Gemengd Nieuws. Telegrammen, Kunst en Letteren. SPORT. Burgerlijke Stand. Fin. en Econ. Mededeelingen. Laatste Berichten Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. UIT ROTTERDAM. Naar de „N. R. Crt." verneemt zullen de gebouwen van Marx Sc Go's Bank te Rotterdam in eigendom overgaan aan de Bank voor Handel en Scheepvaart te Rotterdam. Uit de Scheveningsche haven. In verband met een loongesehil tusschen de reederij en den Christelijke Zeeliedenbond heeft men zich genoodzaakt gezien uit bet loggerschip Sch. 352 van de reederij W. Zuurmond, waar mede men ter haringvisscherij zou gaan, de netten te verwijderen. Gisternacht hebben zeelieden de vallen van de Sch. 159, reeden C. den Duik Jr. weggegooid, zoodat ook dit schip geen zee kon kiezen. Ook gistermiddag hebben zeelieden werk willigen belet zulks te doen. Vele zeelieden zouden ter haringvisscherij willen uitgaan, maar doen dit niet uit vrees ge molesteerd te worden door leden van den Chr. Zeeliedenbond. De schippers durven niet naar de Arbeidsbeurs te gaan, ook al uit vrees voor moeilijkheden van de zijde van die vereeniging. Nederlander aangehouden. Gis termorgen bemerkte een fabrikant te Leeuw Sint Pieter (België) bij het binnentreden van zijn kantoor, dat de brandkast was geopend. Op bet zelfde oogenblik zag bij een individu uit de ia- bliek vluchten. Hij zette den man na, die door eenige gendarmes werd aangehouden. De gearresteerde is een zekere v. E., een Neder lander uit Eindhoven afkomstig, die zonder geld °f papieren over de grens was gekomen. Hij werd in het bezit gevonden van inbrekerswerktuigen. („Tel.") Nieuwe steenkolen-laag. De Rijks opsporingsdienst van Delfstoffen heeft geduren de den laatsten tijd eenige belangrijke successen te boeken gehad. Thans is weer nabij het dorp Neerbeek, binnen het Zuid-Limburgsche voor staatsmijnexploitatie gereserveerde terrein, op ontginbare diepte een steenkoollaag aange troffen. Ongelukken. De landbouwer Jte Geul- lei had het ongeluk ander een geladen mestkar te raken, ten gevolge waarvan hij bijna oogenblik- kelijk overleed. bezig waren, een schuilplaats gezocht tegen een opkomend onweder. Op den bodem van-de loods lag kruit verspreid. Eén der vrouwen stak een sigaret aan en wierp den brandenden lucifer op den bodem. Een ontzettende ontploffing volgde en de geheele loods werd in vuur gezet. De mees te vrouwen konden zich nog in veiligheid bren gen doch een drietal vrouwen verbrandde levend, ter wijl nog een viertal andere, zwaargewond, naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Vliegongeluk. Een der Belgische mi litaire vliegtuigen, welke den trein, die het Engelsche koningspaar naar Brussel bracht, escorteerden, is, een kwartier voordat de trein in de hoofdstad aankwam, op een hoogte van 300 meter onklaar geraakt. De inzittende lui- tenant-aviateur beproefde een noodlanding, doch zijn machine kwam in een boom terecht en stort te neer. Door een gelukkig toeval bekwam de aviateur slechts lichte verwondingen. Stierengevechten. Naar uit Madrid wordt gemeld, heeft daar tijdens stierengevech ten, welke Zondag gehouden werden, een ver schrikkelijk voorval plaats gehad. De metador Granero, een der meest beroemde stierendooders in Spanje, werd namelijk onverhoeds door den stier, welken hij bekampte, aangevallen en op slag gedood. Het lijk van den ongelukkige werd vervolgens door het woedende dier met de horens tegen de omheining van de arena verbrijzeld. De M a j e s t i e." Heden vertrok van Southampton naarAmerika het 56.000 ton meten de schip „Majestic" van de White Star Line 't Is de eerste trans-atlantischc reis, die dit modern zeepaleis zal