tot het verleenen van eeh crediet van 1100 voor de aanschaffing van nieuw materiaal voor de Brandweer. Het crediet wordt gevraagd ter aanschaffing van meer materiaal, ten einde in staat te zijn bij brand beter over groot-e afstanden te kunnen uitzetten. De heer Swartj es klaagt er over, dat bedoelde onderdeelen niet hier in de stad zijn besteld, de Schied'anlaehè leveranciers hebben zelfs niet de gelegenheid gekregen, een offerte hiervoor te doen. En toch is spr. er van overtuigd, dat men hier die deelen zeker zoo goed en goed koop kan krijgen. Hij zou daarom dit voorstel nog willen aanhouden, om de zaak nog eens nader te onderzoeken. Weth. Houtman meent, dat men de onder deelen van een stuk 't beste kan na bestellen bij den leverancier er van. Zoo doet een autohouder ook. Weth. zou dit ook hier willen toepassen en de deelen bij den leverancier van de motorspuit bestellen, zeker de 2 verzamel- en de 2 werd eet stukken dat zal ook wel 't voord e'eligste uit vallen. Weth. is echter op de aanwijzing van den heer Swartjes bereid, nog vóór 't crediet wordt be steed, een nader onderzoek in te stellen. 't Gevraagde crediet wordt dan z.h.st. door den raad verleend. 9. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een crediet van 228 voor de aanschaffing van 6 rookmaskers om bij brand en andere aangelegenheden de noodige hulp te kunnen bieden. Het crediet wordt verleend. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het verleenen van een crediet van 500 voor het plaatsen van nieuwe aanplakborden. Ook dit crediet wordt verleend. Burgemeester en Wethouders vragen machti ging lo. met ingang van door hen te bepalen datum en op door hen testellen voorwaarden onderhands te verhuren a. een gedeelte van de woning v. Leeuwen- hoeckstraat 51b aan K. v. Loopik of anderen voor 2.25 per week b. een gedeelte van de woning v.Leeuwenhoeck straat 51b aan Q. v. Dijk of anderen voor 2.25 per week c. een gedeelte van de bovenwoning Tuinlaan 122 aan H. L. Vlasveld of anderen voor 4.50 per week d. een gedeelte van de bovenwoning Tuinlaan 122 aan H. Roosen of anderen voor 2.50 per week e. een gedeelte van de bovenwoning Tuinlaan 122 aan M. Gerrits of anderen voor 2.50 per week. de 3 noodverblijven in de voormalige ,,S. O.V." aan G. v. Gulik, Mej. Wagner en C. Leger stee of anderen voor ƒ2.per week. 2o. tot onderhandsche verhuring voor het loopende jaar 1922 a. van een perceel weiland, groot 0.11.21 H.A., in Spieringshoek aan W. Dijkshoorn voor f 40.- b. van een perceel weiland in Oud-Mathenes- se, groot 0.78.60 H.A. aan J. Dijkshoorn voor f 184.85. De gevraagde machtigingen worden alle ver leend. Hierop sluit de voorzitter tegen kwart voor vier de vergadering. Gemengd Nieuws. Branden. Te Oeken, onder Brammen, is Zaterdag de boerenwoning van de wed. G. J. H. geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Vrijdagmiddag te ongeveer één uur werd brand ontdekt in de heide, liggende vlak achter het vliegkamp te Soesterberg. Daar het vuur zich in den aanvang zeer ernstig liet aanzien, mede in verband met het feit, dat het woedde in de onmiddellijke nabijheid van de vliegtuig- loodsen en er een sterke wind stond, werd direct het geheele personeel van het vliegkamp gere- quireerd om den brand te blusschen. Na eenige uren van moeizamen arbeid slaagde men er in te ongeveer drie uur het vuur meester te wor den, dat over een lengte en een diepte van onge veer 600 M. de geheele heide had kaal gebrand, dank zij het energiek optredenvan hetvliegkamp- personeel werd voorkomen,dat de brand een groo- tere uitbreiding kreeg, dan aanvankelijk ge vreesd