ling te Leerdam, die kort geleden straf heeft ondergaan in zake het uitgeven of vervaardigen van yalseh bankpapier. Het eerstgenoemde feit is gepleegd ongeveer twee jaren geleden en nu pas ontdekt. A u t o-o n g e v a 1. Op den weg tusschen Huybergen en de Wouwsche Plantage is een auto, waarin zes personen uit een familie te Roosendaal zaten, door slippen ten gevolge van het ongemerkt leegloopen van een achter band, overzij gekanteld, waarbij vijf van de inzittenden uit den wagen tuimelden, van wie een de jongste, een jongen van 16 jaar eenige meters ver over een sloot tusschen de boomen van het bosch werd geslingerd. Niet tegenstaande deze buiteling bekwam de jongen geen letsel. De overigen liepen alle schrammen en lichte kwetsuren op, zoodat het gehcele on geval nog vrij goed afliep. Met een auto, welke daarvoor door een bewoner aldaar werd aan geboden, werd het danig verschrikt zestal naar de wachtende familie en huisgcnooten te Roosen daal teruggebracht. Tongblaar. Naar aanleiding van de mond en klauwzeergevallen, Donderdag j.l. op de veemarkt te Zwolle geconstateerd, is door den minister van Binnetllandkche Zaken beslist, dat 't in de marktstallen van de firma. Derboven, Vos en Brinkhuis gestalde vee, ruim 300 stuks, (waarvan van één veehandelaar niet minder dan 29), niet zal worden afgemaakt, maar in beslag genomen blijft. Er zal voor de stallen militaire bewaking komen tot het uitziekings- proces is afgeloopen. De financieele gevolgen zijn voor tal van veehandelaren zeer ernstig. Oplichter. De winkelier in goud- en zilverwerken Maartense te Leiden is het slacht offer geworden van een oplichter, die bij hem kwam om, volgens zijn zeggen, namens een bekende familie te Leiden eenige gouden hor loges op zicht te vragen. De winkelier gaf de horloges mee. Brandstichting. Te Grijpskerk is gis termorgen door de politie aangehouden en naar Groningen overgebracht de vrouw van den bakker W. V. Zij wordt verdacht van brand stichting in haar woning. Gisternacht is door onbekende oorzaak te Stokkum. gem. Bergh, de boerderij van Ten Holder totaal afgebrand. Een koe, een geit, een varken en honderd kippen kwamen in de vlammen om. Een en ander was slechts laag verzekerd. Overstroomingen in Zui d-S pan- j e. Aan het „Journal" wordt uit. Madrid ge meld, dat een hevige cycloon, van overstroo mingen vergezeld, de streek van Oribu in de provincie Alicante heeft geteisterd. Het wafer staat daar tot de eerste verdiepingen. Verschillende huizen zijn ingestort. Een auto bus viel in een ravijn, waarbij één persoon werd gedood en acht gewond. Door de aanhoudende regens is ook de pro vincie Murcia onder water gezet. De borgstelling. Een bewoner van de Van Woustraat te Amsterdam had in het Rembrandttheater kennis gemaakt met iemand, die zeide lid te zijn van een firma in Roosen daal. De firmant bood den Amsterdammer een betrekking aan, welke goede baten zou afwerpen. Een paar dagen later kwam de man uit Roo sendaal een bezoek brengen in de woning aan de Van Woustraat. De moeder van den man, wien de betrekking was beloofd, was thuis. Er werd breedvoerig over de toekomst van den jongeling gesproken en de vrouw hoorde dat, ■^erd de betrekking aanvaard, een borgtocht van f500 zou moeten gestort worden. Te goeder trouw heeft zij dat,geld gegeven. Sedert is niets meer uit Roosendaal gehoord. Hij onderzoek bleek de opgegeven firma niet bekend, zoodat de moeder zeer waarschijnlijk het slachtoffer van een oplichter is geworden. Van het geval is aangifte gedaan bij de politie. Prinsessen in het klooster. In het klooster „Blumenthal" te Vaals werden door Mgr. Dr. Straeter, Wijbisschop van Aken, op plechtige wijze eenige Zusters van