TEHUUR ABOMMBEKT P VIOOL TE KOOP Roomboter m Orante versche eieren, Hiewe ScMaisde Curat X J. DE 8BUUM, KBiü"4 Heerlnke jonge vette Kass, Extra oude Leidsche Kaas, Prima Taminiau's Jams h 4ï cl per pond. de afdeeling Schiedam van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters, goedgekeurd bij Koninklijk besluit dat het openingsuur der koffiehuizen, vroeger °p 5 uur gesteld, sinds enkele jaren op 7 uur is gebracht, doch dat meer en meer door de prak tijd is gebleken, dat dit uur te laat is en het beter ware geweest, het openingsuur niet zooveel later te stellen als is geschied dat adressante Uw Raad beleefd durft ver zoeken, het openingsuur op 6 uur te willen stellen waarbij dan de gulden middenweg wordt bewan deld tusschen den vroeger en thans bestaanden toestand, een weg, die meestal de goede is dat adressante er voorts bij Uw Raad op durft aandringen een bepaling in de verordening te willen maken, waardoor voorkomen word het geen thans geschiedt, dat reeds enkele minuten na 12 uur proces-verbaal wordt opgemaakt tegen koffiehuishouders, omdat nog niet alle bezoekers hun inrichting hebben verlaten dat het publiek vóór het sluitingsuur moeilijk kan worden verwijderd, omdat de koffiehuishou ders daarbij op groot verzet van de zijde van het publiek zou stuiten, maar dat, ook al wordt, na het sluitingsuur niets meer toegediend of ver strekt, toch nog afgerekend moet worden, het geen enkele minuten in beslag neemt dat ten aanzien van de verordening op» de winkelsluiting hiermede rekening is gehouden en aan den winkelier, die om 8 uur zijn zaak moet sluiten, nog een half uur gelegenheid wordt ge geven, zijn klanten af te helpen dat de koffiehuishouders zoo veeleischend niet Zljn, maar wanneer deze b.v. nog een kwartier gelegenheid kregen om af te rekenen, terwijl in middels verboden zou zijn iets te verkoopen of te verstrekken aan de personen, in de inrichting aanwezig, dan zouden deze bedrijfslieden ge vrijwaard zijn tegen het optreden met een zoo hatelijk karakter als thans van de zijde van de Politie wordt ondervonden, waardoor velen voor den rechter worden gebracht en geldboeten moeten worden betaald, zonder dat zij eigenlijk gezegd schuldig moeten worden geacht, daar aan hen eischen worden gesteld, die alleen met vol ledige medewerking van de zijde van het pu bliek zijn te bereiken redenen waarom adressante Uw Raad beleefd verzoekt, aan hare wenschen tegemoet te willen komen. De openbare Leeszalen. Men verzoekt ons te melden, dat voortaan houders van lidmaatschap-kaarten der R.K. Leeszaal met dezelfde kaarten ook studie boeken kunnen krijgen uit de Gemeentel.- Openbare Leeszaalleden der Gem. Leeszaal hebben omgekeerd dezelfde rechten met betrek king tot de R.K. Leeszaal. Men vergete niet, dat 't hier alleen om stu dieboeken gaat. Opleving. De scheepsbouwmaatschappij „Nieuwe Water weg" heeft vergunning aangevraagd, tot uit breiding van haar bedrijf, o.m. door bijplaatsing van niet minder dan 82 electro-motoren. Door den Minister van Binnen- landsche zaken en Landbouw is benoemd tot lid der Commissie, welke den Burgemeester bij het opmaken der gegevens voor de landbouw statistiek zal ter zijde staan de heer Th. A. M. van der Burg alhier. De staking van klinkers en uageljongens bij de firma P. Smit Jr. aan den Kreekweg is geëindigd. De stakers hebben het Werk hervat op de oude voorwaarden. Gistermorgen vermiste men op de fabriek van chemische producten op de