Telefoon 620. >olv Thans Gedurende de Openingsweek ontvangt ieder kooper een aardig Souvenir 'is» avonds O uur. Uitnoodiging •W" Oude Binnenweg 21-23 HOOGSTRAAT 206-208-210-212 JONKERFRANSSTRAAT 128, GODDSCHE WAGENSTRAAT, ACHTERHLOOSTER 80-91-03. HAARLEM: Sclragchelstraat 2-4. Mededeeling aan het Publiek Gemengd Nieuws. Opgespoord. De Haarlemsche recher che heeft in een hotel aangehouden liet 19-jarige meisje B., waarnaar door de politie'en justitie sedert geruimen tijd gezocht werd. Zij was n.l. in het laatst van Maai t met den groenten- koopman v.d. W, alhier naar Duitschland ver trokken en daarna weder naar.ons land terugge komen. Zij heeft geruimen tijd rondgezwor ven. In een hotel te Haarlem heeft ze zich toen als dienstbqdjf onder een valschen naam ver huurd, waar de recherche haar opspoorde. Verkeersongevallen. De auto van den heer R. uit Staphorst heeft nabij Meppel de vrouw van den landbouwer G. uit Ruinerwold overreden. De ongetükkig&Js kort na het on geval overleden. Gistermiddag is op d| Breestraat te Leiden een 11-jarig meisje J. L., t|at op een autobus was geklommen bij het afspringen door een er vlak achter rijdende autobus* bverreden. Ze is kort daarna overleden. Overreden. De schilder A. M. uit Asperen, die werkzaam is aanyle timmerfabriek te Half weg, kwam gister met de tram uit Amsterdam aldaar aan. De man stapte uit en bemerkte niet dat uit de richting Haarlem een tram naderde. Toen. hij de rails overstak werd hij door de tram gegrepen en een twintigtal me ters weggeslingerd. Met een gecompliceerde beenbreuk èn een ernstige hoofdwonde werd tet slaehtólTer in zorgwekkender! toestand opgenomen en het kantoor der fabriek binnen gedragen. Nadat medische hulp was verleend werd M. naar de Maria-stichting' te Haarlem vei'voerd. Bran d. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is brand uitgebroken in de fabriek van worst en vleeschwaren van den heer A. gelegen aan den Achterweg, te Voorburg. De geheele fabriek werd een prooi der vlammen, de materieelè schade is vrij belangrijk. Een paard en een dertig kippn zijn in de vlammen omgekomen. De oor zaak van den brand is onbekend. Ernstig auto-ongeluk. Gistermid dag gebeurde te Eindhoven een ernstig auto ongeluk, waarbij een vrouw werd gedood. Een autobus van de firma Verpoorten reed nl. ver moedelijk tengevolge van een defect aan destuur- inrichting, in de Vest. De autobus geraakte on dersteboven, zoodat de inzittenden, ongeveer 20 personen, allen op en door elkander kwamen te vallen. Mej. Kantelenberg-Van Dun uit Woensel, werd daarbij zeer ernstig gewond. Zij is naar het gasthuis vervoerd, waar zij kort daarna is over leden. Verder werden twaalf personen min of meer ernstig gewond. Hun toestand is echter •niet zorgwekkend. De chauffeur Verpoorten bekwam lichte verwondingen aan de handen. De man is aangehouden door de politie om uit te maken, of er kwestie is van „dood door schuld" De inzittenden zagen er verschrikkelijk uit. Een der passagiers had een arm gebroken. Het ongeval wekte groote consternatie. De auto werd totaal vernield. Een gelukkige omstandigheid was, dat in de Vest het water heel laag stond. Aardschokken in Engeland. Gis termorgen zijn te Alfreton en in andere distric ten van Derbyshire, andermaal zeer krachtige aardschokken gevoeld. Er werd geringe materiee- le schade aangericht. Groote brand te Chicago. Naar de „Chicago Tribune" meldt, hebben veertien brandweermannen bij een brand, welke teGhicago in de Bleue Island