maken. Verschillende groo- te mannen op scheepsvaartgebied bevinden zich aan boord. Vervalscher. De Berlijnsche politie heeft een zekeren Erich Anspach gearresteerd, die zich gewoonlijk voor doctor uitgaf en die op groo- te schaal politieke documenten, bijv. zoogenaam de geheime mededeelingen van de verschillende ministeries en zoogenaam de protocollen van het Rijkskabinet vervalschte en deze documenten aan de Entente-Staten deed toekomen. De herbouw va Moskou. Naarn te Londen wordt vernomen, heeft de Russische sovjet-regeering het aanbod aanvaard van de Beecham Trust voor den herbouw van Moskou. De trust zal voornamelijk werkzaam zijn ten behoeve van het herstel en de voltooiing van huizen in deze stad. Gepakt. Te Rozendaal is aangehouden de 35-jarige J.K., afkomstig uit Idskenhuizen, wo nende te Keulen, verdacht de hoofddader te zijn van een reeks van diefstallen met braak in Lemsterland, te Rauwerd. in Leeuwarderadeel en te Roordahuizum. De aangehoudene is ter beschikking gesteld van de justitie te Heeren veen. De recherche te Leeuwarden heeft aan gehouden D.G., vroeger mijnwerker te Heerlen, die voortvluchtig was en zou vertrekken naar Engeland, om zich te onttrekken aan de straf, hem opgelegd wegens het leveren van dynamiet nan de bedrijvers van den bomaanslag te 's-Gra- venhage. Gestikt. Een fondsbode kreeg gistermor gen geen gehoor aan het bovenhuis 2e Walstraat 157 te Nijmegen bewoond door den 80-jarigen E. en twee ongehuwde dochter van hem. loen nten zich toegang tot de woning had verschaft, nam men een sterke gaslucht waar en vond den ouden man en een dochter van 49 jaar dood te bed. De andere, 43 jarige, dochter, die gebiekkig is, leefde en werd naar het R.K. Ziekenhuis vei- voerd. Vermoedelijk is een lek in de gasleiding de oorzaak van het ongeluk geweest. Brand te Athene. Ten gevolge van kortsluiting is Zondagnacht brand uitgebroken i" het hoofdpostkantoor te Athene. De „Dai y Mail" schrijft, dat de brand begon in de telefoon- afdeeling, welke geheel werd vernield. De andere aldeelingen kregen waterschade. De schade wordt geschat op 10.000 pond. Het telefonisch verkeer stond stil. Ook werden twee telegraaflijnen naar Saloniki vernield. Branden. Te Raalte zijn twee woningen bewo nd door den landbouwer Van Eerten en den postbode P. J. Oldenbof, afgebrand. Bij den Postbode kon de inboedel nog worden gered, hij den landbouwer niet. Ook zijn schapen kwa men in de vlammen om. Vermoedelijk is re brand ontstaan dooi' onvoorzichtigheid me een gasstel. Verdronken. Een meisje van 15 maan den, Catharina van der Hout, wonende inde Paaschstraat te Arnhem, is Dinsdagmiddag terwijl de moeder een boodschap aan de deur aannam, in een tobbe water gevallen en ver dronken. Een w o n d e r k a 1 f. Bij den veehouder H.M. te Odijk, bracht een koe een kalf ter wereld met 2 koppen, 2 ruggestrengen, 2 staarten, en 4 pooten. De eigenaar laat het dier opzetten en is voornemens het in verschillende plaatsen te laten bezien. liet initiatief op het verschaffen van groote parti culiere credieten aan Oostenrijk en, deze onder zijn beheer te nemen. De bladen betogen het groote belang van deze houding Van den directeur Normann. MEMEL. Van den gestranden motor lichter Gulberg werden 5 personen met het rackettentoestel van het reddingsstation gered. DUITSCHLAND EN RUSLAND. PRAAG, 11 Mei. (draadloos) De „Éclair" publiceert de militaire overeenkomst welke op 3 April j.l. tusschen Duitschland en Sovjet- Rusland gesloten zou zijn. Het blad heeft dit document onLvangen van een der hoogste Duit- sche autoriteiten. Wij laten dit bericht geheel tie „Éclair." voor rekening van I)e Sixlijnsehe kapel. Mgr. Casimiri