MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten .75=» Laxeer-Tabletten .60 et Hoofdpijn-Tabletten 60«t By Apoth. en Drogisten. 1882 7 De heer Eduard Verkade met zijn gezelschap is bereid gevonden op beide data twee van de meest kleurige en boeiende Shakespearewerken uit zijn repertoire te geven en wel op Vrijdag en Zaterdagavond te 7.30 uur „Hamlet" en Zaterdagmiddag 3 uur „As you like it" („Naar het U lijkt" in de vertaling van Jac. van Looy). ÊkAlle leden van het gezelschap, met Verkade aan het hoofd, spelen er in mee. In het open tooneel, met een rand van fraaie oude boomen op den achtergrond, zullen de vertooningen plaats hebben, binnen één dei- schoonste brokken natuur die tot heden voor de burgerij van Rotterdam verborgen bleven. En als des avonds het duister valt zullen de slottafreelen van Hamlet bij fakkellicht worden gespeeld. Aldus wachten kunstlievend Rotterdam, dat niet in staat is naar het buitenland te gaan om kunstfeesten te waardeeren, drie wel zeer buiten gewone en schoone vertooningen. Het zal voor de eerste maal zijn dat in de Maasstad een openluchtspel wordt gegeven. UIT DELFT. Vermindering van uitkeering Teneinde de steuntrekkende werkloozen te prikkelen alle mogelijke moeite te doen in het vinden van werk is hier bepaald dat de uitkee- ringen aan hen, die in de voorafgaande 52 we ken gedurende 40 weken of langer hebben ge trokken, worden verminderd. Een regeling is getroffen waardoor de uitkee- i'ingsbedragen van 10 per week om de 4 weken telkens met 1 worden verminderd, terwijl die bedragen van beneden 10 per week om de 4 weken met 0.50 per week verminderd worden. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Geruimen tijd reeds is het geleden, datjn dit blad, een oproep werd gericht tot de R. K. Dam liefhebbers hier ter stede, met het kennelijk doel zich te organiseeren op dit gebied, in R. K. verband. Slechts weinigen gaven er echter toen, blijk van te begrijpen, welk een ideaal spel het dam spel is en bovendien wat 'n moreel voordeel het is dit spel te spelen in R. K. kring. Buiten de hier sinds 3 jaar bestaande R. K. damclub „I.D.O." hebben eenige oud-leden dier club het aangedurfd, een zusterafdeeling op te richten onder den naam „W(ijlen) l(s) K(unnen)" welke club nu reeds meer dan 1 jaa,r bestaat en alwaar een goede vooruitgang betr. het spel is te bespeuren. Echter is de ledensterkte, ook in die club, niet hoopgevend te noemen. Om nu echter een goede uiteenzetting te geven van het damspel in het algemeen en van de R. K. organisatie op dit gebied, in het bijzonder zou teveel plaatsruimte innemen en bovendien niet door een ieder ter harte worden genomen, zooals dit behoort. Om deze redenen, hebben de bestu ren der hier bestaande R. K. clubs dan ook be sloten, een avond vast te stellen, waarop het doel en streven onzer organisatie zal worden uiteengezet door een hoofdbestuurslid van den Ned. R.K. Dambond.Wij noodigen dientengevol ge a 11 e R. K. damliefhebbers en beoefenaars, hiermede beleefd doch dringend uit, morgen (Dinsdagavond) 's avonds om 8 uur aanwezig te willen zijn in het R. K. Patronaatsgebouw achter het R. K. Weeshuis alhier, waarvan de ingang is a/d Lange Achterweg. Nadat dan e'cn causerie zal gegeven zijn, zal de heer H. Regouw (kampioen v. d. Ned. R. K. Dambond) uit Rotterdam, een simultaanseance geven, voor alle aanwezigen, zoowel leden als niet-leden der clubs. Dat men in groote getale aan dezen oproep zal gevolg geven en onze gelederen zal