plaatsen en autogarages is door de Commissie voor de Strafverordeningen overwogen of de bestaande verordening houdende bepalingen ter voorkoming van brandgevaar en ter regeling van het blusschen van brand (Gemeenteblad no. 43 van 1919) moest worden gewijzigd. De in artikel 25 onder lo. genoemde grens van 50L. waar beneden geen vergunning van B. en W. vereischt is, dunkt haar ten opzichte van benzine en dergelijke gevaarlijke stoffen te hoog. Deze grens terug te brengen tot 20 L. komt haar daarom aanbevelenswaardig voor. Om echter te voorkomen, dat bedrijven, welke met een hoeveelheid van 20 tot 50 L. benzine en dergelijke kunnen volstaan tengevolge van de verlaging van het vrije maximum een hinderwetsvergun- ning zouden moeten aanvragen, wordt in een aan artikel 25 toe te voegen nieuw lid voorgesteld B. en W. de bevoegdheid te geven vergunning te verleenen tot het voorhanden hebben van benzine en dergelijke, mits een hoeveelheid van 50 L. niet wordt overschreden. Boven deze grens is evenals tot heden een formeele hinderwetsvergunning noodzakelijk. Voorts bleek de commissie, dat het eerste lid van artikel 27 in de praktijk tot misverstand aanleiding geeft. Het komt haar noodzakelijk voor, dat dit lid geheel vervalt. Het thans bestaande tweede lid (hetwelk na de wijziging eerste lid wordt) handelt over de garages. Ook hier ware het maximum van 300 L. (wat volgens het laatste lid van dit artikel ten aanzien van benzine en derg. gelijk staat met 30 L.) terug te brengen tot 100 L., (10 L. benzine) zoodat in het algemeen de autogarages een vergunning van B. en W. behoeven. Om voorts tegemoet te komen aan een op merking van de Commissie' voor de Gemeente werken ten aanzien van loodgieters, enz., welke door de bestaande bepaling van artikel 16 in hun bedrijf worden belemmerd, stelt de commis sie voor een tweede lid aan dit artikel toe te voegen, waartegen de Commandant der Brand weer geen bezwaren heeft ingebracht. B. en W. stellen den Raad voor bovenstaande wijzigingen wel te willen vaststellen. Processie. Den Kath. vereenigingen is verzocht een deputatie te zenden om Zondag a.s. in de pro cessies, welke in de vier kerken worden gehou den, het H. Sacrament te willen Volgen. Indien er vereenigingen zijn, welke nog geen bericht ontvingen, verzoeken wij deze hiervan omgaand kennis te geven aan het secretariaat v. h. Plaatselijk Comité v. d. Kath. Soc. Actie, Dam 21. Een nieuw klooster. Blijkens raadsagenda in dit blad, bestaat het plan om aan de Nassaustraat een nieuw There- sianen-klooster te bouwen, daar het tegenwoordi ge klooster te klein wordt. Nadere bijzonderheden hierover kunnen we nog niet geven. Geveilde en verk. onroerende goederen. Notaris D. Boddeüs. Afslag 25 Juli. Perc. I. Een winkel- en woonhuis met erf en open plaats aan het Broersveld Nr. 167, met achteruitgang naar de Lange Kerkstraat, groot 62 centiaren. In veiling 7950. Niet ver kocht. Perc. II. Een pand, beneden in gebruik als scheersalon, met afzonderlijke bovenwoning, erf en open grond aan het Broersveld No. 163, groot 86 centiaren. In veiling 8000. Verkocht voor 8000. Perc. III. Een hecht en sterk, gunstig ge legen pakhuispand, genaamd „Kroonstad", met ruime zolders en erve aan de HoofdstraatNr. (Voorhaven) groot een are 26 centiaren. In vei ling ƒ6900. Niet verkocht. Perc. IV. Een naast perc. III gelegen pand, bestaande in pakhuis met twee bovenwoningen, met erven en open rond aan de Hoofdstraat 61 ab, groot een are 90 centiaren. In veiling ƒ6900. Verkocht voor ƒ6900. Perc. V. Een Beneden- en