hmm Het hoofdje moet men koel houden en niet be dekken. Ook doet men goed indien men den gezonden zuigeling veel buiten brengt bij groote hitte op een koele, niet-zonnige plek. 1 c. Door het kind dagelijks geheel te wasschen of liever nog te baden. 2. Door de melk te koopen bij een betrouw bare inrichting of melkboer. Het voedsel van den zuigeling moet direct na ontvangst der melk bereid worden, zoo vlug mogelijk afgekoeld en in een gesloten pan op een koele plaats be waard worden. Men plaatse de melkpan direct op den keldervloer of anders in een andere pan gevuld met koud water, dat meermalen per dag ververscht wordt. 3. Door de fleschjes en speentjes direct na ieder gebruik met heet water zorgvuldig te reinigen en in een gesloten schoone pan met zuiver leidingwater te bewaren. 4. Door het kind op de vastgestelde tijdstip pen nauwkeurig het voedsel te geven, dat aoor den dokter aangeraden is. Indien men meer geeft of de flesch te spoedig na de vorige geeft, zoo stelt men het kind aan groot gevaar bloot. Indien gij uw kind thans aan de borst voedt, tracht dit dan voort te zetten gij doet dan het beste, wat gij voor uw kind kunt doen Geef uw kind nimmer een zoethouder of dotje, dat kan gevaarlijk zijn. Gebruik geen flesch met lange slang doch een met een korte speen. Wat moet de moeder doen, indien de zuige ling een stoornis in maag of ingewanden krijgt 1. Geef hem dan direct op de tijdstippen, waarop hij anders zijn voedsel krijgt, een fleschje rijstewater, bereid volgens onderstaand voor schrift. 2. Verzuim niet daarna met het kindje op het eerstvolgend spreekuur van den dokter te komen om verder raad te ontvangen want het kind mag niet langer dan één of twee dagen uitsluitend rijstewater krijgen. 3. Indien de ziekteteekenen niet na^emge uren wijken, roep dan spoedig de hulp van uw huisdokter in. Bereiding van rijstewaterBrengt 1 eetlepel vooraf gewasschen rijst met 1 Liter (kan) water aan de kook in een open pannetje en laat het zoolang koken, tot de helft van het water ver kookt is (ongeveer 20 minuten). Giet het door een schoon zeefje. Wanneer het tc veel verkookt is, vul het dan met gekookt water tot Va Liter bij. Bewaar het afgekoelde rijste water in een gesloten pan of toegedekte pan. Varen op de Nieuwe Maas. De burgemeester van Schiedam vestigt de aandacht der ingezetenen op het gevaar, waar aan men zich blootstelt bij het varen met roei- booten of andere kleine vaartuigen op de Nieuwe Maas, wanneer men niet voldoende hier mede vertrouwd is. Vooral op Zaterdagen geldt deze waarschu wing, daar alsdan door de vele uitvarende sche pen de vaart bijzonder druk is. Aanbeveling verdient het met eerstbedoelde vaartuigen zooveel mogelijk onder den wal te blijven. Door de plaatselijke politie is aangehouden R. A., oud 24 jaar en wonend alhier, die gesignaleerd stond in het Politieblad als deserteur van de landmacht A. is ter be schikking gesteld der militaire politie te Rotter dam. Het 12-jarig meisje J. v. B. uit de Wattstraat die gistej: met andere kinderen voor de Zwemschool op haar beurt wachtte, heeft blijkbaar door de warmte bevangen een toeval gekregen. Het meisje is binnengebracht bij den brug wachter, waar zij weer tot bewustzijn gekomen is en toen naar de ouderlijke woning kon terug- keeren. De chauffeur P. J- v> W., heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn zilveren armband-horloge gestolen is. Hij had het horloge, toen hij op de Lange Nieuwstraat even de motor moest repareeren, zoolang op een bank in den