tm PI II! - hm M llil# §111111 ifslfeSlI llili 1 Mr. Bomans, zal om gezondheidsredenen vier weken buitenslands verblijven en dus de Kamerzitting dien tijd niet bijwonen. Kloven in de vingers en wondjes aan Uw handen zijn met de koude pijnlijk. Purol verzacht dadelijk en geneest volkomen. In doozen 90, 60 en 30 ct. Bij apoth. en drogisten. 350 6 BI n b e n 1 a n d. Het Leidselie ziekenhuis. Naar men verneemt is de laatste dagen door het Rijk beslag gelegd op ruim drie ton aan waarden, toebehoorende aan en afkomstig van hen, die tengevolge van de ontdekte fraudes bij den bouw van het Academisch Ziekenhuis te Leiden voorloopig in hechtenis zijn gesteld. Zoowel contanten als effecten zijn in beslag genomen bij verschillende banken, alsook bij enkelen der betrokkenen aan huis. Een aan zienlijk gedeelte van het wederrechtelijk toe geëigend geld was in aandeelen der „Konink lijke Petroleum" belegd. De filmkeuring in het Zuiden. Men meldt uit Eindhoven, dat de zes film verhuurkantoren op hun besluit teruggekomen zijnzooda t geen levering van films zal geschieden Int. Handelsstatistiek. De Hongaarsche regeering heeft kennis ge geven van de toetreding van Hongarije tot het Verdrag van 31 December 1913, betreffende de instelling van ecne internationale handels statistiek. (St.ct.) Steun textielarbeiders. Bij referendum heeft de Bond van Neder- landsche Onderwijzers met 1480 stemmen voor, 123 stemmen tegen en 53 stemmen blanco besloten de uitgesloten textielarbeiders te steu nen. Adjudant van de Koningin. Naar wij vernemen is benoemd tot adjudant van de Koningin, de ritmeester jhr. W. G. M. de Jonge van Ellemeet. Belgische onderscheidingen. Naar de Grondwet uit Brussel verneemt, zullen binnen enkele dagen verschillende Ne derlanders worden gedecoreerd met de medaille van Koning Albert of die van KoninginElisa- beth. Onderwijsbegrooting 1922. Blijkens het Eindverslag der Tweede Kamer in zake het wetsontwerp tot verhooging en wijziging van hoofdstuk Onderwijs der Staats- begrooting 1922, geven verscheidene leden uiting aan hun verbazing, dat de Regeering bij het samenstellen der begrooting blijkbaar beschikte over zeer gebrekkige gegevens omtrent den omvang van het bij het bijzonder lager 'onderwijs werkzame personeel. Alleen daaruit toch kon men het verklaren, dat achteraf een verhooging van het daarop betrekking hebbende artikel met niet minder dan 4.3904)00 gevraagd werd. Tegen het feit, dat de examencommissie voor de lagere taai-akten soms op Zondag vergaderen, bestond bezwaar. Stads- en Gewestelijk Nieuws. Pandora. Om elke week een programma saam te stellen, hetwelk aan de gestelde eischen voldoet, vergt inzicht en smaak. Deze week heeft Pandora weder een keurig programma. Eenige komische nummers gaan vooraf zeer leuk zijn o.a.De drie ,,getrouwen"kameraden en „Brullende Leeuwen." Als hoofdnummer tot en met Maandagavond gaat de geweldige hoofdilm „De mail-expresse". In zes spannende acten vertelt zij de overwinning van' n edelen kerel strijdend met volle energie en. zijn vuisten tegen intrigeerende belagers en gluipers. Zijn onverschrokkenheid en durf dwingen bewondering af. Niet minder grootsch van opzet is het hoofd nummer, hetwelk vanaf Dinsdagavond wordt vertoond. Wij krijgen hier in „De overwinnaar" een aardig kijkje in den middeleeuwschen tijd, ook doen eenige acten ons het typisch, interes sante Indianen-leven aanschouwen. Verder een zeer fijn variété-nummer een drietal, hoog-bedreven in de balanceer-kunst. Een moderne Samson Werkte gisteravond ten bate der Schiedamsche werkloozen. Wij kunnen een bezoek aan Pandora wel aanbevelen. Zondag twee matineé's. