Adriot3. L'Estudiantina Valse de Waldteu- fel 4. Allegro uit de 98e Symphonie van Haijdn. 5. Trois Scene du Carnaval, Marscli aux Flam- buux, Sam. Vlessing 6. Fantasie Roinantique, P. N. Labale 7. Lustrum Marscli, J. C. M. Fellzer. No. 1. Verplichte Marscli in de Marscli wedstrijd le afd. No. 2. en 4 Verplichte nummers van het Nationale Federatief Muziekconcours te Zeist op 16 Aug. a.s. in de afd.Uitmuntendheid Harmo nie. Het publiek wordt dringend verzocht mede te Willen werken de stilte te bevorderen vooral tij dens de uitvoering en anderen niet hinderlijk te zijn door heen en weer geloop om de Tent. Deze Uitvoering geldt voor het Muziekgezel schap tevens als slotrepetitie voor mededinging aan het Concours te Zeist. In den Ilaag slaagde v o o exa men hoofdacte, o.m. de heer Maassen, alhier. UIT VLA ATI DING EN. B. en W. van Vlaai-dingen hebben aan Ged. Staten van Zuid-Holland bericht, dat zij voor nemens zijn met ingang van 1 Januari 1923 de Huurcommissie daar ter plaatse op te heffen. De woningnood is echter nog geenzins geweken. UIT ROTTERDAM. De alcöofwoning Naar het Centr. verneemt, zijn bij het Rotter- damsche gementebestuur opnieuw plannen in behandeling voor den bouw van alcoofwoningert. Een Rotterdamsche bouwer zou hiertoe plannen hebben ingediend, die den bouw van die woningen zonder geldelijken steun mogelijk maken. Geiuengd Nieuw». Gedenkschriften. Bij de firma van Holkema en Warendorf, te Amsterdam, zal dit jaar verschijnen een Nederlandsche bewerking van de gedenkschriften van den keizer van Duitscliland. Dit werk zal tegelijkertijd ver schijnen in alle landen Duitscliland, Frankrijk Engeland, Amerika, Italië, enz. In een wederzijdsch contract is de overeen komst getroffen, dat de verkoopsprijs in alle landen, ongeacht de valuta-verschillen, dezelfde is, zoodat de verkoopsprijs van de Duitsche, Amerika ansche uitgaven enz. in Nederland dezelfde is als die der Nederlandsche. Verdronken. Bij het baden zijn nabij Spiekeroog de 11-jarige R. Finlc en de 12-jarige Steph. Hink, twee kinderen uit één gezin, ver dronken. „Duymaer van Twist." Uit Welte vreden meldt men dat definitief is besloten, dat de „Duymaer van Twist" niet zal worden gere pareerd. Het schip zal worden gesloopt en voor afbraak verkocht. Geheime branderij. In het gebouw De Leeuw te Weesp is een volledige geheime branderij ontdekt. De politie heeft een en ander in beslag genomen. Men gelooft, dat het zaakje gedreven werd door Amsterdammers en er ook personen uit Haarlem en Weesp bij betrokken Waren. Uit de mijnstreek. Een mijnwerker te Kerkrade, in socialistische kringen goed bekend, vierde krank, zooals de geeikte term onder de mijnwerkers luidt. Hij was ziek en mocht dus geen ander werk verrichten. Toch bad hij er een centje bijverdiend als kelner. Dit was een mijnopzichter ter oore gekomen, die dit, naar de mijnwerker meende, had verteld, zoodat hij werd ontslagen. Het toeval wilde, dat beiden elkaar ontmoetten.Er ontstond een vecht partij, waarbij de-opzichter flink werd mishanded Deze deed aangifte bij de politie en deed het voorkomen of de mishandeling op Nederlandsch gebied had plaats gevinden en dat de mijn- Werker ook het rijwiel had meegenomen. Uit het onderzoek bleek, dat de mishandeling op Duitsch gebied plaats vond, en dat van diefstal van het rijwiel geen sprake was. Thans zijn beiden ge presteerd de mijnwerker wegens mishandeling de mijnopzichter wegens het doen van een val- sehe aangifte. Onbeschaamd. Voor een begrafenis naar de begraafplaats Te Vraag bij Amsterdam was, zQo meldt men aan het „N. v. d. D.," om finan- eieele redenen