A. BOSCH, Boterstraat 63, Tel. 580 A. BOSCH. Boterstraat 63, Tel. 580 Gemeenteraad. Binnenland, Süsds- en Gewestelijk Nieuws. Citroen jenever 4x/2 15356 52 15304 UIT HET BEZE1TEG EBIED. Volgens de Kolnische Zeitung zouden de uit zettingen van spoorwegpersoneel thans op groote schaal beginnen, teneinde hun leidelijk verzet te biekem In zes plaatsen hebben alle spoor wegmannen, die in het genot van dienstwoningen waren, bevel ontvangen die huizen te verlaten. Volgens berichten uit Frankfort zijn over het algemeen in de laatste dagen dergelijke aanschrij vingen zeer talrijk geweest. Met inbegrip der gezinnen moeten reeds drieduizend Duitschers het bezet gebied verlaten. Hoe sterk de verbanning uit het B.G. toeneemt blijkt uit het feit, dat thans behalve ambtenaren en beambten ook kooplieden, geneesheeren en zelfs scholieren worden uitgezet. De Franschen ondernamen gister een militaire actie tegen de kolenhaven van de Gelsenkirchener Bergwerksgesellschaft. Onmiddellijk na de be zetting weerklonk wederom het bekende sirenen geloei, waarop alle arbeiders het werk neerleg den. Nadat de Franschen in den loop van den na middag met den bedrijfsraad hadden onderhan deld, werd hedenavond de haven weer ont ruimd. Waarschijnlijk stond de bezetting in verband met de weigering tot betaling der Kohlensteuer. Gisternamiddag te 5 uur bezetten de Fran schen het station Sterkrade. Aan de controle posten worden door de Franschen thans alle poststukken aan en van de Duitsche autoriteiten aangehouden en gecontroleerd. Naar het Wolff-bureau verneemt, is de druk kerij van dc „General Anzeiger" te Mülhehn a.s. Roer gisteren door de Franschen bezet. Een be drag van 2 milliard mark werd in beslag genomen Naar verluidt blijkt het thans meer en meer, 'dat de Duitsche regeering een nieuw herstel plan overweegt. Er wordt intusschen nadruk op gelegd dat zij niet van zins is van haar een maal ingenomen standpunt af te wijken, maar alleen een wijziging van tactiek beoogt. Den Haag verneemt, heeft de in November j.l. onder voorzitterschap van mr. R. J. H. Patijn ingestelde Vlootwetcommissie haar Werkzaam heden beëindigd en zal zij vandaag haar rapport aan de Koningin aanbieden. ENGELAND. Volgens de Daily News nemen de moeilijk heden in de kolenmijnnijverheid in Wales het karakter van een oorlog aan tussehen het mijn- werkersverbond en de unie van bankwerkers, wier leden boven den grond werken. In verschil lende districten zijn de stakingen begonnen om niet aangesloten werklieden te dwingen tot het mijnwerkersverbond toe te treden. In het Rhond- da-dal verklaart de unie van bankwerkers dat zij niet zal zwichten. Daartegenover zeggen de leden van het mijnwerkersverbond dat er geen vrede gesloten zal worden, voor de unie van de ankwerkers vernietigd is. In de uitsluiting in de jutespinnerijen te Dundee is nog geen verandering gekomen. Zij duurt reeds veertien dagen en 30.000 werklui zijn erbij betrokken. Een fabriek is gisteren her opend, maar weer gesloten, toen de opkomst slechts gering bleek. Ambtenaarssalarissen. Naar de „Tel." verneemt overweegt de re geering de wijziging der pensioenwetten in den geest eener vroegere bepaling, krachtens welke aan gepensionneerden in andere functie, die in 's Rijks dienst worden herplaats, geen hooger salaris zal worden toegekend, dan het verschil bedraagt tussehen hun laatst genoten tractement en het hun toegekende pensioen. Rijks-Inkoopbureau. Naar men verneemt ligt het in het voornemen der regeering aan het Rij ka-Inkoopbureau den aankoop en levering op te dragen van levensmid delen en fourage ten dienste van de Weermacht Het is ons echter niet bekend, dat in ver band hiermede ook de militaire magazijnen van levensmiddelen worden opgeheven en het aantal intendance-officieren zal worden vermin derd, hoewel zulks verwacht mocht worden. O