werd, daar alles kurkdroog was. De oorzaak van den brand is niet bekend. Malversaties. Tengevolge van de beken de malversaties aan de Haagsche Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaarbank, gepleegd door den penningmeester, is Vrijdag die bank bestormd door inleggers, die hun gelden kwamen terugvorderen. De beheerders van de bank vroe gen daarop assistentie van de politie. Er kwamen geen onordelijkheden voor. De uitkeering van de ingelegde gelden geschied de in goede orde. Hoewel het boekenonderzoek nog niet geëin digd is, moet toch reeds gebleken zijn, dat de verduistering een bedrag van 4 ton overschrijdt. Ongelukken. Vrijdagmorgen is eendrie jarig kind van zekeren Ph. M., in de Uitenvosch- straat te Alkmaar in een rioolput gevallen en even later daaruit levenloos opgehaald. De put, noodig voor het werk der rioleering, dat in die straat wordt uitgevoerd, was niet met planken afgedekt. Er heeft op 's Rijks werf te Hellevoetsluis een ontploffing plaats gehad, door het ontsnap pen van gassen. Met een geweldigen knal is de opeengehoopte voorraad ontploft. Er is veel materieele schade aangericht. Na het tragische sterfgeval van den heer H., is Donderdag te Hoorn 'n tweede geval van plot seling overlijden voorgekomen. Aan den Schel- linkhouterdijk heeft men nl. dood gevonden den heer Boot, die met een koe huiswaarts keer de. De herbergier L. te Kcrkrade kwam in den nacht van Donderdag op Vrijdag in zijn woning in aanraking met een electrischen draad en was op slag dood. De Duitsche onderwijzer T. uit Kranenburg, die inet gezelschap in deNijmeegsche omgeving te onvoorzichtig reed op de hellingen, raakte het stuur, van zijn rijwiel kwijt en reed tegen een boom. De man overleed eenigen tijd na het tragische ongeluk. V a 1 s c h g e 1 d. De te Haarlem gearres teerde B. H., heeft, bekend het door hem te De venter uitgegeven valsche Engelsche bankbil- het van 100 pond zelf te hebben vervaardigd. Hij heeft het geteekend met de pen, en op dezelf de wijze heeft hij verschillende andere biljetten vervaardigd. Van hét bedrag, Waarvoor hij de Nationale BankVereeniging te Deventer met bedoeld biljet heeft opgelicht, was nog een deel in zijn bezit'. Bij zijn vroegere oplichtingen, waar bij hij zijn hoofdkwartier, in gezelschap van zijn ouders, te Apeldoorn had gevestigd, gaf hij zich uit voor Engelsch officier. Hij is in die- vermeen de functie zelfs eens belast geworden met het bevel over een transport gewonde Duitschers. Uit de bouwvakken. Vrijdag heeft een vergadering plaats gehad van de landelijke patroonsorganisaties. Naar aanleiding daarvan verneemt „het Volk" dat de kans groot is, dat de onderhandelingen over een landelijk contract die eenigen tijd geleden zijn afgebroken, weer zullen worden hervat. Hetzelfde blad verneemt, dat de bouwvaksta king in Friesland niet is opgeheven. F ij n e a d v o p a a t. De Amstevdamsche po litie verzoekt aanhouding van mr. C. K. advo caat, geboren 12 Januari 1888 te Amsterdam en aldaar laatstelijk wonende. Hij wordt verdacht van verduistering, c.r. oplichting. Vliegongeluk. Zaterdagochtend zijn in het vliegkamp bij Ash, (België), drie vliegtuigen neergestort. Twee vliegers zijn gedood en één ernstig gewond. De ra m p te Hamburg. Volgens een nader bericht over het kenteren van het Brazili- aansche schip „Alvare" (ruim 12.000 ton) in het dok van de Vulkan te Hamburg waren er 112 werklieden op het schip bezig. 