VISSER&Co's Schillen op Brandewijn Firma A. J. v. d. VEN, 51 Hoogstraat 51 lste soort BAGGELAAR, Steenkolenhandel A. V. M'HO I/I'F. Vanaf 22 Januari tot en met 19 Februari a.s. Eén Pond Witte Suiker voor 30 cent Hoogstraat 58 Neemt proef met prijs f 3.25 per Literflesch Slijterij en Wijnhandel „HET VINKJE". llGnamsiMieciiiLUii TaCCÏJNSVERHOOGING 100"V Kleine A d ve rtentiën. per lOOO K.G. /"3,75 per 100 K.G., a 30 oont per pond. 4 Heclaine Weken 4 Reclame Weken net meisje PRIMA ROODE WITTE PORT. STV E^T 5. Tel 410, bezaten, af te geven. Daarna haalden zij de ba gagewagens leeg. Inmiddels was het personeel erin geslaagd, naar Foggia te telegrafeeren. On middellijk vertrok vandaar een trein mefcara- biniers. De roovers lieten zich echter eerst na een hevig vuurgevecht op de vlucht drijven. Een persoon werd gedood en twintig gewond. Vergadering van den Itaad der Gemeente Schiedam, op Vrijdag 21 Jan 1921. Voorzitter: de burgemeester, de heer A. J. Gij sen. Tegenwoordig zijn 20 leden. Afwezig met kennisgeving-de heer Van dei- Schalk, voorts de heer mr. Kavelaars. Nieuwjaarsrede De voorzitter houdt een rede, (welke in het tweede blad is afgedrukt). De heer mr. Kavelaars komt ter verga dering. De heet A. J. Schreuder, oudste lid in jaren, antwoordt op deze rede als volgt Mijnheer de Voorzitter, Als oudste in jaren wensch ik namens den Raad, met enkele woorden de rede te beantwoor den, met welke U de eerste Raadszitting in dit nieuwe tijdperk heeft aangevangen. Het zij mij dan veigund u dank te zeggen voor de goede woorden en wenschen ons toegebracht. Weder- keerig bied ik, namens den Raad, onze beste wenschen aan voor U en uw gezin. Moge de Allerhoogste U bekwamen en ster ken om in samenwerking met het gansche Colle ge en gesteund door den Raad uw gewichtige taak te vervullen, naar plicht en geweten in het gevoel van de groote verantwoordelijkheid, om de belangen onzer stad U toevertrouwd, ten zeerste te behartigen. Met voldoening mogen wij terug zien op de goede samenwerking van alle partijen in den Raad. Waar het algemeen gevoelen in den Raad is dat de agenda's overbelast zijn, en veel pun ten al te spoedig den hamer passeeren, moge thans het meermalen tot het College gerichte verzoek om de vergaderingen weder alle veer- tien dagen te houden, gehoor vinden dit zal j zeker de te nemen besluiten ten goede komen. Onze Commissievergaderingen waren steeds aangenaam onder de tactvolle leiding van den voorzitter, en de besprekingen vruchtbaar. Veel werd voorbereid dat tot uitvoering kwam of in wording is. Wij wenschen hoopvol voort te gaan en de ve le moeilijkheden het hoofd te bieden, hoewel wij ons niet willen verhelen, dat wijs beleid, gepaard aan groote voorzichtigheid vooral op financieel gebied, dringend geboden is. Laten wij bij onze voorstellen en besluiten in aanmerking nemen, dat de burgerij reeds zeer zwaar belast is en de groote uitgaven welke ■'fte wachten staan, waarschijnlijk nog gioote offers zullen eischen; zij zal zich dit alleen ge troosten als zij bewust is dat deze na rijpe over weging en einstig overleg, noodig, strikt noodig bleken te zijn. Mogen wij allen in deze onze groote verant woordelijkheid gevoelen. Laten wij vol moed voortgaan op den goeden weg, en zoo veel in ons vermogen is arbeiden tot heil onzer gemeente en een open oog hebben voor de behoeften harer inwoners. Moge daartoe God ons wijsheid schenken en de krachten vermenigvuldigen en Zijn goedheid ook dit jaar voor de geheele burgerij een jaar van rijken zegen doen zijn. (applaus). De notulen van de vergaderingen van 26 November en 7 December worden goedgekeurd De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. aan de firma H. van Krieken Co, te Rotterdam, in gebruik is gegeven het terrein aan de Oosterhaven ter grootte van 10.000 vierk. M. voor opslag van koopmansgoederen voor den tijd van 5 a 6 maanden tegen 1000 per maand. Voor kennisgeving aangenomen. Voorts wordt mededeeling gedaan van ver schillende door Ged. Staten goedgekeurde raads besluiten en het procesverbaal van de op 27 Dec. j.l. gehouden kasopname bij den gemeente ontvanger. Kennisgeving. Voorgesteld wordt om aan den lieer W. van der Vlies, op zijn