met den aannemer gecontrac teerd 8 dragers in plaats van 12. Toen het lijk "u gistermorgen in de lijkkoets geplaatst was en baen zou wegrijden, werd opeens een volgkoets geopend en meldden zich twee leden van het be stuur der Dragersvereeniging aan, met de mede- deeling, dat de dragers zouden staken, wanneer er niet eerst nog 4 man bij genomen waren, die, z°o zeiden zij, ook reeds aanwezig waren. Er Schoot niets anders over dan toe te stemmen do droevige plechtigheid kon toen doorgaan. De moordende motor. Vrijdagavond r°ed de heer J. Giezeinan, bleeker, te Loosduinen, ^et zijn nieuwe motorfiets nog even naar Sche- veningen. Daar de jongeman nog maar een week Zlch aan het oefenen was, raakte hij in de Nieu we Parklaan bij de Wagenaarbrug in de drukte 'ot beheer over zijn machine kwijt, zoodat hij in v°lle vaart met zijn zwaren Giolath tegen een Paal reed. De motor werd vernield en de jonge man sloeg tegen den grond. Toen zijn neef, die 'eni met een andere motorfiets volgde, hem wilde °Pöemen, bleek hij reeds overleden te zijn. He- enmiddag is het lijk thuis gebracht. Ongel uk ken. Een kind van den arbeider te Appingedam is gisteren in een emmer met kokend water gevallen eri spoedig daarna over leden. De 68-jarige R. v. d. M. te Oosterbierum is bij het waterputten in een regenbak gevallen en verdronken. Te Zaandam kwam gisterenmiddag de heer J. Henneveld, opzichter bij de artillerie- inrichtingen toen hij van de Stationsstraat de Westzijde wilde inrijden, in botsing met een van den tegenovergestelden kant komende auto mobiel met het gevolg dat de heer H. door den schok van zijn motor viel en zich zoodanig ver wondde, dat hij per brancard naar de gemeen Lelijke kliniek moest worden vervoerd. Zwendel bij een Italiaans he bank. Aan de B nk van Napels, een der drie circulatiebanken in Italië, hebben aldus wordt aan de „Daily Telegraph" gemeld, onregelma tigheden van uitgebreiden aard plaats gehad. Einde Juni moet daar een bedrag van 2.250,000 lite in handen zijn gekomen van onbevoegden, die gebruik hadden gemaakt van vervalsehte kasaan wij zingen. In verband daarmee zijn de particuliere bankier Fedolino en de plaatsver vangende kassier-generaal der Bank van Na pels, Marinelli, gearresteerd. Fedolino presen teerde op 30 Juni vijf kasaanwijzingen van het filiaal te Livorno aan het hoofdkantoor te Na pels en, daar hij een bekende klant was, aar zelde de kassier niet om uit te betalen. De bedragen ieder der aanwijzingen luidde op 450.000 lire werden echter zoo groot gevon den, dat de kassier zich tot den chef wendde, genoemden Marinelli. Deze kende den bankier persoonlijk en maakte dan ook geen bezwaar zich voor hem garant te stellen. Later werd evenwel ontdekt, dat elk der orders had geluid op 450 ire, welke getal door toevoeging van nul len op 450.000 was gebracht. Vermoedelijk zoowel Fedolino als Marinelli zijn te goeder trouw, maar niettemin werden beide, in afwachting van nader onderzoek, in verzekerde bewaring gesteld. Een kostbaar juweel. De „Indépen- dance Beige" meldt, dat de douanen te Arlon aan het postkantoor aldaar een juweel van on schatbare waarde hebben aangehouden, waarvan de verzending een inbreuk op de douane-wetten vormde. Het was een schitterende peervormige smaragd, 4 c.m. lang en 21/3 c.m. breed, op ouderwetsche wijze geslepen, en omgeven door 20 briljanten, in oud zilver gemonteerd. Boven dit juweel, die als hanger is gemonteerd, is een briljant van 5 bij 8 m.m. Het juweel zou afkomstig zijn van de familie Romanof en andere groote Russische families. Dit punt is overigens vastgesteld door het par ket, dat een onderzoek heeft ingesteld. De be schrijving van dit juweel is naar alle hoofdsteden van Europa gezonden. Het was door de afzenders bij de douanen aangegeven voor 180.00 frank. Motorboot vergaan. De motorboot Gaarden van de firma Krupp is Zaterdag bij Gjedsseriff in de Oostzee ten gevolge van een hevigen storm vergaan. De kapitein en 8 man kwam in de golven om.Dé andere manschappen waren erin geslaagd, over boord te springen en zich aan de drijvende reddingsboot vast te slampen. 