DE LITER'S ZEEP-Mij, en Abcoude aan het oefenen was achter een mo tor had hij het ongeluk te slippen. Hij deed' een crnstigen val en bleef bewusteloos.liggén. Een passeerende auto bracht hem naar Diemen, waar dr. Derkinderen de eerste hulp verleende. Daar na werd de wielrenner naarAmsterdam vervoerd en in het Burger Ziekenhuis opgenomen. Gistermiddag vvas het slachtoffer nog steeds buiten bewustzijn en verkeerde hij in ernstigen toestand- -Te Amersfoort is Zaterdagavond een zware locomotief uit de rails geïoopén, tengevolge waarvan het spoor geheel vermeld werd. Gedu rende den geheelen nacht en den Zondag werd aan het herstel gewerkt, De materialen daardoor moesten uit Utrecht komen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet bij het ongeval voor. De treinenloop naar Amsterdam moest over een spoor van het rangeerterrein geleid worden. zee Gelicht. Gisteren is het met kalme gelukt den baggermolenMerwede, die in Augustus met 5 opvarenden in de Zuiderzee is gezonken, te lichten. Met behulp van drie sleepbooten is de molen te Enkhuizen aangebracht. antwoordde zij „O, daar heb ik nog nooit over nagedacht." Op de vraag, of zij ging trouwen of in de politiek ging, gaf zij ten antwoord: „Het is mogelijk, dat ik in de politiek ga, het is ook mogelijk, dat ik trouw of beide." „Misschien begeert u een andere loopbaan aan het tooneel, in de literatuur, of iets der gelijks vroeg men haar nu. „Misschien wel," antwoordde zij laconiek. „Wat dunkt u over het sigarettenrook en door dames luidde een nieuwe vraag', die haar gesteld werd. „Daarvan weet ik hoegenaamd niets af," repliceerde zij. Nu werden de bordjes verhangen en begon Megan de journalisten té. interviewen. „Waarom stellende reporters toch zulke idiote vragen begon zij op de meest beminnelijke wijze te informeeren. De journalisten, steeds zpo volhardend, wan neer het er om gaat, anderen te interviewen, toonden minder hardnekkigheid, nu hun het lot beschoren wa's, zelf. geïnterviewd te worden en wisten het onderhoud in alle haast tot een einde té brengen. De badplaats Echter nach (Lux emburg). Deze bij vele Hollanders goedbe- kende badplaats gaat een groote uitbreiding tegemoet. Er zijn namelijk 5 bronnen ontdekt, Welke volgens de rapporten van verschillende deskundigen medicinaal water leveren, welker heilkracht, naar de proeven, welke men den laatsten tijd, onder controle van verschillende doktoren genomen heeft, ver staat boven de thans bekende bronnen van andere badplaatsen als Vitel, enz. Het water der bronnen zal in flesschen ver kocht worden terwijl tévens hieruit zouten en pastilles vervaardigd zullen worden, In de omgeving van de Bronnen wordt een nieuw Kurhaus, een casino, een theehuis, als mede verschillende, met. elkaar verbonden bad huizen gebouwd, terwijl een groot wandelpark in de nabijheid de gasten gelegenheid tot rust en verpoozing geelt. Hierdoor zal zekerJret bezoek aan Luxemburg, vooral aan Echternach sterk vooruitgaan. Aartsbisschop om het leven gekomen. Mgr. Alfonso Ondreoli, aartsbis schop van Recanati en Lorette is te Recanati in zijn paleis om het leven gekomen. Werklieden waren bezig de binnenplaats te herstellen. De aartsbisschop stapte over een plank, die plotseling doorbrak, waardoor hij in een 40 Meter diepen put stortte. Brand in een kerk. In de San Garlp, kerk te Napels ontstond gister brand door kort sluiting. Verscheidene kostbare kunstwerken Werden door de vlammen vernield. