A. BOSCH, Boterstraat 63, Te). 580 Vervolgens wordt aangekondigd, dat dooi de Amerikaansche liga alles moet gedaan Worden om op de eerste plaats in den staat New-Yörk een wet ingevoerd te krijgen ten einde alle publieke dansen aan een voortdu rende controle te onderwerpen. De voornaam ste dansleeraars geven zelf toe, dat hun de controle over de moderne dansen is ontnomen en de dansleeraarsvereeniging voor de V.S. en Canada heeft zich dan ook reeds voor het aannemen der wet uitgesproken. Andere dans leeraars te New York hebben hun steun bijdezen strijd toegezegd. Droevig lot. De Matin maakt melding van een treurig en ergerlijk auto-ongeluk dat te Tréport, in Normandië, heeft plaats gehad. Een auto heeft daar s' nachts om twaalf uur °P den stationsweg het echtpaar Galling omver gereden. Pas toen hij op zijn bestemming aan kwam ontdekte de chauffeur onder aan den wagen het afgrijselijk gekneusde lichaam van den echtgenoot. De ongelukkige ademde nog maar stierf toen hij in hetziekenhuis,waarheen hij was overgebracht, aankwam. De vrouw is opge nomen met een verbrijzelden schedel en een verbrijzeld bekken, zij stierf spoedig. De chauffeur, een Engelschman, zegt niets gemerkt te hebben. Hij is in hechtenis genomen Mislukte bomaanslag. De politic keelt te Kattowitz een Duitschen arbeider ge arresteerd, juist toen deze bezig was onder ket badgebouw voor werklieden een gat te graven, teneinde daarin een mijn te plaatsen. Hij bekende, de bedoeling te hebben om ook de electrische centrale in de lucht te doen vlie gen. Zijn medeplichtigen zijn gearresteerd, allen leden van een Duitsche organisatie, waarvan zfj erkenden de toezegging van groote som men geld te hebben gekregen, indien de aan slag gelukte. Hoovers. Te Sclafoni nabij Palermo heb ben bandieten een aanval gepleegd op het kas teel van Guggino. Na eerst de waakhonden te hebben vergiftigd richtten de roovers onder het kasteelpersoneel een waar bloedbad aan. De be waker, diens vrouw en kinderen benevens en- hele andere dienaren, tezamen negen perso- nen, werden gedood. De moordenaars zijn we ten te ontkomen. De vliegtocht oindewerel dNaar hit Calcutta wordt gemeld is er nog steeds geen bericht ingekomen van de vermiste vliegers, hie naar Rangoon waren vertrokken, doch om trent wie men daarna niets meer heeft vernomen. Navraag in kustplaatsen aan de Golf van Ben galen leverde nog niets op. Door honden verscheurd. Te Sa cramento (California) is de eigenaar van een gro te boerderij onder zonderlinge omstandighed Vermoord gevonden. De kleeren waren denman Van 't lijf gerukt en het lichaam van den doode Was vreeselijk verminkt. i§j| Toen de politie een onderzoek instelde bij een zekere Mrs. Mabel Belarde, eigenares van een naburige boerderij, legde deze de be kentenis af, dat haar honden den man waren te lijf gegaan en hadden verscheurd, omdat bij haar bij een twist met een stok had ge- Magen. De vrouw bezat er niet minder dan acht tien, welke allen van een zeer wilden en ge vaarlijken aard waren en op een wenk van kaar vreemdelingen aanvielen. De vrouw werd met haar echtgenoot ge arresteerd, terwijl de honden werden afgemaakt. koofmoord.Te Boulogne-sur-Mer heeft zich e<m afschuwelijke misdaad afgespeeld. In een kulppostkantoor aldaar werd namelijk het lijk van een jeugdige vrouwelijke postbeambte ge- Vonden te midden van een grooten plas bloed.Het hjk vertoonde een 40-tal wonden, blijkbaar 'net een schaar