ADVERTENTIE N. Be Kerkbode Adverissrt iano's Sensatie-opruiming Schoenen bqna voor niets, in FRANK LIBERTY'S SctaipzijD, MEUBELENBijna voor niets. MtedamsÉe Baukvemnipg I Reis crediet brieven Safe-Deposit. Slavenburg Mlaok, Kleine Advertentiën J. Kielburger Zonen. LOOPUVTS BANK li. MEES A* Zoonen Hoopt dus geen Duitsch papier schoenwerk, doch alleen Engeische geheel leeren schoenen COOLVEST 04, naast de Passage, ROTTERDAM. G. BRUNOTT. Binnenweg 37, Kleine Advertentiën. rammrasra»i*HranHHEHn a B a a Lange Baanstraat 43/45. INCASSEERINGEN DEPOSITO'S, SAFE-DEPOSIT AAN- EN VERKOOP EFFECTEN S A FE-Dl T Maria Zuidmulder Bakker, Abonneert U op voor Roomsch - Katholieken J. VAN U K K, Pianohand el. Ongelooflijk lase prijzen. Schiedam, Tuinlaan 80. Aan- en Verkoop van Effecten Verzilveren van Coupons Incasso's op Binnen- en Buitenland HANDELSCREDIETEN H iederen dag geplaatst. Zeer concu r reereu de prijzen. ankiers, Kassiers en Makelaars in Assurantiën. Gemengd Nieuws. D e K.L.M. Men schrijft aan het Haagsche Aneta-kantoor De K.L.M. heeft' eenigen tijd geleden twee verkeersvliegtuigen hij de Fokkerfabriek be steld, die dezer dagen zijn afgeleverd en in hun proefvluchten bewezen hebben te voldoen aan hun gestelde eischen, wat betreft laadvermogen, snelheid aanloop bij vertrek en uitloop bij lan ding. Het zijn de bekende Fokker-eendekkers, zoo als de K. L. M. er reeds 10 in de vaart heeft, doch dit is een geheel nieuw type, waarmede prach tige resultaten zijn bereikt. De vliegtuigen hebben een nuttigen last van 1250 kg. en kunnen 6 uirr achtereen met 6 passa giers en bagage en 200 kg. goederen aan boord vliegen. Voor de goederen is een afzonderlijk ruim aangebracht. De kajuit is van de bekende geriefelijkheid groote leeren leunstoelen en sofa's welke bij de K.L.M.-vliegtuigen zoo zeer geroemd wordt. De Rolls Royce Eagle motor trekt het vlieg tuig door het luchtruim met een gemiddelde snelheid van 160 K.M. per uur. Eenigen tijd geleden zijn tien dezer toestellen geleverd aan de Duitsch-Russische Luchtreederij en hun prestaties waren opzienbarend Amster damBerlijn werd gevlogen in 12^2 llür i een toestel legde den afstand MoskóuBerlijn (1800 K.M.) in 15 uur af. De K.L.M. zal deze beide nieuwe vliegtuigen op haar Londensche lijn krengen. Door hun grootere snelheid zullen zij de reis in korten tijd kunnen volbrengen en op één dag twee vluchten kunnen uitvoeren. Dit was tot nu toe onmogelijk, elk toestel vloog per dag eenmaal den afstand en de nieuwe vliegtuigen vervangen dus prac tised! twee der oude. Ifet onderhoud dezer toestellen is ook veel eenvoudiger. Bij de vroegere kon men den vleu gel reeds in een kwartier tijds verwisselen, bij deze kan mert ook den geheelen neus van het toestel met motor, schroef en al in enkele oogen- blikken afnemen en door een anderen neus ver vangen. De besparing aan tijd en werkloon is daardoor zeer groot. Zoo gaat de vlieg-tëchniek met groote stappen vooruit en worden steeds betere resultaten, ook economisch bereikt. De stroomen op de kust. Naar aan leiding van het ongeluk te Zaadvoort worden in de bladen allerlei beschouwingen gehouden, liet „H.D." had een onderhoud met een badman, die uit den aard van zijn beroep op de hoogte is van de stroomingen. Zijn raadgevingen ko men hierop neerMet Oostewind, hetzij die Noord-Oost of Zuid-Oost is (de verdrirtkings- gevallen van j.I. Zondag hadden bij N.