Uitsluitend Importwijnen, fl. BOSCH, Botersiraat 53, Tel. 580 5. BOSCH, Boterstraat 63, Teï. 580 goedgekeurd werd van de bestuurstafel medege deeld, dat er in de Iwccdechelft van November a.s. in de groote zaal van „de Vriendschap" we derom een tentoonstelling zal gehouden worden van hoenders, konijnen, duiven kalkoenen, watervogels, zang-, kamer- en voliere vogels en voorwerpen ten dienste der liefhebberij, waaraan kunnen deelnemen alle leden der onderafdeeling welke omvat de Gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen, Kethel en Overschie. Aan de tentoonstelling zal verbonden zijn, behoudens de goedkeuring der Koningin een groote verloting met meer dan tweemaal zooveel loten als verleden jaar, een mooie kans dus voor hen, welke dieren wenschen te verkoopen. De tentoonstelling commissie zal bestaan uit het bestuur versterkt met eenige leden, met den heer van der Most als secretaris. Dit besluit werd met instemming begroet en aangezien in ditjaar vele jonge eieren zijn gefokt dank zij het daarvoor gunstige weder, ook van rassen, welke hier niet voorkomen, belooft deze tentoonstelling een der mooiste te worden, welke wij in jaren hebben gehad, te meer, omdat nu reeds vaststaat dat dedeelneminggrootzalzijn, daar het aantal leden dër onderafdeeling voort durend grooter wordt. In lange jaren is de veree- niging zoo sterk niet geweest, het eerste honderd tal is vol. Aan het verzoek van vele leden, gedaan in de vorige vergadering om weder clubavonden te houden, heeft het bestuur voldaan te beginnen met September a.s. zal er maandelijks een clubavond gehouden worden onder leiding van den heer Van der Most. Op die avonden zullen belangrijke onderwer pen, de liefhebberij in haar geheelen omvang be treffend,, behandeld worden, dieren zullen er geruild en verkocht kunnen worden omdenonder- lingen band nauwer aan te halen. De maandelijk- sche bijeenkomsten zullen gehouden worden in de „Vriendschap" datum en uur zullen nader be kend worden gemaakt in het orgaan. Bij de rondvraag wekte de Heer Schuierman op in te schrijven op de groote Landbouw ten toonstelling, welke gehouden zal worden te Zoetermeer in Zegwaart, inrichtingen zullen door hem gaarne versterkt worcen. Niet meeijaan de orde zijnde, sluit de voorzit ter deze korte, doch belangrijke vergadering.De besluiten genomen op deze avond zullen zeker weer medewerken om de onderafd. tot hooger bloei te brengen. Oranjevereeniging. Men verzoekt ons het navolgende te willen melden Op 31 Augustus a.s. zal door de Oranjever eeniging ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin een groot waterfeest wor den gegeven. Dit waterfeest beslaat uit een drie tal wedstrijden. Eerstens zal een roeiwedstrijd worden gehouden voor twee-persoons booten. Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen mannen boven 18 jaar. Het is bij dezen wedstrijd niet noodig bezitter van een boot te zijn, daar het comité voor de booten zorg draagt. 1 weedens heeft een roeiwedstrijd plaats voor een-persoonsbooten. Iedere deelnemer of deel neemster moet zijn of haar eigen boot medebren gen. leder vaartuig wordt toegelaten, zoodat men vooral zorg heeft te dragen voor een lichte boot. Aan dezen wedstrijd kunnen deelnemen manne lijke en vrouwelijke personen van iedere leeftijd. Wat de wedstrijd vooral voor dames aantrekke lijk zal maken, is dat onder de prijzen o.a. wordt uitgeloofd een luxe doos, inhoudende tien Kilo gram fijne bonbons. Tot slot wordt een watertournooi gegeven, welk tournooi reeds in een vorig blad werd be schreven. Nader zal een oproep \$>or eventueele deelne mers geschieden.Daar