automobiel, waarmee hij een tochtje door de bergen maakte, in een kloof gevallen. Hij Werd onmiddellijk gedood, de chauffeur stierf' na eenige uren na hem, terwijl twee hem vergezel lende journalisten ernstig gewond Werden. Harding en zijn echtgenoot waren te Den ver gebleven, waar zij een bezoek aan het Zieken huis brachten. Half na t. Met een meerderheid van 30000 stemmen heeft de Canadeesche provincie Manito ba zich bij plebisciet uitgesproken voor een wijzi ging in de regeeringspolitiek ten opzichte van den sterkedrank, en is overgegaan van algeheel verbod tot voorwaardelijken verkoop vanStaats- wege. Het rooverWe ze n in China. Den 22sten hebben roovers een aanval gedaan op een trein te Sjilislc aan den Zuid-Mantsjoerijschen spoorweg. Zij beroofden de passagiers, door hen met de revolver te bedreigen en ontkwamen daar na, na den Japanschen conducteur en de Chi- ncesche passagiers ernstig te hebben gewond. In den Qatskeller van het stad je YVittenberge waren gisteravond een aantal le den van den gemeenteraad in vroolijke stemming bijeen. Niemand dacht eraan het sluitingsuur te eerbiedigen.Een politieagent die ter plaatse ver scheen, "Werd uitgenoodigd een glas mede te drin ken. De burgemeester der stad, die mee aan tafel zat, wilde den revolver van den agent bekijken, hanteerde het wapen echter op zoo'n onhandige wijze, dat een schot afging en een der aanwezige raadsleden doodde. Spoorwegongeluk. Er zijn zes men- schen gedood en 30 gewond, doordat twee Wagens van den viaductspoorweg, van het viaduct storten in een van de straten van het drukke Brooklyn. Volgens een ooggetuige Was het ongeluk een ge volg van het breken van een as. Schipbreuk. Het stoomschip Cara qu et van de Royal Mail Steam Packet, komende van Halifax, is 12 mijl ten N. van Bermuda op een rif geloopen. Men verwacht, dat het schip uit elkaar zal worden geslagen. Alle beschikbare zeesleepbooten zijn uitgevaren ter redding van de passagiers. Brutale overval. Gister nacht Werd een uiterst brutale roof uitgevoerd in de gas fabriek te Charlottenburg. Des avond tegen 11 uur drongen gemaskerde en met revolvers ge wapende roovers de portiersloge binnen en namen de loonkas, die een bedrag van 22 millioen mark bevatte, met zich mede. Dit geld had de portier der gasfabriek klaarliggen, om daarmede de Ioonen van de nachtploeg te betalen. De da ders wisten te ontkomen zonder herkend te wor den. Diefstal van goud. Uit Cattaro (Ser vië) melden de bladen, dat aldaar de goudschat van de Petei'sburgschc Lombardbank is gestolen Het bezit van de bank was kort na de revolutie eerst naar Frankrijk en vandaar naar Cattaro overgebracht, waar, naar men nreendé, het mee- rendee) van de belanghebbenden zich in de buurt had gevestigd. Thans is gebleken dat goud in een hoeveelheid van 22K.G.en eenige zakken diaman ten zijn ontvreemd. Men vermoedt dat militai ren den diefstal oogluikend hebben toegelaten. Hevige koude. ,,Le Journal" verneemt uit Rome, dat bijna alle vee dat reeds naar het hooggebergte gedreven was, van honger en kou de is omgekomen.De schade Wordt geschat op millioenen lire. Groot e diamant gevonden. In de diamantmijnen van Kimberley is een diamant gevonden met een gewicht van 20 ®/4 karaat. Men beschouwt dezen steen als de grootste in zijn soort, tot dusverre gevonden. De diamant is afkomstig uit de Weselton-mijnen van de De Beer's Cy. Men schat de waarde ervan op 10.000 pond sterling. Groote brand. In den nacht van 22 op 23 Juni heeft een brand, Welke in het depót van het Zuiderstation te Oberlahnstein in de nabijheid van Coblenz uitbrak, groote schade aangericht in de bergplaatsen voor olie en pe