-O. wind plaats), is het altijd oppass3b. In de eerste plaats is de zee clan meest effen en kalm een meer gelijk. Zij lokt dan als 't ware tot het nemen van een bad uit, laat zich van haar verleidelijksten kant zien. En toch moest eigenlijk, juist bij dezen wind, niemand zonder toezicht van deskundigen gaan baden. Bij Oostenwind n.l. gaat een bovenstroom Westwaarts „de zee op" en de vloed gaat langs het strand. De zwemmers gaan clan dus heerlijk gemakkelijk zee in. En dat is het juist, dat hen bedriegt. Want o wee, als ze terugmoeten Als ze twintig slagen „heen" gedaan hebben, hebben ze voor „terug" wel op zijn minst veertig slagen noodig. En dan is het ook een fout van de mcn- schen, dat zij altijd precies naar het uitgangs punt willen. Zij moesten op de terugweg liever in schuine richting zwemmen, dan hebbes® zij nog eenige medewerking van den vloedgtroom. Er moet dan ook met den gevaarlijken Oos tenwind gewaarschuwd worden. Dit geschiedt te Zandvoort cloor middel van een witten en een rooden hal, die geheschen worden bij de „plank" tegenover Hotel Driehuizen, die den hoofdtoe gang tot het strand vormt. De roode bal betee- kent„neem u in acht voor baden" en de witte „neem u in acht met zeilen." Beide ballen had den Zondag j.I. geheschen moeten worden. Dit is helaas niet gebeurd. Eigenaardig is het ook, dat juist bij Oosten wind altijd zware voorwerpen, die natuurlijk in water zinken, door de zee aangespoeld worden. Dit bewijst dat er bij dien wind, behalve een zeewaarts gaande bovenstroon, een landwaarts gaande onderstroom ontstaat. Deze voert dan die voorwerpen aan. Generaal Drub bel. Van Vlaamsche zijde is een particulier onderzoek ingesteld naar het getuigenis, door generaal Drabbel, den on langs gepensioneerden commandant van de tweede Belgische legerdiviesie, tijdens het pro ces-Dosfel afgelegd. Men weet, dat prof. Daels zich op dit getuigenis heeft beroepen, om zijn bewering te staven, als zouden aan het Yzerfront regimenten, die bijna geheel uit Vlamingen be stonden, wegens desertie van eenige Vlaamsche soldaten opzettelijk in het vuur zijn gejaagd, om de militaire eer in Vlaamsch bloed te re- habiliteeren. Generaal Drabbel verklaarde aan den minister van kunsten en wetenschappen, die het onderzoek aangaande het geval-Deaels leidde, zich nooit in dien zin te hebben uit gelaten, hoewel destijd ruim twee jaar ge leden in door de pers gepubliceerde ver slagen en beschouwingen over het proces- Dosfel het tegendeel stond te lezen en deze commentaren nooit zijn tegengesproken. Na de ontkennende verklaring van den ge neraal te hebben gehoord, en hij gebrek aan officieele documenten van de getuigenissen bestaat geen stenografische opname trok prof. Daels voorwaardelijk de gewraakte pas sage uit zijn rede in. Sedert dien boden zich echter reeds een tiental personen aan, die het proces-Dosfel te Gent bijwoonden,en de aan ge- geraal Drabbel toegeschreven woorden wel de gelijk hebben gehoord. De Vlaamsche oud-strijders hebben nu beslo ten, geen deel meer te nemen aan om het even welke betoogingen of feesten, waar generaal Drabbel aanwezig zou kunnen zijn Zoo wei gerden dezer dagen reeds elfhonderd Vlaam sche oud-strijders van de Antwerpsche voor- 'stas Borgerhout, woorbij het stadhuis te defi- Ieeren, omdat generaal Drabbel zich onder de genoodigden van het gemeentebestuur be vond. Inplaats van kaarten. Heden overleed onze lieve Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Zuster en Behuwd zuster, Mej. Wed. van wijlen den Heer PAULUS DE MOS, in den ouderdom van 60 jaar. Namens de Familie J. C. DE MOS. Schiedam, 12/8, 1922. Oude Sluis 7. 6926 18 Verzoeke van rouwbe klag verschoond te blijven. Verschijnt Zaterdags. Bureau Koemarkt 4. Telef. 