F ormami nt-T abléttfen I teaen BesmettiTfgU Binnenland, Gemeenteraad. Stads- en Gewestelijk Nieuws. it.-» Gemengd Nieuws. hebben voor de Kamer. Spr. heeft geen invloed geoefend op wie ook voor de oprichting van de fabriek van Herzberger. De heer Herzberger is naar spr. gekomen toen de kleeder-voorziening werd geëntameerd. Spr. heeft van de voorziening nooit anders dan ellende verwacht en de eenige oplossing was een contract met den groothandel. De heer Duys (S. D.) is niet tevreden met de inlichtingen en dient daarom een motie in, waarin hij een nader onderzoek in de zaak- Herzberger en de kleedervoorziening vraagt door de Crisis-Enquete-Commissie. De heer K. ter Laan (S. D.) geeft eenige inlichtingen over de-suikerkwestie. Het con tract met de Maatschappij was niet onvoor- deelig voor den Staat. Spr. betreurt het, dat de Minister een man als de heer Buchmann heeft laten gaan. De heer O 11 o (V. B.) acht de inlichtingen over de suikerkwestie geheel onvoldoende. De heer Teenstra (V.D.) dient een motie in waarin volledige opheffing van de crisiswetten wordt gevraagd. Deze motie wordt op een nader te bepalen dag behandeld, aldus stelt de Voorzitter voor. Morgen wordt over dit voorstel gestemd. De vergadering wordt dan verdaagd tot heden. Uit de mijnstreek. Naar de „Tel." uit goede bron verneemt, heeft op een der laatste bestuursvergaderingen van den Alg. Ned. Mijnwerkersbond een be spreking plaats gehad om in geval de loons verlaging, die door de inijndirecties tegen 1 Mei is aangekondigd, mocht worden doorge voerd, zoo mogelijk op een der particuliere mijnondernemingen een staking te proclamee- ren. in samenwerking met de andere organi saties. Op de bestuursvergadering van dien bond van Donderdag a.s. zullen dienaangaande ge heel omlijnde voorstellen gedaan worden. De A.N.M.V. heeft hierbij het oog op de „Laura" en „Vereeniging" en de „Willem Sophie". In de kringen van de Alg. Christelijke or ganisatie heerscht ook het verlangen bij een nieuwe loonsverlaging een particele staking op een der particuliere mijnondernemingen te be ginnen, met name op de Oranje Nassaumijnen, waar de directie in verschillende gevallen zich niet houdt aan de arbeiders- en loonsovereen- komsten. Naar het bestuur van die laatste organisatie aan het blad gisteren echter mededeelde zijn bepaalde voorstellen dienaangaande bij het be stuur nag niet besproken. R.K. Handels- Kantoor- en Winkelbedienden. Ingevolge opdracht van het Congres, dooi den Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden den 26sten Maart j.l. te Utrecht gehouden, wendde het hoofdbestuur zich gisteren met een request tot den Minister van arbeid, waarin wördt verzocht, de algemeene maatregelen van bestuur zoowel inzake de werk tijdenbesluiten voor winkels als voor kantoren zoo spoedig mogelijk in werking te stellen. n.m. de heer A. J. toeslag van Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Vrijdag 31 Maart 1921 des 2 uur. Voorzitter de Burgemeester Gij sen. Tegenwoordig zijn 20 leden.Afwezig de heeren J. M. v. d. Schalk, W. v. d. Hoek en J. H. Evers. Vastgesteld worden de notulen der vergade ring van 3 en 24 Februari en verdaagd die van 10 