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen van 1 tot 2 uur 's middags wollen heerenhandschoen, wollen sjaal, broche, kinderhandschoen, ceintuur, dameshandschoen, sleutels en vijl voor automobiel. Bij vinders zwarte handschoen, J. Sprong, Pernisschestraat 12; duif, W. v.d. Hoeven, Oost- singel 74 zilveren armband en horloge, A. Mar cus, Spanjaardstraat 25 te Rotterdam jongens handschoen, B. Verhoef, Brugmanstraat 7; Dob- bermann Pincher, W. Koogje, Beierlandsche- straat 43 kinderhandschoen, J. Sprong, Pernis schestraat 12 kinderhandschoen, J. Zuidema, Buitenhvenweg 122/31 doublé dameshorlogemet armband, A. Bassant, Vrijenbanstraat 34«Rotter- dam portemonnaie met inh. J. Tintel, Maria- straat 47 rozenkrans, v.d. Hoek, Otter-buurt 4 Ceintuur, W. Vogt, Nieuwstraat 37 2 melkbus sen, ,J. Kuperus, Rott. dijk; kinderhandschoen, Boks, Hol'laanstraat 23 wit kinderbontje, W. Krommenhoek, Ploegst.raat 3 grijze kinderbont W. Pil, Nieuwstraat 9 sleutel, II. Veltman, Mariastraat 98b witte wollen handschoen, J. Sprong, Pernisschestraat 12ceintuur, A. de Wolf, Singel 23 rozenkrans, K. Baas, Ant. Muijsstraat 77a portefeuille met papieren geld, directeur van het Postkantoor kloksleutel, PI. in 't Hol, Nassaustraat. Distriets-arbeidsbeurs. Op 31 December 1923 stonden ingeschreven 3255 personen. Het aantal ingeschrevenen in de loop der maand Januari 1924 bedroeg 791 afgevoerd werden in dezelfde maand 550 inschrijvingen het aantal plaatsingen bedroeg 443, zoodat op 31 Januari nog ingeschreven stonden 3063. Gisteravond werd zekere H. W. wonende Lonronstraatter hoogte van het Pompstation door een 'autobus aangereden, met 't gevolg, dat hij eenige minder ernstige verwondingen opliep. De oorzaak van de aan rijding schijnt 's mans hardhoorigheid te zijn geweest, den chauffeur treft tenminste geen schuld. UIT ROTTERDAM. De nieuwe leening. De uitgifte van de 6 pet. leening Rotterdam groot 10 millioen, vindt op 7 dezer tegen 98 pet.; plaats. De Ford-Mij. Naar men verneemt, bestaat sedert eenigen tijd bij de Ford Maatschappij het voornemen, zich te Rotterdam te vestigen, ten einde ons land voor den afzet van hare automobielen intensiever te bewerken. Zij tracht daartoe ook de beschikking over een fabriek te krijgen en moet daarvoor het oog hebben geslagen op eenige loodsen van Van Berkel's Patent. W. B. Na het gebruikelijke, doch steeds interessante „Journaal", komt „Kareltje" met z'n dolle streken de toeschouwers vermaken. Een interessante reeks van filmbeelden vol gen, waarbij de fijn, in zachte kleuren getinte, Pathé color immer iets zeldzaams biedt. Als variété-nummer voor deze week heeft men een fantaisie van Tannhauser gekozen, hetwelk van goeden smaak getuigt. Het uitstekende orkest der W.B. bioscoop be geleidde op waarlijk kunstzinnige wijze de solo violiste Mevr. Schrijver-Wolfers. Nadat de heer Happel op het prachtig con cert-orgel eenige nummers had uitgevoerd, ging het laatste gedeelte van „Tao." De strijd wordt voortgezet, de met durf en overleg gespannen strikken langzaam toege haald, de schurken onschadelijk gemaakt en. zij leefden vele jaren gelukkig te samen. Een alleszins aanbevelingswaardig program ma. Gemengd Nieuws. Verkeerd begrepen. Een pastoor zag tot zijn ergernis, dat, als de boeren 's Zondags per fiets naar de kerk kwamen, zij hun fiets allemaal zoolang in zijn tuin neergooiden. Hij besloot twee fietsrekken te laten komen, reclame voor „Burgers Rijwielen." Maar den eerstvolgenden Zondag bleven de twee keurige fietsrekken leeg en gooiden de boeren allen hun fiets weer in den pastorie-tuin neer. Den volgenden Zondag stond de pastoor op post, toen de boeren zich weer aan hetzelfde euvel schuldig maakten. „Heb ik daarvoor nu die twee mooie fiets rekken laten plaatsen, omdat jullie er geen gebruik van zoudt maken „Maar pastoor," antwoordden de boeren „die zijn toch niet voor ons bestemd, het staat er op, dat zij alleen voor rijwielen van „Burgers" zijn, aldus vertelt de „Msb." Zou er kans zijn op een staking b ij de Haagse he tram? In de motie, vannacht door een deel van het personeel aan genomen, nl. door de leden van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel, wordt er mee gedreigd voor het geval de verlen ging van den werktijd tót 52 uur niet wordt ingetrokken. Van 6 tot 17 September wordt in De Haag een internationale postzegel-ten toonstelling gehouden. Ongel u kken: In een onbewaakt oogen- blik is