versterken, is den wensch van Gemengd Nieuws. EEN VREESELIJKE TORNADO. De ontzettende orkaan, welke Zaterdagavond is losgebarsten over den Zuidelijken oever van het Erie-meer (V. St.), heeft verschrikkelijke gevolgen gehad. Het ergste had de stad Lorain te lijden, waar de wind een groot aantal huizen eenvoudig vernielde. Volgens de eerste berichten, schat men dat alleen te Lorain meer dan 300 menschen om het leven zijn gekomen, terwijl het aantal ge wonden geraamd wordt op meer dan 2500. Kort nadat de stedelijke schouwburg te Lorain was ingestort, werden reeds 88 lijken onder de puinhopen te voorschijn gehaald en het vermoeden, dat dit aantal nog veel grooter moest zijn, werd bevestigd door een later be richt, volgens hetwelk tot gisteravond reeds 165 lijken zijn geborgen. Een ooggetuige, die er in geslaagd is Cleve land te bereiken, vertelde, dat de huizenrijen aan beide zijden van de hoofdstraat van Lorain eenvoudig ingedrukt zijn, terwijl een ander ooggetuige mededeelde, dat van het schoone Lorain niets meer is overgebleven. De geheele oever van het meer van de San- dusky-baai tot een punt, halverwege Lorain en Cleveland is overdekt met massa's wrak stukken. Gemeld wordt, dat te Sandusky vijf personen gedood zijn. Andere berichten melden, dat verscheidene pleizierbooten, welke onderweg Waren van Sandusky naar de buitenplaatsen langs het meer, verloren^zijn~gegaan. Een van dezefbooten|_had meer dan 300 passagiers aan boord. Uit Elyria en alle naburige plaatsen werden in allerijl alle beschikbare brandbluschapparaten en geneesmiddelen naar Lorain gezonden. Ook uit Cleveland werden speciale treinen met ver- bandstoffen en chirurgische artiekelen afgezon den. Op verzoekvan den burgemeester van San dusky werd order gegeven tot mobiliseering van een regiment infanterie. De ware omvang van den ramp zal pas over enkele dagen bekend gemaakt kunnen worden. Het totale aantal slachtoffers te Sandusky wordt thans geschat op 100 of 150. In Peoria in Illinois heeft een hevige wind hoos gewoed, waardoor tien personen werden gedood. Te Fort Dodge in Iiwa werden eveneens eenige personen gedood. Een later bericht omtrent de ramp meldt, dat het totaal aantal dooden in de geteisterde plaatsen geschat kan worden op ongeveer 3 a 400, terwijl een voorloopige raming van de materieele schade een bedrag van 12 millioen dollar vermeldt. Te Sandusky is de dijk van het Erie-meer geheel vernield. Het sabgtag e-g eval te Amers foort. Het is de rijkspolitie gelukt belangrijke aanwijzingen te verkrijgen omtrent de daders, die in het hooiland stalen pinnen hadden ge stoken om de maaimachines van enkele boeren te vernielen. Een drietal personen is reeds aan gehouden, waaronder een overwegwachter bij de spoorwegen. Reeds is bekend waar de pinnen ge kocht zijn het waren assen van rijwielen. Smokkel. Dezer dagen heeft de douane te Bentheim, een nieuwe wijze van smokkelen ont dekt. Een lid van het smokkelaarsgilde had nl. onder een wagen van den D-trein Amsterdam Berlijn een groote hoeveelheid, in zakken ge borgen, koloniale waren en tabak verstopt met de bedoeling die op deze wijze over de grens te brengen. Eerst op het oogenblik, dat de trein uit Bentheim vertrok, ontdekte men de contrabande, welke van onder den wagen te voorschijn ge haald en in beslag genomen werd. De smokkelaar, die vermoedelijk wel zelf in den trein zal hebben gezeten, bleef onbekend. Valse he biljetten. Te Utrecht en te Hilversum zijn verscheidene valsche bankbil jetten van 40 