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting Stormachtige, later afnemende Z. tot W. wind, zwaar bewolkt of betrokken, met tijdelijke opklaring, waarschijnlijk regen buien, aanvankelijk zachter. 12 Nov. - 13 Nov-. Londen 11.557, 11.56V, Berlijn - 0.85* - 0.75* Parijs - 14 68 - 14.794/, België -12.64V, - 12.69 Zwitserland - 46.45 - 46.327, Weenen - 0.00»/, - 0.00>/8 Kupenhagi n - 45.— - 44.96 Stockholm - 69.60 - 69 30 Ghristiania - 37.90 - 38 40 Amerika - 2.654/, -2.64 Matirid - 34.421/, - 34.527, -11.521/, - 11.52 op 5 of 6 December zullen worden gehouden. LONDEN, 13 Nov. (draadloos) De hereehi- ging van de beide liberale partijen is thans prac- lisch bereikt.De leiders Asquith en LloydGeorge, zullen waarschijnlijk nog heden beraadslagen -over de geschapen situatie. GRIEKENLAND. ATHENE, 13 Nov. (draadloos) De Grieksche regeering verbood in Athene lO^en in de provin cie 25 bladen. Kerknieuws. Nieuw klooster der Paters Franciscanen. Naar de „Leidsche Crt." meldt, beeft Z. D. H de Bisschop van Haarlem goedgekeurd, voor de stichting van een klooster der Paters Francis canen te Leiden aan te koopen de villa Rozenhof met omliggend terrein aan den Haagweg aldaar. Van dit klooster uit zullen de paters assisten tie gaan verleenen aan de parochies in de om geving. Naast de villa zal zoo spoedig mogelijk een kloosterkerk worden gebouwd, vooiloopig zullen enkele kamers in de villa tot kapel worden ingericht. Binnen enkele maanden- worden de Paters verwacht. per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 12 Nov. Londen11.557« Parijs - 14.671/a Brussel N ew-V ork Berlijn Stockholm Zwitserland Kopenhagen Christian!» Weènen- per'billioen. 12.62 V, - 2.65 5/g - 1* - 69.60 - 46.45 - 44.90 - 37.85 -1.0037 V, 13 Nov. f 11.567, - 14.76 - 12.677, - 2.64 - 0.77Vz* - 69.40 - 46.35 - 44.95 - 38.25 -0.0Ö371/8 „Comtesse de Te.ssancourt" be stolen. De naam Serge.de Lenz is die van den grooten Parijschen gentleman-dief, die het speciaal voordien had op de schatten van an tieke en kunstvoorwerpen van de menschen der upperten, bij wie hij aan huis kwam. En de .gra vin de Tessancourt was zijn liefje en zijn heelster Ondanks haar naam behoort ze niet tot de adel lijke kringen, waar haar „amant de coeur" zijn slag placht te slaan. Het is een oude juffrouw van dubieuze reputatie, die volgens den burgerlijken stand Fanny Rovert-Martin heet en van den ®del alleen de door De Lenz gestolen juweelen en andere kostbaarheden heeft. .n Zij werd indertijd, toen De Lenz voor een tijdje het spinhuis inging, wegens heling Veronpdqeld Nu is ze vrij, maar de voortdurende ontstentenis van den handigen Serge is haar blijkens de Fran sche bladen dezer dagen noodlottig geworden Ze had een armband gekocht van een meisje dat zich bij haar aan de deur had vervoegd fiadat de „gravin" eerst door een kennis uit de dancing" van het bezoek was verwittigd. Voor dien armband betaalde ze 5000 francs. Den volgenden dag was de commissaris bij haar Riet twee inspecteurs, alsmede een jongeman filet handboeien aan. De commissaris verklaarde fiievr. De Tessancourt, dat de gekochte armband Van diefstal afkomstig was - de man in boeien VUs de digf en deelde mee dat er een aanklacht Wegens heling tegen haar aanhangig was. Maar eerst moest er een huiszoeking