Maart. Mededeelingen. De Voorzitter doet mededeeling van door Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en voorts van bij hun College ingekomen stukken. Verder een voorstel van B. en W. om aan den heer G. Burger, onderwijzer aan school Bil overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag te verleenen zulks met ingang van 1 Juni. Hiertoe wordt besloten. Idem een voorstel om aan den heer C. K. Min- derhoud in verband met zijn benoeming als hoofd van school Bil eervol ontslag te verleenen als onderwijzer van school EIL Hiertoe wordt besloten. Idem schrijven waarbij wordt aangeboden het plan tot omlegging en vernieuwing van de Koemarktbrug. Ter behandeling in een volgende vergadering. Idem voorstel tot wijziging van de Bcgrooting en van de Begrooting voor buitengewone ont vangsten en uitgaven van het Burgerlijk armbe stuur dienstjaar 1921. Overeenkomstig het voorstel wordt een en ander gewijzigd. Van de Commissie stedelijk Museum aan bieding van de rekening van 1921. In handen van de Gom. v. h. nazien der rekeningen. Van de Com. Mij. Handels Entrepót, de Com.- Middelbaar Onderwijs en van den Cursus voor spraakgebrekkige schoolkinderen hun jaarver slagen 1921. Kennisgeving. Van de Gez. Commissie aanbieding der reke ning en verantwoording 1921. In handen van de Com. nazien der rekeningen. Van de Vereeniging Schiedamsch Volksbad huis aanbieding van de rekening, nota van winst en verlies en de Balans over 1921 en de be grooting voor 1922 alsmede het jaarverslag 1921 ïn handen van B. en W. Van den R. K. Middenstandsbond Hanze aanbieding van het jaarverslag 1921 van den Handelscursus. Kennisgeving. Van denzelfden aanbieding van de begrooting van dien cursus voor 1923 rn een verzoek voor dit jaar het op de bcgrooting voorkomend subsi die ad 606. toe te staan In handen van B. en W. om advies. Van dc afd. Rotterdam v. d. Bond van Onder wijzeressen bij het Fröbel onderwijs adres waar bij zij verzoekt de bestaande salarisregeling van het personeeri te wijzigen als in haar adres wordt aangegeven. Van hetHoofdbestuur van dienBond een schrij ven waarbij instemming wordt betuigd met het adres van genoemde afdeeling In handen van B. en W. om advies. Van den heer A. J. A. Flament, Rijksarchi varis waarin hij aanraadt voor de restauratie van oud kunstwerken zich steeds te wenden tot de Rijks-Commissie voor de Monumenten zorg 's-Hage. Kennisgeving. Van 3. de Jong en 8 anderen, om het bestuur van den Raad met betrekking tot 3. per week van de werklieden dei- zoodanig te wijzigen, dat dit ook zal gelden voor werklieden in losvasten dienst. In handen van B. en W. om advies. Van den heer C. Scherpenissen bericht dat hij zijn benoeming tot lid der Commissie tot Wering van schoolverzuim aanneemt. Van den heer J. J. Rozendal bericht dat hij zijn benoeming tot Hoofd van de O.L. school K. aanneemt. Van mej. de Wed. P. Schrooten dankbetuiging- voor de haar toegekende toelagen. Kennisgeving. Van de Gezondheidscommissie schrijven dd. 31 Maart 1922, no. 9825, waarbij wordt toege zonden het verslag van de Gezondheidscommis sie over het jaar 1921. Het verslag op te nemen in het Gemeentever slag. Van de afd. Schied. v. d. Alg. Ned. Typ. Bond