mikmn. GIKOOPS ZIET ER ZOO UIT a grepen en uit zijn wachthuis geworpen hij bleef zwaarjewond op de spoorbaan liggen. Inmiddels hebben de bandieten verschillende pakken koop waar gestolen en zijn er mee gevlucht. Er wordt een streng onderzoek ingesteld. Terecht. De politie te Bloemendaal heeft te Amsterdam bij een koopman op het Water- iooplein een groot aantal zilveren voorwerpen in beslag genomen, die afkomstig zijn van een inbraak bij cevrouw Mouthaan te Bloemendaal. Ongelukken. De 60-jarige arbeider S. Uit Terburg, is toen hij uitweek voor een auto, door de locomotief van een stoomtram gegrepen. Ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis te Terborg opgenomen, waar hij gisteren aan de gevolgen-van de verwondingen is oveHeden. Oplichting. De „Pe,it Parisien" bericht, dat de Nederlandsohe bankier Boers, uit de Rue Vivienne, tegen wien vele klachten waren iugekomen wegens oplichting door toeëigening van cauties, naar Nederland is gevlucht. De bank, een weinig beteekenend huis, is Zaterdag gesloten. Het blad voegt er bij,dat de bank geslicht was door Boers'/vader, die in Juli 1919 uit Frankrijk Werd gezet. Hij werd toen door zijn zoon op-§ gevolgd. Ongelukken. De werkman F. is Maandag van het steigerwerk aan de O.L. Vrouwenkerk te Nijmegen gevallen en aan de gevolgen over leden. De 24-jarige bakkersknecht P. v.d. B. te Nijmegen kwam in" de bakkerij in aanraking met een arm van dc kneedmachine, waardoor zijn schedel werd ingedrukt. Hij is aan de gevolgen overleden. Op den Kleefschen Straatweg is gisteroch tend het zoontje van den landbouwer D. door een auto overreden. De jongen is aan de gevolgen overleden. Te Sa ik, nabij Grave, is het 11/2 jarig zoon tje van den heer H. in een kuip kokend water gevallen en aan de gevolgen overleden. Kippenziekte, Onder de kippen te Ouddorp komt een eigenaardige ziekte voor. De dieren worden plotseling blind en sterven binnen enkele dagen. Ontploffing. Toen arbeiders van de firma Driks te Uden bezig waren een aeetyleen- gasketel, die eenigen Lijd buiten gestaan had, naar binnen te brengen, sprong deze met een hevigen knal uiteen. De deksel vloog honderden nietsrs de lucht in en kwam op 'n grooten afstand iieel\ Alle ruiten in dc fabriek werden verbrijzeld. De heer Dirks en arbeiders bekwamen brandwon den. ITet graf van Toet h - Ank-Amen. Volgens een bericht in Engelsche bladen hoopt mr Howard Carter deze week het graf van Toeth- Ank-Amen te openen. Storm op de Fransche kus t.FIet Weer laat, zooals gemeld, de laatste dagen in Frankrijk wel wat te wenschen over. De Rhöne en haar bijrivieren zijn door de aanhoudende regens enorm gewassen. In het dorp Vaucluse heeft de beroemde fontein, bezongen in de ge dichten van Petrarca, haar hoogte punt bereikt. Zij biedt een schitterend schouwspel. Ook te Toulon is er een enorme regenval ge weest. Zaterdagavond stond het benedenge- deelte van de stad geheel blank. Alle kelders Waren overstroomd. De winkelierè moesten hun zaken sluiten. Het tramverkeer werd ge- c stremd. 'In de haven spookte het geweldig. Een boot van de Compagnie du Midi werd na bij Balaguier op de kust geworpen. De Ila- Haansche stoomboot „Ogre" liep aanzienlijke averij op,terwijl de Iberia" voortdurends.O.S.