verzoek, eervol ontslag te verleenen als onderwijzer aan de Herhalings school voor meisjes, gevestigd in schooi C. Hiertoe wordt besloten. Van B. en W. voorstel tot het verleenen van een aanvullingscrediet van 9,750.voor de verbouwing van het pand L. Nieuwstraat 21 tot Commissariaat van Politie. Het gevraagde crediet wordt verleend. Ter goedkeuring worden aangeboden de be grootingen voor 1921 van het stedelijk muziek korps en de Teeken- en Vakschool „St. Jozef". Goedgekeurd. Van den heer H. G. Matthijssen is ingekomen een schrijven, mededeelend, dat hij door ver andering van werkkring ontslag neemt als lid van den Raad. Het schrijven wordt, nadat de voorzit ter den wensch had geuit, dat het den heer Matthijssen in zijn nieuwe woonplaats goed mag gaan, voor kennisgevin aangenomen. Van het bestuur der Schiedamsche burger wacht verzoek om haar ter bestrijding van de kosten voor het jaar 1921 een subsidie van ƒ2500 te verleenen. In handen van B. en W. om advies. Van het Drankweer-comité dankbetuiging voor de verleende subsidie voor 1921, van de afd. Schiedam van den R.-K.Volksbond dank betuiging voor de toegezegde suppletoire ver hooging der subsidies over 1919 en 1920 voor de Vakschool ,,St. Jozef". Kennisgeving. Van het Comité ter behartiging van de be langen van Overheidspersoneel te Amsterdam adres om spoedig die maatregelen te treffen, teneinde de loonen van gemeentepersoneel in overeenstemming te brengen met die, welke voorgesteld zijn in het Rapport der Staatscom missie. In handen van B. en W. om advies. Van den heer J. A. Bakers schrijven waarbij hij, wegens vertrek naar elders, ontslag- verzoekt als lid der Commissie tot wering van schoolverzuim. Het gevraagde ontslag wordt eervol verleend Van den heer A. II. de Bruijn, dankbetui ging voor de verbetering van zijn salaris alss geneesheer-directeur van het Gemeente-Zieken huis. Van de Commissie voor de bevordering van de productie van levensmiddelen schrijven, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening en verantwoording over 1920. In handen van de Commissie voor het onder zoek der rekeningen. Van de Woningbouwvereeniging „Ons Huis" adres, waarin verzocht wordt het voorstel van B. en W. tot verkoop aan P. Korsten Zn. van het perceel bouwterrein aan de St. Liduina- straat, niet aan te nemen. Hierop zal gelet worden bij punt 19 der agenda. [De zitting duurl voort). Rechtzaken. Het O. M. bij de Rechtbank te Rotterdam waargenomen door mr. Wijnveld, heeft gis teren geëischt tegen P. H., 21 jaar, groentenventer, te Rotterdam, recidivist, wegens diefstal bij herhaling, van een rijwiel, eigendom van N. J. Verwey te Schie dam negen maanden gevangenisstrafW. C. C., wegens diefstal, te Schiedam, van eenige planken, eigendom van de firma Van der Eist aldaar 50 boete, subs. 25 dagen hechtenis A. D. F., 34 jaar, handelsvertegenwoordiger te Rotterdwegensverduistering,van verschillen de bedragen aan geld, tezamen 1668, toebe- hoorende aan het invaliditeitsfonds te Schie dam zes maanden gevangenisstraf. Uitspraken 27 dezer. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteien veroordeeld A. v. d. B., 52 jaar, expeditieknecht te Schie dam, wegens overtreding van de Ongevallen wet, n.m. het mondeling, persoonlijk, opzette lijk omtrent een aan een werkman overkomen ongeval een onjuiste verklaring afleggen aan een agent van de Rijksverzekeringsbank, tot één dag gevangenisstrafP. C. H., 25 jaar, glas blazer te Schiedam, wegens wederspannigheid bij verstek, tot één week gevangenisstraf L. B., 36 jaar, zeeman te Schiedam, wegens mishan deling, tot 30 boete, subs. 12 dagen hechtenis. Vrijgesproken werd W. K., te Schiedam, en A. P. G., te Rotterdam, beklaagd geweest van meineed. Ad verten tien. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan: 18. Trijntje d.v. E. de Koning en G. Kersten, Voornschestraat. 