het H. Hart ingekleed. Onder haar bevond zich ook prinses Agnes zu Löwenstein, de tweede dochter van den bekenden Duitschen Katholieken leider, vorst Aloys zu Löwenstein. De vorstelijke fa milie woonde de plechtigheid bij. Ook twee zusters van den vorst hebben den sluier aan genomen, een bij de Franciscanessen te Aken en een bij de Benedictinessen. Vorst Aloys zu Löwenstein is de zoon van den voormaligen president van de Duitsche Katholiekendagen, die op 70-jarigen leeftijd als pater Raymundus in de Orde van de Domi nicanen te Venlo trad en door Kardinaal Fischer tot priester Werd gewijd. Kranig. Maandagavond, even voor elven hebben twee gemaskerde mannen een aanslag gepleegd op den bureauambtenaar van het station Sevres bij Parijs. Couitel, de ambtenaar had juist zijn kas opgemaakt en was naar den ingang gegaan om kaartjes te knippen, toen twee gemaskerde mannen van het perron op hem toe kwamen, elk een revolver op hem richtten en hem bevalen de handen omhoog te steken. Courtel, een oud-strijder, die ondanks zijn grijze haren nog in de kracht van zijn leVen is, wierp zich dadelijk op zijn aanranders, die al schietende de vlucht namen. Daarop liep Courtel naar buiten om hulp te halen. Opnieuw schoten de mannen op hem en troffen hem in de zij. Tevens kwam er echter hulp opdagen. Courtel's wond is niet levensgevaarlijk. Van de beide mannen is nog geen spoor gevonden. Tutankhamen's graf. Mr. Howard Carter heeft in antwoord op het ultimatum der Egyptische regeering aan deze verklaard, dat hij bereid is het werk in het graf van Tut ankhamen te hervatten. Hij heeft echter als voorwaarde gesteld, dat hij van den directeur van den oudhedendienst een verontschuldiging ontvangt benevens van den minister van pu blieke werken de verzekering, dat geen hin derlijk tusschenbeide komen en andere moei lijkheden den voortgang van het werk zullen beletten. Van den anderen kant zal mr. Carter de Egyptische regeering een proces aandoen. He Dixmude. Gisteren is het verslag Van de commissie van onderzoek inzake het Verlies van de Dixmude reeds openbaar ge maakt. De conclusie is,- dat de commissie een stemmig van o,ordeel is, dat de door haar aan gewezen collectieve Verantwoordelijkheid niet ter verantwoording moet worden geroepen en dat er geen persoonlijke verantwoordelijkheid is aan te wijzen. Een b 1 o e d b a d. Bij een gevecht te Balana in de provincie Augusta op de Philip- pijnen zijn 9 politie-ambtenaren en 35 gods dienstfanatici gedood. Een muzikaal wonderkind. Er is een nieuw muzikaal wonderkind ontdekt in Engeland hij is nog maar zes jaar en heetGeorge Malcolm. Reeds heeft hij een twaalftal „werken" ge componeerd. Het bruidskoor uit Lohengrin is zijn lievelings lied, hij speelt dit uitmuntend op piano en orgel, hoewel hij nog maar enkele maanden muziek lessen heeft gehad. Op de school te Glapham trad zijn wonderlijk talent het eerst aan den dag op een keer toen de Onderwijzeres, die bij de rhytmische gymnas tiek piano speelde, afwezig was en het hoofd der school voor de grap vroeg, of een van de kinderen misschien wilde spelen. De kleine Geor ge bood zich onmiddellijk aan en speelde de muziek, die hij na een enkele maal gehoord had, uit het hoofd na Een medewerker van de „Evening News" heeft dezer agen het wonderkind thans opge zocht en. geinterviewd. Hij wilde met George over muziek praten, maar deze stapte heel spoedig van het onderwerp af en zei „hoeveel denkt u dat ik in mijn spaarpot heb terwijl hij even later zijn nieuwsten vliegenden hollander te voorschijn haalde. George's moeder vertelde, dat hun zoontje nu en dan geinspireerd werd tot het componeeren van muziek. Dezer dagen had hij aan het ont bijt, toen