- signalen gaf. Er werd assistentie gezonden. Uit Lorient wordt gemeld, dat er in het Westen een hevige storm woedde. De bark h UPetite Marie" is ten Zuiden van het eiland Groix gezonken. Men koestert de hoop, dat de bemanning zich heeft kunnen redden. Een raidotelegram uit Brest meldt, dat de loodsboot „Clara-Yvorme" die op 6 dezer uit Conquet vertrok, door den storm overvallen is. De boot was eenige vaartuigen tegemoet geva ren en zou deze nabij Brest ontmoeten. Men heeft echter sinds haar vertrek uit Conquet Uiets meer van de „Clara-Yvonne" vernomen. Zij wordt als verloren beschouwd. De gobelin-diefstal te Versail les. De Fransche bladen staan nog vol bijzon derheden over het terugvinden van de gestolen gobelins te Versailles en over dc beide daders. De eerste gearresteerde, Prosper Charles, had hij zijn arrestatie eerst alle schuld ontkende,maar toen men hem zei, dat de politie wist waar het gestolene verborgen was, bekende hij en noemde hij den naam van zijn medeplichtige Nouvian, die in huis woonde bij zijn moeder, die te Ver sailles een pension hield. Direct ging de politie Uaar dat adres, waar de vrouw mededeelde, dat haar zoon al sedert een paar dagen vertrokken ^vas. Op den zolder van het huis werden, onder eRn hoop rommel de beide gobelins teruggevon den. Charles vertelde bij zijn verhoor nog, dat hij eeu paar dagen vóór den diefstal bezoek had gehad van Nouvian, die hem gevraagd had „Ben je een kerel „Ja", had Charles ge antwoord, waarop zijn bezoeker hem had gezegd, dat er een slag te slaan was en hem het plan had meegedeeld. Charles was er dadelijk voor te V)nden geweest en beiden hadden met elkaar afgesproken, dat ze niet gewapend zouden zijn en J1j het minste onraad zouden vluchten. Vervol gens deed Charles het bekende verhaal over de manier waarop de diefstal gepleegd was. Een jueuwe bijzonderheid daarin is, dat toen ze de ""de zware pakken uit het venster wierpen, die z°o'n lawaai maakten, of er'n kanon werd afge- oten. Hij en Nouvian hadden in spanning geluisterd of er ook onraad naderde, maar er gebeurde niets, 't Is werkelijk een wonder dat geen van de wakers iets gehoord heeft. Na een poos te hebben gewacht had hij het zware pak op de schouders van Nouvian geladen en had hij zelf het andere genomen. Maar Nouvian, die niet sterk was, struikelde en viel wel twee of drie maal onder zijn zware vracht. Eindelijk, na veel moeite hadden ze de woning van Nouvian's moeder bereikt, waar de twee pakken in den kelder zouden worden neergelegd. Den volgen den dag hadden zij ze naar den zolder gebracht. De veronderstelling dat de daders met een auto hun buit zouden, hebben veroverd, blijkt dus onjuist. Het staat nu wel vast, dat er geen derde mede plichtige bij deze zaak betrokken is en dat de beide gearresteerden de eenige schuldigen zijn. Zwendelaar gearresteerd. De Ber lijnsche woekerpolilie heeft gister een inval ge daan in de woning van een 67-jarigen kleermaker, Bingel genaamd, die met zijn jamilie een jaar of vier geleden uit Galicië te Berlijn was gekomen. In de ruime woning van de familie Bingel, die in het Berlijnsche ghetto is gelegen, wijdde zidi slechts een 18-jarige zoon aan de kleermarkrij Alle overige leden van het gezin hielden zich met den handel in buitenlandsclie betaalmiddelen bezig. Een aantal familieleleden en agenten waren den ganschen dag op de been om in het centrum buitenlandsclie bankbiljetten op te koopen van vreemdelingen, die een bezoek aan Berlijn brach ten. Toen de politic zich gistermiddag bij Bingel aanmeldde weigerde de kleermaker de agenten binnen te laten, waarop de deur van d'e woning moest worden opengebroken. Ondertusschen had de dochter van Bingel, vermoedelijk om tijd te winnen, nog telefonisch de hulp van de politie ingeroepen. Een aantal agenten versche nen weldra ter plaatse maar vernamen van hun collega's wat er aan