H. A. V. Bank lieMjin Losse nummers Nieuwe SÉeiaiscie Coorait Openbare Verknoping. Openbare Vrijwillige Verkooping dat ten slotte „alles ten goede komt wie God liefhebben." Daarom mogen we nooit vergeten dat we door Gods genade „geroepen zijn tot Zijn eeuwige glorie" en dat Gij zelf, na eenig lijden, ons zal opheffen en versterken met Zijn onver- winbare kracht." Als we dan ook in de gra duale de uitnoodiging hooren „richt al uw ge dachten op God en Hij zal voor U zorgen"dan zal onze ondervinding moeten antwoorden „Toen ik tot God geroepen heb was hij mijn steun tegen al mijn vijanden." En zijn we door de bezoeking tot inzicht gekomen van onze ver keerdheden dan erkennen we „dat God recht vaardig rechter is maar dat Zijn barmhartigheid bewerkt, dat niet altijd Zijn toorn blijft woe den." Zoo komen we vanzelf in de stemming van nederig smeekenden, die zich arm voelen en verlaten en daarom bidden dat God op ons moge neerzien en zich onzer ontfermen dat Hij om onze vernedering"- en onze rampen moge vergeven al onze zonden.En dan komt de groote voorwaarde voor de verhooring „Heer mijn God op U vertrouw ik, neen te schande word ik nooit Nog eens uitdrukkelijk worden we er aan herinnerd in de communio dat over iederen bekeerden zondaar de zalige Hemelbe woners zich verheugen, opdat toch ieder onzer zich doordringe van de waarde welke God toe kent aan iedere zielopdat dien tengevolge ook ieder onzer zich moge overgeven, vol vertrou wen, aan de leiding van God's Voorzienigheid, die niet anders beoogt dan ons steeds nauwer aan Zich te vereenigen. Onze tijd is dikwijls genoemd,de tijd der stof- vergoding Is het niet in dien zin waar, dat we alles wat met en rondom ons gebeurt veel te veel beoordeelen alsof geen goddelijke Voorzie nigheid de leiding had van het wereldverloop Laten we dan vandaag tenminste ons weer eens opheffen uit onze aardsche gezindheid en ons oefenen om in alles wat in de wereld geschiedt op de eerste plaats te zoeken de barmhartige bedoeling van onzen Hemelvader. Dan zal ons leven veel gelukkiger worden, want ons aardsch beoordeelen van alles brengt aardsche vrucht in ontevredenheid, het opzien naar boven kweekt vruchten des hemels in nooit genoeg te waardee- ren zielenvrede. Gemengd Nieuws. Treurige vergissing. De jachtop zieners Linckens en Knols, beiden in dienst bij de grafelijke familie d'Ansembourg te Gulpen, waren 's nachts op surveillance in de bosschen. Op het hooren van een schot van een nachtelijken strooper, scheidden zij en gingen ieder in een andere richting naar de kant van waar zij het schot gehoord hadden, op onderzoek uit. Mis leid door de nachtelijke duisternis is Linckens later op Knols aangeloopen, heeft hem voor den strooper aangezien en wilde hem, met een browning in de hand, arresteeren. Knols strui kelde en Linckels viel boven op hem. Ongeluk kigerwijs is toen de revolver afgegaan en werd Knols door een schot onder het rechterschouder blad getroffen. In het hospitaal te Haarlen, waarheen de verwonde later werd vervoerd, is de kogel uit den schouder verwijderd. De toe stand van den gekwetste is niet geheel zonder gevaar. Dit is de derde der gebroeders Knols die op ernstige wijze tijdens de uitoefening van zijn dienst verwond is geraakt. De b e n z i n e p r ij s. De strijd tusschen de „Koninklijke" en haar concurrenten, waar van wij enkele dagen geleden melding maakten, heeft zich weer verscherpt. Thans heeft, naar wij vernemen, de petroleumverkoopmaatschap- pij