vertrekt met zijnRomaansche zan gers hedenavond om 9.15 uit Den 1 laag naarHoek van Holland, om naar Engeland over te steken. Diefstal. Zekere B.D. uit Bussum is dooi de politie te Gorinchem aangehouden als vei- dacht van medeplichtigheid aan een te Hussi gepleegde., diefstal van 10.000. Deze verdachte naar Bussum overgebracht ter beschikking van de politie en justitie aldaar. Munitie-ontploffing. Uit Halle a de Saaie wordt berichtEen ontzettende ont Ploffing heeft plaats gehad nabij het plaatsje Zweedorf. In een loods, die vroeger was gebruikt voor het ontladen van munitie van het leger, had een aantal vrouwen, die nog met dit werk DE CONFERENTIE TE GENUA. BERLIJN, 11 Mei (draadloos). De overhandi ging van het Russische antwoord heeft zooals gemeld wederom vertraging ondervonden. De Russen hadden Woensdagmiddag Schanzer offi cieus mededeeling gegaan van het definitieve ontwerp, doch kregen omgaand ten antwoord dat de nota geen mogelijkheid gaf tot voort zetting der. besprekingen. Schanzer verzocht dringend den Russen de nota nogmaals te onder zoeken, waarop de Russen ingingen. Zij stelden zich hierop met Moskou in verbinding en gemeld wordt, dat Moskou bericht aan Tsjitsjerin zond, alles te probeeren, om de conferentie niet af te breken. DUITSCHLAND EN HET HERSTEL. BERLIJN, 11 Mei. (draadloos). De Berlijn sche pers bespreekt in den breede het Duitsche antwoord aan de Commissie van Herstel. Volgens een bericht uit parlementaire kringen an de „Tag," wordt deze nota opgevat als resumé van alle tot nu toe getroffen overeenkom sten. De „Deutsche Algem. Zeit." meent, dat het Duitsche antwoord gelegenheid tot voortzetting der'onderhandelingen wel mogelijk maakt. Volgens de „Germania" bewijst de Duit sche regering door het afwijzen van het onmoge lijke, dat v. haar kant van kwade wil geen spra ke is. De „Vorwarts" verwacht van de nota een werkelijke ontspanning in den politiek en toe stand terwijl het „Berl. Tageblatt" meent dat het antwoord om zijn zakelijke nuchterheid het bewijs levert, dat Duitschland al het mogelijke wil doen, om zijn verplichtingen na te komen. PETROLEUM-KWESTIES. NEW YORK, 10 Mei. (draadloos). De heer Deterding verklaarde lieden voor zijn vertrek naar Frankrijk in een interview met betrekking tot de Russische Shellgroep, het volgende Nog nooit te voren heb ik zulk een verzameling leugens gehoord. Commentaar daarop is over bodig, doch ik wil zeggen, dat ik nooit zou willen deelnemen aan een transactie, die de vroegere eigenaars berooft en nimmer hetzij di rect of indirect gestolen eigendommen in ont vangst zou willen nemen. Op de vraag of zijn Amerikaansche reis iets uit te staan had. met samenwerking tot de Royal Comp., zeide de heer Deterding Gij zult u herinneren dat wij een Coöperatieve groep uitmaken. Coöperatie zal altijd ons beginsel blijven. De Royal Dutch en de Shell ziju voortdurend bezig geweest, zich nieuwe opslag gebieden te verzekeren hij keur de echter de situatie af, die ontstaat door te veel aan te boren en beschreef Mexico als een uitgestrekt en bijna onuitputtelijk petroleum- reservoirdat over het algemeen nog niet geëx ploiteerd is. AMERIKA EN RUSLAND. BERLIJN, 11) Mei. (draadloos). Volgens ont vangen berichten, werd in den Cabinetraad die Dinsdag te Washington gehouden werd besloten, dat de Amerikaansche regeering de houding der geallieerden tegenover de Sovjet goedkeurde, als zijnde in overeenstemming met de politiek der Vereen. Staten. OOSTENRIJK. WEENEN, 11 Mei. (draadloos). De kanselier Schober deelde mede, dat de directeur der Bank 0f England, Normann op zich heeft genomen, Worstelen. De gisteravond in het circus a.d. Vlaardinger- dijk voortgezette worstelwedstrijd tusschen den circus-athleet en den Schiedammer H. Groene- weg, werd door onzen stadgenoot gewonnen. Voorwaar een kranige praestatie. 