uitgegeven. Deze biljetten werden voornamelijk aan winkeliers ter wisseling aan geboden. Men vermoedt te doen te hebben met 'ëen bende, die haar vertakkingen over het ge heele land heeft. De Nederlandsche Bank looft een groot bedrag uit voor de opsporing van de valsche munters. Staking opgeheven. Te Reiderwcd- derpolder is de staking der arbeiders bij de in dijking van de Carel Coenraadpolder opge heven. Beide partijen hebben iets toegege ven. Kerkistisch, Charivarius schrijft in de Amsterdammer „De Telegraaf heeft een nieuw woord be dacht „Kerkistisch". Het is zoo afschuwelijk, dat het zeker populair zal worden." Dat heeft de Telegraaf niet bedacht. Ker- kisme en kerkistisch zijn woorden, onder pre dikanten al lang populair. Ze zijn heel leelijk, daarin heeft Charivarius gelijk. Fransch acrobaat vermoord. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Londen een moord gepleegd welke groot opzien heeft gebaard. In den loop van den nacht werd in Air Street in Piccadilly het lijk gevonden van den 27-jarigen Franschen acrobaat Martial Le Chevalier. Hij wóonde in een pension in Gastle Street nabij Drury-Leane. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Telegrammen. DE TORNADO IN OHIO. NEW YORK, 30 Juni. (draadloos) Naar schatting zijn ongeveer 500 personen gedood door de geweldige cycloon die gewoed heeft in den staat Ohio. De deftige wijk van Lorain, een stad aan het Erie-meer, werd gedeel verwoest. Er zijn 10.000 personen dakloos; 2000 personen moesten naar de ziekenhuizen vervoerd worden. De schade bedraagt 65 millioen dollar.Te Sandus ky werden vele personen gedood en 300 gewond door het instorten van het Elytia-theater. NEW YORK, 30 Juni. (draadloos) Omtrent de tornado, die Zaterdagavond over Ohio heeft gewoed, wordt nog gemeldDe tornado kwam geheel plotseling en woedde over een afstand van ongeveer 50 mijl. De grootste schade werd aangericht in de belangrijke fabrieksplaats Lo rain, een stad met mèer dan 50.000 inwoners. MEXICO. CHIHUA, 30 Juni. (draadloos) Generaal Max- wel Chao, leider der rebellen, werd nabij Paraal, in een gevecht met den regeeringstroepen, ge vangen genomen. Hij is te Jaminez terechtge steld. DE LONDENSCHE CONFERENTIE. LONDEN 30 Juni. (draadloos) De geruchten dat de conferentie der geallieerden, welke tegen 16 Juli bijeengeroepen is, zal^moeten worden uitgesteld, zijn onjuist. Over de samenstelling der geallieerde delegaties ter conferentie schijnt nog geen zekerheid te bestaan. DE MILITAIRE CONTROLE. PARIJS, 30 Juni. (draadloos) In de nota aan den Gezantenraad inzake de militaire controle vraagt de*TDuitsche regeering nog één maand uitstel der controle en maakt verder een drietal reserves. Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Matige, aanvankelijk tij delijk wellicht krachtige W. tot N.W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, met regen of onweersbuien, later opklarend, aanvankelijk koeler. Groote brand. In den afgeloopen nacht zijn de werkplaatsen en loodsen van de IJselwerf te Gorinchem door brand totaal vernield. De oorzaak is onbekend 50 arbeiders zijn werkloos geworden. De zaak Desmet. De Hooge Raad vernietigde heden het vonnis van het Arnhemsche Hof, veroordeelend mevr. Desmet tot 3 jaar gevangenisstraf, wegens niet overtuigend bewijs en verwees de zaak naar het Amsterdamsche Hof. Ernstig auto-ongeluk. Men meldt ons uit Almelo Een gezelschap heeren en dames keerden heden nacht van een tennisfeest per auto huiswaarts. Te ongeveer half drie