DE FIJNSTE PLANTENBOTER VOEDZAAM HEERLIJK VOORDEELIG DE WUZE WEEGT MET SCHERP GEZICHT ZilN UITGAAF HET EEN GOUD GEWICHT willende kunstzinnige medewerking. Ook bracht spr. ten laatste zeer terecht een woord van dank aan de darftes Truus Janse, Bep Janse en do gezusters Bets en Constance Leusen voor hun handige en onberispelijke be diening. Wanneer men in dezen'avond een voorteeken mag zien, dan wacht den R.K. Kring voorzeker een gunstige toekomst. van de andere groepen arbeiders, voor die ar beiders de gelegenheid werd opengesteld, zich voor het overnemen van het werk van de stakers aan te melden. Geen dezer arbeiders gaf zich daarvoor op. Gistermorgen vergadciden de stakende wervers van de fabriek Kremersmaten in Ons Huis te Enschede. Er werd besloten, dat de ongeorgani seerden met ingang van Woensdag met steun- lijsten zullen gaan werken. De organisaties zullen een manifest uitgeven, dat huis aan huis zal worden verspreid. Van de stakers zijn 56 aange sloten bij de Eendracht, 20 bij St. Lambertus 20 gij Unitas en 7 bij de Vrije Organisatie. Van de ruim 100 ongeorganizeerden zijn plm. 30 volslagen werklieden, de overigen jeugdige per sonen van 18 jaar en jonger. Internationale justitie. Naar het blad „Slovenska Politika" meldt, is prof. Kremar aangewezen om Tsjecho-Slowakije te vertegenwoordigen in de Növemberzitting van het permanente hof van internationale justitie in Den Haag, waar de kwestie van Ja- vorina in behandeling zal komen. Humor van een bèleedigd kunstenaar. Naar „Het Handelsblad" verneemt, heeft Jan Toorop een voorstel bij den heer Nauta ingediend, waardoor misschien het Driekonin- genraam toch geplaatst wordt in de Haagsche kerk. De heer Nauta, Gravemeijers' handlanger, die in den kop van Jozef, Toorop's portret zag, wordt door den schilder verzocht te willen po seeren voor den Jozef op het kerkraam. Dan zal dc Rooinsche smet er van worden weggevaagd. Werkeloosheid. Op 20 Oct. 1.1. waren in de gemeenten boven 5000 zielen ingeschreven 46.730 geheel en 32.754 gedeeltelijk wcrkloozen. Op 13 October waren die getallen onderscheidenlijk 47.147 en 33.075. IIulp aan Duitscliland. Naar wij vernemen, heeft het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis het initiatief genomen ten einde te komen tot een algcmccne commissie voor hulpverleening aan de noodlijdenden in Duitschland. haaldelijk aangekondigde samenkomst tus- schen Mussolini en Pasjitsj nu toch eerlang zal plaats hebben. Naar de bladen verder mededeelen, is de datum voor deze ontmoeting vastgesteld op 15 November, terwijl de conferentie zal plaats hebben in Abbaia, aan de golf van Fiume. ALLERLEI. Uit Hamburg. Tijdens de onlusten zijn 60 dooden en 154 gewonden, allen tot de be volking behoorend, naar de gasthuizen getrans porteerd. De „Groene Politie" heeft 15 dooden te betreuren. Uit Londen. De,Times" meldt uit gezag hebbende bron, dat het voornemen bestaat, dat de Britsche gezant te Berlijn Lord d'Abernon weldra zal aftreden en zal worden vervangen door Sir Horace Rumbold, den Britschen Hoogen Commissaris voor Constantinopel. Inbraak. Hedennacht is inbraak gepleegd in de smederij van gebr. Vincent aan den Buitenhavenweg.