EP. CU KOUTVEBKOOP. liet doedc Foto „LUX", A fwezig. iiiiwiiNiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'iif onveranderlijke vergrootingen E illl 111 lil IIIIIIIIUII lllill illlllMII lil llllll III til III lil III C Doelhofje 21 rozenkrns in étui, M. Bouman, N. Haven 163/7 koralen portemonnaie met inh., L. v.cl. Tempel, Puttershoekscheslraat 13 kerkboek, H. Zuidgeest, Rijnstraat 32 heeren- portemonnaie met inh., W. Rost, Puttershoek schestraat 53 b portemonnaie met inh., G. Schouten, Breedstraat 33 portemonnaie met inh., C. Talman, Vriendschapstraat 16a regen jas, Koks, Hoogstraat 163 dobberman Pincher, A. Hoogstad, Laan 12/8 kinder portemonnaie met inh., Wed. Storm, Willemshofje 8 letter tjes, G. Elderkamp, Broersveld 42/3 2 post duiven, J. v.d. Hoek, Pendrechtschestraat 22 postduif, J. van Os, Baan 11 kinder portemon naie en rozenkrans, J. Bots, Anth. Muijsstraat 48 broche, de Ruiter, Parallelweg 30a zilveren vingerhoed, D. de Lange, Kortlandstraat 22b cape, L. Bokhorst, Anth. Muysstraat 13a speel pop, LI. Schroten, Fabristraat 48 chauffeurs pet, J. de Jong, Pernisschestraat 10b lorgnet in étui, van der Weijden, Stadhouderslaan 6 kous, A. Wietsema, Westfrankelandschestraat 79a beleenbriefje, Zwet, Hoogstraat 7 dames portemonnaie met inh., G.Gordijn, L.Nieuwstraat 151/18. P. van Vliet, f Gister is alhier op 75-jarigen leeftijd overleden de heer P. van Vliet, de vroeger zoo geachte en populaire havenloods van Schiedam. Onze stadgenoot de heer J. L. Ritman slaagde voor diploma boekhouden van de Federatie Examens op 24 en 25 Juni 1.1. leerling van den heer K. Rovers. Voor het morgen alhier te hou den Nat. Mondharmonica Concours zijn nog ingekomen van den heer Hijmans City Bazar een kunstvoorwerp, van de Beka een zilveren medaille en van 3 onbekende gevers ieder een vervuld zilveren medaille. Het geven van muziekuitvoe ringen op het Marktplein door plaatselijke Mu ziekuitvoeringen breidt zich uit, gezien de be langstelling worden deze uitvoeringen ook welop prijs gesteld. Maandag 4 Augustus des avonds 8 uur zal nu de arbeidersmuziekvereeniging „Crescendo" aan de beurt zijn om het volgende programma uit te voeren 1 Marsch 2. La Vestale (Ouverture) J. G. Kaslner 2- Au Paradis de Roses (Wals) W. van Perck 4. La Fete Triomphale (Fantasie) G. Joh. van Dam 5. Les Dragons de Villars (Fantasië)'MailIard 6. Mimi Pinson (Mazurka) Gabriel Allier 7. Faust (Mosaiquea sur I'Ope- ra de Gounod) Joh. Kessels 8. Marsch. UIT ROTTERDAM. De Gemeentekeuring. Verschenen is de regening der inkomsten cn uitgaven van de gemeente Rotterdam voor den dienst van 1923. De werkelijke ontvangsten hebben bedragen voor den gewonen dienst 76.389.911.711/2 voor den buitengewonen dienst 94.123.480.39 totaal 170.513.392.10 V2. De uitgaven bedragen voor den gewonen dienst 74.490.376.02V2 voor den buitengewo nen dienst 128.579.313.40V21 totaal 203.069.689.43. Op den gewonen dienst bedraagt dus het batig saldo 1.899.535.69, terwijl de buitenge wone dienst een nadeelig saldo van 34.455.833 aanwijst. In totaal heeft het dienstjaar 1923 dus een tekort opgeleverd van 32.455.833.011/2. R. E. T. M. In Vergelijking met het vorige jsTar Juli ver toont het aantal door de R.E.T.M. vervoerde reizigers gedurende de afgeloopen maand een stijging In Juli 1923 werden vervoerd 4.645.834 per sonen tegen 4.777,320 in de zelfde periode van dit jaar. De ontvangsten bleven echter nog beneden die van verleden jaar. In