een verzoek om het daarheen te leiden dat voor de georganiseerde weiklooze typo's een zelfde regeling wordt toepasselijk verklaard als die geldt voor de crisis werkloozen. In handen van B. en W. om advies. De heer C o 11 vraagt, of ook voo andere groepen werkloozen, in dezelfde situatie verkee- rend, een steunregeling kan worden getroffen. De voorzitter zegt toe, dit te onderzoe ken. Idem voorstel d.d. Maart 1922, afd. C. tot wij ziging van de begrooting en van de begrooting van buitengewone ontvangsten en uitgaven van de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, dienstjaar 1921. Kennisgeving. Idem aanbieding van het proces-verbaal van de op 29 Maart 1922 plaats gehad hebbende op neming van boeken en kas van den Gemeente- Ontvanger. Kennisgeving. Van het lid van den Raad, den heer W. Gollé, schrijven dd. 29 Maart 1922, waarin aan het Col lege van Burgemeester en Wethouders vragen worden gesteld ten aanzien van den betonwo- ningbouw en ten aanzien van het verstrekken van voeding en kleeding aan schoolkinderen. Zie hiertoe ons nummer van Donderdag. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. De heer C o 1 1 vraagt in deze zaak wat spoed te betrachten, wat de voorzitter toezegt. Weth. de Bruin vraagt den heer Collé nog eenige inlichtingen, die deze belooft te geven. (De zitting duurt voort). l.iaren, met.een onverdeeld aandeel in die gang. Geveild voor 1 150. IV. Het winkel en woonhuis met afzonderlijke bovenwoning, schuur, groote tuin en gang te Schiedam aan de Hoofdstraat nr. 211, te zamen groot 2 aren 79 centiaren. G> veild voor 4600. Afslagen 7 April. Staking. Naar we vernemen is gister het personeel van het drukkersbedrijf der firma van 't Hoff en Jongepier, alhier, in staking gegaan. Deze actie staat in verband met de in delaatsten tijd zooveel besproken kwestie van opheffing of handhaving van het dwingend prijstarief. in het boekdrukkersbedrijf. Genoemde firma n.l. had zich bereid verklaard werk over te nemen van de drukkerij „de Maas stad" te Rotterdam, die zich niet meer aan het tarief wilde houden, wat tengevolge had, dat 't personeel daar in staking ging. 't Personeel der firma alhier, weigerde echter ook, dit overgenomen werk te verrichten in welk besluit zij door de patroons-voorstanders der tariafhandhaving gesteund werden Gev. en verk. onroerende goederen. Notaris H. B. E. Blaisse. Veiling 31 Maart. I. Een huis en erf, te Schiedam, St. Anna Zus terstraat No. 6. groot 60 centiaren.Geveild voor 750. II. Een huis, thans werkplaats met bovenwo ning, en erf met open grond, te Schiedam, Emmastraat No. 26, groot 1 Are 13 centiaren. Geveild voor 4200. III. Een winkelhuis met bovenwoning, te Schiedam, Hoogstraat No. 170, met achterhuis aan de Gruttersteeg No. 7. Geveild voor 14000. IV. Een woonhuis, verdeeld in beneden- en bovenwoning, en erve, te Schiedam, Lange Haven No. 138, groot 55 centiaren. Geveild voor 5100. V. Een Winkelhuis met 2 bovenwoningen, en erve, te Schiedam, Fabristraat No. 30, groot 1 Are 60 centiaren. Geveild voor ƒ8000. VI. Een huis en erf, te Schiedam,Prinsensteeg No. 32, groot 40 centiaren. Geveild voor 550. Notaris Mr. H. M. C. Poortman. Veiling 31 Maart. I. Een woonhuis met bovenhuis met afzon derlijken opgang, erven en open grond te Schie dam, aan de Overschieschestraat nrs. 8a en 8b, te zamen groot 128 vierk. ellen. Geveild voor 6000. IIXIII. Twaalf (elk afzonderlijk te veilen woonhuizen erven en open grond te Schiedam, aan de Hoflaanstraat, nrs. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 17, 19, 21, 23, 25 en 27, te zamen groot 1681 vierk. ellen.-Geveild ieder voor 1800. Candidaat-Nolaris A. Reijers, waarn. wijlen Nol. W. A. van Dolder Dz. Veiling 31 Maart. I. Het Heerenhuis en erf met tuin te Schiedam aan de Broesvest nr. 97, groot 4 aren 59 centiaren met onverdeeld aandeel in een gang naar het Broersveld. Geveild voor 18600. II. Het huis en erf met plaatsje te Schiedam aan de Broersvest nr. 95, groot 56 centiaren. Ge veild voor ƒ9200. III. Het huis met bergplaat?-erf en open grond te Schiedam, in een gang, uitkomende aan de Broersvest nr. 87/6, te zamen groot 1 are 57 cen- Vak-onderwijs. De afdeeling Schiedam, vakgroep drankberei- ders, van den Nederlandschen Centralen Bond van Christelijke Arbeiders in de bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, had gedurende de afgeloopen wintermaanden een vakcursus ge organiseerd voor de bij haar aangesloten leden- distillateursknechts. Deze cursus werd 1.1. Woensdagavond voor dit seizoen gesloten. Gebleken is, dat het onderricht hetwelk geheel belangeloos door een der ambte naren v. de accijns verstrekt is uitstekende vruch ten heeft gedragen, en hier inderdaad in dringen de behoefte in het distillateursbedrijf voorzien is geworden. Van de zijde der cursisten werd de leeraar, den heer J. de Back, namens hen een stoffelijk blijk van waardeering aangeboden. De bedoeling is deze cursus in het najaar te vervolgen. Ambachtsschool. Bevorderingen 31 Maart 1922 Naar de 2de klassen de bankwerkers KL 1 A. P. Th. Aardse, M. Abel, J. P. Balje, C. B. J. Barendregt, W. Baris, A. J. Besselink, J. van de Bie, P. J. Bloem, J. van Bommel, P. Bosua, D. Bron, B. Bruinaars, K. J. Droog lever, J. Edenburg, G. Everts, C. Goedhart, A. Groeneveld, M. Hoek, J. van 't Hof, H. A. P. de Ilij, K. Nieswaag, J. de Vries, niet bevorderd 2 KI. l.B. D. Janson, A. J. de Jong, J. Jordaan, L. Kalkman, M. A. Kegge, W. MUF. van der Ke vie, H. C. Klooster, C. J. Köldenhof, D. Kooij, D. van der Laan, J. P. Laheij, T. W. Langenbach, A. Markus, J. F. Meijer, A. Nederhof, J. F. van -fis. D. B. Pettinga, M. Polderdijk. J. W. J. van der Poll, F. L. LIandshuijzen, J. J. Robberegt, I. Baart, H. Everts, niet bevorderd 2. K. .1. C. W. A. de Romph, C. Schruijer, B. Smit, H. G. Smit, LI. M. Smit, D. Soeteman, P. Soeteman, J. J. Steenhuijzen. M. van Steijn, G. J. Valkhof, G. Vellekoop, J. S. Verburg, C. A. Vergoed, A. J. van Versseveld, W. J. Voormolen, W. S. de Waal, D. J. van Wassenaar, A. van Wieringen, A. van Zuuren, G. A. Zwaaneveld, P. van Berkel, R. S. Schoemann. niet bevorderd 1 Electriciens K. 1. E. P. S. van Arkel, J. Bierens, J. Bon- neur, A. J. D. Bouts, J. Bras, C. J. Charette, W. F. Cleffken, .J. P. Fritschy, J. H. de Gruijl, J. J. C. Heijstek, A. Heuseveldt, W. A. J. Huijs- mans, C. C. v. Meurs, P. J. Moens, J. M. Nauta, G. M. Oosterholt, P. Oosthoek, S. van