NETTE MEISJES mgstf Bediende Mm Schiedam* Curat. Kleine Ad verten tién. t MA CIS TE. DE KERKBODE invordering van plaatselijke belasting naar het inkomen op den grondslag der nieuwe wettelijke voorschriften de gemeentebesturen rekening houden met vorenstaande aanwijzingen. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Georganiseerd overleg te Schiedam. Op 24 Maart jl. had wederom een vergadering plaats van bovengenoemde Commissie. Medegedeeld werd dat de gemeenteraad heeft besloten de verordening op het georganiseerd overleg te wijzigen overeenkomstig het door deze Commissie gegeven advies. In het vervolg is het dus niet meer mogelijk nieuwe z.g. categorale vereemgmgen tot het overleg toe te laten. Van B. en W. werd bercht. ontvangen dai besloten és tot instelling van diemtcommiss'cs voor de gemeentesecretarie, de gemeentewer ken, de technische bedrijven, den havendienst en de gemeente-reiniging. Vervolgens kwam aan de orde punt 2 van de agenda luidende bespreking of en zoo ja, welk advies aan het gemeentebestuur moet wor den gegeven over de wijze waarop een voorloo- pige regeling is te treffen ter gemoetkoming in de geldelijke behoeften van ambtenaren en werk lieden der gemeente. Verschillende wenschen die de organisaties naar voren brachten werden besproken en ten slotte werd eenstemmig overeengekomen om aan het gemeentebestuur te adviseeren ten spoedig ste de noodige voorstellen bij den Raad in te dienen om als voorloopige maatregel in afwach ting van een algeheele nieuwe salarisherziening die op 1 Januari 1921 zal ingaan, met ingang van dienzelfden datum een toeslag op de loonen uit te keeren, voor de ambtenaren berekend naar 150.per jaar en voor de werklieden van 3. per week. In de verwachting dat dit advies door het gemeentebestuur zal worden opgevolgd, werd verder besloten dat de vakorganisaties thans hun wenschen inzake een algeheele salarisher ziening zullen indienen waarna deze in de vol gende vergaderingen kunnen worden behandeld. V.P.N. De Onderafd. Schiedam en omstreken der V.P.N. hield in de afgeloopen week hare jaar vergadering welke slechts matig werd bezocht. Uit een der ingekomen stukken, n.l. die van de commissie tot bevordering der vleeschproduc- tie, vernamen wij dat dit jaar weer een subsidie van 100.door de Gemeente wordt verstrekt tot het instandhouden van een dekstation voor konijnen, en tevens weer gelegenheid zal zijn gras te snijden. Uit het Jaarverslag van den secr. penningm. bleek dat er vooruitgang is te constateeren in de liefhebberij voor hoenders en konijnen, dat het ledental der onderafdeeling stationair bleef en dat de tentoonstelling in Nov. j.l. voor de afdeeling gunstige resultaten heeft opgeleverd. Niettegenstaande dat, bleek uit de rekening en verantwoording welke staande de vergade ring werd nagezien, een tekort voor dezen van 168.74, dit tekort werd echter aangezuiverd doo twee belangstellende leden, de een gaf 150. de ander het restant. De rekening en verantwoording der onderafd. sloot met een nadeelig saldo van 3.15'/ï- De begrooting voor 1921werdvastgesteld in ontvang sten en uitgaven tot een bedrag van ƒ220.50. Aan de beurt van aftreden was de heer B. Ph. Janse, die met bijna algemeene stemmen werd herkozen, welke benoeming werd aanvaard. Voor afgevaardigden naar de vergadering van het Prov. Bestuur werden herbenoemd de heeren M. Germenraad -en A. J. Oosterhoff. Bij de rondvraag werd de wensch te kennen gegeven meer vergaderingen of bijeenkomsten te houden, waarop besloten werd tegen het na jaar weer clubavonden te organiseeren, welke ge leid zullen worden door den heer van der Most. Ook werd de wensch