Avenue was uitgebroken in het vier-verdiepingen hooge gebouw van Curran Hall, het leven verloren, doordien een muur plotseling met donderend geraas ineen stortte. Bovendien werden hierdoor nog vele anderen gewond. Een groot aantal brandweermannen waren bezig met den blusschingsarbeid van het woe dende vuur, toen plotseling een geweldige explosie werd gehoord, veroorzaakt door een doorgesmolten gasleiding, ten gevolge waar van de groote, sterke muur ineenstortte. Een aantal mannen, die op de brandladders 'ston den, werd naar beneden geslingerd, waardoor eenige der mannen zwaar werden gewond. Het zwaarst werden getroffen, de mannen, die be neden op straat stonden deze werden door een regen van steenen overvallen. Het ongeval kwam geheel onverwacht, daar de muur, bijzonder sterk leek, en nagenoeg geen sporen van aantasting door de vlammen vertoonde. Bovendien kwam tegelijk met de muur, een groote hoeveelheid brandend hout naar beneden, waardoor een groot aantal man nen min of meer ernstige brandwonden oplie- pen. Aan den grond. Een Lloyds-telegram uit Portland (Oregon) meldt, dat het Neder- landsche stoomschip „Dinteldijk", gisteravond in de Columbia-rivier aan den grond is geloopen. Het schip heeft waarschijnlijk ernstige schade bekomen aan de stuurinrichting. Een duiker zal een onderzoek instellen. De „Dinteldijk" behoort aan de Holland Amerika-Lijn en meet 9.399 ton. Het schip was op weg van Vancouver naar Antwerpen. Poging tot ontvoering. Te Londen heeft zich de volgende vreemdsoortige poging tot ontvoering voorgedaan. Een vrouwelijke bankierscmployé reed van haar kantoor naar huis toe in een onnibus. Op de Leicester Square trad een goedge"kleede man den bus binnen en na, de leege plaats naast haar in. Op den Tottenham-Gourtroad gekomen, voel de de jongedame hoe haar van opzijde een scherpen prik als met een naald werd gegeven waarna de man ijlings den bus verliet. Het meisje werd ongerust en voelde zich onwel worden. Een onbekende vrouw, die achter haar gezeten was, wilde haar te hulp komen, maar het meisje had de goede gedachte om deze hulp af te wijzen en den bus te verlaten, waarna ze met een anderen bus huiswaarts reed. De prik scheen met een injectie-spuitje te zijn toegebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. Men vermoedt, dat het doel van den man was, het meisje te bedwelmen en dan door zijn vrou welijke medeplichtige het onbekende vrouws persoon, te doen ontvoeren. i 1236 540 Onze vele clientèle in Schiedam en Omstreken noopten ons om ook in het Westelijk gedeelte van Rotterdam een TAPIJT- en KARPETTENMAGAZIJN te bezitten, wat ons thans is gelukt door aankoop van de Panden OUDE BINNENWEG 21— 23, waarin voor heen gevestigd was het Tapijtmagazijn van H. H. de Klerk Zoon, welke firma in Rotterdam heeft opge houden te bestaan. Deze panden zijn thans geheel gerestaureerd en voorzien van de nieuwste goederen. In verband met de Opening onzer nieuwe Zaak aan den op WOENSDAG 23 APRIL a.s. noodigen wij U uit tot een bezoek aan onze Magazijnen. VRIJ ENTREE zonder verplichting tot koopen. SWF" De prima kwaliteiten onzer Goederen zullen U overtuigen Voor alles eehter de laagste prijs. recht over den Franschen Razar. Telefoon 2929-9967. bij den Goudschen Singel. Telefoon 8050. Wettig Gedeponeerd. Hoek Achterklooster. Telefoon 4341. Telefoon 1491, Haarlem. f t Opening WOENSDAG APRIL a.s., L L DE Ilffi MEI. Grootst Speciaal Hnis in Rotterdam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 4