Meisjes. De gevaren eener groote stad. Gegarandeerd gewicht. pandora. Prinses Theater, QJ Wieave ScineSamsclie Courant. Ernstige Waarschuwing. Alle soorten BRANDSTOFFEN (ot concarreerende prijzen. INSTITUUT PONT RECORD. Drog. De Papaver, Korte Dam 3- Tel- 810. Kantoor: Tuinlaan 60. Tel. 208 g STENO-TYPEN De instructie zal worden voortgezet. Verder meldt men, dat mr. Van Hall ontslag heeft genomen als president-commissaris van het Paleis voor Volksvlijt. G r o o t e b r and in Noord-Frank- r ij k. Te Groix (Noord-Frankrijk) heeft een gróote brand plaats gehad in weverijen. De scha de in gebouwen bedraagt 5 millioen, in goederen 7 millioen francs. Honderden arbeiders zijn werkloos. is Verschenen, verder te behandelen. De betrok kene wordt dan vrijgelaten, zonder dat eenige straf op hem wordt toegepast tenzij natuurlijk van hooger hand het rechtsgeding om een of an dere reden zou worden voortgezet. Zoo is ook met J. B. geschied. Gasverstikking. Gisteren.voormiddag werd op een bovenkamer aan de Iloogewoerd te Leiden het echtpaar Blom, waarvan de man 83 en de vrouw 82 jaar is, in bewusteloozen toe stand in bed gevonden, terwijl de kamer vol gas stond. Nadat de politie vruchteloos had ge tracht hen bij te brengen, werden de twee oud jes in ernstigen toestand naar het Academisch Ziekenhuis gebracht, waar men voor hun leven vreesde. Kon. belangstelling. H. M. de Ko ningin bracht gistermiddag geheel onverwacht een bezoek aan J. Slijkhuis te Apeldoorn, wiens vrouw, voor ongeveer een maand overleden, ge durende 25 jaren als werkvrouw in dienst van de Koningin was geweest. H. M. vertoefde circa een half uur bij Slijkhuis, met belangstelling naar alles informeerend en daarmee het bewijs leverend, dat zij zich inte resseert in het lot van Haar personeel. De oude Doelen. Naar de Haagsche Crt." verneemt, is de aankoop van het gebouw complex aan het Tournooiveld geschied door een combinatie, welke voornemens is een bestemming van algemeen nut aan de perceelen te geven. De Deventer I. Blijkens bericht van den burgemeester van Putten is onder die ge meente een groote partij goederen aangespoeld, die klaarblijkelijk behoord hebben tot de lading van de Deventer. Fokker in Parijs. Naar „Auto-Leven" uit Parijs verneemt, heeft zich Zaterdag bij de opening van de Luchtvaart-Salon een klein inci dent voorgedaan. Zooals men weet, heeft de N. V. Vliegtui- genfabriek, directeur de heer Fokker, op de Salon een stand. In den oorlog werden door Fokkervliegers vele bekende Fransche vlie gers neergeschoten, zoodat, aldus „Autoleven" de stand niet zoo vriendelijk is ontvangen. Bij de ontvangst had een kleine demonstratie plaats. Men riep ,,a bas les Boches". Het offici- eele gezelschap ging den stand voorbij, doch en kele oogenblikken later keerde een der ministers terug en liet zich inlichtingen geven door den instructeur Fokker. Oorlogstuig ontdekt. Een Havns- telegram meldt, dat de Entente-commissie, welke een kazerne te Potsdam wenschte te onderzoe ken, daarbij op tegenstand stuitte van een aan tal manschappen, die den toegang versperden. Na langdurige onderhandelingen werd zij einde lijk toegelaten en ontdekte zij 240 kisten munitie, welke daar reeds twee jaar zouden hebben ge staan. Omtrent het binnendringen van de Entente- commissie in de drukpersenfabriek der fa. Rock- stroh en Schneider te Dresden geeft hetzelfde Havastelegram de volgende