hij met zijn ochtendpap bezig was, plotseling zijn lepel neergelegd en gezegd; „Moeder, ik heb zulke aardige wijsjes in mijn hoofd, ik moet ze even spelen Hij was toen naar de piano gegaan en had een zeer mooie dans gespeeld, die later door zijn muziekonder- wijzeres werd opgeteekend en in hooge mate geprezen. Zijn andere composities werden ter beoordeeling gezonden aan mannen van paam, die allen zeer verrast waren door de groote muzikale talenten, waarvan zij getuigden. Door het ijs gezakt. Uit Giessen (Duitschland) wordt gemeld Bij het loopen op het ijs over de rivier de Lahn zijn verscheidene kinderen te water ge raakt. Drie jongens van 9-14 jaar verdronken, terwijl twee andere nog op 't laatste oogenblik gered konden worden. De lijken der drie verongelukte knapen zijn nog niet gevonden. Tragisch. In verband met het spoorweg ongeluk te Ludwigsstadt wordt nog de volgende tragische bijzonderheid gemeld Met den ver ongelukten trein werd naar Berlijn vervoerd het stoffelijk overschot van een te Berlijn wonende dame, die het slachtoffer was geworden van een lawine in het Oetztal, zekere Frau Wegner. De broeder van het slachtoffer begeleid de het lijk bij het transport naar Berlijn en be vond zich in den wagon waarin het werd ver voerd. Hij is bij het ongeluk met den wagon naar beneden gestort en gedood. D"o odensprong in de lucht. Mis schien, wel het meest krasse staaltje van avia- teurs-moed, dat ooit aan den dag is gelegd, werd dezer dagen te Houston in Texas ver toond. Een actrice, miss Rosalie Gordon, die meer malen als parachutiste optrad, was met een vliegmachine, bestuurd door den luchtacrobaat Diavolo, opgestegen en maakte van een hoogte van achttienhonderd meter den sprong met het valscherm uit het vliegtuig. De parachute bleef echter aan de vliegmachine hangen en ging niet open, zoodat de vrouw een zevental meters beneden de machine tusschen hemel en aarde bleef zweven. Ieder oogenblik kon het verschrikkelijkste gebeuren Diavolo kroop van zijn stuur, dat hij in han den van een naast hem zittenden helper liet, zoover mogelijk naar het gedeelte van zijn toestel waaronder de ongelukkige miss Gordon hing, en begon uit alle macht aan de parachute- touwen te trekken zonder echter in staat te zijn, de vrouw binnen boord te halen. Toen steeg een tweede aviateur, Fred Loon uit Houston, met een ander vliegtuig op, en terwijl zijn machine zich boven die van Diavolo bevond en bijna twee kilometer boven de aarde sprong Loon uit zrjn toestel over op dat van Diavolo en kroop op handen en voeten naar den stuurstoel, waar hij den helper ging vervangen, die op zijn beurt toen Diavolo be hulpzaam was bij het ophalen van de van schrik bewustelooze vrouw. Weinige minuten later bereikte de machine met de inzittenden veilig den beganen grond. Het vliegtuig van Loon, van zijn bestuurder verlaten, was middelerwijl een eind verder te pletter geslagen Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Matige N. W. tot W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken met kans op sneeuwbuien, temperatuur om het vriespunt met lichte dooi over dag. Door het ijs gezakt. Men meldt ons uit Goevorden Gistermiddag zijn twee kinderen van 8 en 9 jaar, wonende in de Krim, bij Coevorden, tijdens afwezigheid der odd er s door het ijs gezakt en verdronken. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 20 Febr. 21 Febr. Londen 11 547* /H-517. Berlijn - - 0.591/2* - 0.591/2* Parijs -11 271/a -1122 België- 9 377j 9.527a Zwitserland - 4.6.45 '- 46.26 Amerika...- - 2.683/g 2.675/le Wecnen- 0.008/g - 0,003/g Kopenhagen - 42.45 - 42 40 Stockholm -70- 69 95 Christiania... -35 40 -35.30 Madrid j- 34.15 -33 95 Milaan-11.55 -11.51 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 20 Febr. 21 Febr Londen 11 53s/* 11521 4 Berlijn - 0.597a* 0.59s/.