is nabij Delden de wagen tegen een boom gebotst en omgeslagen. De heer Formeyne werd op slag gedood, de heer dr.Bierens de Haan, oogarts te Almelo, bekwam zware ver wondingen aan hoofd en handen, evenals zijn echtgenoote, bij wie de verwondingen van dus danige aard waren, dat zij 2 uur later overleed. De bestuurder van den auto, de heer Hage- doorn, bekwam eveneens ernstig letsel. WLSSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 27 Juni 30 Juni. Londen11 521/* /II 51 Berlijn- 0.633 - 0.631/,* Parijs - 14 07 - 14 06 België- -- 12 28 -12 25V8 Zwitserland- 47.25 - 47.281/* Amerika - -2 661/, - 2.66 Weenen -0.003/, - 0.00a/8 Kopenhagen- 44.25 -43 25 Stockholm-70 77 Va -70.70 Christiania- 35 95 - 35 821/, Madrid-35 75 -35.72 Va Milaan - 11 51 -11 507a *j per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 27 Juni 30 Juni. 11.5274 - 0.63 Va* Londen Berlijn Parijs - 14.121/8 Brussel- 12.32l/j Zwitserland - 47.25 Weenen-0.0037 6/8 Kopenhagen—-44.40 Stockholm - 70.75 ChriBtiania -36 New-York— - 2.66Vs per billioen. 11.51 - 0.63 Va* - 14 07l/a - 12 271/, - 47.25 -0.0037 V, - 43. - 70.721/, - 35 .80 - 2.66 A'damsch Beursoverzcht 30/6 '-24. Bij 't begin van de nieuwe wSek was het zaken verkeer op de beurs weinig omvangrijk,doch dit werd eenigszins vergoed door een vaste beurs- stemming.Dit betrof op 'de eerste plaats de suiker waarden, die opnieuw eenige avance maakten. Van de oliewaarden waren Koninkl. prijshou dend, geconsol. weinig veranderd. Tabakken stil, echter zonder daling. In rubber ging ook maar weinig om, doch konden zich goed hand haven. Evenzoo de scheepvaarten. Nederl. In- dustrieelen en Amerik. verwaarloosd. Prolongatie 3%. Kerknieuws. LourdesParijsLisieux. Er zijn tal van pelgrims, die er last mede hebben/gom een bewijs van Nederlanderschap met portret te verkrijgen op het stadhuis of gemeentesecretarie, indien ze zeggen zulks noodig te hebben om naar Lourdes te gaan. De ambtenaars beweren dan gewoonlijk, dat men in alle geval voor Frankrijk een paspoort noodig heeft Zij vergissen zich echter. Door eene bijzondere vergunning, toegestaan telken jare, aan onze pelgrims door de Fransche Regeering, is het voor hen niet noodig een paspoort te hebben, maar is een bewijs van Nederlanderschap met portret, voldoende voor die pelgrims, die met „Roomsch Nederland" op 11 Augustus a.s. naar Lourdes gaan. Verdere inlichtingen verstrekt Pastoor Ver- bunt te Zeeuwsch Clinge. Mgr. J. J. Graaf. Mgr. J. J.Graaf, verblijvende in Huize Duin- rust te. Overveen, is uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dins dag a.s. geen audiëntie verleenen. SPORT. Om den Pandorabcker. Excelsior,1D. H. S. 11. Excelsior won na verlenging door loting. Onze R. K. club heeft dus voor dit. jaar de n beker. CRICKET-UITSLAGEN. Ie klasse: V.R.A.V.O.C. Gewonnen door V.R.A. met innings en 58 runs. V.R.A. 223 voor 9 (gesloten) V.O.G. 65 en 103. HilversumQuick.Gewonnen door Hil versum met 3 Wickets. Quick 166, Hilversum 175 voor 7. AjaxP.W. Gewonnen door Ajax met innings en 97 runs. P.W. 81 en 62. Ajax 240 voor 4 (gesloten). H.C.C.-*-V.V.V.Gewonnen door H.C.C. met 154 runs op de le innings. V.V.V. 136 en 51 voor 2.|H.C.C. 290 voor 4 (gesloten 3). 2 e klasse: U.V.V.H.-.D.V.S.II.Ge wonnen door H.-.D.V.S.II met 8 wickets. U.V.V. - H.