lerverii-Ditsfoomeril De Phee» FBfCO'S ZENUW HOOFDPIJNPOEDERS JUR6EIMS7 PLANTENBOTER K FRECO's ZENUWTABLETTEN A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 oordeel, dat de uitsluiting een gevolg is van de ontoelaatbare staking, en dat, mocht door con ferentie met de fabrikanten de uitsluiting niet tot een einde komen, alle middelen zouden moe ten worden aangewend om de staking te breken. Daar geen overeenstemming bereikt werd ver lieten de vertegenwoordiger van het Nederl. Arbeids. Secretariaat de vergadering. De besturen van de andere vakcentralen gin gen daarna in een nieuwe vergadering over, ten einde de door hen noodig geachte maatregelen te bespreken om een einde aan het conflict te maken. Crediet aan Duitschland. Op de vragen van de heer Fleskens betref fende het verstrekken eener opgaven van de verschillende Duitsche fabrieken of industrie takken, welke tot heden van liet Hollandsche crediet hebben gebruik gemaakt heeft de heer De Geer, Minister van Financiën, geantwoord, dat hij niet bereid is een volledige lijst over te leggen van de verschillende Duitsche fabrie ken of industrieën, welke tot heden van het Hollandsche crediet hebben gebruik gemaakt. De industritakken, welke tot op 4 Novem ber j.l. van het crediet gebruik maakten, zijn de volgende Textielindustrie, Rottingindustrie, Borstelfahrieken, Metaalindustrie, Asbestfa- brieken, Lederindustrie, zeepfabrieken, Das- senindustrie, Paardenhaarindustrie, Sigaren- industrie, Tapijtenfabrieken, Gummifabrieken, Diamantindustrie, Meelfabrieken, Margarine- fabrieken, Machinefabrieken; Papierindust- strie, Jutefabricken, Kofferindustrie, Kabel- fabrieken, Cokesfabrieken, Hennepindustrie, cacao-industrie, Moutfabrieken, Chemische- industrie, Oliefabrieken, Lakfabrieken. Artikelen met cadeaux. Op de vragen van het Kamerlid Braat be treffende het nemen van maatregelen tegen de gewoonte van handelaren om aan de koo- pers van hun artikelen geschenken te geven, heeft minister Ruys de Beerenbrouck het vol gen de geantwoord Naar de meening van den Minister behoeft geen ernstige vrees te worden gekoesterd, dat uitbreiding van de gewoonte om bij den verkoop geschenken te geven, benadeeling van den kooper ten gevolge zal hebben. Uit den aard der zaak bestaat de mogelijkheid dat dit, in algemeenen zin gesproken volkomen ge oorloofd reclamemiddel, evenals alke andere min of meer kostbare reclame, niet alleen de qualiteit, doch ook de quantiteit van de ten verkoop aangeboden waar beinvloed, doch, naar de Minister meent, mag verwacht wor den, dat het koopend publiek met deze moge lijkheid rekening houdt. Van schade voor den kleinhandel kan in dit vei-band bezwaarlijk gesproken worden, aangezien het leveren van artikelen van goede hoedanigheid tegen rede lijken prijs nog steeds als dc beste aanbeve ling mag worden beschouwd. In verband met het bovenstaande bestaat voor het nemen van bijzondere maatregelen dan ook geen aanleiding. Luxe-treinen NederlandDuitseliland. Naar de „Msb." verneemt, zal te beginnen met December, driemaal per week een luxe- trein leklasse van H.-v.Holland naar Berlijn over Oldenzaal loopen. Deze trein vertrekt des mor gens en men is reeds des middags tegen half 6 in Berlijn. Aldaar vindt men aansluiting naar Riga en Warschau. Ook voor de terugreis zal er driemaal per week een luxe-trein le kl. loopen. Van Berlijn vertrekt de trein Maandags, Woens dags en Vrijdags, uit Nederland Zaterdags, Dinsdags en Donderdags. Voor het eerst zal de trein uit Nederland loo pen op 2 December, uit Berlijn op 4 December. Uit het houtbedrijf. De Werkgeversroganisaties in liet houtbedrijf hebben het collectieve arbeidscontract, dat