ostenrijksehe kinderen. Maandagmorgen halftien worden te Olden- zaal ongeveer 200 Oostenrijksche kinderen ver wacht, die per aansluitende treinen zullen door gaan naar Amsterdam, Den Haag en Leeuwarden. De uitsluiting in de steenindustrie. Donderdag is te Velp een gecombineerde ver gadering gehouden van de hoofdbesturen der arbeiders-organisaties. Als gevolg daarvan is op de conferentie, die gisteren te Yelp tussehen de Werkgevers enarbeidersvertegenwoordigers plaats vond, van arbeiderszijde verklaard, dat, men bereid was tot 12V2 pet. loonsverlaging te gaan. De werkgevers betoogden, dat op deze basis geen overeenstemming bereikt zou kunnen worden. Er was van hen, zoo verklaarden zij, hierop geen tegenvoorstel te verwachten. Na veel discussie, waarin de arbeidersvertegen woordigers toezegden een eventueel tegenvoor stel met hun leden te zullen overwegen, eindigde de conferentie, zonder positief resultaat. De werkgevers deelden nog mee, dat vandaag op de fabrieken van Nijmegen tot Tiel de uit sluiting, ingaande a.s. Maandag, zal worden afgekondigd. Wispelturige leger-politiek. Naar de „Tel." verneemt, Wordt aan het Departement van Oorlog ernstig overwogen de vredes-indeeling van het veldleger van vier tot drie division terug te brengen. Aan den chef van den generalen staf wordt opgedragen, plannen tot reorganisatie te ont werp en. Naar De vlootiVetcommissie. het Nederl. correspondentiebureau Het voorste] om aan de N.Y. Melkhandelaren Vereeniging „De Landbouw", tegenwoordige eigenares van het pand St. Liduinastraat 39 ontheffing te verleenen van het bepaalde sub. 3 in de akte van verkoop van het perceel bouwter rein, gelegen aan de St. Liduinastraat, hoek Tielman Oemstraat, in dien zin dat haar Wordt toegestaan genoemd pand in te richten tot win kel voor den verkoop van zuivelproducten, is goedgekeurd. Agenda: 1. Voorstel van B. en VV. tot benoeming van Voorzitters, leden en plaatsvervangende leden van de Hoofdstembureaux ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad. Overeenkomstig het voorstel geschiedt deze benoeming. De samenstelling der hoofdstembureaux is als volgt Kieskring 1 (tevens Centraal Stembureau). De Burgemeester, voorzitter. P. de Bruin, Mr. M. J. G. M. Kavelaars, J. M. v. d. Schalk, A. J. Schreuder, leden. J. Fl. Evers, J. v. d. Tempel, W. FI. v. d. Toorn, plaatsvervangende leden. Kieskring II. Mr. M. M. van Velzen, voorzitter. D. Boddeüs, S. Hijman, J. v. d. Most, J. M. van Pelt, leden. L. van Pelt, C. FI. Scheffers, T. Slavenburg, plaatsvervangende leden. Kieskring III. C. Houtman, Voorzitter. W. Collé, W. v. d. Hoek, A. P. S. Swartjes, T. A. J. Zoetmulder, leden. J. G. H. Brounts, C. Korpel, G. FI. Schuur man, plaatsvervangende leden. 2. Aanbeveling van B. en W. ter benoeming van een onderwijzer aan den Cursus tot, opleiding van Bewaarschoolonderwijzeressen. Aanbevalen worden 1. de heer J. G. van Vlaardingen, plaatsver vangend hoofd van School El 2. de heer W. G. Boer, plaatsvervangend hoofd van school BI. Benoemd Wordt de heer van Vlaardingen. 2 bis. Voorstel van B. en W. tot overplaatsing van den onderwij er, den heer J. A. Vinks, van School F2 i|aar school Fl. Wordt goedgekeurd. 3. Voorstel van B. en W. om de Centrale Commissie voor uitzending van Nederlandsche kinderep naar buiten, te 's-Gravenhage in de gelegenheid te stellen ten hoogste een 80-tal kinderen der openbare en bijzondere scholen gedurende 6 weken te kunnen uitzenden. Het vorig jaar werd door een 18 tal kinderen hiervan gebruik gemaakt, voor dit jaar is hiertoe Weer een bedrag, berekend tegen 0.25 per kind en per dag, van 150. uitgetrokken, zoodat met de vermeerdering van kinderen ook dit bedrag verhoogd dient te worden. De school arts wijst in zijn schrijven niet betrekking tot deze aangelegenheid op dat meerdere kinderen hiervan gebruik kunnen maken. B. en W. meenen dat een verhooging van dit bedrag voor dit doel alleszins gewettigd is. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. 4. Voorstel van B. en W. om aan de Schie- damscbe Gezondheidskolonie over 1922 een subsidie van 717.12 te verleenen. Wordt goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. om aan de Vereeni ging tot bestrijding der Tuberculose voor 1923 een maximum-subsidie te verleenen van 2400. Hoewel de fin.Commissie niets dan lof heeft voor het streven des vereeniging, wijst zij er op dat het bedrag der subsidie ieder jaar cresendo gaat, 1922 2100 en nu 2400 en op de begroo ting van de vereeniging komt de post gemeente subsidie meer en meer als sluitpost voor, dit lijkt haast geen goede toestand. Dc Commissie meent aan het bedrag der gemeente subsidie een lemiet te moeten stellen te meer waar het uiterst moeielijk zoo niet onmogelijk is een basis te vin den, waarnaar de gemeentelijke bijdragen zou kunnen worden berekend. De heer H ij m a n s keurt af dat er zoo'n hoogc toelage aan den geneesheer wordt verstrekt en verzoekt aanhouding van het voorstel. Hiertoe wordt besloten. 6. Voorstel van B. en W. om aan de Schie damsche Vereeniging tot bescherming van Zuige lingen over 1921 een extra subsidie van/1112,15 toe te kennen. Hierdoor stijgt de subsidie over dat jaar tót een bedrag van 2112.15. De fin.-commissie geeft in overweging de ver eeniging in dit tekort tegemoet te komen. Hiertoe wordt besloten. 7. Voorstel van B. en W. om aan de Bouw- vereeniging „Eendracht" tot gedeeltelijke dek king van het verlies op de verhuring van haar badhuis een bijdrage van 500.per jaar te verleenen. De heer H ij m a n Verklaart zich tegen het voorstel, en maakt eenige aanmerkingen die door Wethouder Boddeüs worden beantwoord Daar er onder de overige leden geen tegen standers zijn, Wordt het voorstel aangenomen 8. Wijziging der gemeente-begrooting, dienst 1922 en 1923. Daar de heer Kavelaars eenige inlich tingen vraagt omtrent de volgens hem onjuiste toepassing van de art. 55 en 101 der Onderwijs Wet, wordt dit punt aangehouden. 9. Voorstel van B. en W. tot profielswijziging van de Broersvest van het gedeelte bij de Over schieschestraat. De kosten hiertoe Worden geraamd op 3000 Het werkken werk bestreden worden uit de loo pende dienst te zijner tijd zullen de Raad nog in nadere voorstellen worden gedaan. Hiertoe wordt besloten. 10. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan de N. V. Azijnmakerij „De Dubbele Arend" v./h. firma J. M. v. d. Schalk en Co. van een perceel grond, groot 67 M2. tegen ƒ4 p. M2. gelegen achter het aan genoemde Naamlooze Vennoot schap in eigendom toebehoorende kadastrale per ceel Sectie L. no. 1393 en ten oosten van de rooi lijn der Lekstraat. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. 11. Voorstel van B. en W. tot wijziging der Verordening regelende de samenstelling en den Werkkring van de Schoonheidscommissie. De wijziging houdt in de leden dezer Commis sie, die niet tevens ambtenaar zijn in dienst der gemeente, een presentie geld toe te kennen van 10 per lid per Vergadering. De voorgestelde wijziging wordt goedgekeurd. 12. Voorstel van de Commissie voor de straf verordeningen tot wijziging van de Bouwver ordening der gemeente Schiedam 1918. Dit voorstel betreft het aanbrengen van eenige wijzigingen, voornamelijk van redactioneelen aard. Aan B. en W. wordt voorts eenige meerdere vrijheid gegeven ten aanzien van het verleenen van vergunning voor het uitbouwen van kroon lijsten, pilasters enz. Wordt goedgekeurd. 