plaats vinden. Gat gebeurde En toen de vertegenwoordigers ^er openbare macht vertrokken waren, miste de gravin" voor ruim een half millioen aan jr%^ WeelenHet gezelsshap bestond uit imi- fritie-politiemannen, en zelfs hun „gevangene Was „onecht." Is de pseudo-politie echter handig, de échte Parijsche politie is geen haar minder. En zoo lieeft men binnen twee etmalen op één na alle bedrijvers van dit stoute stukje, opgepakt en Weggeborgen. De hoofdman van het stel is zekere Meismer een Pool, die al wat jaartjes voor bont- diefstallen heeft opgeknapt. De twee pseudo- fiispecteurs zijn resp. Franschman en Argentijn. Met de gestolen schatten is men minder ge lukkig geweest. Meismer was de echte politie vóór geweest. Aleer deze weer beslag op den buit kon leggen, was het heele zaakje uit de setting gebroken en voor een koopje, 28.000 francs verkocht. Van een half millioen voor Achtentwintig mille het is te geef zou men zoo Scggen Een schitterende broche van 175 mille ging voor 14 duizendjes grif van de hand. Maar feruggevonden is er zoo goed als niets. Een „diplomat e". Tijdens Lloyd Geor- p's rondreis in Amerika hebben actieve repor t's gepoogd, zijn dochter Megan, die haar vader °P zijn tournee vergezelde, te interviewen. Megan was echter zoo gesloten als een bus en bet niets uit. Toen een der interviewers haar vroeg, welke Matschappelijke positie zij zou ambieerea, Telegrammen. u-, Z. II. DE PAUS. U PRAAG, 13 Nov. (draadloos) De geruchten over den slechten toestand van Z. H. den Paus zijn volgens een telegram uit Rome overdreven het is ëVenweLjuist dat, Z.H. lijdt aan storingen in den bloedsomloop. HET HERSTEL. WASHINGTON, 13 Nov. (draadloos) De commissie van deskundigen zóoals door Amerika was voorgesteld, en die indertijd de schadever goedingskwestie niet heeft behandeld, zal haar werkzaamheden spoedig hervatten. De commis sie zal een besluit nemen over het aan Duitsch- land te verleenen moratorium en over de hoe- yeelheden der leverantie in natura welke tijdens het moratorium moeten worden geleverd. BEIEREN. BERLIJN, 13 Nov. (draadloos) Gemeld wordt dat bij de onlusten te.Speijer in de Beier- sche Pfalz. 10 separatisten werden gedood. BERLIJN, 13 Nov. (draadloos) Naar qm parlementaire kringen verluidt, wordt de Beier- sche minister president von Knilling te Berlijn verwacht. Hij zal daar met, Rijkskanselier Stresemann verdere besprekingen voeren. Aan deze besprekingen wordt groote b.eteekenis ge hecht, omdat tegelijkertijd te München de groote commissie van de Beiersche Volkspartij bijeen komt, en men verwacht, dat deze haar houding zal vaststellen tegenover von Kahr. DR. CUNO. LONDEN, 13 Nov. (draadloos) De voorma lige Duitsche rijkskanselier Dr. Cuno is te Londen aangekomen. Zijn bezoek verklaarde hij, draagt geen politiek karakter, alleen een zakelijk. DE VOORMALIGE KROONPRINS. BRUSSEL, 13JNov. (draadloos) De Belgische ministerraad heeft gister besloten, dat de Bel gische regeering zich zal aansluiten bij alle stap pen der geallieerde mogendheden, om de uit levering van den ex-kroonprins van Duitschland te eischen. Giste'ravond werd uit Oehls gemeld De belang stelling voor den terugkeer van den ex-kroon- prons Was heden nog grooter dan Zondag. Zijn terugkeer wordt evenwel ook hedenavond niet meer verwacht. Tegen 4 uur Maandagmiddag is kroonprinses Cecile per motor van het kasteel