18 mannen, die het bewustzijn verloren hadden kon men weer in het leven terugroepen. Van een gekleurde hofmeesteres heeft men het lijk gevonden. Men vermist nog 11 arbeiders. Het totaal aantal dooden en gewonden heeft men nog steeds niet kunnen vaststellen. De „Alvare" heeft vroeger aan de Hamburg- Zuid-Amerika lijn behoord en heette toen Sierra Nevada. Nader verluidt nog Men heeft uit de openingen van het gezonken stoomschip „Alvare" ongeveer 120 personen levend te voorschijn gehaald. Er worden 43 personen vermist. Uit de verklaringen van het personeel blijkt meer en meei-, dat alleen de kapitein de schuld draagt van het ongeluk. 'Hij inoet aan de werk lieden niet den noodigen tijd hebben gelaten oxxx de hallast-tanks te vullen en door gebrek aan ballast kantelde 't schip om. Het lichten van het schip zal eerst plaats hebben, nadat xlién zich in verbinding heeft gesteld met de Braziliaansche regeering. Tot gistermiddag waren duikers voortdurend met de bei-ging van lijken en het doorzoeken van het schip bezig. Op het oogenblik wordt in de omgeving van het schip met dreggen naar lijken gezocht, maar tot dusver heeft men slechts twee in het water drijvende lijken kunnen vinden. De kapitein van het schip is in het ziekenhuis wederom bijgekomen. Van de officieren is de tweede machinist door een neervallend olievat gedood, nadat hij reeds in het water was ge- sprongen. Botsing. Een vrachtauto, waarin zich 20 arbeiders bevonden is te Swansea (Engeland) met een locomitief in botsing gekomen. Zeven arbeidérs werden op slag gedood, terwijl alle anderen gekwetst werden, van wie 4 zeer ernstig. L u c h t d r a m af Men zal zich herinneren dat op 3 Juni een Fransch vliegtuig bij Folke stone in het Kanaal is gevallen, bij welk ongeluk drie nxenschen zijn omgekomen. Na het gebexxrde is de veronderstelling geopperd dat de bestuur der van het toestel Paul Morin, door een zonne steek was getroffen. Volgen} de Int ansigant is echter hij de schouwing van het lijk van Morin gebleken, dat hij door een kogel in het achter hoofd is gedood. Her vermoeden is xxu gerezen dat een der passagiers in een vlaag van ver- standvefbijste ing op den bestuurder heeft ge- schoteix. Noodlottige brand. Te Ghristiania is Viijdagavond in de wijk Ux-anienborg brand ontstaan in, een huis, waar drie jongelui in 't sousterrain bezig waren met scheikundige proe ve. Plotseling ontstond een hevige ontploffing, die in korteix tijd het geheele huis in lichte laaie zette. Bij den brand zijn drie oude dames en een jon ge huishoudster omgekomen. Een der jongelui, wiens liefhebbexij de oorzaak van den brand was, bad zulke zware wonden gekregen, dat hij aan de gevolgen is bezweken. De Vesuvius. Volgens de Times heeft de Vesuvius, die reeds sedert eenige maanden on gewoon actief was, Woeiisdagavond bepaald onrustbarende wei'king aan den dag gelegd. En werden heel wat steenen en lawa opgespuwd. Ze kwamen echter niet buiten de monding van den Krater. Kerknieuws. te Katwijk de H.H. Jn het St. Willebrord-college a.d. Rijn is na voorzien te zijn van Sacramenten der Stervenden, plotseling in den ouderdom van 71 jaar overleden de Zeer- eerw. pater Antonius Dijkmans S.J. Vele jareix heeft pater Dijkmans als missiona ris in Indië nxet grooten ijver in dén', wijngaard des heeren gearbeid. De laatste jaren was hij procurator in het St. Willebrord-college te Katwijk a.d. Rijn. Sport. Draadlooze telegrafie. Marconi is uit Southampton met zijn jacht te New York aangekomen, na op reis proeven te hebben ge nomen. Hij verklaart dat hij de mogelijkheid heeft ontdekt om de heele wereld héén draad loos te seinen. De beker zal a.s. Dinsdagavond tijdens de voorstelling in de Pandora-bioscoop worden uitgereikt. S.F.C.I—R.K.S.F.C. 2—2 R.F. II—S.F.C.II 2—3. VOETBAL. Kampioenschap