PAIOOMfeomt Aanbesteding: Oreclo. en Karnemelk, Openbare Verkooping. de levering van brood (Wit en Krop), Zoete- TER GELEGENHEID VAN HET 150-JARIG BESTAAN VAN HET R.-K. WEESHUIS. diverse meubilaire goederen Gedenkt aanstaande Maandag en Dinsdag en zoo noodig de volgende dagen, de Weezen welke die dagen met een lijst TER INTEEKEN1NG langs de huizen komen. U behoeft niet naar Rotterdam te gaan om deze film te zien daar CREDO binnenkort ook in Uit Rome Maarschalk Foch is gister alhier aangekomen. Aan het station werd hij ontvangen door den Franschen gezant Barrière. Staten-Generaal. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag, 21 Maarl. Bij den aanvang der vergadering wordt be sloten 2 maal in de week 's avonds te vergaderen, en Dinsdagmiddag te behandelen het Billiton- ontwerp, Dinsdagavond hoofdstuk 8, Donderdag avond hoofdstuk 5, 1 April 's avonds hoofdstuk 6. Art. 32 en 33 van de begrooting van binnen- landsche zaken (vrijw. burgerwachten en vrijw. landstorm) worden aangenomen met 48 tegen 14 stemmen. De behandeling van de begrooting van oorlog wordt voortgezet. De heer Dresselhuys (V. B.) acht het leger te groot om behoorlijk te kunnen worden uitgerust met het toegestane begrootingsbe- drag. Dit geldt vooral de artillerie en het vlieg- wezen. Spreker critiseert de ongeoefendheid van het reservekader en van de troepen, en bepleit, een kleiner leger. Hij zal zijn stem aan de begrooting niet geven, als de minister in zijn houding vol hardt. De heer K. ter Laan (S. D.) bestrijdt het systeem-Dresselhuys, dat duurder zal uit komen dan het stelsel van den minister. Op deze begrooting is, naar spr. verder opmerkt slechts 1/32 bezuinigd. De heer Oud (V. D.) acht, de militaire zaak een hopelooze zaak. Spr. becijfert dat van 18721903 een milliard is uitgegeven voor het leger. Gedurende de ja ren 19141918 heeft de Regeering alles gehad was zij wilde hebben. En wat is het resultaat van dit alles geweest ?- De heer Duymaer van Twist (A. R.) meent, dat van ontwapening geen sprake kan zijn, als men ziet wat in andere landen gebeurt. Als men zegt dat Nederland niets kan uit richten, moet men de brochure van den kapi tein van Voorst tot Voorst eens lezen. De heer H i e m s t r a (S. D.) verdedigt ver mindering van het contingent. De heer Dekkers (R. K.) meent dat men voor ontwapening kan zijn en toch de noodza kelijkheid inzien dat een leger voor het oogen- blik noodig is. Op dat standpunt staat ook de Engelsche premier. Het Nederlandsche volk is het meest vredelievende volk der wereld maar het ziet zijn verantwoordelijkheid voor het be houd van zijn onafhankelijkheid en neutrali teit. De vergadering wordt verdaagd tot Dipsdag één uur. Binnenland, Het conflict in de textielindustrie. De steunbeweging voor de R. K. georganiseer de uitgesloten textielarbeiders gaat steeds beter. Uit verschillende plaatsen des lands komen be richten binnen, welke er op wijzen, dat er met, vernieuwde kracht wordt aangepakt. Vooral de collecten aan de kerken, des Zon dags na afloop der H. Missen, geven zeer goede resultaten. In de week van 1510 Maart kwam dan ook meer dan 11.000.aan steun in. De directeur-generaal van den arbeid zal a.s. Dinsdag een conferentie houden met de partijen, betrokken in het geschil in de Twentsche textiel nijverheid. Nederland - Rusland. De heeren jhr. inr, Snouck Hurgronjc en Ten- tener van Vlissingen, die voor Nederland voor de besprekingen te Berlijn hebben gevoerd met ver tegenwoordigers van de sowjet-regeering, zijn in ons land teruggekeerd. De onderhandelingen te Berlijn tusschen de vertegenwoordigers van Nederland en Rusland zijn op een dood punt geëindigd. Van Russische zijde werd de eisch gesteld, dat Nederland bij het begin van de onderhandelingen de Russische regeering zou erkennen. Aangezien onze ver tegenwoordigers hiertoe niet gemachtigd waren zijn de onderhandelingen daarop gestaakt. Van een breuk is geen sprake, maar evenmin