troleum. De oorzaak van den brand is onbekend. In een tunnel van den spoorweg van Manchester naarLeeds heeft een stier gisteren een aantal teinen opgehouden, die op de lijn queue moesten maken. Ten slotte slaagde een locomotief, met alle lichten op en zooveel lawaai makende als maar mogelijk was, erin, het dier voetje voor voetje uit de tunnel te loodsen. Engel sche arbeiderspart ij. Het jaarrapport der Engelsche Arbeiderspartij geeft als ledental 3,310,236 aan tegen 4,010,361 in het Vorige jaar. Vliegongeval. Zaterdag had nabij Da- meraucourt een ernstig vliegongeval plaats. De Fransche aviateur Casale, die vooral in den laatsten tijd heel veel van zich deed spreken, deed met zijn vliegtuig een doodelijken val. Zijn mecanicien werd slechts licht gewond. Godsdienststrijd in Mexico. In Durango City is een wet afgekondigd, welke het getal geestelijken van eiken godsdienst in den staat tot 25 beperkt. Tot nog toe waren in dat gebied ongeveer 250 katholieke priesters werk zaam. Deze zullen een aantal van 25 uit gezonderd elders een heenkomen moeten SOeken, De gemoederen der bevolking zijn danig in beroering. Reeds bij do proclamatie van de wet heeft zij duidelijk haar misnoegen te kennen gegeven. Enkele Weken voor het afkondigen der wet heeft nog een deputatie van vooraanstaande katholieken bij den gouverneur van Durango pogingen aangewend, om hem te bewegen de wet terug te nemen. Tegelijkertijd had zich een massa van meer dan 3000 man voor het paleis van den gouverneur verzameld, om het verzoek kracht bij te zetten. Het kwam daarbij tot een bloedig treffen met de politie. Naar verluidt, Werden er 3 politieagenten en 7 burgers gewond. De Kanaal-tunnel. Op de gewone al- gemeene bestuursvergadering van de maat schappij voor den aanleg van een tunnel onder het Kanaal, welke dezer dagen te Londen plaats vond, hééft'baron Em-le Erlanger, een rapport voorgelezen over den hu'd'gen staat der Werk zaamheden. Hij deelde daarin o.a. mede, dat het type bovtnochne, hetwelk men spec'aal voor d't doel w'l aanvaarden, uitstekende resultaten heeft opgeleverd. Het maken van een voorloopi- ge tunnel, zou naar hij ze'de, Engeland 1250.000 pond sterlmg kosten en aan Frankrijk even veel Op deze tunnel zou men kunnen „voortbouwen t.enehide den permanenten doorgang te consf.ru- eeren. Een kostenberekening hier van is uit den aard der zaak uiterst moeilijk, doch een bedrag van 20 millioen pond sterling zou er zeker mee heengaan. S i k i, de bokser; is te Parijs voor den rechter verschenen, ten lo. omdat hij een revolverschot gelost had tegen de zoldering van een koffiehuis op het bolwerk Bonne-Noucelle, ten 2e. omdat hij in een gelegenheid op Montmartre gebokst had met den kellner, die weigerde hem te bedienen en tevens Wegens het beleedigen van de agenten. De president Wees hem er op, dat hij goed zou doen wat soberder te leven en geen gekke dingen uit te halen. Siki antwoordde met een dommen grijns. Hij is ten slotte veroordeeld tot 100 fr. boete voor de eerste overtreding, 5 fr. Wegens dronkenschap en 200 fr. voor de tweede overtreding. De presi dent waarschuwde den neger, dat hij er een twee den keer niet zoo genadig af zou komen. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen N. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waar schijnlijk droog weer, iets warmer. De moordaanslag. Men meldt ons uit Den Haag Mevr. v. Bh, die Zaterdagmiddag haar man een doodelijken dolksteek heeft toegebracht,,, is heden naar het Huis van Bewaring overge bracht. Zij heeft de politie verklaard dat het niet in haar bedoeling had gelegen haar man te verwon den. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 25 Juni £6 Juni. Londen 11.76*/. 11 763/g Berlijn 0.0023 0.Ö0181/, Parijs - 15.76V2 - 15 65 België......- 1-3.47V« - 13.36 Zwitserland - 45.60 - 45.44 Weenen .7- 0.008/, - 0.00»/. Kopenhagen - 45 &71ft - 45 25 Stockholm- 67.60 - 67.581/* Christiania-42.24 - 42.10 Amerika- 2.55 - 2.55 Mactrid -37.80 - 37.75 Milaan .- 11.40 - 11.221/* WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 25, Juni 26 Juni Londen11.761/a 11.76 Parijs - 15.77'/a -15.62 Va Brussel- 13.50 - 13.42*/» New-York- 2.55 - 2.55 Berlijn 0.00228// 0.0018 Stockholm - 67.70 - 67.70 Zwitserland - 45.65 - 45.50 Kopenhagen- 45.70 - 45 40 Christiania - 42.25 »- 42.25 Weenen - 0.0036 - 0.0036 Telegrammen. BELGIE. PARIJS, 20 Juni (draadloos) De „Petit Parisien" meldt uit Brussel, dat Theunis er vanaf zal zien, een kabinet samen te stellen, als hij niet binnen 48 uur tot een oplossing is gekomen. De eenige oplossing zou dan zijn Kamerontbinding, om een beroep op het land te doen. BOTSINGEN. BERLIJN, 16 Juni (draadloos) Uit Hall?, Stettin en Hamburg worden bloedige botsingen tusschen rechtsche en linksche radicalen gemeld, waarbij in Halle en Stettin ook dooden vielen. In Mecklenburg Werd een politieke moörd ontdekt, welke door z.g. Rosbaehlieden van rechts-radica- le richting is gepleegd. VOOR DE ZOOVEELSTE KEER. BERLIJN, 26 Juni (draadloos) In Mühlheim a. d. Ruhr namen de Franschen, bij de Reichs- bank 8 milliard mark in beslag. UIT HET BEZETTE GEBIED. ESSEN, 26 Juni (draadloos) Uit Rheinau wordt gemeld, dat eenDuitscher, die in dienst der Franschen was getreden is doodgeschoten. De Franschen verklaren, dat het schot gelost moet zijn met een revolver, die door de veiligheids politie gebruikt wordt. SPANJE. MADRID, 26 Juni (draadloos) De beraad slagingen der ministers zijn zonder incidenten geëindigd men heeft een nieuwen burgerlijken gouverneur voor Barcelona benoemd. SAKSEN. PARIJS 26 Juni (draadloos)De Parijsche bladen melden uit Eisleben in Saksen, dat. een communistische betooging in botsing is gekomen met een nationalistische demonstratie. Zeven personen Werden gewond, negen gedood en 12 zwaar gewond. SPOORWEG-ONGELUK. NEW YORK, 26 Juni (draadloos) Gistermid dag Werden zes personen gedood en velen gewond toen twee wagons van de lucht,spoor naar bene den storten in een der drukste buurten van Brook lyn. De eerste wagon viel op twee groote auto mobielen dié; geheel Werden vernield. De t weede wagön viel op den eersten. Minstens 25 personen liggen bedolven onder de vernielde rijtuigen. Getuigen van het onge val vertellen, dat een der assen van den eersten wagon brak en de wagen over het viaduct dat gedeeltelijk verwoest werd, heenschoof. Vijftien jaar geleden heeft een dergelijk onge val plaats gehad, waarbij zeven personen gedood werden. Een nieuw bericht meldt, dat het aantal doo den tien zou bedragen. Het ongeval had plaats bij het viaduct tusschen de Fifth- en de Flatbusch avenue. SPORT. Ie S. Z. A. C. De gisteravond gespeelde wedstrijd Oud-Posei- don-Excelsior a eindigde in een 30 overwinning voor Excelsior. In Vlaardingen wist de V.V.V., Vlaardingen Excelsior b met 1-0 te kloppen. Poseidon - Excelsior A. (03) ln een vlug gespeelden Wedstrijd behaalde Excelsior gisteren op het Xerces-terrein een ver diende overwinning. Poseidon wint den opgooi en trapt met den wind in den rug af. De eerste aanvallen zijn voor de Rotterdammers, doch de Zwart,witten-achter- hoede is safe. en stelt haar voorhoede geregeld in de gelegenheid tegenaavallen te ondernemen. Langzamerhand neemt Excelsior het offensief over en weet eenige corners te forceercn welke echter geen doelpunten opleveren. Rust 