i I tails of Villa 1 F. VU USSi Een groot Gebouw 1 ons Boterspeculaas Cadeau FLORA BIOSCOOP. HIJ liefst met groeten tuin. I" Banketbakkerij W. KESTER, j Broersveld 81-83-85. MODEVAKSCHOOL TJEED ONVERWAGT, Hoogstr.118. Tel.869 A.s. Zaterdag ontvangt ieder kooper (ster) van een half pond KOEKJES g| IPS. Vanaf heden dagelijks versch Spoorbanket verkrijgbaar. LUXE DAÏSY. (Detectievefilm 3 Acten.) kok, allen uil Delfzijl en H. Smit, matroos uit Groningen. De Eems 2 is gisteren voor veertien dagen naar buiten gegaan voor de post Eems-West en moest de vorige week de post Eems-Oost overnemen. Gistermiddag vijf uur moest de loodsschoemer te Delfzijl zijn teruggekeerd, doch tot nu toe heeft men niets meer van het vaartuig vernomen. Gisteravond is te IJmuiden door 1 Duitsche en 2 Hollandsche stoomtreilers, geholpen door de sleepbooten „Katwijk" en „Visschershaven" het groote Noorsche fregat „Manicia" in de ha ven gesleept. Het schip voer met zandballast van Cardiff naar Toensberg, De „Manicia" kapitein H. Henriksen, is op de Noordzee door den storm geteisterd en door de opvarende verlaten, die door een stoomschip zijn opgepikt, 't Schip heeft zware stuurboords- slagzijde en belangrijke averij aan de tuigage. Het ligt aan den Toeristen steiger en is overge dragen aan den Noorschen vice-consul te IJmui den. Aangehouden. Te Genemuiden is aan gehouden de 27-jarige D. die verdacht wordt gepoogd te hebben een 7-jarigWeensch kind dat aldaar tijdelijk in een gezin was opgenomen, door verdrinking aan het leven te berooven. D. moet reeds volledig bekend hebben. De dubbele moord te Houtdorp. Aan den wachtmeester der marechaussee Woerts heeft Marinus E. medegedeeld van de ƒ440, die hij als deel van den buit, die in het geheel f 1430 bedroeg, ontving o.a. een schuld van 150 te hebben betaald. Dat was aan een aannemersfir ma. Hij had dit bedrag drie weken tevoren van haar geleend en gaf er, voor dat korte tijdsver loop, een tientje bij als rente. Die royaliteit viel toen op thans is het duidelijk. Voorts is nog bij dat verhoor gebleken, dat de gearresteerde MD. uit Schoorl, bij een drogist in de le Ooster parkstraat te Amsterdam een flesch choloform heeft gekocht voor uitwendig gebruik. Het was, naar D. voorgaf, voor een grapje bij een feest. De drogist, die het goedje niet in zijn winkel had, heeft het bij een collega voor vijftig cent laten halen. Hij verkocht de flesch, waarin vijftien gram choloform, voor tien gulden. Tevoren had D. van E. vijftien gulden ontvangen om een flesch choloform te koopen. E. heeft in Amster dam, na zijn verdwijning jongstleden Vrijdag middag, in een hotel aan de Martelaarsgracht ge logeerd hij was er onder een anderen naam inge schreven. Na zijn arrestatie is daar de fiets met lantaarn in beslag genomen, waarmee de tocht van Amersfoort naar Garderen is gemaakt. E. heeft dat rijwiel als het zijne herkend. In een winkel aan den Beukenweg, waar hij an ders nooit kwam, heeft hij twee strengen touw gekocht om er de slachtoffers mee te binden. Ger- b-r, de man van de woonschuit aan de Nicolaas Witsenkade, zal spoedig uit Apeldoorn naar Am sterdam worden getransporteerd, en naar alle waarschijnlijkheid in vrijheid worden gesteld. (Hbld.) Nieuwe oplichterstruc. Een uit Barneveld afkomstig 40-jarig boerenmeisje, wier moeder aldaar nog woonachtig is, is dezen zomer in Den Haag „gehuwd", met iemand dien zij reeds jaren kende. Nadat haar „man" reeds vóór het huwelijk haar spaarduitjes in bewaring had genomen en nu ook haar vaderserfdeel heeft opgeeischt, is gebleken, dat het huwelijk niets dan een groote voor-den-gek-houderij is ge weest. Wel zijn de gebruikelijke formaliteiten vervuld, doch deze zijn verricht in een parti culiere woning door vrienden en handlangers van den „bruidegom", die thans met de duiten