Bovenhuis, met erf en open grond aan de Lange Singelstraat Nr. 5, groot 54 centiaren. In veiling 4000. Ver kocht voor 4010. Perc. VI. Een beneden- en bovenhuis, met. erf en open grond aan de Ouddorpschestraat Nr. 23, groot een are 3 centiaren. In veiling 4500 Verkocht voor 4550. Perc. VII. Een net Burgerwoonhuis, met erf aan de Broersvest Nor. 159, groot 40, centiaren. In veiling ƒ3350. Verkocht voor 3975. Perc. VIII. Een Woonhuis, met erf en open grond aan de Visschersstraat nr. 18, groot 51 centiaren. In veiling 1375. Niet verkocht. Perc. IX. Een woning met erf en open grond aan de Wilhelminahstraat 18, groot 39 centiaren. In veiling 1125. Verkocht voor 1125. Terug naar Amerika. De Amerikaansche oorlogschepen Wyoming en Arkansas, die de gasten van Rotterdam zijn geweest, voeren, op weg naar hun vaderland, hedenmorgen omstreeks elf uur, onze stad voor bij. Kindertransporten Oostenrijk. Plaats gevraagd voor een paar Oostenrijksche kinderen een jongen van 7 jaar, meisje van 9 jaar tot eind Augustus, en een weesje van 2 jaar. De kinderen zijn gekleed en bevinden zich reeds in Holland. Men gelieve zich op te geven aan onderstaand adres. Mevr. R. A. Metzuy-de Leeuw van Weenen. Schans 10, Overschie. Tèl. 9117 (Rotterdam). Honden-clubinateli We ontvingen den catalogus der Eerste Schied. Hondenclubmatch, welke gelijk men weet, Zon dag a.s. in de groote zaal van Hotel „Sterre- bosch", alhier, wordt gehouden. Voor iedere(n) hondenliefhebber(ster) is deze catalogus een wel kome gids, om met des te meer genoegen van de vele inzendingen (niet minder dan 198) te kunnen genieten. Het examen nuttige handwer ken is te R'dam met gunstig gevolg afgelegd door onze stadgenoote E. A. J. Baan. UIT ROTTERDAM. Amerikaansck vlagvertoon. Hedenochtend tusschen 9 en 10 uur, met het tij, vertrokken de Amerikaansche slagschepen Wyoming en Arkansas, onder bevel van vice- adiniraal Newton A. Mac Cully, van hier naar zee. Het Nederlandsche pantserschip Tromp, on der bevel van kapitein ter zee Van Hengel, vertrok omstreeks halftwaalf naar Noorwegen. Terzelfder tijd vertrokken mede naar zee de mijnlegger Douwe Aukes en de torpedobooten G 15 en G 16. UIT DELFT. Een luchtvaartterrein. In de gisteren gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken was ingekomen brief van den minister van water staat inzake de inrichting van een luchtvaart terrein nabij Delft. Dit onderwerp is in vergade ring met gesloten deuren behandeld. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Vrijdag 25 Juli, des nam. 2 uur. Voorzitter wethouder C. Houtman, als w.n, burgemeester. Tegenwoordig zijn 23 leden. Afwezig de heer L. van Pelt (wegens sterfgeval), v. Noordennen, v. d. Tempel, Boddeüs. Alvorens tot de gewone werkzaamheden over te gaan stelt de voorzitter voor eerst te beëedi- gen en te installeeren het nieuwe raadslid den heer E. G, van den Bovenkamp, die de plaats zal innemen van den heer J. M, van der Schalk. Door den secretaris binnengeleid, legt de heer van den Bovenkamp in handen van den voor zitter, den bij deWet voorgeschreven eed af en neemt na een kort welkomstwoord van den voorzitter den voor hem bestemden zetel in. Goedkeuring van notulen wordt verdaagd. De voorzitter doet verder mededeeling van de goedkeuring door Ged. Staten van ver schillende raadsbesluiten. Ingekomen stukken Van B. en W. voorstel om aan mej. A. Gille, overeenkomstig haar verzoek tegen T!'October a.s. ontslag te verleenen als hoofd van de Maria- bewaarschool en zulks in den meest eervollen vorm en onder dankbetuiging voor de betoonde