aan iederenwedstrijdslechts een beperkt aantal personen mag deelnemen, zoo is het niet ondienstig er op te wijzen, dat een spoedige opgaaf zoo snel mogelijk plaats vindt, daar men anders de inschrijving gesloten zou kunnen vinden. Provinciale Schietwedstrijden voor Burgerwachten. Bij de gisteren te 's-Gravenhage gehouden provinciale schietwedstrijden voor Burgerwacht ten, als vervolg op de kringwedstrijden, welke 25Juni j.l. te Loosduinen plaats vonden, wist de Schied. Burgerwacht met een vijftal in haar al'deeling den 3en prijs te behalen, en zich daar mee in den nationaien eindstrijd te plaatsen, wel ke half September, eveneens te 's-Gravenhage, verschoten wordt. In den personeelen wedstrijd, eveneens aan den plaats gehad hebbenden wedstrijd verbon- ('en' behaalde de heer G. de Vries den 6en prijs. eide resultaten zijn, gezien het groot aantal ee nemers en het hooge peil der schutters (t.w. de winnaars der verschillende kring-wedstrijden) als zeer goed te beschouwen. kommissie voor Georganiseerd Overleg te Schiedam. In de op 28 dezer gehouden vergadering der Commissie werden de debatten over een algeheele salarisherziening voortgezet. Besproken werd de groepsindeeliug der werk lieden voor enkele betrekkingen zal, alvorens definitief te kunnen adviseeren, het gevoelen van de betrokken dienstcommissie worden gevraagd. Vervolgens zou een aanvang worden gemaakt met de behandeling van de salarissen der ambte naren. Spoedig bleek echter dat aan de hand van de ingediende voorstellen geen geschikte basis voor de bespreking kon worden gevonden. Be sloten werd daarom dat de vertegenwoordigde ambtenarenorganisaties eerst met elkaar over leg zullen plegen waardoor dan de mogelijkheid bestaat dat gezamenlijk een voorstel wordt ge daan dat de bespreking in deze Commissie veel zal kunnen bekorten. De vergadering werd tot na den uitslag dier besprekingen verdaagd. Schiedam, 28 Juli 1921. DoordeCommissieVan Toezicht op het Lager Onderwijs in deze gemeente, is bij de nieuwe samenstelling der Commissie, uit haar midden tot Bestuursleden gekozen de hee- ren W. I.. B. J. Dekker, Voorzitter; H. H. Loh- meijer, Secretaris en Mr. J. H. Welcker, Alg. Secundus. Het adres van den Secretaris is Westfr.-straat 76 Voor t examen Hoogduitse h L.O. slaagde te 's-Gravenhage Mej. A. M. Rijn ten, alhier. Gisteravond omstreeks 10 uur hielden de buurvrouwen S. en v. S. naar aanlei ding van een woordenwisseling een flink klop partijtje. Een agent scheidde de virago's en maakte proces-verbaal op. Gemengd Nieuws. l)e Kellnersactie. In den stand dei- staking is tot heden nog geen verandering inge treden. uitrent een gistermiddag met Horecaf gehou den conferentie deelt het dagelijksch bestuur van de Koksvereeniging La Résidence nog mede dat ten aanzien van de verschillende wijzigingen en verbeteringen in het looncontract overeen stemming is verkregen, o.a. wat betreft de invoe ring van den 1 O-urendag voor het kokspersoneel, in afwachting van den 8-urendag ingevolge de Arbeidset, voorts inzake de uitbetaling voor overwerk, terwijl een vaste waarborg werd ver kregen ter nakoming van het looncontract door den werkgever. Doodgevallen. Gisterenmorgen tegen 6 uur ging de melkboer A. v. V. te Dubbeldam met paard en wagen vergezeld van zijn dienstbode naar het land om te melken. Op den dijk bij het „Visschertje" brak het lemoen van den wa gen. Het paard schrok en sloeg op hol. De wagen rolde van den dijk, waardoor v. V. met het hoofd tusschen den wagen en een boom bekneld raakte. Het hoofd werd in gedrukt en onmiddellijk was de man eenlijk. De dienstbode bekwam een