iMIJNhARDDl FRECO'S ZENUWHOOFDPIJNPOEDERS A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 FRECO's ZENUWTABLETTEN begrootingsdienst 1923 van het hoogheemraad schap goedgekeurd. Ter voortzetting van de buitengewone werken aan de zeewerking werd 240.500 uitgetrokken. De omslag voor 1923 werd vastgesteld voor het gebouwd op 2.50 (v.j. 3.40) per berekende H.A. of 300 belastbare opbrengst en ƒ9 (v.j. 10.40) per H.A. voor het ongebouwd in de districten I tot en met VI en ƒ0.50 (v.j. ƒ1) per H.A. voor het ongebouwd in het district VII. Besloten werd van de vaste ambtena.en 'n bij drage te heffen van 2 pet. vooi eigen en 51/? pet. voor weduwen- en weezenpensioen. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Zangeoneours. Het zangconcours van Inter Nos wordt morgenavond besloten met. het optreden van onbekroonde en bekroonde mannenkoren, voor welke laatste categorie als verplicht nummer is gesteld Kools' „De Kaboutertjes." Ongetwijfeld zal ook deze slotavond een be langrijk succes voor Inter Nos worden, zoodat de vereeniging dan met eere en genoegen op het geheele concours kan terugzien. Eerste Sehiedamsehe Pluimveevereeniqino. (V.P.N.) In 't Gebouw „de Vriendschap", Nieuwe Ha ven, houdt de Eerste Sehiedamsehe Pluimvee- vcreeniging (de voormalige V.P.N.) heden en morgen haar zoo gunstig bekend staande jaar- lijksche tentoonstelling. Niet alleen liefhebbers van konijnen, maar ook zij die zich interesseeren voor kippen, duiven, zang- en watervogels enz. vinden op deze expo sitie in prachtige collecties en variaties, wat hun hart begeert. Prachtig is de groote sorteering hoenders, vooral nut-hoenders, waarover ook de keurmees ter, de heer Aspere-Vervenne zich vol lof heeft uitgelaten. Konijnen zijn er van de meest geroemde soor ten, als Blauw- en Zwart Weeners, Vlaamsche reuzen, Papillons, Gouwenaars enz., de keur meester was hier voor de heer Hellendoorn. De heer Le Comte was uitgenoodigd om de postduiven te keuren, die alle van le-kwaliteit zijn, terwijl de keuring der pracht-collectie (40 paren) sierduiven aan den heer Melchers was opgedragen. Verder zond de heer L. v. Dijke, poelier alhier, een flinke, mooie partij watervogels enin heerlijk geslacht, de heer Alphons Janssen, uit Rotter dam, een kleurige collectie vogels sprekende papegaaien, vinken, parkieten, pauwen, goud fazanten, kanaries enz. Op 't tooneel heeft de Fa. Sluis een prachtige stand met haar bekend ochtendvoeder, zaden enz., Mevr. CohenVoigt, uit Rotterdam etaleert er bont-en pelswerken, en de Mij. Hoenderteelt „Ajam", uit Haarlem, kunstmoeders en broed machines. Deze laatstgenoemde Mij leverde ook het kippenhok voor 10 hoenders, de eerste prijs der te houden verloting. Vooraan bij den ingang heeft de Fa. v.d. Bergh uit Overschie haar opstal van zaden en voeder. De zaal is thans schitterend en royaal ver licht, zoodat men alle dieren, zelfs die in de uiterste en onderste hoekjes verborgen zitten, goed ken zien. De ingang tot de tentoonstelling is in de Gor- donstraat, waar de „vurige" initialen V.P.N. een ieder terstond den weg wijzen. Heden is de tentoonstelling geopend van 10 10 uur, morgen van 128 uur. O.m. werden de volgende prijzen toegekend Voor mooiste inzending hoenders groot zilv. Med. de heer J. H. Scheuerman, voor op een na de mooiste de heer J. F. Martens met Med. voor de mooiste zware rassen, J. H. Scheuerman mooiste inzending leghorns. A. van der Tas', mooiste inzending Koekoek Plym. Rocks. J. H. Scheuerman mooiste inzending Barnevelders en Zilver Duckwing. W. Aleman m. inz. Melch. Koekoek. Math. Jurgens Lz. voor de zeer mooie collectie Krielhoenders van versch. rassen. K o n ij n e n. Mooiste collectie