toewijding aan de aan haar zorgen toevertrouw de inrichting van Onderwijs. Overeenkomstig het voorstel wordt besloten. Idem een schrijven waarbij de rekening over 1923 van het Grondbedrijf ter goedkeuring wordt aangeboden. Deze rekening wordt gesteld in handen van de Commissie tot onderzoek der rekeningen. Van de Commissie voor het stedelijk muziek korps inzending van den staat van inkomsten en' uitgaven over 1923. Gaat mede in handen van de commissie tot onderzoek der rekeningen. Van de gezondheidscommissie toezending van haar verslag over 1923. Kennisgeving. Van het syndicalistisch plaatselijk Arbeids secretariaat adres waarin wordt verzocht voor de werkloozen die niet meer voor de werKlóozen- steun in aanmerking komen een steunregeling vast te stellen, gelijk aan de Rijkssteunregeling voor crisiswerkloozen. Hierop zal gelet worden bij behandeling van punt 17 van de agenda. De secretaris wordt op zijn verzoek verlof verleend van 30 tot 16 Aug. [De ziiiing duurt voort) Gemengd Nieuws. De moord in DenEaag"; Nader wordt gemeld De verslagenc was een oud-kunstschilder. Hij had den naam, rijk te zijn, maar het geld dat hij bezat, had hij in den regel niet in huis. In de buurt stond hij bekend als een eenzelvig man. Omstreeks 9 uur gisterochtend heeft een dienstmeisje aangebeld en gevraagd, of de heer v. d. S. even bij haar mevrouw kon komen, om een schilderstukje te bezien. Hij beloofde te komen, maar het duurde wat lang en daarom is het meisje eenigen tijd later nog eens gekomen. Zij kreeg toen geen gehoor meer en bemerkte, dat de ruit kapot was en dat de scherven op de straat lagen. Zij is toen zonder alarm te maken naar haar mevrouw teruggegaan. De moord is dus vermoedelijk niet lang na 9 uur gepleegd. De dader heeft daarna nog een uurtje in het huis gerommeld en is toen door de voordeur vertrokken. Dit komt overeen met de mede deeling van de buren, die omstreeks 11 uur een deur hard hebben hooren dichtslaan. Toen de politie ter plaatse kwam, was de deür op het dagslot en zij moest achterom het huis binnen dringen. In het huis heerschte de grootste wan orde. Een vest lag op den vloer, een tafel was geheel aan stukken geslagen en een portomon- naie lag geopend op den divan. Verder was alles opengebroken en overhoop gehaald en ver nield. v. d. S. lag met zware wonden aan het hoofd voorover op den grond. Een hengelsnoer, dat stij f om zijn hals gewikkeld was, was om een tafeltje vastgebonden. Hij had een takje groen in de hand, dat hij vermoedelijk bij de worsteling uit een bloempot getrokken heeft. Men vond achter in het huis bij het fonteintje een hand doek, met bloed bevlekt, waaraan de moorde naar vermoedelijk zijn handen heeft afgeveegd. Omstreeks half twaalf is een broer van den verslagene aan het huis geweest, maar hij heeft van het gebeurde niets bemerkt. Toen hij op zijn bellen geen gehoor kreeg, heeft hij een briefje in de bus gegooid, met de mededeeling, dat hij in den loop van den middag wel - terugkwam. Wat en hoeveel men gestolen heeft, kan niet worden vastgesteld. De bekende politiehond Frija is aan het werk gezet. Als deskundigen waren bij het onderzoek aanwezig dr. Rochat, die op het lijk sectie heeft verrichtten de gemeentelijke chemicus Schirm. Het lijk is door de justitie in beslag genomen en door den Gemeentelijken geneeskundigen dienst naar het'-Gemeenteziekenhuis aan den Zuidwal vervoëfd. Ook de burgemeester is op de plaats van het misdrijf geweest. Geheimzinnige diefstal. Te Zwaagwesteinde heeft een zeer geheimzinnige diefstal plaats gehad. Iemand