Franco-Egyptienne, nadat de Koninklijke den verkoopprijs van benzine van 25 op 19 ct. per liter terugbracht, deze verlaagd tot 16 ct. Brand. Tengevolge van schoorsteenbrand zijn gistermorgen te Driel bij Arnhem twee dub bele woonhuizen, bewoond door 4 gezinnen, to taal afgebrand. Twee varkens kwamen in de vlammen op, alsmede ƒ600 aan contanten. Staking. Te Reiderwolderspolder heeft het grootste deel der 700 arbeiders, werkzaam bij de indijking van den CarelCoenraadpolder, gister gestaakt, omdat hun Donderdag was me degedeeld dat de loonen vijf procent zouden worden -erminderd. Ongelukken. Door het loslaten van een der stellinghouten is de timmerman B. te Slie- drecht van de in aanbouw zijnde pastorie der ger. gemeente aldaar gevallen en zwaar gewond in het ziekenhuis opgenomen. De stukken dei- palen werden door de politie in beslag genomen. Op het rangeerterrein te Zwolle is gister nacht G. J. Podt, chef-rangeerder, met den rech terarm tusschen de buffers geraakt. In het Sophi- -ziekenhuis te Zwolle is hem de onderarm afge zet. Gisterochtend is de ongeveer 50-jarige juffrouw S. uit de Nieuwe Schoolstraat 33 te 's-Gravenhage, vermoedelijk van de trap harer woning gevallen. Op haar hulpgeroep hebben eenige buren de deur opengebroken en vonden haar, liggende onder aan de trap. Per auto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst werd zij naar het gemeenteziekenhuis vervoerd, doch tijdens het vervoer is zij overleden. Gisteravond is de 68-jarige vrouw J. te Doetichem door den heer G. Mes met zijn motor fiets overreden en gedood. Te Nieuwwolda is de vijftienjarige J. Hak bij het zwemmen gisteravond verdronken. Het 14-jarige dochtertje van Van Pelt uit Zwijndrecht, dat Lijdelijk verblijf hield bij de familie K. onder Vlaardingen is gister achter de woning dezer familie van een vlondertje in het spuiwater gevallen en verdronken. Verduistering. De kapitein der infan terie, J. K. B. te Palembang heeft besend, een verduistering van 14.000 gepleegd te hebben als fungeerepd controleur in Djambi. Gouverneur Smith. Een der geest- driftigste momenten in de vergadering der de mocraten was wel, toen Smith, de katholieke gouverneur van den Staat New-York, werd voor gesteld als candidaat voor het presidentschap der Vereenigde Staten. Overweldigend applaus barstte los, toen Franklin Roosevelt, zoon van den oud-presi dent, op zijn krukken naar de spreektribune strompelde en daar Smith beschreef als den eersten man op het politieke slagveld. Ameri kaan van geboorte en afstamming, verdiende hij den kost voor zijn ouders. Hij begon als ar beider en heeft het in 20 jaar tijd door' eigen kracht en zonder „kruiwagens" tot een dei- voornaamste figuren der Amerikaansche natie gebracht. De duizenden en duizenden in de zaal hieven een uitbundig gejuich aan, dat meer dan een half uur duurde. Orkaan. Uit New-York wordt aan de „Chicago Tribune" nog het volgende gemeld over den orkaan, die de stad New-York en om geving Donderdag heeft geteisterd. Er viel daarbij enkele minuten zooveel regen, dat de riolen het water niet konden afvoeren, en tal rijke kelders en onderhuizen overstroomd werden. Het verkeer stond vrijwel stil, terwijl schoor- steenen, boomen, telefoonpalen en duizenden dakpannen en vénsters vernield werden. Een automobiel werd door den storm onderste boven geworpen, en geraakte in brand- De chauffeur kon niet tijdig onder den wagen van daan komen, en verbrandde levend. De bliksem sloeg herhaaldelijk in