de hand was en verdwenen toen. De agenten van de woekerpolitie door zochten nu de woning en haalden uit alle hoeken en gaten buitenlandsche deviezen te voorschijn. In de matrassen der bedden, in de kachels, over al werd buitenlandsch geld gevonden. In de kachel waren de bankbiljetten onder de asch ver stopt en in het zoutvat was een laag zout over 300 Engelsche ponden gestrooid*. De heele buit, die 21/2 centenaar zwaar was, werd in een koffer gepakt en per automobiel naar het hoodbureau van politie gebracht Hij vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 10.000 dollar. Nadat ook Bingel met zijn beide zonen en zijn dochter in de -poliLiegevangenis waren opgesloten bleef de woning den ganschen middag onder politie toezicht staan. In den loop van den namiddag verschenen niet minder dan 25 personen die allen geld kwamen koopen of verkoopen. Zij werden allen§,in hechtenis genomen. zijn landgoed te Gmünden, ernstig ongesteld geworden men Vreest voor zijn leven Laatste Berichten. Telegrammen. De Mare-kerk. Men meldt ons uit Leiden, dat het comité voor de hoogstnoodige, maar kostbare restaura ties van liet inwendige der historische Mare-kerk aldaar,veel financicelebelangstelling ondervindt. ENGELAND. LONDEN, 14 Nov. (draadloos) Asquith en Lloyd George zijn liet gister eens geworden over een geheele liberale hereeniging en volledige samenwerking. LONDEN, 14 Nov. (draadloos) Tengevolge van den regen der laatste dagen, zijn in Noord- Engeland, de rivieren buiten haar oevers ge treden honderden huizen zijn overstroomd. DE TYPOGRAFENSTAKING IN DUITSCHLAND. BERLIJN, 14 Nov. (draadloos) De staking der typografen bij het kranteribedrijf duurt nog onveranderd voort. Iti de Rijksdrukkerij even wel kan een geleidelijke hervatting van den ar beid worden geconstateerd, zoodat met mede werking van technische noodhulp niet alleen rentemarken, doch ook regeeringspapieren en papiermarken kunnen gedrukt worden.Ook in dc particuliere drukkerijen wgrdt langzamerhand het werk hervat. BOTSINGEN TE MUNCHEN. MUNCHEN, 14 Nov. (draadloos) Gister hadden alhier ernstige botsingen plaats tusschen de rijksteer en gewapende benden nationalisten. Bij een vechtpartij fusschen rijksweertroepen en studenten kreeg de bekende professor in de me dicijnen, Sauerbach een kolfslag op het hoofd in ernstigen toestand werd hij naar een zieken huis overgebracht. BEIEREN. MUNCHEN, 14 Nov. (draadloos) De regeering heefl bekend gemaakt dat de slaat van beleg voorloopig zal worden gehandhaafd. DÈ HERTOG VAN BRUNSWIJK. BERLIJN, 14 Nov. (draadloos) de hertog van Brunswijk, de oudste zoon van wijlen den koning van Hannover, die hertog van Cumber land was van 1878 tot 1917, is hedenmorgen op Dood door schuld. Dr. Buisrogge te Simpelveld, werd door de rechtbank te Maastricht veroordeeld ter zake van het aan zijn schuld te wijten zijn, van den dood van een persoon tot één maand hechtenis, voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. De dokter was met zijn auto de halte aan de stoomtram te Gulpen gepasseerd tijdens het in- en uitstappen en had daarbij een meisje aan gereden, dat daardoor te Heerlen in het hospitaal overleden is. Groole brand. De chocolade-fabriek „Alcmaria Victrix" te Alkmaar is. gisteravond geheel afgebrand. Dn oorzaak is onbekend. WISSELKOERSEN Lon den Berlijn Parijs België Zwitserland Weenen Kopenhagi n Stockholm Christiania Amerika Madrid Milaan per billioen. WISSELKOERSEN Londen Parijs Brussel New-York Berlijn Stockholm Zwitserland Kopenhagen Christiania Weenen per billioen. TE ROTTERDAM. 