ziet het er naar uit, dat de onderhandelingen spoedig zullen worden hervat. Op het oogenblik vertoeft in ons land een uit zes heeren bestaande luchtvaart-commissie der Sowjets. Deze commissie is hier voor het voeren van besprekingen met de Fokker-fabriek aan gaande het plaatsen van nieuwe, belangrijke orders van verkennings- en jachtvliegtuigen. Een kleinere Sowjet-commissie, onder leiding van den vlieger Schirinkin, is reeds verleden jaar permanent aan de Fokker-fabriek verbonden voor het houden van toezicht op de uitvoering van reeds eerder geplaatste belangrijke bestel lingen op oorlogsvliegtuigen. Salarisverlaging. De redactie van De Nederlander schrijft onder een ingezonden stuk Het verluidt, dat de ministers, met ingang van 1 Mei slechts zouden genieten 90 pet. van hun salaris, gelijk thans voor de leden der Algemeene Rekenkamer wordt voorgesteld. Een aantal Kamerleden blijkt reeds vrijwillig afstand te hebben gedaan van 10 pet. van de hun toekomende schadeloosstelling, zoodat deze leden, sedert 1 Januari 1924, slechts 90 pet. van het hun grondwettelijk-toekomende bedrag ont vangen. Prins Hendrik in Spanje. Uit Madrid seint Havas, dat prins Hendrik Donderdagavond daar van een uitstapje in Andaloesie is teruggekeerd en gisteren afscheid heeft genomen van den koning en de konink lijke familie. Gisteravond is hij naar Santan der vertrokken, waar hij zich op den Neder- landschen kruiser zal inschepen. Een gerucht. Blijkens een tegenspraak uit Beu then van Wolff heeft de Poolsche Pers het bericht ver spreid dat Minister van Karnebeek is aange zocht voor het voorzitterschap Van het scheids gerecht van Opper-Silezië, doch dit heeft ge weigerd. Spoorwegen. Duitschland zal 1 Mei den spoorweg Almelo Salzbergen naasten. Stads- en Gewestelijk Nieuws. 1774 Het jubileerende Weeshuis. 1924. Katholieke stadgenooten Geen armer mensch op aarde zwerft, Dan die der weezen Vader derft Der weezen Vader derft hij niet Die weezen troost in hun verdriet. Aan dit Vondel-vers moeten onze voorvaderen gedacht hebben, tóen zij voor 150 jaren het Weeshuis stichtten hetzelfde idee bezielde de volgende geslachten, en ook gij hebt dit mo nument van weldadigheid, in stand willen hou den met uw steun. Stemt dit aan den eenen kant tot dankbaar heid,- van den anderen kant moet het prikkelen tot verdere voortzetting. Dat allen dus, en ieder naar zijn vermogen, hun giften bijdragen, opdat8Mei a.s. dit jubileum jaar niet onopgemerkt voorbij behoeft te gaan, en de grondslagen van ons Weeshuis, steviger als ooit, bevestigd zullen worden. God zal 't U loonen HollandBelgie. Zooals gewoon, zullen wij ook morgenmiddag het verloop van den internationalen voetbal-wed strijd, die dan in het Amsterdamsche Stadion gespeeld wordt, voor 'ons bureau bekend maken. De draadlooze dienst waarborgt oogenblik- kelijke overseining. Tentoonstelling Ambachtsschool. Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. wordt in de Ambachtsschool een tentoonstelling gehouden van werkstukken en teekeningen der leerlingen. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de desbetreffende advertentie. Aanbesteding. De bouwver. „Eendracht" zal Woensdag 9 April den bouw van een woning-complex aan de Lekstraat aanbesteden Men zie annoncé Ulrichs kapel. Hedenmorgen heeft Ulrichs Beiersche kapel, als lentebode hier weer haar intrede gedaan, om haar frissche opwekkende tonen, door Schie dams straten te laten klinken. Op den Nieuwen Binnenweg bij 's-Gravendijkwal te R'dam, heeft een botsing plaats gehad tusschen een motorwagen van lijn 8a, en een autobus, bestuurd door J. M. van hier. Van de autobus werd het voorstel ingedrukt, en de tramwagen werd licht be schadigd. UIT ROTTERDAM. De havenstaking opgeheven. In de gister gehouden stakersvergadering' is breedvoerig gediscussieerd over het advies van het Stakingscomité om, nu de Scheep- vaartvereeniging niet bereid is eenige toezeg gingen te doen, en den stakers