uitgesproken nog dit jaar een tentoonstelling te houden, in verband daarmede zal er in Juli a.s. wederom een ver gadering worden gehouden om deze aangelegen heid verder te bespreken. Nieuwe straten. In verband met het geven van straatnamen in de z.g. Gorzenwijk, wordt er de aandacht op gevestigd, dat hierbij enkele bestaande straat namen mede zijn gewijzigd. De Hendrinastraat is thans genaamd Zuidlandschestraat, Adria- nastraat wordt Sommeldijkschestraat, Helena- straat wordt Middelharnisschestraat en Piet- Heinstraat, den Bommelschestraat. De bordjes hiervoor werden reeds aangebracht. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Po litie aa de Lange Nieuwstraat van 1 tot 2 uur 'smiddags paar kousen, ceinture, rozenkrans, rijwielpomp, manchetknoop, zak, broche, huis sleutel, horlogeketting, gereedschapzak. Bij vinders kinderschort, J.Voogd, Th.é Kem- pisstraat 19 rozenkrans, P. van Noort, Laan 15 portemonnaie met inh.,S.T.D. Engering, Hoog straat 180 pet, P. Oegeé, Baan 38 broche met portretjes, E. Zijtveld, Spoorstraat 15 manchet knoop, J.J. de Ruiter, Streijenschestraat 6 portemonnaie met inh. A. J. M. Thyssen, Brug manstraat 50 kinderschoentje, Bastiaan, Oost singel 8; kinderportemonnaie met inh, J. van Hoeke, Havendijk 6; hond, G, Peijl, Nieuw- sticht N.Z. 40 damesportemonnaie met inh. M.J.v. Rossem, Heenvlietschestraat 27b riem en glacé handschoen, C. Rademakers, Huismanstr. l lorgnet in étui. H. van Vonderen, Hoogstraat kousen, Broekhuysen, Lange Nieuwstraat K4 Lampenkatoen, K M. Vijverberg, Bijer- n a traat 17 kinderportemonnaie met inh. °zeftboom, Rotterdamschedijk 69/9 2 rij- wielsleutels, etc, P. Driessen, Spinhuispad 19 portemonnaie met inh. J. v.d. Vlies, Oostsingel 11 portemonnaie met inh, II.v.d. Berg, Pernissche- straat 26 collier met gouden slot, Oers, Hoofd straat jongensjasje, Jansen, Leliestraat 35 damesportemonnaie met inh, J. Dinhgenouts, Hagastraat 66 dameshorloge, J. van den Tem pel, Oosterstraat 81 trekhond, F, Domenie, Nieuwebiiurt 23/2 gewicht, J. W. Willemsteijn, Kleine Baan 5elastieke bal, H. Geerarts, Broersveld 183 lorgnet in vernikkeld etui Kiela Dam 25 herdershond, J.v.d. Heiden, Heeren- straat no. 25/12. UIT ROTTERDAM. Zaterdagmorgen omstreeks kwart over vijf is brand ontstaan in pand no. 27 aan de Ge dempte Glashaven waar de handelsafdeelingvan het Duitsche Consulaat gevestigd is. De nacht waker van den Gecontr. Part. Nachtdienst zag de vlammen slaan uit de archiefkamerweldra deelde het vuur zich mede aan de benedenver trekken van het Duitsche Consulaat en het daar boven geleden kantoor der N.V. lecbema Tech- nisebbureau. Zoowel het Duitsche Consulaat als Techenia bekwamen groote brandschade. I Bij de laatste zijn voor duizenden guldens aan teekeningen vernield, terwijl de in het beneden gedeelte van het huis gevestigde Show-rooms der firma J.C.II. v. Duyl Zoon groote waterschade beliepen. Onder leiding van den hoofdman der brandweer W. Poortman is de brand met vier stralen op de waterleiding gebluscht. UIT OVERSCHIE. Gisterochtend omstreeks 9 uur is in de Schie nabij de Zweth het tjalkschip „Elisabeth gela den met cementen buizen, door een rukwind uit den koers geslagen en gezonken. Een kind van 4 V2 maand van schipper Veekers kon niet uit liet achterschip gered worden en is verdronken. De vaart door de Schie is voor groote schepen gestremd. Gemengd Nieuws. Diefstal. De grossier B. J. H„ in de Boekhorststraat in Den Haag, heeft bij de politie aangifte gedaan van den diefstal van een aan zienlijke partij artikelen uit zijn magazijn. Zoo werden o.a. vermist300 horloges en 12 dozijn zakmesjes. In verband met dezen