t t ZEHUw-Ttx>\£ÏÏQ A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 Petras Maria Joseph Aloysius Lagerwey, t Sen echte Maken Telegrammen, Citroen jenever Laatste Berichten. Kerknieuws. .Rechtzaken. Burgerlijke Stand. ZENUWKOORTS Verkrijgbaar bil P.J.VAN DER SM AN, Drogisterijen, Drog. „de Gaper" i. SCBOLTE Jz. Broersvest 71. Fin. en Eeon. Mededeelingen. Scheepvaart. llaudelsberiehten. Beurs van Schiedam. Advertentiën. Petros Maria Joseph Aloyslas tagerwey, Habertus Antonins Seeder, beklagend, dat niemand was legmen opdagen, dien zij stemmen kon. Tot, groote hilariteit van de nabijzijnden had ze een paar malen dui delijk hoorbaar „volk geroepen. Opgravingen in Ravensbosch, Op het einde dezer maand komt dr. Holwerda uit Leiden, vergezeld van assistenten gedurende een paar weken opgravingen doen in Ravens bosch (Hulsberg) Ook dr. Goossens, oud-lee aar te Rolduc, archivaris te Maastricht, zal aanwezig zijn. Te Voerendaal en Heerlen zullen eveneens opgravingen geschieden. Zware 1 a d i n g. Te Enkhuizen is Don derdag door den storm 'n zwaren Iepenboom in de stadsgracht gestort, waar juist een diepgelade aardappelschuit passeerde. De schipper zag het gevaar aankomen en sprong in het water. De schuit werd door den neerploffenden stam onder water geslagen. Ongelukken. Gistermiddag is van een in de Lekhaven te Rotterdam liggend lichter- achip een kind te water gevallen en verdronken. Gistermorgen heeft bij een militaire oe fening van een compagnie van het8eregiment in fanterie, op het land-goed Warnsborn te Ernhem een ernstig ongeluk plaats gehad. Terwijl de troep in rutt was, leunde de milicien-soldaat. K. uit Wageningen, op zijn geweer, waarop de bajonet nog bevestigd was. Op een oogenblik, (lat een paar hollende paarden voorbijvlogen, schrok K. zoodanig, dat hij struikelde en in een greppel viel. De bajonet drong hem in de borst. Hij werd per auto naar het militair hospitaal vervoerd,doch overleed tijdens den rit tengevolge van bloedverlies. Treinramp. Gistermorgen heeft in het station van Paredex nabij Valencia een bot sing plaats gehad tusschen een sneltrein, ko mende uit Galicië en een posttrein uit Asturië. De twee treinen zijn geheel vernield.Uit de versplin terde wagens heeft, men 12 lijken te voorschijn gehaald. Het aantal gewonden is zeer aanzien lijk, doch nog niet geheel vastgesteld. Omtrent het spoorwegongeluk, dat nabijValen- cia heeft plaats gevonden, kan nog worden ge meld, dat de ramp is toe te schrijven aan de na latigheid van den machinist van den posttrein die door een onveilig signaal was heengereden. De machinist en de stoker werden beide gedood en alle wagons van den posttrein werden verbrij- zels. Het aantal dooden is nog niet geheel vastgesteld. Onder de dooden bevindt zich een Benator, een Spaansch Kamerlid, een rechter, een moeder met haar drie dochters, alsmede een moeder die met haar vijf kinderen re:sde. Van de- ate laatste familie brachten de vader en het jong ste kind er het leven af. Ook de machinist van den sneltrein werd gedood. Beide treinen reden in volle vaart tegen elkander. Vliegtocht om de wereld. Majoor Blake en zijn metgezellen, die trachten om de wereld te vliegen, zijn gisteren van Egypte naar Bagdad vertrokken, waarbij zij onderweg te Ziza nabij Amman in Transjordania landden. Vanaf Ziza werden zij begeleid door een ge wapend militair vliegtuig. Laatstgenoemd vlieg tuig hield hen in verbinding met Cairo, zoodat bij een noodlanding in de woestijn, onmiddellijk hulp zou kunnen worden gezonden. (V. D.) Benzine-depot uitgebrand. In een benzine-depot in het zuid-oosten van Londen ontstond gister brand. Eenige honderden arbei ders, die daar werkzaam waren, wisten nog tijdig te ontkomen, doch een hunner liep ernstige brand wonden op. Het benedengebouw bevatte dui zenden vaten benzine die voor en na met he vige knallen sprongen en aan den brand een zeer ernstig karakter gaven. Het geheele ge bouw dat uit drie verdiepingen bestond, werd door het vuur verwoest. De brandweer kon niet anders doen dan de naburige gebouwen beschermen. Het