de kracht ont breekt haar daartoe te dwingen, de staking zon der meer op te heffen in het vertrouwen, dat geen rancunemaatregelen getroffen zullen wor den. Dit advies is met overgroot.e meerderheid aangenomen. De Centrale Bond heeft ook een dergelijk be sluit genomen met de bedoeling evenwel niet te berusten in de 3 Maart opgelegde voorwaar den, doch een bevredigende oplossing van de grieven te verlangen. Ook de Christ, organisatie heeft besloten de staking op te heffen. Gebr. Bervoets. Nu Rotterdam zich zoo geweldig uitbreidt, is 't vanzelfsprekend, dat ook overal in de nieuwe wijken winkels verrijzen in allerhande branches. Zoo heeft thans de bekende firma Gebr. Ber voets een nieuw filiaal op den Sehiedamsclien weg geopend, in welks omtrek den laatsten tijd zoo geweldig is bijgebouwd men denke slechts aan den Spanger-polder. Evenals in de hoofd zaak der firma a. d. Heerenstraat, zijn ook in dit nieuwe filiaal, dat aan alle laatste winkel- eischen voldoet alle artikelen voorradig waarin de firma Bervoets zoo'n gerenommeerden naam heeftn.l. heeren- jonge heereh en kinder-con- fectie en tevens allerlei heeren-mode-artikelen. De winkel is flink ruim en 't daglicht heeft er door de groote voor- en achterruiten zelfs bij donker weer nog vrij spel, zoodat 't er niet ge makkelijk triestig en somber wordt, wat voor een winkel een groot voordeel genoemd kan worden. Naast den winkel is een ruimte inge richt voor maatafdeeling waar men, zooals een ieder weet, voor billijken prijs zich een cos- tuum naar den laatsten snit kan uitzoeken, waarna men dan in de meer naar achteren ge legen paskamers zijn keuze kan laten aanmeten. In het sousterrein is een flinke bergingsruimte voor étalage-benoodigdheden, als poppen, bus- Kwellende pijnen in kiezen, tanden en aangezicht, verdrijft men door Sanapirin-Tabletten (Mijnhardt). Koker 75 ct. Bij apoth. en drogisten. 826 5 tes enz., waarvan er voor de drie groote étalage- kasten nog al wat noodig is. Veel succes zij de firma Bervoets met haar nieuwe zaak toegewenscht. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Schiedam hebben bij hun besluit van 20 Maart 1924 ver gunning verleend aan lo. J. JAKOBS tot oprichting van een kwas ten- en borstel fabriek in het pand Westerkade 2, kadaster Sectie M. no. 2422, met 3 electromo- toren van 5, 1 en 1 P.K., drijvende een lift, een boorbank en een pompje, en met een stoomketel van 14 M2, verwarmingsoppervlak voor de centrale verwarming en de droog- en kookinrich ting 2o. J. VAN DUIJVENDIJK Az., tot uit breiding van de scheepstimmerwerf aan de Lan ge Nieuwstraat 4.3, kadaster Sectie L. no. 2110, met 3 electromotoren van resp. 41/2, 41/* en 1/8 P.K., drijvende 1 platenschaar, 1 ponsmachine en 1 smidswan 3o. de N. V. WILTON'S MACHINEFA BRIEK EN SCHEEPSWERF te Rotterdam tot oprichting van een machinefabriek en scheeps werf op het Buitenland van Klein-Babberspolder kadaster Sectie M. no. 3r>4. S c hie d a m, 22 Maart 1924. Ruwe en schrale huid van handen en gelaat verzacht en geneest men het beste met Purol. In doozen van 30, 60 en 90 ets. Bij apoth. en drogisten. 8255 SPORT. NEDERLAND - BELGIE. Reeds 25 malen stonden de vertegenwoordi gende elftallen van deze twee landen tegenover elkaar, 12 maal in Nederland, 13 maal in België, zoodat het morgen de 13e maal zal zijn, dat wij de Roode Duivels op eigen grond ontmoeten. Bijgeloovige menschen zouden hier allicht een reden in vinden om een nederlaag voor de onzen te voorspellen, doch ook zonder dat onge luksgetal zullen onze landgenooten reeds moeite genoeg hebben Om een overwinning, althans een eervol resultaat te behalen. De Belgen hebben sedert den oorlog niet meer van Nederland ver loren en ze zullen er alles op zetten om dit record Zondag te' handhaven, temeer,waar zij een neder laag enkele weken geleden in Parijs geboekt tegen Frankrijk, met een overwinning op ons land zullen willen goedmaken. Bijna alles zal er afhangen van de Nederland sche voorhoede, die bij haar bekendmaking dooi de meesten begroet werd met een fatalistisch „We zullen er het beste van hopen" omdat niemand een betere wist samen te stellen, bleef ernstige critiek achterwege. Wanneer de Oranjehemden spelen voor wat ze waard zijn, zooals verleden jaar, toen met 11 feitelijk gewonnen werd, dan mogen we ook voor morgen de beste verwachtingen koes teren. Anders,maar neen, de kaaskoppen zullen zich de kaas niet van hun brood laten eten, zulle VOETBAL. 