13. Voorstel van de Commissie voor de Straf verordeningen tot, wijziging van het Havenregle ment. Deze wijziging bedoelt allereerst aan B. en W. de bevoegdheid te geven gedeelten van havens of wateren gesloten te verklaren voor personen, die aldaar niet behoeven aanwezig te zijn om te laden, te lossen, te dokken of anderszins. Tegelijkertijd worden eenige formeele wijzigin gen aangebracht en Worden twee artikelen uit de „Verordening op de gemeente-eigendommen" naar het Ilavenreglement overgebracht. Wordt goedgekeurd. 14. Voorstel van de Commissie voor de Straf verordeningen tot wijziging van de Verordening ter handhaving van de openbare orde en op de openbare reinheid en gezondheid te Schiedam. Deze wijziging is noodig geworden, doordat vooral in verband met de vervuiling der straten en huizen tengevolge van het rij verkeer, de ge legenheid tot schrobben en spoelen eenigermate dient te Worden uitgebreid. Voorts worden ook hier eenige redactioneel® wijzigingen aangebracht en wordt door overne ming van het gewijzigde artikel 6 dei „Verorde ning op de gemeente-eigendommen" het moge lijk gemaakt, deze Verordening, voorzoover zij nog geldt in te trekken. De heer Scheffers. achtte het gewenscht om ook de eerste dagen van de Week open te stellen voor het reinigen van gevels en stoepen Weth. v. Velzen ontraadt dit, met 't oog op de capaciteit van de waterleiding. Flet, voorstel wordt daarna goedgekeurd. 15. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een voorschot van 147.000 eb een bijdrage op den voet van de bepalingen der Woningwet aan de Bouwvereeniging „Een dracht" ten behoeve van den bouw van 48 arbeiderswoningen aan de Lekstraat, Ilavendijk en Rijnstraat. Wordt goedgekeurd. 16. B. en W. vragen machtiging tot verhuring op door hen te stellen voorwaarden van een ge projecteerd voetbalterrein nabij de boschwach- terswoning aan dc S.V.V. Pro Patria tegen een huurprijs van dit jaar ƒ200 en volgende jaren 300. De machtiging Wordt verleend. 17. B. en W. vragen machtiging tot openbare verhuring voor het jaar 1923 van eenige percee- len weiland en grasgewas in Klein-Babberspol der, West-Frankeland, op den Groenendijk en langs den Vlaardingerdijk. De machtiging wordt verleend. Daarna sluit de voorzitter te 31/1 uur de openbare zitting en gaat de Raad in Comité. I B. A. J. WITT KA MP F, MOUTWIJNJENEVER „Absoluut spiritusvrij" Zacht Vol Smakelijk. Verkrijgbaar per glas en per maat en op kruiken en flesschen voorzien van Stedelijk Etiket van Echtheid, bij In verband met hoog apcijnsbedrag is kwaliteit en sterkte nu Hoofdzaak. Deze eigenschappen bezit in hooge mate de heerlijke der firma A. DAALMEIJER, per glas en per maat en verpakt verkrijgbaar bij in den R. K. Volksbond. Met medewerking van zeer goede solisten en een orkest zal Haydn's mooie Werk „Die Jahreszeiten" Worden uitge voerd. een glas, ceintuur, tabakspijp, gewicht, potlood, dameshand- papieren, zakje met gouden broche, hals- Jubilé. Donderdag, 12 April herdenkt de heer W. Oos- terholt den 'dag dat hij 25 jaar onafgebroken bij de firma II. Jansen en Co., in betrekking is. Het zal den jubilaris dien dag aan belangstel ling niet ontbreken. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot, 2 uur 's middags kinderschoentje, bril met broche, sleutel, knipmes, portret en portemonnaie, schoen, portefeuille met inh„ lorgnet met een glas, ketting, portemonnaie met 4x/2 ct„ ring met sleutels, gummi slang, kistje met appels. Bij vinders theedoek, Wed. Schippers, Pro veniershuis 36 medaillon met. 2 portretjes, J. de Haan, Konijnenbuurt 4 armbandhorloge, A. F. van Lissa, Hoogstraat 118; rijwielpomp, H. Munstermann, Broersvest 43 glacé handschoen, P. van Geene, Gasstraat 16 geld in papier, W. v. d. Florst, Oostsingel 36 sleuteltje, A. van Meurs, Brugmanstraat 24a sjaal, A. van Zeeben, Oostsingel 26 pop, A. Noordijk, NieuWstiaat, 26 damestaschje met inh„ J. Vollebregt, Broers- veld 8 borstrok, L. de Jager, v. Leeuwenhoek- straat 68/2; damesportemonnaie met inh„ D. Rensman, v. Beverenstraat 32 bril, J. Gunne- weg, L. ons Genoegen 6 