toegebracht, met welk voor- Werp o.a. de halsslagader was doorgesneden. Het hoofd was met een postzak bedekt. Een Prop papier was in den mond der vermoorde gestoken. De misdadigers schijnen tevergeefs naar geld gezocht te hebben. Een groot bedrag aan bankpapier was in den postzak verborgen, Uiaar scheen door de bandieten niet bemerkt V 1 e e s c h v e r g f t. i g i n g De laatst over levende van de personen, die te Garloch van de sandwiches met het vergiftigde vleesch hebben gegeten, de Schotsche visscher Mackenzie, is eveneens overleden, zoodat het totaal van de slachtoffers thans is gestegen tot acht, hetgeen tevens het totaal aantal is van de gasten, die van het vergiftigde vleesch hadden gegeten. Auto voor den Paus. Pius XI is, zoo meldt een telegram uit Rome, aan de Engelsche bladen, de eerste paus, die er een auto op na zal houden. De auto is een gift van de Milaneesche Katho lieken aan hun vroegeren aartsbisschop.De zeer elegante „wagen" is een 50 p.k. Bianchi van het standaard-type, met de gebruikelijke electrische uitrusting. Op iedere deur is het Pauselijk wapen aangebracht. De Paus toonde zich met het geschenk uiter mate verheugd. Alleen was hij wat bezorgd, dat, nu Hij een auto had, Hij Zijn middagwandelin getje in de Vaticaansche tuinen zou laten va ren, en zou gaan rijden. Reeds dadelijk besteeg de Paus den wagen en liet zich een paar malen over den Belvedère-hof rondrijden. Ingenieur Sirtori, die bij de aanbieding van den auto aan wezig was en de noodige uitleggingen gaf, trad als chauffeur op. Tegen de vrouwen. Naar uit Florence gemeld wordt, hielden daar meer dan '2000 ex- soldaten een protestmeeting tegen het gebruiken van vrouwelijke werkkrachten op de regeerings- bureaux. Na afloop van deze bijeenkomst trokken zij, na het troepencordon doorbroken te hebben naar het hoofdpostkantoor, onder het geroep van „Weg met de vrouwen De vrouwelijke beambten namen in allerijl de vlucht, bang voor de dreigementen der ex-soldaten. De betoogers werden tenslotte niet zonder moeite verstrooid. Zij verklaarden, dat als de vrouwelijke beambten niet met September zouden zijn ontslagen, zij hun aanval zouden her nieuwen. te Er zijn verschillende vingerafdrukken gevon den. Bioscooptheater verbrand. Ie Norwich heeft een groote brand plaats gehad. Het Micado bioscooptheater met het daarbij be- boorende restaurant zijn Zaterdag geheel door de vlammen verwoest. De aangerichte schade Wordt op tienduizend pd. st. geschat. De brand weer slaagde erin om de belendende gebouwen |'e beveiligen, doch toen zij ter plaatse kwam, was het vuur al te ver gevorderd om te kunnen voor komen, dat de bioscoop en het restaurant geheel afbrandden. Een naburig hotel moest veilig heidshalve gedurende den brand ontruimd wor den. De steel corporation geefthoo- e r loon. De president van de U.S. Steel Eorporation heeft gister een verhooging met in de arbeidsloonen op de fabrieken der Eorporation aangekondigd. Deze nieuwe loon- Schaal treedt in werking op 1 September a.s.De P'esident voegde er aan toe, dat ook de loonen ^an het overige personeel in gelijke mate ver- 10ogd zullen worden. Deze verhooging herstelt ('N°°nschaal, die van kracht was op 20 Augustus °2l, en beteékent eèn verhooging van het uur loon van 30 tot 36 cent. De verhooging heeft betrekking op 156.000 arbeiders. Berooving. Te Marseille heeft in een tram een brutale berooving plaats gehad. Een bankkassier met een bedrag van ruim 