Joh. de Vries bij loting met H. Bouman, zware rassen J. II. Scheuerman. Midden rassen Joh. de Vries, kleine rassen G. van Rhijn. Vlaamsche reuzen zwaar J. F. Martens. Math. Jurgens L.zoon m. inz. Belgisch Haas voor Papillons. Joh. de Bries voor inz. Blauw en Zwart Weeners, J. H. Allen togen dus op weg naar het dorp, waar het huwelijk werd ingezegend. Toen, na 'hunne terugkomst, Gerard zijn vrouw in de armen nam en haar aan zijn hart drukte, lag er in Marina's oogen zulk een uitdrukking van ge luk, dat Danella zich wankelend verwijderde en tusschen de tanden mompelde „Gelukkig, dat het hart van een man slechts eenmaal breken kan Een oogenblik later hief hij het hoofd op en denkende aan de wraak, welke hij nemen zou op dien man en die vrouw, die hem zoo ver schrikkelijk deden lijden, riep hij met een schrijnenden lach „Na de bruiloftJa Na de bruiloft Op eenige schreden van hem af, in de scha duw der olijven, zag hij den ouden Tomaso, die met somber gelaat op een steenen bank zat, Hij trad haastig op hem toe. „Tomaso De grijsaard zuchtte lang en diep. „Alles is dus gedaan Marina is thans een Engelschc." „Haar naam is niet meer Paoli," zeide Da nella. „Kom van avond, wanneer de gasten vertrokken zijn, bij mij Tomaso. Ik heb een eervolle taak voor u. De ander antwoordde slechts met een hoofd buiging. Scheuerman voor mooiste Gouwenaars Zilv. Med. H. J. N. Beuman. Voor Loth, zwart bont de heer C. F. Kluytmans, G. v. Rhijn mooiste Holl. konijnen, S. T. H. Engering mooi ste Havana, P. Moen op een na de mooiste post duiven. L. van Dijke mooiste inzending geslacht, kalkoenen, watervogels, sierduiven enz. W.Ale- man met mooiste inzending peking eenden, C. van den Meijden mooiste postduiven. P. Lievaart en P. A. van Reven mooiste collectie sierduiven, A. J.Oosterhoff mooiste Rockduiven, Pauwstaar ten, Hollekroppers en Tuimelaars, H. Sillevoldt mooiste Guineesche Biggetjes, Mevr. Cohen- Voigt met mooiste bont- en pelswerk, Hoender park AJAM broedmachine kippenloop enz., N. V. P. Sluis ochtendvoer enz. Zilveren Medaille. Alph. Janssen mooiste en zeer uitgebreide col lectie vogels, vooral Kanaries, Papegaaien, mooie Boschfazanten. Door den heer Jan Heil- ker, St. Anna Zusterstraat 14, worden alle dieren gratis gevoerd. Onderscheiding. De heer Th. A. J. Zoetmulder, vice-consul van Noorwegen alhier, is door Z. M. den koning van Noorwegen benoemd tot ridder in de orde van „St. Olaf." De drukte. De Commissaris van politie verzoekt ons te melden, dat tot 6 Dec., 's avonds lusschen 6 en 11 uur op de Hoogstraat ook het verkeer met rijwielen is verboden. De politie heeft gister in de Boterstraat aangehouden de 34-jar. varensge zel J. de G., die uit den winkel van de fa. de G., Lange Kerkstraat, alhier, een pak met manson dergoederen had ontvreemd, 't Gestolene droeg hij nog onder zijn arm. In verband met hoog accijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke Citroen jenever der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij Gemengd Nieuws. Mooi voorbeeld. De Hanzegilde van R.K. Slagers te 's-Hertogenbosch heeft besloten bij gelegenheid van het 75-jarig bestaan der St. Vincentiusvereeniging te Den Bosch aan de jubileerende besturen met Kerstmis en Nieuw jaar de gelegenheid aan te bieden uitdeelingen van vleesch te houden onder de armen. Bank in moeilijkheden. Naar Vaz Dias verneemt, heeft de Cmtrale Effecten- en Administratiebank te Nijmegen haar crediteuren een onderhandsch accoord aangeboden daar de bank niet in staat is ten volle te voldoen aan haar verplichtingen. Ontrouwe penningmeester. Na aangifte van het Bondsbestuur te Amsterdam is te Utrecht aangehouden de 24-jarige penning meester