's Avonds werden de schipbreukelingen door een Zweedsche stoomboot ontdekt, die hen naar Sasnitz bracht. De ontploffing op de A d r i a- t i c." Nadere berichten over de ontploffing aan boord van de „Adriatic" melden, dat er 5 man gedood en 4 gewond zijn. Er zijn geen passagiers gewond. De ontploffing is blijkbaar het gevolg van zelfontbranding in de bunkers. Het schip vaart thans weer met volle vaart. De passagiers verklaren, dat de ontploffing als een donderslag klonk. Allen kwamen op dek, maar er hlcef een bewonderenswaardige kamte heerschen. Boschhranden. Naar de Times corres pondent te Parijs meldt, zijn in de Midi inden loop van dit jaar door boschbranden groote ver woestingen aangericht. In de laatste twee maan den is er bijna geen dag voorbij gegaan, of min stens twintig en vaak een paar bonder H.A. bosch werden door brand verwoest. De Duitsche posttarieven. We gens de hooge kosten, die de exploitatie der poste rijen met zich meebrengt wordt thans gewerkt aan nieuwe posttarieven, welke 50 hooger zijn dan de tot dusver geldende. Zware boschbranden in Algiers Sedert zes dagen vernield een brand de bosschen in de streek tusschen Bone en de grens van Tunes. Er zijn reeds 20.000 H.A. verwoest. De brand wordt aan kwaadwilligheid toegeschreven. Ontploffing. In de haven van New York is na een ontploffing een sleepboot omgeslagen. ,Twee personen werden bij de ontploffing ge dood. Een hevig onwweer heeft in Bronswijk veel schade veroorzaakt. Talrijke houten huizen en schuren zijn verwoest. De telefoon en tele- graafleidingen zijn gestoord. In sommige streken heeft de graanoogst veel geleden. Telegrammen, RUSLAND. RIGA, 14 Aug. (draadloos) De opperste re- volutionnaire rechtbank zal zich binnenkort weer met een groot proces tegen sociaal-revolu tionairen bezig houden. STAKING. BERLIJN, 14 Aug. (draadloos) In het dis trict Ober-Barnim is een groote landarbeiders Staking uitgebroken. Hierbij zijn dertig bedrijven betrokken, met een akker-oppervlakte van 5000 hectaren. Van hieruit worden aan Berlijn dage lijks 15.000 liter melk geleverd. ESPERANTO-CONGRES TE HELSINGFORS. Men schrijft ons uit Helsingfors Den 9en Aug. werd in het Nationaal Finsche theater te Hel singfors het 14e intern, esperanto-congres ge opend. Het congres telt ongeveer duizend deelnemers van meer dan dertig verschillende nationaliteiten, waaronder een 15 tal Nederlandeis. Voor Nederland sprak ingenieur Isbrücker als vertegenwoordiger van den minister van On derwijs. BINNEN-SCHEEPV A ARTCON GES Zondag 13, Maandag 14 en Dinsdag 15 Aug. wordt te Gent het. 2e Belg. binnen-scheepvaart- corigres gehouden. SPOORWEGSTAKING. STOCKHOLM 14 Aug. (draadloos) De sta king op de Zweedsche particuliere spoorwegen breidt zich uit. Het personeel van de Gothenburg- spoorwegen, 2500 man steik, is opgeroepen he denavond in staking te gaan. AUTO-ONGELUK. GENUA, 14 Aug. (draadloos) Door een kuil in den weg, sloeg een auto om, waarbij 5 perso nen werden gedood en 5 gewond, EINDE DER LONDENSCIIE CONFERENTIE. LONDEN, 14 Aug. (draadloos) Officieel wordt medegedeeld, dat de conferentie is uiteengegaan zonder tot een enkel accoord te zijn gekomen. Binnenkort zal ze worden hervat. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt waarschijnlijk enkele regen- of onweersbuien aanvankelijk iets warmer. Zuid.ïloll. Credietvereeniging. De directie en commissarissen der „Z.-Holl. GredieLvereeniging, Prinsengracht 4, Den Haag, hebben een voorloopige surceance van betaling aangevraagd, aangezien veel gelden werden opge vraagd en de te ontvangen gelden nog niet zijn afgekomen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 11 Aug. 14 Aug. Londen 11.48% 11,497b Berlijn - - 0.30 - o.3p/4 Parijs - 20.52Va 20.89 België - - - 19.45 - 19.80 Zwitserland - - 49.02Va - 49.03 - 0.005 - 0.005 Kopenhagen - -55.4772 - 55.45 Stockholm - 67.477a - 67 55 -44.577, - 44.50 Amerika - 2.58 -2.57l3'16 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 11 Aug. 14 Aug. 11.493/g - 20.5272 - 20.877a - 19.427a -19*80 - 2.58 - 2.577a - 0.293/4 - 0.317, Zwitserland -49.127a - 49.05 Praag Stockholm - 67.527, - 67.777a Kopenhagen - 55.50 - 55.60 Christiania - 44.70 - 44.60 Weenen -0.0057a - 0.0057* Boedapest Kunst en Letteren. Nieuw tournee der Sixtijnsehc zangers. Gemeld wordt, dat de zangers der Sixtijnsche kapel van den H. Vader verlof hebben bekomen om in het a.s. winterseizoen onder leiding van mgr. Casimiri een nieuwe tournee te maken. Zij zullen eerst optreden te Genéve op 4 October a.s. Daarna zullen de voornaamste steden van Zwit serland bezocht worden, vervolgens Luxemburg Brussel, Luik, Antwerpen, Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, Utrecht, Arnhem, Nijmegen Londen en de voornaamste steden van Enge land en Ierland, Scandinavië en het Zuiden van Frankrijk. („Msb.") Leger en Vloot. Loting voor de militie. De administratieve bewerking van de loting is sterk vereenvoudigd. Veel reizen en trekken voor de lotelingen zal voorkomen worden door de bepaling dat de loting voor elke gemeente afzonderlijkge- schiedt. Vacantiegelden en reiskosten van mi litaire autoriteiten worden bespaard bij een ruime toepassing van de vervangsregeling der districts-commandanten ten wier overstaan de loting moet geschieden. De waarneming kan geschieden door den kapitein, die tot het per soneel van den districtscommandant hoort en als deze verhinderd is door den burgemeester der gemeente waar de loting wordt gehouden of een door dezen aangewezen lid van den Raad of ambtenaar van die gemeente. SPORT. H.-D.V.S.-IIaarlem. Door de aanhoudende regenbuien, kon er pas om kwart voor een begonnen worden. Haarlem wint den toss en stuurt H.-.D.B.S. eerst het veld in. Ze openen met v.d. Lee en B. Stol op het Bowlen van C. A. Tuyl en J. Engering. Reeds spoedig is Jiet eerste wicket neer voor 2 runs. Healy legt er echter flink het hout op en laat de score snel stijgen. In korten tijd weet hij met harde slagen zijn century vol temaken. Op een totaal van 204 wordt er door Haarlem gestopt voor 4 wickets. Healy ging met 101 not out en Schotsman 51 not out, 5 did not bat v.d. Lee 22 c and b/ Vuylsteke, B. Stol 0 b/ C. A. Tuyl, A. Maas 19 c/ H. Offerman bC. A. TuylW. Maas 1 c/ H. Offerman b/ G. A. TuyL; W. Maas 1 c/ and b/ C. A. Tuyl. Ectra's 1§. Totaal 204. Bowlingcijfers C.A. Tuyl 343, J. Engering 046, Th. Engering 0—22, J. Vuylsteke 1—38, G. NoletO—4, G. v.d. Schouw 0—13, P. Kappel- hoff 0—22. H.-.D.V.S. kon het met batten slechts tot 96 runs brengen. G. v.d. Schouw met 24 runs was er de topscore 5 kwamen er bij LI.-.D.V.S. slechts in de dubbele cijfers. Daar het weder beter was geworden, het was droog en er scheen een zonne tje, kon er door Haarlem beter gebowld en ge field worden, dan bij H.