diefstal zijn aangehouden de 56-jarige magazijnknecht G. J., wonende aan den Parallelweg en de 20-jange A. G. S., brandstoffenhandelaar aan de Hamer straat. Bij D. zijn gedeelten van het gestolen goed gevonden en in beslag genomen. Brand te Alkmaar. Te Alkmaar heeft gisternacht een brand in de sigaren- en tabaks fabriek van den heer K. aan de Laat, een deel der fabriek, grenzende aan het woonhuis, ver nield. Een hoeveelheid van 4500 sigaren voor verzending gereed, werd een prooi der vlammen. Ook het aangrenzende ijzermagazijn van de N. V. Hollandsch IJzermagazijn v/h. M. de Wild, vatte vuur, doch dit pand wist men te behouden met betrekkelijk geringe brand-, maar veel waterschade. Alles was verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan als gevolg van het eesten den vorigen dag van tabak. ni,passeert twee Zwitsers en schiet vóór een derde hembereikt heeft in den uitersten linkerhoek,Ber ger geen schijn van kans gevend. De scheidsrech ter meent echter buitenspel geconstateerd te hebben, zoodat hij het doelpunt niet toekent, een o.i. verkeerde, maar onherroepelijke beslis sing. Kort daarna krijgt Deetje de kans van den dag, maar, alleen voor doel staande, weet hij tot eigen en anderer verbazing hoog over te schieten. Bij een der sporadische Zwitsersche aanvallen moet de scheidsrechter den midvoor der rood- hemden een waarschuwing toekennen voor ongeoorloofde, „bewerking" van Stevens, die hem afhoudt. Dan wordt er thee gedronken. In de pauze is de algemeene opinie, dat Ne derland meer van het windvoordeel had moeten, en ook kunnen, profiteeren. Om half vier brengt Deetje het leer weer aan het rollen. Het is ondertusschen gaarn regenen, zoodat Nederland een dubbel nadeel heeft. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat de bordjes verhangen zijn. De Nederlanders zwoegen vrijwel allen echter enorm en er is voor de Zwitsers, die blijkbaar alles van combineeren moeten hebben, geen doorkomen aan. Stevens is overal en op zijn kalme besliste manier van in grijpen redt hij menige hachelijke situatie. Maar ook Baay en de halflinie verdedigen uitstekend, Hoogstede bijv. mag dan geen stijl hebben, maai bij blijkt toch herhaaldelijk een onoverkomenlijk struikelblok. De felle wind is ooi zaak, dat de bal slechts zelden bij de Oranje-voorhoede be landt, en Delsen de watervlugge dribbelaar zien we dan ook telkens een bal van achter op bren gen. Eens lijkt het of uit zoo'n opbrengen een derde Oranje-doelpunt zal gemaakt worden, als Deetje een hoogen voorzet van Boelie opvangt, maarte zamen met Berger rolt hij over den grond en Funk kan opluchting brengen. Aan de over zijde zwermen de Zwitsers nog steeds om bet Oranje-doel zonder het van Tilburg bijzonder I moeilijk te maken. Het wordt dan langzamerhand steeds duidelijker, dat Nederland gaat winnen. Als nog enkele venijnige schoten van Osterwal- der door van Tilburg naar behooren zijn verwerkt en enkele corners op Nederland's veste eveneens geen resultaat hebben opgeleverd, kondigt Dr. Westergaerd het einde aan, als de Zwitsers juist nog een fraaie kans hebben. Over het algemeen is er, den straffen w>nd en blijkbaar u;terst lichten bal in aanmerking ge nomen, niet slecht gespeeld, al is deze wedstrijd ook ongetwijfeld een, wat spelkwaliteit betreft, laagstaande vertooning geweest. Aan spanning heeft het ondertusschen niet ontbroken en we zeggen dan ook niet teveel, als we beweren, dat de Nederlanders dezen wedstrijd uit het vuur hebben gesleept. Er is met een enthousiasme ge werkt door allen zonder uitzondering, als van een Oranjeploeg uit vroeger dagen tegen de Belgen. Hoogstede,die niet voor niets den