auto gelegd, van waar het door een gauwdief, die de kans schoon zag, weggehaald is. De Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs heeft ter vervanging van den heer Dr. J. Bauwens, die de gemeente heeft verlaten tot vooritter gekozen den heerMr. J. H. C. Kok en in de plaats van den heer Mr. Weleker werd mej. Th. G. van Rhijn gekozen voor het Secretariaat. Hij o? krachtens wetten of verordeningen vooï geschreven en andere olfleieeie af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. De burgemeester van Schiedam vestigt de aandacht der ingezetenen op het gevaar, waar aan men zich blootstelt bij hel varen met roei- booten of andere kleine vaartuigen op de nieuwe Maas, wanneer men niet voldoende hiermede vertrouwd is. Vooral op Zaterdagen geldt deze waarschuwing daar alsdan door de vele uitvarende schepen-de vaart bijzonder druk is. Aanbeveling verdient het met eerstbedoelde vaartuigen zooveel mogelijk onder den wal te blijven. Gemengd Nieuws. Verdronken. Men meldt ons uit Zutfen Gistermiddag is de ongehuwde werkman H. N. werkzaam bij het lossen van een schip van een loopplank in den IJssel gevallen en verdronken. Ook is hier de 28-jarige v.d.W. bij hetzwemmen verdronken. Onweer hoven Zeeland. Men meldt ons uit Vlissingen Tijdens, een hevig onweer dat vannacht boven Walcheren losbarstte, zijn te West Souburg en Koudekerke twee boerderijen afgebrand. De N.H. Bank. Men meldt ons uit Hoorn Met betrekking- tot de sluiting der kantoren van de N. Holl. Bank vernemen wij nog nader, dat de politie in Verband met het aan door de bank bij de rechtbank ingediende verzoek om inhechtenis neming van den pleger der oplichting door val- sche buitenlandsche wissels, naar het kantoor te Nieuwe-Niedorp is gegaan, om een onderzoek in te stellen. Naar wij vernemen is de oplichting bedreven door de firma's Utermohlen en Visser alhier, die op groote schaal zaken op Frankrijk deden. Deze oplichting zou zelfs ettelijke tonnen bedragen. Mr. Bosman, de rechtskundig-adviseur der Ongelukken. Op een onbewaakten over weg tusschen Maarsen en Breukelen is, naar het Hdbl. melclt, Dinsdagavond door een trein uit Utrecht een rijtuig aangereden. Een meisje, dat naast den bestuurder zat, is gedood. De be stuurder zelf schijnt er goed te zijn afgekomen. Het paard is vermorzeld. Op een onbewaakten overweg bij Heken- dorp is gisteren W. Boerefijn, uit Driebrugge, mét zijn motorfiets in volle vaart tegen een lo comotief gereden en zwaar verwond. De heer M. W- te Ouddorp reed Maandag middag niet zijn wagen langs den grintweg, toen een der wielen tegen een steen stiet. Hij vloog uit de wagen en bezeerde zich inwendig zoodanig, dat hij gistermorgen is overleden. Het watervliegtuig W. 51 heeft een noodlan ding gemaakt in het Zuid-Oostrak. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. Van de machine werd een drijfveer beschadigd. Brand. Dinsdagnamiddag is te Almelo aan de Rohofstraat, bij de gasfabriek, een dubbele woning, toebehoorende aan graaf Van Rechte- ren Limburg, commissaris der Koningin in Overijsel, en bewoond door cle families Pol en Vunderink, zoo goed als geheel uitgebrand. Hui zen en inboedels waren verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend- kantoren der N.H. Bank te Alkmaar heeft voor- loopige surceance van betaling voor genoemde bank aangevraagd De rechtbank zal hierover Woensdag a.s. beslissen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 18 Juni 19 Juni. 11 553/, Berlijn - - 0.633/4* - 0.633 4* Parijs- -14.327* - 14 387* België- - 12 46 - 12.487* Zwitserland - 47.20 - 47.227* Amerika. -2.671/. -2 6774 Weenen - Q .00% - 0.003/g Kopenhagen - 44 97'/2 - 45.