van het goedgeloovige meisje spoorloos is ver dwenen. Uit de Metaalindustrie. Door de Apeldoornsche afdeeling van den Chr. Metaal- werkersbond is met algemeen stemmen besloten de loonsverlaging niet te aanvaarden. De moder nen en Katholieken besloten daartoe reeds 1.1. Zaterdag, zoodat nu door alle organisaties de loonsverlaging is afgewezen. Valsch bankpapier. Het reisbureau van de Nederl. Spoorwegen op de Noordblaak te Rotterdam heeft aan de recherche kennis ge geven, dat in een zending bankpapier, door dit bureau aan de bankiersfirma R. Mees' Zoonen, gezonden op dat bankierskantoor zijn gevonden drie valsche Nederlandsche bankbiljetten van 100. De firma R. Mees Zoonen zond deze valsche biljetten naar het centraal bureau der Nederl. Spoorwegen te Utrecht, waar ze dooi de Rotterdamsche recherche zijn in beslag ge nomen. Zonder stroom. Door een defect aan den ondergrondschen kabel der P.N.E.M. tus- schen Roosendaal en Bergen op Zoom is men in laatstgenoemde plaats en in WouwenHeerlevan Dinsdagochtend af van electriciteit verstoken ge weest. Men hoopte, volgens de Grondwet, gister avond met de herstelling van den kabel gereed te komen. Waanzinnige. Te Veghel heeft zich de 70-jarige H. v. A. Voor den trein uit Boxtel ge worpen, nadat hij jas, pet en schoenen had afge legd. Bovendien had hij een briefje in zijn zak, waarop geschreven stond, dat hij spijt had van zijn daad. De waanzinnige was op slag dood. Waardevolle a rmband, In een bank van leening in Den Haag is beslag gelegd op een gouden armbang, bezet met steenen, ter waarde van 14,000 mark en afkomstig van een diefstal te Augsburg. Trein overvallen. Uit Mexico (stad) wordt gemeld, dat bij een treinoverval met be- rooving zes menschen zijn gedood en vijf ge kwetst. Dit geschiedde nabij AtzcapotzSlco. De aangeteekende pakjes werden uit het post- rijtuig gehaald. De waarde van het gestolene bedraagt a 200.000 pesos. Rechtzaken. Ontduiking registratiewet. Dinsdag heeft voor de Almelosche rechtbank te recht gestaan de chef-machinist J. H. S. te Al melo, terzake dat hij 1 Juni 1920 door notaris Ten Hoopen te Wierden den verkoop van twee huizen aan de Gelebesstraat te Almelo heeft laten beschrijven voor /8000,terwijl de werkelijke koop som 10,000 was. Kooper was de 84-jarige Van B„ die echter zelf niets van de ontduiking afwist, daar een en ander door zijn vrouw en haar zoon J. V. in orde was gemaaktVan B. heeft de be- schrijvingsacte slechts onderteekend. Bekl. zeide, dat het hem niet te doen geweest is om eenig geldelijk voordeel. Hij beweerde, door den notaris te zijn overgehaald, aan een beschrij ving van 8000 zijn goedkeuring te hechten. Bekl. heeft van de twee eerste getuigen ƒ2000 gekregen, eu de notaris zou hem hebben toege voegd, dat hij (bekl.) altijd buiten schot zou blij ven. Uit het verhoor van de vrouw van Van B. en haar zoon blijkt,dat van hen het idee,de beschrij ving voor 8000 te doen geschieden is uitgegaan. Het O. M. eischte tegen bekl. 1 maand gevan genisstraf voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak over 8 dagen. Kunst en Letteren. Kruitmagazijn in de luehl gevlogen ROME, 27 Oct. Het blad „G'ornale dTtaha verneemt, dat het kruitmagazijn van de vesting „Sant Elena" in de lucht is gevlogen. Er zijn 20 dooden en honderden gewonden. Econ. en Fin. Mededeelingen. Sarah Bernhardt. Sarah Bernhardt vierde Zondag j.l. haar 76 en geboortedag. Ze trad dien dag, als gewoonlijk in haar eigen theater te Parijs op in Rostando diana La Gloire. Kerknieuws. Liturgische Vereeniging. le Delft werd Dinsdag de algemeene vergade ring gehouden van de Liturgische Vereeniging in het bisdom Haarlem. Om half elf werd in de H. Hippolituskerk een plechtige Hoogmis geconsacreerd, waaronder de Zeereerw. Pastoor L. J. Willenberg, oud kape laan der