Ongelukken. Gistermiddag werd het vier jarig dochtertje van den arbeider Gielis te Oss daar het tusschcn de kettingen van de neerge laten, op afstand bediende afsluitboomen, bij wachtpost 37 doorkroop, door den juist aan komenden sneltrein No 150. uit Nijmegen ge grepen en een tiental meters meegesleurd. De kleine, welke uiterlijk slechts ontvellingen toonde was direct dood. Het treinpersoneel schijnt niets bemerkt te hebben, daar de trein doorreed Een jonger zusje, dat er ook thans weder bij was, overkwam vorig iaar eenzelfde geval, doch bleef toen, doordat het tusschen de spoorstaven viel, ongedeerd. Het lijk van den sedert eenige maanden ver misten pensionhouder G. v.d. B., te Barneveld, is thans te Oosterbeek uit den Rijn opgehaald. Te Egmond aan Zee is eergisteren een 6-jarig jongetje onder een wagen geraakt en gedood. Branden: Eergisternacht is te Emmer Compascuum de groote behuizing, waarin ge vestigd een winkel-, café en bakkerij, in eigendom toebehoorend aan A.W. en bewoond door A.N. J.W. H. B. en J.YV. tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon zeer weinig worden gered. Huis en inboedel van J.W. waren verzekerd, van de overige personen was niets verzekerd. Oorzaak van den brand is onbekend. Hedennacht ontstond te Zandvoort brand in een onbewoond perceel dat voor eenige jaren gebouwd is aan het Stationsplein. Het gebouw, dat niet aan zijn bestemming als hotel voldeed stond nog steeds leeg, de eigenaars hadden het benedengedeelte als werkplaats in gebruik. In de werkplaats is om half twee brand ont dekt. Het vuur was ontstaan in het hooi van een groote verzameling pakkisten, daar opgestapeld. Doordat de politiespuit en daarna ook de Zandvoortsche brandweer spoedig ter plaatse waren, bleef het vuur tot de beneden verdieping beperkt. De oorzaak is nog onbekend. Gebouw en werk plaatsinventaris waren verzekerd. De politie stelt een nader onderzoek in. Dit is binnen korten tijd de vijfde brand, die door de politie in den aanvang is gestuit. R o o v e r s. Nabij Nieuwenhagen is Zater dagmiddag een kantoorbediende van den aan nemer Vreuls, mej. D., die met het weekloon van de arbeiders van de bank kwam, door een tweetal onbekende personen, vermoedelijk Duit- schers, aangehouden haar werd het geld circa 3000, afhandig gemaakt. De marechaussee werd onmiddellijk verwit tigd. Naar het bleek, hebben de beide personen zich naar Duitschland begeven. Vermoed wordt, dat het vroegere arbeiders van den aannemer zijn. Inbraak. Zaterdagnacht heeft de politie te Almelo twee inbrekers, die hadden ingebroken in een villa van den heer Tilanus, op heeterdaad betrapt. De een was buiten aan het inpakken van het tafelzilver,toen hij door de politieverrast werd, de ander kwam een poos later beladen uit de villa en werd toen ook gearresteerd. Beiden zijn Duitschers. Kerkdieven. Zondagnacht is ingebroken in de R.K. kerk aan de Hoflaan te Arnhem. De offerbussen zijn geledigd een poging om het tabernakel open te breken is mislukt. Vermoede lijk heef' de dader zich Zondagavond laien in- s luiten. De Haagsche jongeheerenbende. De vernielers in een in aanbouw zijnde villa te Scheveningen, die nog steeds in het Huis van Be waring zijn opgesloten, blijken op de onlangs te Scheveningen gehouden Automobil-tentoon- stelling onderscheidene voorwerpen te hebben ontvreemd. Een 5-tal metalen beeldjes ter waarde van 100, een auto-stofbril en een motorpantalon zijn in beslag genomen, evenals een zilveren arm bandhorloge, dat één van hen ontvreemd had van den heer H., Frederik Hendriklaan. Ernstig vliegongeluk. Een vlieg tuig van den dienst StraatsburgParijs, dat