kwam met den trein van 12 uur bij zijn schoonouders thuis. Hij had een belangrijk bedrag aan geld bij zich, pas ontvangen voor een verkocht huis. Hij zette de tasch met geld op de tafel en verwijderde zich enkele oogenblikken. Toen hij terugkwam waren geld en tasch verdwenen. Een onderzoek met een politiehond leverde voorloopig geen resul taat op. Vrouw en kind verdronken. Een vrouw van een loodgieter uit den Haag, die met haar dochtertje naar Terheide was gefietst om in zee te baden, is daar verdronken. Vermoedelijk is het kind in een kuil terecht gekomen en de moeder, bij de poging tot red ding, ook verdronken.Wel zijn de slachtoffers vrij spoedig aan het strand gebracht, doch de levens geesten waren reeds geweken. Het parad ij s der kwakzalvers. Een aantal voorstanders van de vrije uitoefening van de geneeskunde wil den heer 14. J. Eilers te Leiden het volgende jaar candidaat stellen voor de Tweede Kamer. Geheime brander ij. De politie te En gelen bij 's-Hertogenbosch heeft bij H. een ge heime branderij ontdekt. De geheele installatie is in beslag genomen. Ongelukken. Te Delft is Woensdag avond het 9-jarig zoontje van den heer Kuypers uit de Elisa Domstraat in de spoorhaven ver dronken. De 59-jarige gehuwde arbeider J. M. te Velseroord is gistermiddag op het terrein der Amsterdamsche Ballast Maatschappij door een zandtrein gegrepen en gedood. Het 12-jarige dochtertje van G. Strijker té Noord is, toen ze per fiets op weg was naar Hoogeveén, in het Noordsche Opgaande geraakt en verdronken. Het lijkje is gevonden. Het 3-jarig zoontje van den landbouwer T. te Thorn is Woensdag in een ketel kokend water gevallen. Gisteren is het kind aan de be komen brandwonden overleden. V li e g t u i g a f d e e 1 i n g bij de po litie. Te New-York is een „vliegende" po litie ingesteld, die met 16 vliegtuigen regelmatig de omgeving der stad doorkruist, ter regeling van het luchtverkeer, verhindering der drank smokkelarij en melding van ongelukken. Een ernstige brand. Een brand heeft gisterochtend vroeg een heel blok in de zaken wijk van Rayner (Texas) in den asch gelegd. Zes menschen zijn in de vlammen omgekomen en dertien gewond. Aanvaring. Te New York zijn 600 passa giers van het geramde stoomschip „'Boston" aangekomen. Het is gelukt de „Boston" in de haven te sleepen, waar het schip gedokt is. Noodlottige paniek. Te Vera Cruz (Mexico) heeft een vreeselijk ongeluk in een bios coop plaat gehad. Öp een gegeven oogenblik vatte de film vlam. Er ontstond een paniek,met het noodlottig gevolg, dat tal van kinderen onder den voet werden geloopen, van wie 20 werden gedoöd en 17 gewond. Indisch a 11 e r 1 e i. Bij suppletoire be- grootingwordt de gewapende politie vermoedelijk ingetrokken. Het leger zal haar vervangen op Celebes, Timor en Borneo en dé gewone politie op Sumatra en Bali. Ernstige autobus-botsing. Bij een botsing tusschen twee autobussen op een straathoek te Parijs zijn 19 personen gewond. 1 1 1 0M',jn Laatste Berichten. Weerbericht. Verwachting: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemende wind uit Z. richtingen, aanvankelijk opklarend, - later toenemende be wolking en waarschijnlijk regen, iets warmer. Groote brand. Hedenmorgen werd ons uit Vlissingen ge seind Van de Ned. Petroleum en afvalfabriek- staat een groote petroleumtank in brand. Door de hevige rook en de vlammen is de tank niet te naderen. De brand breidt zich enorm uit. De geheele fabriek staat thans in brand. Ver scheidene andere tanks zijn eveneens in brand gevlogen. Een persoon van het