W. i HOUTHAK a et. Openbare Verkoopinp Kleiiie Ad verten tiën. Directie Pandora. A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 Leeraar in werktuigkundig teel enen Stoomwerktuigkunde Leeraar in bouwkundig teekenen SINGEL 116. - SCHIEDAM - Tel. 871. Week een lichtreclame boven den ingang van Pandora aanbrengen, voorstellende «den titel van de hoofdfilm. Deze lichtreclame wordt daargesteld door letters te vormen uit een serie electrische gloei-' lampjes. Wat gebeurt nu als de vrachtauto's over de Hoogstraat dreunen Verschillende lampjes draaien door het gedreun in hun fitting terug, zoodat de reclame 's avonds in minder florissanten toestand verschijnt. Zoo kon men eergisteravond in plaats van „De drie Musketiers" lezen zooiets van „De drie usketiers", waarbij dan nog verschillende letters verder verminkt waren. Ik doe daarom langs dezen weg een vrien delijk beroep op de goedgunstigheid van de heeren chauffeurs om een beetje om onze reclame te denken. In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit m hooge mate de heerlijke Citroen jenever der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij Gemengd Nieuws. De ramp op de Schelde. In het gerechtsgebouw te Middelburg heeft gisteren de rechter van instructie den kapitein en enkele leden der bemanning van het stoomschip Zui derdijk, dat in den nacht van 1 op 2 dezer in aanvaring is geweest, met het gezonken Engel sche stoomschip Ezardian, een verhoor afgeno men. Het lijk van een der bij die aanvaring omgeko men zeelieden is thans aangespoeld, zoodat nu twee lijken zijn gevonden. Zooals bekend is werden er zeven opvarenden vermist. Goede vangst. Door de recherche van Eindhoven is gisteren de beruchte 'inbreker J.V.E. uit Beverwijk gearresteerd. Na zijn aan houding trachtte de arrestant zich door ophanging van het leven te berooven wat evenwel door de waakzaamheid van de politie niet gelukte. Of» transport gesteld trachtte hij tevergeefs te ont vluchten. Bedrieger. De politie heeft gisteren naar Zutfen overgebracht H.J., uit Luttenberg, die loten der A.M.D.G. (een loterij te Arnhem) bij een drukker te Deventer zou hebben laten nama ken, tot een totaal van tienduizend. Hij zou er 500 aan de bevolking van Luttenburg hebben verkocht. Zich zelf gemeld. Ter beschikking van de justitie is gesteld de boekhouder J.L., die ver dacht wordt van verduistering van ruim 6000 ten nadeele van.de firma Gebrs. Van de W. aan den Waaldijk te Rotterdam. De verdachte, die reeds geruimen tijd gezocht werd, heeft zich bij de politie gemeld. O n g e 1 u k k en. Bij de gister te Midwolda gehouden wedrennen van hitten is de 22-jarige pikeur Snoek uit Blijham tegen een telefoonpaal geslingerd hij was bijna dadelijk dood. Het vergaan van de Egypt. De Engelschecommissaris uit de Board of Trade, die is aangewezen voor onderzoek van kwesties omtrent aanvaringen heeft rapport uitgebracht omtrent het onderzoek, dat is ingesteld naar het vergaan van de „Egypt" van P. O., welk schip op 22 Mei j.l. nabij de Fransche kust in botsing kwam met de Fransche kustboot „Seine" en bij welke ramp 87 passagiers van de,,Egypt" om het leven kwamen. De beslissing waartoe de president van den Raad komt, is belichaamd in het vonnis van genoemden commissaris en heeft veel sensatie gewekt bij het publiek. Het vonnis laat zich in zeer afkeurende termen uit over de tekortkomingen van den Engelschen kapitein en den eersten stuurman. In hetvonniswordtwoorde- lijk