ernstige verwonding aan het dijbeen en kneuzingen aan gezicht en handen. Zij is naar het gasthuis te Dor drecht vervoerd. Haar toestand is niet levensgevaarlijk. Verdronken. Maandagmiddag is een 11- jarige knaap met vacahtie bij zijn grootouders bij het baden aan het strand te Huisduinen verdronken. Het lijkje werd een kwartier na het ongeval gevonden. T otaal verbrand. Maandagmiddag zijn de perceelen bewoond door J. K. en M. v. R., te Bennekom tot den grond toe afgebrand. Hui zen en inboedel gingen iU de vlammen op. Ook een koe werd verbrand. Alles is laag verzekerd. De oorzaak wordt geweten aan het uitvliegen vanvonken uit de locomotiefvan den stoomtram EdeWageningen. Ongelukken: De 30-jarige G. D. uit Terborg is nabij Isselburg (Duitschland) met zijn motor tegen een boom gereden. D. werd deer lijk verminkt en is in hopeloozen toestand in het ziekenhuis te Anholt opgenomen. In het Verbindingskanaal te Groningen is de gehuwde koopman B. verdronken. Onder Zevenhoven is Maandag de 20-jarige zoon van den landbouwer N. L. uit Noorden bij het zwemmen verdronken. De 66-jarigé K. van Es van Sommelsdijk naar huis terugkeerende van een begrafenis te Stad aan 't Haringvliet, werd te Middelharnis plotseling onwel, zakte ineen, en was een lijk. Best op een Nederlandse h schip. Lloyds seint uit Sligo (Ierland), dat, naar de geneeskundige dienst mededeelt, twee man van het Nederlandsche stoomschip Alkaid aan builenpest lijden. Het schip moet ontsmet worden voor het de haven binnenkomt. De Alkaid behoort aan Van Nievelt Goudriaan en Go's Stoomvaart-Mij. te Rotterdam, en was bestemd voor Sligo met een lading uit San Nico las (Argentinië). Heidebrand. Men meldt nog uit Assen d.d. 2 Augustus Door den opstekenden wind heeft zich de heidebrand bij Witten zeer uitgebreid. Het vuur omvat een groote oppervlakte en tast de schietbanen aan. Een boerderij en een ander gebouw worden ernstig bedreigd. Militairen pogen tevergeefs de vlammen te stuiten en moeten voor den hevigen rook wijken. Heden middag trokken zware rookwolken over Assen. De brand gaat met groote snelheid in de rich ting van het Asserbosch. Diefstal. Gisternacht hebben dieven zich toegang verschaft tot de secretarie der gemeente Spijkenissem en er de brandkast gestolen. Er- zat ongeveer ƒ260 in. Hongersnood in Siberië. Siberi sche vluchtelingen, welke te Riga zijn aangeko men, melden, dat ook in Siberië een vreeselijke hongersnood dreigt. Door de aanhoudende droog te is de graanoogst op de akkers vernield, terwijl geweldige boschbranden plaats hebben. Een poed meel dat in Maart 1.1. nog voor 35.000 roebel te krijgen was, kost nu reeds 400.000 roebel. In de lucht gevlogen. De kunst leerfabriek bij Dresden is door onbekende oor zaak in de lucht gevlogen. Drie arbeiders werden gedood, veertien gewond, waaronder een vrouw zwaar. De brandweer uit den geheelen omtrek ak- mede uit Dresden, was op de plaats des onheils. De schade kan nog niet worden geschat. Oorlogsnfisdadigers. De Duitsche officiersbond heeft aan))'rijkspresident Ebert een telegram gericht, waarin namens de honder duizend officieren die lid van dezen bond zijn, van de rijksregëering de publicatie van de tegenlijsten der oorlogsmisdadigers wordt ge- ëischt. Deze lijsten moeten eveneens in het neu trale buitenland worden verspreid en als bewijs dienen bij de toekomstige processen voor hef rijksgerechtshof te Leipzig. De publicatie zal er toe bijdragen, het prestige van het Duitsche volk te verhoogen, en zal ook van invloed zijn op het toekomstige lot van het rijk. Ontspoord. De sneltrein van Sasnitz naar Berlijn is Zon