* Parijs - 11.127, - 11.227. Brussel - 9 271/l - 9 60 Zwitserland- 46 421/, - 46.30 Weenen..-Q.0O377/, -0,0037s/. Kopenhagen...- u4?.40 - 42.45 Stockholm - 70 05 - 69.95 Christiania - 35 35 -35.45 New-York- 2.68s/g -2.673/4 per billioen. Telegrammen. DE ENGELSCIIE HAVENSTAKING GEËINDIGD. LONDEN, 21 Febr. (draadloos) Het conflict met de havenarbeiders is opgelost.Het werk zal zoo spoedig mogelijk worden hervat. Naar alle havens is telegrafisch hiérvan mededeeling gedaan. HET GRAF VAN TOETANKHAMEN. CAIRO, 21 Febr. (draadloos) Het ultimatum tier Egyptische regeering aan Howard Carter, om het werk in de graftombe te Luxor te hervat ten, liep heden af. Carter achtte de gestelde voorwaarden onaannemelijk. De Egyptische regeering heeft daarop de aan gravin Carnavon verleende concessies voor het onderzoek van de graftombe ingetrokken en heeft den directeur van de oudheidkundigen dienst opgedragen het werk voort te zetten. DE WINTER IN AMERIKA. NEW YORK, 21 Febr. (draadloos) Een hevige sneeuwstorm woedde heden boven de Oostelijke staten van Amerika. Het treinverkeer werd opgehouden en vele telegrafische verbindingen werden verbroken. De straten van New York zijn onbegaanbaar tengevolge van den sneeuw modder. ENGELAND EN RUSLAND. LONDEN, 21 Febr. (draadloos) De Engelsche Russische Conferentie is thans vastgesteld in de laatste week van Maart. Kerknieuws. Bek!., die in eerste instantie had ontkend, kwam daarop thans terug. Hij was volkomen op ife hoogte geweest van hetgeen er gebeuren zou. Zijn aandeel in 't misdrijf bestond echter alleen in het veroveren van de tasch. Aan de geweld pleging had hij niet meegedaan. Hij meende, dat hij daarom alleen veroordeeld kon worden voor de hem subsidiair ten laste gelegde heling. De procureur-generaal vroeg bevestiging van h ;t vonnis van de rechtbank. Uitspraak 5 Maart. De rechtbank te Maastricht heeft gisteren in de zaak van den 26-jarigen H. J. P. de W. te Schimmert, tegen wien het O.M. levenslange gevangenisstraf heeft geëischt wegens moord op zijn vrouw, een nieuwe in structie gelast er zal een onderzoek naar de verstandelijke vermogens van den beklaagde worden ingesteld. SPORT. Rondgang R.K.R. De stand in klasse A is thans 1. D.I.O. 3679, 2. Klein Hamburg 3620, 3. De Krans 3619, 4. Tivoli 3611. 5. Anti-Poedel 3596, 6. M.O.T. 3587, 7. Plank Houden 3574, 8. Gooi Om 3565, 9. U.V.O. 3531, 10. D.O.S. 3529, 11. T.O.P. 3495, 12. Val Om 3490, 13. Alle Neune 3496, 14. Madjoe 3434, 15. Rotterdam- West 3433, 16. Treffen Wint 3420, 17. D.l.K. 3418, 18. Overal Thuis 3414, 19. Ons Genoegen 3361, 20. The Far West 3289. Kunst en Letteren. Het Kerkraam van Toorop. Men meldt uit Utrecht aan de „N. Rott." De minister van Onderwijs, Kunsten .en Wetenschappen heeft officieel zijn toestemming verleend tot het plaatsen van het raam van Toorop in de Domkerk. Onderwijs. Toelatingsleeftijd lagere school. De minister van onderwijs heeft gisteren in particuliere audiëntie ontvangen mr. H. Smeenge en Klaas de Vries ter nadere toelichting van het (foor het hoofdbestuur van Volksonderwijs inge zonden verzoekschrift tot intrekking van het Koninklijk besluit van 19 Jan., waarbij de leef tijd van toelating tot de lagere school van ge middeld 6 op 7 jaar is gebracht. De totaal indruk van het onderhofid is, dat om de willen van het maar al te diep ingrijpen in het gezins- zoowel als in het schoolleven van blezen maatregel, terwijl meer gelijkheid tus schen arbeids- en schoolwetgeving, op deze wijze toch pas over zes jaar zou worden bereikt, zeer ernstige overweging van het verzoek