lezing De directie eener fabriek te Dresden wei gerde tot tweemaal toe de commissie toe te staan een gat te maken in een verdachten muur, waarachter zich een wapenvoorraad be vond. De ontploffing bij Wiesbaden. Bij de ontploffing te Dotzheim zijn 12 menschen overleden, 60 gewond. De schade wordt ge raamd op 25 millioen mark. Draadloos-telefoon station in Zweden. Het eerste Zweedsche draadllooze telefoon-station is in Vinga bij Gothenburg ge opend. De glasindustrie. De tusschen ver tegenwoordigers van de Belgische en van de Fransche glasfabrieken gevoerde onderhandelin gen hebben tot geen resultaat geleid men heeft besloten, tot den status quo.terug te keeren, doch het sluiten van overeenkomsten of het treffen van contractueele schikkingen wordt voor een later tijstip voorbehouden. Bekeerde dienstweigeraars. De dienstweigeraar J. B. is gister losgelaten en door kapitein Loeffen naar zijn corps teruggebracht. Naar men Verneemt, heeft de krijgsraad ver klaard er geen prijs op te stellen dergelijke zaken dus waarbij de beklaagde terugkeert van de dwalingen zijns weegs, vóór hij ter terechtzetting Het nieuwe bankbiljet Vanwege den Ned. Krmg van Beeldhouwers wordt het volgende medegedeeld Het Algemeen Bestuur van den Nederland- schen Krmg van beeldhouwers, protesteert met de meeste kracht tegen het door de Neder- landsche Bank in omloop brengen van het n:euwe bankbdjet van 25, waarmede d;t lichaam be wezen heeft een groot te kort aan aesthetisch begrip te bezitten. Het Bestuur meent gerechtigd te zijn in de eerste plaats yit aesthetische bevoegdheid zijn stem daartegen te doen hooren en in de tweede plaats, daordat het muntstelsel van zoo'n groot algemeen belang is. Het Bestuur betreurt het dat de Regeering niet de bevoegdheid heeft dergelijke wanpro ducten te weren. de kippen Men Ziekte onder schrijft uit Barneveld Bij "verschillende kippenfokkers alhier is den laatsten tijd onder de hoenders een eigenaardige ziekte geconstateerd, die speciaal bij „De Barne velders voorkomt. Plotseling blijkbaar krijgen de beesten een verlamming in de pooten, die tijdelijk wel eens wat beter wordt, doch zich gewoonlijk herhaalt en meestal van doodelijk ge volg is. Naar een pluimveeconsulent mededeelde, was het ook specialiteiten, aan wie de cadavers waren ^opgezondennog niet gelukt den aard der ziekte vast te stellen. Een bekend fokker gaf ons echter als zijn meening te kennen, dat de oorzaak moet gezocht worden in te groote familieverwantschap, die bij het voortfokken van „De Barnevelders" nog al te veel bestaat. Luchthaven te Londen. In 1922 zal Londen een luchthaven krijgen in het hart van de stad, zegt de „Daily Chronicle". Er zijn onderhandelingen gevoerd tusschen het lucht- ministerie, den commissaris van politie en onder scheidene rivierautoriteiten die geleid hebben tot een overeenkomst voor de inrichting van een mchthaven aan de Theems. Op de route naar Parijs en Brussel zal dat een uur schelen, daar de auto-tocht naar het vliegveld van Croyron dan niet meer noodig is. Men is niet alleen van plan, een dienst tusschen 1 heems en Seine in te richten, maar er zal ver moedelijk ook een amphibie-vliegtuig-dienst in gesteld worden van Londen langs de rivier en over zee naar Ostende of noordelijker Europee- sche havens. Rechtzaken. Herman Groenendaa 1.De prin- cipieele dienstweigeraar Herman Groenendaal heeft van het vonnis van den Haagschen Krijgs raad hooger beroep aangeteekend. Burgerlijke Stand. Geboren: Nov. 14. Dirk z.v. D. J. Holle man en A. Reine, Abbenbroekschestraat. 