— Stockholm - 71.02I/i -71 05 Cbristiania - 36 021/* -35 95 - 35.75 - 35.75 - 11 57 7s per billioen. WISSELKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen-- Kopenhagen Stockholm thristiania New-York™ per billioen. TE AMSTERDAM. 18 Juni 19 Juni. 11.543/4 f n.553/4 - 0.636/8* - 0.63 74* - 14 35 - 14.427* - 12.45 - 12.527* - 47 221'* - 47.127* -0.0037 3/4 -0.0037 »/t - 45.077* - 45.027* - 71 05 -71.027* - 36.— - 36.— - 2.67 V* - 2.6774 de derde maal in successie door hem gewonnen zoodat deze definitief in zijn bezit is geraakt. Financ- en Ecoh. Mededeelhigeïi. Nederlandsehe Handel Mij. Naar wij vernemen, zal door de directie der Nederlandsehe Handel Mij. worden voorgesteld over 1923 een dividend uit te keeren van 6 (afs, v.j Kantoren gesloten. Het Persbureau V.D. meldt Wij vernemen, dat de kantoren van de Noord-IIollandsche Bank, firma v.d. Stok en Kaan, en van cler Wolff Courrech enZn. te Alkmaar heden gesloten zijn. Onftrent de oorzaak wenschen de directies ons nog geen inlichtingen te verstrekken en men heeft ons verwezen naar haar rechtskundigen raads man Mr. Bosman te Alkmaar. Men meldt uit Hoorn Het kantoor der Noord-Hollandsche Bank is heden gesloten. Naar verluidt is de bankopge- licht voor een groot bedrag aan Fransche wissels. Het sluiten van het kantoor van de Noord- Hollandsche Bank, vroeger de comm. venn. v/h. van der Spak Kaan en Go., waarin opgenomen van der Courrech en zoon's bank gaf een groote consternatie, vooral toen bekend werd dat ook het kantoor te Alkmaar gesloten was en het hoofdkantoor te Nieuwe Niedorp voorloopig geen zaken meer deed. Medegedeeld werd dat de bank was opgelicht voor een zeer groot bedrag aan buitenlandsche wissels, door een ingezetene te Hoorn, die groote zaken op Frankrijk drijft. Er is een aanklacht tegen hem ingediend en aan de rechtbank is zijn in hechtenisneming gevraagd, waartoe echter nog niet is overgegaan. Voorshands behoeft voor crediteuren en deposanten geen reden tot ongerustheid te bestaan, maar het aandeelen kapitaal is zoo goed als verloren. Omtrent de wederopenstelling van de bank is nog niets be kend. Onderwijs. Tram ongeluk. Omtrent het tramonge luk bij Iserlohn wordt nog gemeld, dat nadat de rem had geweigerd, ook de trolley nog van de draad sprong, zoodat ook de electrische rem niet meer werkte. In den loop van den ochtend was het aantal dooden gestegen tot 21, terwijl het aantal zwaar gewonden 35 bedroeg. Verwacht wordt, dat nog verscheidene gewonden zullen overlijden. De oogst in Rusland. Aan de Dni wordt gemeld, dat niet alleen de vooruitzichten voor den graanoogst in Rusland, maar ook die voor den fruitoogst zeer ongunstig zijn, wegens het veelvuldig voorkomen van schadelijk gedierte in de fruitkweekerijen. Er zijn streken, waar de fruitoogst voor 80 pet. bedorven is. Werkloozen, Volgens de Peterburgsche Prawda bedroeg het aantal werkloozen te St. Petersburg op 1 Mei j.l. 148.000 tegen 12-7.000 op 1 Jan. Deze stijging van het werkloosheids cijfer wordt een gevolg geacht van de personeels inkrimpingen, die door de sowjetorganen wor den toegepast en van de concentratie der staats bedrijven. Botsing. De sneltrein Essen-Barmen is gisterochtend voor een tunnel bij Barmen in botsing gekomen met een rangeertrein, waarbij drie menschen ernstig en acht licht gewond zijn, voor het meerendeel spoorwegpersoneel. De stoffelijke