s. z. c. Bechtzaken. Laatste Berichten. w oenen-0.0035'/* 0.00358/* SPORT. Kunst en Letteren. Burgelijke Stand. Vlsseherij. Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Kleine Advertentiën. STALLMG GEVRAAGD lijke aangelegenheden van den heer De Groot. Zijn toestand is naar omstandigheden redelijk. („Tel.") Louis Bouwmeester aangere den. Gistermiddag te kwart voor zes ongeveer is Louis Bouwmeester, toen hij het Roelof Hart- plein te Amsterdam overstak aangereden door een auto. Louis Bouwmeester, die eerst een oogenhlik buiten bewustzijn was, kwam spoedig hij en werd, nadat hem de eerste hulp verleend was, naar de ziekenverpleging aan de Prinsengracht vervoerd. Toen de „Grt." in den afgeloopen nacht om streeks 12 uur aan de Ziekenverpleging naar den toestand van den heer Bouwmeester informeerde, vernamen zij, dat de patiënt rustig sliep, ook zijn pols was rustig. Echter kon men, ook met het oog op den hoogen leeftijd van den patiënt, omtrent het verdere verloop vooralsnog weinig mededeelcn. De beide zoons van den heer Bouwmeester, Louis Jr. en Raaf, die zeer onder den indruk van het ongeval waren, hebben den nacht in de Ziekenverpleging doorgebracht. Noodweer. Uit vele deelen van Italië komen berichten omtrent de zeer slechte weers gesteldheid. Te Bari werd door den bliksem tijdens een hevige onweersbui één man gedood en drie werden zwaar gewond. Triest werd geteisterd door een hevigen storm, welke groote schade aanrichtte op een aantal schepen, welke op de reede voor anker lagen. Ook in de dokken werden groote verwoestingen aangericht. Verschillende kranen in de haven werden vernield, terwijl de kap van het spoor wegstation te St.. Andrea werd afgerukt. Een douane-beambte werd in zee geslingerd, doch wist zich door zwemmen te redden. Te Rome is 50 m.M. regen gevallen, hetgeen voor de Maand Augustus een record beteekent sedert 1880. Berichten melden tevens, dat ook Napels door hevige stormen is geteisterd. Spoorwegramp. Tusschen Wilna en Warschau is een trein gederailleerd en in de rivier gestort. Er zijn vijftig dooden en meer dan honderd gewonden. Wroeg i n g. Ongeveer een week geleden werd in het Spaansche gezantschap te Berlijn een groote zilverdiefstal gepleegd, waarbij bijna al het tafelzilver gestolen werd. Onder ver denking van medeplichtigheid aan den diefstal werd een bediende van het gezantschap gearres teerd. Den dag na zijn arrestatie werd aan het Eterlijnsche hoofdcommissariaat van politie een pakket afgegeven. Daarin bevond zich al het gestolen zilver. De recherche is den afzender van het pakket reeds op het spoor. Noodlottig schot. Een Exchange-te legram uit Cairo meldt, dat volgens een bericht uit Alexandrië prinses Abbas Halim, de echt- genoote van prins Abbas Halim, lid van de Egyptische koninklijke familie, Vrijdagmorgen een revolver schoonmaakte, toen deze afging. De kogel drong haar in de borstzij overleed onmiddellijk. De prinses was een Engelsche van geboorte 26 jaar oud, voor haar huwelijk Miss Harington genaamd. De gestolen monstrans. De West- faalsche Katholieke hooge adel, tot welks meest vooraanstaande vertegenwoordigers o.a. de her tog van Trenberg, hertog Van Eroy, vorst Salm- Salm, graaf Galen en anderen behooren, heeft zich bereid verklaard, ter vervanging van de gestolen Munstersche Dom-monstrans, een nieu we, gelijkwaardige monstrans ten geschenke te geven. Deze nieuwe monstrans zal hetzelfde gewicht hebben als de oude Dommonstrans, waarvoor de bisschop en vorst van Galen negen pond dukaten goud had geschonken. De dames Van den Westfaalschen adel zullen, diamanten, edelsteenen en paarlen ter versiering van de neonstrans schenken. De waarde van de nieuwe monstrans zal berekend volgens den tegenwoor digen goudprijs, belangrijk meer dan één millioen mark bedragen. Weerbericht. Verwachting: Matige Z. tot W. of N. W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk later opklarend, enkele regenbuien, iets koeler. