Gemakkelijk is 't Klsefling en lenliileeriQg N.Ï. ï.h. SAIL L91S Do. Pauhis-museuin te Berlijn hebben naar de„Vossi- sche Zeitung" meldt, inbrekers een vrij groet aantal gouden en zilveren munten uit het laat- Romeinsche en Merovinger tijdperk gestolen, alsmede gouden, zilveren en bronzen antiquitei ten. De waarde van het gestolene bedraagt onge veer twee millioen mark. De moordaanslag in den D-trein. Op de arrestatie van den persoon, die den moord aanslag, op den Amerikaanschen majoor Sauer- wein in den D.-trein heeft gepleegd, heeft het Amerikaansche legerbestuur te Coblenz een be looning van 1 millioen mark gezet. De spoorweg directie loofde 30000 mark en de regeeringspresi- dent van Wiesbaden 20000 uit. De toestandvan het slachtoffer is iets verbeterd. Hij kan echter nog niet gehoord wórden. Vliegongeval. Het vliegtuig van den dienst ParijsPraagWarschau is tegen den Bisschofsstein bij Wekelsdorf in Bohemen aange vlogen en verpletterd. De bestuurder werd ge dood. Een Fransch officier, die zich in het toe stel bevond, werd zwaar gewond. Het vliegtuig werd geheel vernield. Vermoord. Zaterdag werd te Courcelles nabij Charleroi een verlaten huurauto gevonden die bleek toe te behooren aan een Brusselsche verhuurinrichting, wier chauffeur, zeker Maes, Zaterdagmorgen niet van zijn nachtdienst, was teruggekeerd. Thans heeft men op het veld nabij Nyvel het lijk van den chauffeur gevonden. Zijn armen waren op den rug gebonden en de schedel was door twee revolverkogels doorboord. Men vermoedt, dat twee of drie mannen des nachts te Brussel in de taxi zijn gestapt en op een af gelegen plek den chaffeur hebben overrompeld met het doel, zich van de auto meester te maken om daarmede ergens hun slag te slaan. Een panne noodzaakte hen, den wagen te verlaten. („Tel.") Botsing in de lucht. Gister had te Honoloeloe een ernstig vliegongeval plaats. Een toestel, dat bestuurd werd door luitenant-avia- teur Th. Hynes kwam in botsing met een ander vliegtuig. Beide toestellen stortten van 200 voet hoogte in het water. Hynes werd op slag ge dood evenals de inzittende sergeant R. Owens. De inzittenden van het ancfere toestel captain T. W. Allen en zijn waarnemers luitenant A. F. Hobbard, bekwamen ernstige beenbreuken. Fabriek afgebrand. Een fabriek van vijf verdiepingen in Brooklyn is, geheel afgebrand Een man, die zich trachtte te redden door uit het raam te springen, werd gedood en acht meis jes worden gewond. Men vreest, dat verschillende meisjes, die in de fabriek werkten toen het vuur uitbrak, omgekomen zijn. Het zoeken naar hun lijken is nog in vollen gang. M ij n o n t p 1 o f f i n g. In de kolenmijnen van Lepény bij Klausenburg (Roemenië) heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij honderden dooden zijn te betreuren. Ontploffing in een mijn. Uit Mainz wordt bericht,dat er een hevige ontploffing in de mijn „Druschstrasse" bij Dortmund heeft plaats gehad, waarbij vijf arbeiders den dood vonden en dertig gewond werden. Schip in nood. Het Italiaansche stoom schip „Tati" dat zich ten Zuiden van de Canari- sche eilanden bevindt, seinde om onmiddellijke assistentie. Mij n gasontploffing. Uit Dangen- dreer wordt gemeld, dat 't aantal slachtoffers van de mijngasontploffing in de Bruchstrasse-mijn gestegen is tot 6 dooden en 24 gewonden. Brand in een bioscoop. Eenige da-^ gen geleden brak tijdens de avondvoorstelling in een bioscoop te Londen een brand uit, tenge volge van de ontbranding van een film. De direc teur gaf het orkest last om het volkslied te spe len ondertusschen werd het gebouw, dat 800 menschen bevatte, in ongeveer twee minuten Volkomen rustig en ordelijk ontruimd. De opera teur en zijn collega werden vrij ernstig gewond. Cocaine in beslag genomen. De douane te Baltimore heeft een zending cocaine, ter waarde van $240.000 aan boord van de stoomboot „Oregonia" in beslag genomen na een gevecht met drie smokkelaars, die in het ruim van het schip ontdekt werdn. De ambtena ren verklaarden dat dit de grootste zending cocaine was, waarop