gezegd „Vooraj aan het in gebreke blijven van den kapitein en den eersten officier in het nemen van de noodige maatregelen voor het redden van menschenlevens en hét nalaten van het uitoefenen van het noodige gezag voor het handhaven van de goede orde en discipline aan boord op het oogenblik van de ramp, is hét ver lies van zooveel menschenlevens te wijten." Voorts wordt ook een blaam geworpen op de eigenares van het schip, de P. O. maat schappij, die gefaald heeft om haar vertegen woordigers en personeel behoorlijk maatregelen te doen nemen, zoodat de voorgeschreven rege lingen van de scheepvaart aan boord van het schip zouden zijn nagekomen en de discipline zou zijn gehandhaafd. Het certificaat van den kapitein, waarin aan dezen wordt toegestaan zijn functie als kapitein aan boord van een schip uit te oefenen, is voor den tijd van zes maanden ingetrokken, Voorts is een ernstige vermaning gericht tot den eersten officier. De naam van den kapitein is Andrew Collyer, die van den eersten officier Charles Walther Cartwright. Het vonnis is ge dateerd en geteekend door genoemden commis saris en vier assessoren. Vertegenwoordigers van de Londensche pers die aan de directie der maatschappij om in lichtingen vroegen, kregen ten aanwoord „Wij hebben geen verklaringen daarover af te leg gen." Whisky smokkelaars. Naar uit San Francisco wordt gemeld, is de nieuwste krijgslist der dranksmokkelaars het verbergen van whisky e.d. inJapanschc poppen, die in grooten getale uit de havens van het Verre Oosten naar Amerika worden geexposeerd. De poppen, die in de schil derachtige Japanschc kleederdrachten zijn uit- gedoscht, kunnen ongeveer een heelen of een halven liter bevatten. De douanebeambten ver klaren, dat zij voortaan alle poppen bij het klaren zullen schudden. Aken zijn gevonden bij H„ den vervaardiger van dé biljetten, de steenen, de clichés en het papier; bij P. 11 valsche biljetten. Verder zijn in deze zaak betrokken S.F. en D. Telegrammen. m- De Straatsburger Kathedraa De fundamenten van den hoofdtoren der kathedraal te Straatsburg moeten thans zoo zeer verzakt zijn, dat er onmiddellijk maatre gelen genomen moeten worden om het gebouw te redden. In 1903 hadden de beste Duitsche bouw kundige ingenieurs den keizer verklaard, dat zij maatregelen hadden genomen, waardoor de toren absoluut veilig was. Elke ingenieur en bouwcontractant, die toen maals bij het werk betrokken was geweest, was door den keizer gedecoreerd. Verdwijnende bladen. Naar gemeld wordt, zijn de te Bernburg verschijnende bladen „Bernburger Zeitung" en „Anhaltische General- anzeiger" samengesmolten met den „Anhalter Kurier." De „Hanauer Zeitung" heeft de uitgave ge staakt. Ook de „Breslauer Morgenzeilung", een van de oudste democratische bladen uit Silezië zal na September niet meer verschijnen. Uit Glauchau wordt gemald, dat zeven dag bladen uit Glauchau, Lugau, Oelsnitz, Lichten- stein, Waldenburg' en Meerane zijn samenge smolten en gemeenschappelijk een orgaan zul len uitgeven onder den naam van West sche Gemeinschaftszeitung." Draadlooze telefonie, is men op het draadlooze station Te Bergen thans bezig met de installatie van een nieuw zend-toestel, dat draadlooze-telefonische verbinding met de schepen, die draadlooze telefoon aan boord heb ben, mogelijk zal maken. Het station zal dan een radius krijgen van 3000 K.M., tegen 900 thans. Het nieuwe toestel, 't eerste in zijn soort in Noorwegen, zal