der afdeeling Utrecht van den Algemee- nen Nederlandschcn Bond van Meubelmakers en aanverwante Vakgenooten, verdacht van verduistering van ruim ƒ2500 ten nadeele zijner afdeeling. Vreemde verontwaardiging. „Het Volk" heeft een ellenlang verhaal over me neer van Raemdonck, socialistisch spotprent- teekenaar, die door den rechter geprezen werd als een beschermengel", omdat hij een kind onder zijn voogdij wou stellen, welks vader naar België geweken is. Toen de rechter hoorde, dat Dh. van Raemdonck zich wel katholiek noemde maar „niet praktiseerend", zei hij, dat hij in dat geval hem den jongen niet kon toevertrou wen. Zoodat de jongen naar het tuchthuis moest. En het socialistisch blad gaat als een razende te keer „het gaat alle perken te buiten." En verder „Moet de rechtspraak, de blinde gerechtigheid, toevertrouwd worden aan dergelijke fanatici, die zich permitteeren een kind uit de warmte van het gezin weg te scheuren en 't in de koude, harteloo- „Kom," hernam Danella „kom de hand kussen van uw nieuwen meester, Tomaso." „Maladetta mompelde de oude boer. Hij gehoorzaamde nochtans en volgden den graaf, die, voor hen aangekomen, hoffelijk groette en toen ter zijde ging om aan Tomaso de gelegen heid te geven hun zijn hulde te brengen. Op het grasperk voor het kasteel van den graaf waren tafels aangerecht voor het feest maal, waaraan niet alleen de vrienden, maar ook de pachters en zelfs de minste arbeiders van Musso en Marina deelnamen. Na afloop daarvan begon het bal en jonge mannen en meisjes dansten de Tarentella en de Marsilia- na op het geluid van guitaar en mandoline. Tegen het aanbreken van den nacht gingen alle genoodigden in optocht voorbij het jonge paar, wenschten den pas gehuwden geluk en voorspoed in den echt en trokken naar huis door de olijven en kastanjebosschen, terwijl overal in het rond vreugdevuren op de bergen werden ontstoken. „Deze dag heeft op mij den indruk gemaakt van een carnaval te Rome," zeide Enid tot haar broeder. „Erg theatraal, niet waar Doch zij behoort mij toe en ik heb niets meer te wenschen," sprak Edwin, terwijl hij een blik vol liefde wierp naar de stoep, van het huis, waar Marina stond ze en gevaarijke sfeer van een tuchtschool en te slingeren, omdat het hoofd van dat gezin Zondags niet naar dezelfde kerk gaat als de rechter Wel, wel en dat alles omdat de rechter zijn plicht deed en geen katholiek kind toevertrouwt aan een socialist Hoe rijmt het „Volk" intusschen, dat Dh. v. Raemsdonck zich opgaf als „katholiek" ,maar „niet praktiseerend", en dat „Het Volk" spreekt van „niet naar dezelfde kerk gaan". .Naar welke kerk gaat een „niet praktiseerend katholiek" dan wel („Resb.") Ongelukken.Te Gaarkeuken (Gr.) is Don derdag in het Hoendiep verdronken de 22 jarige dochter van een tjalkschipper. Het meisje dat blijkbaar niet wist dat de tjalk gesleept zou wor den, wilde van boord op den wal springen. Onge lukkigerwijze zette op datzelfde moment, waar op zij aan wal wilde gaan, het schip zich in be weging, waardoor zij den sprong naar den wal niet meer kon doen en in het diepe water terecht kwam. Hoewel betrekkelijk spoedig op het droge waren de levensgeesten reeds geweken. Sigaren smokkelen. Een assistent kommies te Hoorn heeft dezer dagen bij het onderzoeken van eenige vrachtwagens 12 kist jes sigaren in beslag genomen, die zonder zegel vervoerd werden en waarvan niet kon worden aangetoond, dat er accijns van betaald was. De sigaren zijn verbeurd verklaard, en tegen den vrachtrijder is proces-verbaal opgemaakt. Verduistering. Een 24-jarige kantooi- bediende, die in dienstbetrekking is bij een der groote modemagazijnen in de Kalverstraat te Amsterdam heeft