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 24 Aug. 27 Aug. Londenf 11.567, lï 57 Va Berlijn-0.000048 0.0000416 Parijs14 21 x/a - 14 50 België-11.34 -11.70 Zwitserland- 45,90 - 45.927, Weenen- 0.00"/, - 0.00"/, Kopenhagen-47 30 - 47.35 Stockholm j- 67.55 - 67.677, Bbristiania-41.55 -41.50 Amerika- 2.54 - 2.543/16 Madrid-33 77ba -34.02 Ml'aan-10.92 - 10.977a WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 24 Aug. 27 Aug. Londenll.B6V« t 11.577. kdriJs- 14.25 - 14.50 "«Ttsael11.377a - 11.727, New-York- 2.54 - 2.543/1(1 °er»jn-0.000051 -0.000041 Stockholm- 67.65 - 67.65 f^itserland- 45.90 - 45.90 Copenhagen- 47.45 - 47.45 ^mdstiania-41.50 -41.50 Faillissementsaanvrage Broekhuys. De heer W. H. Broekhuys heeft bij de recht bank te Maastricht het volgend request in gediend. Geeft te kennen Willem Hendrik Broekhuys, zonder beroep, Akerstraat 114, Heerlen, dat hij verkeert in den toestand, dat hij heeft opgehou den te betalen dat hij meerdere opeischbare schulden heeft, uitsluitend bestaande uit vorde ringen van door derden gedupeerde journalisten dat zijn actief bestaat o.a. uit 60,000 staande bij de Amsterdamsche Bank te Amsterdam, en alle aandeel en der Zuid-Nederlandsche Crediet- bank te Heerlen; daar laatstgenoemde vennoot schap weer eigenaresse is van alle aandeelen der Hollandsche Verzekeringsbank te Amsterdam, van 50,000 hypothecaire obligatiën en van alle aandeelen der Ooster-Garage te Rotterdam dat deze aandeelen en obligatiën, behalve de aan deelen der Zuid-Nederl. Credietbank, in het bezit zijn van J. Kraak, Piet Heinstraat 100, 's-Gravenhage, en C. J. B. Kiebert, Wiekstraat 43, Rotterdam, die echter de afgifte weigeren en zullen pogen hiervan misbruik te maken, waar door de crediteuren ten zeerste zouden worden benadeeld. Redenen waarom hij uw rechtbank verzoekt, hem ten spoedigste te verklaren in staat van faillissement, met benoeming van een buitengewoon doortastend curator. Groote onderlinge Athletiekwcdstrijden R. K. S. V. „Excelsior". Door zacht zomeravondweer begunstigd, zijn Vrijdag (de 2e avond der Wedstrijdenreeks), op één na (Junioren hoogspringen) alle program nummers vlug en correct uitgevoerd geworden. Om 7.uur werd aangevangen met „Schotsch hoogspringen" voor seniores In dit nummer ontspon zich al spoedig een fanatieke strijd, welke tenslotte den volgenden uitslag te berde bracht. J. W. van Slobbe bereikte een hoogte van 1.50 M., J. Wattman, wilde niet voor z'n collega on derdoen en behaalde dientengevolge dezelfde hoogte verders behaalden Th. Kreuger en G. GroeneWegen 'n ook vermeldenswaardige maat n.l. 1.45 M. Voor de len en 2en prijs moesten nu de 2 eerstgenoemden *hcrkampcn, welke herkamp eindigde als volgt J. v. Slobbe le pr 1.50 M. en 2e pr. J. Waltman 1.45 M. Precies 7.30 uur vond de 4 x 80 M. „Estafette loop" voor juniores plaats. De 2 winnende ploegen waren als volgt inge deeld Groep D. A. Kreuger J. Verhaar, Q. Bone faas en J. ClaSlsen met 'n tijd van 52 3/5 sec. Groep G. H. v. Lingen, H. Brouwer, J. Peelt en R. van Lingen met 'n tijd van 54 2/5 sec. Voor het nummer „Kogelstooten" bestond veel belangstelling als 1c prijswinner trad te voorschijn A. Willemse met 'n afstand van 17.65 M., gevolgd als 2e door J. Beekman met 15.55 M., terwijl J. Waltman en B. Janse resp. 15.50 M. en 14.85 M. tot resultaat verwierven. Vooral de afstand door eerstgenoemde behaald, is 'n prestatie te noemen. Als hoofdschotel van den athletiekdisch, kreeg men den 5 K.M. Wedstrijd voor seniores, te aanschouwen. Er Werd gestart door 10 personen, over 't sportterrein, ging 't toen langs Damlaan, Velïevest, Vlaard. dijk, langs