00. Na de hervatting wordt er enthousiast door gespeeld en worden er van beide kantc-n vlugge aanvallen ondernomen. Uit een voorzet vanrechts schiet de Excelsiorjinksbinnën buiten het bereik van den Poseidondoelman in, doch de paal be toont den Rotterdammers een goede dienst. Van nu af zijn de Schiedammers in de meerder heid en uit een algemeenen druk weet hun links binnen te doelpunten (01). Dan komt het over wicht voor een oogenblikweer aan de Rotterdam mers, doch de Excelsiorachterhoede weet haar voorsprong te behouden en leidt h&ar voorhoede; Weer ten aanval, die kort achtereen, resp. door rechts en linksbinnen, het net der Rotterdammers nog tweemaal laat trillen. (03). Spoedig daar op kondigt de scheidsrechter het einde aan. Kerknieuws. Mgr. Nico tra. Mgr. Nicotra gewezen Pauselijk nuntius te Brussel, is Zaterdagmiddag aan boord van het Braziliaansch schip „Bage", uit Antwerpen naar zijn nieuwen post te Lissabon vertrokken. Dit vertrek geschiedde met enkele dagen vertraging want aanvankelijk had de „Bage" reeds op 22 dezer, het anker moeten lichten. („Msb.") Een brief van Kard. Gasparri. De Romeinsche correspondent van de „Tijd" Tijdens de audiëntie door Z.H. den Paus toe gestaan Mei j.I. aan de Ncderlandsche bede vaartgangers overhandigde mgr. B. Eras in naam der Holïandsche pelgrims aan Z. H. den Paus een enveloppe met inhoud. Dezer dagen nu ontving mgr. Eras van Z. Em. Kard. Gasparri het volgende schrijven Van het Vaticaan, 17 Juni. Hierbij vervul ik de gewaardeerde opdracht u mede te deelen, dat de LI. Vader met'vaderlijke welwillendheid en in dank de beteekenende som heeft aanvaard door u in naam der Nederland- sche pelgrims aangeboden. Het is een troost voor ZijneHeiligheid te zien, dat naarmate de godsdienstige en Weldadigheids werken op de kleinere inkomsten van den II. Stoel beslag leggen, de liefdevolle vrijgevigheid der gcloovigen, die aart den Plaatsbekleeder van Christus do hulde brengen van hun bezit en de vrucht hunner opofferingen, stijgende is. Ik heb het genoegen aan u en door u aan een ieder der schenkers, de vaderlijke dankbetuiging van den Opperpriester aan te bieden, Die als getuigenis van Zijne bijzondere welwillendheid en als onderpand der overvloedigste en uit verkoren gunsten des Hemels, opnieuw met geheel zijn hart aan u en aan bovengenoemde pelgrims den Apostolischcn Zegen schenkt. Met gevoelens van oprechte hoogachting be tuig ik mij Uw dienstwillige was get. P. Kard. GASPARRI. Rechtzaken. Het opvangen van draadlooze telegrammen. Zaterdagmorgen is voor het kantongerecht te 's-Gravenhage behandeld de zaak tegen W. N., directeur van de N.V. Hollandsch Nieuwsbureau, wegens het opvangen van draadlooze telegram men, die voor anderen bestemd zouden zijn. De ambtenaar van het O.M. vorderde een boete van 25 of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter wenschte niet dadelijk uitspraak te doen hij zal zijn beslissing over acht dagen schriftelijk raededeelen. Fin, en Econ. Mededeelingen. De Koninklijke in Rusland. De overeenkomst tusschen de Koninklijke Petroleum en de Sovjetregeering, omtrent de levering van 200,000 tons petroleum werd heden gesloten. Aan de maatschappij Wordt, concessie verleend op alle petroleum-terreinen en Wel voor den duur van een jaar. De Rotterd. Bankvereeniging. Onder enorme belangstelling zoowel op straat als in huis is Zaterdagmiddag het nieuwe gebouw der Rotterdamsche Bankver eeniging te 's-Gravenhagegeopend.Min. Aalberse heeft o.m. het woord gevoerd. De Duitseh deviezen-voorschriften. Als een noodzakelijke aanvulling ten gevolge der laatste bepalingen omtrent den deviezenhan- del is men