Juli 1923 werden ontvangen 492.080.19V2 tegen f 480.987.40 in Juli 1924. Bij of krachtens wetten of verordeningen voor geschreven en andere officieele af- en aan kondigingen van het Gemeentebestuur. Ter algemeene kennis wordt gebracht dat van af Maandag 4 Augustus a.s. de Lange Nieuw- straat, tijdelijk voor het Verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Gemengd Nieuws. Het oude huis getrouw! Het in stinct van postduiven is verbluffend. De heer J. den Ouden, te Almelo, raakte twee jaren ge leden een beste postduif kwijt. Hij dacht niet anders of het dier was geschoten, wat lang geen bijzonderheid is. Deze week is de postduif terug gekomen. Vermoedelijk heeft zij de twee jaren in gevangenschap doorgebracht en van de her kregen vrijheid gebruik gemaakt haar oude hok weer op te zoeken. Ontvlucht. Uit Winschoten wordt aan de „Stand." gemeld Te Sellingen is uit de gevangencel ontvlucht de door de justitie langgezochte Ileidekamp van Onstwedde. Hij werd verdacht van het uit geven van onwaardig geldpapier van tweehon derd gulden en van smokkelarij. Uit het raam gevallen. Gister morgen viel te Heerenveen de bejaarde echt- genoote van den heer O. uit het raam van de tweede verdieping op straat. Zij is vannacht aan de bekomen verwondingen overleden. De Brusselse he Bankaffair e.Op hetzelfde oogenblik ongeveer toen de justitie en de politie op 18 October van het vorige jaar een inval deden in de Brusselsche bank aan de Beursstraat te Amsterdam namen de beide di recteuren Bridée en De Jong de vlucht. Spoedig bleek, dat zij naar Frankrijk en België waren uitgeweken. Zij werden vervolgd door den in specteur Stolp van het bureau Stadhouderska de, die reeds geruimen tijd in deze zaak had ge werkt. Hij slaagde er echter niet in hen in han den te krijgen. Eenigen tijd geleden werden zij in Duitschland gesignaleerd en wederom ving inspecteur Stolp de achtervolging aan. Gister slaagde hij er in het tweetal te Bonn te arrestee ren. Zij zullen spoedig naar Amsterdam overge bracht worden. Branden. Gistermorgen is tengevolge van hooibroei de woning van B. Kuiper te Gendringen geheel afgebrand. Een en ander was slechts laag verzekerd. Door onbekende oorzaak is Donderdag te Langerak (gemeente Oosterhesselen) de land bouwerswoning van den heer Chr. de Boer afge brand. De vrouw wist zich met moeite te red den. Donderdagavond zijn te Epe de korenmolen en boerderij van den heer B. H. Willems totden grond afgebrand. Het vee en een deel der meube len kon gered worden. De oorzaak is onbekend. Ontploffing. Toen het Fransche pant serschip Courbet gister na het houden van oefe ningen te Toulon terugkeerde, is de pijp van de booge druk ketel losgesprongen. De uitstroomen- de stroom heeft een tiental mannen getroffen, van wie er drie ernstig gekwetst schijnen te zijn. Het lijk van Matteotti. De „Gior- nale d'Italia" heeft een bericht ontvangen, vol gens hetwelk men vermoedt, dat een op 16 Juni op het groote'openbare kerkhof te Rome begra ven lijk het stoffelijk overschot van Matteotti is geweest. Ongeluk in de Zwitsersche Al pen. Het ergste wordt gevreesd voor het lot van zes personen, die gistermorgen deelnamen aan een klimpartij in de omgeving van den Mont Blanc en die nu vermist worden. Een gezelschap van 20 personen was gister morgen vertrokken naar het gebergte van den Mont Blanc om dit te beklimmen. Men liep toen in twee groepen. Plotseling werd het troepje door een sneeuwjacht overvallen, die