van Nederland Amsterdam Blauw Wit N.A.G. 13. doelp. gesp. gew. gel. verl. voor teg. punten N.A.G. Blauw-Wit Go-Ahead Be Quick 3 10—10 6 1 55 5 1 7—7 5 2 5—5 4 LAWN-TENNIS. S.L.V.Anglo Dutch III 4—3; Game II Wigwam 5-2. Game II—Wigwam 52. Dames Single. Mej. G. v. Walraven si. mej. A. Vos 62, 63. Dames double: Mej. Burgdorffer en mej. Hanke si. mej. R. Melchers en mej. M. Blaisse 6—3, 64. Heeren Single: G. Vos si. Youngwalls 60, 63. P. Eixgering si. Kraaienveld 6-1, 62. Mixed: Mej. R. Melchers en J. Blaisse si. mej. G. v. Walraven en Kraaienveld 63, 6-2. Mej. A. Vos en G. Vos si. J. Ringeling en mej. Hanke 9—7, 6—3. Heeren Double: J. Blaisse en G. Vos si. Youngwalls enRingeling 2—6, 6—2, 6—4. CRICKET. V.O.C.-II.-D.V.S. De 2de wedsti'ijd is voor de combinatie in een innings-nederlaag geëindigd. Maar dat was te verwachten, daar er 7 inval lers meespeelden, die allen hun best gedaan hebben maar niet in de le klasse kunnen cricket ten. V.O.G. wint den toss en stuurt H.-.D.V.S. eerst Haar den mat. Ze openen met P. Lindeman en J. Vuylsteke op het bowlen van East, en v. Groenewout. Alleen kwam bij H.-.D.V.S. P. Lindeman met 14 runs in de dubbele cijfers en zat de rest binnen een uur aan den kant. P. Lindeman 14 b.b.v. bEast J. Vuylsteke 5 b/ Groenewout; J. Engering 1 b/ East; P. Kappelhof 1 b/ GroenewoutTh. Engering 0 b/ East; B.Janse 0 b/ East; G.Nolet 0 b/ Groenewout P Scheffers 9 b/ EastKleypool 0 cWolf b Groenewout,Lickenga 2 ci Stenger bGroenewout en W. Zoetmulder 1 not out Totaal 24 runs. Bowling cijfers. East 5—13. v. Groenewout 5II. V.O.G. opent met Ruyclxaver en C. Stenger op het bowlen van J. en Th. Engerigg. Als er ge luncht wordt is er pas 1 wicket neer voor 50 rxms, Ruychaver 3 b/ J. Engering Na de lunch zetten C. Stenger en E. Leeman een flinken stand op, en pas op 70 komt er scheiding als P. Kappel hof Stenger vangt voor 42 runs Ghambres legt er het hout op maar Wordt spoedig door J. En gering in het verre veld gevangen, East 25b/ J. Engering Ten Gate 0 l.b.v. b/ J. Engering Wolff 4 c/ J. Vuylsteke bJ. Engering Beyers 0 bP. KappelhofLeeman gaat voor een ver dienstelijke 39 runs outde staart maakt het niet lang en voor 161 runs is V.O.C. out. Groene wout 1 c/ B. Janse b/ J. Engering J. Brans 1 c/ P. Scheffers b/ Kappelhof en H. v. Everdingen 2 not out. Wides 3 Bowlixxgcijfers. Beyes 22 JEngering 5—41 Ley 3 Th. Engering 0—21 No Bulls 1 J. Vuylsteke 2—64 P. Kappelhof 2—6 V.O.G. stuurt H.-.D.V.S. nogmaals in maar voor het totaal 51 zitten ze allemaal aan den kant. P. Kappelhof alleen kwam met 12 runs in de dubbele cijfers. Bowlingcijfera. Beyes 5 Ghambres 6—14 Ley 1 G. Beyers 214 Ten Cate 0—8 v.d. Wolf 1—9 Pandora-bekerwedstrijden. De eindstrijd van deze bekerwedstrijden had een grootere belangstelling getrokken, dan wel verdiend was. Het vertoonde toch was een partijtje slecht voetbal van weerszijden, terwijl de H.-.D.V.S.' ers zich bovendien een lauwheid veroorloofden, die hun goede kans om de beker te bemachtigen deed verloren gaan. Om ca. 5 uur laat scheidsrechter Mokveld uit Delft aanvangen. Alhoewel de combinatie niet zoo sterk uit kwam dan de vorige weken, telde ze toch nog 4 eei'ste-elftalspelers in haar gelederen. Ook S.V.V. 3 was versterkt met enkele spelers uit hoo- gere elftallen. Het begin is Voor de blauwwitten, die het eerste half uur, door den krachtigen wind ge steund, het spel op S.V.V.'s helft weet te houden, zonder nochtans haar meerderheid in doelpunten te kunnen uitdrukken. Uit een snelle aanval weet S.V.V. dan vrij gelukkig te scoren, door mistrappen van F. Karis kon de S.V.V .