16. Aafje Elisabeth d.v. A. de Borst en A. J. de Cocq, Eendrachtstraat. Catharina Maria d.v. H. Hagen en H. C. van der Kraan, Thomas a Kempisstraat. 15. Willempje d.v. L. P. Cor- nelisse en W. G. van Zetten, Mariastraat. Overleden: Nov. 15. Anthony van der Roer, oud 87 j. en 9 mnd. Korte Haven. Een levenloos kind van N. van Eist en P. M. van dei- Bijl, Korte Achterweg Margaretha Wilhel- mina den Brinker, oud 7 mnd, Rotterdamsche dijk. Gehuwd. Nov. 16. M. Nobel 21 j. en J. M. Verlinde 25 j. J. M. Lenoir 27 j. en C. V. M. Pil 19 j. 19 Nov. v.m. 4.20, n.m. 4.29. 20 Nov. v.m. 5.04, n.m. 5.15. 21 Nov. v.m. 5.50, n.m. 6.07. 22 Nov. v.m. 6.46, n.m. 7.13. SCHIEDAM, 17 Nov. De hierthuisbehoorende schoener „Neerlandia", met een lading hout van Kristianiais nabij Bovbjerg door een storm over vallen. Het is zwaar beschadigd gestrand. De lading kan worden geborgen. SpMHïDAM, 17 Nov. Vertrokken: zeelichter ,Frisia kapt. Jan Karreman, ledig naar Rotterdam, werfGebrs.deWetering, Delfshaven. PORT SAID, 11 Nov. Gepaseerd: ss« „Manju Maru", van Dalny naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spiritus. SCHIEDAM, 17 Nov. Men noteert voor binnenl. spiritus, dir. levering f 35.—. Stemming kalm. Moutwijn. SCHIEDAM, 1/ Nov. Men noteert voor moutwijn 46 f 12. Stemming flauw. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 2.90 per ketel. VEEMARKT DELFT, 17 Nov. Aanvoer164 runderen, 86 schapen ol lammeren, 3 paarden, 427 varkens, 1 vatte kalveren, 640 biggen, 67 magere kalveren, 14 geiten of bokken, vette varkens, - veulens. Vette koeien le kw. 1400—650, 2e kw! f200—f400, kallkoeien le kw. f450—f650, 2e kw. 1250f 400, vaarkoeien ff 2e kw ffvette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen 1 e kw. f2e kw.fweischapen le kw. f2a kw. fvette lammeren le kw. fwaj. lammeren, f Visscherij. SCHIEDAM, 16 Nov. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de logger SGH 210 „Ali", schipper W. Rog, voor de zesde reis. Scheepvaart. Hoogwater te Hoek vu ilellui 17 Nov. v.m. 3.06, n.m. 3.20. 18 Nov. v.m. 3.43, n.m. 3.53. magere varkens le kw. f 16—f 70, biggen f 7—f 16, nuchtere kalve ren le kw. f 15—f25, paarden f 100-f400 g,Rundvleesch per kilo f 1 60—f 1 20-~f 0 90 vette varkens ff Boter. Aanvoer 13/8 en 2'16 wegende te urn» 4120 kilo, f 3.— A f 3.50 per kilo. Advertentiën. Bij de Parfumerie „Val- delis" alhier kunnen voor onmiddellijke indienst treding geplaatst worden, eenige heslist nette Meis jes. Goede getuigen ge- wenscht. Hoog loon. Aanmelding in persoon Dam- laan 50 alhier. 769315. Vanaf Vrijdag 18 Nov. a.s. 2 hoofdnummers Geheel nieuw prachtprogramma met het hoofdnummer Een overweldigend mooie film met Gladijs Brockwel In de hooldrol. Een film van misdadigers door het toeval en beroepsmisdadigers, een tragische geschiedenis, welke zich afspeelt m de donkerste volksbuurten, in de steegen en kroegen eener groote stad. Een sensatie film als nooit tevoren. Voorts Het eiland der genezing. Een Douglas fairbanks. De man met den zonnigen glimlach. Een dolle boel. Sunshine klucht in 2 acten. Dolle situaties, dolle holpartijen. Dol van begin tot eind. Zaterdag 2 uur Matinee tegen halve prijzen. Plaatsbespreking 122 uur (dagelijks). 