zóó hevig was, dat ieder van hen zich onverwijld, zonder op zijn metgezellen te kunnen letten, inveilig- heid moest brengen. Bij hun terugkeer bemerkten de Alpenbe- klimmers, dat zij slechts met hun veertienen waren. Terstond zijn hulptroepjes uitgezonden om de vermiste personen op te sporen. De vermisten zijn allen bekende alpinisten waaronder twee dames. Majoor Z a n n i. De Argentijnsche vlieger Zanni is te Bagdad aangekomen en heeft zijn reis naar Barra voortgezet. Volgens een bericht uit Tokio bevindt Maclaren zich nog steeds te Petro-Pauloysk. Een frissche raadsvergaderi ng. In de raadsvergadering van Kortenhoef maak te de heer Bakker aanmerkingen op de notulen waarin z.i. niet alles is opgenomen wat de heer Voorn te zijnen behoeve gezegd heeft in de vorige vergadering. Spr. is door den burgemees ter, den heer Koopmans en den secretaris schan delijk beleedigd. Het gaat er niet om, dat hij graag loco-burgemeester zijn wil, heelemaal niet, maar hij wil recht.. Liet is altijd in den gemeente raad van Kortenhoef gewoonte geweest, dat de oudste wethouder loco-burgemeester wordt en nu wordt daar ineens verandering in gebracht. Burgemeester „Ja, dat is nu veranderd dat Bakkei Burgemeester, nou moet je me laten uitspreken tot het einde en me niet in de rede vallen. Het is de gewoonte, dat de oudste wet houder loco-burgemeester is en hier is alles niet eerlijk gegaan er is gezegd voorloopig en nu blijft de heer Koopman maar loco-burgemeester. Ik heb gezegd dat ik het goed vond, als alles maar eerlijk ging en dat BurgemeesterLaten we de notulen dan maar aanvullen met Bakker Nee burgemeester, hou nou je mond tot ik heelemaal uitgesproken ben. Het gaat er niet om dat ik graag loco-burgemeester zijn wil maar het gaat om het recht en de eerlijkheid en toen Koopman gekozen is heeft u gezegd, burgemeester, dat het maar voor voorloopig was omdat toen Voorn De heer Koopman U heeft zelf de notulen van de vergadering van B. en W. goedgekeurd en nu komt u op die goedkeuring terug. De heer Bakker Ik had niet gezien De heer Koopman Als u ergens uw naam on der zet, moet u toch weten waar u dat onder doet. De heer Bakker Die notulen zijn vervalscht. Stemmen niet waar De heer Bakker Dan ben ik een leugenaar Volgens jullie. De heer Koopman Dat wordt niet gezegd. Ik beweer, dat u had moeten weten waar u uw naam ter goedkeuring onder zette, dan had u niet op de zaak terug behoeven te komen. De heer Bakker Dus u zegt dat ik een leu genaar ben. De heer Koopman Dat beweer ik, nietik zeg, dat de notulen goed waren en dat ik, om dat ik daarvan overtuigd ben, m'n goedkeuring niet intrek. De Voorzitter stelt voor om dan over de zaak een herstemming te doen plaats vinden. De heer Bakker Burgemeester wacht nou es even. Je valt me weer in de rede. Laat ik nou eerst den heer Koopman eens antwoorden. De heer Voorn wil artikel 77 voorlezen uit de Gemeentewet. De Secretaris Wat voor boekje heb je daar De heer Voorn Een goed boekje van na de mobilisatie. Hier, van der Velde, ik kan het niet lezen, doe jij het eens jö De heer Van der Velde leest eenige regels, dan valt de secretaris hem in de rede Man je hebt een oud boekje, die wet is al veranderd. Daarna wordt er nog wat heen en weer ge sproken en komen de ingekomen stukken aan de beurt, w.o. een brief van den heer L. Koop man, dat hij zijn voorgenomen ontslag als raads lid en wethouder intrekt, naar aanleiding van een adres onderteekend door