vertrokken waar zij heenging was niet bekend. Een bericht meldt dat zij naar Zabor vertrokken is om daar haar echtgenoot te ontmoeten. Vol gens een ander bericht zou zij zich naar een bui tenverblijf in de omgeving hebben begeven om den ex-kroonprins te begroeten. De adjudant van den ex-kroonprins von Wiltner ïsheden van uit Potsdam te Oehls aangekomen. De nieuwe Encycliek. De nieuwe Pauselijke encycliek ter gelegen heid van de herdenking van den dood van den Poolschen martelaar, den H. Josaphat, is nu verschenen. De encycliek behandelt vooral den toestand der Oostersche kerk, en haar verhouding tot en tegenover Rome. In den aanvang van Zijn zendbrief wijst de H. Vader er op, dat Christus, aan de gezamenlijke Apostelen niet alleen het bestuur van Zijn Kerk toevertrouwde, maar tegelijkertijd ervoor zorg droeg, dat de Apostolische eenheid nooit zou uiteenvallen. Dat bewerkte Christus door alleen aan den H. Apostel Petrus,die altijd in zijn op volgers voortleeft, de sleutelmacht te schenken. ,De vorst der duisternissen", zoo zegt de Paus verder, „belaagt echter immer weer die eenheid door het aankweeken van nationale kerken en schisma's, De Oostersche, Slaven zijn evenwel ook na Michael Cerularius, die de scheiding tusschen den Griekschen en Latijnschen ritus doorvoerde algemeen met Rome vereenigd gebleven. De H. Vader verhaalt vervolgens de geschie denis van vele geünieerde diocesen en brengt in herinnering, hoe deze vereeniging werd heiligd door den marteldood van den IJ. Josa phat, den aartsbisschop van Polotsk, op den 12 den November 1623. Dit eeuwfeest wekt het vurig verlangen, ein digt de H. Vader, dat het Russische volk naar de vruchtbare, weide terugkeere,-waar Petrus de geheele kudde weidt, welke He.m door Christus is toevertrouwd. SPORT. VOETBAL. Het Nederlandsclie elftal. Daar Van Linge te weinig gelegenheid heeft tot oefenen in verband met verblijf in het buiten land, heeft de Nederl. Elftalcommissie besloten hem in den wedstrijd tegen Zwitserland niet te laten meespelen, doch hem te vervangen door den Feyenoord-speler Bul. Deze zal ook Zondag a.s, in den oefenwedstrijd uitkomen. Als doelverdediger is thans De Boer (Ajax) aangewezen. 1 Kunst en Letteren. Prol. Dr. Einstein. Men meldt uit fteiden Prof. Dr. Einstein is eergisteravond onver wachts uit Berlijn te dezer stede'aangekomen en heeft zijn tijdelijk verblijf gevestigd bij zijn vriend en ambtgenoot Prof. Dr. Ehrentfest. Prof. Einstem stelt zich voor, geruimen tijd alhier te vertoeven, daar hij meent onder de 'tegenwoordige maatschappelijke en staatkundige omstandigheden met meer vrucht en rustiger wetenschappelijk werkzaam te kunnen zijn te Leiden dan in Berlijn. Burgelijke Stand. Geboren: Nov. 1,0. Adriana Elisabeth d.v, W. A. Franken en M. M. J. Commijs, Voor- neschestraat. Jacoba Cornelia d.v. J. Zuid geest en B. Gonlag, Grofbaan. Adrianus Jozef z.v. II. Hagen en H. C. van der Kraan,' Huijs- mansstraat. Cathar-ina d.v. J. M. Meeder en II. G. C. Ruseier, Heerenstraat. 11. Nanne z.v. E. van Klinken en J. van Beek, Parallelweg. Herman Johannes zv. J. van Leeuwen en J. W. E. Tilman, Middelharnisschestraat. Lcendert z.v. W. Vervoort en S. J. Broekmeijer, Heilevoetschestraat. Johanna d.v. C.*M. de Bruijn en A. van Selm, Laan ons Genoegen. Nic.olaas z.v. J. Zaal en A. W. Goederindf Briel- schestraat. Geertruida d.v. W. Post en G. van der Kruijt, Puttershoekschestraat. 