13 Nov. 14 Nov. 11 56i/4 - 0.75* - 14 791/, - 12 69 - 46.32!/2 0.00 - 44 96 - 69 30 - 38 40 - 2.64 34.521/j 11.52 11-57 5/8 - 0.50* - 14.62 -12.52 - 46.50 - 0.00Va 45.10 69.70 V2 38.30 - 2.6a5/s - 34,47 Va - 11.531/2 TE AMSTERDAM. 13 Nov. 14 Nov. H.56V4 14.76 - 12.671/* - 2.64 - 0.77 Va - 19 40 - 46.35 - 44.95 - 38 25 -0.00371/g 11.58 - 14.62VS - 12.521L - 2.653/j - 0.55* - 69.70 - 46.50 v 45.10 - 38.35 -0.0037 V 2 SPORT. Stedelijk Kegclêohcours. De stand was gisteravond als volgt Invitatie-wedstrijd: J. v. Dorp 67 (7), C. Lluyskes 67 (6), H. Willem'se 66, J. Versluys 64, Schilling 63. Vrije baan (heeren) P. Smeets 41, v, Ameron 40, W. Scholten 39 (38), J. v. Rest 39, J. Kreuger 38, v. Baal 38, Witkamp 38, Willem.se 38, Ferier 37, 2 X 36, Versluys 37, 36, J. v. Dorp 37, 35. V r ij e baan (dames) Mevr. Tuyl 35, Mevr. lluyskes 24, mej. Monlfoort 23, mej. M. v. Dorp 20, mej. Smeets 20. Ook gister was de belangstelling voor het con cours groot te noemen van 's middags 3 uur Lot sluiting zijn de kegeljongens niet werkloos geweest. Rechtzaken. Vreewijk-Dievenoord. Gistermiddag heeft de Rolterdamsche recht bank een aanvang gemaakt met dc behandeling van de zaak tegen den 51-jarigen steenfabrikant J. S., oud-directeur der N.V. Eerste Rotter damse!) Tuindorp en Mij. voor Volkshuisves ting Vreewijk, den man, die algemeen geldt als de auctor intellectualis van de bij Vreewijk plaats gehad hebbende onregelmatigheden. Allereerst moet hij zich verantwoorden voor drie feiten van derduisuering, welke zouden ge pleegd zijn omstreeks 7 Mei 1921,16 Juli 1921 en 23 Dec. 1921. De verduisteringen betroffen be dragen van f 49.581.80, f 23.387.70 en 5000, wel ke toebehoorden aan de N.V. Eerste Rotterdam- sche Tuindorp en welke hij als directeur dier N.V. ondér zijn berusting had. Voorts staat hij terecht wegens valscbheid in geschrifte en omkooping. NEWCASTLE ON TYNE, 10 Nov. Aange komen s.s. „Frithjof I", ledig van .Schiedam. M1DDLESBRO ON TEES, 11 Nov. Aangeko men s.s. „Driebergen", ledig van Schiedam. KELOSALMI (Finland) 12 Nov. Vertrokken Belg. s.s. „Fuselier", met papierhout naar Schie dam. HULL, 11 Nov. Aangekomen s.s. „Clapton" ledig van Schiedam. SCHIEDAM, 14 Nov. Aangekomen schoener „Baltic", kapt. R. Brinkman, ledig van Leiden om flesschen te laden voor Londen. s.s. „Moerdijk" Holl. Am. Lijn, ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. Handelsberlehtpu, Beurs van Schiedam Moutwijn. SCHIEDAM, 14 Nov. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 12. Namens de commissie voor de notetring. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 14'Nov. Men noteerl voor Spiritus 100 f 26 Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelirgvereeniging". Heden f 2.50 per ketel. ROTTERDAM, 13 November. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 201 paarden, 45 veulens, 773 magere runderen, 680 vette 'runde ren, 180 vette kalveren, 324 nuchtere kalveren, 231 graskalveren,208 schapen of lammeren,324 biggen, 11 bokken of geiten, 27 overloopcrs. Prijzen per kilo koeien 37x/2*40-50 52x/260 ct., ossen 5052x/255 cl., stieren 4550-52V 2 ct*, kalveren 657587J/.