't Was tevens gisteravond de laatste voorstel ling van het circus. Het gezelschap trekt van hier naar IJontenisse. Veldloop. Wederom mag Excelsior een aardig succes boeken. Tiaar eerst kort opgerichte athletiek- afdeeling, toch, organiseerde gisterenavond een veldloop, welke uitstekend geslaagd mag hee- ten, mede dank zij de goede regeling van den heer L. v.d. Toorn. Gestart werd op het terrein aan de Damlaan, vanwaar men als volgt liep Damlaan, Ouden dijk, Huis te Riviere, l leine polder tot Halte Kethel, poldervaart, Halve Maan, Kethelweg, Damlaan. Zooals men ziet een flinke afstand, naar schatting 6 K.M. Van de 18 inschrijvers verschenen er 15 aande start, de overigen hadden geldige redenen voor hun wegblijven opgegeven. Van de 15 loopers volbrachten er 14 het par cours. De volgorde van aankomst was de onder staande (se cijfers tusschen haakjes duiden aan de gemaakte tijden in minuien). 1. Th. Kreuger (28V8) 2. P. Meyer (29x/2) 3. W. de Leede (30) 4. J. van Eyk (31 Va) 5. A. v. Eyk (31 Va) 6, A. v. Geloven (32) 7. A. Kalkman (327a) 8. C. Meyer (34) 9 W.v.Kemenade (347a) 10. A. v. Slobbe (347a) 11. H. Kreuger (35) 12. Oosterveer (35) 13. J. Marrevee (40 Va) 14. B. Janse (41). De gemaakte tijden waren vooral voor de eerste nummers ongedacht fraai. Met recht mogen we nog grootere verwachtin gen koesteren, als het seizoen wat verder ge vorderd is en de athletiekers wat meer geoefend zijn. Wanneer volgen de groote Schiedamscho clubs liet voor hen beschamende voorbeeld van Excelsior nu eens? Het zou het peil van ons ste delijk voetbal, dat zich in sterk dalende lijn be weegt, slechts ten goede komen. Ge h u w d Mei 9. A. Bijloo 23 j. en Tb. M. Jacobs 21 j. Geboren: Mei 8. Joost z.v. J. van der Graaf en M. C. van 't Hoen, Groenweegje. Marinus Gijsbertus z.v. E. B. van Hattem en C. Bourbijn, Bakkerstraat. Overleden: Mei 8. Anionic Wilhelm van Vugt, oud 2 dagen, Groenelaan. 9. Een le venloos kind van H. Stolk en TL J. F. van Kam pen, Zwartewaalschestraat. verloren is. Crediteuren en depothouders zullen geen schade lijden. Bij <»f krachtens wetten «f verordeningen voor geschreven en andere officieels af- ea tsaii- kondlgingen van het Gemeentebestuur. Candidaalstelliiij) voor de verkiezing van de leden der Tweede Kamer. De burgemeester van Schiedam maakt bekend dat op Dinsdag den 23en Mei e.k.. bij den Bur gemeester van Dordrecht, als voorzitter van het in die gemeente gevestigde hoofdstembureau voor den kieskring nummer VIII, van des voor middags negen uur tot des namiddags vier uur, ter secretarie van de gemeente, lijsten van candidaten kunnen worden ingeleverd voor de verkiezing van de leden der 'lweede Kamei in den bovengenoemd en kieskring. Iedere lijst wordt onderteekend door ten min ste vijf en twintig kiezers, bevoegd tot deelne ming aan de verkiezing van de leden der Tweede Kamer en voorkomende op de kiezerslijst van eene gemeente gelegen binnen den bedoelden kieskring. Achter den naam van ieder der onder teekenaars wordt de gemeente vermeld op welker kiezerslijst hij voorkomt.Dezelfde kiezer mag niet meer dan ééne lijst onderteekenen. De tot invulling bestemde formulieren voor de lijsten van candidaten zijn ter Gemeente- Secretarie alhier kosteloos verkrijgbaar geduren de drie weken vóór en op den dag der candidaat- stelling. Schiedam, den llen Mei 1922. Een Duitsche bankiersfirma te Rotterdam in moeilijkheden. Naar ons uit Berlijn wordt gemeld bevindt de bankiersfirma Paul Kalm te