dagavond nabij Angermünde ontspoord. De trein, die vertraging had, was met een geweldige snelheid het station Angermünde gepasseerd. Van de vijf wagens die uit de rails werden geslin gerd, waren een paar geheel omgekeerd. Wonder lijk genoeg zijn er geen dooden te betreurenDe gewonden werden door een arts, die zich in den trein bevind, alsook door een aantal geneeshee- ren van Angermünde ter plaatse verpleegd. Met een noodtrein kon de reis worden voortgezet. Omstreeks middernacht kwam de trein in het Stettiner Bahnhof te Berlijn aan, waar men reeds van de ramp op de hpogte was, en waar een geweldige menschenmemgte bijeen was om de aankomst der reizigers af te wachten. Kasteel verbrand. Het bekende kas teel Lieser aan de Moezel, eigendom van den oud-minister baron v. Schorlemer,is Maandag gedeeltelijk door brand verwoestDe schade wordt op ongeveer twee millioen mark geschat. Boschb randen. Vrijdag hebben zich in België ten gevolge van de groote droogte op nieuw vele boschbranden voorgedaan. Te Turn hout brandden 124 H.A. heide en dennenbosch afbij Sloei 2;11.A. bosch en te Anderlight, een voorstad van Brussel, brandde een stapel tele graafpalen af, waardoor het goederenstation werd bedreigd. Het gebouw bleef evenwel behouden. Vergiftiging. Te Borgerhout bij Ant werpen zijn vier menschen gestorven na het eten van paling. Een vijfde verkeert in hopeloo zen toestand. Dertig andere menschen zijn ziek geworden, maar hun leven is niet in gevaar. .Expeditie. Uit Liverpool zijn Maandag twee schepen vertrokken om deel De nemen aan de handelsexpeditie naar Siberië, welke is geor ganiseerd door de al-Russische coöperatieve ver- eeniging. Nog drie andere schepen zullen aan deze expeditie deelnemen, namelijk twee Brit- sche, die uit Hamburg zullen vertrekken en een Noorsch uit Gotheburg. In de streek van het ijs zal de expeditie bege leid worden door een van de grootste en nieuwste ijsbrekers. Commandant Skirdrup zal de leiding van den ijsbreker op zich nemen. Hij kent de Kara Zee en de Siberische kust nauwkeurig, want hij was de rechterhand van Nansen op diens Pooltochten" De schepen nemen lading van verschillenden aard mee en denken terug te kern-en geladen met Siberische goederen. De „Daily Chronicle" deelt mede, dat de schepen hopen Omsk en Krasnoyarsk te be reiken. Om de warmte. Tengevolge van de groote hitte heeft de Tsjecho-Slowakische kamer besloten, nachtvergaderingen te houden teneinde de plannen betreffende het financiënwezen en de voedselvoorziening met den noodigen spoed te kunnen afhandelen. Ontploffing. Bij Kragujewatsch (Z.- Slavië) zijn twee afcleelingen van een munitie magazijn in de lucht gevlogen. Men gelooft, met een terroristischen aanslag te doen te hebben Eenige personen zijn om het leven gekomen. Groote brand. In een opslagplaats van hout in de have van Luagno, brak een groote brand uit. Al het hout, ter waarde van 4 millioen werd vernield. Een vorstel ij ke gift, aan Par ij s. De stad Parijs zal een schitterend geschenk ontvangen, welke hare vermaarde verzameling kunotschatten aanzienlijk zal verrijken. De procureur Duplan heeft Dinsdag ter kennis gebracht van den prefect van de Sèine, dat twee Amerikanen, de heer en mevrouw Tuck, voor nemens zijn, de verzameling kunstvoorwerpen, welke in hun kamers aan de Champs-Elysées zijn ondergebracht, en welke een groote waar de vertegenwoordigen, aan de stad Parijs te vermaken. Het echtpaar Edward Tuck heeft een aan tal zeldzame kunstschatten bijeengebracht, o.a. tapijten van d'Aubusson en Beauvais, doeken van Watteau en Boucher, antieke schilderijen en meubelen, emailwerk, juweelen