loopt tot 15 Februari, tegen dien datum opgezegd. Wijziging Stoomwet. Het Verbond van Nederlandsche Fabrikanten Vereenigingen heeft aan de Eerste Kamer ver zocht, het wetsontwerp tot wijziging van de Stoomwet te verwerpen. Het meent, dat nu cin delijk eens gebroken moet worden met het sys teem, de nijverheid telkens nieuwe, op zichzelf niet zware, maar gezamenlijk wel belangrijke, lasten op te leggen. Mr. Zimmerman. Naar het „Vdl." verneemt, staat het nagenoeg vast, dat mr. A. Zimmerman, burgemeester van Rotterdam, benoemd zal worden tot com- missarisgeneraal van den Volkenbond over Oostenrijk. Spoorwegpersoneel. Tengevolge van de tot stand gekomen regeling tusschen directie en personeel van de Nederand- sche Spoorwegen is het Comité van actie uit het spoorwegpersoneel thans ontbonden en heeft de samenwerking tusschen de vijf vakvereenigingen opgehouden. Het mond- en klauwzeer. Met ingang van Maandag zullen in het dis Lrict Zeeland, in navolging van de maatregelen in Zuid-Holland tegen het mond- en klauwzeer de veemarkten eveneens geschorst worden. Staten-Gcneraal. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag, 17 November. Een aantal kleine wetsontwerpen wordt zon der stemming aangenomen. Het wetsontwerp tot overneming van twee gedeelten van den weg van 's-Hcrtogenbosch naar Best wordt aange nomen met 59 tegen 8 stemmen. Hierna worden de replieken bij de algemeene beschouwingen over de staatsbegrooting voort gezet. De heer C o 1 ij n (A. R.) antwoordt eerst op eenige beschouwingen over de antithese. Spr.'s fractie zal aan de motie-Van Rappard haar stem niet geven. De pensioen-motie van den heer Tioelstra krijgt evenmin haar stem. De classificatie-motie is moeilijker te beoor- deelen, maar ook daartegen zal spr. stemmen omdat de inhoud der conclusie hem niet aan staat. Vervolgens behandelt spr. de defensie-kwestie Over den Volkenbond heeft spr. de vorige maal niet gesproken waarom spr. daarbij werd inge deeld was spr. niet duidelijk. Van de anti-revolu- tionnaire defensiepolitiek heeft men altijd een verkeerde voorstelling gehad. Spr. heeft thans niet anders gezegd dan dat men niet verder moet springen dan zijn stok lang is. In ,,De Standaard" is hetzelfde al lang verkondigd, en ook de heer Idenburg heeft op 16 Mei j.l. ongeveer hetzelfde betoogd, nl. dat het minimum van verdediging moet zijn de handhaving der neutraliteit. Spr.'s mcdedeeling Was dus geen verrassing en geen ommezwaai. De handhaving van onze neutrali teit lag in den jongsten oorlog niet meer in de theoretische sfeer, het operatietooneel van den oorlog lag onmiddellijk bij ons, en de daad- Werkelijke handhaving was noodzakelijk. Het leger wordt ingericht op die verdediging en de anti-revolutionnairen hebben daarop vooral ge let. Dezelfde gedachte beheerschte hun verzet tegen de wet-Pop, omdat die een leger, wilde dat geen operatie-mogelijkheid had. Ook nu is spr. tegen dat stelsel. De oude onderscheiding tusschen neutrali- teits-handhaving en de verdediging van onzen bodem is nog steeds blijven hangen, en die ge dachte wil spr. verdrijven. De linicn wil spr. niet veronachtzamen, maar veel waarde hecht hij er niet aan. Alles wat vóór den oorlog is gebouwd is Waardeloos. Zal het veldleger er wel ooit op kunnen terugtrekken waarbij spr, voor al wijst op de ontwikkeling van den vliegdienst. Als men iets wil doen om Amsterdam te ver dedigen tegen luchtaanvallen dan slokt dat al alle geld voor ons leger op. Het vestingstelsel moet dus opgeheven wor den. Niet de verdediging moet worden prijsge geven, maar wel het dualistische stelsel van de defensie dient te verdwijnen. Geen verzwakking van de defensie wil spr., en zeker niet in den geest van den heer Dressel- huys. Misschien ging men al iets te ver. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag uur. Fabriek en Kantoor Telef. No. 15. A. BARIS, Manuf. Brocrsvest 17 Telef. 849. Gratis AFHALEN en BEZORGEN. Stads- en Gewestelijk Nieuws, over 1920 aan de Yereeniging „De Huishoud en Industrieschool voor Schiedam en Omstreken' ten einde de salarissen van het personeel dier School in overeenstemming te kunnen brengen met den door den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen vastgestelden leiddraad, waaromtrent in de vorige vergadering de stem men staakten. 7. Voorstel van B. en W. tot het vcrleenen van een crediet van 4000.voor het aanbren gen van een huistelefooninstallatie in het Stad huis en in de bureaux in het pand Nieuwstraat 26 8. Prae-advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van den Protestantsch Christe- lijken Besturenbond om geen openbare vermake- lijkhedgn meer toe te laten op de stadspleinen. 9. Voorstel van B. en W. om hun College uit te noodigen tot bereiking van de vereeniging van het Oude-Manhuis en het St. Jacobs-Gasthuisde' noodige voorbereidende stappen te doen. Ge meentcraad. De eerstvolgende openbare vergadering van den Gemeenteraad van Schiedam, zal plaats; hebben op Vrijdag 24 November 1922, des nam. 2 uren. De agenda vermeldt o.ift. de volgende punten. 1. Voorstel van B. en W. tot definitieve be noeming van den heer C. K. Minderhoud tot leeraar aan den Gemeentelijken Handelsavond cursus. 2. Voordracht van B. en W. ter benoeming van een onderwijzer aan den Cursus tot Oplei ding van Bewaarschoolondcrwijzeressen. Voorgedragen worden de heeren 1. G. LI. Sterk, onderwijzer en plaatsvervangend hoofd van school F1 2. E. Geerts, onderwijzer aan de School voor Buitengewoon Lager Onderwijs. 3. Voordracht van B. cn W. ter benoeming van 4 reserve-onderwijzcrs(essen). Voorgedragen worden I. a. Mej. A. v. d. Most, alhier b. Mej. M. C. Drooglever Fortuijn te Rotterdam c. Mej. J. P. van Berkel, alhier. II. a. Mej. M. G. Drooglever Fortuijn te Rot terdam b. Mej. J. P. van Berkel, alhier; c. de heer II. C. v. d. Gaag te Geervliet. III. a. Mej. J. P. van Berkel, alhier b. de heer Id. C. v. d. Gaag te Geervlietc. Mej. M. Griffijn te Capelle op d'IJssel. IV. a. de lieer H. C. v. d. Gaag te Geervliet b. Mej. M. Griffijn te Capelle op d'IJssel c. Mej. S. P. Risseeuw te Brouwershaven. 4. Voorstellen van de Commissie voor het onderzoek der rekeningen tot goedkeuring van de rekening a. van de Vereeniging „Volkshuis vesting" over 1921 b. van de Bouwvereeniging „Eendracht" over 1921/22; c. van de R. K. Bouwvereeniging „St. Jozef" over 1918, 1919 en 1920; d. van de R. K. Middenstandsvereeni- ging „Dc Hanze" betreffende haren Handels avondcursus over 1921 e. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1921 f. van de Kamer van Koophandel en Fabrieken in liqui datie over liet tijdvak 1 Januari1 April 1922. 5. Voorstel van B. en W. a. tot goedkeuring van de Bouwrekening van Blok B. van de R. K. Bouwvereeniging „St. Jozef" b. om het aan de R. K. Bouwvereeniging „St. Jozef" Dij raadsbesluit van 19 Augustus 1919 verleende en bij raadsbesluit van 6 Augustus 1920 tot 180.000.- verhoogde voorschot voor den bouw van 25 arbeiderswoningen aan de Anthonie Muijs-, van Beveren- en West-Franke- landschestraat Blok B. te verhoogen tot 182.150.zijnde de totale stichtingskosten der woningen. 