tramwagens. Van een, werd den bestuurder gedood en liepen een zestal passagiers ernstige brandwonden op. Voorts werden talrijke voetgangers gekwetst door neervallende voorwerpen. Op de Northriver sloegen verschillende vaar tuigen om, en verdronken vier personen. Wel trachtte men deze nog te redden, doch er stonden torenhooge golven, die zulks vrijwel onmogelijk maakten. Men schat de inaterieele schade, welke te New- York werd toegebracht op vele honderdduizen den dollar. Natuurlijk stond ook het pontver- keer tusschen het Staten-eiland en New-Jers'ey stil, zoodat er een ware verkeersopstopping ontstond, en duizenden hun woning niet kon den bereiken. De Zweedse he bergstroom en. De bergstroomen in het Noorden van Zweden zijn tot een gevaarlijke hoogte gezwollen en dreigen op vele plaatsen met een catastrofe. Tal van bruggen, o.a- die van den spoorweg Stock holm-Lapland worden ernstig bedreigd en wan neer de laatste dammen in de groote rivieren, die reeds vol zwakke plaatsën zitten, bezwijken, zullen enorme massa's hout naar zee worden meegesleurd en verloren gaan. In de Vindel-elf alleen drijft reeds voor een waarde van 12 millioen kronen aan boomstam men. Een groot aantal arbeiders is bezig met de versterking der ammen. De tienmillioenste ford. De heer H. C.vL. Sieberg, Ford-Importeur te Amster dam bericht dat deze maand in de Ford-fabrie ken de tienmillioenste wagen is gereed gekomen. De bouw werd 'smorgens ter hand genomen, ter wij dienzelfden middag de geheele wagen klaar was. Het is interessant te weten, dat de constructie van het laatste millioen wagens 132 werkdagen heeft in, beslag genomen, terwijl voor den, bouw van het eerste mil'ioen 7 jaren nooclig waren. Hevige storm. Twee personen werden gedood en ongeveer twintig gewond bij een hevigen storm, gepaard gaande met s'agregens welke te Wi'mington (I'lionois) Woensdag woed de. Van ongeveer driehonderd huizen werden de daken afgeslagen. Amundsen's pooltocht. Amundsen deelt mede, dat de Noordpool-expeditie welke hij voornemens was dezen zomer te ondernemen, tot nader order is uitgesteld, daar hij niet voldoende financieelen steun heeft gevonden. M ij n r a m p. Omtrent het mijnongeluk bij Gloggnits (Neder-Oostenrijk) wordt nog gemeld, dat het te wijten is aan het feit, dat van een afge sloten gedeelte de stutten in brand zijn geraakt, en instortten, zoodat gas in de mijngangen drong, waar arbeiders aan den arbeid waren. Van de zeventig werklieden konden zich nog veertig redden. Van de dertig personen, die werden ge dood zijn tot dusver twee en twintig lijken ge borgen. Laatste Berichten. Goed voorbeeld. De directie der Nederl. Spoorwegen heeft haar vrouwelijk personeel meegedeeld, dat 't vanaf 1 Aug. a.s. op de kantoren moet gekleed zijn in een eenvoudig, niet doorschijnend boven- kleedingstuk, sluitend om den hals en met mouwen tot op de polsen. Valscli bankpapier. Naar we vernemen, wordt thans gezocht naar een valsche-munters-bencle, die over 't geheele land, valsche bankbiljetten van 25, in den ouden vorm, aan den man tracht te brengen. Vooral bij winkeliers probeeren ze hun slag te slaan. De Nederl. Bank looft een groote beloo ning uit voor het vinden der daders. Kerknieuws. Internationaal Eucharistisch Congres. Het Comité voor Godsdienstige Plechtigheden deelt mede, dat in de H. Mis van den Kardinaal- Legaat in het Stadion zullen assisteeren de navol gende Hoogeeiw. heeren Mgr. dr. A. C. M.. Schaepman (van Utrecht) alspresbyter assistens; Mgr. A. Hermcus (van 's-Hertogenbosch) als diaconus throni a dextris Mgr. A. J. Holiër- hoek (van Haarlem)als diaconus throni a sinistris; J. J. J. van den Biesen (van Breda) als diaconus Missae en M. W. H. Bauduin (van Roermond) als subdiaconus Missae. In het Lof en bij de Processie in het Stadion zal Mgr. J. A. S. van Schaik (van Utrecht) als diaken en mgr. H. J. M. Taskin (van Haarlem) als subdiaken fungeeren. Visitator Religieuze huizen. