t Kwaliteitssigaar bij uitnemendheid, G.«.d. SPEK, "SIS..1" 8SUCCESH xxxxxxxxxxxx Laatste Berichten. - 0.24 Va - o.oo7* Telegrammen. - 0.0078 Kerknieuws. SPORT. Burgerlijke Stsmd. Leger en Vloot. Fin. en Econ. Mededeelingen. Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Advertentiën, CONSTANT, C. J. VAN DONGEN. E. C. VAN DONGEN— kloeke cents sigaar bij XKKXXXXXXXXX X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Kinderwagen Gaat u trouwen Ond-Holl- Kamers. Buffetten, Linnenkasten. Geheel ameublement Leerdoek f 175.—. KEUKENSTOELEN f 3.00. R. K. Dienstbode, Huishoudster Halen! Halen! Halen! DAMES! Po rt w ij h Aangeboden Kleine advertentlftn Hopen wij, dat dit voor ons opvliegend echt paar niet opnieuw tot een breuk moge lei den Rubberstraten. Het nieuwste snufje op het gebied van moderne bestrating zal waar schijnlijk binnen afzienbare tijd in Londen wor den toegepast. Men gaat daar namelijk binnen kort proeven nemen met rubber-bestrating. Evenals uit houtbestrating zal het plaveisel uit blokjes bestaan maar deze rubberblokjes moeten tweemaal zoo duurzaam zijn als de hou ten blokjes en wel 15 jaar kunnen meegaan. Een groot voordeel van de rubberbestrating is voorts, dat het geluid van voertuigen, voet gangers enz. bijna geheel gedempt wordt. Een nadeel is echter, dat de kosten van dit mo derne plaveisel zooveel hooger zullen zijn Wat de gladheid van de rubberbestrating betreft, deze zal, blijkens genomen proeven, niet grooter zijn dan die van houtbestrating. In de eerstvolgenden zes weken zal de proef neming beginnen, terwijl men na verloop van drie maanden zal kunnen zeggen, of rubberbe strating op den duur practisch verwezenlijk baar zal zijn. Wolkenkrabber te Berlijn. Met den bouw van 'n wolkenkrabber bij het station Friedrichstrasse te Berlijn kan nu 1 October begonnen worden. Geen der bekroonde en ge publiceerde ontwerpen zal echter worden uitge voerd, daar ze bij nader onderzoek niet geschikt Waren voor den bouwgrond ter plaatse. Op het huidige ontwerp heeft de stadtbaurat Hoffmann grooten invloed gehad wat het aesthetisch as pect btreft. Het is een drieledig torengebouw, dat op een betonnen onderstuk komt te rusten. Het grootste deel van de ruimte in den wol kenkrabber is reeds nu verhuurd. Prettig thuiskomen. Een juwelier in de rue Saint-Koch te Parijs' had den Zondag buiten de stad doorgebracht. Toen hij 's avonds terugkeerde merkte hij eerst niets bijzonders, maar toen hij een kast open deed, zag hij, dat een sLuk papier, waarin hij edelsteenen had ge pakt, verdwenen was. Toen hij daarna naar de nchterkamer ging om te zien of men hem mis schien ook zijn geld had ontstolen, vond hij in derdaad de kist, waarin hij het had opgeborgen, leeg. Hij zocht naar den sleutel van zijn brand kast, maar vond dien niet. De brandkast droeg geen enkel spoor van geweld, maar toen hij baar den volgenden dag liet openen, kon hij er zich van overtuigen, dat zij eveneens leeg was. Een bankbiljet van 1000 francs, waardepapieren Vertegenwoordigende een waarde van 10.000 francs, en juweelen waren er uit verdwenen. He waarde van het gestolene bedraagt meer dan 30.000 francs. Een onbekende dame zag Zondag twee in dividuen den winkel openen. Deze getuige heeft men echter nog niet kunnen opsporen. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen W. tot Z.O. wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen regen' Warmer overdag. Hollend paard. Men meldt ons heden uit Maasstricht Aan de Hasheltkade sloeg gisteravond een Paard, gespannen voor een wagen, waarop de Voerman v. Emmenes gezeten was, op hol. Door den schok viel de voerman van den bok, met het gevolg dat hem de wagen over het hoofd reed. De man was op slag dood. Onder de tram. Uit Arnhem meldt men ons d.d. heden Door uit een in beweging zijnden motor-tram- wagen te springen geraakte gisteravond de 55 jarige (v.d. K., alhier, onder den bijwagen, met het gevolg dat de dood onmiddellijk intrad. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 17 Aug. Londen 11.49'/8 Berlijn Parijs België Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm -. Kristiania - 44.85 Amerika- 2.57 20.34 - 19.327* - 49.027* - 55.577* - 68 WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. Londen Darijs Brussel New-York Berlijn Italië Zwitserland Praag... Stockholm Kopenhagen Ehristiania Weenen Boedapest Madrid 17 Aug. /11.507a - 20.3272 -19.3272 - 2.57 - 0.25 -49.— -68!— - 55.65 - 44.80 - 0.004 officiëele bekendmaking bedraagt de bezuini ging in de staatsuitgaven als gevolg van de voor stellen der bezuinigings-commissie jaarlijks 500 milliard. 18 Aug. 11.50 - 0.227, - 20.49 - 19.47 7 2 - 48.90 - 55.35 -68.— - 44.65 - 2.5672 HET HONGAARSCHE VORSTENHUIS. WEENEN, 18 Aug. (draadloos) De „Reichs- post" meldt dat ex-koningin Zita den benedic tijn pater, prof. Aristides Kovacs uit Hongarije naar Spanje heeft ontboden, ter opvoeding van den minderjarigen koning Otto. 18 Aug. f 11.50 - 20.477* - 19.477 2 - 2.5672 - 0.217, - 48.95 -67.95 - 55.50 - 44.60 - 0.004 BEIEREN EN HET RIJK. BERLIJN, 18 Aug (draadloos) Te München wordt rekening gehouden met een mogelijke ontbinding van den Beierschen Landdag en het aftreden, van graaf Lerchenfeld. Llindenburg arriveert Maandag in München. Tot de demonstratie, op den KonigspT&tz te München, tegen de te Berlijn gesloten over eenkomst, hebben zich gister 50 tot 60 duizend personen van alle standen verzameld. DE MOORD OP RATIIENAU. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) De grenspoli tie arresteerde den electricien Fischer en den bankbeambte Schust, wegens het afweten van het moordplan op Dr. W. Rathenau beiden waren op de vlucht naar Boedaest. BEIEREN EN IIET RIJK. BERLIJN, 17 Aug. (draadloos) Uit München ^ordt gemeld, dat een Beiersche commissie voornemens is opnieuw naar Berlijn te vertrekken tot het voeren van onderhandelingen met de B'jksregeering. Graaf von Lerchenfeld zal geen deel van .deze commissie uitmaken. BEZUINIGING IN OOSTENRIJK. WEENEN, 18 Aug. (draadloos) Volgens NOODWEER IN ZWITSERLAND. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) In Zwitser land hebben ernstige onweders gewoed, waardoor voor millioenen schade is aangericht. Bosschen werden ontworteld, daken afgeslagen en vensters vernield. TELEGRAFISTEN-WEDSTRIJD. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) Hedenmor gen te half tien is te Berlijn in het Rijksdagge bouw de intern, telegrafisten-wedstrijd geopend. De bij deze gelegenheid uitgesproken redevoe ringen, werden in de zaal van het Rijksdagge bouw opgevangen in een microphoon, en werden vandaar geleid naar het radio-station Konigs- wurtenhausen, om alzoo over gansch Europa verspreid te worden. DE RAMP BIJ PUTZIK. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) Volgens be richten uit Frankfort, bedraagt het aantal slachtoffers bij het ongeluk te Putzik het (Polen) tot nu toe reeds 20. respondentie zelf behandelt, en met steun een weinig kan loopen. De bekende Iersche priester Bernard Vaughan is gisteren naar een ziekenhuis te Sheffield overgebracht. Hij lijdt aan een ge deeltelijke verlamming. Zijn toestand is zeer ernstig. KROONPRINS RUPPRECHT. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) Kroonprins Rupprecht van Beieren maakt aanspraak op pensioen als gewezen generaal-overste van het Duitsche leger. GROOTE BRAND. BERLIJN, 18 Aug. (draadloos) In de Bcrliner- Nord-LIafen ontstond te middernacht een groote brand. Benzine-tanks ontploften, groote schade is aangericht. De brandweer is het vuur nog niet meester. De bekecring van Chesterton. De opname van Mr. G. K. Chesterton in de Katholieke Kerk heeft geen geringe beroering gebracht in religieuse kringen, zegt de „Evening' News." Kanunnik Adderley, een van de scherpzin nigste critici, verklaart daaromtrent „Als dominee van de Engelsche Kerk zou ik willen zeggen, dat bij ons Anglicanen de be handeling van het grootste actief dat we hebben aan de zijde der intellectueelen op een lijn staat met onze algeheele warhoofdigheid (muddi- cheaddeclness) als godsdienstig lichaam. We hebben nooit zoo'n apologeet gehad als Chesterton al kwam hij zelden of nooit op kerkelijke bijeenkomsten Wij geven echter de voorkeur aan de dorre logica van een of an deren uitgedroogden professor van Oxford boven de sprankelende paradoxen van het grootste vernuft van zijn eeuw. De godsdienst in dit land zucht nog altijd onder den druk van puriteinen en vreugdcloo- zen. Chesterton wou ons opheffen, maar wij wilden hem niet laten begaan. Wij worden nog steeds afgeschrikt door Mid-Victoriaan- sche argumenten over wetenschap en wonde ren. G. K. C, wilde ons bevrijden en ons or thodox doen blijven tegelijkertijd. Maar wij wilden niet vrij gemaakt worden. Iemand die hoffelijk en correct en puiiteinsche wanbegrippen uit den weg ruimt, doet meer goed dan hij wel weet voor de zaak van waar- achtigen godsdienst in Engeland. Het puriteinisme heeft practisch den Zon dag naar den kelder geholpen meenende dien juist te beschermen het heeft den godsdienst verdacht gemaakt, het heeft vreugde en schoon heid en liefde weggenomen, terwijl het meende het werk te doen van de engelen die pret maken in den hemel. Dit treurige werk is meerendeels alleen ge schied door een zuiver gebrek aan humor en dit is voor een deel de reden, waaraan het slechts ongedaan kan worden gemaakt door humoristen als Chesterton er een is. Kardinaal van Rossum. Uit Amsterdam vertrok gistermiddag Z. Em. Kard. van Rossum met zijn secretaris, den Iioog- Eerw. pater Dr. J. M. Drehmans en vergezeld door den Hoogeerw. pater Provinciaal J. Kro nenburg naar het klooster der Eerw. Paters Redemptoristen te Wittem. Mgr. Luypen. Mgr. Luypen gaat in beterschap steeds voor uit, zoodat Z. D. LI. reeds een gedeelte zijner cor- Gehuwd: Aug. 17. G. J. van Deelen 33 j. en A. J. J- van Geenen 28 j. W. Baart 23 j. en M. J. Sitton 23 j. J. Brinkman 27 j. en G. Schwagermann 24j. D. Krommenhoek 21 j. en W. Meesters 21 j. D. Plaisier 25 j. en M.LI As25 j. H. J. e Ronde 23 j. en E. van Eyk22 j. C. A. Verhoeckx 