternieuw ingevoerd 25 September 1920 langs Locht, gekocht te Aken bij het filiaal van OpeL Koopprijs f8321.-, invoerrecht inbegrepen, benevens eert Lijfrente van Dertig Gulden per week Verder premicn van f25.000.-, f20.000.-, f15.000.-, f 10.000.^, f5000.-, f4000.-, f3000.-, f2000.-, f1000, enz,, enz., enz. Men vermelde op den postwissel Ingevolge advertentie in de NIEUWE SCHIED. COURANT. Gelieve duidelijk naam en adres op den Dost. wissel te vermelden. poat- Ook verkrijgbaar bij KOTTERDAISCHE PREMIELEENING 1920-21 Rotterdamsche Handels- en landbouwbank te Rotterdam TREKKING 30 OCTOBER a s •-'.viVv .v-to* v'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1920 | | pagina 4