Vondelingenplaat de 35 jarige ongehuwde werk man S. D. van hier. Na eenig zoeken vond men hem bij de generatoren voorover in een kuip met afval water liggen zijn levensgeesten waren toen reeds geweken. Hoe 't ongeluk gebeurd is Weet men niet. Vermoedelijk heeft de man die aan toevallen lijdt een aanval van deze ziekte gehad, met 't gemelde noodlottige gevolg. UIT ROTTERDAM. De Rotterdamsche havenstaking. De toestand in de Rotterdamsche haven heden onveranderd. Er wordt nagenoeg met gewerkt, zoodat het streven van de be- stuurders van den Centralen Bond, om deze staking als een proteststaking te beschouwen, geen resultaat heeft gehad. De stakers hebben gisteravond vergaderd en besloten den strijd voort te zetten en ook de arbeiders van elders zooveel mogelijk te Weren. Gemengd Nieuws. Ongelukken. Te Elsloo (L.) was de landbouwer W. V. bezig met bieten rijden. Hij geraakte onder het voertuig en kreeg de wielen over het lichaam. De man was bijna op slag dood. Dezer dagen fietste, naar het N. v. h. N. meldt, de arbeider MEisses van Norddijk langs den weg van Waterhuizen naar Haren om zich nis werklooze te melden, toen hij bij den overweg °ver de spoorbaan in aanraking kwam met laag- gaande telefoondraden, waardoor hij kwam te Vallen. Eerst had hij last van duizeligheid, tegen den avond werd het minder met hem en 's nachts is hij tengevolge van een inwendige ver bloeding overleden. Zondagochtend zijn de kleeren van mej Lievers, toen er in haar woning aan de Klok- ftraat te Apeldoorn een brandje was ontstaan, m brand geraakt. Op het hulpgeroep kwamen er buren toegeloopen en de heer G. v. Mossel wist de vrouw de kleeren van het lichaam te trekken, Waarbij hij vrij ernstige verwondingen kreeg. De vrouw is naar het ziekenhuis gebracht, waar zij Maandag is overleden. Inbraak. Maandagavond is te Rijswijk (Z. H.) ingebroken, ditmaal bij dr. v. d. Sluijs, aan. de Koninginnelaan. Ontvreemd werden een partij tafelzilver en een bontjas. Gesnapt. De Brusselsche politie heeft een Gieksch onderdaan, Rastapoelos, gearresteerd die in een hotel van het centrum van Brussel zeldzame postzegels trachtte te verkoopen. Deze zouden voortkomen van den diefstal, onlangs te Berlijn ten nadeelc van een Neder- landsch postzegelhandelaar gepleegd. Een der postzegels, in het bezit van den Griek gevonden, heeft een waarde van 175.000 francs. Vlucht rondom de wereld. Reuter seint uit Santa Monica ih Californië dat Maandag duizenden toeschouwers getuige waren van het vertrek van een drietal Amerikaansche leger vliegtuigen die via Alaska, Japan, China, Per- zië, Perzische Golf, Constantinopel, Engeland, Groenland een tocht om de wereld gaan maken Iedere machine was bemand met een officier vlieger en een mecanicien. Een nader telegram meldt dat de vliegers te Sacramento zijn aangekomen. Ontploffing. Te Beauvais heeft in een oud Engelsch kamp dat als een depot voor gra naten en oorlogsmunitie werd gebruikt, een he vige ontploffing plaats gehad. Door de warmte van de zon ontplofte een granaat van zwaar kaliber. Drie Fransche arbeiders werden gedood, vier anderen ontkwamen wonderlijk. Maatregelen tegen zeeroof. De Indische regeering heeft den mijnlegger „Ser- dang" twee vliegtuigen en een torpedojager naar de Oostkust van Sumatra gezonden ter beteuge ling van de herhaalde gevallen van zeeroof. Dieven complot. De politie te Rheden is op het spoor gekomen van een uitgebreiden diefstal van