voetbalnaam \an „het paard" draagt, ging onze mannen daarin voor. Bij het beschikken over een goed schot in de voorhoede der Zwitsers was de uitslag twijfel achtig geweest. De voorhoede van Nederland was vol doende, niet meer. Vooral de Kesslérs vielen te gen, Delsen was hier de man, al hield hij het spel soms eenigszins op. De vleugels goed, maar teveel zelf schieten deed eenige kansen verloren gaan. In de m i d- d e n 1 i n i e was, ondanks alle voorbeschou wingen, Campioni de beste, Hoogstede roemden we reeds, de Kruyff speelde weinig opvallend. Stevens was de beste back, maar ook Baay viel niet tegen, van Tilburg in het doel heeft het "weinige lastige werk dat hij kreeg,goed behandeld Van de Zwitsers was de doelman o. i. de ster. Voor rust hield hij de ónmogelijkste ballen zoo was ook de wijze,waarop hij Boelie eens den Lal voor voeten wegnam, subliem. Alleen het voortdurend op de knieën vallen, kon ons min der bekoren.De backs goed evenals de halflinie, evenwel zonder bijzondere prestaties. In de voorhoede kwan. vooral Brand, de rechtsbuiten op den voorgrond met zijn buur man Fontana vormde hij een gevaarlijke wing. Van geen der Zwitsers is schieten blijkbaar de sterke zijde, en dat voor mannen uit liet land van Teil. De uitslag was ondertusschen een prettige ver rassing voor de Nederlanders, vooral na al de onaangenaamheden der laatste Weken. De Zwitsersche pers, die zoo zeker was van een overwinningvan haar landgenooten zalvoort- aan voorzichtiger met haar voorspellingen moe ten zijn,vooral als het gaat tegen de Oranjehem den met staanden leeuw. Ondanks een enkele foutieve beslissing vol deed Dr. Westergaerd zeer wel. Hij had de leiding strak in handen, wat wel noodig was tegen het soms onnoodig forsche spel van enkele bergbewoners. Er is tenslotte maar één roep over de schitte rende regeling, in zoowel als buiten liet Stadion. Scheepvaart. Hoogwater te Heek van Hullani. 29 Maart. v.m. 5.50 n.m. 6.10. 30 Maart. v.m. 6.29 n.m. 6.52. 31 Maart. v.m. 7.16 n.m. 7.49. Hoogwater te Schiedam 1 uur en 40 mi nuten later. SCHIEDAM, 26 Maart. Vertrokken Vracht- logger „Confiance" kap. Jan Delilier, geladen met zand naar Stockholm. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 29 Maart. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 45. Stemming flauw. Moutwijn. SCHIEDAM, 29 Maart. Men noteert voor moutwijn 46 f 20. Stemming flauw. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging' HedeD f 3per ketel. SPORT. Advertentiën. Nederland—Zwitserland 2—0. 't Is juist vijf minuten voor halfdrie als de aanvoerder van „all Holland", mr. Kessler, gevolgd door de andere Nederlandsche spelers het speelterrein van het tjokvolle, met vlaggen getooide Stadion betreedt, in de bekende Oranje truien en zwarten broek. Even later verschijnen ook de Zwitsers, ge kleed in witten broek en rood shirt met wit kruis. Nadat de beide volksliederen gespeeld zijn en kieken genomen, wordt er getosst. Mr. Kessler is de gelukkige, wat volgens veler meening vandaag Nederland de overwinning bezorgde, daar wij nu begonnen met den wind,we schre ven bijna storm, in den rug. De eerste aanval is voor Zwitserland en door een formidablen mistrap van Baay, wordt de positie eenigszins hachelijk, maar van Tilburg redt. Dan enkele aanvallen der Oranjehemden een corner van Gupfert belandt via Boelie's hoofd op dat van Deetje, die zoo gelukkig is de bal over den doel lijn te werken. Wel tracht één der backs nog weg te trappen, maar de scheidsrechter Dr. Wester gaerd laat zich niet verschalken en wijst on- verbiddellijk naar het midden. Er is dan drie minuten gespeeld. De Zwitsers vallen dan