7689 50 Schiedamsche weg. Het is ons weder gelukt met veel moeite en kosten, de hand te leggen op 2 machtige Schlagers, welke U in ons programma van Vrijdag 18 tot Maandag 21 Nov. kunt aanschouwen. 1. HELGA, DE DANSERES Gouddelversdrama in 5 actenvoor liefhebbers van Curwood s of Jack London's romans, om te watertanden. 2. DE MILLIOENEWeRFGENAME Sensationeele avonturenfilm in 5 acten waarin de hoofd rol vervuld wordt door den krachtmensch Campogalliano, die u zich wel zult herinneren uit „Een moderne Samson" afgewisseld door de laatste wereldnieuwtjes, kluchten, enz. Zaterdag 2 uur Kinder- en Familie-matinee. 7686 50 Het lastige en vaak pijn lijke van dikke en open winterhanden en voeten kan men voorkomen door de handen en voeten in te wrijven met RECORD is een nieuw, doch beproefd, door ons ingevoerd middel. Attesten ter inzage. Prijs p. fl. f 0.35,0.60, 1.— Korting 30 ct. van f 10. 7687—25 Adverteert in da Besteladressen Magazijnen Groenweegje 10/12. A. DIJKSTRA, Oosterstraat 20. Wed. H. A. KIELA, Dam 25. A. M. E. ODÉ, Warande 203a. P. MAARLAND, Heenvlietschestraat 2. KRUISKADE 128 ROTTERDAM. Boekhouden, Talen, Handelscorrespondentie enz. Privaat- en Cursuslessen vanaf f 2.50 per maand Ook schriftelijk. Kleine Adverten iën. Door omstandig heden te koop aange boden een Haard (Jaarsma). nog niet gebruikt. Brieven onder no. 940. Bureau Nieuwe Schiedamsche Cou rant. Er biedt zich aan een net Meisje R. K. goed kunnende koken en netjes wer ken, leeftijd 20 jaar. Brieven letter P Bu reau Nieuwe Schie damsche Courant. Fornuis Ter overname aange boden Godinfornnis met 3 kookgaten en waterreservoir, in uit stekenden staat. Brieven no. 903 Bu reau Nieuwe Schie damsche Courant. 7691 90 Geen humbug. De hoofdprijs der Verloting van „On derling Belang" „het bontstel" ter waarde van 100 is voor een ieder op de tentoon- stelling te bezichtigen Een nette werkster kan nog een werkhuis gebruiken, liefst Vrij dagsmiddags. Brie ven no. 943 Bureau van dit blad. Tooneel-Vereeniging Albd. Tliijm. Nationale tooneel wedstrijd. Tweede wedstrijd avond Zondag 20 Nov 's avonds 8 uur groo te zaal R. K. Volks bond. Optreden van St. Genesius Lisse met Het Driekonin gen Verbond, St. Ge nesius Delft met Joe- risse de Vondeling. Joost v. d. Vondel te Rott: Hij is zenuw achtig. Plaatskaarten gereserveerd 1.50. 1ste rang 1.—, 2e rang 70 cent. Plaatsbespreking aanbevolen. Te koop een goed onderhou den twee persoons En gelsch ijzeren ledi kant met spring en kapok matras. Te bezichtigen van 24 uur Buitenha venweg 180a. Vischhandel Lange Korkstr. No. 14 telefoon 623. Heden avond blan ke geweekte stok- visch, versche schol, schelvisch en kabel jauw, stoofpaling, ge bakken schol, schel visch en spiering, pri ma Hollandsche ge rookte paling en ge rookte bokking. Aanbevelend W. Wetsteijn. Adverteert in de rubriek Kleine advertentiën Wegens vertrek naar elders te koop aangeboden een goed onderhouden gesla gen Fornuis met pijp 72 bij 52. Brieven onder no. 963 Bureau Nieuwe Schiedamsche Cou rant. Te koop een sterke Handwagen wegens plaatsgebrek draagvermogen 1200 K.G. voor spotprijs. Brieven no. 907 Bu reau van dit blad. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden P o r t w ij n f 1.50 per Liter, f 0.80 per halvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Abonneert U op de NIEUWE SCHIEDAM- S6HE COUBAKT

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1921 | | pagina 3