te Berlijn volgens de B. Z. am Mit- tag het volgende voornemens le. beperking van de verklaringen Welke de .Handelskamer ver strekte voor den handel in deviezen 2e. een ver bod voor den handel in buitenlandsche bankbil jetten 3e. een verbod van aankoop van buiten landsche effecten, aandeden en leeningen in het buitenland. Volgens hef. jaarverslag der Nederlandsche Mij voor Scheepvaart, Handel en Nijverheid te Rotterdam bedraagt het nadeelige saldo over 1922 334,&8. Een voorstel tot winstuitkeering kan niet gedaan worden. Burgerlijke Stand. Geboren Juni 23. Hermanus z.v. A. van der Schalk cn W. Planken, Emmastraat. 24 Paula Francina dv. J. Kiela en C. Bloemendaal, Alcidastraat. Maria Constantia d.v. J. W.Bos en W. F. C. Dullaart, Franklinstraat. Clazina d.v. J. G. Scheffers en J. B. Vergoessen, Nieuwe Haven. 25. Adriana Maria d.v. H. J. Steen houwer en J. W. Peterbroers, Wilhelminaplein, Overled n Juni 23. Petrus Johannes Middendorp, oud 22 j. cn 11 mnd. Brugmanstraat Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 26 Juni v.m. 1.n.m. 1.19. 27 Juni v.m. 1.47. n.m. 2.15. 28 Juni v.m. 2.37, n.m. 3.06. SCLIIEDAM, 25 Juni. Vertrokken Eng. s.s. „Alchymist", kapt. G. W. Dines, ledig naar Li verpool. SCHIEDAM, 26 Juni. Aangekomen Latvian s.s. „Lucy", met papierhout van Riga aan den steiger Oosterkade. SCHIEDAM, 26 Juni. Vertrokken groote zandzuiger „Gelderland" (nieuw) naar Krimpen aan de Lek. NEWCASTLE ON TYNE, 22 Juni. Aangeko men s.s. „Frithjof I" ledig van Schiedam. SCHIEDAM, 25 Juni. Aangekomen Noorsch s.s. „Thor I", ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. LIVERPOOL, 22 Juni. Aangekomen s.s. Misty Law", met olie van Vladivostock en restant lading voor Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 26 Juni.Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 18. Namens de commissie voor de noteering. Id. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 26 Juni. Men noteert voor Spiritus 100 f 28. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1.per ketel. ROTTERDAM, 25 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 454 vette runderen, 392 vette kalveren, 624 schapen of lammeren en 719 varkens. Prijzen per l/2 K.G. Koeien 421/2571/260 62V2—65 c. ossen 55—60—621/2—65 c. stie ren 505560 c„ kalveren 5057V265 671/2 c. schapen 45—50 c. schapen voor export 3352, zuiglammeren 23—34 per stuk var kens 353739 c. Binnenlandsche granen. Tarwe ruimer ter inrkt, vrijwel tot onver anderde prijzen verkocht. Rogge lager 9.509.80. Gerst Chevalier 12.259.80. LIavcr met klein aanbod 11.5011.90. Buitenl. granen (Bericht van de make laar Hagenbeek Van der Schalk) Stemming kalm. Rogge. Pacific aangek. 10.25, 70/1 k.g Petersburger aangek. 9.25dito dito ladend geladen 8.25 Western no. 2 disp. ƒ9. Gerst 63/4 k.g. Donau disp. 167—170 naar kwaitcit. 60/1 k.g. Zuid-Russische stromend 171, 48 pond Malting disp. 164 60/k.g. Donau/ Azoff. Zwarte zee Sept.-Dec. levering 162—163. Haver. 36 pond White Clipped aangek, 9.50 48/9 k.g. Donau disp. 9.50 51/2 k.g. dito dito 10, 46/7 k.g. Petersburger aangek, 9.20, Cana da no. 3 stoomend 10.60. Mais per 2000 k.g. Amer. Mixed' disp. ƒ205, dito aangek. 203204, gele Laplata disp. 204 dito stoomend naar aankomst 194197, Odes- sa disp. 197. Heden waren de prijzen der aardappelen als volgt: Westl. Schoolmeesters, zand 44,40 dito klein 3.504, Duke of Yorks 33.50 per kin bravo's 22.90, per H.L., poters 2.803 per kin red star 1.301.90 per ILL. Malta's springs 1415 c. per k.g. Met tamelijke aanvoer, gewone vraag. Eieren. Zeeuwsehe en Overmaasche 5.5.60 per 100 stuks.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 3