vliegongeluk in Ned. Indië. Zondagmorgen 9 Juli heeft de begrafenis van de twee journalisten, Borst en Gerritsen, en van den vlieger Hussni onder groote belangstelling plaats gehad. De plaatselijke autoriteiten, journalisten, de adjudant van den landvoogd en talrijke cor poraties en belangstellenden waren in onafzien- baren stoet bij de lijkbaren van de twee journa listen aanwezig. Collega's spraken gevoelvolle woorden, evenals de burgemeester van Batavia, mr. Meyroos. De bloemenhulde was overstelpend. De vlieger Hussni werd opMohammedaansche wijze ter aarde besteld. De toestand van den heer van Huut is zeer gunstig, zijn zenuwgestel is alleen geschokt. Ontploffing. Een zeer zware ont ploffing heeft gistermiddag plaats gehad aan de Elbe-monding bij Cuxhaven. Alle telefoon- en telegraafverbindingen met Hamburg zijn gestoord, zoodat bijzonderheden op het oogen blik nog niet te krijgen zijn Ook het spoor wegverkeer naar Cuxhaven is gestremd, waar uit valt aan te nemen, dat de spoorlijn is be schadigd. De Overpostdirector te Hamburg deelt mede, dat het depot voor zeemijnen te Groden bij Cuxhaven in de lucht gevlogen is. In de stad Cuchaven zijn alle vensterruiten vernield. De vuurtorens moesten gedoofd wor den. Tot ver in den omtrek is een groote vuur gloed uit de richting Cuxhaven zichtbaar, Berichten van loodsen uit Brunsbiittel zeggen, dat bij het voorbijvaren van Guxhafen ver schillende zware explosies werden waargeno men. De marine-commandantur van Guxhafen heeft de bewoners der sad en aangrenzende plaatsen bevel gegeven om hun woningen te ontruimen, Jaar gevaar bestaat voor verdere ontploffingen. Dit bevel schijnt later te zijn in getrokken. Liet aantal dooden en gewonden bij de ont ploffing in het mijnendepot te Groden wordt, op 30 geraamd. Toen de explosie plaats had waren ongeveer 200 arbeiders in het depot. in Guxhafen werden verschillende personen door den luchtdruk cn door glasscherven gewond. De technische noodhulp is op de plaats des onheils aangekomen. Brand in een m unit'iefrbriek. In de munitiefabrieken te SuluLwine bij Kolomna is een geweldige brand uitgebroken. Een kruit magazijn en een marine-depot zijn daarbij in de lucht gevlogen. Uit Moskou is versterking gezonden, om de brand te helpen blusschen. De verliezen zijn enorm. In .Sovjet-kringen veronderstelt men dat de arbeiders zelf de hand hebben gehad in dezen brand. Er heerscht n.l. groote opwinding onder het personeel, dat sinds geruimen tijd geen loon heeft ontvangen. Ook speelt het proces tegen de sociaal-revolutionnairen een rol. Bloedzuigers of geldwolven. Eenigen tijd geleden kwam een boertje in een dorpsapotheek in Pommeren en vroeg om een paar bloedzuigers.De apotheker had ze niet voor handen en zeide, bij wijze van aardigheid, tot den boer, dat hij maar naar het belastingkantoor moest gaan, daar waren genoeg bloedzuigers te vinden. Toen het boertje met zijn vraag aan dit kantoor kwam, was men niets daarover ge sticht en dreigde men hem de deur uit te gooien. Het boertje beriep zich toen op zijn zegsman. Als gevolg daarvan werd een klacht wegens beleediging van ambtenaren tegen de apotheker ingediend, en deze zag zich veroordeeld tot een boete van 200 mark en de kosten. De Pharmazeutische Zeitung, die dit bericht aan een plaatselijk blad ontleent, maakt de opmerking, dat de ambtenaren van een rijksbe lastingkantoor der vrijeDuitscheRepubliek eenig meerder onderscheidingsvermogen voor onschul dige grappen mochten bezitten. !CT. en is altijd voorzien van den naam A.MI Jtl HARDT mei tandleekemng DE BOEKDRUKKERSSTAKING. BERLIJN, 12 Juli. (draadloos) In gevolge beëindiging der boekdrukkersstaking, zullen de Berlijnsche bladen vandaag weder verschijnen De stakingsdagen worden niet betaald. INVOER VAN HOUT. BERLIJN 12 Juli. (draadloos). De regeering heeft vanaf 10 Juli ook de invoer van timmer hout en zaaghout toegestaan. VERKIEZINGEN IN FINLAND. HELSINGFORS, 12 Juli. (draadloos) Aan gaande de verkiezingen voor den Rijksdag wordt bericht, dat er een verschuiving naar rechts heelt plaats gehad, voor de