zal volgen. Het Intern. Eucharistisch Congres. Het Comité voor Reis- en verkeersaangelegen- heden heeft in de verschillende gemeenten van ons land om in verband met de groote massa bezoekers reeds nu op te nemen de namen der genen, die in die dagen naar Amsterdam zullen reizen. Vooral is dit van belang voor bovenver meld comité, om reductie op de treinen te krij gen, wat onmogelijk is, zoo niet tennaastebij Wotidt opgegeven, hoeveel,, personen van de goedkoope treinen gebruik zullen maken. Vele personen hebben zich reeds welwillend beschik baar gesteld voor die functie. Rechtzaken. Faillissementen. Uitgesproken Rotterdam, 20 Februari. F. A. Varkevisser, koopman alhier, Spieringhoek 101. pur. mr. F. A. Bordewijk r.-c. mr. D. M. Paré. De berooving in 't Stcrrebosch. Gister heeft voor het Gerechtshof te 's-Graven- hage in hooger beroep terecht gestaan L. H. v.d. S„ koopman, gedetineerd, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 7 jaar gevangenis straf wegens diefstal door twee of meer ver- eenigde personen, voorafgegaan door en verge zeld van geweldpleging, op den openbaren weg. Rekl. zou medeplichtig zijn aan de bekende be rooving van een bediende van de scheepsbouw maatschappij De Nieuwe Waterweg, die zich met een tasch met geld, dienende voor uitbeta ling van loonen van hier naar Rotterdam begaf. Gelijk men zich herinneren zal, werd de bediende, die per fiets was ,in het Sterrebosch aangereden Joor een auto, hij viel en liet de tasch met geld vallen. Onmiddellijk sprongen eenige mannen toe, die zich van de tasch meester maakten. Burgerlijke fetand. Geboren; Febr. 17. Karl Daniel z.v. K. A. E. Wever en M. Kolb, Anthonie Muijsstraat. 19. Christiana d.v. J. Stoffels en C. Verveen Ouddorpschtistraat. Theodora Johanna d.v. G. J. Hendriks en E. Heesbeen, Nieuwe Maas straat. Johannes z.v. J. Heggers en J. G. Kroon,Heerenpad. Theodoras Gerardus Maria z.v. J. J. Vis en Th. G. Verhoeckx, Leliestraat. Johanna Petronella d.v. H. A. van Antwerpen en M. Offerman, Villastraat.Lambertus Jacob z.v. M. I. Bak en S. Honsplaar, SL. Liduina- straat. Constant z.v. C. J. van Dongen en E. C. Wienhoven, St. Liduinastraat. Overleden: Febr. 18. Anna Maria Scha per, oud 10 nmd, Zuidlandschestraat. Jo hannes Mathias Hittenhausen, oud 69 j. en 5 mud, Nassaustraat. 19. Cornelis Wolthuis, oud 7 mnd, Pernisschestraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 21 Febr. v.m. 2.59, n.m. 3.07. 22 Febr. v.m. 3.33, npn. 3.43. 23 Febr. v.m. 4.01, n.m. 4.16. SCHIEDAM, 21 Febr. Vertrokkens.s. „Ootmarsum", ledig naar Rotterdam. ANTWERPEN, 20 Febr. Aangekomen s.s. „Freiburg", met stukgoederen van Schiedam. Handelsberichten. Beurs van Sehiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 21 Febr. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 22. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 21 Febr. Men noteert voor Spiritus 100 1' 55. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereeniging". Heden f 2.60 per ketel. VEEMARKT DELFT, 21 Febr. Aanvoer219 runderen 18 schapen ol lammeren, 17 paarden, 350 varkens. vette kalveren, 245 biggen, 357 magere kalveren, 7 geiten of bokken, - vette varkens, veulens. Vette koeien le kw. f200475, 2e kw. fkalfkoeien le kw. i 225500, 2e kw. fvaarkoeien f ISOf375, 2e kw. ffvette kalveren le kw. f 2 kw. fvette schapen le kw. f-,2e kw. f schapen met lammen le kw. f2e kw. vette lammeren le kw. fweilam- neren, fmagere varkens lekw. f 16 62, biggen, f 1224, nuchtere kal v ren le kw. f 10f24, paarden f150—350 Rundvleesch per kilo f 1.201.10—f 1. Boter f2.75 a 2.85 per kilo. Aanvoer 11/8, en 2/16 wegende te zamen 246 kilo.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3