zoowel voor draadlooze telegrafie als telefonie gebruikt worden. „Monnikenwer k."Als tegenhanger van de merkwaardige prestatie, door de Benedictijner monniken te Buckfast verricht, die hun eigen abdijkerk bouwden, valt het werk te beschou wen, door één enkelen monnik te Hayes (Middle sex) in eenige jaren tot stand gebracht. Deze monnik heeft heel alleen een parochiale patronaatszaal gebouwd op een terrein, dat vroeger door stallen werd ingenomen. Deze stal len werden door een kloosterling gesloopt en met de oude steenen trok hij het tegenwoordige ge bouw op. Aanvankelijk had hij retjds in 1914 het werk ter hand genomen, maar hij moest het laten wegens den oorlog tot na den wapenstilstand opschorten. In 1919 begon hij met nieuwen moed en heeft tot nu toe geregeld aan zijn „schep ping" gearbeid. Ondertusschen moest hij nog zijn werk on derbreken om de kerk te vergrooten, welker bouw wegens den groei der parochie moest worden uitgebreid. Desondanks heeft hij den uitbreidingsbouw der kerk en den bouw der patronaatszaal in ongeveer vijf jaren voltooid. De monnik werkte niet alleen als metselaar maar ook als timmerman, loodgieter, gasfitter en electricien. De zaal is 60 voet lang, 16 voet hoog en 20 voet breed. De vloer bestaat geheel uit eiken blokken. Zij heeft drie ingangen, waarvan de hoofdingang wordt afgesloten door dubbele «jeureri van mahoniehout. Watervliegtuig zonder motor. Naar aan de „Daily Chronickle" geseind wordt, vloog Glen G. Curties Woensdag met een motor loos watervliegtuig boven de Manhasset Bay. Het vliegtuig werd over een afstand van 1/4 mijl door een motorboot gesleept met een snelheid van 35 mijl per uur, v-erhiff zich toen in de lucht en bleef daar op een hoogte van 12 voet gedurende 40 seconden zweven. Er stond geen wind. Vliegongelukken. Een Fransche lui tenant aviateur, die deelnam aan de 6000 K.M. rondvlucht Parijs:Tunis—Parijs is tusschen Tanger en Rabat met zijn toestel gevallen. Het vliegtuig werd geheel vernield, doch de vlieger bleef ongedeerd. De kapiteinaviateur, Gechard is bij een tocht over de Alpen gevallen en gedood. Een der vleu gels van het toestel raakte defect ten gevolge waarvan dit neerstorte. R o o v e r s. Een Servische roóverbende, waarvan de leden als gendarmes verkleed waren heeft het postkantoor te Rudo (in Bosnië) ge plunderd en vervolgei*s aan het station een trein overvallen, bij welke gelegenheid 150 passagiers werden beroofd. V a 1 s c li geld. Gistermiddag heeft de Duit sche politie in samenwerking met de commissa ris van politie te Heerlen 5 personen aangehou den die zich hebben schuldig gemaakt aan het vervaardigen en uitgeven van valsche bankbil jetten van 40 gulden. Eenigen tijd geleden, wer den te Heerlen en Maastricht deze biljetten ont vangen. Te Heerlen werden ze uitgegeven door een vrouw P. Wonende aldaar, doch thans tijde lijk vertoevend te Aken. Bij huiszoekeingen te Vliegongeluk. BREMEN, 9 SeptT (draadloos) Het vliegtuig D. 93 is tijdens een tocht van Bremen naar Ber lijn bij Stendtha brandend neergestort. De be stuurder is om het leven gekomen. Passagiers bevonden zich niet in het vliegtuig Laatste Berichten. Wintertijd. Naar de „N. Haarl. Court." verneemt, zal in den nacht van 8 op 9 Oct. do klok 1 uur ver zet worden en de wintertijd weer worden inge voerd. B. A. J. WITT KA MP F, MOUTWIJNJENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij Kerknieuws. Kanunnik Hoornaert. Te Brugge is in den ouderdom van 72 jaren overleden dc Z.E. heer H. Hoornaert, Kanunnik en secretaris van het Bisdom. Hij was een schrijver met grooten naam. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft de voDende wcleerw. paters benoemd tot Kapelaan: te Rotterdam (O. L. Vr. Onb. Ontv.) A. Pieters S..J. te Amsterdam (H. Franc. Xav.) Th. J. Kannegieter S.J. te Rotterdam (PI. Ignatius) G. Stiphout S.J. Kunst en Letteren. De Sixlijnselie kapel. De Sixtijnsche Kapel, die men zich natuurlijk van het vorige seizoen nog herinnert, zal 12 Növerber a.s. komen zingen in de St. Janskerk te 's-Hertogenbosch, d.w.z. wanneer er ten min ste voldoende belangstelling voor deze groote, kostbare onderneming getoond zal worden. Het plan is,dat de kapel, onder een plechtige Hoog mis de Missa Papae Marcelli van Palcstrina ten gehoore zal brengen benevens gewijde zangen van Vittoria, Le Bel (Puer natus est), Da Bosch Vianda en Orlando di Lasso. De bisschop van Den Bosch, Mgr. Diepen, dc plebaan en pastoor Han sen, voorzitter van de Gregorius-vereeniging hebben hun medewerking tot het welslagen van deze onderneming toegezegd. Rechtzaken. Otto-Otlo. Het Kantongerecht te Rotterdam heeft gister morgen uitspraak gedaan in de zaak tegen Otto Schlesinger, zich noemende prof. Otto Otto. De kantonrechter, mr, Wentholt, óverwoog o.m. dat het ten laste gelegde, n.l. dat bekl., niet toegelaten zijnde tot uitoefening van de genees kunde in Nederland, buiten noodzaak, gene zingen, als bedrijf, heeft verricht, terwijl het publiek tegen betaling toegang had tot de zaal, waar bekl. zijn genezingen verrjehtte, wettig en overtuigend bewezen was,door hetproces-verbaal en liet getuigenverhoor, in onderling verband en samenhang. De kantonrechter overwoog voorts, dat dit geen volledige handeling van verlos- of heelkundige hulp oplevert, en ontsloeg des wege beklaagde van alle rechtsvervolging. De eisch was 100 boete, subs. 10 dagen hech tenis. Verdediger was mr. Lammers. Burgerlijke Stand. Geboren: Sept. 7. Leendert z.v. A. de Vogel en K. P. van Vlissingen, Beierlandsche- straat. Bernardus Evert Marinus z.v. M. B. Collé en C. van Steijn, Nieuwsticht, midden. Leentje d.v. J. Rijken en J. G. Kiela, Nieuwe Maasstraat. Maria Leonarda d.v. H. Leenders en M. A. Vermeulen, Floogstraat. 8. Friedrich Joseph Nicodemus z.v. W. P. van Rijswijk en M. M. Bijl, Achter de Teerstoof. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 9 Sept. v.m. 4.47, n.m. 5.11. SCHIEDAM, 9 Sept. Vertrokken s.s. „Pen- bergen" (nieuw) om proef te stoomen naar Hoek van Holland op de Noordzee. SCHIEDAM, 9 Sept. Vertrokken s.s. „01- dekerk", met restant lading stukgoederen naar Hamburg. SOUTH-GEORGIA, 15 Aug. Vertrokken Duitsche bark Tamara, met olie naar Schiedam. HAMBURG, 8 Sept. Aangekomen s.s. Atlas Maru", met olie en restant lading voor Schiedam van Oost-Azië. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingve eeniging". Heden f 1.90 per ketel. Aan de NIJVERHEIDS AVONDSCHOOL te SCHIE DAM is zoo spoedig mogelijk te wervullen de betrekking van (6 uur per week) en (1 uur p. w.). Akte- Mf. «f Mg of NIV vereisdit, en (6 uur p. w.). Akte Md, of Me of NIII vercischt. Stukken vóór 20 September a.s. vrachtvrij in te zenden bij den Heer BURGEMEESTER der gemeente SCHIEDAM. Te adresseeren Gemeente-Secreta rie, Afd. „Financiën en Onder wijs", Nieuwströat 26 Schiedam. Inlichtingen verstrekt desge- wenscht de Directeur der N.A.S. St. Liduinastr. 15. 