Rotterdam, welke eenigen tijd geleden aldaar als vertoge- genwoordigster van de Darmstadter Bank werd aangesteld, zich in moeilijkheden. Naar verluidt zijn echter alle vorderingen gedekt en is de Darmstadter Bank niet met kapitaal bij deze moeilijkheden betrokken. Zij staat alleen in rekening-courant met bovengenoemde firma. Bij informatie te Rotterdam vernamen wij, dat de in dit bericht bedoelde firma Paul Kahn Sc Co. in liquidatie verkeert. Het werd bevestigd, dat alle vorderingen gedekt zijn. (Tel.) De Rank-Associatie. Men verneemt van de directie van de Ne- derlandsche Bank, dat tot het consortium voor de overneming van f 4 millioen 6 pref. aan deden der Bank-Associatie zijn toegetreden de navolgende instellingen en firma's Am- stei'damsche Bank, Geldersche Gredietveree- niging, Incassobank. Lippmann, Rosenthal en Co., R. Mees en Zoonen, Nederl. Handel Mij. Ned.-Ind. Escompto Mij., Ned.-Ind. Handels bank, Pierson en Go., Rotterdamsche Bank- vereeniging, De Twentsche Bank, benevens di rectie en commissarissen der Bank-Associatie. De noodige maatregelen voor de reorganisatie der Bank-Associatie met de bedoeling u voortbestaan der Bank-Associatie ti vu ze keren, zijn reeds met kracht ter hand genomen. Al weer een. De Noordelijke Credietbank met kantoren te Sappemeer en Hoogezand, heeft surseance van betaling aangevraagd. Men deelt verder mede dat bet aandeelenkapitaal met geheel Weerbericht. Verwachting Zwakke wind, meest uiL O. richtingen, afwisselende bewolking, weinig ol geen regen, mogelijk nachtvorst, over dag iets zachter. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 10 Mei. 11 Mei. Londen /11.561/4 11.557a Berlijn 0.917« - 0.91x/4 Parijs-23.85 23.767a België- 21.75 - 21.657a Zwitserland -50.15 - 50.15 Weenen- 0.03 - 0.03 Kopenhagen- 55.30 - 55.35 Stockholm-07.- 66.721 2 Kristiania- 48.75 - 48.60 Amerika- 2.60 - 2.5978 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 10 Mei. Londen/11.567a Parijs -23.85 Brussel-21.75 New-York- 2.60 Berlijn - 0.91 3/4 Italië- 14.- Zwitserland-50.17 Va Praag5. Stockholm '- Kopenhagen- 55.35 Christiania - 48.70 Weenen- 0.03 Boedapest0.3372 Madrid- 40.40 11 Mei. 11.55 -23.777a -21.677 2 - 0.9174 - 50.15 - 66.75 -• 55.30 - 48.75 - 0.03 Hoog water te Hoek van Holland. 11 Mei v.m. 3.02, n.m. 3.19. 12 Mei. v.m. 3.45, n.m. 4.07. 13 Mei. v.m. 4.29, n.m. 4.55. 14 Mei. v.m. 5.11, n.m. 5.42. 15 Mei v.m. 5.51, n.m. 6.25. 16 Mei. v.m. 6.33, n.m. 7..07 SCHIEDAM, 11 Mei. Aangekomen Engelsch s.s. „Alchymist", met olie, kapt. G. W. Dines, van Huil, vertrekt hedenavond weder derwaarts. Moutwijn. SCHIEDAM, 11 Mei. Officieele noteering van de Commissie uil de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 12. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 11 Mei. Men noteert voor Spiritus 100% f 30-. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging' Heden f 1.50 per ketel. VEEMARKT DELFT, 11 Mei. Aanvoer: 309 runderen 1978 schapen of lammeren, 9 paarden, 382 varkens 2 vette kalveren, 746 biggen, 345 magere kalveren, 24 geiten of bokken, vette varkens veulens. Vette koeien le kw. f350 oOO, 2e kw. f onn350 kalfkoeien le kw. 1'400525, 2e kw f 225—400, vaarkoeien f 275—f 400, 2e kw' f ]75f275, vette kalveren le kw. f 2e kw. f vette schapen 1 e kw. f2e kw fweischapen le kw. f2e kw. f vette lammeren le kw. f 2535, weilam meren f 715, magere varkens le kw. f 18 f70, biggen, f8f24, nuchtere kal veren le kw. f7f 15, paarden f 100— f400. Rundvleesch per kilo f 1.30f 1.10 f 0.80 vette varkens ff Boter. Aanvoer 215/8 en 12 16 wegende te zamen 4420 kilo. f 1.90 f2.35 per kilo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3