conservatieven werden tot nu toe 120.000 stemmen geteld voor de progessiste 52000, de sociaal-democraten 156,000 en de communisten 85.000. In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze, eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij Weerbericht. VerwachtingMeest zwakke, veranderlijke wind, licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer, warmer. Een jubileum. Men meldt ons heden 1 Augustus zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer H. J. de Groot inspecteur-generaal van het Nijverheids onderwijs zijn ambtelijke loop baan bij dat onderwijs begon, het bestuur der vereeniging van directies van Nijverheidsscho len, heelt in zijn vergadering van 4 Mei 1.1. be sloten dien dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan, en daartoe samenwerking zien te krijgen met andere vereenigjngen op het gebied van Nijverheidsonderwijs. Corps diplomatique. Het is thans zeker dat de onlangs te Ber lijn overleden heer Carlin als Zwitsersch gezant bij ons Hof zal worden opgevolgd door den heer de Pury laatstelijk gezant te Buenos Aires. De nieuwe pauselijke gezant. Monseigneur Orsenigo, de nieuw benoemde pauselijke internunt'us, heeft gister zijn op wachting gemaakt bij den Munster van Bui- tenlandsche Zaken, Jhr. Mr. van Karnebeek. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 11 Juli. 12 Juli. Londen11.47»/2 /ll. 57»/, Berlijn - 0.53»/, - 0.571/, Parijs- 20.87»/, 21.— België™- 19.97»; 2 - 20.11 Zwitserland- 49.40 - 49.62»/, Weenen - 0.10- 0.10 Kopenhagen- 55.55 - 55.55 Stockholm .- - 65.80 - 66 75 Kristiania - 42 55 - 42.50 Amerika - 2.58»/, - 2.585/, WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. Londen Parijs Brussel New-York. Berlijn Italië Zwitserland Praag Stockholm Kopenhagen Christiania Weenen... Boedapest Madrid 11 Juli. 11.47»/, - 20.92»/, - 20.— - 2.58»/, - 0.54»/, 12 Juli. 11.47»/, -21.10 - 20.15 - 2.58V, - 0.58»/, -49.47»/, -49.60 66.90 52.65 42.65 0.10»/, - 66.80 - 55.45 - 42.50 - 0.10»/, DE MARKEN-KWESTIE. BRUSSEL, 12 Juli. (draadloos) De vertegen woordiger der Duitsche regeering die met de Belgische onderhandelingen heeft gevoerd, over de inwisseling van de in België achtergebleven marken, heeft aan zijn regeering een ontwerp overeenkomst voorgelegd. De Duitsche regeering heeft dit ontwerp beantwoord met een tegenvoor stel dat de Belgische regeering onaannemelijk acht. De onderhandelingen zijn daarom verbro ken en de minister-president heeft bevel gegeven tot onteigening der inbeslag genomen Duitsche eigendommen. LUCHTVAART. PARIJS, 12 Juli. (draadloos) Poincaré heeft de internationale commissie voor de luchtvaart geïnstalleerd Een tiental landen zijn in deze commissie vertegenwoordigd. TERUG UIT SILEZIE. PARIJS, 12 Juli. (draadloos) Generaal Lerond, chef van de intergeallieerde commissie in Opper- Silezië is gisteravond te Parijs teruggekeerd. De werkzaamheden der commissie zijn geëindigd. DE MOORDENAARS GEVAT. BERLIJN, 12 Juli. (draadloos) Volgens een mededeeling van de Berlijnsche Kriminal-Po- lizei zijn de beide nog voortvluchtige moorde naars van Minister Rathenau te Wismar, in de omgeving van Gardeleben, gearresteerd en naar Berlijn overgebracht. Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft, volgens de „Leidsche Gt." als opvolger van den Weleerw. heer pastoor Hafkenscheid benoemd tot pastoor der St. Petrus-parochie te Leiden, den Weleerw. heer Th. M. Beukers, rector van het Ziekenhuis St. Joannes de Deo te 's-Graven- hage. Pauselijk Liefdewerk. Z. Em. de Kardinaal Prefect der Congregatie der Propaganda Fide heeft op aanbeveling van Z.D.H. den Bisschop van blaarlem be noemd tot Nationaal Directeur voor Nederland van het Pauselijk Liefdewerk van den H. Petrus tot opleiding eener inlandsche geestelijkheid in de Missiegebieden, als opvolger van Z.D.H. Mgr. Dr. Jan Olav Smit, den weleerw. heer J'h. M. P. Bekkers, rector te Voorschoten (Huize Bijdorp). Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft aange wezen tot Diocesaan Directeur van het zelfde liefdewerk voor het diocees Haarlem den wel eerw. heer P. de Wolf, rector te Haarlem (H. Joannes de Deo). De rechtbank te Rotterdam heeft gisteren veroordeeld D. v.D., 35 jaar, koopman te Schiedam, wegens eenvoudige beleediging van een ambtenaar, tot 10 boete, subs 5 dagen hech tenis. Geboren' Juli 10. Liduina Johanna Mari® d.v. L. L. J. M. Melchers en J. H. M. Kieipool, Nassaustraat. Hermanus z.v. H. Grpeneveld en H. J. Kers, St. Anna Zusterstraat. Arend z.v. T. Meerhof en M. W. Stip, Zalmstraal. Maria Jacoba d.v. L. J. Vrijdag en G. J. van Paassen, Anthonie Muysstraat. 11 Johanna Antonia d.v. G. Vermeer en P. blart og, van Leeuwenhoeek straat. Overleden: Juli 11. Een levenloos kind van B.W. Boom en J.Meydam.Bominelschcstraat Zenuwhoofdpijn, Zenuw in de tanden en hoofd bastrijd men met FRECO's ZENUWHOOPD- PIJNPOEDERS het best, per koker 25 stuks f 1.70, per poeder 8 cent. 6447 7 Hoogstraat 115, Schiedam en V hardingen. Verzekeringsbank „Kosmos." Tot aanvulling van de mededeeling in de St.- Crt., dat de yoorloopige uilkeeringen van Kosmos tot 70 pCt. kunnen worden verhoogd, diene het volgende De lijf rentetrekkers ontvangen tegelijk met de eerstvolgende lijfrente, die 70 pCt. zal bedragen, hetgeen zij te voren minder dan 70 pCt. hebben ontvangen. Aan hen, die deze verhooging van 10 pCt. reeds vóór de volgenden verschijndag van een rentetermijn wenschen te ontvangen, zal het bedrag op aanvraag worden toegezonden. Aan hen, die van een bij leven of bij overlij den opeischbaaf geworden kapitaal 60 pet. hebben ontvangen, zal de tweede voorloopige uitkeering van 10 pCt. worden toegezonden, wanneer zij met gelijktijdige inzending van de polis het verlangen daartoe te kennen geven. Wordt geen aanvraag tot dadelijke uitkeering ontvangen, dan wordt aangenomen, dat de rechthebbende geen verdere uitkeering verlangt, vóórdat de definitieve regeling door de recht bank haar beslag zal hebben gekregen. B. A. J. WITTKAMPF, MOUT W UN JENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas cn por maat en op kruiken en flesscli n voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Hoog water te Hoek ran Holland. 12 Juli v.m. 5.12, n.m. 5.38. 13 Juli v.m. 5.46, n.m. 6.13. 14 Juli v.m. 6 20, n.m. 6.49. 15 Juli v.m. 6.57, n.m. 7.27. 16 Juli v.m. 7.38, n.m. 8.07. 17 Juli v.m. 8 25, n.m. 8.55. 18 Juli v.m. 9.22, n.m. 9.54. 19 Juli v.m. 10.31, n.m. 10.06. 20 Jul v.m. 11.45, n.m. 12.15. SCHIEDAM, 12 Juli. Aangekomen s.s. „Sul tan van Langkat", met traan van Tafelbaai en Kaapstad voor N.V. Schieveem alhier. SCHIEDAM, 12 Juli s.s. „Lagerock", ledig naa, Rotterdam. MIDDLESBRO ON TEES, 12 Juli. Vertrok ken Japansch s.s. „Hakone" Maru groot. 18500 tons met restant lading olie van Kobe naar Schie dam. Moutwijn. SCHIEDAM, 12 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 11.—. Namens de commissie voor de notueriag. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 12 Juli. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.80 per ketel. ROTTERDAM, 11 Juli. Op de Botermarkt, werd heden aangevoerd 7 '8 vn. Prijzen 2.40, per K.G. Eierveiling Delftscho Straal. Aanvoèt 225,000 stuks. Kip- 5.258.70, eend- 6.757.20. N.V. Rotterdamsche Gons.-veiling Weena- plein. Aanvoer 337,ooo st. eieren. Prijs kippen eieren 68.25, kleine dito f 56, eenden eieren 77.15, kalkoeneieren 12.50. Tot mijn diepe droefheid overleed heden plotseling voorzien van de 14.11. Sa cramenten der Stervenden, mijn hartelijk geliefde echt genoot in den ouderdom van vier en zestig jaar. 6515 15 Wed. P. M. J. A. LAGER- WE YWITTK AM PF. Schiedam, 11 Juli T922. Tot onze diepe droefheid overleed heden plotseling voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, onze hartelijk geliefde Zwager en Oom in den ouderdom van vieren zestig jaar. 6516 16 FAMILIE WITTKAMPF. Schiedam, 11 Juli 1922. Hiermede brengen wij ter kennis dat door een nood lottig ongeval is overleden onze beminde Broeder, Schoonbroeder, Oom en Neef in den ouderdom van 21 jaar. 6513 17 Uit aller naam Familie MEEDER. Schiedam, 12 Juli 1922. Buitenhavenweg 122'.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3