Vlaard. tol, pol der, Spieringhoek, Damlaan en 1 x ronde sport terrein. De eerstaankomende was de prijswinner der 4 K.M. wedstrijd 1922, de heer Th. Kreuger met 'n tijd van 18 minuten. Om z'n kranige prestatie, werd hem een hartelijke ovatie bereid. Als goede 2e arriveerde de 17-jarige J. Walbeek met een tijd van 18 min. 10 sec. als 3e bereikte de finish den heer A. v. Slobbe met 18 m. 15 sec. In het nummer „Baldribbelen" voor junioren werden de volgende voornaamste tijden gemaakt E. de Groot in 53 3/5 sec., Q. Bonefaas in 57 1/5 sec., H. v. Lingen in 57 4/5 sec., en R. van Lingen in 59 sec. Het nummer „Hoogspringen" voor juniores, kon vanwege de vallende duisternis niet geheel worden afgewerkt. Een en ander resumeerende, is deze avond, voor bovengenoemde vereeniging, een vergroo ting van succes geworden. De overige uitslagen van gister en heden avond volgen morgen. CRICKET. H.C.C. kampioen. Door de nederlaag, welke H.-.D.V.S. gister tegen VRA leed, en de draw tusschen H C C. en R en W heeft LI C C Wede.om het Nede.- landsche cricketkampioenschap gewonnen De uitslagen van gister zijn als volgt le klasse:VRA H - D V S Gewonnen door VRA met 118 rns op de le innings VRA 198, H-DVS 80 VVV V O C Gewonnen door V V.V. met 4 wickets 86, V.V.V. 93 voor 6. VO.G. 86, (gestaakt wegens regen). H.C.C.R. en W. Diaw R. en W. 159. H.C.C. 106 (voor 4) Gestaakt wegens regen. 2e klasse West. AjaxV.V.V.II. Gewonnen door Ajax met 2 wickets, V.V.V. II 64. Ajax 267 (voor 8). Door deze overwinning is Ajax kampioen der 2e klasse West. 3e klasse H.-.D.V.S.II— H.C.C.III. Gewonnen door H.-.D.V.S.II met 1 wicket. H.C.C. III le innings 80. H.-.D.V.S.II le innings 131 (voor 9). Door deze overwinning is H.-.D.V.S. II kam pioen voor de 3e klasse N.C.B. V.R.A. - II.-.D.V.S, De laatste wedstrijd van de competitie is voor de combinatie een nederlaag geworden en hiermee is ze,daar H,C.G.gelijk speelde, het kam pioenschap kwijt. Dat deze wedstrijd verloren is, heeft wel voornamelijk gelegen in het zeer slechte fielden voor de lrinch. Na de lunch was het ticter en vielen ook de wickets snel achter elkaar. V. R. A. opent om kwart voor twaalven met J. Lieser en J. Eilers op het bowlen van H. en A. Offerman. Reeds spoedig verdwijnt Leeser voor 1 run als hij door J. Nolet, in de slips keurig gevangen wordt. Maar daarna is het afgeloopen en als Mr. Hamburger, Eilers gezelschap komt houden, stijgt de score zeer snol. Als er geluncht wordt is er nog steeds 1 wicket neer voor 104 runs. Na den lunch heeft II. Offerman succes als een goed gepitste bal door Eilers in Kap- pelliofs handen wordt geslagen. Hij scoorde een keurige 52. Rincher verdwijnt voor 6 runs en als daarna Hamburger door een schitterende bal van LI. Offerman gebowled wordt, vallen de wickets snel achter elkaar. Mr. Hamburger had een verdienstelijke maar niet kanslooze 72 runs (Er waren circa 6 vangen op hem gemist) De ,r'-st maakt niet veel en W. Schot met 12 en Stroeve met 17 not, out komen in de dubbele cijfers. Extra's 12. Totaal 198. Liet openingspaar Vischer en Vuylsteke ver dwijnen reeds spoedig, beiden gebowld door Rincher. In den beginne heeft Rincher succes en verdwijnen achter elkaar P. Kappelhof, 4, LI. Offerman 9, A. Offerman 3 en J. Engering 0. Maar met Th. Engering en Fr. Lindeman gaathet beter. Vooral laatst genoemde staat keurig te spelen en als Th. Engering verdwijnt voor 8 hebben ze de score opgevoert van 620 tot 753 J. Nolet komt Lindeman gezelschap houden en deze weet ook door keurig batten de lage score iets te doen stijgen. Als Fr. Lindeman gevangen wordt, heeft hij een verdienstelijke 33 runs ge- scoort. Als G. Nolet voor 4 runs gebowled wordt door Rincher, blijft J. Nolet met een kanslooze 15 run not out. Met extra's wordt het totaal 80, en verliest H.