misbruik makende van de ver trouwenspositie, welke hij daar innam, kans ge zien in den loop der jaren aanzienlijke bedragen te verduisteren. Donderdag werd hij betrapt, toen hij een pakje dragende het gebouw wilde verlaten. Dit pakje bleek verschillende goederen uit het modemaga zijn te bevatten. De jonge man werd door de politie aangehou den en uit ht nader onderzoek is gebleken, dat hij zich niet alleen had schuldig gemaakt aan het herhaaldelijk wegnemen van goederen, maar dat, hij door in de boeken te knoeien, zich belangrijke bedragen heeft toegeëigend. Te zijnen huize werden vele goederen, waar onder coupons zijden stoffen, afkomstig uit het "benadeelde modemagazijn gevonden, benevens een bankboekje, waaruit bleek, dat hij ettelijke duizend, n gulden op een bank had staan. De politie heeft een hoeveelheid door dief stal verkregen goederen ter waarde van 1000 in beslag genomeil. De kantoorbediende heeft bekend in de boeken geknoeid te hebben en thans zal moeten worden nagegaan hoeveel geld hij op deze wijze verduis terd heeft. Men vermoedt, dat het verduisterd bedrag hooger dan 10.000 is. Vandaag wordt de aan gehoudene ter beschikking van de justitie ge steld. Waardevermindering. Te Reijen (N.-Br.) heeft de verkoop plaats gehad van een moderne stoomtimmerfabriek met bijbehoorende machinerieën, annex een heerenhuis en vijf ar beiderswoningen. De totale opbrengst van de gebouwen, die nauwelijks twee jaar oud zijn, en van de zoo goed als nieuwe werktuigen was 42.750. Bij de oprichting werd de waarde van een en ander op 200.000 geschat. Het fabrieks gebouw, dat naar de laatste eischen is ingericht, ging voor 12.000, het heeft rond 60.000 ge kost. Dolle honden. Te Zwolle zijn vier per sonen en zes honden door een hond, die bleek lijdende te zijn aan hondsdolheid gebeten. Een der personen is reeds naar Utrecht overgebracht. In de gemeenteZwolle mogen nu de honden niet meer losloopen. De draadlooze telefonie. Ameri- kaansche experts op het gebied van draadlooze telefonie zijn van mening, dat er thans geen bo- venmenschelijke inspanning meer noodig is om zulke gesprekken tusschen de Oude en de Nieuwe wereld mogelijk te maken. Gemeld wordt, dat verleden Zondag te Croydon nabij Londen en te in gezelschap van den graaf. Juist op dat oogenblik verliet zij hem, haar gezicht straalde van vreugde, zij riep uit „Musso, gij denkt toch aan alles 1" En haar man naderende, vroeg zij „Gerard, een gunst De eerste, die gij mij vraagt, als. „Als aan mijn heer en meester. Is zij toe gestaan luce di eis tenza mia „Natuurlijk." „Goed. Dezen morgen heb ik zooveel aan u gedacht, dat ik vergeten heb, dit aan mijn oude dienaren, thuis uit te deelen." En zij reikte hem een met goud gevulde beurs over. Danella, die niets vergeet, stelt voor, dat gij van avond te paard naar mijn huis rijdt en het hun in uw naam en den mijnen geeft. Dat zal ti de genegenheid dier brave lieden verzekeren." „Zeer goed. Morgen. Lieve „Morgen riep de graaf uit. Hebt gij ver geten, dat gij dan met uw vrouw een uitstapje moet doen in het bosch van Vizzavona „Doe het van avond, Gerard ik wil, dat zij veel van u houden," zeide de jonge vrouw met een teederen blik. Vrees niet, ik zal niet Wegloopen, terwijl gij afwezig zijt." per poeder 8 cent, tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tanden, Zware Zenuwhoofdpijn. Doos a 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent. tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Bovenstaande tabletten zijn verkrijgbaar bij P. J. VAN DER SMAN Hoogstraat 115, Schiedam en Vlaardingen. VLEK, E. Kerkstraat 29, A. SCHOLTE Jzn., Drogisterij „de Gaper." Broersvest 76. Sehiedamsehe Drogisterij, Groenelaan 65. EngrosJa. Van TRIGT &MAST, Hofdijk Botterdam. 