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot visitator der Religieuze Huizen in de Dekenaten Alkmaar, Hoorn, Schagen en Wcrfershoef, den Zeereerw. heer A. Guilonard, deken en pastoor te Schagen. („St. Bavo") Levensbeschrijving St. Liduina. Het is vooral door het boek van J. K. Huys- mans, dat St. Liduina van Schiedam in Frank rijk bekend is geworden. Zonder hem, schreven de Etudes vroeger, zonden wij van haar ge schiedenis zoo goed als niets weten. Maar nu is er dan ook in Frankrijk werkelijke belangstelling voor deze Hollandsche heilige en thans kondigen dezelfde Etudes reeds een nieuwe levensbeschrijving van haar aan, die verschijnen zal in de bekende collecties Les Saints (Librairie Gabalda-Lecoffre, Parijs). Hubert Meuffels publiceert bij deze gelegen heid een studie over de bronnen voor de levens geschiedenis van St. Liduina. Financ en Econ. Mededeelingen. Ned. Handel Mij. Het jaarverslag van de Ned. Handelmaat schappij is verschenen. Volgens de winst- en verliesrekening bedroeg de brutowinst ƒ20,515,518 (v. j. 17,340,077). Het dividend wordt gebracht op 6 pet. (als v.j.) terwijl als onverdeeld saldo op nieuwe rekening overgaat een bedrag van ƒ8106. K echtzaken. De zaak Perlak Deen. De Ilaagsche rechtbank heeft gister den voor- maligen directeur Deen van de Perlak Petroleum Maatschappij veroordeeld tot betaling van 4.300.000 schadevergoeding met 5 pet. rente van November 1915 af aan de Perlak Maat schappij, wegens geleden schade door aankoop door den heer Deen van 1500 Zuid-Perlak aan- deelen. Faillissementen. Rotterdam, 27 Juni. P. in 't Velt, timmerman, Nieuwe Haven 77, alhier, Recliter-commissaris mr. H. W. M. van Heiten curator mr. H. M. van Haselen. SPORT. CRICKET. Het programma voor Zondagle klasse: Leiden AjaxP.W. Hilversum Hilversum Quick Den Haag H.C.C.V.V.V. Amster dam V.R.A.—V.O.C. 2e klasse West:B. UtrechtU. V. V. H.-.D.V.S.II. TENNIS. Derde klasse E. Den Haag Doelfray I Rott. T.C.; Schiedam: GamellBe Quick II. F. Schiedam ReadyRood Wit. Om den Pandorabeker. Morgen wordt de eindstrijd om den „Pandora beker" gespeeld Excelsior 1D.H.S.l, op het Excelsiorterrein a/d Damlaan. Aanvang 4 uur. De Olympiade. Gister hebben de Olympische schermwed- strijden op fleuret een aanvang genomen. Argentinië sloeg Holland met 124 en de Vereenigde Staten sloegen Holland met IC6. Pandoer Probleem No. II. (lste oplossing), lste slag A Ruiten 10, B. Ruiten 8, C.Ruiten7. D. Ruiten Heer. 2de slag D Klaveren Heer. A. KlaverenVrouw B. Klaveren Boer. C. Ruiten Boer. 3de slag C. Klaveren Aas. D. Schoppen Aas. A. Klaveren 9. B. Klaveren 10. 4de slag C. Schoppen 10. D. Harten Aas, A. Schoppen 8. B. Schoppen Heer. 5de slag B. Harten 7. C. Harten Vrouw, D. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden f 1.20 per ketel. Den 12en Juli hopen onze geliefde ouders Petras Michaël Schikhof en Maria Sophia Cornelia Ferree hunne 25-jarigo Echtver- ecniging te herdenken. Hunne dankbare Kinde ren, Behuwd- en Kleinkind. Schiedam, 28 Juli 1924. Verbrande Erven 6. VERHUISD naar LIDUIN ASTRA AT No. 8a Th. W. S. NARING, Mr. Timmerman en Aannemer, Tefefoon 854. 