3 V Hoe reinig ik snel mijn motorrijwiel? VOO K MOTORRI ///W JWIELEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM ER OMSTREKEN* DE LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ, VLAARDINGEN. ?i*m Een glanzend schoone machine is de trots van den berijder. Waar om zijn er zoovelen, die al maar doorjakkeren op vuile machines? Het reinigen is hun te tijdroovend. En toch is het van het hoogste be lang. Bij het reinigen kan men gebreken ontdekken en verhelpen waardoor groote last op den weg wordt voorkomen en ook veel kosten bespaard worden. VIM is het speciale preparaat voor het snel reinigen van machines als de Uwe. Wanneer U er de proef mede neemt zult U versteld staan hoe snel U alle vernikkelde en geëmailleerde deelen glanzend heeft. ALOM VERKRIJGBAAR! 46ste Jaargang. Maandag 25fJuiu 1923. No. 13675 Bureau KOEMARKT 4 Telefoon Intercommunaal 115. Postbus 39. Abonnem enten per 3 maanden 2.per week 15 cent, franco per post 2.50 per kwartaal. Afzonderlijke nummers 3 cent. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officiccle af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. JACHT. Ter algemeene kennis wordt gebracht, dat bij besluit van Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland d.d. 11 Juni 1923 is bepaald dat de afzonderlijke jachten op waterwild voor dit jaar zullen Worden geopend op Maandag 23 Juli a.s. en dat mitsdien vanaf dat tijdstip de uitoefe ning der jachtbedrijven vermeld in art 15, litt. d.f. en h. der jachtwet is geoorloofd. Buitcnlandscli Nieuws. HET HERSTEL. Uit Parijs wordt gemeld: Lord Grewe. de Biitscke gezant alhier, had gister voormiddag een belangrijk onderhoud met Poincaré aan de Quai d'Orsay. Naar verluidt zal dit onderhoud zeer waarschijnlijk kunnen leiden tot het vinden van de kanalen, welke zullen kunnen voeren tot verdere onderhandelingen tusschen Frankrijk en Engeland. IN HET BEZETTE GEBIED. Uit Parijs meldt Havas De bladen wijzen met nadruk op een verklaring van de „Vor- warts", welk blad de bewering van de „Deutsche AUgeméine Zeitung", dat het verzet een spon tane uiting der bevolking van het Roergebied is, een leugen noemt. De „Vorwarts" voegt aan deze verklaring nog toe, dat de daden van misdadige sabotage wor den gepleegd door georganiseerde benden avon turiers, die daar voor betaald worden. I)E CONFERENTIE TE LAUSANNE. In de Vrijdag gehouden zitting der vredes conferentie deed de Italiaansche gedelegeerde Montagna voorlezing van een schrijven, hetwelk door de regeering te Angora aan de groote ver zekeringsmaatschappijen in Italië, Engeland en Frankrijk is gericht, waarin haar werd mede gedeeld, dat de brand van Smyrna niet kan wor den beschouwd als schade, voortvloeiende uit oorlogsdaden. Dienovereenkomstig moeten vol gens dit schrijven de uilbetalingen van schade vergoeding, waarop de verzekerden recht heb ben, wel degelijk plaats vinden. Wanneer hieraan geen gevolg wordt gegeven, dreigt de Turksche regeering den maatschappijen haar concessies te zullen ontnemen. Ismet Pasja verklaarde van dit schrijven on kundig te zijn geweest. Venizelos nam acte van deze nieuwe Turk sche lezing omtrent de verantwoordelijkheid voor den brand van Smyrna. De geallieerden hebben Zaterdag de Turksche delegatie uitgenoodigd tot een belangrijke be spreking van de hangende kwesties. Hèt doel deze bijeenkomst was de Turken er toe te brongen, een definitief standpunt in te nemen tegenover de huidige moeilijkheden. Van de houding der Turken zal die der geallieerden afhangen, o.a. ten aanzien van de Britsche nota in zake de concessies en de couponbetaling. De Italiaansche delegatie heeft van haar regeering instructies ontvangen welke met die der Fran- sche delegatie overeenkomen. BELG1E. De pogingen van den Belgischen kabinets formateur Theunis om den crisis op te lossen, leidden tot dusverre niet tot een goed einde. POLEN EN DANZIG. De door de Poolsche regeering afgekondigde stopzetting van het telefonisch verkeer met Danzig is thans weer opgeheven. OOSTENRIJK. Uit Weenen verluidt De besprekingen aan gaande de kwestie der salarissen van het staats- personeel zijn op niets uitgeloopen. De staats beambten zijn daarom Zaterdagmorgen begon nen een tactiek van lijdelijk verzet te volgen. Deze beweging omvat 50.000 staatsbeambten, bij wie zich de P.T.T.