even fanatiek aan, maar geholpen door den wind valt het den Nederlandschen backs niet moeilijk hun terrein te zuiveren. Zeer gevaarlijke aanvallen op het roodwitte doel volgen elkaar onophoudelijk op, een corner van Gupfert kopt Delsen in, maar tenkoste van een nieuwen corner redt Berger. De Oranjehemden zwermen maar steeds om het Zwitsersche doel en als Deetje na goed samenspel met Gupfert hard tegen een van de backs aan schiet, belandt de bal weer voor Gupfert's voe ten, die met een straffen schuiver Nederland's voorsprong vergroot. (20) na een kwartier spdens. De Nederlanders blijven een krachtigen druk op het vijandelijke doel uitoefenen, maar sluiten h et te veel in en probeeren ook te veel zelf. Elk der spelers lost verdienstelijke schoten, maar van grooten afstand, zoodat Berger er weinig moeite mee heeft. Dan een snelle uitval van den Zwitserschen rechtsbuiten Brand, die, met Stevens op de hie len, een prachtschot lost, dat van Tilburg echter uitstekend verwerkt. Dan is het weer de beurt aan Nederland en het is Delsen, die een door Hoogstede goed aan gegeven bal, buiten Bergers bereik inzet, maar de paal redt. De Natris, die even het veld wegens een lichte blessuur had verlaten, maakt dan een doelpunt, als we zelden bal zagen. Hij krijgt de van Campio- Getrouwd ANTONIUS C. M. WITKAMP en J. MARIA W. JANSEN die, mede namens de familie, hun hartelijken dank betuigen voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. 10 Schiedam, 29 Maart 1921. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig smartelijk, doch geduldig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Moeder, Behuwd- Groot- en Over grootmoeder, Mejuffr. KOUSJE VISSER, Echtgenoot van ISAAC VAN GELDEREN, in den ouderdom van bijna 69 jaar. Uit aller naam, I. VAN GELDEREN en Kinderen. Schiedam, 29 Maart 1921 Broersvest No. 25. De H.H. Uitvaartdien sten zulleD plaats hebben in de Parochiekerk van de H. Joannes den Dooper a.s. Vrijdag 61/,' 7 en 8 uur waarvan tc 8 uur de gezongen H. Mis van Re quiem, waarna ten 10 ure de begrafenis. Bezoeken van Rouwbe klag kunnen niet worden afgewacht. 1111 36 Hartelijk dank gebracht aan den Zeergel. Heer Dr. Van Leeu wen en de Zusters van de Wijk verpleging voor de zorgvolle behandeling ondervonden tijdens de ziekte van Mej. VAN GEL- DEREN. 10 Uit aller naam: Familie Van Gelderen. gevraagd voorpakwerk, leef tijd 1417 jaar. 10 Aanmelden 's morgens 10 -12 uur, Parfumerie-fabriek „VALDELIS", Zijlstraat 6. Q-OOOOOOOOOO-Q 0 Van af Vrijdag 0 (j) Nieuwe Avonturen <J> van den Italiaansehen Reus 6<HHHXH>000 Ó-Ó 0 0 0 0 0 <D 0 0 FLINKE gevraagd, v.g g.v. Zieli aan te melden „MAKTINIT", Sluis- weg 7. 1118—11 Adverteert in de Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden fl per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f2. Mej. ELZEVIER DOM, Singel 70, vraagt een DIENSTBODE. Nette MEISJES gevraagd, ter bezor ging van couranten. Adres Koemaikt 4. Eerste Biest te koop gevraagd. Te bezorgen Bo- terstraat 68 of 89. Einderwagens. Alle modellen wagens, kinderstoelen, kinder- ledikanten, poppen wagens, vliegende hollanders, looprek ken. Reparatiën kap pen, banden enz. Goedkoopste adres BASSANT, Jacobusstraat 55 b/d Oude Binnenweg, Rotterdam. Komt gij a.s. Don derdag eens luisteren naar het CONCERT van Schied. Christ, mannenkoor „Con cordia" in den R, K. Volksbond. Aanvang 8 uur. Gij zult be slist voldaan zijn. Ondergeteekende wenscht zich te abonneeren op voor Roomsch-Katholieken. Abonnementsprijs f 1.per kwartaal. Naam Straat huisnummer- Uitknippen en bezorgen aan het Bureau Koemarkt 4.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3