6. Herstemming over het voorstel van B. en W. to.t het toekennen van een extra-subsidie Uilkeeriiigcn krachtens de Invaliditeitswet. Op 1 November 1922 bedroeg het getal der loopendc ouderdomsrenten ingevolge delnvalidi- teitswet, toegekend aan bij den Raad van Ar beid te Delft verzekerde arbeiders 600 (totaal bedrag per jaar ƒ89258). Dat der loopende weduwen- en weezenrenten, toegekend aan de nabestaanden van "bij genoem den raad verplicht verzekerden, bedroeg op dien datum respectievelijk 35 en 127 het totaal bedrag beloopt respectievelijk 6350.24, en 22767.16 's jaars. Het aantal gevallen, waarin aan verplicht ver zekerden bij genoemden Raad vrije geneeskun dige behandeling of verpleging in inrichtingen werd verleend, bedroeg op vermelden datum 115 terwijl in 12 gevallen de observatie niet of nog niet door behandeling werd gevolgd. Van deze verpleegden werden er 42 genezen ontslagen. Jubileum. De algemeen geachte geneesheer Dr. A. P. M. Koene, zal 24 Dec. a.s. zijn 25-jarig arts jubileum herdenken zijn medische studies vol tooide dr. Koene te Amsterdam, alwaar hij in 1897 promoveerde. Kunst-kalenders. Van „Ars Catholica", uitgevers-mij. voor reli gieuze kunst, te Leiden,ontvingen wij twee maan kalenders. De een is uitgegeven door den priester-missie- bond en bevat zes fraaie kunstplaten, die een pronk voor de huiskamer zijn. De onderwerpen die betrekking op den missie- arbeid hebben, zijn door bekende katholieke kunstenaars vervaardigd. De kleurendruk ver hoogt niet Weinig het aangename uiterlijk en dit gevoegd bij het mooie Werk, dat men bij aankoop van zoo'n wandsieraad verricht, zal menigeen tot aanschaffing doen besluiten De tweede kalender is een artistieke propagan da voor de intronisatié, en uitgegeven door dc paters der LI. Harten te Ginneken. Hoewel soberder van uitvoering, is ook aan deze maandkalendcr alle zorg besteed. De Christus-Koning een ontwerp in goud cn zwart vanBijvoct, prijkt majestueus op het schild dat verder een blok met 14 goed geslaagde intro- nisatie-foto's bevat. Waarschuwing. Belanghebbenden wordt in overweging gege ven, alvorens in handelsrelaties te treden met L. v. d. Velden, Noordvestsingel 40, inlichtingen in te' winnen bij den commissaris van politie, alhier. Overname van dit bericht in andere bladen is gewenschl. Suisse. Wc verwijzen hier naar achterstaande annonce vermeldend do heropening van Hotel-eafé-restau- rant Suisse. V.P.N. Gisteravond heeft de Afd. Schiedam van de V.P.N. een tamelijk druk bezochte buitenge wone vergadering gehouden met het doel een plaatselijke vereeniging te stichten, dit is noodig geworden omdat dc landelijke V.P.N. ontbonden is en dus ook de Provinciale afdeelingen en daai'- mede de plaatselijke aangesloten vereenigingen als zoodanig ophielden te bestaan. In plaats van de afdeeling Zuid-Holland is gekomen een Vereeniging bij verkorting onder den naam V.P.-Z.LI. Deze Vereeniging geeft ge legenheid aan bestaande vereenigingen in Zuid- LIolland op het gebied van pluimvee en konijnen teelt zich aan te sluiten. Ook kunnen in deze vereeniging natuurlijke personen als lid worden opgenomen, die dan weer een plaatselijke ver eeniging kunnen vormen. Na eenige besprekingen werd besloten onder liet vaan van V.P.Z.H. een plaatselijke vereeni ging te stichten, onder den naam van Eerste Schiedamsche Pluimvee en Konijnenteelt ver eeniging, die dan de tot nog toe bestaande ver eeniging vervangt. Mede werd besloten het or gaan „de Kleine Veeteelt" -geelc- als vereeni- gingsorgaan te nemen. Uit hoofde van hun lidmaatschap zullen de leden ook „Avicultura" als hun blad kunnen nemen men geniet dus een reductie van 2.90 per jaar en behoeft dan ook het abonnement „Kleine Veeteelt" niet te betalen en wordt dit in mindering gebracht bij de contributie, welke bedraagt 3.per jaar. In deze vergadering Werd een commissie be noemd, bestaande uit de heeren M. den