om 5 voor vieren gistermiddag Straatsburg had verlaten, is nabij Zabern neergestort, doordien het afgleed. De bestuurder en vier passagiers werden ge dood. Omtrent het vliegongeluk kan nog nader worden medegedeeld, dat bewezen is ^lat het ongeluk te wijten is geweest aan het buitengewoo slechte weder Het vliegtuig had te kampen gehad met hevige rukwinden, vooral ter hoogte van Zabern, waar het zeei te lijden had van een storm die op het oogenblik boven de Vogezen nog voortduurt. De vliegmachine viel in de nabijheid van Niederbarr op den top van het Heuveltje van Ushbarr neer. Spborw egongeluk. Nader wordt ge meld omtrent het spoorwegongeluk, dat in Roemenie heeft plaats gevonden door het in storten van een spoorwegbrug, dat deze hou ten -brug over de rivier Prahova tijdelijk in gebruik was genomen ter vervanging van de •n de lucht gevlogen ijzeren spoorwegbrug. Deze houten brug was onder het gewicht van den trein bezweken. De brug was gelukkig niet lang', zooalt alleen de beide locomotieven, het postrijtuig en twee personen rijtuigen in de Hvier stortten. Het overige deel van den trein bleef op de spoorbaan staan, waaronder ook de slaapwagen. Tot dusverre zijn er twee dooden en twintig gewonden. De Vliegtocht in de Wereld. Majoor Blakë'erfzijn metgezellen zijn uit Bagdad te Basra aangekomen en daar geestdriftig ont vangen. Zij dachten'"'gister naar Bunsjir aan de Vegische Golf en Vervolgens naar Bundar Abbas te gaan. Déraillement. Volgens de bladen, is het déraillement van den sneltrein Weenen Rome aan een misdadigen aanslag te wijten wel ke ten doel had, dten trein ie plunderen. Overstroomingen. Op de grens van Moravie en Bohemen heeft een zwaar onweder gewoed, dat met veel hagelslag vergéfceld'ging. Door het plotseling stijgen van de rivieren werd een gedeelte der streek overstroomd, waardoor tal van menschehlevens verloren gingen. In vele plaatsen in den omtrek is de oogst geheel vernietigd. Voor Rusland. Hoover heeft aan Har ding een rapport aangeboden over het werk der Amerikaanschc commissie voor hulpbetoon aan Rusland. Daaruit blijkt, dat tot 1 Juli voor dat doel o9.500.000 zijn bestemd. Dit beteekent 150 scheepsladingen aan voedsel en geneesmiddelen. Hoover zegt, dat de oogstvooruitzichten in Rusland uitstekend zijn. De Quest, het expeditieschip van wijlen Shackleton, is uit Simonsstad (Kaapkolonie) over Rio de Janeiro naar Engeland vertrokken. De Mount Everest Expeditie. L it nadere berichten blijkt dat generaal Bruce de leider van de expeditie naar den Mount Eve rest op 11 Juli zijn laatste poging tot bereiking van den top heeft gewaagd. De tocht begon op 3 Juni en op 5 Juni was men halverwege den Noordelijken kam gekomen. Het gezelschap van zes leden-van de expeditie en 14 dragers werd tenslotte door een lawine overvallen. Zeven dra gers kwamen om. De overblijvenden mochten zich gelukkig prijzen, dat zij ontkwamen. De expeditie is daarna opgegeven. Botsing. Gistermorgen is bij Namen de sneltrein BazelOstende in botsing gekomen met een goederentrein. Deze laatste werd zwaar beschadigd. Ook verscheidene rijtuigen van den sneltrein werden zeer'gehavend. Een dame werd ernstig gewond. Verschillende andere passagiers liepen lichte kneuzingen op. De materieele schade is zeer groot. („Msb.") Hittegolf. De „Times" verneemt uit Genéve, dat in de Alpen zulk een hittegolf heerscht, dat op 2000 M. hoogte de temperatuur Donderdagmorgen om 7 uur 73 gr. F. bedroeg. De gletschers smelten ongewoon snel, en de berg beklimmers moeten maken, dat ze zoo gauw mogelijk van de hooge toppen omlaag komen, willen ze niet het slachtoffer worden van