enz. Het eigendom van deze schatten zal bij den dood der schenkers aan de stad overgaan of wanneer zij hun woning aan de Champs-Elusées zullen vertaten. De verzameling moet worden ge plaatst in het Petit Palais en de stad is uitgenoo- 'hgd, reeds thans een plan tot indeeling der zalen op te maken, hetwelk ter goedkeuring aan den heer Tuck moet worden voorgelegd. De expositie van een en ander moet uiterlijk zes maanden na de overdracht worden opengesteld. Voorts hebben de beide edelmoedige Ameri kanen een bedrag van een millioen francs be schikbaar gesteld voor de inrichting der ten toonstellingsruimte. RIJN- en MOEZ CLWIJNEN. B. Rosenstein, Wiesbaden. Kunst en Letteren. Enrico Caruso overleden. Een Havas-telegram uit Parijs bericht het overlijden van den wereldberoemder! tenorzan ger Enrico Caruso te Napels, de plaats waar hij in 1873, den 25sten Februari, geboren werd. Het bericht konrt. vrij onverwachts. Wel gingen er allerlei geruchten over den ongunstigen gezond heidstoestand van den zanger tijdens zijn ver blijf in Amerika een keelaandoening maar dit spoedig einde hadden zekerweinigenverwacht temeer, daar photo's onlangs ons den zanger in schijnbaren welstand vertoonden op zijn terug reis naar Italië, vergezeld door vrouw en dochter tje. Rechtzaken. De zaak d e Jon g. Onder wat minder belangstelling dan voor de zaak-De Ligt, is gisteren voor de Rechtbank in den Haag de bijna gelijke zaak van Albert Andries de Jong behan deld, eveneens beschuldigd van opruiing. President was mr. Van Rhede van der Kloot, rechters waren mr. De Joncheere en mr. De Kuyper. Het O.M. werd waargenomen door mr. Bauduin, terwijl de verdediging berustte bij mr. Tideman. Beklaagde wordt ten laste gelegd, op een openbare vergadering van den Ant.i-Militairisti- schen Bond te hebben gezegd Arbeiders staakt, soldaten staakt, gooit de wapens neer en ver laat de kazernes. Bekl. erkende in dezen zin gesproken t.e hebben. De zitting duurde van half drie tot kwart voor zes. Verschillende getuigen traden op, ook sprak bekl. zelf nog eenige woorden tot verdediging. Op verzoek van Mr. Tideman werd bekl. on middellijk na afloop der zitting in vrijheid ge steld. Eisch was 3 maanden. Uitspraak over 8 dagen. Laatste Berichten. Groote brand te Zaandam. AMSTERDAM, 3 Aug. Heden-nacht heeft een zware brand gewoed in Zaandam. In Amsterdam was de roode gloed van dezen, klaarblijkelijk zeer ernstigen brand waar te nemen. Bijzonderheden ontbreken nog. Burgerlijke Stand. Geboren: 2 Aug, Gatharina, d. v. N. van Beers en C. van den Hoek, Broersveld. Seheepvaart. Hoogwater te öwfc van 3 Aug. v.m. 2.21, n.m. 2.52. 4 Aug. v.m. 3.06, n.m. 3.38. 5 Aug. v.m. 3.52, n.m. 4.24. 6 Aug. v.m. 4.35, n.m. 5.10. 7 Aug. v.m. 5.19, n.m. 5.57. 8 Aug. v.m. 6.12, n.m. 6.44. 9 Aug. v.m. 7.02, n.m. 7.33. 10 Aug. v.m. 7.55, n.m. 8.23. Hoogwater te Schiedam 1 uur en 40 minu ten later. SCHIEDAM, 3 Aug. Vertrokken Noordsch s.s. Cubana, kapt. A. Christiaanse, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 2 Aug. Vertrokken Engelsch s.s. „Tulamore", ledig naar R'dam. SCHIEDAM, 3 Aug. Zeilklaar schoener „Neer- Jandia" kapt. J. v.d. Jelden, geladen met ledige flesschen voor Londen. Htmdelsberichteu. Beurs vau Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 3 Aug. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 35. Stemming onveranderd. Moutwijn. SCHIEDAM, 3 Aug. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming onveranderd. Spoeling. Noteering vari de Goop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 3.per ketel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3