personeel der fabriek wordt vermist en men vreest dat hij in de vlammen is omgekomen. De brand is niet te overzien alle'schepen die in de nabijheid liggen moesten vertrekken. De man die vermist wordt, had hedennacht de wacht bij de tank men ver moedt dat hij onvoorzichtig is geweest met vuur. De tanks bevatten miliioenen liters olie en hét kan wel eenige dagen duren voor zij uit gebrand zijn. Nader wordt gemeld De brand woedde he denmiddag nog fel voort. Alle gebouwen staan in lichte laaie. De wachter, de 40-jarige v.W. is zoo goed als zeker in 't vuur omgekomen. De Wercldvlieger. Men meldt ons uit Amsterdam Ook hedenmorgen is de Argentijnsche vlie ger Zanni niet voor het ondernemen van zijn wereldvlucht vertrokkeh in Vérband met de weersomstandighed en WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. 24 Juli 25 Juli. 11.50s/4 11 52 - 0.62l/4* - 0.623/8* - 13 38 -13.44 - 12,— - 12.057, Zwitserland - 48.12 7» -48 13 Amerika - 2 617s - 2.617, -0.003/, - 0.00 s/, - 42.327» -42 30 Stockholm - 67 65 - 69.60 - 34 95 -35.— - 34 90 - 35.04 - 11 29 -11 32 per billioen. WISSELKOERSEN TE AMSTERDAM. 24 Juli 25 Juli. 11.51 11.52 - 0.623// - 0.627/ - 13.40 - 13 45 - 12.027» - 12 05 - 48 127, Wecnen -0.00367g -0.0036'/, - 42.40 - 42.30 - 69.65 - 69 65 - 35 - 3510 -2.617. - 2.61 s/4 per billioen. Telegrammen. PER ZIE. TEHERAN, 25 Juli (draadloos) Het antwoord van de Perzische regeering op de collectieve nota van alle mogendheden, in verband met den moord op majoor Imbree, wordt onbevre digend geacht, daar zij de verantwoordelijkheid afwijst en de politie tracht vrij te pleiten. BRAZILIË, BUENOS AIRES, 25 Juli (draadloos) Het bombardement van Sao Paulo duurt voort. Vele gebouwen zijn verwoest en duizend burgers gedood. Correspondentie. E. v. H. Uw gedicht achten wij niet ge schikt voör ons blad. Desverlangd kunt u het tërugbekomen aan ons bureau. SPORT. Waterpolo. Ten gevolge van het slechte weer, moesten de wedstrijden dames S.V.H,-S.Z.C. en heeren 2de klas S.V.II,S.Z.G., die gisteravond te R'dam zouden plaatsvinden, tot een nader te bepalen datum worden uitgesteld. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: Juli 24. 14. R. Bier huizen 22 j. en J. M. M. Cöster 22 j. N. A. Marbus 24 j. en E. Staub 24 j. C. J. Pinster 31 j. en J. den Held 25 j. A. Baron 28 j. en G. J. F. Fonke 28 j. Gehuwd: Juli 24 J. M. van Lith 22 j. en N. Mulder 21 j. D. Buiteweg 27 j. en T. Berg- ijk 26 j. G e b o r e n Juli 23. Arie z.v. A. de Reus en M. C. Meerhof, Broersvest. 24. Heüdrika d.v. K. A. Jansen en M. Meulstee, Oostsingel. Jan z.v. T. Versteeg en T. J. A. Schmidt, Alei- dastraat. Scheepvaart. Hoog water te Hock van Holland. 25 Juli v.m. 9.57 n.m. 10.29. 26 Juli v.m. 11.08 n.m. 11.41. 27 Juli v.m. 12.23. n.m. 12.49. SCHIEDAM, 25 Juli. Vertrokken Eng. s.s. Manx Isles, met olie naar Glasgow via Vlaar- dingen. Eng. s.s. Gastle Garth, ledig naar Huil. SCHIEDAM, 24 Juli. Vertrokken Eng. s.s. Hookwood, ledig naar Blyth. s.s. Zaanland ledig naar Buenos Ares. SCHIEDAM, 25 Juli. Aangekomen Eng. s.s. Malvernian, met stukgoederen van Antwerpen aan boei 4 in de Wilhelminahaven. Handelsberichten. Beurs van Schiedam. Moutwijn. SCHIEDAM, 25 Juli. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel. Moutwijn 46 f 14. Namens de commissie voor de noteering. h. j. jansen. Spiritus. SCHIEDAM, 25 Juli. Men noteert voor Spiritus 100 f 33. Spoeling. Noteering van de Coop. Vereen. „Schud, Spoelingvereen ging". Heden f 1.60 per ketel. V 1 C4 Oi r-H 00 Tf 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3