85. in de uiterst solide en degelijk van constructie in enorme keuze en tegen sterk concur- reerende prijzen voorradig, zoowel bespeelde als nieuwe Vraagt conditiën 1 24 Kruiskade 112 en 114, Rotterdam. Tel. 4090. Opger. 1898. a f12.'t welk geen minuut verloopt, overtreft de bekendste merk-Horloges, doch is veel goedkooper. f 2.90, 3,90. 4.90, 5.90. in FRANK LIBERTY'S Engelsch Schoenmagazijn, Coolvest 94 naast de Passage. Wij verwachten 40.000 paar Schoenen van de nieuwste modellen en 1ste kwaliteit, doch wen- schen oiize oude voorraad eerst totaal uit te ver- koopen tegen Alles ver beneden inkoopsprijs. Wij zijn guldens lager dan de goedkoopste. Wat onze kwaliteit is weet ieder. Slechts enkele dagen buitengewone opruiming van een partij Stoelen, Tafels, Spiegels, Linnenkasten, Lecrmeuble- rnenten, Gobehnmeublem., Theekastjes, Boekenkasten, Schilderijen, partij witlak ijzeren 2 persoons Ledikanten. Reuzenkoopjes, moet weg. Simonstraat 44b, nabij de Sclnekade. Rotterdam. Tel. 12800. ROTTERDAM. 6895 28 RIJ K ANÏÖOIl Hi 'MED AM Gelegenheid tot het in bewaring geven van KOFFERS met waarden. 6547 32 worden Q H Prijs j 1 gulden per annonce (hoogstens Ql 30 woorden). Driemaal plaatsen wordt twee- Hl E maal berekend. O Voor vraag en aanbod van personeel, koop B E en verkoop van allerlei artikelen de aange- H Ej wezen rubriek. 3 |d Kleine advertentiën in de Nieuwe Schie- g damsche Courant hebben steeds sueees. j=j in ruime sorteering voorhanden. Telefoon 4828 - ROTTE R I) A M. RIJ KANTOOR -0HIEDAM. Kleine advertentiCn hoogstens 30 woorden 11, per plaatsing. Ieder woord meer 10 cent. Driemaal plaatten van dezelfde advertentie f 2. Voor R. K. me,isje v. g. g. v. wordt plaatsing gezocht als Dienstbode voor dag en nacht in katholiek gezin. Brieven, onder no. 1387, aan het bureau van dit blad. GEZELSCHAPSAUTO. Onze Auto is te huur voor f 60.-, voor den geheelen dag. 16 Personen. Aanbevelend, Garage D. v. LEEUWEN. P.S. Aanvrage aan ons Kantoor Singel 213, Telefoon 393. Er biedt zich aan een R. K. Dienstbode voor dag en nacht. Brieven onder No. 1394, bureau van dit blad. Verloren Een gouden broche, rose camée, op den Havendijk. Terug te bezorgen tegen belooning. L, v. d. VELDEN, Havendijk 206, Sclnedam. Eigenaar vraagt van andere eigenaar voor twee bewoners een goedkoope week- woning te huur tegen ruime belooning. Brieven onder No. 1390, aan het bureau van dit blad. Aangeboden Gem. Zit-Slaapkamer met voll. pension, centrum der stad. Brieven onder No. 1391, aan het bureau van dit blad. Vraagt NAUMAN's zelfrijzend bakmeel, staat onder controle der keuringsdienst. Overal 22 cent per pond, met bon. Wacht u voor na maak. Let vooral op den naam als waar borg der kwaliteit. Ze zijn er weer die groote versche Barneveldsche Eieren a 9 ct. per stuk. Ie kwaliteit Room boter f 1.30 p. pond. Heerlijke vette zoete Kaas 60 ct. p. pond. Zeer fijne oude zoete 22 ct. p. ons en heer lijke oude komijne kaas 15 ct. p. ons. N. J. DE BRUIJN, Broersvest81 Tel. 305 Adverteert in de rubriek Kleine advertentiën M. 't HOOFT, boek binder, Singel 120, over de Emmastraat, beveelt zich beleefd aan tot het INBINDEN en REPAREEREN van alle Boeken en Tijdschriften. Net en billijk. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po rtwü n h f 1.50 per Liter, f 0.80 perhalvenLiter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Een nette Winkeljuffrouw gevraagd. Adres J. A, UL- LERS' Boekhandel en Advertentiebureau Hoogstraat 19, Schie dam. f 't lerce i 30

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 4