83.000 l'rs. bij zich, hetwelk hij in een tagch onder den arm had, betaalde zijn trambiljet, toen hem door een dief de ta.sch uit de hand werd gerukt. Deze sprong onmiddellijk van de tram en zette het op een loopen. De tram stopte en de kassier, gevolgd door den conducteur en en kele passagiers, snelde den vluchteling na. Maar reeds stond een auto gereed, waarin twee mannen waren gezeten. Zoodra toen de diet in het voertuig was gestegen, zette dit zich in beweging en verdween, terwijl men op de achtervolgers vuurde. Enkele uren later werd de auto ledig teruggevonden, die ook al gestolen bleek te zijn. B. A. J. WITTKAMPF, MOUTWIJN JENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Kerknieuws. Laatste Berichten. Zijn lijk werd 's morgens aan den weg gevonden vermoedelijk is hij in de duisternis tegen een boom gereden. Brand. Men meldt ons heden uit Amersfoort In den afgeloopen nacht is brand uitgebroken in een perceel aan deUtrcchtschc straat waar de rijwielhandel van Jan v. Putten gevestigd was. Toen de brandweer verscheen viel aan redding niet meer te denken, de geheele rijwielzaak stond in lichte laaie. Het perceel brandde uit de oor zaak is onbekend, persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. W ISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 22 Aug. 23 Aug. Londen11.49»/. fUA 9 Berlijn 0.191/, - 0.171/2 Parijs20.40 - 20.20 België - 19.37 - 19.1 z1/» Zwitserland- 48.96 - 48.977» Weenen0.003/8 - _0.003/8 Kopenhagen55.45 - 55.46 Stockholm— -68.15 - 68.2a Kristiania - 44.60 - 44.55 Amerika2.563/4 .2.56X3/ia WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 22 Aug. 23 Aug. Londen - 11.50 11.49 Parijs - -- - - - 20.45 - 20.171/» Brussel -- -19.40 - 19.177a New-York- 2.567, - 2.563/4 Berlijn- - 0.197, - 0.18 Italië - Zwitserland -48.95 -48.971/» Praag.- Stockholm - - 69.15 - 68.25 Kopenhagen- 55.60 - 55.40 Christiania - 44.80 - 44.65 Weenen- 0.0035 - 0.0035 Boedapest Madrid - Gravin Ledoehowski. De „Journal des Débats" meldt het overlij den te Rome van gravin Ledoehowski, een zus ter van den Hoogeerw. Pater Ledoehowski, ge- generaal der Jesuieten. Gravin Ledoehowski is de oprichtster van de „Echo d'Afrique" voor de missies in het zwarte continent, waaraan ze elf millioen francs spendeerde.De gravin heeft meer dan 8000 slaven vrijgekocht. 430e Staatsloterij. Trekking van Woensdag 23 Augustus Hoofdprijzen. Prijs van 1000 3097 - 400 20979 - 200 38 534 2648 18779 - 100 8900 10991 11060 12433 14417 17232 Weerbericht. Verwachting Meest matige Z.W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, regenbuien, later opklarend, zelfde temperatuur. De gewonden van de wielerbaan. In den toestand van den gangmaker Ullrich is eenige verbetering gekomen, de toestand van Van Lange is hetzelfde als gisteren. In veiligheid. Uit Lemmer meldt men ons d.d. heden Door visschers uit Lemmer is binnengebracht het in nood verkeerend tjalk-schip „Ambulant" schipper B.Meits van Rotterdam,op reis meteen lading lijnzaad van Rotterdam naar Gorredijk. Het schip heeft tengevolge van stormweer averij gekregen aan ankerwerk en tuigage. Het schip is verzekerd. Rijwiel-ongeluk. Men meldt ons heden uit Maastricht De 22-jarige klerk W. A. Duchateau is in den afgeloopen nacht, even buiten Maastricht, zoo danig met de fiets gevallen, dat hij aan de gevol gen is overleden. Telegrammen. ten bedrage van 100-millioen mark op te nemen in Amerika. II. M. DE KONINGIN