9ÊÊ HOOFDPUMTABLETTEM Holyhead in de Iersche Zee een concert te New York gegeven en een preek aldaar gehouden, gehoord werden. Groote brand. Te Marseille brak een dezer avonden in de havenwijk een ernstige brand uit, waardoor 4000 balen copra verloren gingen, terwijl het schip „Kliyber" van de P. O. aanzienlijke schade bekwam. De schade welke aan de koopwaar is toegebracht, wordt geraamd op 600.000 francs. Ernstige onlusten. Gisteravond heb ben te Mexico City zeer woelige tooneelenplaats gehad, veroorzaakt door arbeiders, die een groote demonstratie hielden om te protesteeren tegen het feit, dat de stad sedert elf dagen versto ken is van leidingwater. De menigte drong het stadhuis binnen, dat van binnen ernstig werd beschadigd. Daarna werd getracht de wo ning van den burgemeester te bestormen, het geen echter werd belet door de troepen, welke de politie te hulp kwamen. Er ontstond een hevig gevecht, waarbij 25 personen gedood en een honderdtal gewond werden. De vakvereenigingen hebben de algemeene werkstaking afgekondigd voor de begrafenis der slachtoffers en zijn besloten represaille maatregelen te nemen. De mexicaansche vak beweging spant zich ook in ter bestrijding van het fascisme, dat in Mexico hand over hand toe neemt. Zonder brood. De prefect van het Seine- departement te Parijs heeft het besluit goedge keurd tot vaststelling van den prijs van het brood vanaf 2 Dec. op fr. 1.10 tn plaats van op fr. 1.15, zooals door de bakkers werd geëischt. Als protest hiertegen hebben de laatsten besloten vanaf hedenmiddag het bakken te staken. Schip verbrand. Het Fransche stoom schip „Cité de Sparte", met 250 ton petroleum aan boord, is in de haven van Boergas een prooi der vlammen geworden. Het was onderweg van Batoem naar Marseille. Drie man der equipage zijn omgekomen, vier zijn ernstig gewond. De Stromboli in werking. Sedert eergisteren is de vuurspuwende berg Stromboli in werking. Langs de kust van Sicilië werden lichte aardschokken waargenomen. Rookwolken en vlammen stijgen uit den krater op en de lava begint langs de wanden af te vloeien. Tot dusver is er niet veel schade aangericht. Een nieuwe spoorwagen. Reeds jangen tijd zijn verschillende modellen gepro- De graaf hernam op eenigszins gejaagden toon „Daar is uw paard, dat ik heb laten zadelen. Mijn intendant zal u vergezellen. Hij kent den weg en zal u zeggen hoeveel gij aan ieder der dienaren van Marina moet geven." Hij trok Edwin ter zijde. „Ik heb den linker vleugel van mijn huis ter beschikking van u en uw vrouw gesteld. Ik hoop, dat het naar uw genoegen^zal zijn. Vergeet niet, dat de eenige wensch van Danella is, dat gij gelukkig moogt wezen." „God zegene u, Musso, voor hetgeen gij voor mij gedaan hebt," antwoordde Edwin, hem de handen drukkende, welke hij tot zijne ver wondering erg koud en klam vond. „Bedank mij niet," zeide Musso. En hem met de oogen volgende, terwijl hij zich in de olijvenlaan verwijderde, mompelde hij „Gij zijt een ferm jongmensch en ik beklaag u van ganscher harte maar ferme jonge men- sclien moeten het hart van Danella niet breken. Als zij het doen, is hij een tijger." „Marina" hernam hij op luiden toon, „wat dacht gij vandaag wel, toen gij alle oude ge woonten van uw geboorteland weer verleven digd en u omringd zaagt door Corsikanen - „Dat ik een Corsikaansche was," antwoordde Marina op fieren toon. (Wordt vervolgd) I W/ 1 9 J nmmm ME verdwijnt spoedig door MM Hg Prijs per koker 60 cent. Hg HKsl Bil Apoth. en Drogisten. JEIs Fabrik&ni PHARn. FABRIEK A MUftHARDI ZE131

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1922 | | pagina 2