der Perk, W. Rietdijk, C. R. Schouten, J. P. Stap, A. van Strijen, M. Verveen, niet bevorderd 3. Timmerlieden KI. 1. T. A. den Arend, W. A. Bokx, C. A. Brandwijk, W. Diest, P. van Dorp, K. G. Dukel, A. H. Everts, C. Groeneweg, H. Groeneweg, J. de Jong, A. H. van Kessel, J. van der Kraan, J. Kros, C. Kruimel, W. B. v. d. Linden, K. J. van Otterloo, LI. J. Pollet, N. P. Pols, L. van Ravens, A. J. Sauer, F. Schop, J. Snoep, F. C. Verheul, M. van der Wijk, niet be vorderd 2. Meubelmakers. KI. 1: M. J.A.Iloogenboezem,T. D. Lekkerkérk de Wijzer, P. H. de Snoo, allen. Schilders KI. 1V: A. van der Laan, P. Lanser, C. W. J Martens, F. F. W. Meijer, A. N. de Veld, A. Leenderts, allen. Naar de 3de klassen de bankwerkers KI. 2. A: C. Alberts, H. Assenberg, H. Baren dregt, J. W. de Beer, J. L. Boel, G. Borst, PA. Brussee, L. C. Buitelaar, J. Cats, N. Clements, A. Corbeau, C. van der Gaarden. J. Groen, J. Hakemulder, F. Hartogs, P. H. Hepp, J.van den Hoek, J. A. Hofman, H. Huijser, J. Janson, allen. KL 2. B: A. Jocker, J. Jocker, B. Keijzer, M. J. Klinge, A. C. de Kok, H. Langendoen, F. W. Langhorst, W. Levering, J- Luijendijk, M. C. Markestein, S. H. Metz, P. C. Mink, B. Mulder, W. P. Mulder, J. van de Pavert, G. Post,. C. Prijdekker, P. Prijdekker, niet bevorderd 1. KL 2: C. P. A. Raaijmakers,J. Jonkman Ra- gut, I. van Rossen, A. Sluijter, A. W. J. Snel, C. J. Stein, A. E. Veringmeijer, A. Verhoef, J. J. A. Verhoef, B. Verschoor, M. Verschoor, A. C. Verwijs, J. van Vliet, D. Wevers, A. C. E. van Zanten, W. van der Zee, allen. Electriciens KL 2. E: W. Bakker, J. van Dorst,A. Dijks man, K. Fijten, J. C. van der Gaarden, A. P. Geluk, C. C. G. van Hal, A. M. van Harmelcn, H. van Harmeien. C. 't Hoofd, R. J. Mc. Intyre, N. de Jong, J. Lagendijk, J. D. van Roon, J. F. W. Rorije, P. Vendeloo, J. Vonk, J. van Werven, K. van der Woude, C. J. van der Jeugd, allen. vernietigen de bacteriën van verkoudheid, influenza, angina, 'roodvonk enz., in nycyjal finu keel en beschermen 1147 9 Timmerliede n KL 2. T: C. Almstadt, D. de Bie,L. A. van den Bosch, K. Brinkman, M. J. L. Godron, D. J. .Jansen, W. van der Kaden, P. de Klerk, G. Kor- naat, J. Lodder, L. C. Lokker,J. H. E. Oerlemans J. van Pelt, A. van Vliet Yzn„ W. M. Voogt, M. M. Woelms, niet bevorderd 2. Meubelmakers KL 2. M. P. Boon, W. A. van Groeneveld, W. Peters, J. H. van Schelven, allen. Schilders KL 2. V. A. Bloeiners, M. de Bruijn, O. Groe neveld, allen. Diploma's Bankwerkers KL 3. A.: A. Arbman, A. Bas, J. van den Berg, A. K. van den Berg, J. M. Bert ou, Jde Boer, J Bos, P. van Böstelen, J. Bijloo, J. W. van Doorn, A. van Dijk, J. van Dijk, H. JGeeratz, J.Gerrits- ma, M. Groen, H. J. Groeneweg, J. A. de Gruyl, J. van Hartingsveld, F. J. van den Hengel, P. J Hesper, C. van Heusden, allen. KL 3. B.A. W. den Hoedt, J. J. Jansen, J. A. van Karssen, K. J. Keijzer, W. J. Klein, P. Klootwijk, A. J. Labij, D. J. Lamberts, E. Leeu- wangh, G. J. Mulder, J. W. J. Oosterman, W. Plooij, geen diploma 2. KL 3. C.K. Scheuldermans, J. Schoenmaker, L. Schouten, G. Schuitemaker, A. Sitskoorn, 9. Steenbergen, P. Swart, J. Unger, C. P. van