-.D.V.S. II Hermes wint den toss en stuurt U.V.V. eerst naar de mat. A. Eysvogel 10 b/ Scheffers, P. Offerman 22 c/ Scheffers b/ Nolet, D. Das 0 b/ Scheffers, v. Dillen 11c/ Pomes b/ Scheffers. Barneveld 0/ c Jansen b/ Scheffers. Keereweer 2 c/ Pomes b/ Hovingh, Terthoren 5 c/ Jansen bNolet. Keere weer 1 run out. Tisser 0 b/ Hodes, Hilleman 3 not out, Doordwijn 0 b/ J. Nolet. Extra's 9. Totaal62. U.V.V. gaat weder batten en met extra's wordt nu het totaal 72. J. Visscher 0 cBarneveld bKeereweer, Pomes 10 bC. Keereweer. G. Nolet 0 bC. Keereweer H. Jansen 3 b/ G. Keereweer J. Nolet 10 cand bj C. Keereweer P. Scheffers 9 b/ G. Keereweer Fr. Karis 8 l.b. v. b/Eysvogel. Hodes 6 b/ Keereweer, de Bruyn 2 not out. Hovingh 7 bKeereweer. Extra's 9. Totaal 77. Met een totaal van 63 runs voor 2 wickets is de tijd verstreken en wint H.-.D.V.S. op de le innings met 10 runs. Sparta - H.-.D.V.S. comb. Hermes-D.V.S. gaat eerst fielden voor 50 runs zit Sparta reeds aan den kant. Extra's 3. In de dubbele cijfers alleen Ringeling. Bowling analysis. D. Kok 6 21 P. Brounts 2 4. H.-.D.V.S. weet de score tot 77 op te voeren. In de dubbele cijfers Th. Engering 12, P. Brounts 21. De 2e innings werd niet uitgespeeld. H.-.D.V.S wint dus op de le innings met 27 runs. TENNISUITSLAGEN. 2e klasse: A. Den Haag: Waalsdorpl Anglo Dutch 116 512. Schiedam MaasBaan 14 16 (gest. 3 e klasse: E. Den Haag Doelfray I Rott. T.C. 61 Schiedam GamellBe Quick II (p-d.) F. Schiedam ReadyRoodWit 34. Een wielerbaan te Groningen Naar men verneemt bestaan inGroningen plan nen tot oprichting van een wielerbaan aldaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Juni 27. Reinier z.v. P. B. H. de Rouw en M. Kinneging, Kreupelstraat. Overleden: Juni 28. Jan Scheffers, oud 64 j. en 11 mnd, Nassaustraat.Geertruida Wilhelmina van Rutten, oud 26 j. en 6 mnd, echtgenoote van Jacob Klaasse, Klaaswaalsche- straat. Scheepvaart. Hoog water te Hoek van Holland. 1 Juli v.m. 2.50 n.m. 3.14. 2 Juli v.m. 3.24 n.m. 3.48. 3 Juli v.m. 3.57 n.m. 4.26. SCHIEDAM, 28 Juni. Aangekomens.s, „Sommelsdijk", Hol. Am. Lijn, ledig van Rot terdam om hier te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 30 Juni. AangekomenEng. s.s. „Dosina", ledig van Rotterdam om hier te dokken in de Wilhelminahaven. Handelsberichten. Beurs van Sehiedam. Moutwfjn. SCHIEDAM, 30 Juni. Officieelenoteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 14. Namens de commissie voor de noteering. H. J. JANSEN. Spiritus. SCHIEDAM, 30 Juni. Men noteert voor Spiritus 10Ó f32. Spoeling. Noteering vau de Coop. Verean. „Schied. Spoelingvereen ging". Heden fl.20 per ketel. Voorloopig kosteloos. Bij vonnis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Rotterdam dd. 27 Juni j.l. is in staat van faillissement verklaard PIETER IN 'T VELD, drijvende een electrische timmerfabriek te Schiedam aan de Nieuwe Haven No. 77, zulks met benoeming van den E.A. Heer Mr. A W. M, VAN HELTEN tot Rechter commissaris en van onderge- teekende tot curator. De curator voornoemd, Mr. H. M. VAN HASELEN. Schiedam, Lange Haven 82. 1885a 17 Verzekering-Maatschappij „Schiedam". Opgericht 1806. Naar aanleiding van het aan den directeur der vennootschap, den heer A. A. Schepp als zoo danig verleend eervol ontslag, is tot waarnemend directeur be noemd de lieer P, VAN DER LÜGT, wonende te 's-Graven- hage. Het kantoor is gevestigd Vischmarkt No. 4. 1885 20 Namens commissarissen J. M. van der Schalk, vooriilter. Schiedam, 30 Juni 1924, (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Van ingezonden stukken ook al worden z e niet geplaatst wordt de kopy niet teruggegeven NIVABA.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3