NAAR DENEMARKEN. KOPENHAGEN, 23 Aug. (draadloos) Om trent het bezoek aan Denemarken van Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik, van 58 Sept.. wordt het volgende gemeld De vorstelijke be zoekers zullen Dinsdag 5 Sept. aankomen en officieel aan het Centraal Station te Kopenhagen ontvangen worden. Daarna zal op het stadhuis een receptie ge houden worden, gevolgd door een bezoek aan 't Gothenborg kasteel, en het Koninklijk Paleis Amaliënborg.Woensdag daarop zullen de hooge 'gasten het buitenlandsch Diplomatiek corps en de Hollandsche kolonie ontvangen,waarna een tocht wordt gemaakt naar Noord Seeland en het natio naal Museum wordt bezocht dien avond zullen de hoogebezoekers een voorstelling inden konink- ijken schouwburg Jte Kopenhagen bijwonen. Donderdag zal o.m. een bezoek gebracht wor den aan de Hollandsche tentoonstelling. Vrijdag verlaten de gasten Kopenhagen. DE IERSCHE MILITAIRE LEIDER GEDOOD. LONDEN, 23 Aug. (draadloos) De „Times" verneemt uit Dublin dat het algemeen gerucht gaat dat Collins in de omstreken van Cork in een hinderlaag zou zijn gedood. LONDEN, 23 Aug.(draaloos)Uit Dublin wordt officieel bevestigd, dat Collins is vermoord. LONDEN, 23 Aug. (draadloos) Michael Collins is bij Vendel, in 't Graafschap Cork, over rompeld en door rebellen vermoord. Collins was eerst 33 jaar, en een zeer bekwaam en gezien per soon. Hij was verloofd met een Iersch meisje, doch wilde niet trouwen, voor dat de rust in Ier land was hersteld. DR. SEIPEL. OP REIS. BERLIJN, 23 Aug. (draadloos) Seipcl en de min. van Financiën Segur zijn te Berlijn aan gekomen, zij zijn ontvangen door Wirth. Daar na brachten zij een bezoek aan den Rijkspresi dent. ONTPLOFFING. LISSABON, 23 Aug. (draadloos) Gister heeft in het Pyro-technisch gebouw een hevige ont ploffing plaats gehad, waardoor 9 personen ge dood en 11 gekwetst werden. De schade is aan zienlijk. SPORT. S.V.V.—N.A.C. Naar we vernemen zal a.s. Zondag het Zui delijk kampioen-elftal van N.A.C.alhier tegen S.V.V. een wedstrijd komen spelen. 't Belooft inderdaad een spannende schitte rende match te zullen worden, een muziekkorps zal er niet bij ontbreken. De opstelling en namen der spelers zullen nog nader worden bekend gemaakt. Rechtzaken. Gistermorgen hebben voor de Rotterdam- sche rechtbank terecht gestaan de koopman G. A. M.. A. K. eveneens koopman en de tuin dersknecht W. v.d. B„ de eerste twee uit Rot terdam, de laatste uit Schiedam. Op 7 Juli heb ben zij zich door opensluiting toegang verschaft tot de fabriek Excelsior te Schiedam met het voornemen geld en goederen weg te nemen. Beklaagden bekenden zij zijn op heeterdaad betrapt. Tegen G. A. M. en W. v.d. B. werd 1 jaar en tegen A.K. 1 jaar en drie maandengevangenis straf geëischt. Uitspraak 30 dezer. De o n e e r 1 ij k e penningmeester. Voor de vacantiekamer der rechtbank te 's-Gra- venhage heeft gister terecht gestaan H.J. Th. J. Zandvliet, penningmeester van de Haagscke Coöperatieve Voorschotvereeniging en Spaar bank, beklaagd van in het tijdperk Januari 1921—13 Juni 1922 ongeveer 71.528 van de onder zijn beheer staande gelden verduisterd te hebben. Omdat bekl. zooveel leed heeft gebracht over velen, requireert de ambtenaar van het O.M. een gevangenisstraf van vier jaar. Uitspraak 3 September. DE OVERZEE-WEEK. HAMBURG, 23 Aug. (draadloos) Op het Wereld-economisch congres der overzee-week heeft prof. de Bruin van de handels-hoogeschool te Rotterdam