-.D.V.S. zoodoende met 118 runs. H.-.D.V.S.II - H.C.C. III. Deze wedstrijd bracht eindelijk de beslissing omtrent het kampioenschap der derde N.C.B. Bovengenoemde elftallen behaalden in de com petitie eenzelfde resultaat zoodat een beslis-, singswedstrijd noodig was. Deze werd voor 14 dagen in Den Haag gespeeld,doch eindigde in een draw, zoodat een tweede ontmoeting nood zakelijk was. De Schiedammers zijn er nu gister in geslaagd de overwinning en daarmede het kampioenschap te behalen. De Hagenaars trokken het eerst naar de wickets. Ofschoon zij een zeer versterkt elftal hadden meegebracht, werd hun totaal slechts 80, waarvan E. Jansen met 13 en W. Tijdeman met 16 en de Granada met 15 runs in de dubbele cij fer s kwamen. Hcimes bracht het er beter af. Vooral N. Schef- fer en E. Hodes zetten samen een aardigen stand van 50 runs op. Meer dan 10 runs scoorden N. Scheffer 28, E. Hodes 22, P. Scheffers 20, F. Karis 14 en J. Vischer 13. Toen 9 wickets neer waren voor 131 runs, werd gestopt. Hermes wond dus met 51 runs en 1 wicket. De bowlingcijfers waren LI.C.C. J. Groene- veld 537 Borel 232 en Tydeman 2-2. Hermes-D.V.S. G. Hoving 433, ,E. Ilodes 2—8 en F. Karis 2—7. Liet Bestuur der S. Z. C. deelt óns mede, dat het Polo-concours om den Bongers-de Hoog bal dit jaar gehouden zal worden op Zondag 2 Sep tember a.s., 's namiddags 2 uur. Het noodigt hiermede de poloclubs, spelende in de 3e klasse,uit tot deelname aan dit concours. Liet inschrijfgeld bedraagt, onder N.Z.B. condi ties 2.50 per ploeg. Voorts zullen op dien dag verzwommen worden de Kerkhoff-beker op 400 M. Snelzwemmen Borst voor heeren en de Bongers- de Lloog beker voor 3 x 40 M. Estafette-zwemmen (Schoolslag, Spaansche slag en Rugslag) voor dames. Al deze wedstrijden worden gehouden in de Gemeentelijke Zweminrichting aan den Haven- dijk. Inschrijving tot Vrijdag 31 Augustus 's- middags 12 uur bij het Secretariaat. 8 K. M. zwemwedstrijd. Naar men ons mededeelt, hebben de bekende Nederlandsche zwemmers J. ter Haar, Kit van Senus en onze stadgenoot M. Jurgens bij den 8. K.M. zwemwedstrijd te Parijs den 2en lan- denprijs behaald. J. ter Haar legde den afstand af in 2 u. 18 min. 10 sec, v. Senus in 2 u. 19 min. 19 sec. en M. Jurgens in 2 uu. 23 min. Algem. vergadering van den N.V.B. Gisteren werd in hotel „De Witte Brug" te Scheveningen de buitengewone algemeene ver gadering gehouden van den N. V. B. Om bij elven opende voorzitter Kips de ver gadering, waarbij hij in het kort den ernstigen toestand in den N. V. B. schetste. Vervolgens krijgt de heer J. Moorman gelegen heid zijn voorstellen toe te lichten. Spr. gaat de geschiedenis der kwestie in den breede na, doch adviseert uit practische overwegingen liet ge beurde uit een oud verleden te vergeten, en al leen op de toekomst het oog gericht te houden. Ten slotte verdedigt hij zijn voorstellen tot weder -invoering van promotie- en degradatiewedstrij den en een gewijzigd, ruimer stemrecht voor de le klassers, daar tegen deze concessies de Weste lijke le klassers wellicht bereid zijn, van hun dreigement tot afscheiding terug te komen. De heer K a 1 m a (Noorden) is van meening, dat het nier noodig is de door den heer Moorman gedane voorstellen te doen doorwerken naar alle districten. Op het oogenhlik brandt de kwestie uitsluitend in het Westen. Hij adviseert daarom het principe van een gewijzigd stemrecht te aanvaarden, echter zonder zich op het oogenblik reeds aan een bepaalde verhouding van cijfers te binden. Wat betreft de Weder-invoering van promotie- en degradatiewedstrijden, dient de heer Kalina een amendement in, luidende „De A. V. besluit tot wederinvoering van prom- en degr.