parochie, een praedicatie hield. Rector Beukers leidde de koorgezangen. In het patronaatsgebouw op de Voorstraat, had om 12 uur een vergadering van Eerw. heeren geestelijken plaats, waarbij de kwestie werd be sproken, wat er kan gedaan worden voor een godsdienstige opleiding van Misdienaars en koorknapen. Om 2 uur werd een bezoek gebracht aan de Nieuwe of St. Ursulakerk op de Mostes. De goedbezochte algemeene vergadering be gon om 3 uur in de R.K. Leesvereeniging. Na de opening herinnerde de voorzitter o.m. aan de oprichting van het Liturgische Bureau, dat reeds zeer Verdienstelijk in de goede richting werkt. Hierop bracht de penningmeéster zijn verslag uit, waarin bleek, dat er een aanzienlijk te kort was. Verder hield de weleerw. Pater H. P. H. Verwilst O.P. een schitterende rede over „De dooden liturgie." Om 7 uur werd nog door de Gregorius-ver- eeniging, welke ook 's morgens en 'smiddags haar medewerking had verleend, in de St. Joseph- kerk een uitvoering van Kerkmuziek gegeven, die zeer Veel belangstelling trok. Naar de „Msb." meldt is de Eerw. Broeder Raphael van het Redemptoristenklooster op den Goudscherijweg te R'dam benoemd om naar Rome te vertrekken, waar hij ter beschikking komt van Z.E.. Kard. van Rossum. Laatste Berichten. De dubbele moord te Spaarndam. De advocaat-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden in de zaak tegen be klaagde Roza, door de rechtbank te Haarlem veroordeeld tot 20 jaren gevangenisstraf met aftrek van preventief, wegens den moord op den gemeenteontvanger van Spaarndam, Willem Melchior, en diens zuster Cornelia Melchior, ver nietiging van het vonnis en beklaagde6 veroor deeling tot levenslange gevangenisstraf geëischt. De dubbele moord te Houtdorp (gemeente Garderen.) De politie te Amsterdam heeft thans een der hoofddaders den 30jarigen Dijkslag gearresteerd. Verdachte E. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Dijkslag en de Graaf blijven ontkennen. Het drietal zal dezer dagen naar Apeldoorn of Zwolle worden overgebracht, waar de zaak verder zal worden onderzocht. Telegrammen, Ex-keizer Karei WEENEN, 27 Oct. Naar verluidt, zal ex-kei- zer Karei naar La Valetta op het eiland Malta worden overgebracht. De ex-keizer zegt, dat hij door zijn adviseurs bedrogen is. Hij weent voortdurend en trekt zich erg het lot van zijn kinderen aan. Ook de ex-keizerin Zita is erg onder den in druk van het gebeurde. Hongarije. BOEDAPEST, 27 Oct. De kleme Entente w;l thans met Hongarije afrekenen. Zij c'soht van Hongarije volled'ge u'tvoermg van het verdrag van Trianon. Door de N.V. Hof stoomkoffiebranderij en Theehandel Hendrik van der Vijver is te 's-Her- togenbosch opgericht een zuster-instelling „De Maatschappij tot Exploitatie van winkelbedrij ven Hendrik van der Vijver" welke per 1 Novem ber a.s. de N.V. Industrie-en Handelsmaatschap pij van M. Meuwese van Gerve te 's-Hertogen- bosch zal overnemen, welke naaml. venn. een groot aantal winkels voornamelijk in Noord- Brabant exploiteerde. Deze winkels zullen voor taan gedreven worden onder den naam Hendrik van der Vijver. Burgerlijke Stand. Geboren: Oct. 24.Petronella Johanna Maria, d.v. D. J. J. Windhorst en Th. J. Willemsen, Maasstraat. Alida d.v. J. Eikelenboom en T. Mak, Boeterstraat.— 25. Pietertje Dirkje d.v. A. Dorsman en N. van Hartingsveldt, Fabristraat. 26. Simon z.v. C. Krommenhoek en J. Soeters, Broersveld. Gehuwd. Oct. 26. A. J. Bockkom 21 j. en A. P. Bodde 17 j. Overleden: Oct. "23. Gerrit Vis, oud 1 j. en 2 mnd. Nieuwe Maasstraat. Pieter Gasse- laar, oud 7 weken Fabristraat. 25. Petrus Wil helmus Geul, oud 13 dgn, Heerenstraat. Scheepvaart. Heogwatei la Haak vaa Hallaag. 27 Oct. v.m. 11.09, n.m. 11.29. 28 Oct. v.m. n.m. 0.05. 29 Oct. v.m. 0.21, n.m. 0.54. 30 Oct. v.m. 1.09, n.m. 1.37. 31 Oct. v.m. 1.54, n.m. 2.18. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 27 Oct. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 45. Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 27 Oct. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 3.per ketel. Kleine Advertentiën. Vischhandel, L. Kerkstraat No. 14, telefoon 623. heden av. stoofpaling, versche schol, schel- visch, leng en kabel- jouw,gebakken visch, prima Hollandsche gerookte paling, aan bevelend. W. Wet- SCHIEDAM, 27 October. Aangekomen s.s. Macedonia, ledig van Rotterdam om alhier te dokken in de Wilhelminahaven. NEWCASTLE, 25 October. Aangekomen s.s. Baluchistan, ledig van Schiedam. LIVERPOOL, 26 October. Aangekomen lichter Frisia, per sleepboot Donau van Schiedam SCHIEDAM, 27 October. Het hier op de werf Nieuwe Waterweg gebouwde s.s. Zosma, voor rek. van Nievelt Goudriaan en Co., te Rotterdam, al a .s. Zaterdag te water worden gelaten. Heeren Besturen Heeft U maand- kwitanties en huur- of Contributie kaar ten te incasseeren Schrijf dan aan (Par ticulier Incasso te Schiedam) degelijke bewerking tegen ma tig tarief. Onder aanbeveling Joh. de Gooyer Incasseerder. Briefkaart wordt vergoed. Er biedt zich aan een nette R. K. werkster voor Dinsdag en Vrij dag. Adres te bevragen aan het bureau van dit blad. Buitengewoon. Een groote partij nieuwe winterjassen worden ver beneden fabrieksprijs opge ruimd. Kortlandstr. 26a ben. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Portwün f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. (Kachels - Fornuizen). Heden weer gearri veerd pracht Emaille fornuizen, Gegoten en Nikkelen kachels met losse emmers, Kolenbakken, Tegel platen, spotprijzen. Dus naar de Breedstraat! Nog enkele pracht Buffetten, Ameuble menten, Spiegels, Gaatjesmatten Keu kenstoelen. Aanbevelend, SMEETS. Advertentiën. Heden overleed, in het Stads ziekenhuis, na een korstondig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder en Behuwdbroeder, de Heer 7346 23 Weduwn. van Mej. C. Bijloo in den ouderdom van72jaar en elf maanden. P. ROBBEREGT— Onverwagt. E. ROBBEREGT. J. ONVERWAGT. J. ONVERWAGT— Zeilemaker. Schiedam, 26 Oct. 1921. Laurens Costerstraat 211. Te huur gevraagd te gen Maart 1922 een klein Aanbiedingen onder No. 7344 dezer oourant. 10 APOTHEEK. Emserwater, Eniserpastilles, Geraudel, Poneeleipastilles, Salmiak, Witte drop. Hoogstraat 73. onderafdeeling der vereeniging van Modevakscholen te 's-Gravenhage, (goedgekeurd bij Kon. besl. van 26 Aug. 1911.) Dagelijks inschrijving van leerlingen ter opleiding voor diploma's van COSTUMIERE, COUPEUSE eu LEERARES. Ook gelegenheid zich voor eigen gebruik te bekwamen. De Leerares, H. M. Th. VAN ALPHEN Te HUUR centrum der stad dat geschikt is o.m. voor fabriek, magazijn, kan toor, enz. enz. Het bevat verschillende groote moderne Loca- liteiten en o.a. op den beganen grond een groote Vergaderzaal. Eigenaar is bereid het geheel naar huurders wenschen in te richten. Brieven No. 7343 dozer Courant. 28 Iof BANKET7348 60 M ACHT UUR. Het klokje van ontspanning. Wij zijn weder gereed. Wij wachten U. Wij brengen van af Vrijdag 28 Oct. twee Hoofdnummers. In de eerste plaats komt HIJ kwam,HIJ, zagHIJ overwon VENIVIDIVICI. Wie is HIJ Wij bedoelen den lieveüngsacteur van de GEHEELE WERELD DOUGLAS FAIRBANKS. Groote Triangle Film in 5 Acten, Een Schitterend werk. Een film voor iedereen, voor elk publiek. Douglas lacht zijn meest zonnigen lach, die aanstekelijk werkt op de bezoekers van de Flora-Bioscoop. Onze tweede hoofdfilm is getiteld Men staat verbluft over de handigheid, de weergalooze brutaliteit van LUXE DAISY en het geslepene van hare geheel nieuwe trucs. 7351 50 Wij bevelen dit schitterende programma ten zeerste aan. STEIJN. Reclamedag.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3