een voordracht gehouden over het onderwerp „De beteekenis van het ongehinderde internationale verkeer voor den wederopbouw van Europa. HET HERSTEL. BERLIJN, 23 Aug. (draadloos) De onder handelingen tusschen de vertegenwoordigers van de commissie van Herstel met de Rijksregee- ring, dragen een streng vertrouwelijk karakter er schijnen tot dusver van Duitsche zijde slechts inlichtingen te zijn verstrekt, voorstellen zijn nog niet gedaan en eischen niet gesteld. PARIJS, 23 Aug. (draadloos) Naar de „Temps'.' meldt zullen de onderhandelingen tus schen de gedelegeerden der commissie van Her stel met de Duitsche Rijksregeering van korten duur zijn. De gedelegeerden verzetten zich er krachtig tegen, de besprekingen uit te breiden tot kwes ties staande buiten het moratorium. In verband met het verzoek om waarborgen, stelt de commissie een minimum vast, waarover niet gemarchandeerd kan worden. VERZWAKTE KINDEREN. FRANKFORT a/d MAIN, 23 Aug. (draad loos). Volgens een mededeeling van de stads schoolartsen van Fleidelberg; zijn aldaar van de 4000 schoolkinderen 2318 min of meer ziek. Mr. J. L. heeft bij de Haagsche politie aan gifte gedaan van valschheid in geschrifte en be drieglijke bankbreuk, gepleegd door de handels vennootschap S. en v.d.LI., in de Raamstraat te 's-Gravenhage. De zaak Lenaertz Wagner. De tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeelde bankier Lenaertz Wagner heeft in zijn straf berust. Ook de ambtenaar van het O.M. is niet in beroep gegaan. De termijn daartoe is gisteren verstreken Burgerlijke Stand. Geboren: Aug. 19. Berendina Wendelina d.v. J. F. Ostermeier en J. Krijgsman, Groene- laan. 20. Johanna Hendrika d.v. T. Weber en A. H. L. v. Kampen, Middelh. straat. 21. Theodora Wautera d.v. T. F. Jansen en A. Her- kelman, L. Nieuwstraat. 22. Louise Alida d.v. L H. F. Visbeek en C. Levering, Eendrachtstraat. Martina Helena d.v. R. Wohler en M. Kok, Stationstraat. Overleden: Aug. '20. Petronella Catharina de Bruyn, wed. van Jacobus van der Heyden, oud 82 j. en 5 mnd. HET RIJKE AMERIKA. HANNOVER, 23 Aug. (draadloos) De stad Hannover is voornemens een obligatie-leening Visschcrij. SCHIEDAM, 22 Aug. Vertrokken naar zee ter haringvisscherij de logger SCH233 Dirk, schip per J. Ammeraal, voor de tweede reis. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 23 Aug. v.m. 3.04, n.m. 3.36. 24 Aug. v.m. 3.50, n.m. 4.20. 25 Aug. v.m. 4.34, n.m. 5.06. 26 Aug. v.m. 5.19, n.m. 5.52. SCHIEDAM, 22 Aug. Aangekomens.s. Achilles, geladen met olie voor Schieveem alhier, van Yokohama via Rotterdam. LIVERPOOL, 19 Aug. Vertrokken ss. Al- chymist, met olie naar Schiedam. ARDRASSAN, 21 Aug. Aangekomen s.s. Baron Ardrossan, ledig van Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 23 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 13. Namen» de «ommisnie voor de noteenmg. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 23 Aug. Men noteert voor Spiritus 100% f28 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.90 per ketel. ROTTERDAM, 22 Augustus. Boter en eieren. Op de Botermarkt werd heden aange voerd 3/8 vaten Prijzen 2.40, per K.G. N.V. Rotterd. Cons.- Veiling Weenaplein. Aan voer 250.000 st. Kippeneieren 79.25, kleine d.Jo ƒ6.256.75, eenden dito 7.758, kal koeneieren f 13.50. Rotterdamsche Veiling Delft.sche straatkip eieren 7.309.45, dito klein 6.557.20. aan voer 150.000 stuks. zijn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3