dei- Valk, A. Verheul, P. J. Verkiel, J. Vis, J. H. van der Vis, A. van Vliet Azn., A. van Vliet Hzn„ C. Vlielander, M. Vuijk, D. Wapenaar, A. van Wassenaar, P. Wolferen, A. Roza, allen. Electriciens KL 3. E. J. van den Berg, A. Bergwerf, C. Deegeling, C. Hommel, H. Jobse, P. C. Jobse, J. van Katwijk, J. Lagerwaard, L. van Lingen, H. B. C. Mersel, C. van der Most, H. de Nie, W. van Noortwijk, J. M. Rietdijk, C. Slagmoolen, N. H. van Voorden, P. C. van de Water, allen. Timmerlieden KL 3. T.: A. van Baaren, J. J. Boc-hove, P. Both, M. Folst, E. den Held, E. W. Jansen, J. van Kempen. H. Krabbendam. D. Louws, P. A. Maarleveld, H. van der Marei, T. G. Middelkoop, J. H. M. Nolte, J. Ruizevéld de Winter,A.Sonder- meijer, M. J. van der Zwet, allen. Meubelmakers KL 3. M. N. van den Berg, A. D. van Rooijen, W. P. Tweehuyzen, allen. Schilders KL 3. V. A. G. Botschuijver, D. G. Buijtelaar, G. J. LuLLerveld, F. Sehalekamp, W. M. de Vries, allen. Uitvoering ter gelegenheid van de herdenking van de inneming van den Briel op Zaterdag 1 April 1922 desnamiddag's te 3 ure iii de Plan tage, door het Stedelijk Muziekkorps. Directeur H. H. van Vleuten. Programma I. Volksliederen. 2. Watergeuzen-marsch, N. A. Bouman. 3. Feest ouverture, A. Leutner. 4. Schatz Waltzer, J. Strauss. 5. Berlin bei Nacht (Potpourri), P. Lincke. 6.Wonne traum (Gavotte Ferd. Sabathil. 7. Marsch. W ij vernemen dat het in hel voornemen ligt om morgenmiddag te 2 uur ter gelegenheid van de Brielsche herdenkingsfeesten door het Stedelijk Muziekkorps in de Plantage een Concert te doen geven. Door mej. W. JS c h e f f e r s, k 1 e r k ter gemeente Secretarie afd. Algemeene Zaken is tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag gevraagd. De collecte Maandag én Dins dag gehouden voor de alleenstaanden Blinden te Wolfhezen heeft opgebracht 198.en de col lecte gehouden door de Afd. Schiedam van de Ned. Ver. voor Huisvrouwen ten bate van de Drentsche Veenarbeiders bracht ƒ500.op. Door de politie is in een loge ment alhier aangehouden de 45-jar. W. v. V., die wegens openbare dronkenschap nog stond ge signaleerd voor 15 boete, subsid. 15 dagen hech tenis. Hij is ter beschikking der Justitie gesteld. Dokterstarieven. Men schrijft aan de N. R. Crt. uit het Rijnland De huidige valuta-ziekte brengt soms rare toestanden te weeg Onlangs werd de jongste beambte van het Nederlandsch consulaat te Keulen wegens griep door dr. Erich Simons behandeld en berekende deze hem, als Nederlander, voor twaalf visites een bedrag van zestig gulden. De gewezen patiënt protesteerde zeer tegen deze ongewone berekening, op grond|van het feit, dat hij te Keulen aangesteld was en met z'n traktement van 1800 mark per maand on mogelijk in staat was om een doktersrekening van zestig gulden of 6300 mark te voldoen. Thans heeft deze Keulsche medicus hem met gerechtelijke vervolging bedreigd, wijl de Bond van Artsen besloten heeft aan Nederlanders in Duitschland eenzelfde tarief in rekening Le brengen als in Nederland bestaat. Voor de in Duitschland wonende Nederlan ders dus eene aanwijzing om zich, vóór het in roepen van Duitsche, medische hulp, ervan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 2