-linksbuiten het leer juist via den paal achter de doellijn werken. Nadat dan even gestopt is, doordat een boe renknecht er met de bal van door ging, waaruit een stevige vechtpartij ontstond, woi'dt ge rust. Ook in de tweede helft was de wedstrijd meestentijds het aankijken niet waard. Beide partijen ki'ijgen nog enkele kansen Kiinemann aan de ééne zijde en Th. Engering aan de andere misten elk alleen voor den doel man staande, een gemakkelijke kans. Toen Mokveld, die dezen lastigen wedstrijd uitstekend leidde, affloot, had S.V.V. de Pan- i dora-beker voor een jaar veroverd. 6 3 4 2 1 5 1 3 5 1 2 De Zweedsche voetballers. De voorgenomen toer van het Zweedsche voet bal elftal door Nederland gaat niet door. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen Z.W. tot W. wind. Zwaar bewolkt, met tijdelijke opkla- ring, waarschijnlijk eenige regen in het Westen, in het Zuiden weinig of geen regen, warmer. Motor-ongeluk. Men meldt ons uit Laren Gister is de 23-jarige motorrijder J. Radstok uit Baarn in aani'ijding gekomen met een vracht-auto, de ixiotorrijder werd bijna onmiddellijk gedood. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 16 Juni. 19 Juni. Londen - 11.493/s 1147V, Berlijn - 0.81 - 0.79 Parijs 22.55 - 22.27 België- -21.20 -21.30 - 48.90 - 49.20 Weenen -40.00 - 0.02 Kopenhagen -60.55 - 55.477, -09.77 - 66.60 Kristiania - 25.53 - 44.15 Amerika - 2.597/, WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 16 Juni. 19 Juni. Londen 11.49V, f 11.477, - 22.57 V» - 22.30 -21.20 -21.30 - -0.81 - 0.793/« - 48.921/j - 49.20 - 66.60 - 66.70 - 55.75 - 55.60 - 43.90 - 44.30 - 0.01 V2 - 0.019 - Telegrammen. FRANSCHE BEZETTING. KOBLENZ, 19 Juni (draadloos). In den loop van de aanstaande week zullen Fransche troepen aankomen in het deel van het tot nu toe door Amerikaansche troepen bezet gehouden gebied van Koblenz en ongeving; bovendien zal aldaar nog een artillerie-regiment worden gelegerd. EEN AANSLAG. HAMBURG, 19 Juni (draadloos) Gisteravond 8 uur werd op het venster der woning van den stadsafgevaardigde Bahlmann een handgranaat geworpen, waardoor het geheele venster ver brijzeld werd. DE GARANTIE-COMMISSIE. BERLIJN, 19 Juni (draadloos). De garantie commissie is gister uit Parijs vertrokken en te Berlijn aangekomen het is aan te nemen dat de voorioopige besprekingen met de autoriteiten reeds heden zullen aanvangen. Burgerlijke Stand. Geboren: Juni 16. Johanna Helena d.v. G. F. Lucassen en P. van Gogh, Doclehofje. Neeltje d.v. J. A. M. Elgers en T. Dobbelaar, Mariastraat. Antoon z.v. A. van der Ent en A. P. M. Markus, van Leeuwenhoeckstraat. 17 Pieter z.v. G. J. Buytenhek en G. Zwaan, Zuid- landschestraat. Theodora Johanna Maria d. v. P. J. M. Hersbach, en A. M. G. Windhorst, Puttershoekschestraat. Jacoba Maria d.v. J. J Mulder en J. P. M. Geul, Prins Frederik Hendrik straat. Overleden: Juni 16. Een levenloos kind van C. M. Donks en C. M. van der Kamp, Achter de Teerstoof. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 20 Juni v.m. 11.33, n.m. 12.13. 21 Jun v.nx. 12.40, n.m. 1. 22 Juni. v.m. 1.10, n.m. 1.31. SCHIEDAM, 17 Juni. Vertrokken s.s. „Lin- gedijk", ledig naar Cardiff. SCHIEDAM, 19 Juni. Aangekomen Noorsch s.s. „Perth",geladen met traan van South Shet land Eilanden voor N. V. Schieveem aan de Wilhelnxinahaveix. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 19 Juni. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 11.50. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 19 Juni. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging" Heden f 1.70 per ketel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3