het 31/2 jarig kind van G. v. P. uit de Willemstraat te Slikkerveer in een teil met ko kend water gevallen. De kleine is aan de bekomen brandwonden overleden. Gistermiddag is een 12-jarig meisje op de Gonradkade(,te 's-Gravenhage door een zandtrein overreden. Het kind werd door den Eersten Hulpdienst naar het ziekenhuis vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. De 37-jarige timmerman F. G., die bij werk zaamheden in een gebouw van den Duitsch-Over- ijselschen houthandel te Coevorden gevallen is, is aan de gevolgen overleden. Woensdagavond is de 21-jarige dochter van den arbeider H. Sissing te Exloermond door de duisternis misleid te water geraakt en ver dronken. Haar vriendin, die ook in het water terecht was gekomen, is gered. De schorsing van m r. W. van Haastert. Bij het bericht omtrent de schor sing van mr. W. van Haastert, advocaat en procureur te Eindhoven, door den raad van discipline bij de Bossche rechtbank, dient, aldus het „Eindh. Dgbl.", aangeteekend lo. dat mr. van Haastert tegen deze uitspraak in hooger beroep is gegaan bij het Hof in Den Bosch. 2o. dat deze schorsing niet is opgelegd als gevolg van de bekende aantijging. De schorsing slaat echter op het feit, dat mr. v. H. mevr. D. en K. op zijn kantoor bleef ontvangen, ofschoon hij toen reeds wist van hun poging tot vergiftiging, hetgeen de raad een inbreuk achtte op zijn ambtseer. Aanhou ding. Donderdag heeft de politie te Tiel aangehouden L. S„ graveur bij de Kon. Metaal Fabrieken Daalderop, aldaar, verdacht van verduistering van ontwerpen ten nadeele van genoemde firma. Uit het ingestelde onder zoek is gebleken dat nog meer personen bij deze zaak betrokken zijn. In verband hiermede is ook eene C. J. in verhoor genomen. Het onder zoek is nog in vollen gang. Familiedrama. Te Wickham, een dorp, ongeveer negen mijlen van Portsmouth, heeft zich een verschrikkelijk familiedrama afgespeeld. Toen de .gebroeders Walter en Albert Gam- blin, woonachtig aldaar, huiswaarts keerden, vonden zij de ouderlijke woning gesloten. Door een raam klommen zij daarop naar bin nen en vonden het lijk van hun moeder in de gang liggen. Verder ontdekten zij in de keuken de lijken van hun. vader en broeder, terwijl hun zuster dood te bed lag. Allen waren blijkbaar doodgeschoten met een geweer, dat naast het lijk van den vader lag. De man zou over geldzaken getobd hebben en reeds een keer gezegd hebben, dat hij zich „van kant zou maken." Onder hypnose blind gemaakt. De politie van een der Berlijnsche voorsteden doet op het oogenblik nasporingen in een zaak die ongetwijfeld stof zou kunnen opleveren voor een Sherlock Holmes-verhaal. Zij komt in het kort hierop neer. Een zekere dr. Phil. B. heeft uit nog niet opgehelderde motieven den zoon van een te Berlijn woon achtigen opper-officier, een 23-jarigen land- bouwstudent door middel van hypnose onder zijn invloed gebracht en daarna den willoozen jongen man het gezichtsvermogen ontnomen. Voor zoover reeds is vastgesteld heeft B. met behulp van zijn slachtoffer afpersingspogingen gedaan bij diens ouders. Door een toeval ont dekte iemand, die met de practijk van het hyp notisme op de hoogte is, den ongelukkigen student nadat hij twee maanden blind was ge weest en wist hem uit de klauwen van B. te redden. Deze laatste bevindt zich in arrest en wordt dezer dagen ter beschikking van de ju stitie gesteld. Wij hebben tot dusverre in Holland nog nimmer een zoo speciale melange id als de NEMI thans is. Ge zult zelf wel kunnen begrijpen, dat de Vereeniging van Nederlandschë Melk-lnnchtingen haar naam niet in de waagschaal kan leggen NEMI MELANGE is inderdaad iets fijnsl Vraagt Uw melkboer een pakje NEMI- Melange. Ze is ook Verkrijgbaar bij diverse fijne Comestibles zaken. gm fü iri Ms&y 13 •WW® PiflSSSi sas» Vraagt Uw leverancier. Voor Schiedam en Omstreken engros en en detail verkrijgbaar bij N V. DE ROTTERDAMSCHE MELKINRICHTING. 343 255 N.V. MELKINRICHTING DER VEHEENIGDE ZUIVELBEREIDERS. M

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2