ooit door de Vereen igde Staten beslag gelegd is. Diefstal. In den afgeloopen nacht heb ben inbrekers uit het zegelkantoor te Gent, voor 17» millioen francs aan belastingzegels gestolen. De ramp van de „Avere." De recht bank te Hamburg heeft na beraadslagingen, wel ke eenige dagen duurden het volgende vonnis geveld in zake het proces over de verantwoorde lijkheid aan het ongeluk met het Braziliaansche stoomschip ,,Avare". De kapitein, Prado, werd tot negen maanden gevangenisstraf veroordeeld. De eerste machinist Immediato en dg havenloods Schmidt, die evenzeer in staat van beschuldi ging waren gesteld, werden vrijgesproken. Laatste Berichten. krachtige Z.W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke opklaring, waarschijn lijk regenbuien, iets zachter. Verbrand. Te Sehagen is hedennacht bij een brand in een boerderij een hulpbehoevende oude vrouw in de vlammen omgekomen. Het Koninklijk bezoek aan de Hoofdstad. Voordat de audiëntie hedenmorgen begon, maakte H.M. de Koningin een morgenrit. Door vele particulieren, die onlangs een onderschei ding ontvingen, werd de audiëntie bezocht. Prins Hendrik en Prinses Juliana begaven zich in den morgen per motorboot de ,,Ruyter" naar Zaandam, waar een bezoek werd gebracht aan het Czaar Peterhuisje en de Biscuit-fabriek Ver- kade; op de terugreis werden de artillerie-inrich tingen a.d. Hembrug bezichtigd. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 31 Oct. 2 Nov. Londen11.393/, 11.39V4 Berlijn- 0.057» - 0.05 Parijs- 17.86 - 17.787, België- 16.56 - 16.53 7, Zwitserland - 46.19 - 46.65 Weenen - 0.003/» 0.00*/» Kopenhagen 51.55 - 51.577» Stockholm - 68.50 - 68.577» Kristiania - 46.30 - 46.527» Amerika-2.5515/w - 2.555/u WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 31 Oct. 2 Nov. Londen11.397» 11.39 Parijs-17.95 -17.777 Brussel- 16,70 - 16.55 New-York- 2.56— - 2.557» Berlijn- 0.056/» - 0.05 Italië Zwitserland - 46.15 - 46.75 Praag- Stockholm-68.60 -68.65 Kopenhagen- 51.60 -51.55 Christiania - 46.40 - 46.60 Weenen- 0.003 - 0.003/, Boedapest Telegrammen. HET NABIJE OOSTEN. BERLIJN, 2 Nov. (draadloos) Uit Gonstan- tinopel verluidt, dat de Nationale Vergadering den Sultan heeft afgezet, zonder een opvolger aan te wijzen, wat later zal geschieden. Verder werd besloten den naam Ottomaansche Keizer rijk in Turksche" Rijk te veranderen. VERKIEZINGEN IN FRANKRIJK. PARIJS, 2 Nov. (draadloos) Om te trachten bij de a.s. verkiezingen het nationale-bloc een neder laag toe te brengenheeft zich een nieuwe politieke groep der linksche zijde gevormd. CONSTANTINOPEL EN ANGORA. CONSTANTINOPEL, 2 Nov. (draadloos) De toestand tusschen de regeeringen te Constan- tinopel en te Angora blijft gespannen. De berich ten uit Angora wijzen er op dat de Angora-re geering vasthoudt aan den eisch dat de Hooge Porte niet aan de conferentie zal deelnemen. Waarschijnlijk za lhetkabinetmorgeneen mani fest publiceeren en daarna aftreden. NEDERLAAG DER WERKLIEDEN-PARTIJ. LONDEN, 2 Nov. (draadloos) De eerste re sultaten van de gemeenteraads Verkiezingen too- nen dat de Labour-partij in het geheel 162 zetels verloor en 5 won. De conservatieven wonnen 110 zetels en ver loren 11. Weerbericht. Verwachting: Matige, tijdelijke Wellicht DE TURKEN IN THRACIE. LONDEN, 2 Nov. (draadloos) Te Parijs zijn ernstige berichten ontvangen over den toestand in Thracië, waar de Turken in strijd met de Moe- dania-overeenkomst troepen requireeren. Poincaré heeft de aandacht van de Britsche regeering op dit feit gevestigd, en haar aange vraagd haar standpunt daarover mede te deelen. POKKEN IN ENGELAND. LONDEN, 2 Nov. (draadloos) Te Londen zijn 39 gevallen van pskken voorgekomen. Kerknieuws. Bernard Vaughan. Dinsdagmorgen is te Londen overleden pater Bernard Vaughan in den ouderdom van 74 jaar. Hij was een van de meest bekende roomsch ka tholieke priesters in Engeland. Achttien jaar lang speelde hij een voorname rol in het godsdien stig en kerkelijk leven te Manchester, totdat hij, 20 jaar geleden, naar Londen kwam en zijn leven