Sgarta-S. V. V. Kleine Advert entiën. Uitsluitend Importwijnen. A. BOSCH, Boterstraat 63, TeL 580 H. H. Leden en Donateurs der S. V. V. Nederlandsche Roode Kruis eeu gilt doen toe komen voor de nagelaten betrekkingen van de bemanningen van de reddingsbooten „President van Heel" en „Brandaris." De s t a k i n g. De algemeene Bond van Bin nenschippers en Machinisten heeft zich solidair verklaard met de stakende metaalbewerkers, zoodat geen werkstukken die moeten worden afgeleverd of Van de eene naar de andere fabriek moeten worden overgebracht en ook geen werk willigen meer zullen vervoerd worden. Eenige werkwilligen hebben zich bij de stakers aange sloten. Overigens is de toestand te Rotterdam onveranders. De afdeeling Rotterdam van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft besloten, de stakende metaalbewerkers met, 100 uit de af- deelingskas te steunen en op alle scholen lijsten te laten circuleeren. De dubbele moord te Houtdorp Men schrijft uit Barneveld aan het Hbld." Vrijdag heeft de politie en marechauussee den hoofddader in zake den dubbelen roofmoord te Houtdorp naar de woning waar de afschuwe lijke misdaad heeft plaats gehad, overgebracht, ten einde nog enkele aanwijzingen te doen. Bij deze gelegenheid heeft de dader in een dennen- boschje de plaats aangewezen, waar de bandie ten o.m. een bijltje, eenige beitels en een pakje hadden verstopt, welke voorwerpen, die bij het misdrijf waren gebruikt daar inderdaad werden gevonden. De kust op Texel. Door de laatste stormen is de N. O. kust van Texel belangrijk afgenomen,sedert de laatste jaren over een breed te van niet minder dan 250 M. Het poldertje „De Volharding", dat nu slechts 25 M. van de zee is verwijderd, loopt zoodoende groot gevaar. De laatste storm heeft weer een bres van 1 M. hoogte in den dijk van dat poldertje gesla gen, zoodat het te begrijpen is, dat de toestand met den dag hachelijker wordt. Diefstal. Uit het voortgezet onderzoek door de politie in zake den diefstal bij de firma Wisbrun en Liffmann te Leiden is gebleken, dat het aantal meisjes, dat zich aan diefstal heeft schuldig gemaakt, grooter is dan aanvankelijk werd vermoed. Niet minder dan 10 vrouwelijke personen bevinden zich thans in verzekerde bewaring, onder wie een zekere juffrouw H. te Leiden, de moeder van een der meisjes, die wegens heling is gearresteerd. Overstrooming. Door den N.W. storm van Zaterdagnacht is te Baarn opnieuw een groot gedeelte van het polderland onder water ge Zet. De rivier De Eem is een meter gewassen. Ook in den Eemnesserpolder staat het water aanzienlijk hooger. Branden. De Amsterdamsche brandweer is gisteravond tweemaal achtereenvolgens ge alarmeerd. Eerst voor een brand in de cigar,etten- l'abriek van de firma Walvis in de Kuiperstraat 48-50 en daarna in de sigarenfabriek van de firma Wouterson in de Hugo de Grootstraat, hoek Fr. Hendrikstraat. De brand in de cigarettenfabriek is ontstaan door een ongeval met een petroleumlamp en de brandweer wist den brand te beperken met eeni ge slangen op een motorspuit tot de eerste etage die gedeeltelijk uitbrandde. In de sigarenfabriek van Wouterson, die ge vestigd is op een 3de en 4de etage boven een stoomwasscherij, van de firma Wenning en Go., sloegen om 7 uur plotseling de vlammen uit het dak, zoodat de geheele buurt in opschudding werd gebracht en duizenden menschen naar het terrein van den brand snelden, waar zij door een sterke politiemacht op een afstand werden gehou den. Met 6 slangen op 2 motorspuiten