1876 5 bericht hiermede, dat het DIVIDEND over 1923 is vastgesteld op 14 °/o en dividend bewijs No. 20, mits geteekend, vanaf he den betaalbaar is ten kantore der Bank, alsmede bij de fa. R. MEES ZOONEN te Schiedam, Rotter dam en 's-Gravenha ge en de Associatie- Cassa te Amsterdam. 1878—23 De DIRECTIE der Abonneert U op d» De Notaris H. B. E. BLAISE, te Schiedam, zal op Vrijdag 11 Juli 1924, des voprmiddags 11 uur bij veiling, en Vrijdag 18 Juli 1924, des voormiddags 11 uur, bij afslag, telkens in het Gebouw van den Ned. R. K. VOLKSBOND, Lange Haven No. 71, te Schiedam, in het openbaar verkoopen I. Een Pakliuispand mei 2 Zol ders en Open Grond, te Schie dam, Kethelstraat no. 27, ka daster Sectie A. no. 1416 ge deeltelijk, groot ongeveer 2 aren 40 centiaren. II. Een Bergplaats met Boven woning, te Schiedam, Kethel straat no. 29a en b, kadaster Sectie A. no. 1416 gedeeltelijk, groot ongeveer 25 centiaren. De perceelen zijn te zamen aangeslagen in de grondbelasting voor f 26.51 en in de straatbe lasting voor f 7.26 EN 1870 54 VAN III. Een Huis met overdekte gang, te Schiedam, Broersveld no. 99, kadaster Sectie B. no. 833, groot 24 centiaren. Grondbelasting f 10.64. Straatbelasting f 2.97. Verhuurd voor f 2.50 per week. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 18 Aug. 1924. De perceelen zijn te bezichti gen op Woensdag en Donderdag 9 en 10 Juli 1924 van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op ver toon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden Nota ris, ten wiens kantore, Dam no. 8, alhier, nadere inlichtin gen te bekomen zijn. DAMES. HEEREN. Heden biedt ik re- clamecostuums aan naar maat Dames f 35.Heeren f 37.50 zonder bijlevering van stof f 25.Fran- sche coupe gediplo meerd door de stad Antwerpen. J. H. TROMMEL, v. Leeuwenhoekstr. 74. Gevraagd voor direct zeer net DAGMEISJE, 15 tot 17 jaar >n zeer klein gezin. Adres: Broersvest 127. Wegens teleurstelling gevraagd R. K. MÈ1SJE, voor halve dagen. Aanmelden, Aleida- straat 170a, tusschen 5 en 6 uur. in de VAN DE „NIEUWE SCHIED. COURANT", DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTIIEKEN, ZIJN VERKRIJGBAAR a 4 CTS. PER EXEMPLAAR IN HET SIGARENMAGAZIJN VAN C. JANSE, KOEMARKT, HOEK HOOGSTRAAT Harten 8, A. Harten 6. 6de slag C. Schoppen Boer. D. Harten Heer. A. Schoppen 7. B. Ruiten Vrouw. 7de Slag B. Schoppen 9, C. Harten 9, D. Harten Boer. A. Schoppen Vrouw. Burgerlijke Stand, Geboren: Juni 26. Willem z.v. H. Schar- loo en A. Goudriaan, Huysmansstraat. 16. Christiaan Lodewijk z.v. A. Barzilay en J. C. van Wassenaar, Hoofdstraat. Helena Johanna d.v. G. van der Most en H. J. Versteege, Gedempte Broersvest. Overleden: Juni 25. Cornelis Bernardus van Rijn, oud 4 mnd, Anthonie Muijsstraat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 28 Juni v.m. 1.n.m, 1.07. 29 Juni v.m. 1.35 n.m. 1.58. 30 Juni v.m. 2.19 n.m. 2.37. SCHIEDAM, 28 Juni. VertrokkenJap. s.s. „Naples Maru", ledig naar R'dam s.s, „Nijkerk" ledig naar Hamburg Eng. s.s. Carbeach, ledig naar Newcastle. NEWCASTLE ON TYNE, 26 Juni. Aangeko men S.S. „Elva Seed", nieuw, ledig, van Schie dam. HAMBURG, 26 Juni. Aangekoen s.s. „Mat- suye Maru" met stukgoederen van Schiedam. SCHIEDAM, 28 Juni. Vertrokken schoener „Baltic", kapt. R. Brinkman, met ledige fles- schen naar Londen. AAAAAAAAAAAAAAAANAAAA^ 186#—50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3