berg- stortingen. De gletschermeren boven 2500 M., die begin Juli gewoonlijk nog met ijs bedekt zijn, hebben in de laatste twee dazn hun ijskorst verloren. Telegrammen, HET EINDE DE II HAAGSCHE CONFERENTIE. DEN HAAG, 18 Juli. (draadloos) De Russische delegatie heeft geen gevolg gegeven aan de uit- noodiging van den heer Patijn, heden ochtend deel te nemen aan de bijeenkomst der subcom missie voor particuliere eigendommen. In een schrijven der Russische delegatie, hedenochtend aan Mr. Patijn gezonden, wordt van dit feit meededeeling gedaan onder toevoe ging, dat de delegatie wel bereid is, deel te ne men aan een bijeenkomst met de voorzitters der subcommissies of aan de plenairezitting der con ferentie. HET EINDE DER MOORDENAARS. BERLIJN, 18 Juli (draadloos) Naar gemeld wordt, zijn de twee verdachten van den moord op Rathenau door beambten van de Kriminal- politie gister te Halle gevonden. Voor dat de politie echter hen kon arrestee ren, pleegden ze zelfmoord. VOOR OOSTENRIJK. WEENEN, 18 Juli (draadloos) Italië heeft aan de geallieerde mogendheden voorgesteld een finantieele controle óver Oostenrijk in te stellen eerder zal OosLenrijk geen credieten krijgen. OPROER IN HET ROODE LEGER. HELS1NGFORS, 18 Juli. (draadloos) In het roode leger van Rusland is het tot ernstige onlusten gekomen, daai aan de soldaten hun soldij niet werd uitbetaald. De onlusten traden inzonder aan den dag onder de troepen in Noord- West Rusland en in de gebieden usschen Kyiew en de Poolsche grens. De voorgenomen demobi lisatie van meerdere troependeelen, kon niet worden doorgevoerd, daar de soldaten weiger den naar hun woonplaats terug te keeren, voor dat hun de achterstallige soldij was uitbetaald. In de gouvernementen van Wolagda en Riagh- La neemt de oproerige beweging een grooten omvang aan, een soldaat met name Pctrown heeft hier de leiding op zich genomen, terwijl hij door de troepen aldaar onvoorwaardelijk wordt gehoorzaamd. In de gebieden ten Noorden van Kijiew en ten Zuiden van Moskou hebben de soldaten verklaard, dat zij de macht van de Raden-regeering niet erkennen en hebben een anti-socialistitche soldatenraad gevormd. De Verbittering tegen de sowjets en de Joden is in geheel Z. en W.-Rusland aan het toenemen op meerdere plaatsen hebben reeds pogroms plaats gehad. DE LEVERINGEN IN NATl RA. PARIJS, 18 Juli. (draadloos) De Fransche regeering heeft besloten, de overeenkomsten van Wiesbaden en Berlijn in werking te doen treden. De Fransche Ambassadeur te Berlijn heeft hiervan de Duitsche Rijksregeering in kennis gesteld. Deze laatste is uitgenoodigd met ingang' van 20 dezer aangenoemde overeenkomsten uitvoering te geven waartoe ze zich bereid verklaard heeft met ingang van 30 dezer. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Matige tot, zwakken Z.W. tol N. W. wind, zwaar bewolkt, of betrokken, waar schijnlijk eenige regen of onweersbuien, zelfde temperatuur. De Cbineezenrelleljes. Uit Amsterdam meldt men ons d.d. heden Het onderzoek der politie maakt nog niet veel vorderingen, daar de gearresteerde Chineezen weigeren te spreken. De toestand der beide zwaar gewonden is nog zeer ernstig. Hoog bezoek. Men meldt ons uit Zwolle d.d. beden Twee gedelegeerden der Italiaansche delegatie ter llaagsche conferentie met name Excellentie baron Giovanni di Guira, lid van de derde orde van St. Dominicus, alsmede de heer Ferdinand Bussetti leden der niet-Russische-commissie voor de eigendommen, waren gister de gasten van het Dominicanen-klooster te Zwolle. Om ■3 uur aangekomen, bezichtigden zij kerk en kloos ter en verbleven tot 9 uur in het klooster, waar na zij