en op de Vechtleiding vatte de hrandweer het vuur aan, die binnen een uur den brand meester was. De schade voor de sigarenfabriek is aanzienlijk en de stoomwasscherij heeft veel waterschade. De oor zaak is vermoedelijk een defect aan den schoor steen. De derde verdieping is grootendeels uit gebrand. Verzekering dekt de schade. Inbraak. Maandagnacht is ingebroken in magazijn „Liberty" aan de Hoogstraat te 's Gra- venhage. De daders hebben zich toegang ver schaft tot de achterzijde van het perceel, dat ge heel door de zaak wordt ingenome en onbewoond is. Na een muurtje te zijn overgeklauterd, heb ben de inbrekers een in lood gevat luik, 't welk in een plat dak aan de achterzijde van het huis was aangebracht, weten los te werken. Na zich ver volgens naar beneden te hebben laten zakken, verschaften zij zich toegang tot het kantoor, waar twee brandkasten staan. De eerste brand kast werd met een valschen sleutel geopend en de inhoud, ter waarde van ruim duizend gulden, medegenomen. De tweede brandkast kon niet met een sleutel geopend worden en ook pogingen om het slot te forceeren mislukten. Daarop heb ben de inbrekers de kantoorlessenaars opengebro ken, waaruit klein geld werd ontvreemd. Het kantoor was geheel ophoop gehaald. Een poging om een deur open te breken naar „Het Jagers huis," een aan „Liberty" grenzend perceel, is blijkbaar spoedig overgegeven. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De Duitsche valuta. De gemeente raad van Dinxperlo heeft besloten het tarief voor electriciteitskracht welke men uit Wezel ontvangt, wegens de lage Duitsche valuta te verminderen van 19 tot 1372 en 972 ct. per U.W. naar gelang van verbruik. D e D u i t s c h e kroon p r i n s. Ter zeer bevoegde plaatseworden de geruchten, die sedert eenige dagen loopen omtrent plannen tot aan koop van het huis Wijhenburg te Échteld. die bij den Duitschen Kroonprins zouden bestaan, op de meest stellige wijze tegengesproken. Er is hoegenaamd niets van bekend. Ongelukken. Te Alphen deed een 17- jarige Vrachtrijder die met zijn voertuig naar Leiden reed een misstap met het gevolg dat het voorwiel over zijn buik en borst ging, zoodat de jongen op slag dood was. L ij k aangespoeld. Te Schevenin- gen is aangespoeld het lijk van D. Boel, 2e machinist van de verleden week bij het red dingswerk van het s.s. „Falaise" vergane red dingsboot „President van Heel" Vliegongeluk. De kapitein der inf. O. van Houten, die Zaterdag op het vliegveld bij Soekamiekin (Ned.Indië) opsteeg was 200M.hoog toen de machine omsloeg. Hij is gedood en de machine vernield. Van Houten was opgestegen met een nieuwe de Havilland, welke pas ingevlogen was en slipte bij het maken van een bocht waardoor het toestel viel en 2 K.M. van het vliegveld neerkwam. Orkaan. De bladen vernemen uit Ajac- cio (Corsica), dat een uiterst hevige orkaan verscheidene gemeenten van Corsica heeft ge teisterd. De kastanjeoogst is zoo goed als geheel verloren. De schade is zeer groot. Scheepsramp. De Hamburgsche schoe ner „Seeschwalbe" die naar de kust van Me mel was komen drijven en door vier stoombooten die zich in de haven van memel bevonden, op het strand was gezet, om de houtlading die een millioen waard was, te redden, is geheel vernield. Groote scheepsramp. Op de Wann- see heeft Zaterdagavond een ernstig scheepson- geluk plaats gehad. Het stoomschip „Kaiser Wilhelm der Grosze" kwam in aanvaring met het stoomschip „Storkow" en ramde dit van ter zijde. De romp van de „Storkow" werd geheel