wijdde aan armenzorg. Hij had veel gereisd en was een buitengdwoon populair spreker. Ook publiceerde hij vele werken over godsdienstige en maatschappelijke vraagstukken. Nieuwe kardinalen. Volgens betrouwbare berichten uit Vaticaan- kringen zullen in Amerika twee nieuwe kardi nalen worden benoemd, nl. aartsbisschop Man- delei van Chicago en aartsbisschop Hayes, van New York, Ook zou mgr. Bonzano, de apostoli sche vertegenwoordiger te Washington, tot kar dinaal worden benoemd. In het Missiehuis te Teteringen (Paters van het Goddelijk Woord, Steyl) heeft Mgr. Ver- straelen, Apost. Vicaris der Kleine-Soenda- eilanden Zaterdag en Zondag j.l. o.m. de volgen de H.H. Wijdingen toegediend Tonsuur en Mindere Orden aan den eerw. Frater Corn. Hooiveld (Andijk) het Sub-Diako- naat aan den eerw. Frater G. van Velsen (Cas- tricum) en het Dialconaat aan den eerw. Fra ter Eugenius Lampe (Den Haag). SPORT. VOETBAL. Vanwege het slechte weer, is gister de wedstrijd Vitesse-veteranenOnderwijzerselftal niet door gegaan. Waterpolo. Naar we vernemen, bestaat het plan, binnenko- kort, waarschijnlijk 15 Nov. op een wedstrijd avond in de overdekte bad- en zweminrichting a.d. Tuinderstraat te Rotterdam ook een water- polo-partij te houden. Een zevental van H.-.D.V.S. zal dan zijn krach ten probeeren tegen een gecombineerd zevental uit de zwemclubs R.Z.C., Maas, Hilligersberg en S.Z.C. Kunst en Letteren. Nationale Opera. Door besprekingen tusschen den heer Koop man en het personeel heeft men het zoover weten te brengen, dat het bestaan der Opera voorloopig verzekerd is. Rechtzaken. Professor Otto-Junior. Het kantongerecht te Rotterdam heeft den Amsterdamschen marktkoopman M.K., alias prof. Otto-junior, wegens het onbevoegd uit oefenen van de' geneeskunde, veroordeeld tot 100 boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. Overtreding Loterij wet. De firma Jamin is door het kantongerecht veroordeeld tot 20 boete, te vervangen door 2 dagen hechtenis, wegens het voeren van een reclamecampagne in strijd met de loterij wet. ||Do malversaties aan het Koninklijk H Staldepartement. Voor het Haagsche Gerechtshof heeft terecht gestaan T.L., administrateur bij het Koninklijk Staldepartement, thans gedetineerd, ter zake dat hij te 's-Gravenhage op verschillende tijd stippen, telkens opzettelijk geldswaarden tot een bedrag van omstreeks 5000, toebehoorende aan de Koningin, althans aan een ander of an deren dan beklaagde, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend.De rechtbank te's-Gravenhage had beklaagde bij vonnis van 1 Augustus j.l. veroordeeld tot jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Mr. D.van Houten concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 15 dezer. Fin. en Econ. Mededeelingen. De Duitsche levensverzekeringen. Volgens het Hbdl. worden de besprekingen tusschen de Nederlandsche en de Duitsche regeering inzake de kwestie der Duitsche le vensverzekeringen in den laatsten tijd krachtig voortgezet. Bij informatie in departementale kringen te 's-Gravenhage kreeg het blad echter den indruk, dat de Nederlandsche regeering (hoe wel zij al haar krachten wil inspannen om een bevredigenden regeling te verkrijgen) niet bereid is, er toe mede te werken, dat daarbij door den Nederlandschen Staat financieele offers wor den gebracht. De vrees voor mogelijke conse quenties zoowel als de slechte stand der schat kist houden haar daarvan terug. Leening gemeente Rotterdam. De Rotterdamsche Bankvereeniging en de Amsterdamsche Bank berichten, dat zij op 6 November a.s. ter beurze van Amsterdam zullen introduceeren 5.000.000 57 2 pet. obligatiën gemeente Rotterdam, deel uitmakende van de leening 1922, groot 12.000.000 .De eerste koers van afgifte bedraagt 95 pet. De Handelskamer te Rotterdam. Voor eenige jaren werd door de Regeering aan de Groothandelvereeniging „De Handelskamer" één voorschot gegeven van drie millioen gulden, waarvoor een afdeeling kleeding zou worden op gericht, die prijsregelend zou werken. Thans verneemt het