schade is aanzienlijk. Inbeslagneming. Te New York heb ben ambtenaren van het departement van de Schatkist een hoeveelheid verdoovende middelen ter waarde van 2 millioen dollar in beslag geno men, welke verborgen waren in de steelen van 400 uit Duitschland verzonden borstels. A'damseli Beursoverzicht 19/624. Bij opening van de beursJnnlwikkelde zich heden over 't algemeen wat meer handel, dan de laatste dagen 't géval was. Doch 't^duurde niet lang, of de markt kreeg weer een kalm voor komen. Bij olie-waarden was de stemming aan vankelijk flauw, maar later had een klein herstel plaats. Suiker lag vaster in de markt, rubber had stille markt met eenigszins gedrukt koers- peil. Tabakken op bescheiden voet verhandeld, van scheepvaarten weinig nieuws. Prolongatie 3 Kerknieuws. Internationaal Eucharistisch Congres. Nieuwe aflaat. De secretaris deelt mede, dat de Apostolische Poenitentiarie 300 dagen aflaat verleende aan het volgend schietgebed, dat de hoofdgedachte van het Congres weergeeft en door den H. Vader uitdrukkelijk met het oog op het Congres is ge geven „Bemind, geloofd en geprezen zij het Eucharistisch Hart van Jezus." Rechtzaken. Door mej. A. Gille, hoofd der MariaBewaarschool aan deLaan, is den Gemeen teraad, wegens huwelijk, met ingang van 1 Oc tober eervol ontslag aangevraagd. UIT ROTTERDAM. Een nieuw gebouw voor den R.K. Volksbond. Naar de „Msb." verneemt, zal de R.K. Volks bond op 1 Juli a.s. in bezit krijgen het gebouw „Mirjam" aan de Hugo de Grootstraat, dat tot dusver behoorde aan de Protestantsche Vereeniging tot huisvesting van weduwen. Be halve een groote vergaderzaal, zal het gebouw komen te bevatten verschillende kleinere loka len geschikt tot het onderbrengen van de bureaux van eenige vakafdeelingen. UIT DELFT. De raad van Schipluiden heeft besloten tot het aangaan van een overeenkomst met Delft betreffende de levering van electrischen stroom door die gemeente, waarbij Schipluiden de distributie voor haar rekening neemt. ïele^rammenu ZUID-AFR1KA. KAAPSTAD, 19 Juni. (draadloos) Volgens de jongste opgaaf zijn gekozen 44 leden der Zuid- Afrikaansche Partij,18 arbeiders,33 nationalisten en 1 onafhankelijke. De coalitie zal waarschijnlijk beschikken over een meerderheid van 20 zetels. Het is bijna zeker dat generaal Hertzog een nieuwe regeering zal vormen. DE KONINKLIJKE FAMILIE OP REIS. STOCKHOLM, 19 Juni (draadloos) De Ne derlandsehe Koninklijke familie zal met haar gevolg 21 dezer in Zweden aankomen. Koningin Wilhelmina reist incognito en zal 22 Juni op Tullgarncastle een bezoek brengen aan Koning Gustaaf. Zij zal denzelfden dag naar Upsala en daarna naar Abisko in Lapland vertrek ken. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen Z. tot W. wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk regen of onweersbuien, iets koeler. Rij wieïbelas ting. De Eerste Kamer heeft met 23 tegen 8 stem men de rijwielbelasting aangenomen. Faillissementen. Uitgesproken Rotterdam 18 Juni, J. Akker mans, behanger en koopman, Rozenburgsche- straat 17, alhier. Rechter-comm. mr. Rosen cur. mr. M. M. van Velzen. P. Hille, Broersveld 87, alhier, Rechter- comm. als boven cur. mr. H. M. van Haselen. -G. J. Berton, koopman en timmerman tc Overschie lid der handelsvennootschap onder de firma Bertou en Co., gevestigd te Overschie. Rechter-comm. mr. A. A. F. W. van Romondt cur. mr. J. H. van der Meer. K. A. Polet, koopman en metselaar, alhier, Rechter-comm. en cur. als boven. D. J. Polet, koopman en metselaar, alhier, Rechter-comm. en