kachels, fornuizen, fornuispotten, vijzels enz. ten nadeele van de firma v.d. W. te Arnhem. Aldaar zijn in verband hiermee ge arresteerd S. J. de P., en van L. te Velp is aan gehouden zekere M. Allen zijn in dienst of in dienst geweest van de bestolen firma. Ook heeft de Vclpsche politie eenige personen aangehouden die van heling worden verdacht. De gestolen posttrommel. Gister zijn, in verband met den in het laatst van het, vorige jaar gepleegden diefstal van een posttrom mel, waaiin ruim 13.000, uit een auto, staande achter het hoofdpostkantoor te Amsterdam, eeni- te huiszoekingen gedaan. Daarbij is in een per ceel in de Bloemstraat aldaar iemand gearresteerd In het huis van bewaring bevinden zich nog de vier ongunstig bekend staande personen, die ervan werden verdacht, indertijd in een woning aan de Ceintuurbaan te Amsterdam een Duit- schen bankdirecteur van 10000 te hebben be roofd. Bij de hun afgenoomen verhooren, die ook liepen over den postdiefstal, heeft een hunner den gisteren gearresteerde aangewezen als de gene, die den posttrommel voor anderen zou hebben weggebracht. Hij zal tér beschikking van de justitie worden gesteld. Nog een mooie vergoeding. Te Aalten werd voor twee jaar ingebroken in het kantoor der Goop. Boterfabriek en een som van 14.000, voor melkgeld der leden bestemd mee genomen. De directeur die door een verzuim de brandkast liet openstaan moest deze schade ver goeden. Thans heeft het bestuur hem de helft dier som weer teruggegeven. Aardschokken in Japan. Uit Toy- okawa wordt den 15den dezer een hevige aard schok gemeld. Er is plaatselijk groote materieele schade aangericht, en men vreest, dat er slacht offers zijn. Muiter ij aan boord. Volgens een be richt uit New York Werden gister te Key West (Zuidkust van Florida) draadlooze noodsignalen van het petroleumtankschip „Mary Lukenbach" opgevangen. De Amerikaansche politie-ambte- naar Lopez begaf zich daarop met een voldoend aantal manschappen aan boord van een re- geeringsstoomboot en liet koers zetten naar het om hulp seinende schip. Ongeveer 50 mijl van de kust werd het schip aangetroffen met een muitende bemanning aan boord. Na een kort, doch hevig gevecht werden de muiters overmand, san land gebracht en in de gevangenis opge sloten. Het Egyptische koningsgraf. Nadat verleden weck Woensdag de rechter Cra- bitcs had gelast, dat de partijen, betrokken bij het Toetankhamen proces, persoonlijk voor hem moesten verschijnen, werden nieuwe onderhan delingen aangeknoopt. Deze stonden er goed voor doch gister teekende deEgyptische regeering eens klaps appel aan tegen de uitspraak van den rech ter. Het beroep zal morgen voor de rechtbank te Alexandrië worden behandeld. Telegrammen. VATICAAN EN RUSLAND. BERLIJN, 19 Mrt. (draadloos) In kringen van het Vaticaan worden alle berichten betreffende een hervatting der betrekkingen tusschen 't j Vaticaan en Rusland ongegrond verklaard. De t betrekkingen kunnen eerst worden hervat, wan- j neer Rusland de vervolging van de katholieke geestelijken staakt. DE KEIZER VAN JAPAN. BERLIJN, 19 Mrt. (draadloos) Volgens een bericht uit Tokio, is de Mikado stervende. LONDEN, 19 Mrt. (draadloos) Een officieel bericht uit Tokio meldt, dat de krachten van den. keizer langzaam afnemen.' Er bestaat nog een kleine hoop op herstel. Laatgte Berichten. Weerbericht. Verwachting Zwakke tot matigen wind uit Z. richtingen, gedeeltelijk bewolkt, waarschijn lijk regen of sneeuwbuien in het N., in het Z. weinig of geen neerslag, nachtvorst in het O., iets zachter over dag. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 18 Maart 19 Maart. Londen /11.58s/4 11.64 Berlijn --0.60»// - 0.621/,* Parijs - 13 58 - 13 79 België... --.- 11.25 - 11.60 Zwitserland - 46.621/» - 46.79 Amerika--2.70»/, - 2 711/, Weenen - J .- - 0.00»/, - 0.00»/, Kopenhagen-41.75 - 42.55 Stockholm- 71 20 - 71 60 Christiania-36.40 - 36.72 V, Madrid -34 15 - 34.57V» Milaan - -11 477, -11.60 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 18 Maart 19 Maart. Londen -11.59*/. 11.66*/4 Berlijn- 0.61* - 0.621 4* Parijs -- - 13 37 V, -13.80 Brussel - 11 321/» - 11 -57 Zwitserland - 46.627, - 46.70 Weenen-0.0038 -0.00387, Kopenhagen».- 42.-42.45 Stockholm -71.15 -71.50 Christiania- 36.50 -36.50 New-York- 2.70»/, -2.70»/, per billioen. Rechtzaken. Postwisseldievcn. Begin Januari sloegen twee sluwe en brutale oplichters hun slag door in 16 bijpostkantoren in Amsterdam valsche postwissels van 300 te innen. Zij toerden rond in een auto, de langste van het tweetal ging telkens naar binnen, knoop te dan met de ambtenaren een gesprek aan over den postchéque- en girodienst, en verdween met de duiten, waarvan zijn vriend dan dadelijk de helft kreeg. Op 16 Jan. werden zij te Maas tricht aangehouden in het hotel du Levrier, nadat ze dien dag nog in Utrecht copieus gedi neerd en hun succes met champagne gevierd hadden. Het bleken te zijn H. van Ronkel, geboren te Vlissingen in 1884, boekhouder, en L. Hom- merson, geboren te Echteld in 1896, promotor. Zij bekenden dadelijk na hun arrestatie bovendien vond men bij hen nagemaakte stem pels enz. .Heden stonden beiden terecht te Amsterdam Het O. M. eischte tegen bekl. Van Ronkel een gevangenisstraf van twee en een half jaar, en tegen bekl. Hommerson, die een blanco strafregister heeft, een gevangenisstraf van twee jaren. Financ. en Econ. Mededeelingen. F urnessStokvis April-coupon wordt niet betaald. Terugbren ging aand. tot 10 pet. van de nominale waarde. De directies van Furness Scheepvaart en Agentuur Maatschappij en van de Handelmaat schappij R. S. Stokvis en Zonen deelen mede, dat de niet-betaalbaarsteliing van de coupon der door de Nederlandsche Maatschappij voor Scheepvaart, Handel en Nijverheid gesloten obligatieleening slechts indirect verband houdt met haar bedrijven, welker gang van zaken door deze niet-betaalbaarstelling dan ook in geenerlei opzicht wordt beinvloed. Immers is de Nederlandsche Maatschappij slechts aandeel houdster van'de twee genoemde vennootschap pen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de bekende Engelsche firma Furness Witliy eü Co. Ltd. met hoofdzetel te Londen in geener lei opzicht bij de Nederlandsche Maatschappij voor Scheepvaart, Handel en Nijverheid, te Botterdam, geinteresseerd. Het financieel be lang dat Furness Withy en Co. Ltd. had bij de Nederlandsche Furness bedrijven werd een vijftal jaren geleden aan een Hollandsch-Engel- sche groep overgedragen. SPORT. DAMMEN. Maandagavond j.l. speelde de R.K. Damclub „I. D. O." alhier, haar 2e competitie-wedstrijd, tegen de R.K. Damclub ,,T. E. P." Rotterdam. „I. D. O." won met 164, als volgt „I. D. O." „T. E. P." E A. v. SlobbeJ. Hoogenboom 02 H. KreugerWolf 20 A. v. GelovenW. Schakman 20 J. v. SlobbeD. Duymel 20 N. N.H. Schakman 20 H. v. d. HeidenJ. Wensingh 20 W. KesselJ. Hodes 2—0 J. JacquemijnsG. Visseren 20 H. v. GelovenF. Wilmont 20 A. KalkmanT. v. Wijnhoyen 02 Burgerlijke Stand. Geboren: Mrt. 16. Cornelia Catharina d.v. J. A. J. Leenderts en J. Meijer, Broersveld. 