-beambten hebben aan gesloten. De spoorwegbeambten nemen nog een afwach tende houding aan, doch hebben toegezegd, zich bij de beweging te zullen aansluiten wanneer de regeering Lot represailles mocht overgaan. De christelijke vakbeweging heeft ziffb niet bij de staking aangesloten. BULGARIJE. De „Vossische Zeitung" verneemt uit Sofia, 'lat de gerechtelijke instructie tegen de ministers, nie deel hebben uitgemaakt van het kabinet- tarnboelinski in een snel tempo wordt voort gezet. Alle gevangengenomen ministers zijn reeds aan een verhoor onderworpen. De begin datum van het proces zal binnenkort Worden vastgesteld. Heden nog wordt verwacht het besluit van den ministerraad over de eventueele Vrijlating van de ministers der oorlogskabinetten, die zooals men weet, tot langdurige gevangenis straffen waren veroordeeld. Het denkbeeld van een fusie tusschen de verschillende verwante politieke partijen wint meer en meer veld. ALBANIË. Uit Skoetari wordt gemeld, dat de toestand in Albanië niet zoo ernstig is, als beweerd is. De huidige regeering schijnt den wenseh te hebben een buitenlandschen christelijken prins tot vorst van Albanië aan te stellen. Men spreekt niet meer van den prins vón Wied, maar van een anderen prins. ALLERLEI. Uit Londen Detectives der Londensche politie hebben een inval gedaan in de bureaux van het extremistisch-historisch blad „Daily Herald", ten einde het origineel en de afdrukken van den nieuwen Engelschen reuzen-onderzeeër, welke in de „Daily Herald" was opgenomen, in handen te krijgen. Het origineel Werd aan de detectives overhandigd, terwijl de onverkochte exemplaren van het blad, waarin de reproductie der foto stond, in beslag werden genomen. Uit Chambéry Mercanti, de Italiaansche minister van Luchtvaart, die zich per vliegtuig ovep Parijs naar Londen begaf ter bijwoning van het, Luchtvaartcongres aldaar, moest ten gevolge van een defect aan den motor in het moeras bij het meer van Bourget een noodlanding maken. De minister brak een arm en liep verschillende kneuzingen op. Zijn leven is echter niet in gevaar. Naar het agentschap Belga uit Brussel meldt, heeft het ongeluk, dat den koning van België overkomen isde koning is van zijn paard gevallen en heeft een beentje van het hand gewricht gebroken in het geheel geen ernstig karakter. Dr. Depage heeft een kleine operatie verricht en het gebroken gewricht in een gips verband gelegd. Met verwacht, dat de koning spoedig hersteld zal zijn. Uit Washington De kotter der kustwacht „Bear" heeft bevel gekregen naar de Oostkaap (Siberië) te gaan, in verband met de aanhouding der vier Amerikaansche schoeners door de Sovjet-autoriteiten op beschuldiging van over treding der bepalingen van den handel. Uit Berlijn De „Vossische Zeitung" meldt uit Weenen De bond van overheidspersoneel belegt op 2 en 3 Juli te Weenen een internatio nale beambten-conferentie, welke zich zal bezig houden met de vraag betreffende de stichting eener beambten-internationale. Volgens ont vangen mededeelingen zullen afgevaardigden ujl België, Frankrijk, Duitschland, Nederland en Tsjecho-Slowakije aan de conferentie deelnemen. Uit Londen De Prins van Wales heeft Zaterdag op Windsor Castle zijn 29en geboorte dag gevierd. Uit New-York Definitief Wordt medege deeld, dat de drankvoorraden aan boord van de Engelsche schepen de „Berengaria" en de „Baltic" in beslag genomen zijn. De kapiteins zijn echter niet gearresteerd en de schepen zelf niet in beslag genomen. Binnenland. Prov. Staten van Zuid-Holland. Gedeputeerde Staten hebben aan de Staten overlegd een een vergelijkend overzicht van de ontwerp-begrooting der provincie voor 1924 met de' begrooting voor het loopende jaar, zoo als deze oorspronkelijk werd vastgesteld en goedgekeurd. Bedoeld overzicht heeft uitsluitend betrekking op den gewonen dinst. Het volgende is er aan ontleend Op 1924Tcomt meer in ontvang dan op 1923 wegens batig saldo vorigen dienst rond ƒ260.000. Verder kan o.a. meer geraamd Worden op op centen personeel (20) 103.000. Minder in ontvang is a.s. geraamd op a. op centen grondbelasting ongebouwd (20), thans 23) 2000 b. opcenten grondbelasting gebouwd (21, thans 23) 51.000 c. opcenten vermogens belasting (2) 6000. Het is mogelijk den gewonen dienst 1924 te doen sluiten bij verlaging van het aantal opcen ten wegens de gronbelasting, laatstelijk 23 be dragende tot 20. Het jubileum van de Koningin. D. F. van Engelenburg, hoofdredacteur van de Volksstem, die als bijzondere afgevaardigde der Zuid-Afrikaansche Unie de feesten ter gelegen heid van de Koningin komt bijwonen, is te 's-Gra venhage aangekomen Nederland en Belgic. Het departement van builenlandsche zaken deelt mede dat tusschen deBelgische en deNeder- landsche regeeringen overeenstemming is ver kregen over de wijze van terugbetaling van de kosten gemaakt Wegens interneering van Belgi sche militairen tijdens den oorlog. Werkliedenkaarten spoorwegen. ÜHet R.K. Vakbureau heeft aan de directie aer Nederlandsche Spoorwegen een adres van A d v e r t e n t i 6n 15 regels f 1.75 elke regel daarboven 35 cent, 3 maal plaatsen wordt 2 maal ^berekend. Ingezonden mededeelingen 75 ct. per regel. Speciale conditiën voor herhaaldelijk adverteeren. Tarieven worden op aanvraag toegezonden. Incassokosten worden berekend. 0 FABRIKANTEN VAN TWINK EN LIFEBUOY, ÓS UWE SCHIEDAMSCE u- .'v., V Tf i—i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 1