honderd ingezete nen. De Voorzitter stelt voor dezen brief voor ken nisgeving aan te nemen. De heer van Santen hoopt dat de laatste woorden van dit adres „samenwerken in het belang der gemeente", in de toekomst waarheid zullen blijken te bevatten, het verleden heeft daarvan niets doen blijken. De heer Koopman en de burgemeester hebben niets anders gedaan dan raadsbesluiten waar ze zelf niets voor voelden, niet ten uitvoer te brengen. Dan is er besloten den heer Solleman te hooren en dat is niet ge beurd. En als er een bijl en een touw die aan de gemeente behooren, zoo maar gebruikt worden en weggemaakt worden De heer Koopman Man 't is kinderachtig om zoo'n drukte te maken over die bijl en dat touw. De brandmeester had zelf toestemming gegeven tot het gebruik van die voorwerpen en ze zijn al lang weer terecht. Wat de aanbesteding betreft, degene, die het had aangenomen kon niet aan zijn Verplichtingen voldoen en toen is een nieuwe aanbesteding gehouden. De heer Voorn Als de menschen geweten hadden waar het precies om ging dan hadden er geen vijf én twintig namen op die lijst gestaan. De heer Koopman Ik ben eerlijk gekozen doormijn partij-gemeentebelangen. IK heb altijd gestreefd om Kortenhoef omhoog te brengen en zal daarvoor blijven werken ook al gooien jullie me met vuil. Ik ben eerlijk gekozen als raadslid en als wethouder en daarom blijf ik hier zitten. De heer Bakker Je zegt er niet bij als loco burgemeester De heer Koopman Dén wil ik er dat nu nog wel even bij zeggen. De heer Bakker Ja maar burgemeester ik ben het er niet mee eens De heer Voorn Ik ook niet 1 De heer van. Santen komt nog eens terug op de kwestie Solleman. De heeren Bakker en Voorn zitLen al een stukje van de tafel af en zoodra de heer van Santen is uitgesproken ver laten zij met deze de zaal. De heer van der Velde Kom nou toe nou kom Voorn, dat De heer Blom deelt mede dat hij het er ook niet mee eens is. In een vorige vergadering stelde spr. voor Solleman te hooren, dat is toen aan genomen. De heer Kroon Niet waar De heer Koopman Ik weet het niet zeker meer, maar ik geloof van niet. In ieder geval hadden we hem wel kunnen hooren, dat is mis schien een fout maar het beste paard struikelt wel eens. De VoorzitterLaten we hem dan den vol genden keer hooren. De heer Blom Nee, ik ben het er niet mee eens. Hij verlaat de vergadering, welke geschorst werd. Kerknieuws. Internationaal Eueh arisliseli Congres. (Officieel). Nu de glorievolle dagen van het 27e Inter nationaal Eucharistisch Congres zoo schitterend zijn verloopen, moge het Locaal comité een woord van allerhartelijksten dank spreken, allereerst aan God, die ons zegende, maar dan ook aan de menschen. Welk een ontroerende devotie en alles over weldigende geestdrift, welke een bewonderens waardige ingetogenheid en uitjubelende blij heid hebben wij aanschouwd. Nederland heeft aan de volkeren getoond hoe innig en waardig het den "Christus Eucharis- ticus weet te loven. De wereld staat verbaasd over het kleine Nederland, dat zóó groot kan zijn. Nooit heeft Amsterdam zulke gloriedagen gekend. Katholiek Nederland heeft gejubeld, maar ook van niet-katholieken mochten wij de grootste welwillendheid ondervinden. De naties zijn uitbundig in hun lof over de voorkomendheid en huidvaardigheid van ons volk. Nederland heeft daardoor een eerenaam onder de volken verworven. Het Locaal Comité vindt in dit alles aan leiding allerhartelijkst dank te zeggen aan