Persbur. V.D., dat de directie van „De Handelskamer" besloten heeft tot opheffing van deze afdeeling, die nu ruim LWee jaar heeft bestaan. Nadat Zaterdag te Utrecht een zeer druk bezochte vergadering was gehouden van ver tegenwoordigers van aangesloten coöperaties, is de directie tot deze beslissing gekomen. De filialen te Rotterdam, 's-Gravenhage, Amsterdam, Hengelo en Groningen zullen op geheven worden, terwijl het in de bedoeling ligt om binnen een jaar de geheele kleedingaf- deeling te liquideeren. Burgerlijke Steiïd. Geboren: Oct. 31. Louise Henriëtte Hele na d.v. A. Meerkerk' en A. Breyer, Pernissche- straat. Sophia d.v. J. C. Meijdam en J. M. van Noort, Strijenschestraat. Nov. 1. Har- manna d.v. L. de Jong en W. H. Post, Brandpad. Elisabeth Maria d.v. A. J. Voormeeren en A. J. Olsthoorn, Strijenschestraat. Gehuwd: Oct. 31. K. L. Oranje 24 j. en H. B. Bode 23 j. Nov. 1. A. van der Made 23 j. en G. M. P. Heilker 22 j. Overleden Oct. 29. Christina Johanna Gallas oud 81 j. en 10 mnd, weduwe van A. B. Collignon, Korte Achterweg. 30. Een leven loos kind van A.Scheuerman en A. van der Ham, Nieuwe Haven. Arnoldus Antonius Bonefaas, oud 25 j. en 8 mnd, Nassaustraat. Gerardus Johannes de Vette oud 29 j. Ooster straat. Emmigje Roodbot, oud 67 j. en 9 mnd., weduwe dan J. Bedeaux, Mariastraat. 31. Cornelia Stassen, oud 4 dagen, Klein Groenendal. Scheepvaart. Hoog watei te Hoek van Holland. 2 Nov. van. 0.51, n.m. 1.11. >3 Nov. v.m. 1.25, n.m. 1.45. 4 Nov. v.m. 1.55, n.m. 2.15. 5 Nov. v.m. 2.29, n.m. 2.45. HULL, 1 Nov. Vertrokken s.s. „Alchymist", kapt. G. W. Dines, met olie naar Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 2 Nov. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46% f 13. Namen» d« commissie voor de noteeriag. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 2 Nov. Men noteert voor Spiritus 100% f 28 Spoeling. Noteering van de Goop. Vereen, „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 2.90 per ketel. VEEMARKT DELFT, 2 Nov. Aanvoer166 runderen 105 schapen of lammeren, 11 paarden, 425 varkens, vette kalveren, 643 biggen, 63 magere kalveren, 10 geiten of bokken, vette varkens, veulens. Vette koeien le kw. f 300475, 2e kw. f 200300, kalfkoeien le kw. f 325450, 2e kw. f 225325, vaarkoeien f 250f 325, 2e kw. f150f250, vette kalveren le kw. f 2e kw. fvette schapen le kw. f2344, 2e kw. f weischapen le kw. f2e kw. f vette lammeren le kw. f 2434, weilam meren, f magere varkens le kw. f 18— f 70, biggen, f 12f 26, nuchtere kal veren le kw. f 10f21, paarden f 100 f300 Rundvleesch per kilo f 1.20—f 1.0.70 vette varkens ff Boter f 2.50 a f 2.75 per kilo. Aanvoer 7s 60/8 en 2/16 wegende te zamen 1220 kilo. Kleine Advertentiën. Er wordt gevraagd te Schiedam in klein gezin tegen 1 of 15 Dec. degelijke R. K. Dienslbode. niet beneden 23 jaar, zorder zeer g. g. on- noodig zich aan te melden. Franco brieven on - der No. 1611 bureau van dit blad. Te Koop aange boden een Damesrijwiel, als nieuw, prijs van zoo goed voor den f60.— Te bezichtigen Emmastraat 28. Gevraagd een nette II. K. DIENSTBODE v. g. g. v. Adres DE LEEDE, Nassaustraat 29. Nette Werkster gevraagd voor schoon houden van winkel en kantoor, gedu rende de ochtenduren J.LANDHEER&Co. Hoogstraat 50. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden PortwüB f 1.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoope weelde". A. BOSCH, Boter*tr»at 63. Advertentiën. De Heer en Mevrouw GEERDESvan Romunde ge ven met genoegen kennis van de geboorte van hun zoon REINIER. Schiedam, 1 November 1922. 7895 7 Voor de deelneming onder vonden bij het overlijden onzer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Mevr. de Wed. A. DIRKZWA GERKooper betuigen wij on zen hartelijken dank. Namens de familie CORNS. DIRKZWAGER, Lange Nieuwstr. 135 Schiedam. Den Haag I Nov. 1922. 7893 12 alle benoodigdheden op het gebied van op Termijnbetaling te kunnen verkrijgen. Wij voorzien U van ALLES. OPPERT 63, ROTTERDAM. 7889 50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 3