cur. als boven. P. J. Bosman, koopman en timmerman te Overschie, lid der Handelsvennootschap onder de firma Bertou en Go., gevestigd te Overschie. Rechter-comm. en cur. als boven. Examens. De minister van onderwijs, kunsten en weten schappen brengt ter kennis, dat, behoudens on voorziene omstandigheden, het mondelinge ge deelte van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid als onderwijzer(es) op de volgende plaatsen van half Juni tot half Juli zal worden afgenomen te 's-Hcrtogenbosch in het concertgebouw, Jan Heinstraat te 's-Gravenhage in de Doodkistenzaal en de Weeskamer (Grafische Zalen) Binnenhof te Rotterdam in de Sociëteit Harmonie Doele, Coolvest. De gemeenteraad van Egmond heeft besloten, de kinderen te Egmond-binnen, voor wie open baar onderwijs wordt verlangd,onder te brengen in de school te Egmond aan den Hoef. Daar de afstand meer dan 4K.M. is, zullen ze per rijtuig worden gebracht en afgehaald. De thans be staande openbare school te Egmond-binnen is aan het R. K. kerkbestuur overgedragen. Burgerlijke St&M. Gehuwd: Juni 18. H. Vredenbregt 30 j. en J. G. E. Feelders 22 j. A. C. W. den Boer 25 j. en E. M. Bijl 25 j'. Geboren: Juni 17. Angenita d.v. F. Vos en G. van Oort, Voorneschestraat. Maria d.v. J. Klaasse en J. M. H. Gudde, Nieuwe Maas straat. VEEMARKT DELFT, 19 Juni. Aanvoer 221 runderen 291 schapen of lam meren, 15 paarden, 425 varkens, vette kalveren, 568 biggen, 224 magere kalveren, 3 geiten of bokken, vette varkens,veulens. lammeren. Vette koeien le kw. f200500, 2e kw. fkalfkoeien le kw. f250f500, 2e kw. f—vaarkoeien le kw. f 180—4 350, 2e kw. ffvette kalveren le kw. j2e kw. fvette schapen le kw. f2e kw. f schapen met Verduistering. Te Amsterdam heeft gister terecht gestaan C. Z. M. G., beklaagd van verduistering van f 5500, gepleegd in zijn betrekking van directeur van het bijkantoor te Hilversum der Hanzebanlc te Ulrecht. Daar de beklaagde dadelijk bekend en de justitie geholpen heeft bij het nagaan van de fraudes, en zich inmiddels weer gereclasseerd heeft, eischte het O.M. 6 maanden voorwaarde lijke gevangenisstraf, met een proeftijd van 3 jaar en de bijzondere voorwaarde, dat hij zich stellen zou onder toezicht van de afdeeling U- trecht der R.K. reclasseeringsvereeniging. SPORT. VOETBAL. Zaterdagmiddag 21j2 uur zal „S.P.S.V." een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen ,,D. E. M.O.S.I" op het terrein achter Bijl. Om den Gordon Benneett-Beker. Daar de Belg Demuyter den grootsten af stand (740 K.M.) heeft afgelegd, is de beker voor lammeren le kw. f- 2e kw. f- weilammeren le kw. f 1628, 2e kw. f magere varkens le kw. f 1656, biggen, f 8 16, nuchtere kalveren le kw. f 10—26, paarden f 150—350. Ruridvleesch per kilo f 1.25—1.15 f 1.—. Boter f2.a 2.27s per kilo. Aanvoer 153/8, en 6/16 wegende te zamen 3120 kilo. Scheepvaart Hoog water te Hoek van Holland. 19 Juni v.m. 4.29 n.m. 5.01. 20 Juni v.m. 5.16 n.m. 5.47. 21 Juni v.m. 6.04 n.m. 6.39. SCHIEDAM, 17 Juni. Aangekomen zee sleepboot Humber, van Maassluis om hier te dokken in de Wilhelminahaven, en vertrok heden weder derwaarts. LONDEN, 17 Juni. Aangekomen motor schoener Result, met ledige flesschen van Schiedam. ANTWERPEN, 18 Juni. Aangekomen s.s. Hamburg en s.s. Cassel, beide met stukgoederen van Schiedam. Kleine Advertentie. 2 jongelui vragen begin Juli KAMER met eenvoudig goed pension. Brieven onder No. 235 aan het Bureau van dit Blad, /li 551/4 Madrid Mi is an - 11 55

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3