de terugreis naar den Haag aanvaardden. Samenvoeging van gemeenten. Men meldt ons d.d. heden uit Haarlem De Ged. Staten hebben besloten inzake de samenvoeging van de Gooisehe gemeenten Bus- sum Naarden, Laren, Blaricum en Huizen, voor- foopig al' te zien van de vereeniging dezer 5 ge meenten, eveneens van de samenvoeging van Laren met Blaricum en van andere voorstellen in deze gedaan, en wel om de volgende reden Gedep. Staten willen eerst zien, hoe de toestand zich zal wijzigen in verband met de Nieuwe Electrische tram door het Gooi alleen zijn Ged. Staten bereid.om de samenvoeging van Naarden en Bussum goed te keuren. Stakingen te Rotterdam. Men meldt ons d.d. lieden uit Rotterdam De staking in het Rijnsleepvaartbedrijf duurt voort. De werkgevers in de Rijn-sleepvaart hebben besloten, heden mannen aan te werven, om den dienst te laten voortduren. Ook de staking onder de melkbezorgers der Koninkl.-Confederatie ruim 100 man omvattend, is nog niet geëindigd eveneens duren de stakin gen in dé Metaal industriê" nóg voöR. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 17 Juli. 18 Juli. Londen 11.47Va 11.46 Berlij n - 0.57 - 0.537, Parijs 21.29 - 21.427, België - 20.29 - 20.25 Zwitserland - 49.527, - 49.49 Weenen - 0.00'/8 - 0.0075 Kopenhagen - 55.40 - 55.45 Stockholm - 66 95 -67.— Kristiania - 42.65 - 42 55 Amerika - 2.587, - 2.577. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 17 Juli. 18 Juli. Londen f 11-467, 11.46 Parijs -21.271 2 - 21.50 Brussel -20.177, -20.30 New-York - 2.581', - 2.573/, Berlijn - 0.57 - 0.54 - Zwitserland - 49.60 - 49.477a Praag... - Stockholm - 67.25 -67.10 Kopenhagen - 55.40 - 55.50 Christiania - 42.80 - 42.80 - 0.0085 - 0.0075 Boedapest - 1 Madrid - 4 Kerknieuws. Nederlandsche priester gehuldigd. Te Cardiff is een grootsche betooging gehou den ter eere van pater Alphonsus van den Heu vel, een geboren Nederlander, bij zijn terugkeei naar zijn geboorteland. Bij de betooging waren o.m. de aartsbis schop en de burgemeester van Cardiff met tal van autoriteiten aanwezig. Pater Alphonsus is ruim vijftig jaren als missionaris in Zuid-Wales werkzaam geweest, waarvan dertig in Cardiff, het laatste als pas toor van de St. Davids-kathedraal. Vijf ja ren geleden heeft hij zijn gouden priesterfeest gevierd. Een aanzienlijk fonds was als hulde voor den scheidenden priester bijeengebracht, dat voor zijn particulier gebruik belegd zou wor den. Want bij zijn gouden priesterfeest had hij dadelijk alle eadeaux gebruikt voor afbetaling van de schuld der kerk. Naar de Missie. Gister vertrokken uit Maastricht de Eerw. broeders der Congregatie van Maria Onbevlekt Ontvangen Gerontius Mandiges uit Stratum en Siardus Beukers uit Schiedam tot voor kort werkzaam te Maastricht en Bussum, om zich te Djokjokarta aan het onderwijs te wijden. De reis.naar Indië gaat via Luik, Parijs, Lourdes, Marseille. Fin. en Econ. Mededeelingen. Discontoverlaging bij de Nederl. Rank. Met ingang van heden is dbor de directie der Nederl. Bank de rentestaml als volgt Vastgesteld wisseldisconto 4 promessedis conto 4V2 beieening van binnenlandsche effecten 4% idem buitenlandsche eifecten 4l/t% idem goederen 4 en voorschotten in rekening- courant 5%. Dit beteekent derhalve een algemeene ver laging van V2 Op 22 Juni jl. werden welis waar de rente voor beleening van binnenland sche effecten van buitenlandsche effecten en van voorschotten in rekening-courant met 1% verlaagd,doch het wisseldisconto, het promesse- disconto en de rente voor beleening van goederen bleven ongewijzigd. Rechtzak en. De Gokreepen. Voor het Kantongerecht te Breda, is behandeld de zaak