strengetje zijde, P. de Veld, Oosterstraat 31 damesportemonnaie met inh., L. Jansen, Leliestraat 35 kinderbontje, A. Rondberg, Pr. Mauritsstraat 16 jongensjasje, J. Middendorp, N. Maasstraat 82b; zilveren kruis van rozenkrans, H. Raven, Rotterdamschc- dijk 160 portemonnaie met inh., H. L. Thome- sen, St. Liduinastraat 46a knot wol, Adr. Weij, Breedstraat 29 horlogeketting, B. Engering, Hoogstraat 180, damestaschje met inh. A. B. Marrevee, Rolterdamschedijk 9/11 mantel, A. J. Koning, Lange Nieuwstraat 151 sleutel, G. Eijkenbroek, Buitenhavenweg 176/10 dou blé broche, Theunissen, Lange Nieuwstraal 15 postduif, S. van Loenen, ZwarteWaalsche- straat 13 boodschapmandje, A. Smit, Kortland- straat 6a dameshorloge, J. Rous, St. Liduina straat 57 boodschappentasch, A. Dekker, Bui tenhavenweg 158 3 sleutels,»S. Stolk, Rolter damschedijk 142 R. K. kerkboekje, A. Beulink, Fabristraat 63a; damestaschje met inh., J. Knol, Hofje van Belois herdershond, P. C. Penning, IJsselmondeschestraat 5 ring, C. Bakker, Brielschestraat 24 ceintuur, C. van Veen, Dam 18 damestasch met inh., G. van Katwijk,, Singel 47b rozenkrans in étui, van Deursen, Kortlandstraat 15/18; ringetje, N. Ploeflaken, Rotterdamschedijk 15; das. P. de Groot, Kleine Baan 9 kindermuts, E. Koning, Burg. Knappertlaan 12b kip, van Meurs, Huijsmanslraal 10b gummiband van een auto, A. Meerburg, woonschip Spuihaven zwart kin derschoentje, A. Wietsma, Westfrankelandsche- straat 79b portemonnaie met inh., F. Folk, Villastraat 73koperen naamplaatje, J. C. Berkhout, Broersveld, 110/16 pet, J. Ras, Veenlantstraat 6 bal, A. Timmers, Wilhelmina- plein 22 kloksleutel, K. Millenar, Schie 106 a. Spaarbank Schiedam. Opgave over de maand Maart 1923. Inlagen 125,295.Terugbetalingen 124.608.06. Aantal inleggers 1 Maart 15233 Nieuwe deelnemers 123 Concert. Naar men ons meldt, zal het Harmonie-Orkest „St. Ambrosius", onderaf deeling van den Ned. R.K. Volksbond alhier zijn 30-jarig bestaan her denken, door het geven van een FVestconcert op 12 April a.s., des 's avonds ten 8 uur in de ge hoorzaal van het Bondsgebouw. Als solisten zullen hunne welwillende mede werking verleenen Mevr. de Ruiter-v.d. Schuit, sopraan, Rotterdam mej. Betsy Balk, mezzo so praan, Rotterdam, mej. Jeannette Sandwijck, mezzo-sopraan, Rotterdam mej. Rie Korsten, alt,'Rotterdam de heer J. C. M. Feltzer (fluit) alhier, de heer M. A. W. Steen wijk (solo Clarinet tist) Vlaardingen mevr. Berck-Feltzer (piano- accompagnement) alhier. Dit Concert heeft plaats alleen voor genoodig- den. Als bijzonderheid zij vermeld, dat het Harmo nie-Orkest van de oprichting af steeds onder de bezielende "leiding van zijn directeur, den heer J. T. M. Smits, heeft gestaan, die in deze reeks van jaren deze Harmonie meerdere be kroningen heeft weten te doen verwerven. „Lorenzo Perosi." Dinsdag 10 April a.s. geeft onze R. K. Gem. Zangver. „Lorenzo Perosi", directeur de heer P. v. d. Putten, haar gewone jaarlijksche concert Geheel afgeschreven deelnemers Aantal inleggers 31 Maart Verschuldigd kapitaal aan inleggers op 31 Maart 1923 ƒ4.389.043,43. B ij het te 's-Gravenhage ge houden machinisten-examen slaagde voor di ploma A. onze stadgenoot, de heer M. J. v.d. Ende. UIT ROTTERDAM. De machine-bankwerker C.R. is op den Noord- singel door een motorwagen van de elec- trische tram overreden. Zwaar gewond aan bei de beenen is hij naar het ziekenhuis aan den Berg weg gebracht. Daar is hij overleden. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. Burgemeester én Wethouders van Schiedam, geven hiermede kennis, dat een verzoek is inge komen om onder controle gesteld te Worden over eenkomstig de verordening tot regeling van de door de gemeente Schiedam uit te oefenen contro le op de echtheid van Schiedamsche Jenever en

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 2