open gescheurd. Het schip zonk binnen enkele minu ten. De passagiers en het scheepspersoneel kwamen in het water terecht en slechts een ge deelte kon worden gered. Het juiste aantal der verongelukten is nog niet vastgesteld. De politie schat het aantal dooden op 10. De stoot was zoo hevig, dat de romp van de „Storkow" onmiddellijk openbarstte en het water in enkele oogenblikkön het geheele on derschip vulde. Het schip zonk in de diepte onder de oogen der ontstelde passagiers van de „Wilhelm der Grosze" De passagiers welke zich op het dek van de „Storkow" bevonden, werden weggespoeld. Wat het lot is van de passagiers, die zich in de kajuit bevonden, weet men nog niet. Helaas moet worden aangeno men, dat zij allen verdronken zijn. Van alle zijden kwamen motorbooten en an dere vaartuigen naar de plaats des onheils om hulp te verleenen. De ramp veroorzaakte groo te ontsteltenis onder de bewoners der villa's aan de Wann-see, daar men de hulpkreten der drenkelingen ver in den omtrek kön hooren. Het reddingswerk werd door de zware dui ternis zeer bemoeilijkt en de booten, die ter hulp waren gekomen, moesten met de grootste voorzichtigheid te werk gaan om niet zelf te verongelukken. Nader meldt men dat tot nu toe is vastgesteld dat bij het aanvaringsongeluk op de Wannsee 13 personen zijn omgekomen. Het onderzoek naar de vraag, wie de schuld heeft aan het ernstige scheepvaartongeluk, op het Wann-meer heeft geleid tot de arrestatie van den kapitein en den stuurman van de stoomboot „Kaiser Wilhelm der Grosze." Hun wordt ten laste gelegd, dat zij verkeerd genavigeerd hebben en daardoor in den koers van het andere schip kwamen, en het aanvoeren. Twee vliegtuigen verongelukt. Uit Milaan wordt aan de „Times" melding ge maakt van een tragisch vliegongeval. Vier Itali- aansche aviateurs wilden van Turijn naar Mos kou vliegen met landingen te Weenen, Berlijn en Warschau. Ze vertrokken 25 minuten na elkaar, twee aan twee in een Fiat-machine. Het eerste vliegtuig stortte neer te Tolmino aan de Isonzo. Beide inzittenden werden ge dood. Toen het tweede vliegtuig boven dezelfde plek was gekomen, stortte het eveneens neer. De beide inzittenden werden licht gewond. VEEMARKT DELFT, 3 Nov. Aanvoer226 runderen, 69 schapen ol lammeren, 5 paarden, 378 varkens, 11 vette kalveren, 657 biggen, 77 magere kalveren, 10 geiten of bokken, vette varkens, 3 veulens. Vette koeien le kw. f400625, 2o kw. f150—f400, kalfkoeien le kw. f400f500, 2e kw. f250f400, vaarkoeien ff2e kw. ffvette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen 1 e kw. f2e kw.f—.weischapen le kw. f2e kw. fvette lammeren le kw. fwel- Iammeren, f-magere varkens le kw. f 15f70, biggen f 7f 15, nuchtere kalve ren le kw. f 10f24, paarden f 100f400 Rundvleeech per kilo f 1 70f 1 30 f 1. vatta varkens ff1 Boter. Aanvoer 20/8 en 3/16 wegende te 630 kilo, f 3.30 k f3.65 per kilo. CITROEN-JENEVER. A. BÖSCÏÏ, Boterstraat 63, Td. 580 INGEZONDEN. Waarom zwijgen de Bakkers Met belangstelling volgde ik in den laatsten tijd de stukken, welke onder deze rubriek in dit blad werden ingezonden en dan stelde ik mij bovenstaande vraag. Daar de bakkers in hunne stilzwgendheid reeds een zeer duidelijk antwoord gegeven hebben, wil ik aan hun antwoord nog wel een klein woordje toevoegen. Ik ben hier en daar mijn licht eens wezen op steken en heb daardoor treurige wijsheid opge daan. Een groote bakkerij hier ter stede heeft ee- nigen tijd geleden tarwe gekocht, tegen een veel hoogeren prijs dan den thans