7208 27 De firma D. SCHWAGER- MANN zal ten overstaan van den notaris D. BODDEUS op Donderdag 14 September, des morgens 10 uur in het ge bouw van den R. K. Volksbond aan de Lange LIaven te Schie dam verkoopen een netien Inboedel bestaande uit Eikenhouten slaapkamerameu blement, eikenh. eetkamerameu blement, eikenh. Bureau-Mi- nistre, Remington schrijfma chine, kantoor- en bureaustoe len, cassa, mahoniehouten stoe len, chiffonière, linnenkast, houten ledikanten met spring bakken, ijzeren ledikanten, ma trassen, dekens, karpetten, vloerkleeden, loopers, juridische en andere boeken, eenige goede olieverfschilderijen, naaimachi nes, glas- en aardewerk, gou den en zilveren voorwerpen, kachels, fornuizen. Te bezichtigen Woensdag 13 September van 10 tot 4 uur. Goederen voor deze verkooping worden dagelijks aan liuis afge haald na opgave aan de firma D. SCHWAGERMANN, Korte Singelstraat 6, Telefoon No. ,457. Schiedam. 7206 40 Voor aankoop van een PIANO of ORGEL is een HETHOUWBAAR ADRR«: Groote voorraad 'zoowel in eenvoudige als meer kostbare INSTRUMENTEN. Billijke prijzen en conditiën. 721620 Langdurige garantie. Kleine advertentiên boogit«ai 30 woorden f 1 per plaatsing, leder woord meer 10 cent. Driemaal plaatien v«n dezelfde advertentie f 2. De Concurrent Broersveld 123. Wielrijders: Kijkt even naar het'nieuw ste model Berco-Iamp f 12.50, Bullilamp f 7.55, Prima Engel sche pedalen f 2.85, Handpompje, koper- vernikkeld f 0.75, Carbid,' per kilo-bus f 0.42, Fietsmandje f 1.75, Vaseline f 0.18. Zie verder. Groote Pompslangen f 0.25, Spaken met nikkel roestvrij f 0.02 Nationaal Solution f 0.05, Bandafnemers, per stel (4 stuks) f 0.10 Band rem compleet f 1.45, Engelsche Noksturen f2.10, Zware Bagagedrager, met riemen f 1.28, Batterijen (6 uur) f 0.23, Zaklantaarns, compleet f 0.85, Rij wiel- en Naaima chineolie f 0.22. Zie verder. Mevrouw NOLET- JANSEN, Lange Nieuwstraat 133a, vraagt een eenvoudi ge, nette DIENSTBODE. Aanmelden bij voorkeur 's avonds na 7 uur. GEVRAAGD door jongelui vrije kamer met kookge legenheid. Brieven onder No. 1442 bur. van dit blad. Alle soorten bellen, Electrisch materiaal. Binnen en Buiten banden Hollandsch Fabrikaat van de N.V. Rubber Co. Maasstricht. Rijwie len vanaf f 75.— Prima Engelsche Voetballen, Binnen baden, Buitenbaden, Sportartikelen. Aanbevelend, „De Concurrent" Broersveld 123. Denkt er om U aan te melden voor den a.s. Cursus E. H.6. 0, leider de.Heer Dr. DE LEEUW. Inlichtingen te be komen Veenlantstraat No. 23. DAMES HUISMOEDERS Opening Seizoen. Ma gazijn „DE STER" Broersveld 119 beeft weder ontvangen de nieuwste modellen hoeden. Ik noodig U uit de etalage te ko men bezichtigen. Aanbevelend, LIEVEN v. d. WESTEN. Dr. Nolens. Beslist de fijnste si gaar, zeldzaam fijn. Verkrijgbaar in JO HEGGELMAN's Sigarenmagazijn, St. Liduinastraat 80 Abonneert U op de NIEUWE SCHIEDAM' SCHE COURANT. Naar de I. C. A. R. Een prachtritje met onze Gezelscbapfauto. Plaats voor 16 per sonen. Per rit f 20. Ga-rage D. VAN LEEUWEN. Neemt proef met mijn onovertrefbaren YVitten en Rooden Po rtw H b fl.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Bof end rust 63. Een flinkDienstmeisje GEVRAAGD niet beneden 16 jaar, in klein gezin z. k. goed loon, tram vrij. Aanmelden 's avonds na 5 uur. Mevr. Beek man. Beatrijsstraat 96 N.W. bij het Middel- landsch plein. R'dam. Adverteert in de rubriek Heine adverteutlPn

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3