Held en C. J. Klugtman, om de boeken van den Pen ningmeester bij het einde van het jaar te contro leeren. Voorts werd aan de vergadering nog eenige me- dedeelingen gedaan van de op 2 en 3 December te houden Tentoonstelling behalve hoenders en EERLUK VQ0RDEELIG per poeder 8 cent, tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, Zware Zenuwhoofdpijn. Doos k 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Bovenstaande tabletten zijn verkrijgbaar bij P. J. VAN DER SMAN Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardingen. VLEK, L. Kerkstraat 29, A. SGHOLTE Jzn., Drogisterij „de Gaper." Broersvcst 76. Schiedamsche Drogisterij, Groenelaan 65. EngrosFa. VSR TRIGT &MAST, Hofdijk Rotterdam. konijnen zullen ook watervogels, post- en sier- duiven, geslacht en volière-vogels, granen, zaden enz. ingezonden worden. Ook zal een automatisch werkende telmachine voor hoenderhouders, welke hun kippen laten uitloopen, tentoongesteld worden. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Commissariaat van Po litie op alle werkdagen van 1 tot 2 u. 's middags portemonnaie met 872 cent, hond, tafelkleed, kinderkous en sok, sleutel, ceintuur, haarspeld, laadje, ceintuur van schort, pet. Bij vinders postduif, J. Capaan, Doelhofjc 12 ceintuur, A. de Regt, Leliestraat 21 post duif, J. de Ronde, Hoofdstraat 171/18 kinder mantel, J. van Trigt, Munnekenbuurt 12 sleu tel, A. Oudewater, Fabristraat 50b rozenkrans in étui, II. Sluijters, Raam 26/1 damesceintuur Malkus, Oosterstraat 8damesportemonnaie met inh. A. Broks, L. Achterweg 34 portemon naie met inh., J. J. Steenhuizen, Schic 921» kinderbont, K. van Troost, Ileenvlietschestraat 6 rozenkrans, J. van Meurs, Oosterstraat 75 varken, A. Koster, Hoofdstraat 49lot, P. Hammer, Warande 81 cape, C. Gordijn, L. Nieuwstraat 151/18 voetbal, Nieswaag, schol K. Anth. Muysstraatoorbel, J. Vrekammen, Hoofdstraat 129a waterpas, D. van Doorn, Abbenbroekschestraat 22hond, Parfumerie- fabriek, Korte haven 15 hond, II. van Dam Kethelweg beursje met inh, B. Heinsbroek, Stationsstraat 23 rozenkrans, in étui, II. Berg- mann, L. Singelstraat 15a; handschoen, N. Theu- nissen, L. Nieuwstraat 15a kettinkje met kruis je, T. Mastenbroek, Puttershoekschestraat 51 51 hond, J. Mourik, Stationstraat 14. UIT ROTTERDAM. De man, die in de laatste dagen ver schillende firma's alhier heeft opgelicht door middel van volgbriefjes ten name van de N. V. Stoomsleepdienst Volharding uit de Boompjes, is aangehouden. Het is dc machinist M. W. de B„ uit Slikkerveer. Gisteren kwam hij bij de firma D. van Deven ter, in huishoudelijke artikelen in de Hoofdsteeg, en bestelde daar op een volgbriefje, ten name van genoemde stoomsleepdienst, zes petroleum stellen. Hij werd daar herkend als dc man, die de firma reeds voor twe.e petroleumstellen en een petroleumkachel opgelicht had men zeide hem, dat de bestelling gereed zou gemaakt worden, en dal hij op een later uur maar terug moest komen Inmiddels werd de joolitie gewaarschuwd, en toen hij met een man en een wagen terug kwam om het bestelde mee te nemen, stonden er twee recher cheurs op den uitkijk, die hem meenamen naar het politiebureau in den Oppert. Als heler is mede aangehouden G. de LI., die een vuleaniseerinrichting heeft in de Groenen- daal alhier. Bij dien man zijn in den Groenendaal gevonden de drukkersbenoodigdheden, waarmee de valsche volgbriefjes van den sleepdienst Vol harding gedrukt werden. 1 In verband met hoog accijnsbedrag is I kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke Citroen jenever der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij PvG

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 2