12. Chris tina Liduina Francina d.v. W. L. Leenderts en M. C. E. van der Linden, Verbrande Erven. Overleden: Nov. 9. Maria Catharine Middendorp, oud 25 j. en 2 mnd, echtgenoote van D. J. Bakker, Nassaustraat. 12. Adrianus van Grootveld, oud 74 j. en 5 mnd, Hoogstraat. Scheepvaart. Hoog natei te Hoek van Holland. 13 Nov. v.m. 5.18, n.m. 5.33. 14 Nov. v.m. 6.10, n.m. 6.32. 15 Nov. v.m. 7.11, n.m. 7.39. SCHIEDAM, 12 November. Vertrokken Belg. 's.s. „Filvorde" ex „Amstelveen" en „Brüxellea" ex Helena veen", beide naar H. I. Ambacht om oud ijzer te laden voor Engeland. Aangekomen s.s. „Vesuvius", ledig van Vlaardingen om te dokken in de Wilhelminaha- ven. SCHIEDAM, 13 Nov. Aangekomens.s. „Florapark", ledig van Vlaardingen, om te dok ken in de Wilhelminahaven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 13 Nov. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 12. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 13 Nov. Men noteert voor Spiritus 100 f 26. Spoeling. Noteering van de Coop. Spoelmgvereeniging". Heden f 2.40 per ketel. ROTTERDAM, 12 November. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 426 vette runderen, 210 vette kalveren, 2039 schapen of lammeren en 917 varkens. Prijzen per 1/2 kilo koeien 37 V25272571/ —60 c., kalveren 6775—87i/2— 90 c., schapen 40—45 c., lammeren 28—38 per stuk, varkens 38—40—43 c. Binnenlandsche Granen Tarwe wederom met klein aanbod vlug prijs houdend verkocht van 12 tot 12.60 bijzondere gevallen meer betaald,afwijkende 11.25 tot 11.75 Rogge 9.75 tot 10.25. Gerst Chevalier 11.50 tot 12.26. Haver prijshoudend 10 tot 11.25. Buitenlandsche Granen. Rogge. Pacific disp. 10.50. stoomend 9.90 Western stoomend 9.50, Zuid-Russische disp. 9.55, ladend/gela den 9.25 Petersburger disp. 9,65, 73 kg. Laplata stoomend 9.36. Gerst. Canada no. 3 disp. 187, 48 pd. Mal ting disp. f 177, 47 pd. Malting stoomend 176, 60/1 kg. Zuid-Russisch disp. 178, aangekomen 172, 68/9 kg. Donau disp. 188, 60 kg. Laplata stoomend \f 176. Havgr. Canada no. 3 disp. 11, Nov.-afl. 1025 47/8 kg. Petersburger aangekomen ƒ9.20. Boekweit per 2100 kg. Petersburger disp. 9.50, Zuid-Russische disp. ƒ:8.95, Danziger Nov. afl. ƒ8.75. Mais per 2000 kg. Laplata disp. gelost 199, wagonvrij 201, stoomend 198 Zuid-Afrik. no. 2 disp. gestort 206, no. 6 stoomend 195 Galfox stoomend naar aankomst 198194, Nov .-Jan.-lev. 192. Aardappelen, Heden waren de prijzen der aardappelen als volgtBrielsche Eigenheimers 4.75—5.25, Zeeuwsche blauwe ƒ5.40—5.80, dito Eigenheimers 4.204.50, dito bonte 5.40 5.80, blauwe Eigenheimers 3.754.50, Bra- vo's 55.50, poters 3.-3.25, Red Star 4 4.25, Limburgsche industrie 3.503.60. Aan voer gering, vraag tamelijk. Eieren. Zeeuwsche eieren 12—15, Overmaa- sehe dito 12—15, per 100 stuks. Veretn. „SchUd. ENGELAND. LONDEN, 13 (Nov. (draadloos) Het ver luidt dat het parlement reeds Donderdag of Vrijdag zal worden ontbonden. Baldwin zou den koning hebben medegedeeld, dat de verkiezingen J. BIJLOO, In den winkel van firma A. SINGEL 129, demonstraties met artikel zullen gehouden gedurende 13 15 November. worden Belangstellenden worden hierbij uit genoodigd tot een bezoek aan deze demonstraties, waar alle inlichtingen hun gaarne worden verstrekt. 7571 60 Vlaardingen. - V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 3