't Programma voor Zondag van den N. V. B. luidt als volgt Internationaair Amsterdam Neder landBelgië. A f d. II. Ie klasse Haarlem Haarlem Excelsior. 2e klasse B Rotterdam U.S.C.Unitas. Rotterdam Steeds IToogerR.F.C. Den Haag: V.U.C.—D.H.C. 3e klasse C. Vlaardingen VlaardingenT.O. G.O. Schiedam Schiedam SchiedamDelft Vlaardingen FortunaV.F.C. Reserve le klasse Den Haag H.V.V.II D.F.C.II; Delft: D.H.C.II— Steeds Hooger II. Rotterdam XerxesIISpartaII Den Haag H.B.S.II—Hermes-D.V.S.II. R. K. F. Tweede klasse :L. Schiedam Excelsior Damiaten. Den Haag Gr. WillemII2Geler. D. H. V. B. district Rotterda rn. 1 C DuivenL. en S. 2 F Donk2R. F. 3 J Excelsior3Laurent io. 4 M R.F.2Excelsior 4 Duiven 3Ade laars 2. 4 N Laurentio2Kralingen. Juniores. R.F.3-Excelsior 6 Excelsior 7 't Westen Vooruit Celer 9Excelsior 8 Lau ren tio3Celer 10. Telegrammen. STAKING TE LONDEN. LONDEN, 22 Maart (draadloos) De staking van het Londensche tram- en omnibuspersoneel is hedennacht begonnen. De politie heeft maat regelen genomen tot handhaving der orde. Laatste Berichten. Roofmoord. In de buurt van Amsterdam is gistermiddag een bejaarde man, zekere Modderman, in zijn bed vermoord gevonden zijn schedel was in geslagen en elders vond men sporen van inbraak. M. was niet onbemiddeld, dus roof zal het motief tot den moord geweest zijn. Van den dader(s) is nog niets bekend. De Tijdgeest. Naar we vernemen zal door de N. V. „de Tijdgeest" geen premietrekkingen meer ge houden worden. („Msb.") Kerknieuws. Mgr. A. P. F. van Vclsen. Hier te lande is bericht ontvangen, dat mgr. A. P. F. van Velsen, benoemd tot, apostolisch- vicaris van Batavia, op 13 Mei a.s. te Batavia tot bisschop zal worden gewijd. Burgerlijke Stand. Geboren: Mrt. 20. Trijntje Cornelia d. v. A. Pluym en T. C. van Dijk, Pendrechtsche- straat. Johanna Maria d. v. M. van Harme ien en J. M. Hoogendijk, Nassaustraat. 21. Aaltje d. v. A. Mak en L. Schoonenberg, Fabri- straat. Overleden Mrt. 19. Jan Zuidema, oud 2 j. en 9 mnd., Buitenhavenweg. voor het Weeshuis, ge durende de maanden April—Juni 1924. Offerten worden ingewacht vóór WOENSDAG 26 MAART a.s. tot 12 uur vóórmiddag, Hoogstraat 44. 839 22 De firma D. SCHWAGER- MANN zal ten overstaan van den notaris H. M. C. POORT MAN op Donderdag 27 Maart 1924, des namiddags 1 uur in het gebouw van den R. K. Volksbond aan de Lange Haven verkoopen o.a canapé met 2 crapeaux, 4 eikenhouten stoelen met 2 fauteuils, mah. schuiftafel, electrische lampen, nieuwe lampekappen, schilderijen, spiegels, veeren- en kapok bedden, dekens, matrassen, springmatrassen, houten- en ijzeren ledikanten, karpetten, vloerkleeden, loopers, kachels, fornuizen, glas- en aardewerk, gouden en zilveren voor werpen. Te bezichtigen des morgens van 10 tot 12 uur. 834 33 Goederen voor deze verkooping worden op verzoek dagelijks aan liuis afgehaald na opgave aan de firma D. Schvvagermann, kantoor Korte Singelstraat 6, Telef. 457. Scheepvaart. HULL, 21 Maart. Vertrokken s.s. Alchymist, tankboot, met olie naar Schiedam. LONDEN, 21 Maart. Aangekomen motor schoener Oscar, kapt. L. Boerma, met flesschen van Schiedam. FREDRIKSSTAD, 21 Maart. Aangekomen motorschoener Anna Elisabeth, kapt. D. Schrij ver, met calizout van Schiedam. SCHIEDAM, 21 Mrt. Vertrokken s.s. Maas burg, ledig naar Buenos Ayres. Advertentiën. H.H. Regenten van het R. K. Weeshuis, alhier wenschen aan te beste den

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 2