>—90 ct Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien 350—490, kall'kocien 360-480, stieren 230 520, pinken 160225, graskSdveren ƒ60150, vaarzen/240350, paarden 250350, slacht- paarden 100200, hitten 200300, veulens 60100, biggen 1220 (per week 1.752.50 overloopcrs 2430, nuchtere fokkalVeren ƒ24— 35, id. slachtkalveren 1622. Eieren: Rolterdamsche veiling, Delftsche straat Kipeieren 7.50—15 per 100 sluks. Aanvoer 50.000 stuks. Buitengewone koopjes in Buffetten, Stoeien, Tafels, Spiegels, Schilderijen, Clubfau teuils, Vouwstoeltjes," Salon-, Huis-Slaapkamermeubelen. Zien is koopen 1 S1MONSTRAAT 44B. (Bovenhuis). Nabij deSchiekade, Rotterdam. Kleine Advertentiën. De Rotterdamsche rechtbank heeft gisteren veroordeeld J. L. II., 52 jaar, gedetineerd, ge wezen hoofd eener school en kassier-boekhouder van de Coöperatieve Boerenleenbank te ler- bregge, die terecht gestaan had wegens verduis tering in dienstbetrekking bij herhaling en valsch beid in geschrifte, tot 9 maanden gevangenisstraf. E. F. 24 jaar, te Hoek van Holland, die in Juni getracht had gekloofde bankbiljetten van 10 in betaling te geven aan een drietal winke liers, wegens oplichting tot 6 maanden gevange nisstraf voorwaardelijk met 'n proeftijd voor den tijd van drie jaar J. A. R., 22 j. alhierdie op 6 Aug. getracht had zijn meisje alhier met een scherpe vijl ernstig te Verwonden, wegens mishandeling tot 6 weken gevangenisstraf. Burgelijke Stand. Geboren: Nov. 13. Johannes Pieter z.v. J. J. Vaillant, en II. P. Sterrenberg, Monnik en- buurt. Johannes David z.v. J. D. van Hees en M. Robbesom, Fabristraat,. Overleden Nov. 11. Aukje Nieborg, oud 35 j. en 8 mud, echtgenoote van C.Schoen makers, Iluysmansstraat. Seheepvaarl. Hoog watei te Hoek van Holland. 14 Nov. v.m. 610, n.m. 6 32. 15 Nov. v.m. 7.11, n.m. 7.39. Winkeliers en Handelaren. Laat Uw administra tie inrichten- en of bijhouden door vak kundig persoon. Billijke conditie's. Brieven No. 809 v.d. Blad. DIENSTBODE. Wegens huwelijk der tegenwoordige wordt met 1 Februari ge vraagd, een R. K. Keukenmeid, opk ge negen huiswerk te verrichten. BrievenPastoor W. JANSEN, van Limburgstirum- straat 12, den Haag. Te Huur gevraagd Een Wqping, liefst beneden. Huur prijs f 5.niet te boven gaande. Brieven No. 808, v. d. Blad. Net Jongmcnsch, vraagt beleefd schrijf- of administratief werk tegen nader overeen te komen condities. Brieven onder No. 960 Bureau van dit blad. Jongmenscli vraagt privaatlessen van Electro-Techniscb Ingenieur. Brieven onder, No. 950 aan bet bureau van dit blad. HUWELIJK. Jongeman, 26 jaar, R. K. niet in de ge legenheid met Dames in aanraking te ko men, zoekt kennis making met jonge dame; geheimhouding verzekerd. Brieven franco met portret, hetwelk op verzoek teruggezon den wordt, aan No. 955, bureau van dit blad, Koemarkt 4. JONGELUI gevraagd, leeftijd 20- 24 jaar, door Electro- Techniscb Apparat en en Gloeilampenfa briek als Reizigers. Alleen intelligente en met deze branche goed bekende perso nen gelieven te sol- liciteercn'. Brieven onder No. 965 Bu reau Nieuwe Scluc- damsche Courant Koemarkt 4. Te Koop gevraagd een Waakhond, geschikt voor fa brieksterrein. Brieven no. 925, Bureau van dit blad. Gevraagd een nette Jonge Dame, R. K. die genegen is Scbiedamsche winke liers en industrieën geregeld te bezoeken, zeer loo-nendc werk kring. Br. no. 959, Bureau Nieuwe Schied. Grt. Jongelui vragen lialf December een Kamer en Keuken, of menschen die ge negen zijn samen een woning te huren. Brieven no. 971, Bur. van dit blad. Wegens omstandig heden te koop aange boden een groot Fornuis, met ingebouwden warmwaterketel, ge schikt voor liGlel of groot pension. Brieven no. 961, Bur. Nieuwe Scbie damsche Courant. Neemt proef met mijn onovertrefbaren Witten en Rooden Po Ft w tl n f 1.50 per Liter, f 0.80 per halven Liter „Een goedkoope weelde", A. BOSCH, Boterstraat 63. LO

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1923 | | pagina 3