-.D.V.S., die steeds in een nat veld en met een natten hal moest bowlen en fielden O. Lindeman 10c/ Maas hf Stol, J. Vuylsteke 18 hHealy, C. Visscher 13 1»/ G. v.d. Schouw 24 b/ Maas, J. Engering 5/ Schots man bMaas, IJ. Offerman 3 bHealy, P. Kap- pelliof 1 cMaas bHealy, Th. Engering 1 c/ Stol b-G. A. Tuyl 13 c/ Stol b/ G. Nolet. 0 not out, Extra's 8, Totaal 96. Bowlingcijfers v.d. Lee 010, Healy 638, B. Stol 2—17, A. Maas 2—23. DAMMEN. In het gebouw „Vrede en Liefde" Tuinlaan alhier, zal een vierkamp gespeeld worden Lus- schen de heeren Jack Buller, lid der Damclub U. D. I. en J. Neid kampioen der damclub I.D.O. De eerste partij zal gespeeld worden Donderdag a.s, aanvang 71/2 uur. Voor liefhebbers vrije toegang. SCHIETEN. Onderlinge wedstrijd Burgerwacht. De stand in de onderlinge Schietwedstrijden van den Burgerwacht, is na de 5e week. Vaste baan A. (Marga) totaal van 7 series van max 60 punten 5 series verschoten Klasse A 1. W. S. de Gooijer 239, 2. H. J. Linkels 238, 3. J. Linkels 236, 4. A. de Jong 235, 5. P. d Raaij 232. Klasse B. 1. A. v. Dorp 260 2. H. Kruining 248, 3. P. B. de Koning 2414. G. L. Kamp 239, 4. G. v. Deurzen 239. Personeele baan (Marga) totaal van 2 series van max 60 punten Klasse A 1. J. Bakker 100, 2. N. Selier 98, 3. J. van Pinxteren 97 4. G. de Vries 95, 5. H. J. Linkels 95. Klasse B. 1. D. J. v. Fooren 107, 2. H. Krui ning 105, 3. P. B. de Koning 101, 4. A. v. Dorp 100, 5. A. v. Leeuwen 97. Vrije baan (Buks) onbeperkt aantal series van max 36 punten Telling le totaal der 2 hoogste series, 2o. hoogste steunseries 1. G. de Vries 71, 2. A. de Jong 69, 3. H. A. M. Roelants 6833, 4. A. v. Winden 6832, 5. N. Selier 67—33—33—33, 6. W. S. de Gooijm, 67—33—33—32, 7. J. G. L. Lindner 67—33—31, 8. J. Bakker 67—31, Hoogste dagseries, G. de VriesJ. Bakkes beiden 35 punten (loten) Vrije baan (Cyl. geweer) Zelfde regeling als bij buks 1. N. Selier 68, 2. G. de Vries 67—33—33, 3. A. de Jong 67—32, 4. H. J. Ljnkels 67—31— 31—30, 5. J. Bakker 67—31—31—29, 6. W. S de Gooijer 67—31—31—28. Hoogste dagserie IJ. J. LinkelsG. de Vries W. S. de HooijerN. Selier, allen 34 punten sloten) Burgedïjjjke Stand. Geboren: Aug. 9. Adriana Gerard z.v. N. Schuitemaker en G. Eijsbertse, Dam. 11. Elisabeth d.v. N. van den Bos en B. A. A. De Backer, Rotterdamschedijk. Jannigje Cornelia Elizabeth d.v. IJ. Ruseier en J. M. Huijken, Strijenschestraat. Overleden: Aug. 11. Catharina Johanna Zandwijk, oud «30 j. en 3 mnd, weduwe v. P. de Regt, Jacobastraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 14 Aug. v.m. 7.n.m. 7.25. 15 Aug. v.m. 7.41, n.m. 8.06. 16 Aug. v.m. 8.33, n.m. 8.59. 17 Aug. v.m. 9.38, n.m. 10.09. 18 Aug. v.m. 11.02, n.m. 11.32. 19 Juli v.m. 12.19, n.m. 12.43. 20 Aug. v.m. 1.n.m. 1.21. 21 Aug. v.m. 1 37, n.m. 2.10. 22 Aug. v.m. 2.22, n.m. 2.53. 23 Aug. v.m. 3.04, n.m. 3.36. SCHIEDAM, 14 Aug. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de logger SCH 132, „Satur- nus", schipper Jan Bal, voor de tweede reis. SCHIEDAM, 14 Aug. Vertrokken Mijnen- legger „Douwe Aukes" (nieuw) naar Vlissingen. ANTWERPEN, 14 Aug. Aangekomen groote drijvende kraan Gusto" naar Schiedam. BREMEN, 12 Aug. Vertrokken s.s. „Feld- marchall", ledig naar Schiedam. Handelsberichten Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 14 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 12.50. Namem de commissie voor de noteeriag. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 14 Aug. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.90 per ketel. U.483/4 -

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3