tegen de N.V. Kwatta, beschuldigd van overtreding der Loterij wet, tweemaal gepleegd. De officier van Justitie te Breda, fnr. E. baron van Speijart van Woerdenhad in April een der hoófd-employé's van Kwatta hij zich gehad met vraag of de uitgave der z.g. statistiekbons straf baar zou zijn, waarop deze als zijn meening had te kennen gegeven,dat zulks wel het geval was. Inspecteur van Politic, Loves die op last van hoogerhand een onderzoek instelde, constateerde, dat de eerste uitgifte van bons een waarde had van 25 mille, de tweede die van een ton. De ambtenaar van het Kantongerecht te Breda, mr. Tilman, eischte tweemaal de maxi mum boete, nl. tweemaal 3000. De directie liet verstek gaan. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 15. Leopold Marie z.v. J. Bauwens en J. H. D. Kohschulte, Lange Haven. Jannetje d.v. II. Cr a me en J. Timmermans, Van Leeuwenhoeckstraat. Jan, z.v. M. van Ekeren en J. G. Speijer, Broersveld. - Gerhardus Remold z.v. L. Kuipers en N. van der Most HellevoetschestróatAbraham Jacobus J. Karstanje en H. Groenenboom, Nieuwsticht midden. Marinus z.v. M. Hendriks en M. M. Kooderings Clemens, Rotterdarnschendijk. 16. Maria Elisabeth d.v. L. J. Bosdijk en C. Kloos, Oude Maasstraat. Grietje d.v. M. J. den Ouden en A. Verhoef, Prinsensteeg. Arendje d.v. J. van der Zee en M. van Zwet, Maasstraat. 1/. Josephius z.v. B. P. Bosman en N. Willemstijn, Roosbeek. O v e r 1 e d e n Juli 16. Hosanna Margaretha Smith, oud 55 j. en 7 mud, echtgenoote van A. Stover, Nassaustraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek tan Holland. 18 Juli v.m. 9.22, a.m. 9.54. 19 Juli v.m. 10.31, n.m. 10.06. 20 Jul, v.m. 11.45, n.m. 12.15. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 18 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 11. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 18 Juli. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.80 per ketel. RO TLERDAM, 17 Juli. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 373 vette runderen, 428 vette kalveren, 997 schapen of lammeren, 877 varkens. Prijzen per Va kil° koeien van 35 c, tot 571/JS GO70 c., ossen van 45 c. tot 521/25565 e., stieren-van 35 c. Lot 45—5557 V2 c., kalveren van 41c. tot 60/o771 /2 c., lichte varkens voor de zouterij van 48 tot 50 c. lammeren van 22—32 per stuk.; schapen van 35 c. tot 45 c. Eieren. Zeeuwsche en Overmaasche eieren 7.259 per 100 stuks. Binnenlandsche granen. Tarwe wederom ruim aangeboden, was prijshoudend te plaatsen en verkocht van 14.25 tot 14.50 per 100 K.G. In een bijzonder geval werd meer betaald. Afwijkende 13 tot 14 per 100 K.G. Buitenlandsche granen. (Bericht van de makelaars Hagenbeek en Van der Schalk). Stemming vast. Rogge. Western N. 2 disponibel naar kwaliteit 11.75—/ 12.50. Gerst. Donau aangekomen 209, 69/70 Donau ladend/geladen 220, 48 pd. Mailing disponibel 216, idem stoomend 209, Canada gerst N. 3 id. 215. Haver. 38 pd. White Clipped disponibel 10.65 idem stoomend 10.50, Canada N. 3 disponibel 12, idem stoomend 11.60. Mais per 2000 kilo's. Amer. Mixed aangekomen 190, idem stoomend naar aankomst 187184, Laplala disponibel 199, idem stoomend 196, Galfore disponibel 192, idem aangekomen 189, witte Natal disponibel 195, gele idem disponibel 190. In publieke veiling werden heden verkocht Amerik. Mixed Mais B/S. van 174.50—170161 Laplala gezond oude oogst ƒ179—178 plus 1 pet veilingskosten. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Westl. zand 2.50—3, dito klei ƒ2.40— 2.75, poters 1.601.90 per kin. Tamelijk aan voer redelijk vraag. .t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3