geldenden en daar van nog al een aardig partijtje ingeslagen. Door deze omstandigheid zou bedoelde bakker bij een broodafslag het slachtoffer worden. Uit „menschlievend oogpunt" houden thans de andere bakkers den prijs ook nog een beetje in de hoogte en varen er wel bij. Is het niet treurig, in deze tijdsomstandighe den, nu bij zoovelen de ellende voor de deur staat, dat er door de bakkers geprofiteerd wordt van een strop van een hunner en het publiek hiervan de dupe wordt Is er nu geen enkel gezaghebbend persoon, die hierover ter juister plaats eens een woordje wil spreken, opdat aan dezen toestand een einde komt Na lezing van bovenstaand zult gij begrepen hebben waarom het brood hier zoo duur is en daarom zwijgen de bakkers!!! Hans. Reehtzaken. De Vierde Kamer der Amsterdamsche Recht bank veroordeelde den 23 jarigen kantoorbedien de, die terecht had gestaan, wegens verduistering meermalen gepleegd tot een gezamenlijk be drag van 13.000 en valschheid in geschrifte, tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. De eisch was twee jaar. SPORT. S.V.B.-elftal. Dit elftal zal Zaterdag 26 November een wed strijd spelen tegen een sterk S.V.V. elftal op het terrein van S.V.V. Voor dezen wedstrijd is een fraaie medaille uitgeloofd, door den Ned. Bond van Lichamelijke opvoeding. Zaterdag 5 Novem ber om 3 uur speelt het S.V.B. elftal een oefen wedstrijd te Vlaardingen op liet terrein van Sunlight, tegen een elftal samengesteld uit de Vlaardingsche Voetbal-Competitie. Het S.V.B voor 5 Nov. is als volgt samengesteld P. Bockhove (d) P. Aaldijk, A. Pronk (b.) Verhey, M. d. Uil, v. Woerkom (m.v.) J. Wij- zenbroek, A. Plaizair, H. Bos, A. Molendijk, P. Kruit (v.) Gespeelde wedstrijden van j.l. Zaterdag: Victoria I—D.V.S. 13-2; Union 2—F. Volun tas 2 23 Union 1 Achilles 13—0. Burgerlijke Stand. Geboren: Nov. 1. Johanna d.v. J. H. Bonte en M. de Zwart, Louronstraat. Bas- tiaan z.v. N.Goederond en J. de Jager,HaVendijk 2. Wilhelmus z-.v. W. Westerholt en P. F. Kouwenburg, Breedstraat. Berendinu Her- mina Maria Gerarda d.v. Th. J. A. Etman en B. M. Schuurmans, Beierlandschestraat. Hen drik z.v.A. Sla en C. van Eijk,Nieuwe Maasstraat Gehuwd: Nov. 2. L. C. Cornet 26 j. en W. C. van Wassenaar 28 j. M. van der Lugt 36 j. en C. J. Van der Lingen 27 j. J. C. M. Janse 23 j. en A. P. M. van der Burg, 24 j. Overleden: Oct. 29. Willem Broxks oud 7 weken, Gedempte Broersvest. Nov. 1. Gerrit van Helden oud 92 j. en 6mnd., Oost singel. Scheepvaart. Hoo|silei te Beek ven Hsihil. 3 Nov. v.m. 4.07, n.m. 4.19. 4 Nov. v.m. 4.47, n.m. 4.58. 5 Nov. v.m. 5.26, n.m. 5.37. 6 Nov. v.m. 6.07, n.m. 5.20. 7 Nov. v.m. 6.53, n.m. 7.15. SCHIEDAM, 2 November. Vertrokken Noorsch s.s. „Lorentz W. Hansen", kapt. P. A. Holm, ledig naar West Hartlepooi. SCHIEDAM, 2 November. Aangekomen Zweesche 2mast motor schoener „Hermina", le dig van Rotterdam om alhier te dokken in de Wilhelmina haven HULL, 2 November. Vertrokken Japansch s.s. „Andes Maru", van Kobé met Soya Cedu oil naar Schiedam. LIVERPOOL, 31 Oct. Vertrokken zeelichter Frisia, kapt. Jan Karreman, per zeesleepboot Donau, geladen met grondnoten-olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 3 Nov. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 45. Stemming kalm. DELFT, noteert voor November-Spiritus (binnenland) f 421/t tot 12 November. Moutwijn. SCHIEDAM, 3 Nov. Men noteert voor moutwijn 46 f 18. Stemming kalm. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. SpoelingvereeBiging" Gisteren f 2.90heden f 2.80 per ketel. um» Getrouwd JOHAN JANSE en JEANNE v. d. BURG, die namens wederzij dsche fa milie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. 7467 11 Schiedam, 3 Nov. 1921. Aan allen die op 22 en 23 October hunne belangstelling toonden onzen hartelijken dank. HENRI J. D. REBERS. M. W. REBERS—Exler. Schiedam, November 1921. 7466 8 Beleefde Uitnoodiging der le den en hunne dames tot bij woning der film op Vrijdag a.s. 71/» uur in PAN DORA tegen halve prijzen op vertoon van diploma's. Dona teurs, Zaterdagavond. 7960 14 HOFMAN, Secr. Kleine advertentiën hoogstens 30 woorden fl. per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatsen van dezelfde advertentie f 2. Alle MIJNHARDT artikelen verkrijgbaarDrogisterij „de Gaper", A. SCHOLTE Jzn., Broersvest 71, N. V. Drogisterij „de Papaver", Korte Dam 3, v. d. SMAN's Drogisterijen, Schiedam en Vlaardingen. 7456 20 Een net Dagmeisje gevraagd bij ROZESRATEN Schie 14. Een R. K. jonga man zoekt vast werk goed met paarden kunnende omgaan. Brieven onder No. 646 bureau van dit blad. le. klasse Maat schappij zoekt voor het plaatsen harer 3% premie obligaties eenige ijverige verte- genwoordigers( sters Voor goede krach ten ruime provisie en mooie vooruitzichten. Offerten onder No. 647 bureau van dit blad. Flinke jongeman, zoo juist de militaire dienst verlaten heb bende, biedt zich aan als loopknecht of iets dergelijks. Brieven onder No. 638, Bur. v. d. blad. Er biedt zich aan een R. K. dienstbode van buiten v. g. g. v. Brieven onder No. 645 bureau van dit blad. Versche Holl. Ham 95. Holl. karbonade 85 Holl. mager spek 60 Holl. dik vet spek 45 Holl. bladreuzel 70 Holl. doorr. var kenslappen 50. Volksslagers. Jonkerfransstr. 83. bij de Warmoezierstr. Fijn-Witwasscherij ,,de Adelaar" J. D. VAN HEES, Fabri- straat 39, kunnen nette meisjes geplaatst worden te gen hoog loon. Te koop aangebo den een vulkachel en een strijkkaehel (plat model) Te bezichtigen Stoomververij en che mische wasscherij „Centraal". Lange Nieuwstraat 41. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po rt w ij n èt f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Holl. gerookte Ham (4 A 5 pond,per stuk 70 Holl. gerookt spek 55. Heden meer per soneel, dus het gaat vlug. Gebr. Vrijenhoek. Jonkerfransstr 83. bij de Warmoezierstr. Harmonica drie rijen tonen Cre- felder groot model, zeer geschikt voor stu die, zonder gebreken, prijs billijk. Te zien na 6 uur,Hoofdstraatl87 winkel F. Steen stra. Dc Concurrent. Reuzen afslag van 1ste kwaliteit rund en varkensvleesch. Hamlappen 1 karbonade 80door regen lappen 60 spek 50 rundvleesch van- ai' 80, 90, 1.—. Geen bevroren. Alles per 5 ons. Broersveld 52. Rundribstuk vette rand 70. Rundriblap 60 rundbraadstuk 55 rundrosbicf 70 rund- soepkluif 20 rund Holl. niervet 85 (bij 5 pond 80) rundrol lade prachtig 60. Gebr. Vrijenhoeïc. Volksslagers. Jonkerfransstr. 83. Rotterdam. Groote afslag van le kwaliteit Varkensvleesch. Hamlappen 90 ;ma- gere karbonade 75 doorregen lappen 60 versche worst 70 dik vet spek 45. J. P. van Jeveren, Dwarsstraat 55 (Gorzen). (Buiten verantwoorde] ijkhei»} er Redactie). Vac ingezonden stukken ook al worden ze ni< t geolaat.st ^ordt de kopy niet ternggeffsv wonden, brandblaren, ge sprongen handen en ruwe huid. winterhanden en wintervoeten. Gebruikt !n doozen v. 30, 60. 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. FA3R. A.N UHHARDT. ZHSÜ] Vriienhoek. M. GijTENBEEK.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3