geestelijke en burgerlijke autoriteiten, aan de menschen, die in onze verschillende commissiën, persoonlijk met liefde en toewijding de hoogst opgevoerde activiteit hebben ontwikkeld aller hartelijkst dank aan allen, zonder uitzondering, die zoo buitengewoon welwillend en actief heb ben medegewerkt tot het welslagen van het 27e Internationaal Eucharistisch Congres te Amsterdam. Namens het Locaal Comité Deken P. STROOMER, voorzitter. W. VAN DIJK, O.S., Aug., secretaris. Amsterdam, 30 Juli 1924. SPORT. CRICKET. Het programma voor Zondag. Eerste klasse. Haarlem R. en W.—V.R.A. Llilversum HilversumP.W. Tweede klasse West. Rotterdam PhoenixHaarlem II. Utrecht U.V.V.Kampong. Haarlem C.V.H.—V.V.V.IÏ. SCHAKEN. In de voorlaatste ronde, die gisterochtend begonnen is, heeft Euwe gewonnen van Kersten. Hij heeft zich hierdoor het kampioenschap van Nederland verzekerd. Om den Bongers-de HoogjBal. Het Polo-concours om den Bongers-de Lloog Bal zal dit jaar gehouden worden op Zondag 10 Augustus a.s., 's nam. 2 uur, in de Gemeente lijke Zweminrichting aan den ILavendijk. De wedstrijden worden gehouden onder het reglement van den N.Z.B. Het inschrijfgeld be draagt 2.50 per ploeg, hetwelk bij de inschrij ving moet toegezonden worden of waarvoor de inschrijvende vereeniging garant blijft. Alle Poloclubs, spelende in de 3de Klasse, worden tot deelname aan dit concours uitgenoo- digd. Bij de inschrijving gelieve men een opgave van de namen der 7 spelers uitkomende in de 3e klasse te doen met hoogstens 2 reserves. Voor de volgorde waarin gespeeld wordt be slist het lot. De inschrijving staat open Lot Donderdag 7 Augustus a.s. Burgerlijke Stand. Geboren: Juli 30. Maria Catharina d.v. W. C. Kruithof en M. van der Kraan, Putter- hoekschestraat 31. Johanna d.v. C. D. van Lith en C. M. van Eijk, Geervlietschestraat. Aug. 1. Joseph Frederik Gerardus z.v. J. F. A. Gokke en M. G. van Eijk, Lange Achtérweg. Hendrika en Cornelia dochters van C. H. Ducha- teau en LI. A. Nachtegaal, Amalia van Solm- straat. Overleden: Juli 31. Augustinus Stover, oud 57 j. en 11 mnd, Nassaustraat. Aug. 1. Pieter van Vliet, oud 75 j. en 5 mnd, Tuinlaan. Scheepvaart. BERRY, 29 Juli/Aangekomen: s.s. „Eiber gen", ledig van Schiedam GIBRALTAR, 30 Juli. gepasseerd s.s. „City of Althens", met olie van Oost-Azië naar Schie dam. SULIZ, 30 Juli. Gepasseerd s.s. „Lycaon", met olie van Oost-Azië naar Schiedam. Adverieotlën. Aan de GEMEENTELIJKE BEWAARSCHOOL aan de Laan te Schiedam is met 1 October a.s. te vervullen de betrekking van HOöFl» Salaris f 1700.met twee- jaarlijksche verhoogingen van f 150.tot een maximum van f2150.—. In aanmerking komen alleen zij, die den leeftijd van 21 jaar hebben bereikt, ongehuwd zijn en in het bezit van een akte van bevoegdheid om als hoofd van een bewaarschool op t,e treden (akte B.) Stukken vóór 30 Augustus a.s. in te zenden aan den Bur- g6meester. 216220 Tandarts, tot en met 10 Augustus 2154 9 De Deurwaarder G. S. MONT- FOORT, zal op Vrijdag 8 Augustus 1924, voormiddags 10 uur aan den Noordmolen publiek contant verkoopen Binten, Ribben, Palen, Goten, Latten, Brandhout, enz. adres is en blijft S BROERSVEST 45. EE i Laat nog heden uwe Foto maken en gij zijt E 1 tevreden. i Speciaal adres voor het maken van j naar oude en verbleekte foto's. Probeert onze ROZESCHETSJES. E Geopend ZATERDAG tot 11 uur. ZONDAG van 11 tot 4 uur. 2163 50

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1924 | | pagina 3