- De dieven, die naar alle waarschijnlijkheid over het terrein van van Deveuter's Glasfabriek zijn gekomen hebben zich toegang verschaft door de deur van de smederij met een ijzeren staaf open te rameien. Er worden twee rijwielen, een electr. hand boor-machine en andere gereedschappen ver mist, ter waarde van ongeveer 750. Verzekering dekt de schade. Dc Kabinetscrisis. De voorzitter van de Tweede Kamer heeft gister van den minister van binnenlandsclie zaken en landbouw, voorzitter van den raad van ministers, mededeeling ontvangen, dat, nu de Koningin in overweging heeft genomen het ver zoek van het kabinet om van de portefeuilles ontheven te worden, de raad van ministers er prijs op stelt de verdere behandeling- van dc aangelegenheden, bij welke de aanwezigheid van een of meer leden van het kabinet in dc Tweede Kamer gevorderd wordt, voorloopig te schorsen. Tengevolge van deze mededeeling gaat de openbare vergadering van de Tweede Kamer van heden 31 October niet door, en zal tot nader bericht geen openbare vergadering van dc Ka mer worden uitgeschreven. De postcheque- en girodienst. De directeur van den postchéque- en girodienst de heer Kymmel, heeft, naar het „Hdbl." meldt, toen hij, na het ingrijpen van de Nederlandsche Bank, zich verzette tegen enkel stopzetting cn het voorstel deed, met nieuwe blancorekeningen te beginnen, den minister van waterstaat ook geadviseerd, den ouden toestand, dien van de decentralisatie te herstellen. Maar de heer Van Swaay, voorgelicht door de Nederlandsche Bank, wilde daarvan toen niet meer weten. Mr. R. G. Bakhuizen van den Brink te Haar lem heeft de zaak betreffende het weigeren van uitbetaling van een chèque door den postcheque- en girodienst van de Haarlemsche rechtbank teruggetrokken en overgebracht naar de Haag sche rechtbank, waar ze waarschijnlijk Donder dag 8 November in behandeling zal komen. Minister van Swaay overweegt, op welke wijze hij fnu de interpellatie van den heer Boon niet doorgaat) voldoen kan aan het begrijpelijk verlangen van het publiek om wat meer te weten over de oorzaken en het verloop van de verwarring hij den Postchéque- en Girodienst. Invoer van Schoenwerk. De Minister van Arbeid maakt bekend, dat met ingang van 1 November a.s. invoer van schoenwerk waarvan het bovenstukgrootendeels van leder is vervaardigd, zal kunnen worden toegestaan, indien daartegenover een aankoop van schoenwerk van binnenlandsch fabrikaat staal tot een viervoudige waarde van het in te voeren schoenwerk. Met ingang van 1 November zal voorts van hen, dio schoenwerk wenschen in te voeren, telkens bij hun aanvrage daartoe voorzoover deze schoenwerk betreft, welks invoer slechts onder voorwaarde van aankoop in het binnen land kan worden toegestaan, overlegging van een door den betrokken schoenfabrikant mede onderleekende verklaring worden gevorderd, waaruit kan blijken, dat ten aanzien dier aan vrage aan bedoelde voorwaarde ten volle werd voldaan. Formulieren dezer verklaring zijn bij het Schoenenkantoor -van het Departement van Arbeid, zoomede bij de Kamers van Koop handel kosteloos verkrijgbaar. Stads- en Gewestelijk Nieuws Onze R.K. Kring. In het benedengedeelte van het pand, waai de R.K. Leeszaal wordt gevestigd, en dat daar voor even keurig als smaakvol en gezellig werd ingericht, is gisteravond op feestelijke en offi- cieele wijze de R.K. Kring geopend. Toen tegen half negen deken Schraag en ver schillende andere parochie-geestelijken, liet be stuur der nieuwe verceniging eu de vele leden en genoodigden aanwezig waren, opende de voor- IIINDERWET. Ingekomen is een verzoek van de N. V. MAATSCHAPPIJ „ODEON" o"1 vergunning tot oprichting van eert bioscoop theater in het pand Broersvest 5155, kadasl PR US VERLAGING THANS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 2