17. Wilhelmus Gerardus z.v.A. Kerssemeijer en H. Kronenberg, Nieuwsticht midden. 1 Jacoba Pieternella d.v. J. de Visser en M. van Katwijk, Fabristraat. 18. Willem z.v. W. van Doorn en A. J. Noorlander, Broersvest. Catharina d.v. A. H. J. Peters en M. de Zwart, Grofbaan. Overleden: Mrt. 16. Hendrika Sophia van Aken, oud 62 j. en 10 mnd, echtgenoote van A. Schot, Van Leeuwenhoeckstraat. 17. Josina Wilhelmina de Vries, oud 17 j. en 1 mnd, St. Janssteeg. 18. Adanvvan der Kolk, oud 46 j. en 9 mnd, Parallelweg. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 19 Maart. v.m. 1.19, n.m. 1.27. 20 Maart. v.m. 1.55, n.m. 2.05. 21 Maart v.m. 2.31, n.m. 2.41. SCHIEDAM, 19 Mrt. Vertrokken Duitsch s.s. „Luxemburg", kapt. K. Mühr, met stuk goederen naar BaLavia, via Antwerpen. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 19 Maart.Officieelenoteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 17. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 19 Maart.. Men noteert voor Spiritus 100 f44. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f2.per ketel. ROTTERDAM, 18 Maart. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd 244 paarden, 8 veulens, 641 magere runderen, 704 vette runderen 130 vette kalveren, 2327 nuchtere kalveren, 35 graskalve ren, 37 schapen of lammeren, 218 biggen, 5 bokken of geiten, 36 overloopers. Prijzen per 7, k.gkoeien35 t.oL571/2 ct. ossen 48 tot 571/$ ct. 48 et. stieren 40 tot 51 ct.kalveren 60tot 9272 ct. Prijzen per stuk van mager vee melkkoeien ƒ350 a ƒ500, stieren 200 410, graskalveren 80 k 140, paarden 250 500, slachtpaarden 100 a 160, hitten 140 a 300, veulens 90 a 140, kalfkoeien 375 a ƒ485, pinken ƒ110 f150, vaarzen f190 a ƒ250, biggen 12 f 18, biggen per week 1.50 a 2.25, overloopers f 25 h 75, fok nuchtere kalveren 20 h 35, slacht nuchtere kalveren 10 a 16. Rotterdamsche Boter en Kaas veiling Aanvoer boter 3700 K.G. Hoogste prijs ƒ2.10, middel f 1.80, laagste prijs f 1.60. Aanvoer kaas 2800 kg. Goudsche 22 c.ƒ1. Leidsche 2871 c. Eieren. Veiling Delftsche StraatKipeie ren ƒ5.10 a 7.60, eendeieren 6.90 ƒ7.75 per 100 stuks. Aanvoer 225.000 stuks. N. V. Rotterdamsche Gons.-Veiling Weenja- plein. Aanvoer 260.000 stuks eieren. Kippen eieren 5.906.75, eendeneieren 7.50—7.75 ganzeneieren ƒ1115. Advertentiën. het WINKELHUIS a.d. Hout straat No. 2, f 7.50 per week. Adres P. DUPONT, Singel 58. op de „Reclame's die wij gratis beschikbaar stellen, overtuigd als wij zijn ook U in de toekomst tot onze clientèle te mogen rekenen. INTERN. EXPORTHUIS voor Kantoorartikelen, Coolsingcl 67, Rotterdam, Telefoon 02492. 787 17 Wegens omst. zeer mooie viool voor meestbiedende. Waarde f 500, met certificaat. Brieven onder no. 785, aan het bureau van dit blad. 785 8 Hoest, heeschheid en keel pijn geneest of voorkomt tl het Best met de verzachtend en oplossend werkende ïaK&witen Vraagt alléén „Wybert en let vooral cp fabrieksmerk Gaba. Bij alle Apothekers en Drogisten ^5 en 80 Cts. (geen reclame- of natuurboter) maar eerste kwaliteit versche Roomboter, 1.15 p. pond. 7 cent per stuk. Zeer pikante Oude Zoete Kaas, 20 cent per ons. 1215 ct. per ons. 15 cent per ons. in 4a 780 20 12 cent per ons. POTTEN JAM van de Betuwe 55 cent per pot. Beleefd aanbevelend. 786 32 Broersvest 81. Telef. 305

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3