21 j. en C. J. M. Veringmeier 22 j. - R. Verhulp 26 j. en M. Vijgeboom 26 j. L. K.iZw&jnbom 23 j. en IJ. M. Smit 20 j. C. Aaldijk 27 jen Nvan Dijk 24 jT. van Woer- kom 26 jen JC. Witte 24 jW. Bongers 23 j en S. C. van der Heyden 22 j. Ondertrouwd Aug. 17. C. van do Pas 18 j. en B. Opschoor 21 j. N. de Vries 46 j. en D. Ververs 37 jJ. de Jong 26 jen C. H. Breu- re 21 j J- F- Warnawa 20 jen W. M. Lans 18 jJ. Boonekamp 27 j. en A. J. M. Weber 23j Lichting 1923. Het SLbl. No. 480 bevat een Kon. besluit van den 3den dezer, waarbij is bepaald Van de voor inlijving aangewezen personen der lichting 1923 worden 23.500 bestemd tot gewoon dienstplichtige. Van de gewone dienstplichtigen der lichting 1923 worden 850 man bestemd voor de zeemacht. Harer Majesteits kruiser Zeeland, onder bevel van luitenant ter zee G.J.W. Putman Cramer, in gisteren van zijn oefeningsreis in West-Indië te Willemsoord teruggekeerd. Roemeensehe Staatsfondsen. Het bestuur der Vereenjging voor den Ef fectenhandel bericht, dat het, na al het vele, dat in zake de afstempeling van Roemeensehe staatsfondsen door hetzelve is gedaan, heden morgen een telegram ontving van den Roemeen- schen gezant Catargi, waarin wordt medegedeeld dat het verzoek van de Ver. voor den Effecten handel is overgebracht, doch dat de commissie blijft bij de bepaling, dat Hollandsche houders van Roemeensehe staatsfondsen deze te Brussel moeten laten afstempelen. De uiterstejdatum is gesteld op 19 Aug. met deze marge, dat ook de stukken, die Maandag a.s. nog arriveeren in behandeling zullen worden genomen. Be- landhebbenden zullen dus voortgang met de opzending dienen te maken. Het spijt den gezant, dat hij het verzoek niet kan inwil ligen zonder goedkeuring van zijn regeering. Zuid-Hollandsche Atlieletiekbond. Aan de athletische wedstrijden, die de Zuid- Hollandsche Athletiekbond Zondag a.s. op het terrein van Sparta te Rotterdam houdt, zullen onceveer 50 vereenigingen deelnemen. Aan de driekamp 1ste prijs, bestaande uit 100 M. hard loopen, speerwerpen en verspringen met aanloop nemen 7 vereenigingen deel. Voor den driekamp 2de klas bestaande uit de nummers 100 M. hardloopen, kogelstooten en verspringen met aanloop, schreven 18 vereenigingen in. Deze driekampen worden 's morgens om 10 uur gehouden. De personeele nummers vangen om 1 uur aan. Hoog water te Hoek van Holland. 18 Aug. v.m. 11.02, n.m. 11 32. 19 Juli v.m. 12.19, n.m. 12.43. 20 Aug. v.m. 1.n.m. 1.21. 21 Aug. v.m. 1 37, n.m. 2.10. 22 Aug. v.m. 2.22, n.m. 2.53. 23 Aug. v.m. 3.04, n.m. 3.36. De Holland-Amerika lijn. De Holland Amerika-lijn heeft haar kantoor te Londen omgezet in een Engelsche N.V., de Holland-America Line Londen Ltd. met een nominaal kapitaal van 10.000 in shares van 1. De vennootschap die 11 Augustus is geregistreerd, heeft het scheepvaartbedrijf in deii ruimsten zin des woords ten doel. De eerste directeuren worden door de oprichters benoemd. SCHIEDAM, 17 Aug. Aangekomen Japansch s.s. ,Rozan Maru", ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. -Dourve Aukes", mijnlegger, van Vlissingen in de Oosterhaven aan de werf Gusto. SCL1IEDAM, 17 Aug. Vertrokken Duitsch s.s. „Werra", kapt. J. Buisker, geladen met 1000 vaten olie naar Hamburg via Rotterdam. SUNDERLAND, 17 Aug. Vertrokken s.s. „Effie Gray, geladen met buizenpijpen naar Schic dam. FALMOUTH, 17 Aug. Vertrokken schoener „Ba", geladen met traan van South Georgi naar Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 18 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 13. Namens de commissie voor de noteering. LI. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 18 Aug. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.90 per ketel. In plaats van kaarten. Lieden overleed tot onze groote droefheid, tengevolge van een noodlottig ongeval, ons innig geliefd oudste Zoontje en Broertje in den aanvnlligen leeftijd van 71 jaar. WlENHQVEN. en Kinderen. Schiedam, 17 Aug. 1922. St. Liduinastraat 90. De LI. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Zater dag 19 Aug. te 9 uur, in de Kerk van O. L. Vrouw Visitatie. Begrafenis toll uur vanaf het sterfhuis 6860 27 W- 6962 30 I kleine! advertentiën worden iederen dag geplaatst. Prijs 1 gulden per an nonce (hoogstens 30 woorden). Driemaal plaatsen wordt twee maal Berekend. Voor vraag en aanbod van personeel, koop en verkoop van allerci ar tikelen de aangewezen rubriek Kleine advertentiën in de Nieuwe Seliied. Courant hebben steeds aangeboden, weinig gebruikt. Te bevra gen v. d. LEEDE, Singel 152. Neemt dan een kijkje in de Breedstr. 1-3. Pracht ameublemen ten vanaf 60.— in leerdoek. Spotprijzen, Moquette ameuble menten de allernieuw ste dessins, zware eiken stoelen, alles le klasse fabrikaat. Zie verder. 2 Fauteuils, 4 Stoe len, eiken Tafel, 2 Iloekstoeltjes. Te sa men f 100. Spotprijs. Oudhollandsche ban ken, kapstokken, pa- rapluibakjes, Czaar- peterstoeltjes, bijzet tafels, speeltafels, spiegels, divans, di- vankleeden, tafelklee- den, kapstokkleeden, enz. Aanbevelend, SMEETS. Wij ontvingen heden een prachtzending Buffetten vanaf f 80. Linnenkasten vanaf f 70. Alles mas ief eikenhout. Leerdoek- stoelen in eiken-beu ken. De laagste prij zen. Spiegels, Schil derijen, ovale, Queen Anne, en Uitschuif- tafels. Zie verder. Ameublement, be staande uit buffet, uitschuiftafel, 2 fau teuils, 4 stoelen, spie gel. Tc samen f 175. Prachtstel. Slaapka mers in diverse stijl, waarbij Queen Anne, Theekasten, Karpet ten, Loopers, Matten, Matrassen. Zie verder. Lieden ontvingen wij een geheele waggon keukenstoelen die wij zullen verkoopen voor den spotprijs v. f 3. per stuk, koopje, prachtstoelen, keuken tafels, huiskamerta fels geverfd, spot prijzen Nachtkastjes, Waschtafels, Ledikan ten en meer. Aanbevelend Smeets, Breedstraat 1. Plaatsing gezocht voor een 20-jarige in een eenvoudig R. K. gezin. Brieven aan het Bureau van dit blad onder nummer 1397. burger Gevraagd een nette zonder kinderen. Adres: Oosterstraat 88 na 5 uur. De groote versche eieren, ze zijn deze week nog 7 ct., 15 voor 1 gld., 8 ct., 13 voor een gld., 9 ct., 12 voor f 1.05, in BARON'S Wild- en Eierenliandel, Lange Kerkstraat 16, Tel. 220. Prachtige Braad kippen. Prima veeren voor bedvulling. Uw adres voorAjou- ren, Borduren, Tam- bourCeren, Festonnee- ren is NELLY VOL LEMAN, Iiavendijk 142 b. Eenigst adres voor Schiedam. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden f 1.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boterstraat 63. Gemeul). Zit-Slaap- kamer of Zit- en Slaapkamer met of zonder pension voor 1 of 2 personen of gehuwd paar. Prijs billijk. Nassaustraat '45. Adverteert in de rubriek

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3