19. Hendrikus z.v. H. E. de Jonge en B. Marinus Boterstraat. Ondertrouwd: Jan 20. G. L. van Dijk 22j. en C. Esbach 18 j. P. van der Windt 23 j. en C. Kraan 24 j. L. Butter 27 j. en S. H. Derk- sen 26 j. C. A. van Mastrigt 21 j. en G. de Rui ter, 16 j. J. J. Brökling 23 j. en G. A. M. Roeters 19 j. J. Geerink 25 j. en W. Kerssemeyer 21 j. G. Soeters 26 j. en H. J. P. Kerremans 22 j. W. F. van Meurs 19 j. en E. A. van Waalwijk van Doorn 22 jJMieras 53 jen J. C. Annokkee 36 j. A. A. J. van Rossen 24 j. en L. Koudstaal 20 j. W. F. Bienenmann 27 j. en P. M. van Rooij 26. Gehuwd: Jan 20. A. G. van den Berg 22 j. en S. M. van der Tuyn 32 j. J. J. Landsbergen 23 jen A. W. Rammers 22 jW. van Iperen 25 j W. Winters 25 j. W. L. van der Meer 25 j. en G. Schouten 27 j. H. Tettelaar 26 j. en C. E. Deijl 21 j. L. G. de Jong 25 j. en M. A. Kooijman 21 j. J. Woord 24 j. en J. C. van Zuidam 22 j. M. van der Zee 26 j. en M. Vermeulen 23 j. Overleden: Jan 17. Alida Suvaal, oud 4 j. Kreupelstraat. 19. Sophia Maria Zoun, oud 16 mnd. Hoofdstraat. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek van Holland. 21 Jan. v.m. 11.47, n.m. 22 Jan. v.m. 0.21, n.m. 0.45. 23 Jan. v.m. 1.17, n.m. 137, 24 Jan. v.rn. 2.12, nam. 2.27. 25 Jan. v.m. 3.02, n.m. 3.17. Bij acte, den 18 No vember 1920 voor den Notaris II. B. E. BLAISSE te Schie dam verleden, op het Ontwerp waarvan de Koninklijke bewil liging is verleend bij besluit van den 28 October 1920 No, 68 is wijziging gebracht in de acte van oprichting van de Naamlooze Vennootschap gevestigd te Schiedam! De wijzigingsacte en het Ko ninklijk besluit zijn geplaatst in de Nederlandsche Staatscou rant van 20 Januari 1921 No. 14. 230 20 II. H. Winkeliers Vraagt U steeds mijne alom bekende droogblijvendc kipk Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 21Jan. Men noteert voor Prima binnenl. spiritus èi 100 directe lev. f 70. Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 21 Jan. M»n noteert voor moutwijn 46% f 45.—. Stemming onveranderd. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Ssbiad- Spoelingv eraeniging. Heden f 2.40 per ketel. Gevraagd een om voor winkeljuf frouw te worden op geleid. Fa. HOSMAN, Hoogstraat 182. Zeer concurreerende prijzen. Eigen fabrikaat. 222 10 P. WELMAN Jr., Bridle. ImEUBELKOOPJES! I TROUWEN!!! Solide Salon- en Huiska mer meubelen als Tafels, Stoelen, Linnenkasten, Spiegels, Schilderijen, Thee tafels, Eikenhouten Buffet ten, Boekenkasten, Club fauteuils, zijden pluche ameublementen, Kapokrna trassen, enz. enz. Spot koopjesIBeste adres voor jougelui met huwelijks plannen. 257 20 Simonstraat 44b, boven huis nabij de Schiekade, Rotterdam. Telefoon 12800, te Schiedam verkrijgbaar bij: 227 54 Mariastraat 54, (hoek Fabristraat), Beijerlandschestraat 1 (hoek Groenelaan). Indien Gij nu gedistilleerd koopt, eischt dan ook KWALITEIT voor Uw geld. JE adres is dan Distillateurs - Likeurstokers - Wijnhandelaars - Grooto Mark.t 013 - Ook verkrijgbaar a ƒ1.50 per Liter, ƒ0.80 per 1/2 Liter ƒ0.17 per deciliter (maatje) 221 30 benevens verschillende andere soorten WIJNEN, - VRUCHTENWIJNEN Sc LIMONADES. - Aanbevelend, JANSEN WOUTERLOOD. HALT. Prima Brabantsche klompen. Mans- vanaf.f 1.25 Vrouw--1.15 Jongens- - 85. Kinder-- 60. Groothandel in alle soorten. Klompen- Depot. Belgische Kousenhandel, VAN DEN BERG, Broersveld 89. Tc huur gevraagd door kj. gezin van goeden stand Boven of Benedenhuis of 2 ongem. kamers met gebruik van keu- ,ken te Schiedam of Vlaardingen. Brieven No. 954, bur. Nieuwe Schie damsche courant. Deze week is er bij de Wed K. L. VRIJ EN HOEK, Broersveld 53, een buitengewoon zwaar vet paard geslacht. Komt onze étalage bekijken. Er is iets bijzonders te zien. Prachtige biefstuk f 0.80 en f 0.90. FRANCO BERGPLAATS. 228 75 Om U in de gelegenheid te stellen kennis te maken met onze prima kwaliteiten margarine kunt U gedurende onze reclame weken bij aankoop van 5 ons der volgende soorten bekomen. De prijzen der verschillende soorten zijn Margarine No. 360 cent per pond Margarine No. 2 Margarine No. 1 Al deze soorten zijn ook verpakt verkrijgbaar Rolletjes Margarine „Groen Merk'' 32y2 cent pei pak Rolletjes Margarine „Rood Merk 43'/2 Van de Bergh's Vitello 35 Van de Bergh's Sana. Koffie. Thee Van Houten's Cacao. Havermout Prima belegen Goudakaas 377* vanaf 48 10 32Va vanaf 20 60 cent per pond ons pond 220 150 Ir Usee wouïemd L__mm,.ujn«.iM" iiwim iMinni li-—xj—vi i■f!1!" 1 'IjF'JLLUïLlS Prima Duitsche Rietcokes, Prima Witte Suiker, WIT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3