-wedstrijden in het Westelijk District." Nadat de heer Moorman ten slotte verklaard heeft zich met het amendement Kalina te kun nen vereenigen, wordt het voorstel tot Weder invoering der promotie- en degradatiewedstrij den, doch alleen in het Westelijke Distrjpt, aan genomen, met slechts 6 stemmen tegen. Daarna kwam in behandeling het tweede 'voorstel van Moorman hetwelk behelst, dat de le klassers voortaan evenveel stemmen zullen hebben als de lagere afdeelingen gezamenlijk, n.l. 40, terwijl de Erkende Bonden 15 en het N.V.B. bestuur 5 stemmen krijgen. Als ïesultaal van gepleegd overleg dient de heer Moorman dan de volgende motie in „De algemeene vergadering spreekt de wen- schelijkheid uit, dat de wijze* van samenstelling der Algemeene Vergadering zal worden bezien op basis van het voorstel Moorman draagt de uitwerking van dit voorstel op aan een commissie, bestaande uit de heeren Kips, Lamey, v. Prooye, de Nobel, Holweg, Moorman, v. Bel, Warner en Kalma, en verleent aan deze commissie de bevoegdheid om voor de e.v. jaar- lijksche algemeene vergadering haar besluit vast te leggen in een wijziging in het huishoude lijk reglement, welke wijziging dus geacht wordt op reglementaire wijze te zijn tot stand ge bracht." j^De motie-Moorman, in stemming gebracht, wordt met 43 tegen 24 stemmen en 6 blanco aan genomen. Met een woord van warmen dank aan de be middelaars, de heeren Moorman en Warner in deze ernstige kwestie, sloot de voorzitter de vergadering. Nederland - Duitschland. Naar wij vernemen zal de interlandwedstrijd Nederland-Duitschland op 21 April 1924 (2e Paaschdag) in het Amsterdamsche Stadion wor den gespeeld. KORFBAL. De gister te Brussel gehouden internationale kofrbalwedstrijd tusschen Holland en België werd door ons land met niet minder dan 70 gewonnen. Tentoonstelling voor Letterkunde. Zaterdagmiddag is in het raadhuis, Javastraat 26 Den Haag, de tentoonstelling voor letterkun de geopend, uitgaande van het comité voor de luisterrijke viering van de 25-jarige regeering van de Koningin te 's-Gravenhage. Voor deze officieele opening waren zeer velen der genoodig- den overgekomen. Onder de aanwezigen waren o.m. de eere-voorzitter Dr. J. Th. de Visser, mi nister van onderwijs, kunsten en wetenschappen E. C. BaronSweerts deLandasWyborgh, commis saris van de Koningin in Zuid-Holland burge meester Mr. J. A. N. Patijn, voorzitter van het dagelijksch bestuur der tentoonstelling Mr. G. A. W. ter Pelkwijk, voorzitter van het alge meen uitvoerend comité, secretaris der gemeente; Mr. H. I. Duparc, administrateur chef der af- deeling kunsten en wetenschappen van het de partement van onderwijskunsten en wetenschap pen, lid van het dagelijksch bestuur der tentoon stelling. Geboren: Aug. 24. Pieter C.oenraad z.v. J. Koster en W. F. G. Bruning, Tielman Oem- straat. Wilhelmina Francina d.v. LI. J. Droge en J. A. v. Straalen, Maasstraat. 25. Johanna Elisabeth d.v. J. J. v.d. Toorn en Id. P. Beijen, Aleidastraat. SCHIEDAM, 26 Aug. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SCH. 379 „Pollux" schipper L. v.d. Zwan, met 24 last haring van de tweede reis. Hoog water te Hoek van Holland. 27 Aug. v.m. 3.44, n.m. 4.11. 28 Aug. v.m. 4.21, n.m, 4.46. HAMBURG, 26 Aug. Vertrokken s.s. „Ban doeng", kapt. G. H. Gruhaak, ledig naar Schie dam om opgelegd te worden in de Wiltonhaven. TRAELEBORG, 23 Aug. Vertrokken motor schoener „San Antonio" geladen met machine rieën voor Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 27 Aug. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel, Moutwijn 46 f 12. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 27 Aug. Men noteert voor Spiritus 100 f 26. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 1 20 per ketel. voor Ford Auto. Conditiën onder no. 678, Bur. Nieuwe* Schiedamsche Cou rant.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 3